Vrolijk sinterklaasspel in De Limmer Burgerij Activiteiten bij Conquista Nettie Ruijter krijgt Lid van Verdienste toegekend De Vredeburgers in de Corneliuskerk Cursus 'De Noord- Hollandse Landschappen' aan Volksuniversiteiten Limmen 65 jaar lid en nog steeds actief UITKIJKPOST - 20 NOVEMBER 2002 - PAGINA 12 Of) Het Neva Ensemble Verkoop Unicef kaarten en cadeaus Auto ontvreemd VVD-fractie in gesprek met inwoners Limmen Carribean Weekend in bar café 't Voorom Vrijwilligersavond van het Rode Kruis Intocht Sint Nicolaas i.umm Campagnebus 'Werken in de Zorg' in Castricum Gevonden en verloren Man moet rijbewijs inleveren na het rijden onder invloed Speelgoed inzamelen Asielzoekerscentrum Heemskerk Rijden onder invloed van alcohol Overval benzinestation Verkeerscontroles Inhaalmiddag Meningokokken C vaccinatie I UÉ?j r^'^My' ki - 'mMI illll filSü^? - -r - - fej i? jv;^ 1^ #4ll émm. I wmmmm&wêimmM LIMMEN - Op zondag 1 december om 14.00 uur wordt in De Burgerij weer een spannend Sinterklaasspel voor de jeugd van vier tot negen jaar gespeeld met als titel: 'Grote Piet is overgespan- nen\ De toneelverenigingen Pancratius en Forento uit Castricum zetten de jaarlijkse traditie voort en spelen voor de twintigste keer een Sinter- klaastoneelstuk in een gezamenlijke productie. De regie is in handen van Marie-Louise Middelhoff, die ook het stuk geschreven heeft. Onderweg met de boot naar Nederland halen de Pietjes twee drenkelingen uit het water. Het zijn twee Belgische dames die snode plannen hebben. Grote Piet wil de dametjes weg heb ben, maar ze blijven dicht in de buurt van hem. Zij ruilen het boek van de Sint om voor een boek met wensen van Belgische kinderen. Ook verwisselen ze de vaarroute voor een kaart waarop Zaltbommel is veranderd in Brugge. LIMMEN - Op woensdag 18 december zal het Neva Ensemble een concert geven in de Corneliuskerk aan de Dusseldorperweg te Limmen. Het con cert dat het Neva Ensemble (genoemd naar de rivier de Neva, die dwars döor de stad St. Petersburg loopt) vorig jaar in Limmen gaf, was een doorslaand suc ces. Een reden voor de Culturele Raad Limmen dit ensemble nogmaals uit te nodigen. De aanvang is 20.30 uur en de toegang bedraagt E 1 l,-(incl. consump tie). Kaarten kunt u vanaf heden kopen bij Stuifbergen aan de Kerkweg 42 te Limmen. AKERSLOOT - In de bibliotheek Akersloot is op de vrijdagmiddag- en avond een verkoop van Unicefkaarten en cadeaus. De actie loopt van 22 november tot en met 13 december. LIMMEN - Dinsdag 12 november y/ord 's nachts in Limmen een personenauto ontvreemd vanaf de Dusseldorperweg. De sleutels van deze auto werden tij dens een woning inbraak uit de wbning ontvreemd. Het betreft een auto van het merk Mercedes, type ML 270 CD. De auto is groen van kleur en voorzien van het kenteken 97-HX-JL. LIMMEN - Het is alweer een jaar gele den dat ook de kiezer in Limmen zijn stem mocht uitbrengen voor de nieuwe fusiegemeente Castricum. Om te weten te komen hoe u in Limmen de fusie ervaart na 1 jaar, komt de VVD-fractie naar u toe. Op 25 november bent u vanaf 20.00 uur welkom in Ons Huis aan de Zuidkerkelaan. Op een ont spannen en informele wijze wil de par tij met u van gedachten wisselen over wat u tot nu toe van de fusie vindt. Niet vanachter een 'bestuurstafel op een podium en u vanuit de zaal, maar gewoon met u aan diverse tafels in de zaal. Wat is er veranderd in de dagelijkse praktijk, bijvoorbeeld als u naar het gemeentehuis moet voor een rijbewijs, een bouwvergunning of welk officieel document dan ook? Heeft u suggesties voor verbetering, dan hoort de partij dat graag. Zijn er volgens u ontwikke lingen gaande in Limmen die u onder de aandacht van de