Uitslag voorleeswedstrijd bibliotheek {jutkiém Post gewoon op uw boodschappenlijstje m Chef-kok Rob Klerk brengt deelnemers de fijne kneepjes bij fngezmmn Nieuw! Het TPG Post Servicepunt. Leer culinair koken in Klerk's Open Keuken POST ti> O Kerstworkshops Extra voorstelling reisfilm Indonesië Sinterklaas in het Oosthonk Hoge bomen vangen veel wind! Duidelijke taal Morgen wordt bij de Bruna het nieuwe TPG Post Servicepunt geopend. Dit betekent voor u extra gemak! Want dan kunt u uw postzaken tegelijk met uw boodschappen doen. U kunt er terecht voor: postzegels, briefkaarten en adreswijzigingskaarten het ophalen van brieven en pakketten het afgeven van briefpost binnen- en buitenland het afgeven van pakketten en aangetekend binnenland het afgeven van pakketten buitenland tot 2 kilo strippenkaarten, telefoonkaarten en boncadeaus informatiebrochures. Voor alle overige producten en diensten gaat u naar het Postkantoor. TPG Post Servicepunt Bruna 't Loo 29,1851 HT Heiloo. Het Servicepunt heeft dezelfde openingstijden als de Bruna. Verbaal zinloos geweld Cabaretavond bij de Vrouwen van Nu The Zemsonites in Café De Wit Kerstinspiratie voor binnen en buiten Openbare vergadering D66 Vuurwerkoverlast Expositie Tiny Sombroek in het Trefpunt P De Hardheid, Venus Hill en Son of Blob in de Buk Buk Uitzendschema Seniorenprogramma 50-pIus 32ste Grote vogelshow Kleurenpracht Heiloo Aanrijding met drank UITKIJKPOST - 20 NOVEMBER 2002 - PAGINA 10 De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. HEILOO - Op maandag 18 november werd door zeven schoolkampioenen in de Bibliotheek van Heiloo de strijd aangegaan om het voorleeskampioenschap van Heiloo. De voorleeskampioen van Heiloo werd Marit Molenaar van de Willibrordschool. Tweede werd Miriam Maan van De Duif en derde werd Stephanie Molenaar van de Meander. Zijn gaan alle drie in januari 2003 naar de regionale voorronde van het Nationaal Voorleeskampioenschap. 7~ HEILOO - Vanaf 9 december starten Mary Ooms en Diana Sprenkeling (bei den ervaren bloemisten) weer een reeks kerstworkshops. De workshops worden gegeven in wijkgebouw Ypsalon in Ypestein. De tijden zijn van 19.30 tot plm. 22.00 uur. Op 9 en 10 december wordt een zogeheten halve maanschikking op een hoge vaas gevuld met divers kerstgroen en kerst decoraties gemaakt. Op 12 december wordt er een kerstmand van gaas en mos gemaakt, opgevuld met mooi kerstgroen en uiteraard de kerstdeco raties. Op 13 december wordt een kerstmuts gemaakt van gaas en crème sisal, gedecoreerd met een prachtige krans in de kerstsfeer opgemaakt in de muts wordt verlichting bevestigd. Op 16 en 17 december een kerstkrans gevuld met divers kerstgroen en deco raties, geplaatst op een soort sokkel inclusief waxinelichthouders. Op 19 en 23 december twee in oase gestoken kerstboompjes inclusief verlichting, gemaakt van divers kerstgroen en decoraties in twee gietijzeren potten. Voor meer informatie omtrent deze workshops, of voor het aanvragen van de nieuwe folder voor het jaar 2003 kunt u contact opnemen met Diana Sprenkeling, tel. 072-5064637. HEILOO - Er heeft een ware storm loop plaatsgevonden op de kaartver koop voor de reisfilm Indonesië van Stichting Het Schone Streven. Alle vier voorstellingen in november zijn uitver kocht. Als compensatie voor de teleur- gestelden wordt er een extra middag voorstelling ingelast op 14 december, ook weer in het zalencomplex van het Open Huis boven winkelcentrum 't Loo te Heiloo. De toegangskaarten zijn verkrijgbaar in hetzelfde winkelcen trum bij muziekwinkel Disc. Reserveren ook mogelijk via tel. 072- 5335535. Presentatie van deze informa tiemiddag is in handen van Suzette de Jongh en Joop Smeets. HEILOO - Hoera, Sinterklaas komt weer in het Oosthonk en wel op zater dag 23 november. Het Oosthonk gaat om 13.30 uur open en rond 14.00 uur wordt de Sint met zijn pieten verwacht. Ga allemaal naar het Oosthonk