Hom je ook... naar De Kapsalon? Bossinade Optiek Wmterpremieregeling bü schildersbedrijf Erik Bolten Pagina 10 Beentjes breekt door onder construction De Bonte boel, vrolijk rustpunt temidden van ontspanning en plezier Breng de wintersfeer in huis met de Aalsmeerse Bloemenhal Afwisselend beeld bij Jones' shoes! De beste kwaliteit koop je bij Keurslager Kramer aeeenmer fesstmaattö - tteeemtter teestmaand - december feestmaand - dece Strand, zee, duinen, bossen en natuurgebied Hargerpolder. Het Noord-Hollandse Groet biedt het allemaal. Midden in dit gebied van ontspanning en plezier vormt restau rant de Bonte boel aan de Heereweg 284 in Groet een vrolijk rustpunt waar je culinair volledig aan je trek ken komt voor een zeer schappelijke prijs. Omdat gastheer Pim Kaag geen afstand kan doen van een zelfge maakt recept biedt de kaart volop keuze uit vis-, vlees-, vegetarische recepten (Hollands, Italiaans, oriën taals) of de Nederlandse lekkernij bij uitstek: de pannenkoek. Kijk nog maar eens goed naar de advertentie van De Bonte Boel. Daarin staan genoeg lekkere gerechten om een ritje naar de Hargerpolder te recht vaardigen. Na een stevige herfstwan- deling is het goed toeven bij de Bonte Boel. Even uitblazen onder het genot van een kopje koffie, thee of iets anders met een Groeter bol of appeltaart. De hond is ook welkom en wordt na het geven van een poot beloond met een hondenkoekje. Het restaurant is zeven dagen per week geopend van 17.00 tot 24.00 uur. Op zondag is de Bonte boel open van 12.00 tot 24.00 uur. Er is voldoende parkeergelegenheid. Reserveren? Bel 072-5092227 of mail info@debonteboel.nl. In juni vorig jaar startte Erik Bolten zijn eigen schildersbedrijf. Ondanks zijn korte bestaan weet de Heilooër bevolking (maar ook die van de omliggende gemeenten) hem al prima te vinden. Voor het buiten werk heeft de schilder dan ook een behoorlijke wachtlijst, maar voor het binnenwerk is er de komende tijd nog wel plaats. Bovendien is het nu extra voordelig om zaken met Bolten te doen. Mensen met particulier onderhoudswerk komen in aanmer king voor de zogenaamde winterpre mieregeling. Dit houdt in dat er 30,- per man per dag van de rekening kan worden afgetrokken, mits er drie dagen of langer werk is voor het schildersonderhoud. Let wel even op, de actie is alleen geldig voor bestaan de particuliere woningen, nieuw bouw komt niet in aamerking. Erik Bolten levert zoals hij het zelf zegt een knap stuk werk af. Dit is overigens niet verwonderlijk, het schilderen zit de familie Bolten in het bloed en door de planning aan de ruime kant te houden komt de schilder niet in tijdnood. Zo ontstaat er tenminste geen paniek wanneer een klus een keer wat uitloopt Bolten werkt alleen met de Op zaterdag 23 november ligt er wel een heel vreemde gast in bed bij Beentjes Interieur en Slaapadvies. In het pand van Marjolijn en Cees Beentjes ligt Sinterklaas namelijk uit te rusten van de lange reis die hij moest maken vanuit Spanje. Om 13.15 uur heeft de Goedheiligman echter zijn wekker gezet, want dan zal hij een rondleiding verzorgen door de verbouwde zaak aan de Torenstraat 28 te Castricum. De totale verbouw wordt in drie fasen uitgevoerd, om de klanten zo weinig mogelijk overlast te bezorgen. Er is gekozen voor duurzame materialen als verzinkt metaal, red ceder, glas en hout. „De achterkant wordt nog mooi er dan de voorkant," laten de eige naars weten. „Er komen openslaande deuren naar de tuin, die tevens voor veel licht zorgen. We willen de winkel ook absoluut niet