1 1 Foresters verdiende winnaar in derby Trias Dames Veteranen Nederlands kampioen Double Stars haalt eerste team als kampioen binnen K 5 Sluipverkeer gaat over Breedelaan en Molenweg ngezonaen brieven "f Wmm NK fietscrossen te Heiloo Uitslagen honk en softbalvereniging Double Stars Uitslag damesclub Sans Atout Bridge club Sans Atout Bridgeclub Limmen Flashing start competitie met verlies Jeugdschaken weer van start Darten in het Oosthonk Heilooër Bridgelub Klaverjasdrive bij Stichting Uitkeringsgerechtigden Ruilverkaveling Sammerspolder Onbegrijpelijk VERVOLG VAN PAGINA 1 Tendenz: Western party op vrijdagavond en bij Base Dance Clubloco terug van weggeweest UITKIJKPOST - 18 SEPTEMBER 2002 - PAGINA 8 Dennis Dijkhuis kopt de hol in het doet von HSV. Het doelpunt van de aanvoerder van Foresters bleek goud waard: HSV wist niet te scoren zodat Foresters de 3 punten in eigen huis hield, (foto MSP) HEILOO - De meeste voetballiefheb bers in Heiloo keken er al weken naar uit, de derby tussen de Foresters en HSV stond afgelopen zondag eindelijk weer op het programma. De laatste jaren was het HSV dat steeds een klas se hoger speelde. Na het kampioen schap van de Foresters vorig jaar werd de derby weer in ere hersteld. Het mooie weer zorgde er mede voor dat er meer dan duizend toeschouwers naar de Egelshoek waren gekomen die ouden worden getrakteerd op een ooeiende wedstrijd. In de weken voor afgaande aan dit duel werd er door beide kampen druk gespeculeerd wie zich voorlopig de sterkste van Heiloo mag noemen. Het was de Foresters dat met die eer ging strijken. Het eerste kwartier van de wedstrijd kenmerkte zich door een wat rommelig spelbeeld. Er werd aan beide kanten veel balverlies geleden en er zat nog weinig lijn in de aanvalsopbouw. De eerste kans van de wedstrijd was voor HSV, een aanval over rechts werd door HSV spits Nowee net gemist. De vol gende aanval was identiek aan de vori ge alleen was het nu Nick van Aart die goed ingreep. Hierna nam de Foresters het initiatief over en zou dat niet meer uit handen geven. Het eerste schot op HSV keeper Buur werd na aangeven van Dennis Karte gelost door de sterk spelende Dennis Dijkhuis. Helaas vloog het leer langs aè werkèérde kant van de paal. Het aanvallende spel van de thuisploeg leverde vier corners op die keer op keer gevaarlijk waren maar niet omge zet konden worden in een doelpunt. Aan de andere kant was aanvoerder Van Twuijver dicht bij de openings treffer, maar zijn kopbal uit een corner zeilde vlak over het doel. De volgende corner die de Foresters kreeg leverde wel een doelpunt op. Niels Kok legde de bal bij de tweede paal op het hoofd van de sterke Jan Schoorl. Schoorl kopte de bal naar de inkomende Dijkhuis voor wie het een koud kunstje was om de 1-0 binnen te koppen. Aan het einde van de eerste helft had Dennis Karte de wedstrijd definitief kunnen beslissen maar twee maal oog in oog met doelman Buur wist hij het net niet te, vinden. Wouter Zorg was aan de andere kant voor HSV onfortuinlijk, hij zag zijn schot op de binnenkant van de paal belanden waarna de bal het veld weer insprong. Wie dacht dat HSV na de rust uit een ander vaatje zou tappen kwam bedr ogen uit. Het was wederom de Foresters dat het spel dicteerde en via Dennis Dijkhuis en Niels Kok twee goede mogelijkheden kreeg. Beiden wisten echter geen doel te treffen. Doordat de Foresters weigerde het duel te beslissen en HSV aanzette voor een slotoffensief werd het de laatste tien minuten van de wedstrijd toch nog spannend. De sterke koppers van Twuijver en Beelen werden naar het front gestuurd en met lange hoge bal len probeerde HSV de sterke Foresters muur te breken. Keeper Nick van Aart wist zijn doel echter schoon te houden. Aan de andere kant kreeg de Foresters steeds meer ruimte om te counteren. Dennis Karte