en neem als je dat hebt een klein muziek- instrumentje mee, dan kan er een lek ker feestje gebouwd worden. Voor meer informatie bel Margot, tel. 072- 5334098. Er is de laatste tijd nogal wat te doen over de hoge bomen in onze gemeente. Toch geloof ik, de ingezonden brief van de heer Duvekot lezende, dat hij niet helemaal begrijpt wat Mw. Aufenacker- Sprong in haar ingezonden brief naar voren tracht te brengen. Ook ik heb op De Driestal te maken met overlast van hoge bomen, maar dat wil niet zeggen dat ik, en met mij mevrouw Aufenacker, tegen bomen in onze Heiloose straten zijn. De huidige bomen zijn voor de gemiddelde straat echter veel te hoog geworden en nemen daardoor het zonlicht weg en geven andere ongemakken. Meerdere malen heb ik me tot de gemeente gewend met het verzoek, de te hoge bomen te vervangen door een type boom dat niet zo groot wordt. De gemeente reageert hierop met het weg snoeien van de onderste takken van de hoge bomen, waardoor deze totaal uit model groeien. Als men de straat bin nenrijdt, ziet men de stammen als kale palen op een rij, de bladerkroon begint bij de meeste bomen boven de dak- gootlijn van de huizen waar zij voor staan. Wij zitten dus 's zomers onder een soort bladerenparaplu. Lage bomen daarentegen zouden het aanzien van de straat aanzienlijk ver fraaien, hetgeen ik ook aan de gemeen te heb voorgesteld. Mijn idee zou wor den behandeld in het bomenplan van de gemeente, maar dit hield in dat ik nooit meer iets heb vernomen, en dat er ook niets meer aan de bomen is gedaan. De door de heer Duvekot in zijn stukje gemaakte opmerkingen betreffende bomen zonder bladeren en asfaltering van groenstroken e.d. doen helemaal niet ter zake en zijn geheel voor zijn rekening. Wat wel ter zake doet, is dat mevr. Aufenacker, en ik met haar, hierbij uiting willen geven aan de door ons ondervonden overlast van de te hoge bomen. Het uitblijven van ade quate oplossingen voor dit probleem van de kant van de gemeente baart ons grote zorgen, zeker als er wellicht bin nenkort weer een zware storm over ons land jaagt! Ad van Kamp Heiloo Aan de gemeente Heiloo wil ik vragen dat er op toegezien wordt dat in de rubriek Heiloo contact de voorlichting op zodanige wijze gebeurt dat het voor de Heilooënaren te lezen en te begrij pen valt. Uw stuk over wijziging in ver voersvoorziening d.d. 6 november is zeer ambtelijk opgesteld. Ik noem een aantal woorden als: primaat, jurispru dentie, maatschappelijk participatie, boven regionaal contact, sociaal-recre atief. In plaats van een begrijpelijk ver haal voor hen die uw hulp vragen en of nodig hebben lees ik een zeer afstande lijk, moeilijk te vatten betoog. U heeft het in het stuk over dreigende vereen zaming. Na het lezen van dit stuk heeft u die dreiging mijns inziens niet ver minderd maar meer verkilling toege voegd. Marijke Sluiters Heiloo NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Voor verdere informatie: vraag naar de folder aan de balie of neem contact op met Klantenservice Consumentenmarkt, telefoon: 058 - 233 33 33 Wie de ingezonden brief van mw. Aufenacker (Uitkijkpost 13 november jl) legt naast die van Jeroen Duvekot (Uitkijkpost 20 november jl) zal zich verbazen over wat Jeroen er allemaal bijhaalt. Enerzijds schrijft hij Tk begreep deze zin niet' (nou, houd dan je mond of vraag om nadere uitleg), maar anderzijds suggereert hij dat mw. Aufenacker het over nog veel meer zaken gehad heeft. In de eerste brief is niet gesproken over bomen zonder bla deren, noch over het getjilp van vogel tjes en zeker niet over een voorliefde voor het asfalteren van groenstroken en ga zo maar door. Kortom, Jeroen Duvekot lijdt aan een euvel waaraan veel mensen lijden: Het trekken van voorbarige conclusies. Door deze con clusies ook nog eens op schrift te stel len en op te sturen naar de Uitkijkpost maakt hij zich schuldig aan verbaal zin loos