Lifestyle bijlage 25% KORTING Toneelstuk Grote Piet is overgespannen in De Beun Dé Hy$j|theek- winkel edri Wegens sponsoring rugbyclub Castricum Krijgt u deze week op Alle rugbyshirts sweaters Het is niet alles goud wat tErvaar de van S fender You (072)5351000 BORDEN elicM mannenmode ER BLINKT BIJ JUWELIER PEEK NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN ZONDAG a.s.KOOPZONBAG in Winkelhof 't Loo Helloo (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 Heerenweg 28 1851 KS Heiloo Tel. 072*5324080 Zondag 24 november zijn wij van 12.00 - 17.00 uur GEOPEND NIEUWBOUW Hoog en Laag j) 1(L1=54 J Drukkerij uitkijkpost bv 20 NOVEMBER 2002 67e JAARGANG NO. 47 Open haardhout uit het Kapelbos Brand in woning Toewijzing nieuwbouw- huurwoningen Hoog en Laag aan Heilooënaren Schoentje zetten en kleuren in 't Hoekstuk Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl www.vanderborden.nl van 12.00 tot 17.00 uur Optreden van Streetband Caecilia www.deflnanclelewereld.nl Regio Noord Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. MUL Woningstichting Heiloo zie achterpagina Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: "226 331020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Êgmond aan den Hoef en Rinnegöm. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis geiden J (L U aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Slender You Sehagen, Dorpen 14 e, tel. 0224-297936; Slender You Alkmaar, Vogelweg 128, tel. 072-5645517; Slender You Heiloo, Westerweg 156, tel. 072-5339547. Wij wemett u veel leesplezier! Anita Brink voor haar boekenkast vol vakliteratuur, die ze gebruikt om de juiste geneeswijze per patiënt te kunnen bepalen. Bij deze editie van de Uitkijkpost hoort de sfeervolle Lifestyle bijlage 2Ü&2* In deze bijlage wordt uitgebreid aandacht besteed aan actuele nieuwtjes, trends en wetenswaardigheden op het gebied van lifestyle. Trends in interieurkledinghuidverzorging en kapsels vindt u er zeker in terug H'weet direct waar u lekker kant eten en drinken en natuurlijk doet u leuke ideeën op voor geschenken die u uw dierbaren wilt geven in de decembermaand. Ringen zijn nog immer de meest verkochte sierraden. Hoewel er ook trends en veranderingen in sierraden waarneembaar zijn, is een ring iets duurzaams. Ringen worden vaak gegeven tijdens een jubileum, na het slagen in een exam enjaar, tijdens de trouwplechtigheid of ze worden gegeven tijdens de pakje savond van sinterklaas of tijdens de kerstdagen. U vindt deze sierraden in allerlei soorten, maten en merken bij Juwelier Peek. Uiteraard zijn er ringen in het blinkende goud, maar er valt meer te kiezen. Zo zijn er diamanten trouw ringen van het merk La Touche. Ook R&C laat een mooie collectie diamant- sierraden zien, terwijl Anjer zich toe spitst op briljant sierraden en trouwrin gen. Daarnaast vindt u bij Peek juwe len uit de eigen Duitse lijn, waarin platina, 18 karaats goud en diamant zijn verwerkt. Maar ook witgoud, sie raden met bicolor en sierraden met kleurstenen als aquamarijn en amatist zijn bij Peek te vinden. De kleuren (fel)blauw, roze en paars voeren daar bij de boventoon. Horloges Dat er nog immer veel vraag is naar horloges, blijkt uit het grote assorti ment dat Peek Juweliers heeft. Een van de merken is Tissot, een Zwitsers merk dat onder andere een horloge met ther mometer, barometer en elektrisch kompas levert. Via tiptoetsen op het scherm komt u achter de juiste tempe ratuur en luchtdruk. Maar ook de