Riesch mode bestaat tien jaar Thuis in andermans huis bij het Torceleynjhuys George Vlaar Tweewielers heeft service en advies hoog in het vaandel staan De Boerewagen Fotostudio Ab Baant: 'gewoon püün professioneel.' I Pagina 18 Z Silhouet: specialist in binnenhuisarchitectuur teestmamtó tfeceamer feestmaand - december feestmaand - dece estmaand - decemöer leesiraaaafl fleeeratterfeesti George Vlaar aan de Stationsweg 2 weet alles van fietsen en toebehoren. Zijn idee voor een winkel in tweewielers komt voort uit een hobby die hij had als 16-jarig jochie: het sleutelen aan brommers. Toen hij jaren later in een fietsenwinkel in Alkmaar werkte en de kans kreeg het roer van de toenmalige filiaalhouder over te nemen, twijfelde hij natuurlijk geen moment. De zaak draaide goed onder George en werd al snel te klein voor het steeds groter wordende assortiment. In januari 1999 opende George Vlaar zijn tweede filiaal, aan de Stationsweg in Heiloo. De opzet is in beide zaken hetzelfde: fietsen, -onderdelen, -accessoires en reparaties, maar in Heiloo heeft George Vlaar ook trapskelters in de collectie. Trots laat George enkele van de modellen zien. „Deze zijn het mooist, maar het kan nog veel gek ker. Tegenwoordig worden de ouder wetse trapskelters in zo'n supermo dern jasje gegoten, dat ze meer op kleine sportwagens lijken dan op kinderspeelgoed. Dat hoeft van mij niet, geef mij maar de degelijke modellen. Die zijn ook prachtig, maar je ziet wel wat het is." Nieuwe collectie Ook in de fietsenhandel is er sprake van wisselende collecties, al veran dert dat niet per seizoen, maar al naar gelang de fietsenfabrikant met een nieuw product komt. „Er zijn wel echte trendfietsen, zoals de opoefiets die al jaren populair is en de mountainbike die een paar jaar geleden opeens helemaal in raakte. De mountainbike is tegenwoordig echt voor de beoefenaars van die sport. Voor de mountainbikers heb ben we dan ook de exclusievere types van het merk Bulls en met de onderdelen van Shimano. Bij de gewone fietsen zie je dat het comfort steeds belangrijker wordt met goede vering in de fietsen en verlichting die tegen een stootje kan." Op de vraag of hij dan ook steeds minder tijd aan reparaties kwijt is, antwoordt George lachend: „Nee hoor! Juist omdat de moderne fietsen uit steeds meer onderdelen bestaan en voor zien zijn van technische snufjes, bete kent dat ook meer onderhoud. Bij sommige modellen moeten we zelfs speciale cursussen volgen!" Service en advies Dat maakt de reparatie-afdeling meteen een belangrijk onderdeel van George Vlaar Tweewielers. „Waar vooral onze service-gericht heid uit blijkt. Ik streef ernaar dat mijn klanten hun fiets, mits voor 11.00 uur gebracht, dezelfde dag nog gerepareerd op kunnen komen halen. Ik wil me op het gebied van service en advies sowieso onder scheiden. Juist omdat de fietsencol- lectie steeds uitgebreider wordt, is het belangrijk een goed advies te geven bij elke fiets. Daarvoor wil ik eerst weten wie de fiets gaat gebrui ken en waarvoor. Een moeder met kleine kinderen heeft bijvoorbeeld een hele andere fiets nodig dan een brugklasser..." Tot slot geeft George u graag nog een tip voor de komen de winter: „Let straks, als er pekel wordt gestrooid tegen de gladheid, op de ketting en de remmen van uw fiets. Pekel blijft aan deze onderde len plakken, waardoor ze beschadi gen. Smeren dus en goed schoonhou den." Als het kwaad al is geschied, maar ook als uw fiets door andere redenen niet meer lekker rijdt, kunt u natuurlijk ook altijd even met uw fiets naar George voor een onder houdsbeurt! George Vlaar Tweewielers