volproppen met zo veel mogelijk artikelen, maar het assortiment wat ruimer opstellen dan dat nu het geval is. Uiteraard zal het assortiment wel wat worden uitge breid, maar de klant moet bij ons voor namelijk een rustpunt kunnen vinden in de totale hectiek." Marjolijn en Cees besteden veel tijd en aandacht aan hun klanten. Tevens werken zij samen met enke le fysiotherapeuten. „Wij voorzien bijvoorbeeld whiplash- en rugpati ënten van een goed advies. Dat is een grote verantwoording, maar interieuradviseur wordt je dan ook niet zomaar. Daar gaat een gedegen opleiding aan vooraf die wel jaren vergt", vertelt Cees.Beentjes inte rieur en slaapadvies levert zeer hoogwaardige bedsystemen. U vindt er de beste slaapsystemen van de meest gerenommeerde merken en een keur aan matrassen. Ook voor uw tapijten, karpetten, gordijn stoffen en bedtextiel zit u goed bij Beentjes. Marjolijn is binnenhuisar chitect en tekent van 'concept tot uitvoering. Zij maakt desgewenst een interieurplan voor haar cliëntè- le. De totale verbouw zal tot het vooijaar van 2003 gaan duren. Zo lang kan de Sint echter niet wach ten, zodat op 23 november alvast een kijkje genomen kan worden tij dens het open huis dat van 13.00 tot 17.00 uur gehouden wordt. Dan kunt u meteen even een kijkje nemen bij de Swissflex matrassen, die t/m eind december met 20% korting verkocht worden. Boven dien krijgt u in deze periode ook nog eens een aantrekkelijke korting op het bedtextiel! Tel. 0251-652740. Kom je ook... naar De Kapsalon voorheen Carola Coiffurein Castricum? Op 23 november houdt het team van de kapperszaak aan de Torenstraat 32 namelijk een open dag. Van 13.00 tot 19.00 uurstellen zij u graag in staat om kennis te maken met de nieuwe kapsalon. Na 10 jaar aan de Torenstraat num mer 60 te zijn gehuisvest, besloot Carola het voormalig pand van Bossinade Optiek over te nemen. Tijdens de verbouwing van de zaak ging het werk overigens gewoon door; in een portacabin die een plaatsje kreeg op De Brink. Doorwerken deden ook de aannemer en de werklieden, zodat op 23 novem ber De Kapsalon klaar is voor gebruik! Hoewel de naam van de zaak is veranderd van Carola Coiffures in De Kapsalon, is de service nog wel als vanouds. „Sinds 1 beste juli hebben we er een filiaal bij in Sinterklaas en Kerst zijn weer in aantocht. Bij de Aalsmeerse Bloemenhal vindt u mogelijkheden verf, onder andere van Sikkens en Zuid-Scharwoude, dat De Kapsalon Sigma (binnenkwaliteit). Daarnaast heet. Twee zaken met dezelfde naam, zorgt hij voor een goede latex, voert dat leek mij wel zo makkelijk, van hij behangwerk uit en geeft advies, daar de naamswisseling. Maar wij blij- Met zijn boeken en kleurenwaaiers ven gewoon dé dames- en herenkap- toont hij de mogelijkheden van per zoals onze klanten van ons mogen behang en verf. Op deze wijze kun je verwachten", aldus de eigenaresse, 'knallen' met behang, of de trap, bal- Ron, Carola en de acht personeelsle- ken en de deur eruit laten springen. Ook verf is aan mode onderhevig. Aubergine, dieporanje en bruintin ten zijn het hélemaal. Het is mis schien even durven, maar het resul den krijgen op 23 november iemand op bezoek die ook hoge verwachtin gen aan het kappersteam zal stellen. Op deze zaterdagmiddag zal Sinterklaas namelijk het pand offi cieel openen en zijn lange grijze haren onder handen laten nemen. Of de Sint voortaan met korte lok ken door het leven zal gaan is nog niet bekend, maar dat het er gezellig wordt staat wel vast. Ruim tien zwarte Pieten zorgen voor de vro lijke (peper)noot