gangbare merken als Casio, Seiko, Lorus en Pulsar ontbreken niet. Wie meer houdt van een strak design zoekt het bij de horloges van M&M. Vakmanschap Bij Juwelier Peek staat vakmanschap voorop. Simon Peek heeft achter in zijn zaak zijn werkbank staan waaraan hij eigenhandig reparaties verricht. En kunt u geen keuze kunnen maken uit de enorme collectie juwelen bij Peek, of wellicht heeft u zelf een leuk idee, lever dan gewoon uw eigen ontwerp in! Juwelier Peek maakt het in zijn eigen goudsmidatelier. Door de brede kennis van zaken kunt u naast sierraden ook met horloges, gebruiks-voorwerpen en klokken terecht voor reparatie. Voor (aanstaande) moeders vindt u bij Juwelier Peek leuke cadeaus tussen het baby- en kinderbestek, leuke bekers, ram melaars of bloedkoralen armbandjesEr is namelijk keus genoeg bij Juwelier Peek aan de Stationsweg 85a. Slender You is een plaats waar men zich thuis zal voelen, waar men alle vermoeidheid los kan laten en de zorgen een heel uur mag vergeten. Wilt u afvallen, dan wordt u elke week gewogen en één keer per maand gemeten. De centimeters gaan er door regelmatig bewegen op de Slenderbanken vanzelf af. Heeft u lichamelijke klachten, dan zoeken de 1 speciaal getrainde medewerkers voor u de goede houding. Uw klacht zal verminderen door minimaal eens per week te 'slenderen'. Wilt u alleen maar een uurtje rust voor uzelf, dan biedt Slender You u die mogelijkheid ruimschoots. Heeft u een handicap of bent u op een rolstoel aangewezen, ook dan bent u van harte welkom. Samen met de klant bekijken de medewerkers welke banken het meest geschikt zijn voor uw ersoonlijke wensen. Het kennismakingsuur is gratis, zodat u rustig zelf de positieve werking van Slender You kunt ervaren. HEILOO - Het is er weer tijd voor om lekker rond het haardvuur te zitten, dus zorgt u voor genoeg open haardhout. Er is daarom hard gewerkt in het Kapelbos, waar bomen werden gekapt, gezaagd en gekloofd. Grote hoeveelheden haardblokken van een prima kwaliteit zijn nu voor een zeer gunstige prijs af te halen. Contactpersoon: Jan Swart, tel. 072- 5051477. HEILOO Op zaterdagavond omst reeks 22.05 uur bleek er brand te woe den op de bovenverdieping van een woning aan de Kennemerstraatweg te Heiloo. De brand was vermoedelijk ontstaan door een defecte elektrische deken. Deze had een matras in brand gezet. De bewoners hadden zelf de brand ontdekt toen de rookmelder afging. De brandweer had de brand snel onder controle. HEILOO - Als het aan twee Belgische schooljuffen ligt komt Sint Nicolaas dit jaar niet in Nederland, maar blijft hij steken in België. Zij vinden het hoog tijd dat Sint Nicolaas ook hun kinderen een bezoek brengt. Zij komen als dren keling aan boord van de pakjesboot en proberen op allerlei manieren hun zin te krijgen. Grote Piet heeft het er zo druk mee dat hij overgespannen raakt en besluit te gaan skiën in Oostenrijk om tot rust te komen. Zonder grote Piet kan het sinterklaasfeest helemaal niet doorgaan en de kleine pietjes moe ten dat allemaal weer oplossen. Natuurlijk komt alles goed, maar voor- dat het zover is... Voor de zesde keer wordt het weer genieten voor jong en oud op zaterdag 30 november. Het toneelstuk duurt ongeveer 50 minuten en is geschikt voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Er zijn twee voostellingen, te weten om 13.30 en 15.00 uur. Kaarten zijn zondag 24 november verkrijgbaar van 12.00 tot 17.00 uur bij de servicebalies van Albert Heijn, de Hema en bij Bruna. De