FAC0NNABLE (brixon Knaagdierencentrum Heiloo heropend 120 Leden en hun favoriete denksport Sponsorloop Meander en Paulus levert ruim 9000 euro op Nu in ..APE L LA 2e matras voor de halve prijs. BORDEN mannenmode Heilooër Bridgeclub viert 25-jarig jubileum Norma Magnifique: (072)5351000 FALKLAND TONEEL NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN norma ÏS3S Rijksweg 127 Ummen 072 505 34 01 Telefoonnummer Skills PRESENTEERT: 'Heer Kraai en het gevonden voorwerp' JrloJU j> liL^JDrukkerij uitkijkpost bv 2 OKTOBER 2002 67e JAARGANG NO. 40 LUTE www.vanderborden.nl Spy maandag gesloten - vrijdagavond geopend 'Heeft u mij nodigdan mag u dag en nacht bellen..." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo HEILOO - In de Uitkijkpost van afgelopen week stond het Limmer bedrijf Skills in de rubriek Bedrijf Belicht. Skills verricht kleine en grote onderhoudswerkzaamheden voor be drijven. Zij zijn u graag per direct van dienst, maar helaas is onder de tekst een foutief telefoonnummer vermeld. U kunt Skills bereiken op 072-5024030 of mobiel op 06-53256971 (Marcel Tervoort). Zie voor meer informatie de adverten tie van Skills op pagina 3 van deze krant. Heerenweg 28 1851 KS Heiloo Tel. 072-5324080 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 226 331020 (Rodi verspreiding bv) van Aris Bremer in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). FALKLAND TONEEL Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden 'nR„ aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! MUL Leo Erkamp in de showroom van zijn bedrijf Erkamp Projectservice. renartskosten. Daarnaast zijn er natuurlijk tal van andere redenen waarom mensen een dier niet langer kunnen houden. Probleem is dat in de gewone dierenasielen doorgaans alleen honden en katten worden opgenomen, waardoor konijnen en knaagdieren vaak eenvoudig op straat worden gezet. Daarom is 10 jaar geleden Iruus Schoehuijs begonnen om deze, soms ernstig verwaarloosde dieren, bij zich thuis op te nemen, om ze vervolgens weer aan een nieuwe eigenaar te hel pen. Het aantal door haar opgenomen dieren bedroeg de laatste jaren onge veer 900, teveel om bij iemand thuis te worden verzorgd. In 2002 heeft de Dierenbescherming daarom een aparte opvang gecreëerd aan de Loet 3 te Heiloo, waar een groot aantal vrijwilli gers de verzorging en herplaatsing van de knaagdieren op zich hebben geno men. HEILOO - Zaterdag werd het knaag dierencentrum Heiloo heropend. Gedurende vele jaren was de knaagdie- renopvang bij Truus Schoehuijs en haar man aan de Fritz Conijnlaan te Alkmaar gevestigd. Duizenden dieren uit de wijde omgeving hebben daar een goed onderkomen gevonden en vervol gens weer een nieuw tehuis gekregen. Deze opvang wordt voortgezet in het nieuwe Knaagdierencentrum van de Dierenbescherming Castricum/Heiloo aan De Loet 3 in Heiloo. promotie te maken naar -een hogere lijn. En natuurlijk zijn er ook teleurstellingen en zal men een niveau zakken. HEILOO - Op zaterdag 5 oktober viert de Heilooër Bridgeclub in 'Klein Varnebroek' dat zij al 25 jaar voor vele leden dé club is. De H.B.C. telt 120 leden, die op dinsdag- en donderda gavond in twee zalen van het Open Huis met veel enthousiasme "en plezier in het spel" bridgen. Om eens wat meer aan de weet te komen over bridgen en deze gezellige club nam de Uitkijkpost een kijkje bij een van de bridge-avonden. Hartelijk ontvangen door enkele bestuursleden, de feestcommissie en de wedstrijdleid ing gingen de verhalen al snel over tafel en wisten de bridgers bijna het hart van de toehoorder te winnen voor hun denksport. Moscou, Ad Spruit, Cees van der Steen, en wederom Bob Koot en wedstrijdlei der Jan Huting hebben hun verhalen klaar. „De club is heel snel uitgegroeid tot nu 120 leden, ongeveer twee keer zoveel dames als heren. We bridgeden altijd al op donderdag in het Open Huis. Je kunt je voorstellen dat die ruimte voor het aantal leden te klein was. De grote zaal was destijds alleen beschikbaar op woensdag en dan is er Maar dat mag zeker de pret niet drukken want voorop staat dat H.B.C. een gezellige vereniging is. „Wij brid gen niet met het mes op tafel, maar we houden van gezellig kaarten in com petitieverband. Bridgen is eigenlijk te omschrijven als 'inspannend geestelijk recreëren', je plezierig bezighouden en een soort 'netjes pesten". Er zijn ook leden die thuis ook nog bridgen, of ook nog van een andere club lid zijn, je kunt het elke dag doen. Als je je bij een club aansluit dan is het leuke dat je je kunt meten aan anderen. Maar we doen niet aan wedstrijden, we zijn puur een recreatieve vereniging.'