I Meubelatelier De Schouw voor schouwen, haarden en kachels De kunst van het luisteren door Gerard Schoon nieuw-nieuw-nieuw-nieuw-nieuw Las van Bennekom-catering I Pagina 30 Krullen mogen weer dit seizoen .v Homeopathische geneesmiddelen: natuurlijk goed bij uw drogist estmaand december feestmaand - decemberfeestraaamt-december Steeds meer mensen willen een haard met een schouw om het daar mee extra gezellig in de huiskamer te maken. Met de hele familie rond de open haard om het drukke en jachtige bestaan even te kunnen ont vluchten. Een knapperend hout vuurtje of het gemak van een gas- blokkenvuur,omlijst door een pas sende schouw. Naast de traditionele open haarden zijn er diverse gashaarden en kachels met het zogenaamde 'gesloten ver- brandingssysteem', waardoor er géén duur rookkanaal of schoor steen nodig is. Ook zijn er de op gel gestookte haarden en de elektrische sfeerhaarden. Deze zijn er in ver schillende uitvoeringen, kleuren en maten. Doordat ook hiervoor geen rookkanaal nodig is, kunnen deze haarden op elke willekeurige plek in de huiskamer worden geplaatst. Voor elk wat wils De collectie schouwen bij Meubelatelier De Schouw biedt voor elk wat wils. Niet alleen prijstechnisch gezien, maar zeker ook qua stijl. Zo kan er een keuze worden gemaakt uit modern of klas siek, Oudhollands of design. Wat het materiaal betreft kan men kiezen voor Frans kalksteen, Spaans natuursteen, hout, gips of MDF. U kunt rustig met een voorbeeld uit een tijdschrift of haardenboek komen en de schouw wordt voor u op maat gemaakt. Omdat Meubel atelier De Schouw een eigen atelier heeft, is dat geen enkel probleem. Dit geldt ook voor de schouwen van natuursteen. Een bezoekje aan De Schouw is zeer de moeite waard. Want behalve haarden, kachels, schouwen en bijpassende woonde coraties, heeft het meubelatelier ook nog fraaie tafels en de populai re Lloyd Loom stoeltjes in haar col lectie. U vindt Meubelatelier De Schouw aan de Lamoraalweg 69 op het industrie terrein De Weidjes in Egmond aan den Hoef, tel: 072-5064133 In de zeer fraaie kapsalon Equipe Coiffures aan de Rijksweg 47 te Limmen helpt Nel Drent met haar team haar clientèle aan elk gewenst kapsel. Er zijn zeven spiegels met evenzoveel plaatsen, maar er zouden er nog wel een aantal bij kunnen komen, zo druk is het er. De klanten die op hun beurt moeten wachten doen dat in het gezellige zitgedeelte, waar genoeg lectuur te vinden is om de tijd plezierig door te brengen. Nel Drent is 20 jaar geleden begonnen als bedrijfsleidster van de zaak, die overigens niet altijd als kapsalon bestaan heeft. „Het pand was inge richt als kapsalon maar de eigenaar verkocht de artikelen die met de kappersbranche te maken hadden. Denk maar aan de stoelen en zo." De eigenaar bedacht vervolgens dat er dan net zo goed een echte kapsa lon van gemaakt kon worden, aldus geschiedde. Nel Drent werkte vijf jaar voor deze eigenaar, alvorens zij de kapsalon van hem overnam. Spijt van deze beslissing heeft zij nooit gehad. „Als ik mijn leven mocht overdoen, deed ik het zo weer", is het zelfverzekerde antwoord. „Ik vind het heerlijk om met mensen bezig te zijn. Ieder mens is anders. Het is een verzorgend beroep waar in ik creatief bezig kan zijn. En klantvriendelijkheid speelt daarbij een hele grote rol!" Regelmatig gaat het team naar de cursussen van L'Oréal, een van de producten waarmee gewerkt wordt naast Kerastase. Net als de verschil lende karakters van de klanten, zijn ook de modetrends namelijk telkens anders. Elk seizoen zijn er nieuwe mode-lijnen. Krullen worden dit sei zoen opnieuw ontdekt. Sinds kort heeft Equipe dé oplossing voor men sen met supersteil haar die graag met de mode meegaan. Hoewel de structuur van krullend haar over het Gerard Schoon is sinds vijf jaar gevestigd in Winkelhof 't Loo, daar voor had hij zijn audio- en video- zaak aan de Holleweg. Zijn interes se voor audio- en video komt voort uit zijn achtergrond als muzikant maar hij is ook nog even bakker geweest. Dat lag in de lijn der ver wachting omdat ik uit een bakkers familie kommaar ik kwam er al snel achter dat ik iets anders wilde." Luisteren Het werd een speciaalzaak in kwali tatief hoogwaardige hifi-video appa ratuur, waar de kunst van het luiste ren de boventoon voert. „Door te luisteren bent u in staat de goede van de minder goede installaties te onderscheiden, de echte verschillen waar te nemen", aldus Gerard, die gerust een luisterdeskundige