a Eerste spade de grond in voor Heilooer golfbaan 14 Flessenpost Pi, LI Tl E Dierenbescherming sSfmöeennieu WammemnHësl ckmWandelenim HeuooW UITKIJKPOST - 23 OKTOBER 2002 - PAGINA 10 Tussen Kunst en kitchen Uitslag kleurwedstrijd kinderboekenweek Bibliotheek Heiloo Gratis voorstelling in de Vest HEILOO BERICHTEN Inbraken in auto's Eerste wed^ffffdavond DEFA bij Concert koorvereniging Bergen Najaarsmarkt in De Loet Klankbordgroep 310079 Asiel: 072-5114861 Open creatieve hobbymiddag Inleveren pakketten voor Polen Neva Ensemble in kapel GGZ en Abdijkerk Tweedehands boekenmarkt Rijden onder invloed van alcohol SENIOMEM NIEUW NIE Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken Brandwonden Stichting in de strijd tegen littekens! Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken Kinder bingomiddag in Het Oosthonk Oplichting Nomadenleven in de woestijn BERGEN - De Heiloose beeldhouw ster Ditta Engel is tijdens de Kunst 10- daagse te bewonderen bij Hotel- Restaurant 1900 in Bergen. Afgelopen vrijdag 18 oktober zijn de vele exposi ties in Bergen weer van start gegaan. Kunstwandelroutes door het hele dorp, waarbij alle ateliers, winkels, maar ook privé-tuinen en huizen vrij te bezichti gen zijn. Bij de VVV te Bergen zijn informatieboekjes gratis af te halen. De prachtige beelden van Ditta Engel en adembenemende schilderijen van de veelbelovende Robert Vorstman heb ben een mooie plek gekregen in het restaurant van oud-plaatsgenote Hilde Spaan. Dit restaurant is onderdeel van Hotel 1900 dat in korte tijd is uitge groeid van 15 naar 40 kamers en bin nenkort verder wordt uitgebreid met nog eens 20 kamers. Om zoveel gasten te verwennen is een Bourgondisch res taurant opgezet met een heerlijk terras waar de koks Ennio Tiberi en Frank Liefhebber hun kunsten vertonen. Inmiddels weten niet alleen de hotel gasten maar ook de fijnproevers uit de omgeving dit restaurant op waarde te schatten. Vergeet dus niet tijdens de kunstroute 4 ook even langs Hotel 1900 Russenweg 3 te gaan. (even voorbij Albert Heyn rechtsaf). HEILOO - Tijdens de kinderboeken- week werd er in de Openbare Bibliotheek Heiloo een kleurwedstrijd gehouden voor kinderen van 5 tot 8 jaar. Er kwamen ruim 30 prachtig inge kleurde platen binnen. Voor de jury was het erg moeilijk een keuze te maken. De volgende kinderen hebben de eerste prijs in hun leeftijd gewon nen. Zij kunnen hun prijs tot 10 novem ber in de bibliotheek ophalen. Bojoura van Riel (5 jaar), Dario Duineveld (6 jaar), Nina Matz (7 jaar), Frank Spacey Helder (8 jaar). In de uitleenpost van Ypestein zijn de prijzen gewonnen door: Amber van Saase (5 jaar), Lisanne Smit (7 jaar). Kinderen die graag hun kleurplaat terug willen, kunnen die tot 10 novem ber ophalen in de bibliotheek. ALKMAAR - Het Steunpunt Mantelzorg organiseert in het kader van de Dag voor de Mantelzorg een gratis toegankelijke voorstelling. Iedereen die zorgt voor een familielid, vriend, buurman of buurvrouw met een ziekte of handicap is welkom. Op zon dag 10 november, de dag van de man telzorg, speelt Theatergroep Wederzijds 'Bets' in de Vest aan het Canadaplein. Aanvang is 14,30 uur, zaal open vanaf 14.00 uur. Deze voorstelling duurt ongeveer een uur, daarna is er gelegenheid om onder het genot van een drankje na te praten met de spelers en met elkaar. Gratis kaarten zijn verkrijgbaar bij het Steunpunt Mantelzorg, tel. 072- 5407099. Wanneer u uw uw naam, adres en voor wie u zorgt doorgeeft, krijgt u een toegangskaart toegestuurd. Noord-Holland Noord 112 0900- 88 44 Ditta Engel poseert in Hotel 1900 te Bergen. EG MOND - In de nacht van woensdag of) donderdag werd in acht auto's inge broken. De auto's stonden geparkeerd op de Prinses Beatrixlaan, Anna van Burenlaan, Guyotte van IJsselsteinlaan en de Maria van Arkellaan. In alle gevallen werd een portierslot dan wel een portierraampje vernield