kwam na een mooie com binatie met Dijkhuis alleen op Buur af, maar wederom was de goed spelende Foresters aanvaller niet gelukkig in de afronding. De bal verdween rakelings langs de verkeerde kant van het doel. Ook Jan Schoorl was dicht bij de 2-0, maar zijn inzet werd gekeerd door de HSV doelman. In de slotminuut moest van Aart nog een keer handelend optreden na een inzet van de Waard. Na het laatste fluitsignaal waren beide trainers het er over eens dat de Foresters verdiend had gewonnen. Met name op het middenveld werd de slag gewonnen door de ervaren Paul Farenhorst die samen met Ralf Mulder een evenwichtig duo vormt. Het gevaar van HSV aanvaller Wouter Zorg werd ingedamd door de sterk opererende Maurice stoffers. Al met al was het een mooie voetbal middag in Heiloo en waren de toe schouwers na afloop tevreden met de partij die zij voorgeschoteld kregen. In de ochtenduren werd er ook al een derby gespeeld en kwamen de tweede elftallen tegen elkaar uit. Na een 1-2 ruststand in het voordeel van HSV was het ook hier de Foresters dat er met de overwinning vandoor ging. Een 4-3 eindstand in het voordeel van de rood witten was het resultaat. Al met al was het een goed weekend voor de nieuw komer in de tweede klasse en er kan met enig vertrouwen naar de rest van het seizoen worden uitgekeken. HEILOO - Op zondag 22 september wordt op de fietscrossbaan van F.C.C. De Boscrossers gelegen aan het Sportcomplex Het Vennewater de vijf de wedstrijd (in een totaal van zes) voor het Nederlands Kampioenschap verreden. Er zullen zo'n 450 deelne mers hun krachten meten om zoveel mogelijk punten bij elkaar te fietsen om zodoende bovenaan in het klasse ment te komen. De Boscrossers gooien ook dit jaar weer hoge ogen door met zo'n 25 rij ders mee te dingen naar deze titel. De thuisbaan voor deze jongens is op deze dag in hun voordeel, omdat ze alle kombochten, dubbel-jumps en anders obstakels kunnen dromen. Ook de start is heel belangrijk. Als eerste moet je weg zijn, dan heb je je race al voor 80% gewonnen. Dus deze boscrossers zullen hier 22 september op het scherpst van de snede rijden. Ook ander fiets- crossverenigingen uit Noord-Holland zijn aanwezig en wel: Uithoorn (U.W.T.C.), Langedijk (de Kleydrivers), Velsen-Noord (Wijker- oog). De fietscrossbaan ligt er weer schitterend bij. Mede door de hulp van vele vrijwilligers ziet alles er weer piek fijn uit. Rond het sportcomplex zal het zondag 22 september dan ook een drukte van belang zijn. Zaterdag 21 september is er vanaf 14.00 uur een training, welk vrij toegankelijk is voor het publiek. Zondag 22 september begint de wedstrijd om 11.30 uur. HEILOO - De uitslagen van de bij honk- en softbalvereniging Double Stars gespeelde wedstrijden zijn: Honkbal: Herons 2 - Sen 2 6-13, Sen 4- OG 4 4-3, Sen 4- OG 4 7-8, Juri 1- Adegeest 0-5, Jun 2- Bears 12-10, Asp. - Tiw. 9-5 en 4-13, Koedijk - Pup 1 2-10. Softbal: Dames 1 - Herons 12-1, Herons 2 - Dames 2 0-24, Dames 3 - Fl.p.3 16-10, Heren 1 -Alcm.v. 16-5, Fl.p.2 - Heren 2 9-15, Pup 1 - Alcm.v. 5- 14. HEILOO - Damesclub Sans Atout heeft op 11 september als volgt gespeeld: A-lijn: Dolmans -Tuinstra 61.67, De Waal-Mak 61.67, B-lijn: Mekke en partner 63.75, Cornelissen- Schreiber 60.42, C-lijn: Motta en part ner 59.38, Grutters-Kuhne 57.81D-lijn: V. Leeuwen-Koetsveld 58.33, Maas- v.d.Hulst 57.50. HEILOO - De uitslagen van de gespeelde wedstrijden op maandag 16 september bij bridgeclub Sans Atout zijn als volgt: A-lijn: 1. Hellemans - J. Schipper 59,4, 2. fam. van Diepen 56.8. B-lijn: 1. H. en G. Schipper 62.9. 2. Cornelissen - Valkering 59.2. C-lijn: 1. Van Toornburg - De Vries 59,2. 2. Kuiper - Werdmuller 54.2. D-lijn: 1. Booijman - Fagel 57.1, 2. Van Linden - Visser 54.6. E-lijn: 1. Roozen - De Vries 67,9, 2. fam. Keesen 56.3. F-Lijn: 1. Folmer - Rootjes 63.9. 