1 Laagdrempeligheid draagt bij aan snellere hulp bij psychische klachten Hakkel-oren Toernooi echt herfsttoernooi Scouting Victorie Heiloo volop bezig met bouw botenloods mm H - Jngezo brieven 6Scouting is beslist geen saaie ballentent!' Positieve reacties op spreekuur F or eestcentrum in het Trefpunt UITKIJKPOST - 23 OKTOBER 2002 - PAGINA 6 cr HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 56 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Verkeersmaatregelen Westerweg Bibliotheek Heiloo organiseert avond rond muziek op internet Viering M0G0J0K0 SV Vredeburg SY De Vrijheid Sans Atout Handbal Dimtronic Meervogels Bridgeclub Heiloo Bridgeclub Limmen Expositie Bep Apeldoorn Golfbaan Wet Voorziening Gehandicapten (W.V.G.) Geslaagd Buk Buk gaat hakküh mÈÊÊmÊÊËÊmm vervolg van pagina 4 hier van 21 oktober tot en met 1 november 2002 gestremd. Deze is dan niet meer toegan kelijk voor voetgangers en fietsers. Vanaf zaterdag 3 november om 17.00 uur wordt, conform het verkeersplan voor de wek- zaamheden aan de tunnel de Kapellaan en een deel van de Runxputteweg afgesloten tot maandagmorgen 07.00 uur. Vanaf 4 november is de tunnel toegankelijk voor voetgangers en fietsers. De tunnel wordt dan voor de helft in gebruik genomen wegens werkzaamheden met betrekking tot de afbouw van de tunnel. Slotkapel In het weekend van 2, 3 en 4 november is er alleen voor bezoekers van de slotkapel toe gang mogelijk over de Kapellaan. Alle afzettingen worden vroegtijdig neergezet en omleidingen worden aangegeven via ver keersborden. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer D. van der Slikke van Aannemers bedrijf K. Dekker B.V., telefoonnummer 06-513 855 20. In opdracht van de gemeente Heiloo zal de aannemer G.P. Groot op vrijdag 25 oktober a.s. beginnen met het aanbrengen van verkeers maatregelen op de Westerweg. De werkzaamheden beginnen om ongeveer 07.00 uur. Volgens het huidige tijdschema zullen de werkzaamheden op vrijdag 1 november om circa 16.00 uur gereed zijn. Tevens zal de aan nemer tussen huisnummer 419 en de gemeentegrens regulier onderhoud uitvoeren. Gedurende de werkzaamheden is doorgaand verkeer over de Westerweg tussen de Venne- watersweg en Limmen mogelijk gestremd. De werkzaamheden kunnen enige overlast ver oorzaken. Wij vragen hiervoor uw begrip. Ter inzage De plannen liggen ter inzage in het Informa tiecentrum in het gemeentehuis. Openingstijden zijn iedere maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u tussen 08.00 en 12.30 uur contact opnemen met de heer M. Montauban, telefoonnummer (072) 535 67 65 of met de heer R. van der Meer, tele foonnummer (072) 535 67 63, beiden van het Ingenieursbureau. HEILOO - De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo houdt op maandag 4 november een avond rond Muziek op internet. Muziekbibliothecaris van de Bibliotheek in Heiloo, Gert Floor, leidt de bezoekers van deze avond in woord en beeld langs een groot aantal waar devolle muzieksites op internet. Al snel zal blijken dat op internet verrassend veel te vinden is op muziekgebied. Deze avond zal niet nader worden ingegaan op de techniek van het down loaden van muziekbestanden. Toegangskaarten voor Muziek op internet zijn a E 3,50 (E 5,- voor niet bibliotheekleden) verkrijgbaar bij de klantenservice van de bibliotheek, tel. 072-5330670. Bestellen (o.a. per e-mail: bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl) is ook mogelijk. HEILOO - Zaterdag 26 oktober werkt MoGoJoKo weer mee aan de viering '\st de Willibrorduskerk. Een aantal koor leden heeft zich enthousiast ingezet om een eigentijdse viering te maken rond om het thema 'Liefde is kiezen voor elkaar'. MoGoJoKo nodigt u