mag worden genoemd. Naast luisteren naar geluid, luistert hij ook goed naar zijn klanten. „Ik merk dat veel mensen zomaar een geluidsinstalla tie aanschaffen, zonder daarbij na te denken wat de functie ervan wordt. Muziek wordt tegenwoordig name lijk grotendeels als behang gebruikt en de televisie moet zorgen voor de broodnodige ontspanning. Muziek is intensief, zoals het lezen van een boek en televisie is passief, daar hoef je niks voor te doen. Daardoor lijkt het alsof het één inspannend is en het andere ontspannend, maar het werkt precies andersom." Demonstreren Wat een goede installatie des te belangrijker maakt. Daarom wordt de hifi-installatie eerst bij de klant thuis gedemonstreerd. Op die manier kunt u de juiste installatie kiezen. „Ik vind het belangrijk dat mijn klanten goed geadviseerd de deur uitlopen. Audio en video is mijn vak, dus men mag mij alles vra gen. Of het nou een set betreft die bij mij is gekocht of niet, ik vind het vooral belangrijk dat mensen weer leren genieten van muziek, en weer echt gaan luisteren". Gerard vertelt u graag meer over de kunst van het luisteren. Loop gerust eens bij hem binnen voor een uitgebreid advies; 't Loo 51, tel: 072-5339774. algemeen droog, dof en moeilijk te ontwarren of pluizend is, heeft Kérastase, marktleider op het gebied van hoogwaardige verzor gingsproducten voor het haar en de hoofdhuid, een gepersonaliseerde, luxe haarverzorginglijn waarbij hydratatie en elasticiteit krullend haar optimaal tot zijn recht laat komen geïntroduceerd. De mede werkers kunnen een persoonlijk advies aan de klant geven, aange past aan het eigen type krullen. Overigens kunnen de klanten van Equipe Coiffures niet alleen terecht om hun haar te laten verzorgen door het kappersteam. Zij kunnen tevens terecht voor een prachtig bruine tint onder de zonnebank of krijgen de 'gezonde' kleur voor een avondje uit of bruiloft uit een potje make-up van Alcina. Desgewenst worden zij als extra service opge maakt, zodat niet alleen het nieuwe kapsel, maar het hele gezicht gezien mag worden. Voor bijpassende sie raden kan eveneens worden gezorgd, ook daarvoor kunt u bij Equipe terecht. Tel. 072-5052953 Paul Las van Bennekom heeft altijd al (ietsy met films gehad. En ook met horeca. Daarom besloot hijnu een jaar geledenbeide liefhebberijen te combineren in zijn restaurant aan de Stationsweg in Heiloo. Klassieke films met de grote sterren van weleer is het thema van het restauranteen passie van Paulmaar meer nog de hele sfeer die om deze films heen hangt. Het gevoel van een avond uit in een mooi theater, er echt even uit zijnde gezelligheid van gaan eten met goede vrienden of een geliefde. Reorganisatie Sinds de opening is er inmiddels het een en ander veranderd bij Las van Bennekom, met als belangrijkste wijziging de vervanging van de keu kenbrigade. Chef-kok Frans zwaait hier sinds enkele weken de scepter. Samen met zijn 19-jarige leerling Jeroen Stoop is hij dagelijks bezig de heerlijkste gerechten voor u te berei den, maar ook te bedenken. Frans heeft 17 jaar ervaring als chef-kok en als horeca-ondernemer, waardoor hij zeer veelzijdig en creatief is. Iets wat u meteen merkt zodra u de menu kaart bekijkt. De normale kaart bestaat uit uitstekende Hollandse vlees- en visgerechten, waarbij Las van Bennekom een mooie wijnkaart heeft. Naast de a la carte-kaart biedt Las van Bennekom sinds kort even eens themamenu's: een maandelijks wisselend menu in een bepaald thema. In november is dat bijvoor beeld het thema Casablanca; oftewel gerechten uit de Marokkaanse keu ken. Op deze manier krijgt u de kans kennis te maken met een compleet andere keuken waardoor u kunt genieten van de heerlijkste wereld gerechten waar u zich thuis in de eigen keuken niet zo snel aan zou wagen! Nieuw: Catering Spiksplinternieuw bij restaurant Las van Bennekom is de catering, die omstreeks deze tijd van start gaat. Een initiatief van Paul en Frans, die hun gasten ook thuis willen laten genieten van dezelfde kwaliteit als de in het restaurant voorgeschotelde gerechten. In dit kader zijn diverse mogelijkheden denkbaar, zoals de gourmetschotel, de tapasschotel, buffetten tot een compleet drie gan gen menu. En in deze tijd heeft Las van Bennekom-catering natuurlijk een speciale kerstschotel voor u samengesteld. Geen standaardscho tel, maar goedgevulde schalen met onder andere echte carpaccio, gemarineerde champignons, luxe vleesgerechten