1 30 jaar Galerie De Kapberg: feestmaand expositie UiiMm Fotoclub DEFA Woningstichting Heiloo rt Laag Woningstichting Heiloo bouwt 35 zorgtoegankelijke huurappartementen. mnhmhih p WOONBON UITKIJKPOST - 20 NOVEMBER 2002 - PAGINA 16 Kerstbrocante en antiekmarkt in de Slotkapel Feest in de R.K. Parochie Egmond aan den Hoef Extra commissie vergadering verplaatst Woninginbraak Inleveren kerstpakketten voor Polen Man ramt woning Overzichttentoonstelling Conny van Kasteel aMMI Op het terrein aan Hoog en Laag bouwt Woning stichting Heilpo een schitterend hof met 35 zorg toegankelijke huurappartementen. Het ontwerp is gemaakt door architect Robert Alewijnse van Architectenbureau DP6 uit Delft. De gemeente Heiloo heeft voor de omgeving van het stationscentrum een duidelijke ontwikkelings visie opgesteld met het doel rond het station een aantrekkelijk gebied met een echte centrumfunc tie te creëren. De gemeente werkt inmiddels hard aan het realiseren van belangrijke voorzieningen in het stationscentrum: een nieuwe bibliotheek en een nieuwe supermarkt. Arts, apotheek, horeca, het Trefpunt voor senioren en het openbaar ver voer zijn op loopafstand al aanwezig. Het appartementencomplex aan Hoog en Laag sluit perfect aan bij de ontwikkelingsvisie. De bestaande situatie van dit gebied kenmerkt zich door een warme sfeer en veel groen. Door een hof te ontwerpen met 35 appartementen er omheen, heeft de architect een prettige woon omgeving ontworpen met behoud van de bestaande ingetogen sfeer. Dus geen recht stra- tenpatroon, maar een dorps woonerf dat een pure en echte uitstraling heeft. Het project bestaat uit een carré met terrassen en tuinen. De appartementen zijn onderling zeer ver schillend maar wel allen gelijkvloers. De lift zorgt voor optimale toegankelijkheid van de appar tementen op de 1e en 2e verdieping. De woonop- pervfakte varieert van 77 m2 tot 105 m2 en de apparterhenten voldoen aan de eisèn vin toegan kelijkheid en aan de eisen van het politiekeurmerk 'Veilig Wonen'. De gemeenteraad heeft besloten om de huurders uit Heiloo, die een sociale huurwoning vrij maken voorrang te geven bij de toewijzing van deze nieuwbouwwoningen. De toekomstige huurders kunnen meebeslissen over het uitrustingsniveau van de woningen.Verwachte oplevering medio oktober 2003. U kunt zich aanmelden door het insturen van de woonbon voor 1 december 2002 naar Woningstichting Heiloo. Huisnr. 105,111,121,131 109,119,125 129 113,115 127 107,117,123, 135, 145 133,139,149 137,147,155,161 141,143,157,159 153 151 173 165 163,167,169,171 Ligging begane grond begane grond begane grond begane grond begane grond begane grond 1 e verdieping 1e verdieping 1 e verdieping 1 e verdieping 1e verdieping penthouse penthouse penthouse netto huur p/m. 408,= 442,= 539,= 543,= 546,= 550 408,= 442,= 543,= 550,= 719,= 671,= 719,= 743,= Ik heb belangstelling voor Adres Hoog en Laag, huisnummer Adres Hoog en Laag, huisnummer Adres Hoog en Laag, huisnummer Er kan maximaal één woonbon per woningzoekende verwerkt worden! i. De bijkomende servicekosten zullen ongeveer 25,= bedragen Voorletter(s):Naam:MA/ Geboortedatum aanvrager: Toewijzingscriteria: selectie vindt plaats op basis van woonduur, achtereenvolgens komen in aanmerking 1voor de woningen met een huurprijs tot 565,72: Heilooërs (55+) die een sociale huurwoning vrijmaken die weer in de woningkrant wordt aangeboden; 2. voor de woningen in de vrije sector (huurprijs vanaf 565,72); doorstromers die een verhuurbare huurwoning vrijmaken, doorstromers vanuit een koopwoning, starters Huidige Adres Postcode