waardoor men in de auto kon komen. Over het algemeen werd audioapparatuur uit de auto gehaald. Gezien de tijdstippen van de inbraken, de werkwijze en de plaats waar de verschillende voertuigen geparkeerd stonden is het niet ondenk beeldig dat de inbraken zijn gepleegd door dezelfde dader(s). EGMOND - Afgelopen vrijdag hield fotoclub DEFA de eerste wedstrijda vond van dit nog prille seizoen. Wedstrijdleider Ton Glorie had Cees Broersen en Henk van Dijl uitgenodigd om het ingeleverde werk te beoorde len. Beide heren hebben hun sporen inmiddels in het creatieve wereldje ver diend. Bij de dia's pakte Theo van Gend met een prachtige waterspiege ling de eerste prijs. En dan de foto's. Volgens de jury moeilijker te beoorde len omdat het ingeleverde werk qua niveau dicht bij elkaar lag. Verder viel het de jury op dat veel DEFA leden van abstract houden. Verrassend was de inzending van het nieuwe DEFA-lid Natascha Hoorn uit St. Pancras, een prachtige waterlelie die kundig in beeld was gezet. Zij behaalde hiermee een tweede plaats. De foto van Rob de Rooij, een bedelmonnik uit Ethiopië, werd iets hoger aangeslagen en als beste foto van deze avond gekozen. Op vrijdag 1 november ontvangt DEFA Bert Stam uit 'Egmond aan Zee. Hij gaat van alles vertellen en laten zien over macro fotografie. Nadere info over DEFA: Frits van Eek, tel. 072- 5064812. BERGEN - Op vrijdag 15 november vindt om 20.00 uur in de Petrus en Pauluskerk aan de Dorpsstraat 22 te Bergen een concert plaats van de Koorvereniging Bergen. Uitgevoerd wordt de Elias van Mendelssohn. Medewerking wordt verleend door het Begeleidingsorkest voor Noord- Holland. De solisten zijn: eerste kwar tet Heieen Koele-sopraan, Joke de Vin alt, Ludwig van Gijsegem-tenor, en Pieter Hendricks-bas. Tweede kwartet: Karin ten Cate-sopraan, Mirjam Schreur-alt, Peter Paul Houtmortels- tenor, en Igor Bogaert-bas. De algehele leiding berust bij dirigent Pieter Jan Olthof. Toegangsbewijzen zijn te ver krijgen bij de Eerste Bergense Boekhandel en Thomas Boekhandel te Bergen voor E 19,-/E 17,- (CJP)of via tel. 072-5813339 en 5899751. HEILOO - Op zaterdag 26 oktober wordt er een najaarsmarkt gehouden in Woon- en Zorgcentrum De Loet. Deze duurt van 10.00 tot 13.00 uur. Het is de bedoeling dat het een feest wordt voor oud en jong. Naast een rommelmarkt is er o.a. een rad van avontuur een terras waar u gezellig kunt gaan zitten, ver koop van boeken, creativiteitjes, bloe- menkraam, warme wafels met slag room en niet te vergeten een viskraam met paling en haring. De activiteiten zijn niet gratis, overal wordt een kleine bijdrage voor gevraagd. De opbrengst hiervan komt ten goede van de activi teiten van de bewoners. HEILOO - We leven in een tijd, dat we over veel informatie kunpen beschik ken via radio, televisie, kranten, tijd schriften en internet. Vooral informatie over actuele onderwerpen die de huis kamer binnenkomen, kunnen je doen wensen om hierover met andere men sen van gedachten te wisselen. Sinds enige jaren gebeurt dit door een groep 55-plussers in het Trefpunt. Verschillende onderwerpen zijn al aan bod geweest zoals: burenhulp, mantel zorg, veiligheid, euthanasie, verkiezin gen, vervoer, vluchtelingenwerk, de euro enzovoorts. Er komen geen inlei ders van buiten, de kennis over het thema bij de aanwezige leden geeft vol doende stof tot praten en het uitwisse len van je mening. De groep bestaat uit ongeveer 15 personen. Vanaf september tot juni zijn er in totaal zes bijeenkomsten op woensdag van 14.00 tot 16.00 uur in het Trefpunt. Er zijn geen kosten aan verbonden, behalve dë kosten van koffie of thee. De eerstvolgende bijeenkomst vindt plaats op woensdag 30 oktober. Mocht u geïnteresseerd zijn, er zijn nog enkele plaatsen. U kunt zich opgeven bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, Het Trefpunt, tel. 072-5331297. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5090234 Honden en katten Akersloot: 0251- Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Gevonden Zwarte ongec. kater met wat witte haren in de vacht, Pijlemeeth Heiloo. HEILOO - Wel eens zin zelf creatief bezig te zijn of eens te experimenteren met iets nieuws, maar thuis geen tijd of geen plaats? Het Nivon in Heiloo biedt u daartoe de gelegenheid. Elke maan dagmiddag vanaf oktober tot en met april zijn in zaal 2 van het Open Huis een aantal hobbyisten bezig met kleien, tekenen, boetseren, papier kunstknip pen, origami, patchwork; net wat ze zelf willen en kunnen. Met wat hulpmidde len en gereedschappen die daarvoor beschikbaar zijn, en een helpende hand als dat nodig is of men neemt eigen materiaal mee. De kosten van de zaal- huur worden hoofdelijk omgeslagen en maandelijks afgerekend. U wilt nu nog niet direct beslissen? Ga dan eens kijken op maandagmiddag 28 oktober tussen 14.00 en 16.00 uur. De hobbygroep houdt dan een open mid dag. Iedereen is daar welkom om zelf eens rond te kijken en desgewenst inlichtingen te vragen. Het is geen ver vanging van de handvaardigheidcursus sen, wel een gelegenheid verder aan de slag te gaan voor degenen die al wat gevorderd zijn en zelfstandig kunnen werken. Kunt u niet komen, maar wilt u wel wat meer weten, bel dan Reina Mulder, tel. 072-5333127. ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familievrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren kan geschieden bij Monica Verhage, Vennewaard 162 te Alkmaar op woensdag 30 oktober van 19.00 tot 22.00 uur, tel. 072-5622576. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw er omheen. De adressen en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te wor den. Vanaf heden mogen ook meubels, koelkasten e.d., echter geen geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kosten zijn 3.40 euro per pakket plus 1,30 euro per kilo. Bij inle veren is men verplicht een legitimatie bewijs te tonen. Zwart/grijs cyperse Spoorbaan/Westerweg, Heiloo. Witte Pers, poes, Land van Heiloo. kater, Maat, HEILOO/EGMOND - Ook dit sei- zoen maakt het Neva Ensemble uit het Russische Sint Petersburg haar jaarlijks tournee door Nederland. Ook in onze omgeving zullen zij te beluisteren en te bewonderen zijn om hun muzikale prestaties. Niet voor niets worden zij ook wel de vocale tovenaars genoemd. Belangstellenden zijn welkom op maandag 4 november in de kapel van GGZ Noord-Holland-Noord, aanvang 20.00 uur, de kapel is open om 19.30 uur. De toegang is vrij, na afloop is er een collecte. Dinsdag 5 november treedt het Neva Ensemble op in de Abdijkerk, aanvang 18.30 uur, kerk open om 18.00 uur. Het is niet overdreven te stellen dat tij dens hun optreden het ademloos stil kan zijn. De aandachtige luisteraar ont dekt dan in de serene stemklanken hoe verschrikkelijk mooi, hoe zacht, hoe diep en intiem een menselijke stem strelend in de oren kan klinken. Naast de kerkmuziek uit de Russisch Orthodoxe Kerk bevat het programma ook enkele profane stukken. De folklo ristische voltreffer wordt uiteraard ook niet vergeten. In verband met het brandgevaar zijn er in de Abdijkerk slechts 250 gratis genummerde toegangskaarten beschik baar. Deze kunnen uitsluitend bij de portier van de Abdij worden afgehaald. Telefonisch reserveren is niet mogelijk. Na afloop van dit optreden is er de gebruikelijke deurcollecte. De volledi ge concertagenda van dit ensemble is eveneens gratis bij de portier verkrijg baar. HEILOO - Op Zaterdag 26 oktober van 10.00 tot 13.00 uur is er weer de maandelijkse tweedehands boeken markt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u eigenlijk wel kwijt wil, bel dan naar het Trepunt, dan worden de spullen bij u opgehaald, tel. 072- 5331297, maar brengen naar 't Trefpunt kan natuurlijk ook. 