Feestelijke kindermiddag 75-jarige Willibrorduskerk Opening kinderdagverblijf Villa Lilla 1 ita I £9 urgerzaken fvatbrengplaats ededetingen UITKIJKPOST - 18 SEPTEMBER 2002 - PAGINA 6 if HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 11 september 2002 Mededelingen Beheer Openbare Ruimte en belangrijke telefoonnummers Verleende collectevergunningen Toestemming sponsorloop Bijeenkomst Passage Dierenbescherming Postzegelvereniging Heiloo Bijeenkomst Huurdersvereniging Heiloo over tekort aan sociale huurwoningen Kleur je mee voor de 75-jarige kerk? Je kunt je kleurplaat tot 28 september bij de Willibrorduskerk inleveren en wie weet win je wel een leuke prijs!! De prijswinnaars worden bekend gemaakt op de feestelijke kindermiddag bij de kerk op 5 oktober van 13.00 tot 16.00 uur. NAAM: LEEFTIJD: TEL.NR.: Heiloo contact WMmm^ÈÊk ^HTs vervolg van pagina 4 tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goed hart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnum mers van de afdeling VROM. Geboorten Pieter D., z.v. A. Górski en A. de Beer Veerle E.J., d.v. E.G.B. Seixarens en C.J.M. van Gurp Maartje, d.v. J.J.A. Zoon en S.M. Brouwer VedaM., d.v. F. van Eykelen en H.C.G.M. van Meene Elders geboren Renske, d.v. J.N.G.M. Peetoom en M. Hardeveld Iris, d.v. B.J. Oostindie en S.J.M. Groot Rick, z.v. M.J. Zonneveld en J.G. Bakker Aiyza AR., d.v. R.R. de Graaf en B.W.C. Blom Ole T., z.v. RA. van Toornburg en LM. Zoon Huwelijksaangiften/ aangiften geregistreei de partnerschappen j.T.A. Velzeboer en L.C. Houtenbos JAM. Jonker en A.M. Baltus Huwelijken/geregistreerde parnerschappen j. Leijen en AC, Bakker P.C. van Wijk en H.A. Valk B. Vahl en H. Verweel E.A. Laban en E.M.R. Jong M. Noh en Aasha Mahad Hassan Ammar Abdul-Amir Shiw en Z. Al Timimi Overlijden MAC. Komen ev Zoon J. de Jong wv Druif W. van der Leij Elders overleden M. van der Burg F.C. Rummens A. Reinders wv van Vegten De gemeente is verantwoordelijk voor het kleine dagelijks onderhoud van de woonomgeving. De afdeling Beheer Openbare Ruimte die voor dit onderhoud zorgt, is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar tussen 08.00 en 16.00 uur op telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Bereikbaarheid buiten reguliere opening stijden voor spoedgevallen De gemeente is voor spoedgevallen over het dagelijks onderhoud ook buiten de reguliere ope ningstijden telefonisch bereikbaar. Heeft u een spoedmelding dan kunt u bellen naar telefoon nummer (072 -) 535 68 68. Buiten de reguliere openingstijden hoort u een boodschap op een antwoordapparaat. Luister goed naar dit bericht en volg de instructies. let op! Bedenk goed, vóór u buiten de reguliere ope ningstijden belt, of uw melding écht spoedeisend is. Kan het tot de eerstvolgende werkdag wachten of levert hetgeen u wilt melden bijvoorbeeld een onveilige situatie op? Als uw melding niet spoedeisend is, bel dan de (072 -) 535 68 68. Storingnummer openbare verlichting Bij storing van een lichtmast kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Bij het melden van de storing wordt u gevraagd de straatnaam en het nummer wat op de lichtmast staat te vermelden. Belangrijke nummers voor andere meldingen De gemeente is niet voor alle zaken verantwoor delijk. Hieronder volgt een lijstje met belangrijke telefoonnummers bij zaken waar de gemeente geen verantwoordelijkheid voor draagt. Als elke seconde telt: alarmnummer 112 Politie Noord-Holland Noord: voor niet-spoed- eisende zaken: 0900 - 8844 (locale tarief) NUON, als het gaat om gas of elektra: voor storingen 0800 - 1499 (dag en nacht, gratis) voor nieuwe aansluitingen/klantenser vice: 0900 -1499 (10 eurocent min) PWN, als het gaat om de waterleiding en drinkwater: 0800 - 2025 (gratis) Multikabel voor uw kabelaansluiting radio en TV: 072-518 69 00 Dierenambulance: 072 - 515 00 85, bij spoed 06 - 249 52 96 Brandweer: bij spoed -112 of anders: 072 - 564 44 44 Waterschap het Lange Rond, voor het beheer van openbaar water: 072 - 541 02 02 Openingstijden Afvalbrengplaats De AfValbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geo pend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers kunnen daarom om uw legitimatie (lees: pas poort, rijbewijs of identiteitskaart) vragen. Wat kunt u NIET bij de Afvalbrengplaats kwijt? Niet alle materialen kunt u bij de Afvalbreng plaats aan het Rosendaal kwijt. Voor bijvoorbeeld bielzen, autobanden en bouw- en sloopafval kunt u terecht bij de stortplaats van