uit om vanaf 19.00 uur om de viering bij te wonen. De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. HEILOO - Sinds 16 september kunnen ouderen, familieleden of mantelzorgers bij Stichting Ouderenwerk Heiloo in het Trefpunt terecht met vragen over het ouder worden. Bij sommige oude ren gaat dit gepaard met problemen: een somber gevoel, angstig zijn, pieke ren of geheugenklachten. Bekend is dat ouderen, en hun naaste omgeving, deze problemen vaak zelf willen oplossen en het lastig vinden om daarover advies te vragen of hulp in te roepen. Hiermee doen veel ouderen zichzelf tekort. Het Van Foreest Centrum is een onderdeel van GGZ Noord-Holland-Noord dat geestelijke gezondheidszorg biedt aan ouderen vanaf 65 jaar. Elke maandag van 11.30 tot 12.30 uur is een medewer ker (verpleegkundige) van het Van Foreest Centrum op de Abraham du Bois-hof 2 aanwezig, om vragen te beantwoorden en een vrijblijvend advies te geven wat toegespitst is op uw persoonlijke situatie. Aan dit consult zijn geen kosten verbonden en een afspraak maken is niet nodig. Zou mijn vader psychische klachten hebben of is er sprake van geheugen problemen? Ik maak mij zorgen om mijn buurvrouw. De laatste tijd kom ik tot niets. Zou het met ouder worden te maken hebben? Met deze en andere vragen kunnen de oudere zelf, zijn familie of naaste sinds 16 september in het Trefpunt terecht. Sikko Salverda, verbonden als sociaal psychologisch verpleegkundige aan het Van Foreestcentrum, laat vijf weken na de start weten tevreden te zijn over het animo voor het spreekuur totnogtoe. „In Heiloo zijn inmiddels zeven consul ten geweest. Vier mensen reageerden naar aanleiding van de aankondiging in deze krant. De meeste cliënten kwa men met klachten over somberheid, en de vraag of daar iets aan gedaan kon worden. Dat is zeker het geval. Vaak is er met wat hulp veel aan de klachten te doen. Mensen moeten dan ook niet nodeloos lang met klachten door blij ven lopen. Vaak schamen zij zich echter om 'de vuile was buiten te hangen'. Er is echter niks mis mee om ook deze vra gen te durven stellen." „Wij proberen de drempel te verlagen door het spreekuur in Het Trefpunt aan te bieden", valt ouderenadviseur Margit Kooter hem bij. „Dat loopt nu eenmaal wat makkelijker binnen dan een spreekkamer van de huisarts. Vaak is het een kwestie van mentaliteit. Ouderen zijn dikwijls bang om hun huisarts lastig te vallen met hun proble men, die zij zelf misschien niet eens goed kunnen omschrijven. Toch is dit jammer, zeker als er inderdaad iets aan de klachten gedaan kan worden. Een vraag over de psychische'gesteldheid moet wat dat betreft net zo makkelijk worden als het vragen om een zalfje voor je zere grote teen. Doordat de voorziening dicht bij huis is en wordt aangeboden door een organisatie waar je zo binnen kunt lopen hopen we deze 'drempelvrees' weg te nemen. Tot op heden hebben we louter positieve reac ties op het gezamenlijke initiatief van het Van Foreestcentrum en Het Trefpunt gehad. De gebruikers vinden het maar wat prettig dat zij terechtkun nen bij een voorziening in de buurt, en waarmee niet direct de associatie gelegd wordt met 'ziek en zeer'. In het Trefpunt stap je namelijk net zo mak kelijk binnen voor een cursus Engels, een kopje koffie of toneelles. Het is allemaal wat minder beladen." Vrijblijvend advies Het advies dat de ouderen van Sikko Salverda krijgen is vrijblijvend. In over leg met de cliënt kan bij twijfel over het functioneren van het geheugen een glo bale test worden afgenomen, om te concluderen of het afnemende geheu gen inderdaad aan ouderdom te wijten is of dat er meer aan de hand is. Na overleg met én met de goedkeuring van de cliënt, neemt