VVD wilt brengen? In 2001 zijn in het laatste jaar van zelf standig Limmen nog belangrijke besluiten genomen. Een nieuw verzor gingstehuis de Cameren komt eraan, een parkplan rond de Vredeburglaan, Meidoornlaan en Lage Weide moet de komende jaren -worden ontwikkeld. Hoe moet het verder met het zwem badje na 2004? Is er voldoende aanbod van woningen in Limmen na Kerkweg- Noord? Willen we nog een museale hoek in Limmen bij de huidige brand weerkazerne? Kortorn over deze en andere door u aanged/c gen onderwerpen wil de VVD graag met u in gesprek. De boot komt nu in Brugge aan. Grote Piet is behoorlijk 'overgespannen' geraakt en pakt zijn skispullen om met de schipper te gaan skiën in Oostenrijk. Nu loopt echt alles in het honderd want zonder Grote Piet gaat het Sinterklaasfeest natuurlijk helemaal niet door! Net nog op tijd bekennen de madammekes wat zij gedaan hebben en samen met de kleine Pietjes zorgen ze er toch nog voor dat de boot op tijd in Nederland kan aankomen. Zij begrij pen tenslotte ook wel dat Belgische kinderkens het Kerstfeest vieren met cadeautjes en Hollandse kinderen op het Sinterklaasfeest cadeautjes krijgen. Maar soms is dat wel eens andersom en waarom dat zo is weten ook de Pietjes niet! De voorstelling begint om 14.00 uur. De zaal is open om 13.30 uur. Toegangsprijs E 1.50, voor kinderen en volwassenen. Informatie: tel. 072- 5052235. AKERSLOOT - Aankomend weekend wordt er in café 't Voorom te Akersloot een Carribean weekend gehouden. Om op vrijdag 22 november alvast in de sfeer te komen, is er een Happy Breezer Hour van 22.00 tot 23.00 uur, twee breezers halen en een betalen! Natuurlijk hot-music van de eigen DJD! Zaterdag 23 november feest met DJ Bananeman, die ontzettend lekkere dansplaten draak, deze avond krijgt de winter zeker geen kans in 1 Voorom! Warme kleren ongewenst deze avond! Zondag 24 november met z'n allen uit eten! Vanaf 18.00 uur staat er een Carribean buffet klaar in 't Voorom! Geef je vooraf op en voor E 15,- ben je verzekerd van een tongstrelende hap! Wees maar heel errug lief dit weekend, want op zondag 1 december hebben Sinterklaas en zijn Pieten misschien nog even tijd om 't Voorom te bezoe ken! Als je toch in 't Voorom bent, meld je dan aan voor het jaarlijkse Mega-Ski- festijn. Dit spektakel vind plaats op zaterdag 21 december, eerst allemaal met de bus naar Snowplanet, skiën en dan feestén met Tjoe en Jeroen in 't Voorom! Informatie/aanmelden tel. 0251-312120. LIMMEN - Ook dit jaar zal de Sint Limmen met een bezoek verblijden. Dit zai gebeuren op zondag 24 novem ber. Om circa 15.00 uur wordt Sint Nicolaas met zijn ongeduldig trappe lende pieten verwacht op het Achtkant, alwaar de nieuwe burgemeester, mevrouw Emmens-Knol en Ben Lieferink hen verwelkomen. Zij zullen op een grote versierde wagen staan, zodat iedereen hen goed kan zien en horen. Uiteindelijk wordt de intocht voorafgegaan door de drumband en harmonie, die weer voor vrolijke muziek en sinterklaasliedjes zorgen. Iedereen kan meelopen in de stoet. De route zal zijn: het Achtkant, Hogeweg, Rijksweg, Enterij, Middenweg, Nachtorchis, Rietorchis, Zonnedauw, Dusseldorperweg en kerk. Het zou extra feestelijk zijn wanneer de mensen langs deze route de vlag uit hangen ter ere van de Sint. Na zijn rondrit zal de Sint met zijn pieten de kerk bezoeken. Voor een veilig binnen komen van de kinderen wordt er voor al gevraagd niet te dringen bij' het naar binnen gaan. De ouders worden vrien delijk, doch dringend, verzocht in de zijbeuken plaats te nemen, zodat alleen kinderen plaats nemen in de banken van het kinderland. Zo kunnen ook zij Sint Nicolaas goed zien. Tevens worden de kinderen en de ouders