'jÈUs!tt>d$$&p8 %x m Eèmms HEILOO - Na vele jaren van voorbereiding en afhandeling van procedures zijn op zaterdag 19 oktober de eerste spades voor de aanleg van de 9 holes golfbaan Oosterzij te Heiloo de grond in gegaan. De realisatie zou in 2003 gereed moeten zijn, waarna aansluitend het onderhoudsregime wordt uitgevoerd om de golfbaan medio 2004 open te stellen voor de golfer, (foto MSP) HEILOO - Op maandag 14 oktober vond om 16.35 uur op de kruising van de Zevenhuizerlaan met de Spanjaardslaan een aanrijding plaats tussen een bedrijfsauto en een perso nenauto. De aanrijding was gevolg van het feit dat de 31-jarige automobiliste geen voorrang verleende. Er was alleen materiele schade. Een tot op heden onbekend gebleven automobilist veroorzaakte op dinsdag 15 oktober een eenzijdige aanrijding. De bestuurder reed om 21.38 uur tegen een muurtje aan van een snackbar op de hoek van de Kenneme»straatweg en de Ypesteinerlaan. De schade was aan zienlijk. Een gedeelte van de muur raakte geheel beschadigd. Getuigen hebben een rode piek jp van het merk Chevrolet zien wegrijden. Op woensdag 16 oktober werd tijdens het doen van inkopen in een winkel van het winkelcentrum 't Loo een tas ont vreemd. De eigenaresse had tijdens het winkelen twee tassen aan het haakje van het winkelwagentje hangen. Bij het afrekenen werd de vermissing van een van de tassen ontdekt. De inhoud van de katoenen tas bestond onder andere uit een portemonnee met inhoud. De tas werd later in de winkel teruggevon den. Alleen de portemonnee met inhoud ontbrak. De vermoedelijke dader gooide de tas in de winkel weg toen hij het idee kreeg dat hij door een van de caissières betrapt was en verliet de winkel. Een 29-jarige inwoner van Egmond aan Zee bleek tijdens een controle op de Westerweg op 18 oktober om 00.41 uur te veel alcohol te hebben gedron ken. Hem werd een transactievoorstel HEILOO - In de nacht van donderdag op vrijdag werd een 29-jarige bestuur der van een personenauto uit Egmond aan Zee aangehouden op de Westerweg. Bij controle bleek dat hij alcohol had- gedronken. De man blies 430 ug/1. Dat is nagenoeg het dubbele van de toegestane hoeveelheid van 220 ug/1. van E 380 aangeboden. Op vrijdag 18 oktober werd aangifte gedaan van vernieling van een perso nenauto. Van de groene Opel Astra werd een van de buitenspiegels ver nield. Tevens werd een achterportier bekrast. De vernielingen werden gepleegd tussen 15 en 18 oktober ter wijl het voertuig op de Abraham du Bois-hof stond geparkeerd. In een woning aan de Kennemer- straatweg werd ingebroken. De inbraak werd bij thuiskomst om 21.15 uur ont dekt. Toegang tot de woning werd ver schaft door het vernielen van een raam van de bijkeuken. Hierna werd een tus sendeur geforceerd die toegang gaf tot de woning. De gehele woning inclusief de kelder werd doorzocht. Ontvreemd werd onder andere een dvd speler en een computer. Op zaterdag 19 oktober werd met een straattegel het voorraam ingegooid van een woning in Mariënstein. Op het moment van de vernieling was de bewoonster niet thuis. De vernieling werd waarschijnlijk om ca. 23.30 uur gepleegd. Een buurtbewoonster hoor de op dat tijdstip een harde klap. Op zondag 20 oktober werd in Termijen een personenauto vernield. Het achterraam van de personenauto werd ingegooid. Gevonden voorwerpen: enkele sleutels, bril ovale glazen bruin montuur, slijptol en slijpschijf, herenhorloge goudkleu rig, zilver ringetje met zwarte versie ring, klein knuffelbeertje, kleine zaklantaarn, rechter bruine suède handschoen. HEILOO - In de week van 6 tot en met 12 oktober gingen in heel Nederland meer dan 55.000 collectanten de straat op om geld bijeen te brengen voor de Nederlandse Brandwonden Stichting. Ook in Heiloo gingen de collectanten langs de deuren. En niet zonder succes! Gezamenlijk werd er een bedrag van E 6215.52 opgehaald. De opbrengsten van de collecte stellen de Brand