Salverda zelf contact op met de huisarts, zodat op die manier de verwijzing wordt geregeld. Zodoende hoeft de cliënt niet ook nog eens zelf naar de huisarts om- nogmaals zijn verhaal uit de doeken te doen. „Het is een voordeel dat wij samenwer ken met het Trefpunt", vindt Sikko Salverda. „Mensen die met somber heidklachten komen kunnen deze bij- LIMMEN - Schaakvereniging Vrede burg speelde vrijdag 18 oktober ronde 5 van de interne competitie. R. Rommel kwam met remise goed weg tegen de in grote vorm verkerende J. Limmen, die wellicht meer uit het toreneindspel had kunnen halen. H. Ebels speelde de dameopening enigs zins onnauwkeurig en werd binnen 14 zetten mat gezet door J. Admiraal. M. Wester moest het afleggen tegen M. Sturk, die hierdoor naar een zeer hoge plaats stijgt. J. Tebbens gaf zich onte recht gewonnen tegen D. Aafjes na zijn dame te hebben verloren tegen 2 torens. M. Kos leek aardig spel te heb ben maar de geroutineerde G. Hafkamp toonde bekwaam aan dat dit slechts schijn was en won moeiteloos. Komende vrijdag is de thuiswedstrijd van het eerste achttal tegen Castricum 4. Uitslagen: Groep A: J. Limmen-R. Rommel remise, H. Ebels-J. Admiraal 0-1, M. Wester-M. Sturk 0-1, T. Al-J. de Graaf 0-1, R. Termes-B. Blekemolen 1- 0, E. Stolp-K. Aafjes 1-0, G. Hafkamp- M. Kos 1-0, D. Keijzer-E. van Duin 1-0, B. van Diermen-N. Pepping 1-0, M. van Rees-G. Pouw 0-1, D. Aafjes-J. Tebbens 1-0, T. Witkamp-E. Mooij 1-0, H. de Hoog-B. Kerkhof 0-1 Groep B. Fabienne Mijnsbergen-Vince Kaandorp 0-1, Menno Koot-Laura Aafjes 1-0, Irene Klaver-Wouter Mijnsbergen 0-1. LIMMEN - Vanaf deze week hebben de. leden van SV De Vrijheid twee ver schillende competities, nl. Klein kaliber kogelgeweer KKG en klein kaliber karabijn KKK Het grote verschil zit in de richtmiddelen van de wapens en met de KKK klein kaliber karabijn is het een stuk moeilijker schieten. Dit is natuurlijk weer een nieuwe uitdaging om ook hier weer goede scores mee te halen. Het richtmiddel moest nog even afgesteld worden, dus daarom waren de scores deze week nog niet zo goed. Competitie KKG: 1. Jeroen Drenth: 100, 2. Eric Weijers: 96, 3. Bart Sassen: 94. Competitie KKK: l.Bart Sassen: 89, 2. Jeroen Drenth: 84,3. Dick Sassen: 81. voorbeeld hebben doordat zij zich een zaam voelen. Dan kan ik vervolgens aan Margit vragen of zij naar een pas sende dagbesteding wil zoeken." Omgekeerd komt het ook voor dat Margit Kooter haar collega aan de mouw trekt om hulp. „Wanneer ik merk dat iemar d een ernstige depressie heeft dan zal ik Sikko vragen of hij iets kan betekenen. Omdat alles zich bin nen één locatie afspeelt gaat dat nu eenmaal wat makkelijker dan anders." Aandacht durven vragen De samenwerking is tot stand gekomen nadat duidelijk werd dat veel ouderen het ouder worden vaak wel met psychi sche problemen ervaren, maar vervol gens niet bij de juiste hulpverleners terechtkomen. „En dat willen wij door breken", zijn Sikko Salverda en Margit Kooter het eens. „Er is namelijk niks mee dat je aandacht durft te vragen voor je problemen!" Voor nadere informatie of een folder o er het spreekuur kunt u contact opne men met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297 of het Van Foreest Centrumtel. 