gevraagd het altaar vrij te houden. De zwarte pieten zijn naast het normale strooigoed van zakjes suiker- en kleurstofvrij strooi goed voorzien. Laat de kinderen hier gerust om vragen. Pastor Oiling zal samen met Ben Lieferink Sint Nicolaas ontvangen en het kinderkoor o.l.v. Mia Ploegaert zal weer de aanzet geven tot het zingen van vele gezellige sinter klaasliedjes. Informatie 072-5052757. LIMMEN - Het programma voor Jongerencentrum Conquista biedt voor deze week weer voor ieder wat wils. Tevens is er de vooraankondiging feest avond met D.J. Ron Koot! Op vrijdag avond 29 november, aanvang 21.00 uur is er namelijk voor iedereen boven de 16 jaar een speciale avond. Met mede werking van D.J. Ron Koot wordt het gigantisch gezellig. Ron zal deze avond oude en nieuwe hits draaien zodat iedereen zijn benen en heupen flink kan laten zwaaien. De geluidsinstallatie wordt voor dczéavond flink uitgebreid, zodat ook aan de sound niets zal ont breken. Ron is vooral bekend van de feesten op het strand waar hij gedraaid heeft en wie heeft hem niet gehoord op de Limmer Kermis in de caravan die door Limmen reed. Hij staat garant voor een topavond. Noteer 29 novem ber alvast in je agenda en kom die avond naar Conquista. De entree is 2,50 euro. Programma voor het weekend van en 22, 23 en 24 november: Kinderen 4 t/m 12 jaar Hebben jullie afgelopen zaterdag ook naar de intocht van Sinterklaas geke ken? Wat fijn dat hij en zijn pieten er weer zijn. Vind je het leuk om iets moois voor Sinterklaas te maken? Of iets moois om met Sinterklaasavond neer te zetten of een echte pietenpet op te hebben? Ga dan zaterdagochtend naar Conquista voor het Sinter- klaasknutselen. De ochtend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Zaterdagavond 23 november is Conquista helemaal in de ban van dansbare muziek. Ga je ook lekker swingen? Of ga je samen met je vrien den ook van jouw soort muziek genie ten? Vergeet vooral niet je favoriete nummer aan te vragen! De d.j. heeft ook vast jouw muziek ter beschikking. De deur is open vanaf 19.00 uur en sluit om 23.p0 uur De entree is gratis. Inschrijving dropping 30 november Speciaal voor de tieners wordt er voor 30 november een dropping georgani seerd. Je gaat onder begeleiding met een groepje van ongeveer zeven men sen op pad. In een busje word je geblinddoekt weggebracht en gaat het avontuur tegemoet. Dit wordt een avond vol spanning en sensatie. Wil je ook gedropt worden? In Conquista kun je je hiervoor inschrijven. De aanvang is op 30 november om 19.00 uur. De entree voor deze*ke*er is 1 euro. Hier krijg je onderweg drinken en wat lek kers voor. Zondagmiddag 23 november oktober is Conquista voor iedereen geopend van 15.00 tot 19.00 uur. Gratis entree. De openingstijden zijn van 15.00 tot 19.00 uur. Jongeren vanaf 16 jaar Vrijdag 22 en zaterdagavond 23 november is het jongerencafé, voor iedereen boven de 16 jaar, weer geo pend van 20.30 tot 01.00 uur. Ga het weekend bij Conquista langs en maak er, samen met je vrienden, een gezellige avond van. De barmedewerkers zijn er weer helemaal klaar voor. Behalve uiteraard de bar is er ook een pooltafel, flipperkasten, dartbord etc. De entree is gratis. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Pixdikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. 