wonden Stichting in staat om haar belangrijke werk voort te zetten. Brandwonden zijn één van de meest ernstige verwondingen die een mens kan overkomen. Naast de pijn en de langdurige behandeling zijn het vooral de ontsierende littekens die het leven van brandwondenslachtoffers moeilijk maken. Al meer dan 30 jaar zet de Brandwonden Stichting zich in voor mensen met brandwonden. Zij houdt zich bezig met onderzoek ter verbete ring van de behandeling, het opzetten van preventiecampagnes, het instand houden van de Huidbank en het geven van nazorg aan brandwondenslacht offers. Dankzij de collecte kan de stich ting al deze activiteiten organiseren. Het Neva ensemble laat ook weer van zich horen... Lees het elke week in de Uitkijkpost. HEILOO - Zaterdag 26 oktober zal er een kinderbingo met leuke prijsjes worden gehouden in Het Oosthonk aan de Oostkanter. Aanvangstijd 14.00 uur en sluiting 16.30 uur.Tevens is er bij mooi weer een korte herfstwandeling. Uiteraard zal er wat te drinken zijn en is er wat lekkers en draait een dj goede muziek. Ben je tussen de 4 en 12 jaar ga dan langs. Entree is E 2,- (incl. lirfiona- de en wat lekkers). Tevens is de organi satie nog op zoek naar fanatieke vrij willigers die hen willen helpen tijdens de maandelijkse activiteiten. Voor meer informatie, bel 072- 5334098 (Margot). ALKMAAR/HEILOO - In de afgelo pen week werd bij de politie tweemaal aangifte gedaan van oplichting. In beide gevallen was de werkwijze nage noeg identiek. Twee vrouwen toonden bij een garagebedrijf belangstelling voor een auto. Zij vertelden daarbij een verhaal dat zeer vertrouwd overkomt. Zij spraken met de verkoper af dat zij een dag later de auto op kwamen halen. Het geld zou daarvoor telefo nisch door de bank worden overge maakt. Op de dag dat de auto werd gehaald belde een onbekend persoon met het bedrijf en gaf zich uit voor een medewerker van een bankinstelling. De persoon vertelde dat het afgespro ken bedrag was overgemaakt naar de rekening van het garagebedrijf. De ver koper van een autobedrijf in Heiloo kwam op tijd achter de malversatie en trapte niet in de truc. Een bedrijf in Alkmaar'kwam te laat achter de kwalij ke praktijken van de vrouwen waar door zij verdwenen met een auto van het merk Nissan, type Almera. De auto is rood van kleur en voorzien van het kenteken NF-HP-09. HEILOO - Op zaterdag 26 oktober Jolanda Bos voor het Nivon-Heiloo aan de hand van dia's een inleiding ver zorgen ovèr het leven van nomaden stammen in Egypte. In verband met haar werk als archeologe verbleef zij daar temidden van een nomadenstam die met hun vee rondtrekt door het zuidoostelijk deel van Egypte en het noordelijk deel van Sudan. Een duizen den jaren oude samenleving die tot dusverre van de buitenwereld was afge sloten, dreigt nu te verdwijnen door de opkomst van het toerisme. Mevrouw Bos biedt met haar persoonlijk verslag uit de eerste hand een unieke kijk in de wereld van het nomadenleven, dat steeds zeldzamer wordt. Plaats: Open Huis, Zaal 1, Heiloo, aanvapg: 20.00 uur. Kosten: leden: E. 2.-, anderen: E. 3.- jeugd: E. 1.-. I.v.m. met het te verwach ten aantal bezoekers graag opgave vooraf bij Reina Mulder tel. 072- 5333127 of Joop Koorn, tel. 533400LZoals gebruikelijk ligt een col lectie boeken uit de Openbare Bibliotheek ter inzage. Kathmandu, 17 oktober 2002 Hallo Allemaal Ik ben weer terug op mijn Veldpost na een drietal maanden hard gewerkt te hebben in Nederland. Nu, vier weken later, voel ik mij weer bijzonder thuis in het land van de Sherpa's, de Buddhisten en de hoogste bergen ter wereld. Bij mijn ons nieuwe Jobtrainings-centrum vrij nieuwe boarding school. Deze terugkomst bleek alles volgens plan te Jyoti. De studenten, de vroegere man, die een ernstige misgroenng in verlopen. Nou ja, bijna alles. In het kin- straatkinderen, zijn ijverig bezig met zijn aangezicht