staan voorop bij de Stoof Ook groene en zwarte rozen verkrijgbaar bij Henk Scholten Geen opgeprikt gedoe bij Restaurant Klein Varnebroek Sporthuis Helling: specialist op wintersportgebied Pagina 17 Z Brasserie Wildschut Exclusiviteit en service I - aeeemner feestmaand - decem&er feestmaand - dec estmaand december feestmaand - december feestmaand - december Op 12 december is het alweer een jaar geleden dat brasserie Wildschut van het huidige pand naar dat 'van de buren', in dezelfde straat verhuisde De grote serre aan de achterkant is een van de bijzondere kenmer ken van de brasserie, grenzend aan een sfeervolle binnentuin waar u al vroeg in het voor- en najaar beschut"tegen de wind bui ten kunt lunchen of gewoon een kop koffie kunt drinken. Ook de vier aparte zitgedeeltes in het restaurant zijn ideaal voor zowel grote groepen die iets te vieren hebben, als mensen die graag rustig willen dineren. Wilt u eens iets anders met uw verjaardag? Vraag eens naar de speciale partyservice of naar de leuke Wildschut! Henk,Tonneke en Leneke zijn blij dat de echte Wildschutsfeer niet is veranderd sinds hun verhuizing. Het restaurant onderscheidt zich nog steeds door de uitstekende combinatie van lekker eten voor een goede prijs in een gezellige omgeving. Over goede prijs gesproken: van maandag tot en met donderdag heeft Wildschut een speciaal eurovriendelijk driegangenmenu samengesteld, voor slechts 15,50! In de winterperiode heeft Wildschut naast de uitgebreide kaart tevens diverse wildspecia- iiteiten op het menu staan. Op de Oosterzij 12 in Heiloo vindt u een uniek bedrijf: De Stoof voor keukens wooninterieurs. Maar hier worden niet zomaar keukens verkocht. De Stoof heeft een geheel eigen concept. Eigenaars Jeroen en Carla Schermer hebben al de nodige ervaring in het vak. Jeroenvan her komst aannemerbegon 16 jaar geleden met het maken en repareren van meubels voor de Old Inn in Dirkshorn. Inmiddels heeft hij een prachtig bedrijf met tien vakmen senwaar de klant zijn dromen waar kan laten maken. In de indrukwekkende ontvang struimte, waar men bijna direct tot de aanschaf van een Stoof-keuken zou besluiten, vertellen Jeroen en Carla over hun aanpak: „Wat wij belangrijk vinden is luisteren naar de klant. De klant bepaalt het uiterlijk, wij zijn voor de technische kant. Alles wordt bij ons in de werkplaats gemaakt, geheel naar de wensen van de klant. Maten, kleuren, materialen, vormen, foefjes, net even een deurtje zus of zo: het kan allemaal. Wij meten op bij de klant en dan gaat één timmerman aan het werk met die specifieke keuken. We hebben onze eigen spuiterij in Heerhugowaard. Natuursteen voor het aanrecht halen we bij een natuur- steenhouwerij in Alkmaar en natuur lijk is alle apparatuur mogelijk". Wat opvalt in het verhaal van de Stoof is dat er een zeer nauw contact is tussen de klant en de maker. Klanten komen vaak ook een paar keer kijken naar de voortgang. „Ze weten bij voornaam wie ze moeten hebben, wanneer ze bellen. We rich ten ons op de wat- luxere typen keu kens, voor een bepaald publiek dus. Daarnaast kunnen klanten nog steeds terecht met hun overige woon-interieurwensen, zoals een kast, deur, of bed", vertelt Carla. Bent u op zoek naar een badkamer in die typische, Engelse landelijke stijl, ook dan moet u binnenkort beslist eens een kijkje nemen bij de Stoof. Geheel nieuw bij de Stoof zijn de badkamers van de Windsor Bathroom Company. Er wordt hard gewerkt aan een showroom waar al dit moois te tonen is. Alles ook weer uitgevoerd in een topkwaliteit en absoluut waterdicht. U treft een ruime keuze aan bladen, kranen, spoelbakken en accessoires. En natuurlijk zijn ook de badkamer meubels weer van eigen makelij. De Stoof, Oosterzij 12, Heiloo. Tel. 072-5348836. Openingstijden: ma t/m vr 9.00-16.00 uur. Restaurant Klein Varnebroek gaat ook dit jaar in december weer hele maal op de kersttoer. Voor de kerstdagen wordt het hele pand weer stijl vol aangekleed