G.P. Groot, Boekelerdijk 13A te Alkmaar. Deze stortplaats is iedere eerste zaterdag van de maand tussen 08.30 en 12.30 uur geopend en maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur. Grofhuisafval Voor meldingen van grofhuisafval kunt u van maandag tot en met woensdag tussen 08.00 en 12.00 uur bellen naar telefoonnummer (072 -) 535 68 88. Meer informatie Voor meer informatie of algemene vragen over klein onderhoud van het dorp kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68 Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nier Stichting Nederland voor de periode van 15 tot en met 21 september 2002 - Nationale Collecte Verstandelijk Gehandi capten van 22 tot en met 28 september 2002 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. De burgemeester van Heiloo verleent toestem ming voor het houden van een sponsorloop voor leerlingen van De Meander en Paulusschool op vrijdag 20 september 2002. Dit op grond van artikel 2.1.4.1 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Het parcours loopt vanaf De Hucht rondom het scholencomplex. In verband hiermee wordt De Hucht tussen 17.00 en 19.30 uur afgesloten voor alle verkeer. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072 -) 535 66 45. HEILOO - Op donderdag 26 septem ber om 20.00 uur is er een bijeenkomst van de christelijke maatschappelijke vrouwenbeweging Passage. Mevrouw Penders, zij is diëtiste, vertelt die avond over Vitaliteit met voeding. Deze avond wordt gehouden in de Ter Coulsterkerk. aan de Holleweg 111. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5090234 Honden en katten Akersloot: 0251 - 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 7 Vermist Donkercyperse poes, witte keel, hals en buik, witte achterpoten en voor witte sokjes, 1 jr. Thalia, Limmen. Gevonden Oude roodcyperse gec. kater, Heiloo. Bruincyperse poes, witte bef en kin, wit tussen de voorpoten en tussen de ach terpoten, witte vlek op rechterbil, Ewislaan, Heiloo. Witte poes met grijze vlekken op de kop, gele ogen, donkerbruine vlooien band, Hoeverweg, Egmond-Binnen. HEILOO - De postzegelvereniging Heiloo gaat deze maand weer draaien. De algemene ledenvergadering vindt plaats op donderdag 19 september, aanvang 20.00 uur in het Oosthonk, Oostkanter 14 in Heiloo. Alle leden en belangstellenden zijn welkom. Na de vergadering zal weer de jaarlijkse ver loting worden gehouden. De postzegel vereniging heeft een eigen rondzend- verkeer, waaraan de leden kunnen deelnemen. Volle rondzendboekjes kunnen bij de secretaris ingeleverd worden. Verzamelaars van allerlei lan den of thema's kunnen hun collecties uitbreiden door het aanbod in de rond zendboekjes. Het lidmaatschap bedraagt 5 euro per jaar. Nieuwe leden betalen 0,45 euro aan inschrijvingskos- ten. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij R.A. de Wijs, de Laghe Weijdt 56, tel. 072-5332985. HEILOO - Op dinsdag 24 september houdt de huurdervereniging Heiloo haar algemene ledenvergadering in Het Open Huis te Heiloo. Als gast is wethouder Rob Opdam uitgenodigd, die komt praten over het huurwonin- genbeleid van de gemeente Heiloo. Zoals bekend is het aantal (sociale) huurwoningen in Heiloo onvoldoende om aan alle huuraanvragen te kunnen voldoen. Vooral jongeren zijn hierdoor genoodzaakt langer bij hun ouders te blijven wonen of naar Alkmaar of omliggende gemeenten te vertrekken zodra zij op zichzelf willen gaan wonen. Volgens de voorzitter van de Huurdersvereniging Heiloo, de heer Ypma, veroorzaakt dit, maar ook het feit dat er een slechte doorstroming is, een vergrijzing in de bevolking van Heiloo, wat volgens hem toch niet de bedoeling kan zijn. De heer Opdam gaat in op deze problematiek waarna er ruimte is voor discussie. Ook het aanpassen van de huidige huurregels heeft volgens de huurders vereniging mogelijk negatieve conse quenties voor het toch al krappe aan bod van sociale huurwoningen in de regio. Mogelijk beïnvloedt de afschaffing van deze regeling zelfs het verkrijgen van een huurwoning voor alle geïnteresseerden. De bijeenkomst is, volgens de heer Ypma, tevens een prima manier om met elkaar, en met de wethouder, van gedachten te wisselen, zodat de proble men ook terechtkomen bij wethouders, woonbonden en huurdersverenigingen in heel Noord- Kennemerland. „In de hele regio is namelijk het probleem van het tekort aan sociale huurwoningen aanwezig. Maar we vinden het vooral belangrijk dat de huidige huurders en de potentiële huurders, jongeren zijn daarbij