Stationsweg 2, tel: 072-5335596. Restaurant de Boerewagen heeft sinds de huidige eigenaar het in 1999 overnam een uitstekende reputatie opgebouwd. Stond het restaurant daarvoor nog bekend om de exclusi viteit met bijbehorende prijzen, nu weet men in de wijde omtrek het res taurant aan de Oude Schulpweg 18 in Egmond Binnen prima te vinden voor een gezellige avond lekker uit eten in informele sfeer. Euromenu Of, zoals eigenaar Bob Richardson het omschrijft: „Er wordt nog steeds net zo mooi gekookt, maar dan voor een normale prijs." Een goed voor beeld hiervan is het speciale euro menu: een keuzemenu uit 5 voor- en 6 hoofdgerechten voor maar 20 euro. En wie daarna nog ruimte voor een toetje heeft, smult al van een heer lijk dessert vanaf 7 euro. Kerstdiner Voor de feestdagen wordt de Boere wagen sfeervol aangekleed in de kerstsfeer en kunt u wederom genie ten van een heerlijk kerstdiner in huiselijke sfeer. Geen opgeprikt gedoe, maar ontspannen genieten van een heerlijk diner voor maar 60 euro. Zie voor het kerstmenu de advertentie elders in deze bijlage. Ook aan de vegetariërs is tijdens de kerstdagen gedacht, het speciale kerstmenu voor hen bestaat onder andere uit een heerlijke sushi van basmatirijst met gefrituurde groen ten, vegetarische ravioli met groene asperges en truffelsaus en een taartje van kernhem met bosuitjes. Tijdig reserveren wordt aangeraden, tel: 072-5062888. Op 13 oktober 1992 opende Riesch mode haar deuren. Deze winkel in kleding voor dames van middelba re leeftijd in de Schoutenstraat 26 in Alkmaar bestond dus onlangs 10 jaar. Reden genoeg voor een feest natuurlijk, en dat werd er de hele maand oktober dan ook gevierd. Maar ook in de komende maanden zijn er redenen genoeg om een kijk je te nemen in de damesmodezaak. Vooral nu de dagen weer korter en kouder worden en de nieuwe win- tergarderobe kan worden aange schaft. Riesch Mode heeft een specifieke clientèle: dames vanaf plusminus veertig tot achter in de tachtig jaar. Als extra service biedt eigenaresse Juut Sterkenburg-Riesebosch dat de kleding op zicht meegenomen mag worden, zodat rustig thuis pas sen ook tot de mogelijkheden behoort. Verzorgers of familie kun nen de kleding ophalen en eventu eel ruilen of terugbrengen. Zo kun nen ook mensen die slecht ter been zijn of om andere redenen hun huis moeilijk uit komen probleemloos nieuwe kleding aanschaffen. Vooraf betalen is ook niet nodig. Juut heeft namelijk genoeg vertrouwen in haai klanten. Ook een pluspunt is dat de klanten zelf combinaties kunnen kiezen uit de diverse kledingstukken. Zo pas sen de blazers niet alleen bij een pantalon, maar kan ook een bijpas sende rok of gilet gevonden worden. „Er zijn combinatiemogelijkheden genoeg", laat Juut weten. „Boven dien mogen de maten ook van elkaar verschillen. Wanneer je een jasje in maat 38 nodig hebt mag je daarbij rustig een broek in maat 42 nemen. Er is een grote verscheidenheid aan kleuren, er zit altijd wel iets naar je persoonlijke smaak bij. Mocht iemand niet zo goed kunnen kiezen dan help ik graag de juiste keuze te maken. Ik wil de mensen namelijk altijd graag het gevoel geven dat zij hier goed kunnen sla gen. En dat is in de afgelopen 10 jaar ook wel gebleken denk ik zo." De heren Kees Schermerhorn en Pieter Duyneveld van Silhouet kun nen trots zijn op hetgeen ze sinds 1983 hebben opgebouwd Begonnen ze nog in een kleine ruimte aan de Stationsweg, nu hebben ze een prach tig pand aan de Kennemerstraatweg 99, waar zij hun huisstijl uitstekend kunnen laten zien, en met uitbreiding in het vooruitzicht. Al heeft Silhouet nu al de beschikking