* Cursus De gemiddelde leeftijd van de bridgele- den H.B.C. is 55+. Volgens de voorzitter komt dat doordat velen beginnen met bridgen op het moment dat men zich realiseert dat je toch wat moet gaan doen als je ouder wordt. Vooral alleen staande vrouwen kunnen nog wel eens elke dag met bridgen bezig zijn volgens mevrouw Moscou. Voor wie denkt:bridgen, maar dat leer ik nooit!', start er in januari een bridge- cursus. Het gaat om een kleinschalige cursus voor maximaal 16 personen. De cursus is er vooral op gericht belang stellenden voor het bridge de eerste Enthousiaste initiatiefnemers In 1977 namen enkele enthousiaste bridgers het initiatief om in Heiloo een bridge-club op te richten voor niet- rokers. Een uitstekend plan dat echter wel enige voeten in aarde had, want tussen plannen maken en het uitein delijk realiseren ervan ligt een behoor lijke hoeveelheid werk, inzet en doorzettingsvermogen. Maar de initia tors hadden dat doorzettingsvermogen: ze staken veel tijd en energie in het winnen van leden, de inkoop van het benodigde materiaal, de huur van zaal ruimte,"het regelen van de contributie en de bridgeleiding en wat er nog meer nodig was. Voorzitter Jan Leek, secretaris Bob Koot, penningmeester Hans Smit en vooral bestuurslid Piet van der Vlies weten er nog over te vertellen: „De oprichters warén de heer van der Zijden en mevrouw Zomerdijk. Ze zijn gestart met 40' personen. Eigenlijk omdat er geen ruimte meer was voor nieuwe leden bij bridgeclub Sans Atout. Het bridgen kwam steeds meer in opkomst, werd steeds meer gemeen goed. De AVRO had bijvoorbeeld bridgecursussen op tv begin jaren '80. De heer van der Zijden gaf ook les. Dat deed hij tezamen met een paar leden, waaronder de heer Tamminga, ook een bekende naam." Ook de feestcommissieleden Henny Elke speelavond hangen er keurige overzichtjes van wie tegen wie speelt. voetbal, dus dan kwamen de mensen niet. We hebben er toen een zaal en de dinsdagavond bij gekregen." Inspannend geestelijk recreëren beginselen bij te brengen wat betreft het bieden en afspelen. De.cursus wordt gehouden op dinsda gavond van 7 januari tot en met 22 april inspannend geesienjK ïcuccicn 2003 in het Open Huis tussen 20.00xen Het opstellen van de wedstrijdschema's 22.00 uur. De kosten zijn E 70,- per per- is een hele klus. Verantwoordelijk hier- soon. Inbegrepen is de contributie voor voor zijn 2 wedstrijdleiders die 'het het lidmaatschap van de Heilooër echte werk doen' volgens de be- Bridge Club (seizoen 2003-2004). stuursleden. Elke speelavond hangen Verder dient het boekje 'Leer Bridge er keurige overzichtjes van wie tegen met Berry Westra deel 1' te worden wie speelt. Dat gaat dan in zogenaamde aangeschaft. Voor verdere informatie lijnen, oftewel niveaus. Op dinsdag- kunt u contact opnemen met Kees Tiel, avond spelen er 2 lijnen en op don- tel. 072-5333798, of bij de secretaris van derdag 4. Per periode van 6 weken is H.B.C., tel: 072-5320004. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidings gebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO -Erkamp Projectservice BV is sinds 1994 gevestigd aan de Hoefsmid 29, in een pand dat groter blijkt te zijn dan het op het eerste gezicht oogt. De voorkant bestaat uit showroom en kantoor, maar achter het pand staat nog een loods van 1200 m2, waar rollen tapijt en mar moleum dag in dag uit door de bijbehorende snijmachines worden verwerkt tot de mooiste en duur zaamste vloerbedekking voor kan toor,hotel en zorginstellingen. Directeur en eigenaar van Erkamp Projectservice is Leo Erkamp. Zo'n 13 jaar geleden besloot hij zijn woninginrichtingzaak te verkopen aan zijn compagnon en startte hij in een gedeelde loods in Limmen een bedrijf dat de vloerbedekking ging verzorgen voor bedrijven en instel lingen. Een gouden greep, zo blijkt nu, want Erkamp is groot en blijft maar groeien. ,,Dat komt natuurlijk ten eerste door het product dat we bieden. IJzersterke vloeren, variërend van houten parket- tot rubberen vlo eren en van tapijt tot linoleum. Omdat vloeren voor kantoren en gebouwen aan nogal wat (kwaliteits) eisen moeten volt-ben, afhankelijk van de intensiteitvin het gebruik, de vereiste levensduur en de omgeving waar de vloer wordt gelegd. Daar naast wordt er standaard een onder- houdsabonnement aangeboden. Daar begon ik een jaar of 7 geleden mee, maar toen liep men er nog niet echt warm voor. Inmiddels hebben klanten door dat het toch wel erg handig is als degene die de vloer heeft gelegd, ook periodiek onder houd komt7 uitvoeren aan diezelfde