entree is gratis. Elk jaar moet er al snel 'nee' worden verkocht en blijkt de zaal toch niet geheel gevuld omdat men achteraf geen gebruik maakt van de kaarten. HEILOO - De gemeenteraad van Heiloo heeft maandag 4 november besloten om de bestaande huurders van Woningstichting Heiloo voorrang te geven bij de toewijzing van de nieuwbouwwoningen bij het Oude Trefpunt. De toekomstige huurders zijn op deze wijze vroegtijdig bekend, zodat zij kunnen meebeslissen over het uit rustingsniveau van de woningen. De toewijzing vindt plaats op basis van het artikel 2.7.1. van de Huis vestingsverordening van Heiloo. Om hier uitvoering aan te geven heeft de raad ingestemd met het afsluiten van een overeenkomst tussen de gemeente en Woningstichting Heiloo. Een recht vaardige regionale verdeling van woon ruimte komt met deze regeling niet in het geding. Een evenwichtige woon ruimteverdeling in.de gemeente Heiloo wordt niet gefrustreerd door het afwij ken van de gebruikelijke toewijzing. Er vindt wel meer doorstroming binnen Heiloo plaats. Achtentwintig huishoudens stromen door naar een voor hen geschiktere woning. De sociale huurwoningen die vrijkomen, worden overeenkomstig de regionale woonruimteverdeling toege wezen. De vrijkomende woningen wor den via de regionale woningkrant aan geboden. Daarnaast worden er nog drie duurdere huurappartementen toege wezen aan huishoudens die een huur woning in Heiloo achter laten, twee duurdere "huurwoningen aan starters uit Heiloo en twee duurdere huurwo ningen aan huishoudens die een koop woning in Heiloo achter laten. HEILOO - Wie maakt de mooiste kleurplaat voor St. Nicolaas? Haal een kleurplaat op bij één van de Hoekstuk-ondernemers en lever de kleurplaat en een schoentje in bij een van de winkeliers. Doe dit wel voor dinsdag 26 november! Op woensdag 27 november om 14.15 uur zal de Sint de drie mooiste kleur platen in elke leeftijdscategorie van 3 tot 5 jaar en 6 tot 8 jaar, belonen met ~en prachtig cadeau. Ieder kind ontvangt een leuk presentje. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - Het ziet er allemaal profes sioneel uit bij Anita Brink van de Homeopatische praktijk Heiloo. Toch zie je geen kasten vol pillen en poe ders, laat staan een kille behandeltafel. „Homeopathie houdt zich meer bezig met wat er achter een bepaalde klacht schuilgaat, dan met de klacht zelf. Daardoor is het belangrijker dat er een gemakkelijke stoel staat dan een behan deltafel. Er wordt in mijn praktijk vooral veel gepraat. Een eerste consult met een patient kan daardoor wel 2 uur duren." Anita werkte jarenlang in de gezond heidszorg, waarvan 18 jaar in de psy chiatrie, toen ze besloot de vijfjarige studie Klassieke Homeopathie en Natuurgeneeskunde te gaan volgen. „Dit is een HBO opleiding die vol doet aan de eisen van de NVKH, Nederlandse Vereniging Klassiek Homeopaten, de beroepsvereniging waarbij ik ben aangesloten en door wie ik word gecontroleerd voor wat betreft mijn kundigheid, mijn prak tijkruimte en praktijkvoering, de ver plichte jaarlijkse bijscholingen en de tarieven. De NVKH is dus een stukje veiligheid voor mij én voor mijn cliënten want zij kunnen er terecht met eventuele vragen en/of klacht en." Een ander heel groot voordeel voor haar clienten van het feit dat ze is aangesloten bij de NVKH, is dat de meeste ziekenfondsen en particuliere zorgverzekeraars, afhankelijk van uw polis, het grootste gedeelte van de kosten van de consultprijs vergoeden. „Dat weten veel mensen