Woonplaats Tel. Thuis Tel. Werk: Naam partner Voorletters(s)M/V Geboortedatum partner: Woont u langer dan een jaar in de regio Noord-Kennemerland? Zo ja, laat u een zelfstandige woning achter? Zo ja, huur- of koopwoning? Indien u niet woonachtig bent in de regio, of u woont korter dan een jaar in de regio, welke binding* heeft u dan met de regio Noord Kennemerland? Economische* Maatschappelijke *Q] Geen Alleen in te vullen door doorstromers U woont op het huidige adres sinds Hier de datum invullen, waarop u op uw huidige adres staat ingeschreven in het bevolkingsregister Totaal aantal verhuizende personen Netto huurprijs: 455,- voor koopwoningen) Voor informatie en aanvragen brochure kunt u contact opnemen met: Woningstichting Heilooopeningstijden maandag t/m donderdag van 8.30 tot 16.30 uur, vrijdag van 8.30 tot 12 30 uur. Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo tel.nr. 072-5338536 fax.nr. 072-5339437 e-mail: post@woningstichtingheiloo.nl Inleveren/opsturen naar: Woningstichting Heiloo antwoordnummer 1600, 1850 WB Heiloo Handtekening: EGMOND - In de fraaie historische locatie van de Slotkapel te Egmond aan den Hoef wordt zaterdag 23 november van 10.30 tot 18.00 uur voor de eerste keer een brocante en antiekmarkt gehouden. De initiatiefneemsters van deze markt zijn zelf al jaren enthousias te verzamelaars. Zoals te zien zal zijn in de collectie die wordt aangeboden ligt hun voorkeur vooral bij landelijk antiek. Het aanbod bestaat uit meube len, glas, spiegels, aardewerk en volks kunst en is uit Nederland, België, Frankrijk en Litouwen afkomstig. Het aanbod wordt aangevuld met antiek van professionele antiquairs, vooral 19de eeuws decoratieve objec ten als glas, kristal, zilver antieke juwe len en parfum flesjes. Verder is er nog een verzamelaar op het gebied van oud speelgoed aanwezig. De geschiedenis van de Slotkapel gaat terug tot het jaar 1229 toen een van de Heren van Egmont, naast zijn slot (waar nu nog de restanten aanwezig zijn) ter ere van een geslaagde pelgrimage naar Jeruzalem, de kapel liet bouwen. De Slotkapel wordt gebruikt voor multifunctionele doeleinden om in goede staat te blijven en verdere restauratie uit te kunnen voeren. Galerie Conny van Kasteel Overzichtsexpositie 2002-2003 aan de Noorderstraat 4 in Egmond aan Zee. Openingstijden: donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak, tel: 072-5067151. Ateliers Hallem Expositie van Huug Zentveld aan de Peperstraat 32, Jos Apeldoorn aan de Visweg 12 én Erik Baart aan de Noordvelderweg, allen te Egmond- Binnen. Galerie De Kapberg Wisselende exposities aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel: 072-5062645. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, geopend van donderdag t/m zondag van 12.00 tot 18.00 uur. Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. EGMOND - Feestelijke viering in de R.K. Kerk van de H. Margaretha Maria Alacoque op zondag 24 november 's morgens om 9.00 uur. Veronica Koopman-Bras en Kees de Goede zijn n.l. 40 jaar lid van het zangkoor Soli Deo Gloria. De een als sopraan, de ander tenor. Waardevolle mensen voor het koor, actieve leden. Daarom staan zij zondag in het middelpunt van de belangstelling. Verschillende leden van het koor hebben inmiddels Abraham en Sarah gezien, dat neemt niet weg dat door de zangervaring en het enthousiasme van de leden de klank van het koor heel goed is", aldus de dirigente Jacqueline Elemans. Het koor zal zeker op deze feestelijke zondag de sterren van de hemel zingen. Nieuwe leden zijn ook welkom. Repetitie elke donderdagavond. Maar