en kunt u zich weer verheugen op het jaarlijkse kerstdiner. Volgens eigenaar Pie ter Ranzijn ziet hij elk jaar weer bekende gezichten aan tafel. Iets wat volgens hem verklaarbaar is door de speciale sfeer die Varnebroek haar gasten biedt. Bij een kerstdiner wil ik geen opgeprikt gedoe waar mensen bang zijn om te kletsen en te lachen. Ik bied daarom mijn gasten een avond uit aan in plaats van een traditioneel kerstdiner, Lekker ontspannen genieten van een heerlijk diner dus, waarbij u de keuze heeft uit twee verschillende menu's. Zie voor de details de advertentie elders in deze bijlage. Een vegetarisch menu is eveneens mogelijk. Wildschut is, naast de normale openingstijden (maandag tot en met zondag van 11.00 tot 24.00 uur), tevens beide kerstdagen geopend. Tijdens deze dagen bent u welkom voor een gezellige kerstfunch en/of sfeervol diner. U kunt natuurlijk ook uw kerstdiner door Wildschut laten cateren! Het kerstmenu is op aanvraag verkrijgbaar en tijdig reserveren wordt aangeraden. Brasserie Wildschut vindt u aan de Stationsweg 84btel: 072-5321392, Volgend jaar september gaat de zaak van Henk Scholten helemaal plat. Daardoor zal hij met zijn vier bloembindsters ongeveer een jaar lang een pand aan de overkant betrekken. Maar daarna hebben we een prachtige zaak. Overzichtelijk en wel 150 vierkante meter groot", vertelt Henk Scholten enthousiast. Qua opzet van de bloembinderij verandert er straks weinig. De hoofdzaak blijft bloemen, met als specialiteit rozen in diverse soorten en in de kleuren roze, rood, geel en wit, maar ook groene en zwar te rozen zijn verkrijgbaar bij Henk Scholten. „Daarin onderscheid ik me van andere bloemenzaken." Superverse bloemen Maar ook om zijn superverse bloe men staat Henk Scholten bekend. „Ik ga elke dag naar de veiling, wat betekent dat mijn bloemen echt vers zijn. Ook kan ik daardoor elke dag verschillende bloemsoorten aanbie den, ik heb zo'n 50 verschillende soorten staan. Van vergeet-mij-niet tot amaryllis, en van solidago (gul den roede) tot zonnebloem. Veel mensen komen ook bij mij voor een enkele bloem die ze apart in een vaas zetten. Maar ook de boeketten blijven in trek. Boeketten voor feestelijke aangelegenheden, maar ook erg mooi rouwwerk. En natuur lijk om uzelf te trakteren! Verder verkopen we Fleurop cadeaubonnen die ook altijd erg leuk zijn om cadeau te doen, en die in heel Nederland zijn te besteden. Die pak ken we op een leuke manier in, zodat je wel echt iets geeft." Ervaring Door de jaren heen heeft Henk een behoorlijke klantenkring opge bouwd. „Daardoor weet ik van veel mensen al wat ze willen, zodra ze de zaak binnenlopen. Dat krijg je als je dit vak zo lang beoefent als ik doe. Sinds 18 jaar zit Henk Scholten namelijk al op de huidige locatie, maar daarvoor had hij zijn bloemen- zaak in het Hoekstuk. Sindsdien is er natuurlijk veel veranderd, maar de service staat bij Henk nog steeds voorop. „Ik zal mensen nooit zonder een gedegen advies de winkel uit sturen. Ik vind het belangrijk erbij te vertellen waar het boeket het beste kan staan en onder welke omstan digheden". Ook staat hij open voor speciale wensen en denkt hij met de klant mee. „Zelf zijn we ook steeds bezig met het ontdekken van nieuwe manieren van bloembinden en met het bedenken van aparte combina ties van bloemsoorten. Elk jaar komen er nieuwe veranderingen op ons vakgebied, maar eigenlijk zijn we zelf meestal de trendsetters. Zo komt het idee van een speciaal boe ket in een hoge smalle vaas bij ons vandaan. Dat maakt je werk juist leuk. We volgen regelmatig cursus sen en bezoeken tentoonstellingen en beurzen zodat we onze klanten steeds het nieuwste en het beste aan kunnen bieden. Kerstsfeer U bent van Henk Scholten waar schijnlijk gewend dat hij elk jaar een kerstshow houdt. Dit jaar wordt het echter anders aangepakt, zonder speciale opening". Tot slot nog een tip van Henk: „Naast het schuin afsnijden van de stelen, adviseer ik u