Meer politietoezicht en kettingslotenactie Onveiligheid stationsomgeving belangrijk punt van algemene beschouwingen Najaarsnota 2002 KANG WAH m Levenswerk valt in duigen Prachtig gerestaureerde tram schiet plotseling uit de takels krant edri 2 Brixon W (leesflf Griezelen en spoken AVS ff/typ bij Intratuin ^gl Dé Hy||j|theek- winkel ■H nieuwsblad_voor heiloo en omstreken De Zeewolf1 VERBOUWING eli fxiintratuin Tussen kunst en kitchen BORDEN (072)5351000 100% lamswollen pullover ronde hals of V-hals Nu 2 voor 99,95 Casual shirts uni en ruit Nu 2 voor 74,95 Pantalon katoen en corduroy Nu 2 voor 119,95 mannenmode 11 I FALKLAND TONEEL I 23 OKTOBER 2002 HHllil ÜSÜ BRRI v, J IL tJ O Drukkerij uitkijkpost bv - mmÈpiy$jpé 67e JAARGANG NO. 43 PRESENTEERT: Kantonees Specialiteiten Restaurant gjj] Wegens verbouwing van onze keuken zijn wij vanaf dinsdag 15 oktober t/m woensdag 23 oktober GESLOTE Donderdag 24 oktober zijn wij weer GEOPEND AmWEim BUM! EVENEMENT A& MWESGBIJ' HES VERVOLG OP PAGINA 2 Het Hoekstuk 15, 1852 KX Heiloo, tel. 072 5335047 Hotel restaurant 1900 exposeert: VAN DER Hypotheek nodig HeilOO (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 Medewerkers van de Uitkijkpost te gast bij Streekradio Excellence Heerenweg 28 1851 KS Heiloo Tel. 072-5324080 Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: G226 331020 (Rodi verspreiding bv) m TV. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegpm. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n^n aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! 1 HElROO - Onlangs hebben de fracties van de verschillende Heilooër politieke partijen vragen gesteld naar aanleiding van de algemene beschouwingen bij de Najaarsnota 2002. Burgemeester Henk den Boon heeft een toelichting gegeven bij de verschillende gemeentelijke beleidsonderwerpen voor het aanko mende jaar, zoals: Openbare Ruimte, Monumentenbeleid, Volkshuisvesting en Infrastructuur. Ook het vraagstuk over de (onveilig heid rondom de stationsomgeving kwam bij de diverse partijen aan bod. Vooral het afgelopen jaar zijn er signa len vanuit de Heilooer bevolking rich ting het college van burgemeester en wethouders afgegeven over onveilig heid en overlast op en rond het station Heiloo. Het toenemende gevoel van onveiligheid bij bezoekers van het sta tion wordt onder andere veroorzaakt door frequente fietsendiefstallen, ver nielingen en drugs- en alcoholgerela- teerde overlast. Politietoezicht In zijn beantwoording van de algemene beschouwingen gaf den Boon aan dat de politie, door de huidige taken van de aangestelde politiesurveillanten die zijn toegespitst op parkeercontroles en toezicht, meer ruimte heeft voor het verrichten van overige politietaken. In de praktijk betekent dat dat de politie strenger gaat optreden in het stations centrum. Ten eerste is het politietoe zicht tussen middernacht en 01.30 uur gegarandeerd, daarnaast zal bij balda digheid, vandalisme, overtredingen en misdrijven door drugs- en alcoholge bruik sneller worden geverbaliseerd. Naar aanleiding van het door het colle ge ontvangen signaal over mogelijke drugshandel en_jgebruik in-ëe openba re ruimte en in horecagelegenheden, heeft de burgemeester inmiddels con tact opgenomen met de polite en offi cier van justitie om deze kwestie nader te bespreken. De resultaten daarvan alsmede de mogelijke aanpak van de gesignaleerde problematiek zullen via de commissie Bestuurlijke Zaken ken baar worden gemaakt. Yoorlichtingsactie Ook werd gevraagd op welke termijn actie kan wprden verwacht om de situ atie met betrekking tot fietsendiefstal en vernielingen bij het NS-station te verbeteren. In zijn antwoord op deze vraag gaf de burgemeester aan dat na plaatsing van de nieuwe (transparante) fietsenstalling aan de westzijde van het NS-station (begin 2003), een voorlich tingsactie wordt gehouden voor betere beveiliging van fietsen en een kettings lotenactie wordt georganiseerd in samenwerking met politie en rijwielon dernemers. Het college zal daarbij bevorderen dat voor een aantrekkelij ke prijs hardstalen fietssloten worden aangeboden. Daarnaast zal door gebruik van diverse communicatiemid delen gepoogd worden de jeugd te bereiken en te waarschuwen voor de gevolgen van vernielingen. Lobby voor verdiepte ligging van de spoorlijn door Heiloo Naast de aanpak van de overlast in de stationsomgeving, zijn ook de onveilige situaties die ontstaan door de ligging van het