en een gezellige band zal de boel muzikaal komen opluisteren. Bij De Kapsalon staan binnenkort ook nog een aantal leuke acties met productkortingen en cadeaus op stapel, dus vergeet niet om zaterdag 23 november rond een uur of 13.00 een kijkje te nemen in de Torenstraat! Tel. 0251-671290. genoeg om uw huis en tuin van een taat is vast prachtig. Kiest u liever Als zelfs Sinterklaas zijn ogen laat opmeten bij Bossinade Optiek, dan mooie uitstraling te voorzien. Na de voor marmer of hout? Ook dan bent verbouwing en uitbreiding in januari u bij Bolten aan het goede adres, van dit jaar valt er namelijk nog xijn hulp is gespecialiseerd in deco- meer moois te bewonderen in het ratieve technieken en maakt de pand aan de Zevenhuizerlaan. Voor mooiste marmeren en houten imita- de huiskamer is er een grandioze des ziet, een bezoek aan schilders keus aan groene en bloeiende plan- bedrijf Bolten aan het Slimpad 24 ten, potterie etc. En uiteraard heett ^an meer opleveren dan u denkt! eigenaar Johan van Bennekom weer yej 972.5333 007 een gigantische partij kerstbomen uitgezocht en gelabeld. Bomen van topkwaliteit, zowel met kluit als gezaagd, en in diverse maten, zodat voor flat of villa altijd iets passends te vinden is. U vindt er onder andere de Nordman, blauwspar, Picea en nog veel meer en zoals u van de Aalsmeerse Bloemenhal gewend bent voor messcherpe prijzen. Voor de doe-het-zelver zijn er in de Bloemenhal allerlei artikelen te koop om zelf een leuk kerststukje te maken. Wilt u iets aparts voor de Kerst? U kunt tijdens verschillende workshops de fraaiste decoraties maken. Voor meer informatie hierover liggen formulieren klaar in de winkel. In de winkel kunt u bovendien terecht voor fraai opge maakte schalen, potterie en luxe arti kelen van glas. Het assortiment is behoorlijk uitgebreid, en toch hoe ven de klanten daar niet al te diep voor in de buidel te tasten! moet het wel vertrouwd zijn. Zaterdag 23 november zal de Goedheiligman zich namelijk een nieuwe bril laten aanmeten tijdens de OPEN DAG door de medewerkers van de optiekzaak. Het is inmiddels 45 jaar geleden dat Egbert Bossinade en zijn vrouw Bossinade Optiek aan de Torenstraat 32 in Castricum oprichtten. Anno 2002 is de optiek zaak niet alleen qua eigenaars veranderd, maar ook qua huisnummer en uitstraling. De zaak is onlangs verhuisd naar nummer 30, waar de voor malige panden van De Gouden Schaar en De Sleutel een plekje hadden. De Aalsmeerse Bloemenhal is te vin den aan de Zevenhuizerlaan 54. Wie zijn auto niet direct voor de deur kwijt kan, vindt zeker een plekje op de Breedelaan, recht tegenover de zaak, waar volop geparkeerd kan worden! Laarzen, laarsjes en veterboots zijn weer volop aanwezig in de dames collectie bij Jones' shoes. Van spor tief tot gekleed, keuze genoeg. Merken als Bronx, Esprit, MAG en Spiral brengen een afwisselend beeld: spitse kuit- en enkellaarzen, western invloeden en stoere veter boots in afwisselend glad leer. zogenaamde 'antique'-look en suède. Daarnaast is er de sportieve collec tie van Diesel en niet te vergeten de klassieke AU Star in een mooie leren uitvoering. Ook voor de heren is er ruim keus bij Jones. Van leuke vrije tijdsschoenen, tot gekle de veterboots en de sneakers niet te vergeten natuurlijk. Merken als Base London, Diesel en Blend zor gen voor een gevarieerd beeld. Bent u toe aan een paar leuke winterschoenen? 