eerst bent u uitgenodigd op zondag om 9.00 uur tijdens de Eucharistieviering waarin Pastoor Nico Knol zal voor gaan. Het koor zal de mis van Johannes de Deo van J. Hayden zingen en het lied Kins All.Glorious van G.M. Vail. EGMOND - Fotoclub DEFA mocht afgelopen vrijdag weer een groot aan tal leden en drie belangstellenden op de tweede wedstrijdavond van dit sei zoen ontvangen. LayTjoa en Cees Orij voelden zich weer als een vis in het Egmondse water. Zij kennen DEFA inmiddels door en door en weten altijd weer de juiste toon te vinden om het ingezonden werk te beoordelen. Ze kregen een twintigtal dia's voorgescho teld met een paar verrassende uitschie ters. Bij een dia van Theo van Gend ontstond de discussie of deze niet op zijn kop stond, Theo hield echter vol dat het niet zo was. De dia van Cor Oorthuijsen deed de zaal in lachen uit barsten. Hij had een hond op een bij zonder humoristische wijze (kijkend door een klein raampje) weten te foto graferen. Henk Honhof eindigde de vorige keer in de middenmoot maar wist nu als avondwinnaar een flink stuk van de opgelopen achterstand weg te werken. Zijn subtiele strandopnames zijn altijd weer een lust voor het oog. En dan de foto's. Er stonden er maar liefst 19 op het fotobord, waarvan twee in zwart wit. Net als bij de dia's waren Lay en Cees het lang niet altijd met elkaar eens. Ditmaal veel landschapfoto's, veel vogels en enkele schitterende portret ten. Agnes Kager maakte de winnende foto. waarbij opgemerkt dat het niveau van alle foto's bijzonder dicht bij elkaar lag. Dat de DEFA-leden niet altijd in Egmond fotograferen bewijst de afge beelde foto van een papegaaiduiker, gemaakt door Jeroen Walta. Kom ook eens kijken bij DEFA. Bel voor info: Frits van Eek, tel. 072-5064812. EGMOND - De extra commissieverga dering over Sportcentrum De Watertoren die gepland stond op 18 november, is op verzoek van de fracties verplaatst naar woensdag 20 november. Deze gecombineerde vergadering van de commissies Bestuurlijke Zaken en Maatschappelijke Zaken staat geheel in het teken van Sportcentrum De Watertoren. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in het voormalige Bergense gemeentehuis (Elkshove 1). v Papegaai duiker, gemaakt door Jeroen Walta. EGMOND - In de nacht van vrijdag op zaterdag tussen 23.45 en 08.20 uur werd er ingebroken in een woning aan de Churchill-laan in Egmond aan Zee. De dadeis kwamen binnen door het slot van een toegangsdeur te forceren. De gehele benedenverdieping werd door zocht. In ieder geval werd een breed beeld TV buitgemaakt. ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familievrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren kan geschieden bij Monica Verhage, Vennewaard 162 te Alkmaar op woensdag 27 november en 4 december van 19.00 tot 22.00 uur, tel. 072-5622576. De pakketten moeten goed verpakt zijn, in een stevige kar tonnen doos, met plakband dichtge plakt en een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der duidelijk leesbaar geschreven. Vanaf heden mogen ook meubels, koel kasten e.d., echter geen geld. Het maximale gewicht is 25 kg, de kos ten zijn 3.40 euro per pakket plus 1.30 euro per kilo. Bij inleveren is men ver plicht een legitimatiebewijs te tonen. EGMOND - Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef sluit het jubi leumjaar af met een echte feestmaand expositie. Van zaterdag 16 november t/m zondag 22 december exposeren Lies Cosijn met keramiek, Erna van Mondfrans met pastels en Noor Sternheim en Rolluf van Laar met gra fiek. Op zondag 17 november om 15.00 uur werd