heeft, was ook lang op derhuis was alles in orde, de staf heeft hun studie en op weg om een goed haar taak goed uitgevoerd. De kinderen beroep te leren waarmee zij later zelf- zijn erg blij met hun nieuwe onderkomen, de nieuwe bedjes, het gezonde en vol doende eten en hun schooltje waar zij zes dagen in de week naar toe gaan. Het Dashain festival is nu gaande, er rol standig en op respectvolle wijze hun eigen inkomen kunnen verdienen. Het centrum wordt via de organisatie Child Welfare Scheme gerund door een Nepali staf en leerkrachten, maar len weer duizenden geitenkopjes, het die staf krijgt weer ondersteuning van bloed vloeit rijkelijk en iedereen viert dat 'thuiszo ook een deel van onze kinde ren. Belgische stagiaires Er zijn twee stagiaires Ergotherapie uit België aangekomen die een deel van hun studie besteden aan Hamro Niwas. Zij hebben een opdracht van school en een opdracht vanuit Veldwerk wat een goede combinatie blijkt te zijn. De dames hebben 'goes- oudste jongen Deelip ting' om hun opdracht te verwezenlij ken. Zij zoeken van al onze kinderen het achtergrond verhaal uit om zó een goede amnese vast te stellen en te bezien waar aan gewerkt moet worden in de toekomst per individueel kind. onder andere Nederlandse vrijwilli gers. Dat is noodzakelijk, want er zijn krachten in hun Engels: in Nepal geen opleidingen voor leer krachten, dus men mist een bepaalde beroepstechniek. Via de vrijwilligers wordt deze techniek bijgebracht in de vorm van counseling. zoek naar vrijwilligers die zijn staf en school op een wat hoger niveau kon den brengen. Drie vrijwilligers zijn inmiddels een aantal weken aan de gang. Mijn filosofie is het principe van de vis en de hengel. De kinderen trai nen is weinig zinvol als de leerkracht dat niet na ons vertrek voortzet. Dus in eerste instantie trainen wij de leer- hun uit spraak, het uitbreiden van de woor denschat, een beetje grammatica en lesmethodiek. In de huidige situatie daar op school zag het er op het eer ste gezicht goed uit. De kinderen spraken volzinnen in het Engels, zij kennen het boekje en het alfabet uit hun hoofd, zelfs achteruit spellen van woorden is een makkie. Maar als je één vraag buiten het boekje stelt, weten zij absoluut niet meer waar je het over hebt! Ook de tafels roepen ze hardop uit hun hoofd, maar als je er één rijtje tussenuit haalt, is het gebeurt. Dus zij kennen de tafels en en crimina- de rijtjes wel, maar niet het principe! Daarnaast wordt onderzocht welk liteit.Wij hebben er op aangedrongen Nou, ga er maar eens aan staan om kind nog waar familie heeft en of dat dat Deelip ook een jobtraining krijgt daar iets aan tejverbeteren, en deze kind zo mogelijk, met ondersteuning als vervolg op deze drie jaar basis- 1 1 onze kant, terug kan naar die school. Deelip De studenten van Children Nepal, ook in Pokhara, doen het goed op de na. Hij heeft geen zin meer in de basisschool. Wij werden voor de keus gesteld om dan maar een andere student te sponso ren, maar daarmee zou Deelip terug gevallen zijn in een miserabel leven op straat van sjacheren van familie. Behalve de serieuze dingen doen zij ook hele leuke dingen met de kinderen. Zoeken naar nieuw onderkomen Het zoeken naar een groter pand voor ons kinderhuis is in de afgelopen periode helemaal niet gelukt. Iedereen had het te druk om te zoe ken inclusief de betreffende make laar, en voor die paar objecten die wel in beeld verschenen werd veel te veel geld gevraagd. Ik ga nu eerst even een paar weken op vakantie, want daar ben ik wel aan toe. Maar als ik terug kom is dat mijn eerste opdracht, zelf op stap om dat ene voor ons bedoelde huis, ook daadwerkelijk te vinden. De buurt rondom het huidige kinderhuis in Thamel, protesteert omdat 'wij' te veel lawaai maken. Dus wordt het snel tijd voor een nieuwe plek waar de kinderen kunnen voetballen en ravotten. De kinderen Met de kinderen zelf gaat het goed, zij gaan bijna allemaal naar school en hebben daar ook erg veel zin in. 