'Now you know, where to go!' Jones Shoes, 't Loo 15, tel. 072-5338213 „Dat deze twee zaken naast elkaar weggingen kwam ons goed uit", aldus Nico Bierhuizen, de huidige eigenaar. „In eerste instantie was het pand op nummer 32 ruim genoeg, maar elk jaar kwam er wel een appa raat bij en de technische snufjes brei den zich ook steeds uit. Op een gege ven moment stond de oogdrukmeter bij gebrek aan ruimte zelfs midden in de winkel!" Het resultaat van de nieuwe optiek zaak mag gezien worden. Het pand aan de Torenstraat 30 oogt zeer modern en is fraai ingericht. Nico en Wilma Bierhuizen weten zich omringd door een zeer vakkundig team. Mede dankzij contactlensspe cialist Dick Bentick, optometrist Arne Jongsma, administratief mede werkster Ploni Kortekaas en uiter aard de beide eigenaars worden de klanten voorzien van een passend advies. „Veel mensen twijfelen aan het vermogen van hun ogen, maar durven niet binnen te komen", weet Nico Bierhuizen. „Wanneer u een afspraak maakt dan betaalt u voor een oogmeting 12,-. En bij de aan schaf van een bril is de meting zelfs gratis." Het team van Bossinade is uiterst kundig in de diverse oogonderzoe ken. „Optische techneuten noem ik ons vaak", lacht Bierhuizen, die zijn jarenlange ervaring als oogartsas sistent goed kan gebruiken tijdens zijn werkzaamheden. De appara tuur is weliswaar zeer modern, maar er is toch een hoop menselijke ken nis voor nodig om tot een goed advies te komen. „We helpen de klant van A tot Z", zegt de eigenaar. „Van het opmeten van de ogen tot het adviseren van een passend paar len zen of een leuk montuur." Bossinade Optiek is zeer selectief in het aanstellen van de monturen, zo dat de cliëntèle verzekerd is van een kwalitatief Slager Rob Hogendijk werkt samen met slager Jille Kramer. Beiden zijn twee keurslagers. Rob zat in Broek op Langedijk in het winkelcentrum en Jilles zat in Heemskerk op het Europaplein. Beide slagers hebben samen op de vakschool gezeten. Intussen is Rob meester slager, Jilles moet daar nog een examen voor doen. Inmiddels werken ze ook samen. In Heemskerk is reeds een nieuwe chef aangetrokken en die bevalt prima. In Heiloo wordt de worst gemaakt door Johan van Dam. De beste kwaliteit vlees kunt u kopen bij Rob Hogendijk. Rob heeft zelf dikbillen op stal en is meester slager. Ria Valkering en Jacqeuline helpen in de winkel van slagerij Kramer de klanten met veel plezier, en Johan van Dam doet achterin zijn best. Iets dat niemand ziet, maar proe ven kun je het wel. Van Dam maakt de beste worst iedere dag om 12.00 uur warm, en de ham die hij maakt is ook uit de kunst. Ook de leverworst wordt ambachtelijk gemaakt, net als de grillworst. Zelfs de bloedworst wordt nog zelf gemaakt bij Rob Hogendijk. In de wintermaanden is de rookworst weer een geliefd artikel en ook de erwtensoep smaakt heerlijk bij dit koude weer. Maar ook de saus- ijzenbroodjes zijn niet te versmaden. Tijdens de Kerst heeft de slager altijd het Langedijker Beenhammetje, wat u in een tijd van 1,5 uur warm op tafel zet zonder de oven vuil te maken. Dit moet u wel even van tevoren bestel len, net als het wild en de rollades. Ook de gourmetschalen zijn bij Kramer van uitzonderlijke klasse, dus probeer ze eens bij Slagerij Kramer!. Westerweg 160 - Heiloo - Telefoon 072-5330991. goede bril. Aan de niet-brildragers onder ons is er gelukkig ook gedacht; die kopen een mooie zon nebril van Serengeti, Gucci, Ray Ban of Max Mara. De openingstijden van Bossinade Optiek zijn van dinsdag t/m zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur, donderdag koopavond. Voor een afspraak belt u met 0251-652238.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 26