van harte uitgenodigd, hun mening kunnen geven en hun gedach ten en ervaringen met elkaar kunnen bespreken." Vanaf 20.00 uur zijn alle huurders van de Woningstichting Heiloo. maar ook toekomstige huurders en andere geïn teresseerden, welkom op deze bijeen komst in het Open Huis, boven Winkelhof 't Loo. HEILOO - Op zaterdag 5 oktober wordt er voor alle kinderen een feeste lijke kindermiddag gehouden in het kader van het 75-jarig jubileum van de Willibrorduskerk. Van 13.00 tot 16.00 uur is het in en rond de jarige kerk een gezellig boel. Er-staat een draaimolen, een springkussen een popcornmachine, er kan geknutseld worden en nog veel meer. Als klap op de vuurpijl is er een loterij met een heleboel leuke kinder- prijsjes. De kinderen van de katholieke bas scholen hebben al een kleurplaat m naar huis gekregen om zo mooi mo£ lijk te kleuren. Voor de kinderen die kleurplaat niet op school hebb gekregen, staat hij in de krant af drukt. Dan kunnen jullie tóch rfieódo en misschien wel een prijs winnen. V je moet doen staat op de kleurplaat. HEILOO - Op zaterdag 14 september opende Villa Lilla officieel haar deuren aan de Omloop 13 te Heiloo. Om 10.30 uur werden de openingshandelingen verricht door Engel en Valence. Zij kre gen van wethouder Roelof Bos een grote sleutel overhandigd, waarmee ze de deur van het kinderdagverblijf sym bolisch openden. Bertil Greeuw, directeur van Woningstichting Heiloo, Roelof Bos, wethouder Welzijn van de gemeente Heiloo en Susanne de Haas-Koomen van Villa Lilla hielden vervolgens een korte toespraak. Daarna volgde een rondleiding door het splinternieuwe buitenhuis voor kinderen en de prach tige buitenspeelplaats. Voor de kinde ren was er snoep en limonade, voor de ouders koffie, thee en gebak. Feestelijke muziek ontbrak uiteraard ook niet. Door het goede weer werd er voor gekozen om buiten eerst te speechen en daarna het pand pas te openen. Het was erg druk. Zo'n 150 genodigden waren aanwezig, waaronder ouders en kinderen. Verder waren er betrokke nen van de gemeente, van woningstich ting Heiloo, andere dagverblijven en scholen en de bedrijven die meege werkt hebben aan de realisatie van Villa Lilla. Na een kleine introductie kreeg Bertil Greeuw van Woningstichting Heiloo het woord. De directeur van de woningstichting grapte in zijn toe spraak hoe symbolisch het is dat in een periode van negen maanden het ver blijf werd opgebouwd. „In februari was er de eerste steen, nu de officiële ope ning", zo sprak hij. Verder liet de direc teur weten dat het een soepel en nage^ noeg probleemloos project is geweest, iets waar de woningstichting er wel meer van zou wensen... Aan het einde van de speech kwam er een vrachtwagen met aanhanger aanrij den met daarop het cadeau van de woningstichting. Paulien en Susanne mochten het uitpakken. Het bleek een groot bewegend speelobject te zijn voor de tuin: een groene lisard van hout. Daarna kreeg wethouder Roelof Bos het woord. Bos presenteerde de cijfers over uitbreiding van de kinderopvang in Heiloo, waarbij hij 2002 vergeleek met het jaar 1998. Waren er in '98 nog 75 kindplaatsen voor baby's en peuters, in 2002 is dit uitgegroeid naar 122 kind plaatsen. Met name de naschoolse opvang maakte een stormachtige ont wikkeling door: daar waar in 1998 slechts 9 kindplaatsen waren, is dit aan tal gegroeid naar 70 in 2Ó02. Deze cij fers zijn incl. Villa Lilla. dat namelijk een fors deel van de uitbreiding voor haar rekening neemt. Vervolgens uitte de wethouder zijn gelukwensen aan Paulien Stam en Suzanne Koomen, de trotse eigenaars van Villa Lilla, en haal de hij hun doorzettingsvermogen nog eens extra aan. Liefst vier jaar duurde het voordat hun 'droom' kon worden gerealiseerd. Susanne Koomen sloot namens Villa Lilla de rij sprekers. Om ongeveer 10.30 uur werd het dag verblijf dan echt officieel geopend. De kinderen Valence en Engel kregen van wethouder Roelof Bos de symbolische sleutel van Villa Lilla. Samen openden ze met de sleutel de papieren ingang. Engel en Valence rolden vervolgens de rode loper uit. Voordat iedereen naar binnen ging werd er nog een ster opge laten aan een bos mooi gekleurde bal lonnen. En in de tuin wachtte nog een verrassing. Bouwbedrijf Gebroeders Apeldoorn had ter ere van de opening een 'wipkip' in de vorm van een houten bever laten plaatsen. Wethouder Roelof Bos opent samen met Vila Lilla. (copyright foto MSP) Valence en Engel symbolisch het pand van

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6