de tentoonstelling geopend door de Bergense dichter HansTentije. In elk werk van Noor Sternheim figu reert, in allerlei gedaanten, de hond. Zij portretteert haar held als een echte persoonlijkheid in een groot aantal direct herkenbare menselijke situaties. Vol enthousiasme vertoont de hond het ene kunstje na het andere en dat levert een uitgebreide serie vertederende, eigenwijze en grappige beelden op, vaak voorzien van even komische titels. Zo staat op het schip HMS Fearless een trio honden een beetje dommig kijkend naast elkaar opgesteld, in matrozenpak gehesen, de linten van hun pet wappe rend in de wind. Een volkomen lege bus, bestuurd door een hond, rijdt in de nacht naar een onbekende bestemming in Streetcar Desire. En in Pleidooi zien we de hond overtuigend achter een spreekgestoelte aan het werk. In de hond als mens houdt Sternheim ons een heldere en erg geestige spiegel voor. Lies Cosijn heeft als keramist een oeu vre op haar naam staan, dat even beroemd is als omvangrijk. De Kapberg is er trots op haar nieuwste werk te kunnen tonen. Haar beelden lopen uiteen van sprookjesachtig en poëtisch tot bizar en realistisch, ze zijn herkenbaar maar niet altijd direct te duiden. Typerend in de vormgeving ervan is de eenheid van een grafische voorstelling en de plastische vorm. Inhoudelijk gezien zijn de begrippen compassie en poëzie de sleutel tot haar werk. De objecten kunnen zijn ont staan n.a.v. poëzie (o.a. van Slauerhoff of Shakespeare) maar ook door sterk medeleven met verschoppelingen van deze tijd, of een zeer kritische houding t.a.v. politieke ontwikkelingen. Een mooi voorbeeld hiervan is het sardoni sche dubbelportret met de titel: Koning Nawijn en zijn vrouw. Het werk van Lies Cosijn is niet in een hokje te plaat sen. Schitterende grafische details, een grote vrijheid in vormgeving, een rijke lading aan betekenissen en humor maken elk werk uniek en onmisken baar tot een echte Cosijn. Erna van Mondfrans toont landschap pen die zij in Zuid Frankrijk maakte. Haar pastels en prenten zitten boorde vol mooie details en zijn schitterend van kleur. Kleine witte huisjes schuilen in en overweldigend landschap van heuvels en boompartijen, dat zich ont rolt in steeds weer andere schakeringen van groen. Ook zijn er statige franse landhuizen, waar maar weinige archi tectonische details aan het oog van Van Mondfrans zijn ontsnapt. Aan veel van de onderwerpen die Van Mondfrans in beeld brengt gaat een gedegen onder zoek vooraf, zij duikt in historische archieven, reist, kijkt en tekent op. Een reis langs het Canal du Midi met als lei draad de meest markante historische gebouwen langs deze route heeft zij in een fraaie serie prenten vastgelegd. Deze serie is, compleet met getekende kaarten van het gebied in een map ver-» zameld en afzonderlijk te koop maar ook in zijn geheel. Van Rolluf van Laar is een serie etsen te zien, allemaal portretten van het model Fieke. Fieke draagt verschillen de mutsen of hoedjes op haar hoofd. Wat sterk opvalt is de ongewone belichting van het gelaat, meestal schuin van onderaf. Dit geeft haar gezicht soms iets onheilspellends, alsof zij bij het licht van een kaars een don kere ruimte binnenstapt. In enkele por tretten is haar gezicht verscholen ach ter een voile en blijft zij anoniem. De manier waarop van Laar de techniek van het etsen toepast, past goed bij dit onderwerp. De lijn is tekenachtig, en door intensief te etsen vaak zwaar aan gezet waardoor het geheel bijna het karakter van een houtskooltekening krijgt. In één olieverfschilderij toont hij Fieke ook ten voeten