geweld. Daarom begrijp ik niet dat de Uitkijkpost zijn brief geplaatst heeft. P. Folkertsma Heiloo HEILOO - In Klerk's Open Keuken leert u de fijne kneepjes van het culi naire koken. Aan de Kennemer- straatweg 425 te Heiloo organiseert Rob Klerk kooklessen voor particulie ren en groepen. Per keer worden maxi maal 16 personen ontvangen in een speciaal daarvoor ingerichte ruimteen het Golden Tulip Hotel Heiloo. Op ont spannen wijze leren de deelnemers culinair hoogstaande gerechten klaar maken. Onder leiding van chef-kok Rob Klerk wordt door-de deelnemers een viergangen menu bereid, dat uiter aard door de makers wordt geproefd en gegeten. Of het nu bedrijven zijn die aan team building willen werken, vriendinnen- groepen die een gezellig avondje uit willen, of mensen die een eenmalige of een meerdaagse kookcursus willen vol gen: iedereen is welkom in Klerk's Open Keuken. Initiatiefnemer Rob Klerk hielp op jonge leeftijd al mee in de keuken van het Golden Tulip. Na een stageperiode, waarin hij onder andere ervaring opdeed in gerenom meerde restaurants als Rue du Bois en Au jour d'hui, ging hij aan de slag in sterrenrestaurant de Kersentuin van Joop Braakhekke. Als chef-kok startte hij samen met Ronald Voogel in 1994 restaurant Chapeau!, dat intussen is uitgegroeid tot een van de betere res taurants van Kennemerland. Niet slecht, zou je denken, maar Klerk miste het contact met de gasten: „Ik maak gerechten waarvoor ik soms uren in de keuken sta om er iets speciaals van te maken. Veel gasten hebben er echter geen idee van wat er allemaal voor nodig is om een mooie maaltijd op tafel te toveren. Of wat de filosofie ach ter een gerecht is, waarom bepaalde ingrediënten met elkaar zijn gecombi neerd bijvoorbeeld. Ik kreeg het idee om deze kennis tijdens speciale kook avonden over te brengen op de gasten. De heer Van Veen, de eigenaar van Golden Tulip, was zeer enthousiast over dit initiatief en stelde een aparte ruim te binnen het hotel beschikbaar, waar naar hartelust gekookt en genoten kan worden." Thema-avonden Vorige week dinsdag en woensdag hield Rob Klerk twee pilot-avonden met vrienden en bekenden om te zien hoe de 'kookles' werd ervaren. De deelnemers werden onder leiding van HEILOO - Op donderdag 21 novem ber, aanvang 20.00 uur in een zaal van de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 verwachten de Vrouwen van Nu de cabaretière Marijke Kots uit Haarlem. Daar is zij al lang geen onbekende meer. Reeds 25 jaar geleden bezat zij in Haarlem het befaamde poppentheater Mijko. Het publiek zal een act zien over Alettta Jacobs, de eerste vrouwelijke arts in Nederland. Met heel veel door zettingsvermogen wist zij zich een plaats te veroveren in de wereld van de wetenschap. Na de pauze volgt een geestige act waarin menigeen zich zal kunnen herkennen. De afdeling Limmen is te gast en ook introducés zijn welkom voor 2 euro. HEILOO - The Zemsonites 'kofferen' swingende nummers uit de jaren '70 en '80. Lekkere muziek, veel lol en gezel ligheid. Het publiek reageert enthou siast als o.a. Gruppo Sportivo, Blondie, Karen Young en The Romantics voor bijkomen. De band is negen man sterk. De leadzang komt voor rekening van zussen en broer Helma, Joke, Martin en Lonneke Lute (Dat Koor), de muzikan ten hebben hun sporen reeds dik ver diend in o.a. Headline en de Bintangs. Deze fantastische combinatie vol vro lijke energie heeft al menigmaal voor een geslaagd avondje, stappen gezorgd. Zaterdag 23 november treedt de band op in café De Wit te Heiloo. HEILOO - Een opgetuigde kerstboom, een sfeervol versierd huis en een ver lichte tuin. Dat zijn de traditionele ingrediënten voor een gezellige Kerst. Een feest van tradities, dat ieder op zijn eigen manier viert. Smaken verschillen en dat geldt ook voor kerstartikelen. De een houdt van ingetogen, de ander van trendy. De kerstshow van Intratuin biedt sfeervolle en originele ideeën