station en de spoorwegover gangen aangekaart. Begin 2003 wordt een eerste overleg met de NS gepland in het kader van de aangekondigde lobby voor een verdiepte ligging van de spoorlijn door Heiloo. Er is vooralsnog geen overeenstemming met de NS bereikt over andere oplossingen voor de overgang bij het station, zoals een tunnel of verplaatsing van het stations gebouw naar het Stationsplein. De definitieve najaarsnota 2002 met daarin verwerkt de algemene beschou wingen, wordt 2 november gepresen teerd. FALKLAND TONEEL van Ed Hoornik in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken m Een Boedapest trams,el staat aan he, Amsterdamse eindpunt Spuistraat gereed voor vertrek naar Zandvoort. Foto gemaakt op 22 mei 1956 doov J.C.T. van Engelen. HEILOO - Hij zit er nog immer versla gen bij. Toen Ad van Kamp maandag 7 oktober om 10.10 uur werd opgebeld kon hij zijn oren nauwelijks geloven. In Haarlem was tramwagen B 412 even daarvoor met een daverende klap van uit de takels van een hijskraan geval len. De tram, een zogenaamde Boedapester uit 1924, is gedurende 10 jaar herbouwd door Van Kamp en enkele medehobbyisten en sindsdien het pronkstuk van het Haarlems Museum aan de Leidsevaart 396. Nadat de tram een weekend was uitgeleend aan de Lionsclub in Zandvoort werd het voertuig zondagavond door een truck met oplegger teruggereden naar Haarlem. Alles verliep zonder proble men, totdat de tram maandagmorgen in de takels hing. Eén van de kranen liet het tijdens het hijsen afweten, waarna de tram met een enorme klap op 'z'n achterste' terechtkwam. De materiele schade was groot, nog even afgezien van de emotionele schade die de tram liefhebbers opliepen bij het zien van de schade aan hun 'levenswerk'. „Ik heb tot mijn veertiende in Den Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Haag gewoond en vönd met name de trams van de NZH enorm fascine rend", vertelt de al jaren in Heiloo wonende Ad van Kamp over de trage die. „Toen deze trams op hun laatste wielen reden en werden opgeheven, heb ik mij vastgebeten in deze hobby, en probeerde o.a. de geschiedenis van de voertuigen te achterhalen. Tijdens mijn zoektocht kwam ik vele medehob byisten tegen. In 1971 ontdekten wij in Zeeuws Vlaanderen een oude NZH tramwagon, die in gebruik was als zomerwoning! Twee jaar later kregen wij het voertuig in handen, en brachten wij het over naar Leiden waar een tij delijke stalling werd gevonden. In 1975 was Starlift in Voorburg zo vriendelijk om ons 10 jaar lang vrij onderdak te verlenen, de tijd die wij nodig hadden om de tram weer als nieuw op te knap pen. We bouwden het oorspronkelijke interieur na en kregen veel originele onderdelen via oproepen in de krant en hobbybladen bij elkaar. Zelfs souvenir jagers, die de emaillen bordjes uit de tramstellen hadden geschroefd, gaven ons hun 'trofeeën'. Aan, de hand van foto's en tekeningen hebben we de tram zo goed mogelijk herbouwd. De B412 is de enige die nog over is van de serie Boedapesters, de andere wagons zijn allemaal gesloopt", weet de hobby ist. B HEILOO - Toen Sandra Bakker vijf jaar geleden hoorde dat de ruimte van Beauty Center Helios te huur stond aarzelde zij geen moment en richtte naast Sauna Vennewater aan de Westerweg 391 haar eigen schoonheids salon op. Als dochter van twee onderne mende ouders (Radio Bakker) behaalde zij haar middenstandsdiplomawaarna zij zich volledig richtte op schoonhei dsverzorging. Door het volgen van diverse cursussen maakte zij zich vol doende wegwijs in het wereldjeDe nieuwste technieken worden uiteraard nauwlettend in het oog gehouden en door gebruik te maken van natuurzui vere producten en de meest moderne apparatuur zijn de gasten van Beauty Center Helios verzekerd van een heer lijk ontspannen behandeling. „In eerste instantie heb ik veel met oproepkrachten en stagiaires ge werkt", vertelt Sandra. „Nu werk ik samen met Yvonne Kaandorp. Zij is hier ook als stagiaire begonnen, maar is inmiddels al 2 jaar gediplomeerd schoonheidsspecialiste. Van oproep krachten maken we nu nog wel gebruik als grotere groepen zich aan melden." Klanten kunnen bij Beauty Center Helios terecht voor diverse behan delingen, variërend van complete gezichtsbehandelingen en diverse lichaamsmassages tot lichaams- en gezichtsontharing en manicure. Het schoonheidsinstituut beschikt over een zonnestudio, stoombad, bruisbad, floatarium (een cabine met warm water met een nog hoger zoutgehalte dan de Dode