altijd te zorgen voor de juiste dosering bloemen- voedsel, zodat de bloemen er ook echt wat aan hebben. Niet die kleine zakjes die ze meestal op de boeket ten plakken. Daar zit veel te weinig in, want die zijn geschikt voor een halve liter water, terwijl in de meeste vazen een hele liter gaat". Bloembinderij Henk Scholten, Stationsweg 88a, 072-5335129. Muzikale begeleiding Daarnaast kunt u genieten van de muzikale begeleiding van Frem Gonet en Hubert Ilario. Deze twee gitaristen met hun warme stemge luid zorgen dit jaar wederom voor de muzikale invulling, iets wat inmiddels een goed traditie is gewor den. Tijdens de diverse gangen kunt u genieten van sfeervolle kerstnum mers, afgewisseld met dansmuziek. „De gasten worden bij binnenkomst ontvangen met een aperitief, waarna ze aan tafel gaan. Daarna mag er gedanst worden of kan men lekker blijven zitten. Als het maar gezellig is. Ik plan geen tweede of derde ronde, waardoor mijn gasten echt een avond uit zijn." 'Varnebroeksfeer' De speciale 'Varnebroeksfeer' wordt ook gecreëerd door het personeel. „Dat er net zoveel zin in heeft als de gasten. Ik zit nooit verlegen om per soneel tijdens de drukke kerstdagen, ze vinden het allemaal leuk om te werken. Dat komt omdat de sfeer onderling erg goed is. Natuurlijk is het veel werk en natuurlijk hebben we stress, maar we hebben vooral veel plezier met elkaar. En dat straal je ook uit naar je gasten." Op aanvraag verzorgt Klein Varnebroek ook uw kerstcatering; verscheidene hors d'oeuvres, soepen en bijvoorbeeld wildgerechtjes kunnen via e-mail of telefonisch besteld wor den, waarna u uw bestelling op eerste kerstdag tussen 12.00 en 13.00 uur kunt komen ophalen. Reserveer voor zowel diner als catering tijdig via tel: 072-5331612/fax: 072-5331620 of e-mail: kleinvarnebroekhetnet. nl (u ontvangt een bevestiging). Op de hoek van de Raadhuisweg en de Heerenweg in Heiloo vindt u Sporthuis Helling. Wanneer u van plan bent om binnenkort 'de lange lattenonder te binden, moet u daar beslist eens een kijkje nemen. Sporthuis Helling is namelijk al meer dan 45 jaar specialist op het gebied van wintersport. U vindt er winterkleding van onder andere Descente, een merk dat niet alleen zeer modieus ogende kleding biedt maar er voor zorgt dat deze tevens uiterst functioneel is. Ook merken als TensonQuicksilver, Simmer, Columbia, O'Neill en Mexx hebben een plekje binnen het sporthuis gekregen. Voor de winterkleding slaagt u gega randeerd, maar zonder skischoenen of skilatten kunt u nog niet op reis. Ook daarvoor kunt u uitstekend terecht bij Helling. Of u de ski's nu wilt kopen, laten onderhouden of wellicht huren, het kan allemaal. Uiteraard worden alleen betrouwba re merken als Salomon, Atomic, Fischer, Elan en Nordica verkocht, want het materiaal moet nu eenmaal tiptop in orde zijn. Salomon biedt bovendien de moge lijkheid om de schoenen perfect naar de voet te vormen. De binnenschoen wordt in dat geval verwarmd zodat deze de vorm van de voet 'over neemt'. Dit zogenaamde 'bakken' wordt ter plekke voor u gedaan, zodat u geen weken op uw schoenen hoeft te wachten. Heeft u al schoe nen, maar zitten deze toch niet zoals u wilt, dan bieden de zooltjes van Conformable uitkomst. Ook deze vormen zich naar de voet, zodat er meer comfort geboden wordt. Om het geheel af te maken probeert u de Swans skibrillen collectie. Dit merk biedt brillen met 'Ambervision', glazen waarmee u beter in de diepte kunt kijken. Uiteraard gaat niet iedereen op wintersport. Maar ook voor de thuis blijvers zijn er voldoende mogelijk heden bij Sporthuis Helling. Schoenen, vrije tijdskleding, trim- schoenen, alles omtrent voetbal, noem het maar op en Helling heeft het (bijna) allemaal. Zelfs voor die genen die al weer met de zomer vakantie bezig zijn: de badkleding hangt al in de rekken bij Sporthuis Helling! Sporthuis Helling, Raadhuisweg 14 tel. 072-5332144

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 33