voor iedere smaak. De kerstshow van Intratuin is opge bouwd uit drie thema's. Het thema 'Huis der warmte' is rijk, zacht en warm. De comfortabele en weldadige uitstraling komt terug in de zachte, aai bare stoffen en gewaagde kleuren als paars, bordeaux, aubergine en amber. Het 'Huis der traditie' heeft een klas sieke uitstraling, maar is zeker niet ouderwets. Traditionele elementen als glitter en glamour worden perfect aan gevuld met moderne en eenvoudige vormen. Luxe stoffen en kleuren als donkerbruin, goud, koper, brons en mosgroen geven dit huis een vertrouw de sfeer. In het 'Huis vol schittering' zorgen zachte tinten in combinatie met zilver, wit en transparante materialen voor een licht, sfeervol huis. Een huis met lef en humor. Natuurlijk is een mooi gedecoreerde kerstboom in de woonkamer onont beerlijk. Maar met kleine details en onverwachte accenten op andere plaat sen in huis, schep je een extra gezellige kerstsfeer. Naast de kerstshow bieden de medewerkers van Intratuin hierin de helpende hand met de demonstratie kerststyling. Op zondag 8 en 15 decem ber zijn er koopzondagen met een extra feestelijk tintje. Deze dames leren hoe zij een lekker gerecht met carpaccio kunnen maken. Chef-kok Rob Klerk houdt een oogje in het zeil. (foto MSP) de ervaren chef-kok wegwijs gemaakt in de culinaire wereld. „Ik heb veel positieve reacties gehad", aldus Klerk. „Afgelopen maandag heb ik bijvoor beeld een vriendinnenclub van acht dames in de keuken gehad. Zij komen uit de hele regio en maken een keer per maand een leuk uitstapje. Het was enorm gezellig en de dames hebben heerlijk gekookt,gegeten en gedronken en bovenal veel plezier gehad!" Tot het einde van het jaar heeft Rob Klerk verschillende avonden gevuld met diverse kookthema's. Zo kunt u leren koken met wild, gerechten uit de Thaise keuken bereiden of ervaart u hoe u een heerlijk kerstmenu op tafel zet zonder dat bij de traiteur te halen. Op de overige dagen verwacht hij groe pen en bedrijven die toe zijn aan hun jaarlijkse uitstapje.„Ik kijk wel even wat er op me afkomt", vertelt de gast heer. „De cursussen zijn overigens niet moeilijk. De inkoop, planning, voorbe reiding en bereiding zijn met name belangrijk. Deze zaken komen dan ook allemaal aan de orde. Ik geef daarbij tips en adviezen aan de gasten, waar zij thuis ook iets aan hebben. De kans dat een gerecht mislukt is klein. Vandaar ook dit maximum aantal deelnemers". Mogelijkheden Wie meer wil weten over de mogelijk heden van Klerk's Open Keuken kan bellen met Rob Klerk, tel. 072-5051049, of e-mailen naar rob@klerksopenkeu- ken.nl. Ook kunt u een kijkje nemen op www.klerksopenkeuken.nl. Tijdens de culinaire avonden wordt bovendien gelet op de opmaak van het bord en hoe de gerechten netjes kunnen wor den gerangschikt.Tijdens elke gang ser veert Rob een passende,met zorg gese lecteerde wijn. De prijs voor een culi nair avondje uit bedraagt ca. E 50,- p.p. Om 18.00 uur wordt u ontvangen met een hapje en een drankje, waarna de recepturen met u worden doorgeno men. De prijs is incl. de wijnen tijdens de verschillende gangen en koffie na afloop. Voor dit bedrag mag u de afwas aan Rob overlaten, maar opruimen wordt wel gezamenlijk gedaan... HEILOO - Dinsdag 26 november houdt D66 Heiloo weer een openbare afdelingvergadering in het Open Huis te Heiloo. Tijdens deze avond zal aan dacht worden besteed aan de ruimtelij ke ordening van de Provincie Noord- Holland in 2030. De provincie wil over dit onderwerp zoveel mogelijk de mening van de bevolking weten. Zij hebben vier mogelijke varianten opge steld waarover iedereen zijn mening kan geven. D66 wil aan deze vorm van inspraak graag meewerken en heeft Michiel Oosterhagen bereid gevonden over dit onderwerp in Heiloo extra te komen praten. Hij is lid van het projectteam ruimtelijke ordening van de provincie. Dus als u ook wilt meepraten over de toekomst van