072-5270390. Ook in Egmond worden spreekuren gehouden. In Egmond aan den Hoef kunt u terecht op dinsdag van 13.30 tot 14.30 uur in huisartsenpraktijk De Karmel, aan de Herenweg 269a. In Egmond aan Zee kunt u terecht in huisartsenpraktijk Egmond aan Zee aan de Admiraal de Ruijterweg. Het Van Foreestcentrum heeft zijn hoofd kantoor aan de Oude Hoeverweg 10 te Alkmaar. HEILOO - Bridge club Sans Atout heeft op 21 oktober als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Kuyt - van Zomeren 65,4, 2. Hellemans - J. Schipper 61,3. B-lijn: 1. Lind - van Vliet 60,4, 2. Glorie - A. de Groot 50,6. C-lijn: 1. Nap -van Steeg 62,12. Booymans - Fagel 59,2. D-lijn: 1 Vriend - v. Ophem 62,08, 2. Uil - Best 59,2. E-lijn: 1. fam. Interna 62,0, 2. van Koetsveld - Klerk 59,4. F-lijn: 1/2. fam. Giliam Blitzblum - Molenaar 58,9. EGMOND - Veel regen, af en toe een schraal zonnetje,harde wind,kou,blade ren op de banen: de herfst had duidelijk zijn intrede gedaan. Maar ondanks de allesbehalve optimale tennisomstan- digheden, was het vierde Hakkel-oren toernooi van T.C. Hogedijk toch een groot succes. Het toernooi besloeg twee opeenvolgende weekends (4,5,6 en 11, 12, 13 oktober) en omdat de eerste zaterdag verregende, werd op een doordeweekse avond (dinsdag 8 okto ber) ingehaald. Voor het toernooi hadden zich 356 spe lers en speelsters ingeschreven, die voor 90% van buiten kwamen. De belangstelling was zo groot, dat een twintigtal koppels uitgeloot moest wor den. Het 40+ veteranen dubbel toernooi omvatte de speelsterktecategorieën 5, 6,7 en 8. Omdat er een verliezersronde aan verbonden was, speelde elk dubbel minimaal twee partijen. De partijen in categorie 5 werden in poulevorm afge werkt. Na afloop van de laatste finale partij vond de prijsuitreiking plaats. De traditionele verloting van een fiets betekende het einde van het vierde Hakkel-oren Toernooi. De prijswinnaars in het hoofdtoernooi: HD8 1. Joop v.d. Houtenbos; 2. Ad Koning. DD8 1. Velden/Annita Ruijs Weers/Annet Freijsen. Knoll/Jaap Budding: Slot/Gerard Looijestijn. Maarschalkerweerd/Pé Broek/Mart v.d.Pol/Aldert Marina ten 2. Marja GD8 1. Jetty 2. Anka HD7 1. Jos van Oudhuis: 2. Bert de Groot/Wil Zwart. DD7 1. Diane Berkhout/Anneke Meester; 2. Ineke de Waard/Hanny Schutte. GD7 1. Astrid Langedijk/Jaap Hopman; 2. Paula Ranzijn/Sjef de Haan. HD6 1. Peter de Waard/Ed Baltus; 2. Charles Eijbergen/Cor Duinmeijer. DD6 1. Trees v.d. Voort/Nelleke Pieterse; 2. Corrie Groot/Gré de Boer. GD6 1. Carla Wapstra/Willem Kooij; 2. Elly Wiebosch/Ralph Demelker. HD5 1. Frits Donkersloot/Bart Kuijper; 2. Bert van Dok/Arie Groeneveld. DD5 1. Marijke ter Heerdt-Poelman/Lottie van Loosbroek; 2. Hilde Meure/Carla Schigt. GD5 1. Marijke ter Heerdt- Poelman/Hildo Kwast; 2. Gonny van Sikkelerus/Kees Balder. De prijswinnaars in de verliezersronde: HD8 1. Hans Velzeboer/Nico Oud; 2. Piet Swart/Aad Admiraal. DD8 1. Carla Holsheimer-Fritz/Margriet van Beusekom; 2. Margriet Keijsper- /Brigitte Groenevelt. GD8 1. Tineke en Ad Punt; 2. Marian en Rob Scholte. HD7 1. Jaap Hopman/Cor Swart; 2. George Langedijk/Nico van Weelderen. DD7 1. Alie Zomerdijk/Els Geugies; 2. Eef de Goede/Ciska Hemmekam. GD7 1. H.J.Sikma/Cees Bakker/Ciska en Willem Hemmekam. HD6 1. Piet Pieterse/Willem Kooij; 2. Jitze Koster/Ren van Gennip. DD6 1. Hanna Roelofsen/Hetty Zwart- v.d.Ree; 2. Jeanie Koop-van Rijn/Paula Ranzijn. GD6 1. Sandra Loerakker/Jitze Koster; 2. Yvonne en Ren van Gennip. Voorzitter Jaap van der Busse van scouting Heiloo toont de bouwplannen voor de nieuwe botenloods. (foto UKP) HEILOO - Scouting: iedereen heeft er wel eens van gehoord, maar wat is het nou precies en wat doet de Heilooër afdeling? In oorsprong is scouting een idee van Baden Powell, die het belangrijk vond jeugd en natuur bij elkaar te brengen. Daarnaast jeugd in groepen, maar ook zelfstandig, te laten werken, te laten organiseren, improviseren en leiding te geven. Scouting Victorie Heiloo bestaat al zo'n 45 jaar en tot op de dag van van daag trekken zij vele enthousiaste leden en leiding. De leden zijn onderverdeeld in diverse speltakken: zo zijn er de Bevers, van 5 t/m 7 jaar, Welpen van 7 t/m 10, Verkenners