devest &idxt£dA(Vit Ld, theater UITKIJKPOST - 25 SEPTEMBER 2002 - PAGINA 6 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur erkin uitvoering Vervanging lampen openbare verlichting in Heiloo Afsluiting Vennewatersweg Evaluatie Wet voorzieningen gehandicapten 1999-2001 ter inzage Dierendagfestival in het gemeen- tebosbij 't Beestenboetje ALKMAAR Programma De Vest van dinsdag 1 oktober tot en met donderdag 17 oktober Lezing autisme door Renée Koopman 5 OKTOBER 2002 ERA Arend Koei in estafette record team Bridgeclub Limmen Blues Brothers zorgen voor swingende show in de Vest vervolg van pagina 4 Ter inzage De verordening ligt ter inzage in het informatie centrum in de centrale hal van het gemeentehuis. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Tegen betaling van de verschuldigde leges kunt u een afschrift van de verordening verkrijgen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A.C. van der jagt van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072 -) 535 66 48. -> Vanaf maandag 23 september a.s. gaat het bedrijf Dynamicom in opdracht van de gemeente Heiloo de lampen van alle lichtmasten ver vangen. Het gaat in totaal om ongeveer 6.000 lampen. Met het vervangen van de lampen wil de gemeente het energieverbruik reduceren en uitval van lampen zoveel mogelijk voorkomen. Met de nieuwe lampen is er de komende twee jaar geen of nauwelijks uitval van lampen. Gelijktijdig laat de gemeente de armaturen rei nigen. Samen met de nieuwe lampen draagt dit bij tot een hogere lichtopbrengst van de licht masten, waardoor de veiligheid op straat verbetert. Ook vindt een inspectie naar de tech nische staat van de lichtmasten plaats. Op basis van deze inspectie wordt duidelijk of en welke lichtmasten aan vervanging toe zijn. De werkzaamheden vinden overdag plaats en duren tot ongeveer begin december van dit jaar. Om de werkzaamheden goed uit te kunnen voeren is het noodzakelijk dat de verlichting overdag brandt. Wanneer u in de komende weken ergens overdag lichtmasten ziet branden, dan is het niet nodig om hierover contact op te nemen met de gemeente. Meer informatie Heeft u nog vragen dan kunt u contact opnemen met de heer H. Bekker van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 62 of met de heer M. Slippens, telefoonnummer (072 -) 535 67 67. Het bedrijf Daalder uit Alkmaar gaat begin oktober asfaltering- en herstelwerkzaamheden uitvoeren aan de rijbaan en berm van de Venne watersweg tussen Heiloo en Egmond-Binnen. Die werkzaamheden vinden plaats in opdracht van de gemeente Heiloo. Voor een snelle en vei lige uitvoering van deze werkzaamheden wordt de weg voor autoverkeer afgesloten ter hoogte van de gemeentegrens tussen Bergen en Heiloo. De werkzaamheden starten maandag 7 oktober a.s. en worden uiterlijk op woensdag 9 oktober a.s. afgerond. Geen autoverkeer Gedurende de werkzaamheden is daarom geen autoverkeer mogelijk via deze route van 7 tot en met 9 oktober a.s. Het autoverkeer wordt omgeleid via de (Heilooër) Zeeweg. Meer informatie Voor eventuele vragen kunt u contact opnemen met de heer M. Slippens van het Ingenieurs bureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 67. In september 1999 heeft de gemeenteraad, naar aanleiding van de nota 'Naar een beheerste Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg)', besloten in de zomer van 2002 de Wvg opnieuw te evalu eren. Deze evaluatie ligt sinds 12 september jl. voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis en heeft betrekking op de jaren 1999 tot en met 2001. Doel evaluatie Het belangrijkste doel van de evaluatie is: het huidige beleid te toetsen aan de doelstel ling van de Wvg, namelijk het bevorderen van de ihaatschappelijke integratie en zelf standigheid van gehandicapten; te beoordelen of de genomen