's Avonds komen er enkele vrijwilligers om hen te helpen bij hun huiswerk. De jongste is pas geleden één jaar oud geworden en dat hebben we gevierd natuurlijk. De peuter is ook begonnen met haar eerste stapjes en daarmee zijn alle keuken- en bureau kastjes een gevaar geworden en alles wat op de grond ligt verdwijnt in haar mond. Verder zijn er twee zusjes van 11 en 13, het meisje van 11 heeft last van epilepsie. Dit was ons niet bekend maar achteraf blijkt dat zij dit al van jongs af aan heeft. Via onderzoeken in een ziekenhuis heeft zij nu medicatie hiervoor en wordt de frequentie van de toevallen minder. Haar zusje van 13 heeft problemen met bedplassen. Ik heb vanuit Nederland een piaswek ker meegenomen, een handig hulp middel om van dit lastige probleem af te komen. De studenten van Jyoti In de stad Pokhara gaat het goed met drie kanjers van meiden doen dat dus! Hun nieuwsbrief over deze mooie ervaring komt zeer binnenkort op onze website, dus houd het in de gaten. Het gaat dus in grote lijnen gewoon heel goed met Stichting Veldwerk en haar werkzaamheden in Nepal. Acties vanuit Nederland Ook in Nederland wordt in ruime mate aandacht aan ons werk besteed.* We hebben eindelijk een hele goede website-ontwerper ge-vonden in de persoon van Jos Storken. Jos is dage lijks bezig om onze site een nieuw gezicht te geven en deze site goed én overzichtelijk te laten werken (www.stichting-veldwerk.org). Het bestuur van Stichting Veldwerk is ook heel druk bezig om alles in goede banen te leiden en dat moet allemaal Verschillende vrijwilligers 's avonds daar zij allen een volle dag- Afgelopen zomer zijn er verschillende taak elders hebben. Via allerlei spon- vrijwilligers aan de slag geweest bij soracties wordt er geld bijeen diverse projecten hier in Nepal die wij gebracht om ons in staat te stellen dit zijdelings steunen. Gert Mateboer uit werk hier in Nepal te kunnen doen. Utrecht heeft in de drie maanden dat ik in Nederland was, de gehele voort- Emilie Veldt gang van Stichting Veldwerk en onze Deze acties zijn onder andere voor projecten van nabij gevolgd en waar ons gevoerd door Emilie Veldt (fami- nodig gestuurd. Daarnaast heeft hij in lie van?): zij zit in groep 8 van de het huis voor gehandicapte mensen gewerkt bij de orde van Mother Theresa. Directe hulp aan de bewo ners daar is altijd welkom: voor taak verlichting van de twee stafleden (op 50 patiënten) en om de bewoners wat persoonlijke aandacht te geven. In de tussentijd waren ook Elma Dikkeböom en Jan Willem Mijder- wijk gearriveerd uit Nederland. Samen met Gert hebben zij weer les gegeven aan de leerkrachten van Hamro Ghar, het eerste kinderhuis van CCSD. Men is daar zeer tevreden over onze werkwijze en de manier waar wij de lesmethodiek van de leer krachten op een hoger peil proberen te brengen in combinatie met het ver beteren van hun Engelse spreek vaardigheid. Het principe van de vis en de hengel Via Hamro Ghar ben ik in contact gekomen met een principal van een Radboudschool in Heiloo. Daar heeft zij met een paar vriendinnen een voordracht gehouden over Nepal, over het land, de mensen, en de ber gen. Maar ze vertelden ook over de armoede die er heerst en dat veel kin deren niet naar school kunnen of zelfs i geen dak boven hun hoofd hebben. Omdat zij de lezing hield, heeft zij ook een geldinzamélpotje neergezet en dat heeft totaal wel 100 euro opge bracht. Nou dat is toch een geweldig resultaat! En daarbij, de meiden kre gen voor hun mooie voordracht een 9.5 als cijfer van de juffrouw. Emilie, jouw vriendinnen én de hele klas natuurlijk, heel erg bedankt namens de kinderen uit Nepal. Tot de volgende keer René Veldt, Stichting Veldwerk, Kathmandu, Nepal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 11