Noord-Holland-Noord, dan bent u bij D66 welkom, aanvang 20.30 uur. Regio - Aan het aantal meldingen over vuurwerkoverlast is het duidelijk te merken dat we naar het einde van het jaar lopen. Personen die strijkers bij zich hebben krijgen een bekeuring van 80 euro als zij niet meer dan 100 stuks bij zich heb ben. De boete wordt 132 euro als het aantal strijkers oploopt tot 300 stuks. Als personen vuurwerk hebben, dat niet is goedgekeurd, of als men buiten de toegestane tijd vuurwerk bij zich heeft of dit afsteekt, dan krijgen zij een bekeuring van 52 euro. Bij jongeren van 12 tot en met 16 jaar worden de bedragen gehalveerd. HEILOO - Zoals u vorige week al kon lezen exposeert Tiny Sombroek van 5 november tot 6 januari haar schilderij en en poppen in het Trefpunt. De Uitkijkpost plaatste bij het bericht ook een foto van een kunstwerk, maar dit bleek niet van mevrouw Sombroek te zijn! Een schilderij van Tiny Sombroek dat wel in het Trefpunt getoond wordt vindt u vandaag in de krant. Voor infor matie over de expositie kan contact worden opgenomen met Tiny Sombroek, tel. 072-5052195. De exposi tie is dagelijks te bezoeken van 9.00 tot 17.00 uur. Ditmaal wel de juiste foto: dit werk is te zien in het Trefpunt tijdens de expositie van Tiny Sombroek. HEILOO - Ska met een Amsterdams accent. Op zaterdag 23 november wordt in de Buk Buk de avond volledig gevuld met ska. De Hardheid zal bijge staan worden door Venus Hill en Son of Blob. Alle drie brengen zij de blij heid van de ska muziek naar Heiloo. Dit trio werkt al langer samen om een leuke avond te presenteren en niet zon der succes. O.a. de cd-presentatie in de Melkweg wasPen groot succes en beloonde hun met meerdere optredens in de Melkweg. Met zijn drieën trekken zij door de lage landen om alle zalen te laten skanken. Heb jij zin om lekker het luie werkzweet uit je lijf te werken ga dan naar de Buk Buk. Voor E 5,- ben je vanaf 21.00 uur welkom. Voor meer info zie de buksite: www.bukbuk.nl. HEILOO - Streekradio Excellence, te vinden op FM 106,3 en kabel 96,5 houdt op de volgende data uitzendin gen over: Op 26 november 20.00-21.00 uur: De Buurtbus, een discussie over het ont staan, de ervaring en verwachting voor de inwoners van Heiloo. Aan dit pro gramma werken mee bestuursleden van de vereniging De Buurtbus en wet houder Rob Opdam. Samenstelling en presentatie Bob van Unnik. Op 3 december 20.00-21.00 uur: een muzikaal programma gewijd aan de New Orleans jazz. En de succesnum mers uit vroegere jaren vanaf 1917 tot 1929. Diverse orkesten zullen ten geho re worden gebracht. Samenstelling Alfred Cahn, presentatie Dini van Sluis. HEILOO - Vogelvereniging Kleuren pracht Heiloo e.o. houdt in het week end van 23 en 24 november haar 32ste grote vogelshow in het verenigingsge bouw aan het Zevenhuizen 50 (achter de sporthal 't Vennewater). Ruim 150 vogels in een scala van vele kleuren worden tentoongesteld van kanaries, tropische vogels, kleine en grote par kieten aan toe een lust voor het oog. U bent welkom een kijkje te nemen, de toegang is gratis en voor een ieder die het wenst is een gratis catalogus beschikbaar. Tevens is er een mooie verkoophoek ingericht waar u een vogel kunt aanschaffen, wat wellicht het begin van een nieuwe hobby kan betekenen. Ook kunt u op deze dagen lid worden van deze vereniging. De openingstijden zijn zaterdag 23 novem ber van 10.00 tot 22.00 uur, zondag 24 november van 10.00 tot 15.30 uur. HEILOO - Op zondagavond omst reeks 22.25 uur bleek een auto tegen een paal te zijn gereden op de Zevenhuizerlaan te Heiloo. Bij de auto trof de politie een 26-jarige man uit Heiloo aan. Hij verklaarde niet in de auto gereden te hebben. De politie ging er echter van uit dat dit wel het geval was geweest en de man moest een ademanalyse afleggen. Hieruit bleek, dat hij 785 ugl alcohol in zijn adem had.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10