maatregelen, zoals omschreven in de nota 'Naar een beheerste Wvg', hebben geleid tot de gewenste besparingen in de jaren 1999,2000 en 2001. Beleidswijzigingen woonen vervoersvoorzie' ningen Op basis van de resultaten van de evaluatie is het college van burgemeester en wethouders voornemens de raad voor te stellen het beleid voor woon- en vervoersvoorzieningen te wij zigen. De belangrijkste wijzigingen voor de woonvoorzieningen zijn: met ingang van 1 januari 2003 de maximale vergoeding voor woningaanpassingen over eenkomstig de zorgplicht van de gemeente Heiloo vast te stellen op 45.378,00 (was 9.076,00); het primaat van verhuizen te handhaven en uit te gaan van een periode van zes maanden als redelijke termijn voor het zoeken naar een geschikte woning. Voor de vervoersvoorzieningen zijn de volgende wijzigingen belangrijk. Met ingang van 1 januari 2003 het primaat van collectief vervoer toe te passen en dus geen dubbele vervoersvoorziening (OV-taxi pasje en een individuele vervoersvoorziening in geld) meer te verstrekken. Het college schrijft in de evaluatie dat iemand met een OV-taxi pasje goedkoper uit is dan een niet- gehandicapt persoon in een vergelijkbare situatie. Het college is van mening dat het daarbovenop verstrekken van een vervoers voorziening in geld dubbelop is. Voor degenen, die nu een dubbele vervoers voorziening ontvangen een afbouwregeling te treffen, te beginnen op 1 april 2003: - per 1 april 2003 de vergoedingen met een kwart te verlagen; - per 1 juli 2003 de vergoedingen nogmaals met een kwart te verlagen; - per 1 oktober 2003 de vergoedingen opnieuw met een kwart te verlagen; - per 1 januari 2004 de vergoedingen terug te brengen naar 0. Naast bovenstaande bevat de Evaluatie Wvg 1999-2001 nog een aantal andere voorstellen. Het college steltvoor de huidige verordening en de verstrekkingenlij st van de gemeente Heiloo te toetsen aan de modelverordening en de verstrek kingenlij st van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De hoogte van de financiële tegemoetkomingen gaat het college vergelijken met wat bij andere gemeenten gebruikelijk is. Ter inzage Bent u geïnteresseerd in de voorstellen van het college dan kunt u terecht op het gemeentehuis. De Evaluatie Wvg ligt gedurende vier weken tot en met 8 oktober 2002 voor een ieder ter inzage in het informatiecentrum van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen afspraak met mevrouw Y.B.M. Kersten, telefoonnummer (072 -) 535 66 85. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Overzicht besluitvorming In onderstaand overzicht kunt u zien wanneer de Evaluatie Wvg 1999-2001 wordt besproken in het college, de commissie Maatschappelijke Zaken en de gemeenteraad. '/.y Vrijdag 4 oktober 2002 is het Werelddierendag. Op zaterdag 5 oktober 2002 vieren we daarom Dierendag in het 't Beestenboetje aan de Ter Coulsterlaan. De gemeente Heiloo en dus ook de medewerkers en vrijwilligers van t Beestenboetje hebben als doel kinderen respectvol met dieren te leren omgaan. En juist op Dierendag wordt hier extra aandacht aan besteed. Zij vertellen daarom veel over de verzorging van huisdieren en klein vee, zoals schapen, geiten, kippen, e.d. Op het Dierendagfestival kunnen de kinderen zoals van ouds met de cavia' s en de konijnen knuffelen. 't Beestenboetje is zaterdag 5 oktober 2002 geopend van 11.00 tot 16.00 uur. Programma Op het programma staan de volgende activi teiten: knuffelen met de dieren schminken van de kinderen ponyrijden imker de beestenboetje quiz buttons maken, het logo van t beesten boetje inkleuren en dan je eigen button maken demonstraties, waaronder het dieren maken van berkentakken, het beschilderen van dak pannen, houtdraaien, touwslageren houtbewerking Bovendien is er van 11.00 uur tot 11.30 uur, van 13.30 tot 14.00 uur en van 15.00 tot 1530 uur een echte clown aanwezig, namelijk clown Robbedoes! Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Bak van de afdeling Beheer Open bare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 02. Tijdelijke afsluiting jletspad In verband met bovenstaande zal het fietspad Ter Coulsterlaan tussen het Hertenkamp en de Kennemerstraatweg van 11.00 tot 16.00 uur worden afgesloten voor al het fietsverkeer. Voor meer informatie hierover kunt u contact opnemen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, tel. (072 -) 535 68 68. Vrijdag 11 oktober Holland Symfonia - Williams, Dvorak en Sjostakovitsj. Aanvang 20:15 uur, toegangsprijs E 17,50; 65+ E 15; CJP E 12 Onder leiding van dirigent Charles Olivieri-Munroe brengt Holland Symfonia muziek ten gehore die geïns pireerd is op oude geschriften en bij zondere gebeurtenissen. Zowel de uit bundige en scherpe Ouverture The Wasps van Vaughan Williams als twee serieuzere werken van Dvorak, de int roverte Bijbelse liederen en het sprookjesachtige symfonische gedicht De Watergeest, zijn daar voorbeelden van. Met Sjostakovitsj' felle en soms komische Negende Symfonie worden deze muzikale avonden lichtvoetig uit geluid. Holland Symfonia is een nieuw orkest met toch al een grote staat van dienst. Het combineert de kwaliteiten van het Nederlands Balletorkest met die van het Noordhollands Philharmonisch Orkest: jarenlange theater- en concer tervaring, met eigenzinnige program ma's en vernieuwende educatie. Kortom, het nieuwe gezelschap heeft alle elementen in zich om uit te groeien tot een uitzonderlijk orkest.In dit eer ste seizoen verzorgt Holland Symfonia concerten in Noord- en Zuid-Holland. Daarnaast treedt het orkest op met zijn vaste partners Het Nationale Ballet, het Nederlands Danstheater en de Nationale Reisopera. Zondag 13 oktober: Peter Józsa - Koffieconcert piano. Aanvang 12:00 uur, toegangsprijs E 10,00; stipkaarthouders E 8,00. De Hongaarse pianist Peter Jozsa was in de zomer van 2000 één van zes fina listen van The International Holland Music Sessions die speelden in het Concertgebouw in recital en met het Nederlands Kamerorkest onder leiding van Philippe Entremont. In Theater De Vest brengt hij ditmaal een koffiecon cert met werken van Beethoven en Brahms. Het toegangskaartje voor het Koffieconcert is tevens geldig voor een aansluitend bezoek aan het Stedelijk Museum. Zondag 13 oktober: De DANS- combinatie3 - Nederlandse Dansweek Aanvang 20:15 uur (inleiding 19.30 uur), toegangsprijs E 15,50; CJP/65+ E 13,50. Op vrijdag 4 oktober gaat de DANScombinatie3 in première, een bijzonder project waarin drie Nederlandse dansgezelschappen zich presenteren op één avond met drie nieuwe werken: Het Internationaal Danstheater, Galili Dance en Rogie Company. De Nederlandse auteur Arthur Japin, onder andere bekend van de internationale bestseller "De zwarte met het witte hart" heeft een nieuw kort verhaal geschreven getiteld "De Vrouwen van Lemnos". De artistiek leiders hebben zich hierdoor laten inspirefen bij het maken van hun cho reografieën. Naast de thematische samenhang, zullen ook de elementen licht, decor, muziek en kostuums in gezamenlijk overleg door de artistiek leiders worden bepaald. Het orkest van Het Internationaal Danstheater draagt zorg voor de muzikale begeleiding van twee van de drie choreografieën. Het orkest bestaat uit zes musici die ver scheidene instrumenten bespelen zoals viool, contrabas, accordeon, gitaar, saxofoon, cajón, ud, djembe, marimba, altviool en klarinet. Het Internationaal Danstheater - Katharsis (première) Het Internationaal Danstheater komt met een nieuw werk naar een idee van Maurits van Geel in een regie van Brigitta Hauer, Jan Knoppers en Maurits van Geel. Het nieuwe