2. De Gans - Theune 56.9. HEILOO - De Bridgeclub Limmen heeft op 11 september als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. v. Roest-Strauss 58.48, 2. Keyzer-Keyzer 56.70, 3. Alderlieste-de Groot 56.70, B-Lijn: 1. Bom-Kruyswijk 60.71, 2. Hoogland 60.27,3. Balkenende-Min 51.79, C-Lijn: 1. BIommert-Kruyswijk 61.31, 2. Brinkhorst-Tuinstra 58.33,3. Valkering- v.Charldorp 57.74, D-Lijn: 1. Nierop- Groot 57.14,2. Boom-Verhoeven 56.25, 3. Wagenaar-Roes 54.91, E-Lijn: 1. Koene 68.45, 2. Andriessen-Wouda 54.76,3. Stroet 51.79. HEILOO - De dames veteranen van atletiekvereniging Trias uit Heiloo zijn zoodag 1 september voor de eerste keer Nederlands Kampioen geworden in Enschede. Onder mooie weersom standigheden werden dan ook hele goede prestaties verricht. Mary van Doorn, de sprintster, begon met de 100 meter. De eerste keer had ze een valse start. De tweede keer bleef ze toch maar even langer in de start blokken zitten en deed de afstand in 14.11 seconden en werd derde in de serie. Monique de Zeeuw liep de 800 meter in een hele goede tijd van 2.36.35 en werd tweede in haar serie. Het langste loopnummer, 3000 meter, was eigenlijk bedoeld voor Erna Hopman, die al jaren voor Trias uit komt. Maar zij kon helaas niet mee doen vanwege een achillespcesbles- sure. Gelukkig was er een invalster. Jolanda de Klerk die deed er 11.44.00 over, ook goed voor een tweede plek. Hannie Barnhorn mocht de spring- nummers voor haar rekening nemen. Zij deed dit heel goed: ze sprong 1.40 m. hoog en 4.67 m. ver en werd ook tweede bij beide nummers. Jolanda Kragten doet meestal het kogelstoten, maar ook zij was gebles seerd. Ingrid Fontijn deed het nu voor haar en stootte de kogel 7.47 m. ver. Jolanda Brasser doet al jaren discus werpen en ook deze keer liet ze de dis cus zweven tot een afstand van maar liefst 31.14 m., goed voor een tweede plek. Het slotnummer, 4 keer 100 meter esta fette, werd gelopen door Hannie, Mary, Ingrid en Monique. Met mooie wissels zetten zij een tijd neer van 57.18 secon den, ook goed voor een tweede plek. De Triasdames behaalde gezamenlijk 4263 punten, 300 punten meer dan de Spartaan uit Lisse die tweede werd. Op de baan bij Trias werden de dames door de voorzitter gehuldigd met een mooie bos bloemen. HEILOO - Afgelopen weekend kon Double Stars Heiloo een klein feestje vieren. Het eerste dames softbalteam onderleiding van Nol Houtkamp, Rinie Scheele en Linda Landwehr werd als eerste in het seizoen kampioen. Het dames team werd voor de tweede keer kampioen in de vierde klasse C. Na het laatste seizoen werd besloten om niet voor de promotie te gaan. Het team had nog onvoldoende in huis om door te stomen naar een hogere klasse. Dit seizoen lijkt echter bewezen te hebben dat het team klaar staat om te promo veren. Coach Houtkamp: „Het team is opnieuw gegroeid, technisch gezien draait het allemaal veel beter dan afge lopen jaar. We hebben het wel gezien in deze klasse, we gaan voor de volgende stap." Assistent coach Linda Landwehr: „We hebben een sterk wisselend sei zoen. Een goede start, een dip halver wege en nu weer de juiste prestaties. Het team heeft door een aantal zeer persoonlijke ervaringen aan sterkte gewonnen. De teamgeest is aanzienlijk verstrekt zonder dat ieder voor zich daar erg van bewust was. We hebben ook daarmee een goede basis voor het nieuwe seizoen." In de thuiswedstrijd tegen The Herons scoorde de dames Heiloo elfmaal tegen éénmaal door Herons. Het slaggeweld van de Heiloose dames was te groot voor de bezoekende partij. Op relatief eenvoudige wijze - en zonder dat de verdediging één veldfout maakte - wist het team zich daarmee verzekerd van De trotse dameskampioenen van Double Stars. bloemen en champagne. Bestuurslid technische zaken Gert Paul van der Horst kijkt niet zonder enige