over een ruime showroom, de 400 m2 die er straks bijkomt door de koop van het pand van de buren, is volgens hen geen overbodige luxe. Door de extra ruim te zal de collectie meubelen en stoffen nog beter tot z'n recht komen. Binnenhuisarchitecten Silhouet is gespecialiseerd in binnen huisarchitectuur. In samenspraak met de klant wordt een geheel nieuw interieur, of een complete metamor fose van een bestaand interieur ont worpen. Er wordt een tekening ge maakt, met een kleurenplan en ideeën voor muur- en vloerbedek king. Deze manier van werken wordt ook regelmatig op projecten, zoals bedrijfspanden, toegepast. Waar wel iswaar de functionaliteit voorop staat, maar daardoor juist een grote re uitdaging is om het sfeervol in te richten. Steeds wisselende collectie Ook op het gebied van losse meubel verkoop wil Silhouet zich onder scheiden. Om op de hoogte te blijven van de laatste trends bezoeken de heren regelmatig grote beurzen in binnen- en buitenland. Geïnspireerd door zowel wat zij zien op de beur zen, als wat hen op architectonisch gebied opvalt in steden als Milaan, wordt de collectie van Silhouet door Kees, Pieter en hun medewerkers voortdurend veranderd en geresty- led. De huidige collectie van Silhouet bestaat onder andere uit zitmeube len van Bench, kasten van Lando, Gieka, diverse meubelen van Giorgetti, Ghyczy, Hutton en Wittmann. De prachtig vormgegeven verlichting is van de hand van Maroeska Metz, maar ook verkoopt Silhouet verlichting van onder ande re G.I. Kunst In de winkel treft u ook een steeds wisselende kunstcollectie aan. Naast decoratief bij de verschillende zithoeken, komt de kunst op zichzelf ook uitstekend tot zijn recht in Silhouet. Silhouet, Kennemerstraatweg 99, tel: 072-5335644. Ah 11 nop nooit bii het Porceleyn Huys bent geweest, is dit een bezoek meer dan waard Maar mensen die vaker he"porcekynHuys komen, weten dat ook zij regelmatig terug moetenkomen. De collect,e van deze bijzon- rllrp 7aak verandert met 2rote regelmaat, zodat het een genot blijft om te komen snuffelen tussen de serviezen, he glaswerk, de meubelen en de grote collectie accessoires die in sfeervolle stijlkamers staan opgesteld Van zilveren theelepeltje tot driezitsbank, van flessenopener tot tafel, u vindt het allemaal aan de Kennemerstraatweg De decembermaand betekent weer de familie- en gezelligheidsmaand. Iedereen is weer bezig met het zoe ken naar de juiste cadeaus voor hun dierbaren. Het moeilijkst is het vin den van een persoonlijk cadeau, maar Ab Baart heeft het antwoord: „Nu weet u het: een foto! Als je denkt aan een fotostudio, dan blijkt altijd weer de drempelvrees. Voor een groepsfo to durft iedereen het wel aan om een afspraak te maken, maar als je foto's van jezelf wilt laten maken, dan is het toch wel eng. Je moet jezelf overge ven aan een fotograaf en je twijfelt of je wel fotogeniek bent. Nou, twijfel maar niet, want het is ons vak om je je bij ons thuis te laten voelen waardoor er absoluut goede foto's van jou of jullie gemaakt gaan worden. Onze grootste verdienste is om personen die zichzelf minder fotogeniek vin den, met het fotowerk en grote blijd schap de studio te zien verlaten. Heel spannend ga je zo 'n cadeau-avond in om te zien wat je partner, familie en vrienden er van vinden." Creatieve mogelijkheden Van tevoren kan besproken worden of de foto's in kleur, zwart-wit of sepia moeten worden afgedrukt. „Omdat er steeds meer digitaal wordt gefotografeerd, kun je de keuze per foto na afloop beslissen. En er zijn nog meer creatieve moge lijkheden. Wat misschien niet ieder een weet, is dat we ook veel werk