werk bestaat uit vijf verschillende delen: "Schijn", "Afkeer", "Onschuld", "Begeerte" en "Kracht". De choreogra fieën zijn van Jana Podhorna, Desiree Rebel en Maurits van Geel. De nieuwe muziek is van Floor Minnaert. Het decor- en lichtontwerp zijn van Reier Pos, het kostuumontwerp van Natasja Lansen. Galili Dance - There, there is (première) Artistiek leider Itzik Galili maakt voor deDanscombinatie3 een werk voor tien dansers. In zijn nieuwe werk "There, there is" zijn tien persoonlijke overdenkingen te zien naar aanleiding van het verhaal van Arthur Japin. Floor Minnaert com poneert de muziek. Het decor- en licht ontwerp is afkomstig van Reier Pos. Het kostuumontwerp is van Natasja Lansen. Rogie Company - WO/MAN (pre mière) Voor deDANScombinatie3 maakt Piet Rogie een kwartet - voor drie vrouwen en een man - getiteld "WO/MAN". De choreografie is opgezet als een film. Scènes spelen zich tegelijkertijd af of vloeien in elkaar over. Rogie probeert hiermee de verschillende werelden van de drie vrouwen in één keer te schet sen. Hij toont de psychische strijd en weerbaarheid van vrouwen in relatie met de eeuwige lust van de man naar het conflict. De gruwel die Arthur Japins werk verwoordt brengt vrouw en man weer dicht bij elkaar, als lemmet en schede van eenzelfde mes dat ze ooit scheidde. De kostuums voor "WO/MAN" zijn afkomstig van Heidi de Raad. Het lichtontwerp is van Reier Pos die tevens in samenwerking met Piet Rogie het decor ontwerpt voor deze productie. Gedurende de landelijke dansweek van maandag 7 tot en met zondag 13 okto ber geldt een speciale actie. Wie een kaartje aan de kassa van Theater De Vest koopt voor een dansvoorstelling krijgt een dansweekgeschenk in de vorm van een verzamelboek met por tretten van dansers cadeau. Dit geldt natuurlijk ook voor de bezoekers van deDanscombinatie3. wat Vier weken ter inzage Vaststellen Evaluatie Wvg Wanneer 12 september t/m 8 oktober 2002 22 oktober 2002 11 november 2002 2 december 2002 Wie Belanghebbenden en belangstellenden Besluit B&W Advies commissie Maatschappelijke zaken Besluit door de gemeenteraad Woensdag 2 oktober: Tosca', opera in drie akten van Giacomo Puccini, Nationaal Theater Brno (Tsjechië) (Nederlandse boventiteling). Aanvang 20:15 uur, toegangsprijs E 34,00 Het hartstochtelijke, spannende en schokkende liefdesverhaal Tosca' van Giacomo Puccini wordt door het koor en orkest van het Nationaal Theater Brno met grootschalige ensceneringen, prachtige klassiek-romantische kos tuums, fantastische decors en uitsteken de solisten zeer authentiek en sfeervol neergezet. Het verhaal: De gehate politiechef Scarpia probeert zangeres Tosca en haar geliefde, de revolutionaire schilder Mario Cavaradossi, tegen elkaar uit te spelen. Scarpia laat Cavaradossi op verdenking van samenzwering opsluiten en belooft Tosca dat hij het leven van haar vriend zal redden wanneer zij de nacht met hem doorbrengt... Het menselijke drama in Tosca speelt zich af tegen het historische decor van een harde politieke strijd. De geladen artistieke sfeer van het eind van de 19de eeuw is zeer sterk aanwezig, met de karakteristieke trekken van de duis tere en wellustige Scarpia, de thriller achtige ontwikkelingen in het verhaal en het schokkende einde. Tenslotte maakt de benauwende sfeer van Puccini's palet Tosca' tot één van de lievelingen van het grote publiek. Het Nationale Theater Brno is het tweede grote operagezelschap van Tsjechië en heeft een lange traditie op hoog niveau. Canadaplein 2.1811 KE. tel. kassa 072 5127346 Naast de Europese tournee wordt er ook in alle grote steden van Japan opgetreden. De opera wordt in het Italiaans gezongen en is voorzien van een Nederlandse boventiteling. Vrijdag 4 oktober: 't Schaep met de 5 rooten, met Marjan Luif, Rob van de Meeberg, Clous