trots terug op de prestaties de afgelo pen paar jaar. „Door de inspanning van de afgelopen twee jaar - mede gericht op het verstevigen van de softbaltak binnen de club - kunnen we nu door. Naast het kampioenschap van dit team kunnen we volgend jaar ook weer een aantal jongere, talentvolle speelsters toevoegen aan Dames 1. We hebben komend seizoen zowel een pupillen als een aspiranten softbalteam in de com petitie, waarmee ook de doorstroming goed op gang lijkt te komen. We zijn op enkele posities nog wel op zoek naar versterking, maar we hebben er alle vertrouwen in dat dit gaat lukken. Op naar 2003 zou ik zeggen!" HEILOO - Afgelopen zondag speelde het eerste herenteam van basketbalver eniging Flashing Heiloo haar eerste competitie wedstrijd van het nieuwe seizoen in en tegen Hoofddorp. Flashing startte de wedstrijd fel en geconcentreerd met een pressieverde diging, waarmee ze de tegenstander onder druk zetten. Zo kwamen de Heilooërs goed uit de startblokken en eindigden de eerste periode met een stand van 23-17. In de tweede periode begon het spel van Heiloo er al onver zorgder uit te zien en toonde het score bord bij rust 45-30. Na de rust was Flashing niet meer dan een goeie sparringpartner voor Hoofddorp, dat gemakkelijk de 2 winst punten binnen kon halen. Heiloo had in tegenstelling tot de tegenstander grote moeite scoringskansen te creëren en de kansen die ze kregen werden maar zelden benut, (eindstand 95-46) Flashing, dat vorig seizoen nipt aan degradatie wist te ontkomen in de eer ste klasse van het rayon, speelt dit sei zoen met een deels gewijzigde en sterk verjongde selectie. Een groot deel van de ouwe garde heeft een stapje terug moeten doen naar het tweede, aange zien de jeugdopleiding van Flashing z'n vruchten af begint te werpen. Met een gemiddelde leeftijd van 21 jaar heeft Flashing dit seizoen een jong en onervaren team in het veld staan, met voldoende mogelijkheden voor de toe komst. In deze onervarenheid lag vol gens coach Hartman ook de oorzaak van het verlies tegen Hoofddorp dat een veel gestructureerder indruk gaf en makkelijker scoorde dan Heiloo. Hartman, die al decennia basketball coacht, is degene bij het team die wél ervaring heeft en dit op de ploeg over zal moeten brengen om zodoende behoud in de eerste klasse af te dwin gen. Volgens hem is dit zeker mogelijk: „Hoofddorp is één van de sterkere teams in de competitie, tegen andere ploegen maken we zeker een kans gezien onze individuele capaciteiten, echter zal er dan veel gedisciplineerder en met meer overtuiging gespeelt moe ten worden, zowel individueel als als team." De meisjes van Flashing Heiloo speel den een indelingstoernooi in Amsterdam waar ze alle drie hun wed strijden wisten te winnen en zodoende een prima uitgangspositie creëerden om net als vorig seizoen in de eerste klasse van het district uit te gaan komen. Voor de eerste keer Nederlands Kampioen: de dames veteranen van Trias. HEILOO - Het jeugdschaken bij Oppositie is op 13 september van start gegaan. Iedereen vanaf 8 jaar is wel kom. Voor elk niveau is er een aparte groep. Speelavond op vrijdag van 19.30 tot 20.30 uur in het Trefpunt. HEILOO - Voor de competitiedarters is het seizoen alweer een paar weken aan de gang en dat betekent traditio neel het eerste, in de reeks van vier, darttoernooi in het Oosthonk. 