1 Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. LIMMEN - Een keer per jaar is het feest bij de afdeling Limmen van het Nederlandse Rode Kruis - er wordt een vrijwilligersavond georganiseerd, waar bij alle vrijwilligers van de afdeling onder het genot van een hapje en een drankje bij elkaar komen om weer eens gezellig bij te praten. Maar ook de jubilarissen worden bij deze gelegenheid gehuldigd en ook dit jaar werden twee vrijwilligsters in het zonnetje gezet. Dë dames Trijnie Kremer en Tiny Hollander zijn 10 jaar actief bij het Rode Kruis en zetten zich belangeloos in op het gebied van de EHBO. Beiden zijn trouwe leden die bij vrijwel elk evenement in Limmen, waarbij net Rode Kruis zich inzet, aan wezig zijn. Ook zijn zij bekend bij de Limmer jeugd, omdat zij gezamenlijk de jaarlijkse EHBO-lessen op de Pax- Christi school verzorgen Van een ander lid, Theo Admiraal, moesten leden van de afdeling Limmen helaas afscheid nemen. Om gezond heidsredenen verlaat Theo na 28 jaren trouwe dienst de EHBÖ-ploeg.Theo is echter vrijwilliger in hart en nier en er wachten, naast zijn werk bij de Muttathara-winkel, nieuwe taken op hem bij het gehandicaptenvoetbal. Gelukkig kon op de vrijwilligersavond ook kennis gemaakt worden met een aantal nieuwe vrijwilligers. De afdeling Limmen van het Nederlandse Rode Kruis is blij met de steeds groeiende groep enthousiaste vrijwilligers. Bent u ook geïnteresseerd in het werk van het Nederlandse Rode Kruis in Limmen kunt u contact opnemen met mevr. M. de Groot, tel. 072-5054315. Tijdens de Algemene Ledenver gadering van Tennisclub Bakkum op maandag 18 november werd Nettie Ruijter (75) benoemd tot Lid van Verdienste ter gelegenheid van haar 65-jarig lidmaatschap en haar verdien sten voor de club als vrijwilligster gedu rende vele jaren. Nettie is het eerste lid van de tennisclub, die kan bogen op 65 jaar onafgebroken en actief lidmaat schap. Toen Nettie in 1933 lid werd van Tennisclub Bakkum was zij 10 jaar. Sinds die tijd neemt tennis een promi nente plaats in haar leven in. Als actief speelster, maar ook als stimulator en supporter, die met meer dan gewone belangstelling de prestaties van haar kinderen en kleinkinderen volgt. Als het maar even kan zit zij als toeschou wer langs de baan. Niet alleen als haar kinderen en kleinkinderen spelen, maar ook bij andere tennisevenemen- ten is Nettie vaak als toeschouwer te zien. Actief Als vrijwilligster is Nettie ook al vele jaren actief. Samen met Tilly Homberg verzorgt zij de deelname aan de .Dames Kringcompetitie, waarvoor dit jaar twaalf TC Bakkumteams met maar liefst 78 deelneemsters werden inge schreven. De samenstelling van de teams gebeurt met veel zorg, want het uitgangspunt is dat iedereen tevreden is en met plezier tennist. Dat is ken merkend voor N'ettie. Zij heeft plezier in tennis en probeert ook anderen opti maal van deze sport te laten genieten. Tennis zit in haar genen. En daarvan heeft ze veel doorgegeven aan haar nazaten. Haar zoon Ronald speelde vele jaren in het hoogste team van TC Bakkum en is nu een landelijk erkend toptrainer. Ook haar kleinkinderen Yvo en Kim hebben het tennistalent geërfd, gezien hun prestaties in het wedstrijdtennis. Lid van Verdienste Voor het bestuur van Tennisclub Bakkum is het unieke feit van Nettie's 65-jarig lidmaatschap, waarin zij zich heeft gemanifesteerd als een in alle opzichten enthousiast, betrokken en trouw lid van de club, aanleiding om haar te benoemen als Lid van Verdienste. Zij is een sprekend voor beeld voor jong en oud, hoe je een leven lang plezier aan tennis kunt bele ven. LIMMEN - Het gemengd koor De Vredeburgers onder leiding van Gerard Leegwater zal op vrijdag 29 november een gevarieerd concert ver zorgen in de Corneliuskerk te Limmen. Aan dit concert wordt medewerking verleend door de sopraan Margot Endel en de tenor Marco van de Klundert. De begeleiding is in handen van een ensemble, bestaande uit Janneke Koetsier, piano, Machteld van Duyn, hobo, Martin Rozema, dwarsfluit en Frank Rutgers, cello. Op het programma staan