van 11 t/m 15 jaar en tot slot de Wilde Vaart van 15 t/m 21. Elke zaterdag zijn ze te vinden in en rondom het clubgebouw De Bolder aan de Westerweg. De oudste groepen gaan in de zomerperiode naar de Stierop, een gebied met eigen boerderij in Uitgeest. Daar liggen de vier lelievletten waar mee het wilde sop gekozen kan wor den. Met elkaar iets bereiken In het gezellige clubhuis, waar je je ogen uitkijkt naar de verschillende ruimtes voor de speltakken, vertelt voorzitter Jaap van der Busse volop over hoe scouting Heiloo de dingen aanpakt: „Wat zo mooi is aan onze scoutingclub, is dat we met elkaar iets willen bereiken. We leren hier kinderen hoe je met elkaar omgaat, hoe je iets aanpakt, iets organiseert. Je merkt dan dat scouters dat later in bijvoorbeeld het bedrijfsleven van pas komt, ze weten al van organiseren. Ook op klei nere schaal zie je het: elke speltak gaat met elkaar op kamp. De Bevers blijven hier dan bijvoorbeeld twee nachtjes slapen. Later gaan ze dan toch makke lijker kamperen en ze weten al precies wat ze mee moeten nemen. Wij zeggen altijd: geen gsm of sieraden en niet al te veel snoep". Een uniek punt is dat Scouting Heiloo vrij jonge leiding heeft. Ze zijn zo 20 tot 28 jaar, met assistenten van 14, 15 jaar. Jaap: „Dat vinden we belangrijk, ze hebben goede ideeën en ze kunnen geweldig met de kinderen omgaan. Wij als bestuur hebben dan ook veel waar dering voor ze! Om dat te uiten organi seren we een keer per jaar een dag voor de leiding." Eigen botenloods Dat Scouting Heiloo enthousiast is en van aanpakken weet, bewijzen wel de plannen rond de te bouwen botenloods. Jaap, trekker van die plannen, steekt al weer gauw met zijn verhaal van wal: Van oktober tot april werken we aan het onderhoud van onze boten. Dat doen de scoutingleden zelf, soms met hulp van ouders. Nu gebeurt dat bij de firma Apeldoorn in Egmond Binnen. Daar moeten we dus steeds helemaal naar toe. Je begrijpt, dat geeft gemop per. Het is natuurlijk veel handiger om dat dicht bij huis te kunnen doen. Daarom zijn we bezig met de bouw van een botenloods naast het clubhuis uit eigen middelen. Ook hier is het weer belangrijk dat de kinderen het zelf oppakken". Activiteiten Na het aanvragen van de nodige bouw vergunningen bij de gemeente Heiloo en Natuurmonumenten, op wiens gebied de loods moet komen, is ruim een jaar later een tastbare start gemaakt met de bouw. In juni is het beton gestort. Alle werkzaamheden worden zelf verricht of door bedrijven tegen kostprijs. Bij elke stap gaan er weer brieven de deur uit om hulp en materialen aan te vragen bij omringen de bedrijven. Maar de leden zelf moeten zeker ver meld worden, want zij hebben al ver schillende activiteiten op touw gezet om aan geld te komen. Jaap haalt een aantal gebeurtenissen aan: „Zo is er een echt circusoptreden geweest, ver zorgd door de Bevers, door Circus Tabongo. De Verkenners en Welpen hebben hun steentje bijgedragen door een fancy-fair te houden. Tot slot heb ben de Verkenners en Wilde Vaart het plan opgevat een sloepenrace voor bedrijven te gaan houden. De scouting zal dan de boten en de inwendige mens verzorgen en bedrijven kunnen zich op dit evenement inschrijven. Ik mag gerust zeggen dat het organisatietalent van onze leden en leiding te vergelijken is met dat van een professioneel bureau! Dat is al eens bewezen op het grootse waterkamp Nawaka in Roermond". Materialen nodig Maar er is nog veel nodig. Voorzitter Van der Busse geeft een snelle opsom ming van de nodige materialen: „We hebben nog heel veel hout nodig, ste nen. gording en balken. Daarnaast staan op het verlanglijstje 60 m2 dam- wandplaat en 40 m2 dakpannen. We hebben nu weer bedrijven