'Wanted Dead or Alive' is de naam en dat bete kende voorheen dat diegene die in de leukste cowboy- of indianencreatie bin nenkwam, er een leuke prijs aan over hield. De laatste jaren kwamen steeds minder darters verkleed, maar er kwa men wel steeds meer darters, dus de titel is gebleven en de andere prijzen natuurlijk ook. Zo zijn er dit jaar bij de DONHN (Darts Organisatie Noord Holland Noord) maar liefst 330 nieuwe leden bijgekomen. Zoals misschien wel bekend hoeft u geen lid te zijn van de dartbond om bij de dartvereniging van plan Oost te kunnen meedoen. De spel- soort is verliezers van de eerste ronde mogen samen met alle anderen eerste ronde uitvallers gaan strijden om de beste verliezer. Nummers 1 tot en met 4 in de winnaars en de verliezersronde hebben prijs en verder zijn er prijzen voor de beste dame, hoogste finish en de 180 worp. Het inschrijfgeld bedraagt E 4,-, de zaal gaat om 19.00 uur open en om 20.00 uur barst de strijd los op de zeven beschikbare dartborden in het Oosthonk aan de Oostkanter 14 in plan Oost. HEILOO - De Heilooër bridgeclub heeft op dinsdag 10 september als volgt gespeeld: A-lijn: Kloots-Kramer 57.60, Oosterwijk-Warmenhoven 56.30. B- lijn: Geerlings-Mertens 60.40, fam. Berkhout 54.20. Donderdag 12 septertiber: A-lijn: de Bruycekere-Stark 59.60, v. Baar-hr. Mooy 55.00. B-lijn: fam. Moscou 66.00, Berkman-v.d. Vlies 55.60. C-lijn: Bennink-v.d. Vlies 63.20, fam. de Jong 57.60. D-lijn: Heins-Oei 55.60, fam. v. Dijk 54.90. HEILOO Stichting Uitkeringsge rechtigden houdt op woensdag 18 sep tember een klaverjasdrive. Er wordt op een gezellige en ontspannen manier gespeeld. Heeft u geen kaartmaatje komt u dan op tijd. De avond begint om 19.30 uur. Er zijn mooie prijzen te ver dienen, na afloop wordt een loterij gehouden in de Bergeonstraat 30, tel. 072-5339885. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Enige weken geleden plaatste Milieu Contact Heiloo een advertentie met invulstrook in dit weekblad met de oproep om een handtekening te zetten tegen de ruilverkaveling van de Sammerspolder. Inmiddels hebben ruim 540 mensen hun handtekening gezet. Uit de reacties blijkt dat veel mensen verbaasd en ook verontwaar digd zijn dat heden nog dergelijke plan nen gemaakt worden. Veel mensen vroegen ook of het nog zin heeft hier tegen bezwaar te maken. De gemeente Bergen, waaronder de polder valt. moet de plannen nog goedkeuren. De actie van Milieu Contact Heiloo en Groen Platform Bergen heeft er toe geleid dat de gemeente Bergen aan de Herinrichtingscommissie Bergen- Egmond-Schoorl (een onderdeel van Dienst Landelijk Gebied) opdracht heeft gegeven een betere beschrijving te maken van de uit te voeren werk zaamheden in de Sammerspolder. omdat de plannen zo niet ter visie gelegd kunnen worden. Er zijn twee feiten die duidelijk in het voordeel zijn van de voorstanders van de verkaveling.Ten eerste heeft de pro vincie in het streekplan het betreffende gebied bestemd als bollenconcentratie- gebied. Ten tweede is er op de thema- kaarten van het raamplan niets ver meld over archeologische waarden in de polder. Als de gemeente Bergen de plannen in dag- of weekblad publiceert en ter inzage legt zullen Milieu Contact Heiloo en Groen Platform Bergen wederom bezwaar maken, mede namens de mensen die hun handteke ning hebben gezet. Wij stellen het op prijs dat veel mensen de moeite hebben genomen meerdere handtekeningen voor dit doel te verzamelen. U kunt uw handtekening nog inleveren! Bel 072- 5331264 of 5330324. geeft uw adres door en u krijgt een of meerdere strookjes in de bus. Milieu Contact Heiloo Vrijwillige weidevogelbescherming Heiloo Harry Elzinga en Els Swart. In de Uitkijkpost van 11 september stond onder de gemeenteberichten te lezen dat B&W vergunning verlenen om de woningen Hoog en Laag 3 t/m 7 te onttrekken aan de woningvoorraad zodat deze gebruikt kunnen worden voor kantoorruimte tijdens de bouw van het terrein voormalig Trefpunt. Mensen die daar regelmatig voorbij komen hebben al geruime tijd kunnen zien dat deze woningen op één na al diverse weken onttrokken zijn. Maar het vreemde is dat ook voor de wonin gen Hoog en Laag 1 en 2 dit bericht met dezelfde opgaaf van reden enige tijd geleden in de Uitkijkpost heeft gestaan waarna de woningen korte tijd daarna gesloopt