en stokbrood met eigengemaakte tapenade. Kenmerk van de catering is dat alle gerechten gezond en licht verteerbaar zijn, bereid in olijfolie en met verse krui den. Frans wil u graag de tapasscho tel warm aanbevelen: een uitge breid assortiment hartige hapjes waar u uw gasten ongetwijfeld aan genaam mee verrast. Alle gerechten worden in luxe-verpakking gepre senteerd, zodat u ze meteen op tafel kunt zetten. Voor de catering belt u met Frans, tel: 072-5324244 of 06-51491862. Beide kerstdagen geopend Op beide kerstdagen kunt u ook prima bij Las van Bennekom terecht voor een sfeervol diner in huiselijke sfeer. Tijdig reserveren wordt aangeraden. Ook kunt u het restaurant reserveren voor uw bedrijfs- en familiefeestjes. Las van Bennekom aan de Stationsstraat 84, tel. 072-5338343, is geopend op vrijdag en zaterdag van 16.00 tot 01.00, en woensdag, don derdag, zondag en maandag van 16.00 tot 24.00 uur. Naast gewone zonder recept verkrijgbare geneesmiddelen vindt u bij veel drogisten ook homeopati- sche geneesmiddelen. In deze middelen zijn natuurlijke producten verwerkt uit planten, dieren of mineralen. Voor veel mensen zijn deze producten een welkom alternatief als aanvulling op de geneesmiddelen op chemische basis. Per 1 juni van dit jaar moeten alle homeopathische geneesmiddelen door de overheid geregistreerd zijn voordat ze verkocht mogen worden, net zoals dat bij gewone geneesmiddelen het geval is. Een goede zaak, want dat waarborgt de kwaliteit. U kunt er dus van uitgaan dat de homeopa thische geneesmiddelen die u bij uw drogist vindt kwalitatief goed zijn en bij normaal gebruik veilig zijn. Geregistreerde geneesmiddelen De registratie van alle verschillen de homeopathische geneesmidde len is een veelomvattende kostbare en tijdrovende zaak. Veel bekende middelen zijn inmiddels geregistreerd of zitten in de registratieprocedure en zijn gewoon verkrijgbaar. Andere bekende homeopathische midde len zijn uit het assortiment verdwe nen. Bijvoorbeeld omdat een fabrikant geen registratie heeft aangevraagd in verband met de kosten. Misschien kunt u daardoor niet meer precies dat homeopathi sche geneesmiddel krijgen dat u vroeger gebruikte. In dat geval kunt u altijd even overleggen met uw drogist. Die kan u informeren over een alternatief, want hij heeft voor alle gezondheidsklachten zowel een gewoon als een homeopathisch geneesmiddelen voorhanden. Natuurlijke afweer Homeopathie werkt volgens het principe: 'het gelijke met het gelijke bestrijden'. Dit wil zeggen dat het homeopathische middel dezelfde symptomen oproept als de ziekte of kwaal waar u last van heeft, alleen dan in - bij een normale dosering - voor u onmerk bare grootte. Uw lichaam wordt hierdoor geprikkeld en begint deze symptomen te bestrijden, waarmee het tegelijkertijd uw oorspronke lijke klachten bestrijdt. Homeopathie doet daarmee een beroep op de natuurlijke afweer en genezingskracht van uw lichaam. Voordat u een homeopathisch middel gebruikt is het wel van belang dat u goed onderzoekt wat uw gezonheidsklacht of ziekte pre cies is. U wilt immers een middel dat uw lichaam aanzet tot de juiste 'zelfverdediging'. Uw drogist kan u helpen de klacht te bepalen en u het juiste middel daarvoor adviseren of als het nodig is u doorverwijzen naar de dokter. Wat betreft wisselwerkingen met andere producten moet u met homeopathische geneesmiddelen net zo voorzichtig zijn als met geneesmiddelen op chemische basis. Ook voedingstoffen kunnen de werking van homeopathische middelen beïnvloeden of versto ren. Zoals bijvoorbeeld menthol, dat u aantreft in pepermunt, de meeste tandpasta's en sommige sigaretten. En ook koffie, alcohol en nicotine kunnen invloed hebben op de werking van homeopatische middelen, omdat die de stofwisse ling en chemische balans in uw lichaam beïnvloeden. Goed advies is belangrijk Voor de keuze en het gebruik van homeopathische geneesmiddelen is een goed advies dus minstens zo belangrijk als bij andere genees middelen die u zonder recept kunt kopen. Als u om advies vraagt, zal uw drogist vaak wat meer vragen stellen om u een middel te kunnen adviseren dat precies op uw klach ten en lichaam is afgestemd. Bij Etos van Holland, Het Hoekstuk 8, tel. 072-5330132 bent u altijd welkom met uw vraag om advies. ,,We geven het er gratis en voor niets bij. Omdat het erbij hoort. Omdat het erbij moet. Omdat wk ervan afweten

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 46