van Mechelen, regie: Marcel Sijm Aanvang 20:15 uur, toegangsprijs E 25,00; CJP/65+ L 23,00 Het zal je kind maar wezen..., We zijn op de wereld om elkaar, om elkaar te helpen, niet waar... Er is een ding dat ik nooit zou willen missen...vissen Wie kent ze niet? De liedjes die geschreven werden door het gouden duo Eli Asser (tekst) en Harry Bannink (muziek). De succesvolle televisieserie is nu de basis voor een nieuwe Nederlandse musical uitgevoerd door 9 artiesten onder wie drie musici. Marjan Luif, Rob van de Meeberg en Clous van Mechelen staan te popelen om de rol len te vertolken van hun beroemde voorgangers Adèle Bloemendaal, Piet Römer en Leen Jongewaard. Lars Boom tekent voor het script. Tien bestaande liederen van het oorspron kelijke 'Schaep' maken deel uit van dit nieuwe script. De verhaallijn is nieuw en voorzien van ècn nieuwe plot en Eli Asser zal er persoonlijk op toezien dat de oorspronkelijke opzet (en het suc ces) niet verloren gaat. Zaterdag 5 oktober: Henny Orri - Rose (reprise) Aanvang 20:15 uur, toegangsprijs E 16,00; CJP/65+ E 15,00 Er zijn voorstellingen die zo prachtig en bijzonder zijn, dat ze als het ware smeken om herhaald te worden.'Rose' is zo'n productie. Het is een monoloog die het ongelooflijke, maar waarge beurde verhaal vertelt van een joodse vrouw die terugkijkt op haar turbulen te leven en daarmee ook op het groot ste deel van de twintigste eeuw. Het verhaal bevat veel leed, maar ook jood se humor en ironie. Eén van de»'gran- des dames' van het Nederlandse toneel, Henny Orri, speelt de rol van Rose. "Kleurrijk, geestig en gepassioneerd. Je hangt aan haar lippen," schreef de Volkskrant. Wegens succes gepro longeerd heet dat. Er zijn nog een klein aantal kaarten voor deze voorstelling beschikbaar. Zondag 6 oktober: Ensemble &caetera - Concert Oude Muziek (Johann Sebastian Bach e.a.) Aanvang 14:30 uur, toegangsprijs E 10,- Het Ensemble &caetera is een veelzij dige groep van jonge musici die zich volledig heeft toegelegd op de interpre tatie van barokmuziek en de instru menten uit de tijd. De leden van het ensemble hebben gestudeerd bij be kende leraren in Europa, waaronder aan de Conservatoria in Den Haag en Amsterdam. Zij zijn dan ook zeer gewild als barokmusici in de concert wereld. In dit eerste concert uit het Bach-drieluik hoort u werken van de voorouders van Johann Sebastian Bach, namelijk van Johann Christoph en Johann Michael Bach en tijdgenoten Pachelbcl en Buxtehude. Met: Valeria Mignano (sopraan), Judith Steenbrink (viool) en Guillermo Brachetta (clave- cimbel). Zondag 6 oktober: Wijnand Stomp Izaline Calister - Juffrouw Kokolishi's Bruiloft (première, vanaf 6 jaar) Aanvang 14:30 uur, toegangsprijs E 10,00; kinderen E 7,00 Juffrouw Kokolishi's Bruiloft is een muziektheatervoorstelling waarin de vertelkunst van Wijnand Stomp danst met de aanstekelijke zang van Izaline Calister en haar band. Dit muzikale programma is gebaseerd op Antil liaanse kinderliedjes en traditionele rit mische elementen die de Caribische muziek kenmerken. Het stof wordt van de noten geblazen zodat ze klinken als nooit tevoren. Samen vertellen Stomp en Calister het verhaal van Juffrouw Kokolishi: 'Ze wil heel graag trouwen. Een trouw datum heeft ze al en de kerk is gere geld. Ook heeft ze een prachtige locatie aan het strand voor een geweldige feest met een swingend band. Al haar vrien den b~eft ze uitgenodigd. Haar moeder staat oopelcn om de lekkerste din gen te - het bruiloftsfeest te maken. Er is c .iter één groot probleem: Juffrouw Kokolishi heeft nog steeds geen man gevonden! En de dag van de bruiloft nadert...' Meer info: www.stipproducties.nl Dinsdag 8 oktober 8 oktober feest. Aanvang 21.00 uur. Toegang met lidmaatschap van de 8 oktober vereniging Net als de voorgaande