aangeschre ven en hopen ze enthousiast te maken. Net zo enthousiast als de jongens steeds meer worden. Je kunt natuurlijk ook een lening aanvragen, maar dit is typisch scouting: regelen en ritselen". Mocht u als lezer geïnteresseerd zijn in scouting en dit fantastische initiatief: ga eens een kijkje nemen en praat eens met de Scouting Victorie Heiloo. Het is de moeite waard! AKERSLOOT - Het debuut in de hoofdklasse tegen het Ulftse UGHV werd door heren senioren 1 van Meervogels in de eerste helft verloren. Binnen vier minuten stond Meervogels vier doelpunten achter: 4-0. De heren werden in de beginfase compleet ver rast door de snelheid van de tegenstan der en ook de vreemde beslissingen van de arbiters eisten veel discipline. De tegenstander scoorde wel regelmatig. Daarentegen kwam Meervogels veel vuldig paal en lat tegen. De ruststand werd 14-7. Na rust deed Meervogels alles wat men voor de rust verzuimde. De speelwijze werd aan de arbiters aangepast, kansen benut en van 18-11 begon Meervogels aan een inhaalrace zodat het verschil bij het eindsignaal bijna was ingehaald. Na een goed gespeelde tweede helft werd de eind stand 22-21. De start in de hoofdklasse was gezien de eindstand goed te noe men en geeft alle hoop op een beter resultaat. Aanstaande zaterdag is de thuiswedstrijd tegen V en S uit Groningen, aanvang 19.30 uur in De Lelie. Klaverjassen bij Dimtronic Meervogels Vrijdag 26 oktober is er een klaverjas- drive in de handbalkantine aan de Boschweg te Akersloot. De kantine is om 19.30 uur open. U kunt zich voor deelname opgeven bij Tineke Krom, tel. 0251-311355. De drive begint om 20.00 uur. HEILOO - De uitslagen van dinsdag 15 oktober bij bridgeclub Heiloo zijn: A- lijn: v.d. Laan - Klop 62.50, Kloots - Kramer 56.80. B-lijn: fam. Berkhout - 72.20, Bikker - Renzenaar 55.00. Donderdag 17 oktober: A-lijn: v. Baar - Mooy 63.30, Kat - Uijl 55.00. B-lijn: fam. Boukens 60.00, fam. Hutten 57.50. C-lijn: fam. Kuiper 61.30, hr. Leek - v.d. Steen 57.10. D-lijn: fam. van Dijk 57.30, Leering - Turk 55.70. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 16 oktober als volgt gespeeld: A-Lijn: 1 .Keyzer-Keyzer 60.71, 2.v.Roest-Strauss 60.27, 3.Alderlieste- de Groot 57.14, B-Lijn: l.Klous- v.Straaten 58.48, 2. en 3. Morcus en Hoogland 54.46, C-Lijn: 1 .Brinkhorst- Tuinstra 56.25, 2.v.d.Wulp 53.13, 3.Wieffering-Zonneveld 51.79. D-Lijn: l.Luttikhuizen 61.16, 2 en 3.Goedhart- de Wijs en Endel-Wulterkens 55.80, E- Lijn: l.Beerse-de Graaf 55.36, 2.Stroet 53.57,3.de Jong-Zwertbroek 52.98. HEILOO - Een expositie schilderijen van Bep Apeldoorn-Rozenbroek is tc bezichtigen op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur en tussen 13.00 en 15.00 uur in 't Open Huis boven 't Loo. De schilderijen hangen daar tot 4 novem ber. De Uitkijkpost wijdde vorige week onder de kop 'Eerste spade in de grond voor de Heilooër golfbaan Oosterzij' een uitgebreid verhaal aan de golfclub Heiloo. Onderstaand mijn reactie. Als voormalig bestuurslid van Milieu Contact Heiloo ben ook ik vanaf het begin tegenstander van de plannen van de golfclub om een mooi en groot stuk weiland (wat steeds scT*aacs£nwordt) te rn^en voor de gengegènsjvan gen. 