werden. Waarom niet gewoon gemeld dat Hoog en Laag op de nominatie staat om te worden ges loopt? Dat is gezien de ouderdom van deze huisjes tenminste begrijpelijk. Maar al die voorlichting over gebruik als kantoorruimte, waarvoor normaal bouwketen zijn, is mij onbegrijpelijk en een voorlichting niet meer passend in deze tijd. J. Smeets Heiloo VERKLARING VAN DE HEER N.P.M. SCHOOF Alphen aan den Rijn, 6 september 2002 Via derden heb ik vernomen dat tijdens de verhoren van de commissie bouw fraude vanmorgen twee punten aan de orde zijn geweest met betrekking tot de burgemeester van Heiloo. Het betrof: de reis van de burgemeester in 1992 naar Hongarije en zijn privé relatie met de heer A. Bos van Bouwbedrijf Koop Tjuchem. In die periode was ik burge meester van de gemeente Heiloo. In de tijd na de omwenteling van poli tiek bestuur in Oost Europa werd o.a. door diverse Nederlandse politieke partijen contact gezocht met gemeen ten in Oost Europa. Het doel van deze contacten was het geven van cursussen en het houden van lezingen en congres sen over diverse vraagstukken waar het lokaal bestuur in Oost Europa destijds mee te maken had. Het ging hierbij om zaken als verbetering van lokaal bestuur, het verbeteren van infrastruc tuur, aanpak van lokale wetgeving en goede financiële opbouw. Ook D66 was destijds actief op dat gebied. In het kader van mijn lidmaatschap van D66 heb ik meerdere keren Hongarije bezocht ten behoeve van het geven van trainingen, het houden van lezingen enz. Tijdens die bezoeken is naar voren gekomen dat diverse gemeenten pro blemen hadden met o.a. de aanleg van infrastructuur en riolering. Omdat lokale besturen in Hongarije nauwe lijks financiële middelen hadden zoch ten zij naar mogelijkheden combinaties te maken tussen winstgevende projec ten (b.v. hotelboüw) en projecten inza ke infrastructuur en riolering. Mij is gevraagd of ik een rol zou kunnen ver vullen bij het zoeken naar bedrijven die deze combinaties zouden kunnen aan bieden. Eenmaal terug in Nederland ben ik op zoek gegaan en uiteindelijk in contact gekomen met het bouwbedrijf Koop Tjuchem. Ik heb samen met Bouwbedrijf Koop Tjuchem de moge lijkheden bekeken om iets te kunnen betekenen voor de diverse kleine gemeenten in de omgeving van Budapest. Dit heeft geleid tot een reis van ongeveer een week samen met enkele medewerkers van Bouwbedrijf Koop Tjuchem en met partners. De reis werd betaald door Bouwbedrijf Koop Tjuchem, die op dat moment de nieuwe markt in Oost Europa wilde verken nen. Mijn functie als burgemeester in Heiloo heeft hier volstrekt buiten gestaan. Ik heb noch in de functie van burge meester van Heiloo noch in de functie van burgemeester van Alphen aan den Rijn een directe zakelijke relatie gehad met Bouwbedrijf Koop Tjuchem. Ten tijde van het eerste contact met Bouwbedrijf Koop Tjuchem kwam ik de heer A. Bos tegen, die ik nog kende uit mijn lagere en middelbare school tijd. De heer Bos was één van de deel nemers aan de reis naar Hongarije. Deze eerste contacten hebben de afge lopen jaren geleid tot een regelmatig privé contact. Vanaf het moment dat ik wist (begin 2002) dat de heer Bos ook zelf deelnam aan omkooppraktijken, heb ik bewust geen contact meer met hem gehad. In de Uitkijkpost van 4 september is aandacht besteed aan de klachten van bewoners van de Wilgenlaan over de toeneming van het sluipverkeer in hun laan (Éénrichtingsverkeer in Breede laan volgens bewoners Wilgenlaan oor zaak van toename sluipverkeer: bewo ners en gemeente in conflict over mogelijke oplossing). Aangezien zowel de betrokken bewoners als de gemeen te wél maar de bewoners van de Breedelaan in dit artikel niet aan bod komen, lijkt het mij wenselijk (als Breedelaan-bewoner) hierop te reage ren temeer omdat in het artikel enkele beweringen staan die