voornamelijk liederen uit opera's van diverse compo nisten, onder andere Mozart, Haydn, Rossini en Mascagni.De aanvang van het concert is 20.15 uur. De entreeprijs bedraagt E 8,-(65+ E 7,-). Kaakten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij Clementine Bruschke, tel. 072-5052087 en Ria Hooijboer, tel. 5052235. Op de avond van het concert zijn (vanaf 19.45 uur) er eveneens kaar ten verkrijgbaar bij de ingang van de kerk. gemeente *0 I iV I Vw* \mM «V* (Jemengd koor De Vredeburgers verzorgt een gevarieerd concert in de Corneliuskerk te Limmen. CASTRICUM - Tijdens de Week van het Werk die dit jaar van 18 tot en met 25 november wordt gehouden neemt het werken in de zorg een belangrijke plaats in. Er wordt een speciale cam pagnebus ingezet om belangstellenden op verschillende plaatsen in de regio kennis te laten maken met het werken en leren in de zorg. In de bus, die her kenbaar is aan de slogan 'De Zorg. Het echte werk', kunnen geïnteresseerden informatie krijgen over zorginstellin gen en opleidingen. Ook zullen er medewerkers van zorginstellingen uit de gemeente aanwezig zijn. Vrijdag 22 november staat de campagnebus van 09.00 tot 11.30 uur op de markt (kruising Torenstraat) in de kern Castricum. CASTRICUM - De politie Noord- Holland Noord afd. Castricum- /Limmen/Akersloot geeft de volgende voorwerpen op als verloren en gevon den: Gevonden in Castricum: dameshorlo ge, gouden armbandje voorzien van naam, sleutels. Verloren in Castricum: sleutels, dames- bril, paars/geel kinderfiets, Euro next, diverse mobiele telefoons, zwarte lede ren jas, zwarte portefeuille, zwart nappa handschoentje en een dameshorloge. Verloren in Limmen: plastic tasje met kleding, zwarte handschoen en een startonderbreker. CASTRICUM - In de nacht van don derdag op vrijdag werd een 51-jarige man uit Castricum aangehouden op de Beverwijkerstraatweg. De man reed daar als bestuurder van een personen auto terwijl bij controle bleek dat hij alcohol had gedronken. Hij blies 585 ug/1. Dat is ruim 2,5 maal de toegestane hoeveelheid van 220 ug/1. Het rijbewijs van de bestuurder werd hierom inge vorderd. CASTRCIUM - Sinds enige tijd heeft Heemskerk een asielzoekerscentrum waar de eerste opvang plaatsvindt van asielzoekers. In primaire zaken als kle ding en voedsel wordt in de AZC's in Nederland voorzien, er is echter veel behoefte aan luxe zaken als speelgoed voor de kinderen. Winkeliersvereniging Castricum Centrum organiseert dit jaar vóór de zevende keer een inzameling. Op zaterdag 23 november staat vanaf 13.00 uur op de hoek Burg. Mooijstraat/Dorpsstraat een grote vrachtwagen en het is de bedoeling dat deze rond de klok van 16.00 uur goed gevuld richting Heemskerk gaat. CASTRICUM/REGIO - Wist u dat de provincie Noord-Holland binnen Nederland de grootste variatie aan landschappen heeft? We hebben hier droogmakerijen, bedijkingen, veenpol- ders, duinen, strandwallen en strand vlaktes, wadden en kwelders, en veel water. De landschappen zijn steeds aan het veranderen, zowel door de natuur als door de mens. Noord-Holland heeft niet alleen een rijke natuurhistorie, maar ook een sociaal-culturele geschie denis van strijd tegen het water. De getuigen hiervan zijn vaak nog in het landschap terug te vinden. De vele slin gerende dijken, de wielen, de molens/ gemalen en sluizen zijn daar voorbeel den van, maar ook de verschillende verkavelingpatronen. In deze cursus komt het geologisch ont staan, de waterhuishouding en de bedij kinggeschiedenis uitgebreid aan de orde. Door het bekijken van oude kaar ten en dia's krijgt u een goed beeld van de diverse landschappen en de veran deringen in de loop van de tijd. Bij de cursus hoort