'kietóe "gr-oep financieel rijkért. Dé diverse bezwaarschriften tegen de aan leg van de golfbaan aan de noordkant van de Lagelaan zijn afgewezen, het geen niet verwonderlijk is gezien de golfbaan aspiraties van diverse college- en raadsleden en hun geestverwanten in Provinciale- en Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Nu heeft de golfclub ook haar zinnen gezet op een ongerept stuk grasland aan de zuidkant van de Lagelaan om daar een oefenbaan te projecteren. Voorzitter van Galen stelt: "Bezwaarhebbenden Milieu Contact Heiloo en de fam. Rotteveel hebben hierop schriftelijk gereageerd, waarna op 12 september een hoorzitting heeft plaatsgevonden bij de gemeente". Waarom noemt hij mijn naam niet? Naast de genoemden heb ik ook een bezwaar ingediend en op de genoemde zitting in niet mis te verstane bewoor dingen mijn afkeer van hun nieuwste plannen kenbaar gemaakt. Opmer kelijk dat eerder de Alkmaarsche Courant in haar verslag op 13 septem ber over de hoorzitting mij ook niet had genoemd! Ook ik zal, wanneer het college van Heiloo de golfclub weer haar zin geeft, de bestuursrechter benaderen en, indien nodig, de Raad van State. Tot slot lees ik dat vice-voorzitter van der Ham opmerkt: "Maar golf is een gent leman sport". Wat een misplaatste zelf overschatting! W. Gomes Heiloo Naar aanleiding van de publicaties in de Uitkijkpost waarin wordt aangekon digd dat het college voornemens is de vervoersvoorzieningen ten bate van de gehandicapten en ouderen af te schaf fen, zegt het Platform W.V.G. het vol gende: 'Indien er nog een evaluatie van zowel de W.V.G. als van de O.V. taxi is geweest, mag de aangekondigde bezui niging niet doorgaan. Eerst zal gekeken moeten worden in hoeverre de O.V. taxi een adequate oplossing is voor gehandicapten'. Wij vinden dat niet. Het lijkt erop dat zoals de plannen nu liggen, alsof de O.V. taxi wordt opgedrongen, terwijl dat voor veel mensen geen goede voor ziening is! Het platform is dan ook zeer teleurgesteld in het College, dat wel heel erg makkelijk met de belangen van een 'kwetsbare' groep in onze samenleving omgaat. Bovendien vin den wij het onaanvaardbaar dat dit ook nog op voorhand in de krant gepubli ceerd is, voordat de belanghebbenden hier bericht over hebben gehad. Wij hopen dat het College zich hier nog eens over zal beraden. Wij kunnen ons niet voorstellen dat in een tijd dat iedereen moppert over het openbaar vervoer, de gehandicapten het voor beeld moeten geven. Het werkt nietje staat te lang in de kou, overstappen is er ook niet bij, er wordt een grens bepaald en als je toevallig je familie en je vrienden of kennissen buiten de regio hebt wonen ben je de klos! Dan werkt het systeem dus niet meer. Er is maar één goed vervoer en dat is ver voer dat toegankelijk is voor iedereen! Zolang dat niet geregeld is, mag de individuele voorziening niet afge bouwd worden. Namens het Platform W.V.G, A.C. de Haas, Heiloo. HEILOO - Marcel Korver is geslaagd voor de Postdoctorale Opleiding Operational Auditing aan de Universiteit van Amsterdam. Vrijdag 25 oktober is de buluitreiking. HEILOO - Ken je hem nog, strak strak in je trainingspak pak. Op vrijdag 25 oktober wordt die ouwe doos weer open getrokken en mogen de Aussies weer de kast uit. Dj Demie, Dennis en Jerry zullen de beste old-school en hardhouse platen laten knallüh met een gemiddelde van 300bpm. Als deze avond met een woord beschreven zal moeten worden is het woord speed het meest passende. Muziek en publiek zul len razendsnel over de dansvloer schie ten onder begeleiding van een super snelle lichtshow. Voel jij je een beetje sentimenteel kom dan om 21.00 uur naar de buk. Voor E 5,- ben jij er ook bij. Zondag 27 oktober Jamsessie in de Buk Buk Lekker muziek maken en relaxen op je zondag middag. In het café van de Buk Buk zal er de gehele middag gejammed worden. Het maakt niet uit wat je speelt als je maar je best doet is het motto. De entree is gratis en je hoeft je niet van tevoren aan te melden. Heb jij zin om muziek te maken of om te kij ken wat voor talent er in Heiloo rond loopt, ga dan naar de Buk Buk. Vanaf 14.00 uur ben je welkom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6