jaren zal heel Theater De Vest 's avonds opengesteld zijn en zullen er op verschillende plek ken verschillende soorten muziek wor den gepresenteerd. In de Grote Zaal staat deze keer The Boston Tea Party gepland. TBTP staat garant voor een avondlang swingen. Een spetterende blazerssectie, een vier man sterke ritmesectie, drie wilde zan geressen en een overdaad aan licht en geluid staan garant voor een show met covers van veel oude en nieuwe dance- en partyclassics. In de Hooge Huys Zaal worden cd's gedraaid door een discjockey, terwijl in Sonneveld eten drinken een optreden wordt verzorgd door Eye to Eye. Naast ballads kent het repertoire van Eye to Eye naast diver se country- en Zuid-Amerikaanse nummers ook heerlijke dansnummers. In alle zalen worden horecabuffetten geplaatst en in de foyers en in Sonneveld eten drinken kunnen ook allerlei koude en warme gerechten worden besteld. Toegang uitsluitend op vertoon van geldige toegangskaart of lidmaatschapsbewijs van de "8 October Vereeniging Alkmaars Ontzet'". Woensdag 9 oktober: De Nederlandse Bachvereniging - Exultate Jubilate. Aanvang 20:15 uur, (inleiding 19.30 uur), toegangsprijs E 18,00; 65+ E 16,00; CJP E 5,00 De Nederlandse Bachvereniging brengt woensdag 9 oktber programma met de Nelson Messe van Haydn en de Exultate Jubilate van Mozart in de Grote Sint Laurenskerk. Hoewel dit programma is genoemd naar het stralende motet Exultate Jubilate van Mozart - met niemand minder dan Sandrine Piau als sopraan - vormt de zogenaamde Nelson Messe (Missa in Angustiis) van Joseph Haydn het belangrijkste onderdeel. Mozart, was elf jaar oud toen hij de Grabmusik KV 42 schreef. Hij gebruikte de stijl kenmerken van de Napolitaanse canta te voor een schitterende dialoog tussen een ziel en een engel. Uitvoerenden: koor en orkest van De Nederlandse Bachvereniging. Met: Sandrine Piau, sopraan: Margriet van Reisen, alt: Immo Schröder; tenor en Thomas Oliemans, bas. Dirigent: Jos van Veldhoven. NH Architecten een unieke zaak EGMOND - Vrijdag 20 september werd het Architectenbureau NH Archi tecten heropend aan de Mosselaan 67 in Egmond aan den Hoef. Onder het motto 1+1 =2, samen sterk, hebben twee enthousiaste heren, Philip Zwart en Rogier Verbeek, een maatschap opge richt onder de naam NH-Architecten BNA. Samen hopen zij, ieder met zijn kwaliteiten, de klanten nog beter van dienst te zijn. De architect speelt een steeds belangrijkere rol bij bouwpro jecten, zelfs bij een kleine aanpassing van keuken of badkamer. De vraag naar de architect is de laatste jaren enorm toegenomen. Voor Philip Zwart en Rogier Verbeek een reden om de krachten te bundelen en samen het gehele pakket aangaande de bouwpro- CASTRICUM - In de Openbare Bibliotheek Castricum, Geesterduinweg 1, geeft Renée Koopman op woens dagavond 2 oktober van 20.00 tot 22.00 uur een lezing over autisme. Mevrouw Koopman, ^zelf moeder van een autistisch kind, heeft zich jarenlang ïn het fenomeen autisme verdiept. Zij heeft zich vooral toegelegd op het Asperger-syndroom, een aan autisme verwante stoornis, waarover in Europa pas de laatste jaren publicaties verschij nen. Toegang: E 5,- reserveren wordt aan geraden. De lezing is in samenwerking met VUCAS. cedure voor de opdrachtgever te behartigen, vanaf de bouwkundige ont werpen tot en met de uitvoeringsfase. Samen zorgen zij ervoor dat er zoveel mogelijk werk uit handen van de opdrachtgever wordt genomen om tot een totaal welslagen van het project te komen. Door de ervaring, de motivatie en de vakbekwaamheid alsmede de vele contacten die de heren samen heb ben, weten Philip Zwart en Rogier Verbeek heel goed met wie zij zaken doen. Tot genoegen van het bureau is sinds augustus de heer R. Cabri bij NH- Architecten in dienst gekomen om het team te versterken in de functie