1 Bladafval opruimen Reconstructie werkzaamheden Kennemerstraatweg a I HEILOO |h UITKIJKPOST - 23 OKTOBER 2002 - PAGINA 4 is 1MBÊmK^MÊMÊÈËMÈÊËÊÈËmÊm^mm%^®m^^^ÊÊ6iïÊiïm^i^ÈmÊmÊÊÉÈÉÈÉÉÈÊmmÈÈÊSSSlÈÊÊmsÈssÊt8ssmÈmmÈMËsamÊË®mmmmmmmmm Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Het is alweer een aantal weken herfst en het blad valt in fases van de bomen af. De lindes laten hun blad bijvoorbeeld vroeg vallen en de iepen juist laat. In combinatie met regen kunnen bladeren voor gladheid zorgen. Daarom ruimt de gemeente het bladafval in de gemeente op. Als eerste de straten waar bomen staan die vroeg hun blad laten vallen en vervolgens de straten waar bomen staan die iaat hun blad laten vallen. Deze laatste groep is echter veel groter, waardoor het langer kan duren voordat al het bladafval opgeruimd is. Wat betekent blad opruimen? Daar waar het kan, wordt het blad in het plantsoen geblazen. Het blad is namelijk een goede afdekking voor de vorst. Daarnaast verteert het blad en dient daardoor als voedsel voor de beplanting in het voorjaar. Bladeren op de weg of in de berm worden zoveel mogelijk verwijderd. Natte bladeren op de weg veroorzaken gladheid en de bermen hebben een waterdragende functie waardoor deze niet te dik mogen worden. Zou de berm te dik worden dan vloeit het water van de weg namelijk niet meer gemakkelijk de berm in. Al het blad weg? Nee, dit is niet altijd mogelijk. Het uit gangspunt is zoveel mogelijk blad opruimen. Deze taak is geheel weersaf hankelijk. ouwen en wonen Inrichting openbare ruimte Stationsomgeving inloopavond maandag 28 oktober a.s. De afgelopen maanden heeft de gemeente samen met de ontwerper van het beeldkwali teitsplan, de heer Van der Goes, een voorlopig inrichtingsplan voor de openbare ruimte voor de Stationsomgeving uitgewerkt. Het eerste voorstel is voor een eerste bespreking in het college aan de orde geweest en gepresenteerd aan de ondernemers en de klankbordgroep van de Stationsomgeving. Maandag 28 oktober a.s. organiseert de gemeente voor belangstellenden een inloopavond in de raad zaal in het gemeentehuis, Raadhuisweg 1 (oude ingang). Tussen 18.00 uur en 21.00 uur kunt u binnenlopen en informatie bekijken en verkrijgen over de inrichtingsplannen van de openbare ruimte in het Stationsgebied. Daartoe staan diverse informatiepanelen opgesteld en zijn medewerkers aanwezig om al uw vragen te beantwoorden. Op deze avond zijn aanwezig de projectmanager, de projectleider, de verkeersdeskundige en de portefeuillehouder Stationsomgeving, wet houder John Daas. Ook is er gelegenheid om uw wensen en opmerkingen kenbaar te maken die eventueel van invloed kunnen zijn op de verdere uitwer king van de plannen. Hiervoor liggen bij de informatiepanelen speciale formulieren klaar. Ook na deze inloopavond zijn de tekeningen en plannen nog te zien in het Informatie centrum tijdens de openingstijden van het gemeentehuis, maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Overigens houden wij u over de plannen en de werk zaamheden steeds op de hoogte via publicaties op deze Informatiepagina Heiloo Contact en onze website www.heiloo.nl. Direct belanghebbenden ontvangen ook regelmatig een bewonersbrief van de gemeente met actuele informatie. Meer informatie Mocht u nog vragen hebben of meer infor matie willen en kunt u niet op de inloopavond aanwezig zijn dan kunt u contact opnemen met mevrouw P. Arnold-Groenland, projectas sistente Stationsomgeving, tel. (072) 535 67 92. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de ver zoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd Wanneer gaan we beginnen? De afdeling Beheer Openbare Ruimte heeft twee bladploegen; een grote (blad blazers en de veegmachine) en een kleine (bladzuigers). De grote ploeg gaat volgende week starten in wijk Oost en eindigt in wijk West. Zolang er blad valt, wordt deze route herhaald. Wat te doen met het blad van de gemeentebomen? Als u ons wilt helpen, kunt u het blad in de bermen bijeen harken en het blad op paden en wegen bijeen vegen. Dit blad kan als een hoop bij een boomstam ver zameld worden. De bladploeg neemt dit blad mee als zij in de straat aan het werk zijn. U kunt dit natuurlijk ook laten weten, telefoonnummer (072) 535 68 68, het is helaas niet mogelijk om het afval dan direct op te halen, aangezien de route van de bladploegen al vastligt. gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Waard 46 - vergroten woning De Waard 48 - vergroten woning Holleweg 95 - vergroten woning Kennemerstraatweg 292 - vergroten woning Kennemerstraatweg 464 - geheel vernieuwen entree (luifel) hoofdgebouw Maas Geesteranusweg 11 - vergroten woning Nic. Beets weg 61 - gewijzigd uitvoeren eerder verleende vergunning (m.b.t. garage) Schuine Hondsbosschelaan 25 - vergroten woning Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het uitbreiden van de woning met een serre op het perceel Kennemer straatweg 350. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 24 oktober 2002 gedurende vier weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 47. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan 'Oost' schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Werkendelslaan 98 - vernieuwen en ver groten dakkapel (achterzijde) De Waard 65 - vergroten woning Burenweg 34 - plaatsen atelier (hobbyruimte) Boekenstein 97 - vergroten,woning In opdracht van de gemeente Heiloo verricht Ballast Nedam lnfra Noord West de reconstructie aan de Kenne merstraatweg. Op donderdag 31 oktober 2002 starten de werkzaam heden aan de Kennemerstraatweg nabij de Heilooër Tolweg. De recon structiewerkzaamheden zullen vóór 1 december 2002 gereed zijn. De uitvoering vindt plaats in twee fases. Fase 1 Westzijde Kennemerstraatweg vanaf de Heilooër Tolweg tot de Van Foreestlaan. Gedurende deze werkzaamheden, die naar schatting in de eerste helft van november plaatsvinden, is alleen ver keer vanuit Heiloo richting Alkmaar mogelijk. Doorgaand verkeer vanuit Alkmaar richting Heiloo wordt via Egmond aan de Hoef of bedrijventerrein Boekelermeer omgeleid door middel van omleidingsborden. Tijdens de werkzaamheden wordt de Westerweg vanuit de richting Alkmaar ten noorden van de Rector Frederiklaan voor autoverkeer afgesloten om sluip- verkeer tegen te gaan. Deze wegen blijven toegankelijk voor omwonenden die in het bezit zijn van een door de gemeente verstrekte ontheffing. Tijdens de uitvoering van deze fase zijn de uitritten aan de oostzijde van de Kennemerstraatweg bereikbaar en kan de parkeerstrook gebruikt worden. Fase 2 Oostzijde Kennemerstraatweg vanaf de Heilooër Tolweg tot de Van Foreestlaan. Ook gedurende deze werkzaamheden, die naar schatting in de tweede helft van november plaatsvinden, is alleen verkeer vanuit Heiloo richting Alkmaar mogelijk. Doorgaand verkeer vanuit Alkmaar richting Heiloo wordt via Egmond aan de Hoef of bedrijventerrein Boekelermeer omgeleid door middel van omleidingsborden. Tijdens de werkzaamheden wordt evenals in fase 1 de Westerweg vanuit de richting Alkmaar ten noorden van de Rector Frede riklaan voor autoverkeer afgesloten om sluipverkeer tegen te gaan. Deze wegen blijven toegankelijk voor omwonenden die in het bezit zijn van een door de gemeente verstrekte ontheffing. Tijdens de uitvoering van deze fase zijn de uitritten aan de oostzijde van de Kennemerstraatweg niet bereikbaar voor personenauto's en kan géén gebruik worden gemaakt van de par keerstrook. Parkeren is dan mogelijk langs de wegen in het Blockhovepark. Omleiding bussen en fietsers tij dens fase 1 en 2 Het fietspad aan de westzijde van de Kennemerstraatweg - tussen de Heilooër Tolweg en de Van Foreestlaan - wordt ingericht als tijdelijke busbaan. Aan de oostzijde van de Kennemerstraatweg wordt het fietspad tijdelijk opengesteld voor tweerichting-fietsverkeer. Overlast De bewoners van het Blockhovepark en omgeving zijn door middel van een bewonersbrief door de gemeente geïn formeerd over de werkzaamheden. De woningen in het Blockhovepark en omgeving blijven bereikbaar. De bewo ners kunnen echter wel enige hinder ondervinden bij het bereiken van hun woning. Wij vragen hiervoor uw begrip. Onderdeel van meeijarenonder- houd Bovengenoemde werkzaamheden maken deel uit van de reconstructie werkzaamheden van de hele Kennemerstraatweg. Deze werkzaam heden worden in gedeelten uitgevoerd over een periode van acht jaar. Indien nodig wordt gedurende de periode voor afgaand aan deze werkzaamheden klein onderhoud gedaan, zoals het opvullen van scheuren of gaten. In het contract is bovendien bepaald, dat de Ballast Nedam Infra Noord West de wegvakken na reconstructie nog gedurende tien jaar onderhoudt. De laatste wegvakken zullen hierdoor pas na 18 jaar door de aannemer in onderhoud aan de gemeente worden overgedragen. Informatie In de nabijheid van het werk wordt langs de Kennemerstraatweg een keet geplaatst, van waaruit alle reconstruc tiewerkzaamheden gecoördineerd worden. Mocht u verdere vragen hebben over de bereikbaarheid van de woningen, dan kunt u in de keet terecht bij de uitvoerder van Ballast Nedam, de heer C. Snip. Voor eventuele vragen buiten werktijden, kunt u contact opnemen met Ballast Nedam lnfra Noord West, telefoonnummer (075) 655 77 00. Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Invoeren parkeerverbod in de buurt van De Springschans en Radboudschooi Het college van burgemeester en wethou ders heeft besloten om een parkeerverbod in te voeren in de omgeving van de basis scholen de Springschans en de Radboudschooi. Zowel de gemeente als ook de verkeersouders van beide scholen streven naar het verminderen van de ver- Reconstructie werkzaamheden Kennemerstraatweg keerschaos tijdens het brengen en halen van schoolgaande kinderen. Het instellen van het parkeerverbod is een onderdeel van een pakket aan maatregelen. Naast het verbod wil de gemeente bij de ingangen van beide scholen een uitstapplaats aan brengen. De ouders die hun kind nog met de auto naar school brengen, kunnen hun kind hier veilig uit laten stappen en vervol gens doorrijden. Ouders die hun kind naar school willen begeleiden kunnen hun auto op grotere afstand op een parkeerplaats zetten: parkeerterrein hoek Heerenweg/Ter Coulster of bij De Kreek. Beter is het de kin deren te voet of per fiets naar school te brengen. En misschien is het mogelijk dat de kinderen zelfstandig naar school gaan. Bij de ingangen van beide scholen zijn inmiddels enkele fietsenrekken geplaatst. Overigens zal een aantal parkeerplaatsen voor mindervaliden en eventueel een schooltaxi blijven bestaan. Het parkeerverbod wordt ingevoerd op de Breedelaan (tussen Stationsweg en Heerenweg), Molenweg, Wilgenlaan en Schoutslaan. Het verbod zal alleen overdag op werkdagen gelden. De bewoners van deze straten zijn door het college per brief van de plannen op de hoogte gesteld. Ter inzage De op deze besluiten betrekking hebbende stukken liggen vanaf vandaag gedurende 6 weken ter inzage in het Informatiecen trum in het gemeentehuis. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met dit besluit dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekend gemaakt een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouder van Heiloo, postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 63. ededelingen Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de vol gende periode. - Diabetes Fonds Nederland voor de periode van 27 oktober tot en met 2 november 2002 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Aankondiging van concert in sportcentrum Het Vennewater De burgemeester van Heiloo verleent ver gunning aan de heer A. de Wit, pachter van het restaurant in sportcentrum Het Venne water,, voor het organiseren van een muzikale Night of the Proms op zaterdag avond 26 oktober 2002 van 20.00 tot 01.00 uur. Dit op grond van artikel 2.2.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. The Night of the Proms vindt plaats in sportcentrum Het Vennewater aan het Zevenhuizen 48 te Heiloo. Belanghebbenden, die het niet eens zijn met besluit, kunnen hiertegen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de dag, waarop dit besluit is bekend gemaakt, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burge meester van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Het besluit wordt hierdoor niet automa tisch geschorst. Hangende de bezwaarschriftenprocedure kunnen belanghebbenden in spoedgevallen een verzoek om voorlopige voorziening indienen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, sector Bestuursrecht, Postbus 252,1800 AG Alkmaar. Informatie Voor informatie kunt u terecht bij de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Organisa tieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 45. Meldingen in het kader van de Wet Milieubeheer Van de navolgende bedrijven zijn op grond van diverse besluiten Milieubeheer mel dingen ontvangen. Deze meldingen liggen vanaf 24 oktober 2002 gedurende 4 weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Heiloo, op maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Het betreft de volgende besluiten en bedrijven: Besluit Bouw- en houtbedrijven: Bouwbedrijf W.J. Leek, De Hoefsmid 33, 1851 PZ Heiloo, voor het oprichten en in werking hebben van een opslag van bouwmaterialen en kleinschalige houtbewerking. Besluit Inrichtingen voor motorvoertuigen: Taxi Zwart BV, De Hoefsmid 33,1851 PZ Heiloo, voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting t.b.v. stalling en onderhoud van taxi's Besluit Opslag en transportbedrijven: 1. Laan V.O.F., De Hoefsmid 33,1851 PZ Heiloo, voor het oprichten en in werking hebben van een opslag/distributiebedrijf van horecabenodigdheden. 2. Th. D. van der Wel, Korte Kapellaan 10, 1852 PP Heiloo, voor het veranderen van de werking van de inrichting in opslag van oldtimers. Informatie: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Milieudienst Regio Alkmaar telefoonnummer (072) 548 84 46 ei Werkzaamheden onderdoorgang Kapellaan In verband met werkzaamheden aan de tunnel bij de Kapellaan wordt de overgang Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) iMIi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4