uit, vastberaden en vorstelijk gezeten. Deze ernst wordt net op tijd gerelativeerd, niet alleen door de vrolijk gekleurde stippen om haar heen, maar ook door de licht iro nische glimlach die om haar mond speelt. Galerie De Kapberg, Slotweg 17 Egmond aan den Hoef is geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak (tel. tij dens openingsuren 072-5062645. HEILOO - Donderdagavond reed een 72-jarige bestuurder van een personen auto uit Heiloo tegen de gevel van zijn woning. Dit gebeurde op de Bosrank. Eerst reed de man achteruit en botste tegen een stalen container. Toen hij de automaat van zijn auto in de vooruit zette reed hij met grote snelheid tegen de gevel van zijn woning. Een deel van de gevel werd volledig vernield. De bestuurder verklaarde dat het gaspe daal bleef'hangen'. Er raakte niemand gewond. De schade aan auto en woning is aanzienlijk EGMOND - Zaterdag 23 november wordt om 16.30 uur de overzichtsten toonstelling 2002/2003 in de galerie Conny van Kasteel te Egmond aan Zee geopend. Er zijn werken te zien van de kunstenaars die in 2002 exposeerden en van de kunstenaars die in 2003 hun werk zullen tentoonstellen. De beelden van Jean Mauboulès zagen we samen met de wandobjecten van Marr^ Teeuwen. Beide kunstenaars werken in hoofdzaak met ijzer en staal. Met mini male vormen komen ze tot een maxi male uitdrukking. Mauboulès minimale beelden zijn in veel collecties en musea aanwezig. Van Marry Teeuwen is pas een beeld in Breezand onthuld. Kees van dei Woude heeft een voorliefde voor harde steensoorten. De natuur is in zijn werk als inspiratiebron terug te vinden. De beelden zijn van grote een voud, een eenvoud die gepaard gaat met kracht. Door de spanning in de vlakken weet hij een nagenoeg vol maakt evenwicht te bereiken tussen vorm en inhoud. Andre Evrard zijn werk is sterk door de natuur, tijd en ruimte beïnvloedt. Het zijn echter vooral de kleuren, die hij zelf mengt, die zijn prachtige olie doeken tot leven brengen. Evrard is tevens een meester in het etsen het maken van gouaches en aquarellen. Hij ontving meerdere internationale prij zen voor grafiek. Het is moeilijk hem bij een groep in te delen. Is hij concreet, minimaal, abstract, geometrisch, mono chroom? Het is bijna niet te zeggen, maar dat hoeft ook niet. Zijn werk is in vele collecties vertegenwoordigd. Van de Hommage aan Mondriaan -37 kunstenaars gaan om een tafel zitten- zijn er in deze expositie enkele kunst objecten (krukken) te zien. De gehele Hommage aan Mondriaan wordt zon dag 1 december in Het Kunstcentrum in Zaandam geopend. Hier zijn tot eind januari alle kunstobjecten, de zeven tafels, 28 krukken en de twee stoelen samen met de schilderijen en beelden te zien. Mauro Staccioli ging samen met Jac Bisschops, beide kunstenaars werken meestal in opdracht zodat het kunst werk een relatie krijgt met de omge ving. Staccioli werkt veel met cement en ijzer. Zijn grotere werken zijn in cor- ten-staal uitgevoerd. Staccioli zet zijn In 2003 wordt er in een nabij gelegen ruimte ook fotografie en grafisch werk getoond. Zo komt tegelijk met de ten toonstelling van Peter Royen met Ernst Hesse een foto-expositie van Dicky v.d.Veen. Galerie Conny van Kasteel: Noorderstraat 4 te Egmond aan Zee, tel. 072-5067151. De galerie is geopend van donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak. De galerie is gesloten van 19 december t/m 19 januari 2003. nee ja nee huur koop I U verleent hiermee J toestemming om de verstrekte gegevens te laten registreren I en controleren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 16