vloer en dat beschadigingen tijdig worden hersteld. Ook niet onbelan grijk is daarbij het feit dat het een flinke kostenbesparing oplevert doordat de vloer er langer in ligt dan in eerste instantie was begrdot." Groot, groter, grootst Als eerste gespecialiseerd projectstof feerbedrijf is Erkamp gecertificeerd volgens de Europese norm ISO 9002. Dit certificaat geeft een kwaliteit snorm aan, waarvoor je als bedrijf aan strenge kwaliteitseisen moet voldoen. Daarnaast mag Erkamp ook het vignet van de VCA (Veiligheids Checklist Aannemers) dragen. „Dat betekent dat wij ons intensief bezighouden met arbeids-omstandig- heden, milieu en veiligheid. Om een voorbeeld te geven: als het enigszins mogelijk is, wordt de vloerbedekking met een kraan naar hoger gelegen verdiepingen getakeld, zodat onze stoffeerders zelf zo min mogelijk hoeven te tillen. Ook wordt de oude vloerbedekking mechanisch gesloopt en wordt ons arbo-beleids-plan strak gehanteerd. Het slechte imago van stofferen- het is verschrikkelijk zwaar werk en op je veertigste ben je opgebrand- is bij ons dus duidelijk niet van toepassing." Dankzij deze manier van werken is Erkamp geze gend met een steeds groeiend team van meer dan 30 medewerkers, met naast een groot deel stoffeerders, een aantal accountmanagers en project managers, die inmiddels door heel Nederland aan het werk zijn voor grote opdrachtge-vers als Adecco, ABN-AMRO, de Corus groep, Albert Heijn en de FNV. Ook is er een aantal stoffeerders continue aan het werk in het AMC om de vloeren daar te onderhouden. Groot, groter, grootst lijkt van toepassing op deze Heiloeër onder neming. „Ik hoorde laatst van een vertegenwoordiger dat wij een van de tien grootste bedrijven in Nederland zijn op het gebied van projectstoffering. Dat voelt goed, ja. Maar het is vooral een mooi vak. Omdat we de laatste schakel in een project zijn: wij zorgen met een mooie vloer voor de finishing touch, waardoor het pand een eigen uitstra ling krijgt en gaat leven." Over de grenzen Erkamp Projectservice heeft inmid dels ook al heel wat gebouwen en instellingen tot ver over de grenzen van eeri vloer voorzien. „Zo hebben we inmiddels diverse projecten gere aliseerd voor internationale hotel ketens en bijvoorbeeld voor een commerciële bank op diverse plaat sen in Oost-Europa. Het lijkt een hele onderneming om ook in het buitenland te werken, maar in de praktijk valt dat erg mee. Ter plaatse is altijd een projectleider van ons aanwezig, die een aantal stoffeerders begeleidt. Die zijn vervolgens nooit langer dan enkele weken van huis, omdat zij daar alleen nog de vloer zelf hoeven te leggen. Al het voor bereidende werk, de logistiek en de gemaakte afspraken, wordt hier op kantoor geregeld. In de toekomst zou ik de grenzen nog wel veel meer willen verleggen, daar zijn we ook druk mee bezig." Erkamp Projectservice vindt u aan De Hoefsmid 29 te Heiloo tel: 072-5339020, fax: 072-5338635. Website: www. erkamp. n e-mail: info@erkamp. nl Norma Pocketveringmatras Magnifique Ontspannen slapen en fit ontwaken met de Norma Magnifique. Een kwaliteitsproduct van de Nederlandse topfabrikant Norma. De spé ciale kern niet honderden veren volgt perfect uw lichaamsvorm. De Norma Magnifique ventileert optimaal en is geschikt voor verstelbare matras dragers. Profiteer van ons zeer comfortabele Beter kun je niet liggen Kerkweg 1 - 1906 AT Ummen Telefoon; (072) 505 14 54 INTER'EUR HEILOO - Zoals vermeld in de Uitkijkpost van vorige weekvond vrijdag 20 september de officiële opening plaats van De Kring in Ypestein. Na de opening, verricht door wethouder Roelof Bos, hielden de twee scholen- Meander en Paulus- die in de Kring zijn gehuisvest dezelfde vrijdag een gezamenlijke sponsorloop om aan geld te komen voor de inrichting van de twee gezamenlijke speelpleinen. Een plein is nieuw, op het andere plein zijn de klimtoestellen na tien jaar afgekeurd omdat ze verrot en dus gevaarlijk waren. De opbrengst van deze sponsorloop is vooralsnog (men was bij ter perse gaan van deze krant nog druk aan het tellen) ruim 9000 euro. (foto: MSP) In Nederland worden door particulie ren ruim 1 miljoen konijnen, cavia's, hamsters, ratten, muizen, gerbils, degoe's en chinchilla's gehouden. Jaarlijks worden ca. 15.000 van deze dieren weer van de hand gedaan. Vaak ging het om een impulsieve aankoop en realiseerde men zich niet de conse quenties van de aankoop zoals de dage lijkse verzorging, schoonmaken en die- Heiloo matrassen, tiedbodems, waterbedden, slaapkamers en bedtextiel

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1