niet, wat ze misschien belemmert in hun gang naar de homeopaat. Ook het feit dat men geen verwijsbrief nodig heeft van de huisarts, is belangrijk om te weten." Praten Met de opening van haar praktijk aan huis aan de Bosanemoon 6, maakte ze eigenlijk van haar hobby haar werk. „Een praktijk aan huis werkt voor mij ideaal. In principe ben ik niet gebonden aan openingstijden en als ik 's avonds nog wat uit wil zoeken of na wil kijken; dan ben ik zo 'op mijn werk'. Ik merk dat het voor veel mensen ook prettig is dat ze in huiselijke omgeving worden ontvan gen. Dat neemt toch meteen een bepaalde drempel weg, waardoor mensen vaak sneller en makkelijker over hun klachten praten." Praten is dan ook een zeer belangrijk onderdeel binnen de homeopathie. Dat blijkt wel als de vraag 'Wat is homeopathie eigenlijk' niet een, twee, drie kan worden beantwoord. Homeopathie in een notedop „Om het eenvoudig uit te leggen: de homeopathie gaat er van uit dat elk mens een 'basiswaan' heeft. Dat wil zeggen dat ieder mens als kind bepaalde indrukken opdoet, die niet altijd overeenkomen met de werke lijkheid. Factoren als omgeving en opvoeding beïnvloeden dit beeld van de werkelijkheid, waardoor sommige mensen bepaalde klachten ontwikke len. In de reguliere genees-kunde worden vaak medicijnen voorgeschreven alleen op de klacht en wordt er niet gekeken naar de individualiteit van de patient. Homeopathie kijkt eerst naar de oorzaak die bij een gelijke klacht toch van mens tot mens kan ver schillen, daarna kan de klacht pas worden verholpen door middel, van een medicijn dat dus per patiënt ver schilt. Soms is het een heel gepuzzel om de juiste medicijn, of een combi natie ervan voor iemand te vinden. Ik krijg regelmatig mensen in mijn praktijk die in de reguliere gezond heidszorg 'uitbehandeld' zijn. Dat betekent dat ik hun laatste hoop ben. Ik kan ze natuurlijk niet altijd genezen, maar wel in veel gevallen veel ongemak en veel pijn wegne men." Bij Anita komen mensen van alle leeftijden en met allerlei soorten klachten. Klachten waarmee iemand ook naar een huisarts gaat, zoals griep of een oorontsteking. Van baby's tot ouderen, van zwan gere vrouwen tot vrouwen waarvan een zwangerschap niet goed verlopen is, kinderen met gedragsproblemen oudere mensen met klachten als Alzheimer, enzovoorts. Toekomstdroom Een droom van Anita is dat ze in de toekomst samen zou kunnen gaan werken met een of meerdere huisart sen in Heiloo, en dan het liefst in de vorm van een gezondheidscentrum. „Ik heb vanaf de start van mijn prak tijk al contact proberen te zoeken met huisartsen, verloskundigen en andere medische diensten, maar he laas geen reactie gekregen." Voor Anita zijn de reguliere gezond heidszorg en de, zoals deze nog steeds genoemd wordt, alternatieve gezond heidszorg geen 'twee aparte werel den'. „Naast elkaar kunnen ze, naar mijn mening, heel veel bereiken! Waar schijnlijk willen huisartsen nog niet aan zo'n samenwerking omdat de kennis over en van homeopathie ont breekt, maar ik wil er met alle liefde met hen over praten. Ik blijf hopen dat er een huisarts is die de voordelen van een samenwerking inziet..." Voor het maken van een afspraak of meer informatie kunt u Anita bellen op 072-5334353 of een e-mail sturen naar: info@homeopatischepraktijk-heiloo.nl. Kijk ook eens op haar website: www.homeopatischepraktjk-heiloo.nl. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Inde aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1