niet op feiten zijn gebaseerd en omdat er niet alleen op de Wilgenlaan kleine kinderen spelen. Om met het belangrijkste te beginnen: een uitspraak over de ontwikkeling van het sluipverkeer vereist een voor- en een nameting. Voorzover mij bekend is er voorafgaand aan de invoering van het éénrichtingsverkeer geen meting verricht. Uitspraken over het sluipver keer zijn -ook mijnerzijds- gebaseerd op incidentele individuele waarnemin gen. Welnu: mijn waarnemingen resul teren in de conclusie dat per saldo het totale sluipverkeer over Breedelaan en Wilgenlaan fors is afgenomen. Per saldo omdat inderdaad tegenover de afneming in de Breedelaan een kleine re toeneming van het sluipverkeer in de Wilgenlaan staat. Kortom, de ellende uit hoofde van sluipverkeer is meer gespreid. Hoe kan m.i. het sluipverkeer in beide lanen het beste worden bestreden? In het artikel komen enkele m.i. halfslach tige oplossingen naar voren. Ik pleit voor-de invoering van twee maatrege len die door enkele bewoners van de Breedelaan al in een eerder stadium aan de gemeente zijn voorgesteld, namelijk: 1. Uitbreiding van het eenrichtingsver keer in de richting van het Slimpad voorzover dit aansluit op de Breedelaan, m.a.w. een inrijverbod voor het Slimpad vanaf de Kennmerstraatweg. In tegenstelling tot het gestelde in het aangehaalde artikel zijn de meeste bewoners van de Breedelaan eerder voor- dan tegen stander van zo'n uitbreiding. Het nadeel van omrijden (meer autokilo meters) -vooral voor de bewoners van het Slimpad- moet dan op de koop toe worden genomen. Eventueel kunnen deze bewoners van het verbod worden uitgezonderd, zoals elders ook gebeurt. Aldus wordt de door sommige bewo ners zo zorgvuldig gekoesterde bereik baarheid amper verminderd. 2. Aanleg van verkeersdrempels op de Breedelaan en de Wilgenlaan (a.u.b. geen gammele paddestoelen zoals die enkele jaren geleden in de Breedelaan zijn aangelegd: deze bobbels waren - voorzover niet meteen onklaar- eerder aanleiding tot onveilig slalomgedrag van automobilisten). Pas bij de aanleg van drempels wordt de veiligheid bevorderd. Tenslotte: alléén invoering van de eerstgenoemde maatregel is onvol doende omdat dan de veiligheid niet wordt vergroot (de snelheden nemen eerder toe dan af) en omdat dan voort durende handhaving door de politie noodzakelijk is. Totnogtoe is er echter geen sprake van enige handhaving en wordt het inrijver bod -helaas ook door de bewoners- veelvuldig overtreden. Het karakter van de buurt zonder trottoirs in aan merking nemend, kan mijn conclusie niet anders luiden dat hier de veiligheid op de eerste en de bereikbaarheid op de tweede plaats moet komen. H.J. Kleijn Heiloo. HEILOO - Waan je in het wilde westen waar de indianen rond hun totempalen dansen en de cowboys de indianen opjagen. Op vrijdagavond 20 septem ber is de Westernparty voor iedereen vanaf de brugklas tot en met 15 jaar, van 20.00 tot 23.00 uur. De entree is 0,80 euro en als je al een pasje hebt 0,60 euro. Op zaterdagavond 21 september is het voor de groepen 8 uit Heiloo, van 19.30 tot 22.00 uur. De entree is gratis. Kom in de geheel omgetoverde zaal van Tendenz en ga uit je dak op de beste muziek van deze tijd. Het ailergaafste is al je ook verkleed komt als cowboy, cowgirl of indiaan. Tendenz is alcohol vrij en in de zaal mag niet gerookt wor den. HEILOO - Zaterdag 28 september zal Clubloco weer van zich laten horen. Deze avond zal DJ Hugo (bekend als huisdj van discotheek Milenium) non stop hits draaien. Clubloco is opgericht voor alle 16+ers in en om Heiloo die graag naar een disco in de buurt willen gaan. Het feest begint om 21.00 uur en de entree is 3 euro (identiteitsbewijs verplicht). Je kunt Clubloco vinden aan de Pastoor van Muijenweg 12 (Bruno- gebouw).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8