van projectleider/ bureaucoödinator. Zie voor meer informatie over de NH Architecten BNA de advertentie elders in deze krant. www.era.nl MAKELAAR 0 P E N H U 1 Z E N R 0 U T E 2 0 0 2 Vrijdag 11 oktober Het Volksoperahuis - Nummers. Aanvang 20:30 uur, toegangsprijs El2,00; CJP/65+ E 10,00; stipkaart houders E 8,00 De nieuwe muziektheaterproductie van het Volksoperahuis heet 'Nummers'. Het stuk is gebaseerd op 'Getermineerden' van E. Canetti, die in zijn roman een wereld schetst waarin mensen hun exacte sterfdatum weten. Het geluk dat de wetenschap de men sen hiermee denkt te geven staat in schril contrast tot de ontgoocheling die zich onvermijdelijk van iedereen mees ter maakt. Voor 'Nummers' haalt het Volksoperahuis haar inspiratie uit de ziel van de negrospritual. Het gegeven van Canetti speelt zich af in een sekte. Eén en ander resulteerde in een bruis ende gospelrevue, waarin het woord God niet een keer voorkomt. Het Volksoperahuis is een theatergroep die zich richt op het maken van kleinscha lig muziektheater. Daarbij legt zij de drempel zo laag mogelijk. Dit betekent niet dat er geen sprake is van diepgang in haar voorstellingen. Het Volksoperahuis verleidt het publiek met met taal en muziek die rechtst reeks het hart raakt. LIMMEN - Afgelopen weekend wer den in Amstelveen de Nederlandse estafette kampioenschappen gehou den. Het veteranenteam Nederland mannen 70+ deed mee om te pogen een Nederlands record te vestigen op de 4 x 100 meter. De oudste van het viertal was 78 jaar en de jongste 71 jaar. Er werd een tijd gelopen van 63.95 secon den, hetgeen inderdaad een Nederlands record werd. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 18 september als volgt gespeeld: A-Lijn: 1 .Alderlieste-de Groot 58.48, 2.Cornelisse-Valkering 57.14, 3.Duyn-Bollweg 53.13, B-Lijn: l/2.Morcus en v.Buytenen-Kuiper 59.38, 3.Hoogland 58.93, C-Lijn: 1Valkering-v.Charldorp 59.52, 2.Brinkhorst-Tuinstra 58.93, 3.de Nijs 52.38, D-Lijn: l.v.d.Storm-Alders 65.00, 2.Segerius 60.71, 3.Wieffering- Zonneveld 57.14, E-Lijn: l.Beerse-de Graaf 55.58, 2.Beentjes 54.24, 3.Apeldoorn-Maalman 54.02. ALKMAAR - Dit weekend werd Alkmaar vereerd met een bezoek van de legendarische Blues Brothers. Ze groei den op voor galg en rad maar vonden uiteindelijk het ware geloof: rock 'n roll. Getooid in een zwart pak en een al even zwarte zonnebril zetten ze de zaal van de Vest binnen de kortste tijd vol ledig op zijn kop. Frans van Deursen en Bob Fosko, twee ruige Nederlandse kerels, kruipen in deze hitmusical vol steengoede rock vn roll-, soul- en blueshits, in de huid van hun voorgangers Jim Belushi en Dan Akroyd in een treffend eerbetoon. De liedjes worden in de oorspronkelijke Engels versie gebracht, ondersteund door een fantastische live band en drie Bluettes (Joanne Westmaas, Nyolene Grey en Bryan B.). De originele Blues Brothers, die in de jaren zeventig de wereld op hun kop zetten, zouden zich de ogen uitkijken als zij konden beleven wat de zanger/acteurs Frans van Deursen en Bob Fosko op het toneel paraat maken. Zij brengen de bizarre broers EIwood en Jake Blues weer tot leven. Ze zijn The Blues Brothers: ('swingend, spette rend en puur! Met komische dialogen in het Nederlands en onvergetelijke hits in het Engels zoals 'Everybody needs somebody to love' en 'Soul Man'. In 1990 ontstond met goedkeuring van Aykroyd en Belushi de theatershow 'The Official Tribute to the Blues Brothers' en tot op de dag van vandaag is deze voorstelling overal in Europa een succes. Een nostalgische trip naar de jaren tachtig en een feest voor iedereen: zonnebril en hoed op... get up and dance! Voor speeldata kunt u kijken op www.bIuesbros.nl of bellen met de Nationale Theaterkassa, tel: 0900-9203.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6