Zee, waardoor u blijft drijven) en Alpha MasSage, een ca bine met een anatomisch gevormd massagebed. Vrijblijvend een kijkje nemen „Wij verzorgen ook halve- en hele dagarrangementen. Doordat wij niet in grote ruimtes werken, maar gebruik maken van privé-kamers, is er voldoende privacy en is er altijd persoonlijk contact tussen de klant en het personeel", laat Sandra weten. Volgens de eigenaresse hebben veel mensen wel het voornemen om eens naar een beautycentrum te gaan, maar komt het er door tijdgebrek niet van of durft men niet door de In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. vooroordelen die er heersen. „Mensen mogen ons rustig bellen om eens vrijblijvend een kijkje te nemen. Dan maken we een afspraak en kun nen wij een en ander laten zien. Men kan bijvoorbeeld ook voor pedi cure en kunstnagel§ bij ons terecht. En wellicht is het een leuk idee om straks met de feestdagen aan een cadeaubon te denken?" Slank door klei Het team van Beauty Center Helios werkt met producten van drie ver schillende merken: Medex, Orlane en Juvena. De make-up is van Pupa. Sinds kort beschikken de medewerk sters over een prima werkende af- slankpakking. Met deze kleipakking (klei uit de Dode Zee) verliest men na één behandeling minimaal 15 cen timeter over het hele lichaam. Door het lichaam in te smeren met klei en vervolgens in een pakking te wikke len worden de afvalstoffen beter afgevoerd en treedt een duidelijke vermindering van de omvang op. „Ik vind het een dankbaar beroep", laat Yvonne weten. „Onze gasten gaan tevreden de deur uit en het con tact met de klanten is erg goed. Hoewel zij meestal komen voor de pure ontspanning en om te relaxen, vertellen met name de vaste klanten je ook erg veel." Sandra is het met haar eens. Tot besluit wil zij nog éven kwijt: „Sinds kort hebben wij er een kapsalon bij, zodat de verzorging van top tot teen bij ons dus nu ook écht mogelijk is." Kennismakingsaanbieding Wie nieuwsgierig is naar de mogelijkheden bij Beauty Center Helios kan een afspraak maken via tel. 072-5334258. De openingstijden zijn van dinsdag tot en met zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur, en op woens dag- en donderdagavond volgens afspraak. Om voordelig kennis te maken is de aanbieding voor een schoonheidsbehandeling inclusief rugmassage voor E 37,50 nu wel heel aantrekkelijk. U vindt Beauty Center Helios op het ter rein van Sauna Vennewater. De ingang is aan de achterzijde en staat via borden aangegeven. Yvonne Kaandorp en Sandra Bakker verzorgen u van top tot teen in hun Beauty Center Helios. Kom zaterdag 26 oktober van 19.00 tot 21.00 uur naar onze bijzondere koopavond. jf HET GROENE WARENHUIS Heiloo, Vennewatersweg 15, 072-5332727. Tijdens de Kunst 10-daagse exposeren: Robert Vorstman >r ft en Ditte Engel culinaire creaties van Frank en Ennio Russenweg 3 - Tel. 072-5812771 - www.hotell900.com Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl www.deflnanclelewereld.n HEILOO - Dinsdagavond 29 oktober is er weer een uitzending van het senio renprogramma van Streekradio Excellence. Te gast zijn deze keer Jos Kraakman, Wil van der Horst en Marsha Bakker var* drukkerij de Uitkijkpost. Jos Kraakman is verantwoordelijk voor de advertentieopmaak van het weekbald de Uitkijkpost, Wil van der Horst heeft jarenlang de acquisitie van deze krant verzorgd en is nu elke woensdag achter de receptie van de Uitkijkpost te vin den en Marsha Bakker is een van de twee redactieleden van deze krant. Van 20.00 tot 21.00 uur zal presentator Bob van Unnik hen het hemd van het lijf vragen over onder andere de histo rie van de Uitkijkpost, over de verschil lende onderdelen van het bedrijf en over wat er allemaal bij komt kijken om elke week weer een Uitkijkpost te maken. Begin 1999 is het radioprogramma 50 plus in samenwerking met Streekradio Excellence in Heiloo van start gegaan. Het programma is een initiatief van de ouderenbonden ANBO en KBO afde ling Heiloo en wordt eens in de 14 dagen op de dinsdagavonden van 20.00 tot 21.00 uur uitgezonden. De program ma's hebben een afwisselend karakter met interviews met bekende en minder bekende Heilooërs, afgewisseld met door de gaten uitgekozen muziek. De uitzendingen zijn te ontvangen via de FM-band op 106.3 m en op de kabel op 96.5 m. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN MUL f Met diverse activiteiten voor jong en oud»

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1