inlijsten. We hebben zeer veel lijst- mogelijkheden met zeer veel voor beelden." Trouwreportages „Waar we echt veel in doen zijn trouw-reportages. Dit is langzamer hand uitgegroeid tot een echte spe cialisatie. Heb je plannen, kom dan zeker een keer vrijblijvend langs om onze albums te bekijken. De reporta ges zijn niet bepaald traditioneel, hoewel er daar wel elementen van in terug te vinden zijn. We houden zelf van wat eigentijdse, creatieve, romantische, niet te zoete, maar een beetje stoere trekken. Het belang rijkste is om een sfeer te scheppen waardoor een reportage ontstaat waarin het bruidspaar ontspannen en spontaan overkomt. Ook moet het stijlvol zijn, je kleedt je tenslotte niet voor niets op z'n mooist! Alles bij elkaar: kom gewoon een keer langs!' Het Porceleyn Huys is inmiddels twee jaar gevestigd op deze locatie, daarvoor zat men ruim 17 jaar aan de Heerenweg. Eigenaar Victor van Berkum timmert stevig aan de weg. Zo heeft het Porceleyn Huys een fraaie interieurcollectie, bestaande uit onder andere casual- en landelijk klassieke meubelen. In de sfeerge bonden kamers komt het interieur prima tot zijn recht en de details eromheen zijn alvast voor u verza meld. Het fijnste glasservies, de mooiste kroonluchters en fraaie kan delaars en klokken laten de klant zich gast in andermans huiskamer voelen. Alsof er, na zessen, een aan tal gezinnen het Porceleyn Huys binnenloopt omdat zij daar wonen! Kookwinkel De opzet is een bijzondere combi natie tussen interieur en gedekte tafels, sfeergebonden en niet gericht op merken maar op sfeer. De col lecties wisselen veel, zodat de klant steeds een andere keuze heeft. Het Porceleyn Huys is een van de groot ste porseleinhuizen in Nederland, waar ook meubels, bestek, cadeau artikelen, interieuraccessoires, en randartikelen te vinden zijn. Vooral de kookafdeling heeft een steeds belangrijkere plaats ingenomen binnen het Porceleyn Huys. De col lectie pannen, kookgerei en andere toebehoren is inmiddels uitgegroeid tot een volwaardige kookwinkel. Victor wint advies in bij gerenom meerde koks, zodat u de allernieuw ste en het handigste kookgerei het eerst bij het Porceleyn Huys vindt. Binnenkort begint het Porceleyn Huys met een kookschool in deze kookafdeling, waar u onder leiding van chef-kok Rob Klerk de allerlek kerste gerechten kunt gaan berei den en daarna gezellig opeten! Victor en Denise nodigen u van harte uit eens uitgebreid te komen shoppen, u zult de tijd nodig hebben om alles te kunnen zien! Uw kinde ren kunt u gerust meenemen: voor hen is er een speciale kinderhoek ingericht. Porceleyn Huys, Kennmerstraatweg 115-119, tel: 072-5331166 Ab Baart vindt u aan De Schrijnwerker 12 in Heiloo. Bel wel altijd even van tevo ren: 072-5333712 of 06-53260327. Kijk ook in de advertentie elders in deze krant .of op de website: www.abbaart.nl. Stijlkamers In de zilverkamer, met een grote col lectie massief zilvej, en op de kook afdeling is er een keur aan artikelen te vinden. Het lichte binnenplein voorzien van een prachtige tegel vloer vormt het centrale midden van het grote aantal stijlkamers. Vanuit dit middenplein komt u in de ver schillende stijlkamers en is het steeds alsof u opnieuw een compleet andere wereld binnenloopt. Vooral Denise van Berkum is een ster in het scheppen van de sfeer die u thuis ook wilt hebben. Zij is verantwoor delijk voor de inrichting van de stijl kamers, inclusief alle smaakvolle accessoires. Waar u overigens be hoorlijk hebberig van kunt worden: een kleine waarschuwing is hier op zijn plaats...

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 34