een cursusboek waarin vele kaarten en andere illustraties zijn opgenomen. De eerste lessen gaan over de natuurlijke processen die de basis hebben gelegd voor de variatie in land schappen. Van de ijstijden tot ongeveer het jaar 1000 bepaalde de natuur het uiterlijk van Noord-Holland. Vervolgens ziet u hoe vanaf de Middeleeuwen de invloed van de bewoners op dit gebied steeds groter wordt. Door het in cultuur brengen van de uitgestrekte moerassen achter de kust is Noord-Holland bijna in zijn geheel verdronken. Rond 1300 was het grondgebied van Noord-Holland 70% kleiner dan nu! Door bedijking en droogleggen van de meren is Noord- Holland geworden wat het nu is. De strijd tegen het water, blijft echter steeds doorgaan, zoals we steeds weer in de kranten kunnen lezen. In de laatste lessen wordt aandacht besteed aan de waterhuishouding van Noord-Holland en de vele recente voorbeelden van natuurontwikkelings projecten. Het geheel wordt afgesloten met een excursie: u gaat buitpn bekijken wat er in de lessen is geleerd over de omge ving. Bij onderstaande volksuniversitei ten kunt u meer informatie krijgen en/of zich aanmelden: Volksuniversiteit Castricum: tel. 0251-670048 (11 lessen excursie vanaf maandag 13 januari 2003), Volksuniversiteit Alkmaar: tel. 072-5152069 (10 lessen excursie vanaf dinsdag 21 januari 2003). CASTRICUM - In de nacht van woensdag op donderdag werd een 55- jarige bestuurder van een personen auto uit Schoor! aangehouden op de Heereweg. Bij controle bleek dat hij alcohol had gedronken. Bij blies 240 ug/1. Dat is ruim boven de toegestane hoeveelheid van 220 ug/1. CASTRICUM - Woensdagavond omst reeks 21.20 uur werd een benzinesta tion overvallen aan de Soomerwegh. De dader, een man tussen de 25 en 30 jaar, kwam het winkelgedeelte van het station binnen en bedreigde een mede werker met een pistool. Hij eiste dat de medeweker de kassa zou openen. Onder deze bedreiging werd de kassa geopend en greep de dader een onbe kende hoeveelheid geld uit de lade. Hierna verliet de man het winkelge deelte en rende weg in de richting van het centrum. De dader was gekleed in een geel/grijs windjack en een donkere broek. Hij droeg een donkere sjaal, een donkere pet/muts en crèmekleurige handschoenen en is tussen de 1.90 en 1.95 m. lang. Op het moment van de overval bevond zich één klant en één medewerker in het winkeldeel. Buiten stonden nog twee klanten. Een onder zoek naar de eventuele dader bleef tot op heden zonder resultaat. Eventuele getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie in Castricum, tel. 0900-8844. CASTRICUM - Maandag 11 novem ber werd tussen 11.00 en 12.00 uur werd een verkeerscontrole gehouden op de Oranjelaan. Tijdens deze contro le werden 11 bestuurders bekeurd omdat zij geen autogordel droegen. CASTRICUM I De landelijke vaccina tiecampagne tegen Meningokokken C is op 1 december a.s. afgelopen. Om de kinderen en jongeren die de vaccinatie zijn misgelopen nog de kans te geven om de prik te halen organiseren de GGD's van West-Friesland, Noord- Kennemerland en kop van Noord- Holland een inhaalmiddag voor woens dag 27 november. De vaccinatie voor de GGD van onze regio (Noord- Kennemerland) kan worden opgehaald bij de GGD, Hertog Aalbrechtweg 5 in Alkmaar. Voor deze inhaalmiddag wordt geen oproep thuisgestuurd, wel belangrijk is dat de inentingspapieren worden meegenomen. Om de opkomst op 27 november te spreiden worden de kinderen naar leeftijd uitgenodigd: - 14 maanden tot en met 4 jaar tussen 13.00 en 14.00 uur - 5 jaar tot en met 11 jaar tussen 14.00 en 15.30 uur -12 jaar tot en met 18 jaar tussen 15.30 en 18.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 12