Met het oog op sfeer De West inmiddels meer restaurant dan eetcafé Nieuwe modellen bij Annet Haar Zaak m/v Feestdagen in stijl bij Banketbakkerij Van Velzen De Theeklipper, al meer dan 12 jaar het adres voor mensen die alles al hebben Sfeervolle woonaccessoires vindt u bij Decorette Ursem Natuurlijk geeft schildersbedrijf J. Bolten ook winterkorting iestmaand - decemfter feestmaand - december feestraaamf- HEILOO - Bij Annet Haar Zaak m/v zijn ze bezig met het maken van een nieuwe serie posters en advertentiemateriaal. Het gaat om foto's van dames -en herenmodellen die geknipt en gekleurd zijn volgens de laatste modetrends uit Londen. Regelmatig doen wij Londen aan om te 'trend scouten', het op straat bekijken wat vooral jongeren dragen op het gebied van haarmode. Ze lopen daar gemiddeld zo'n 1 a 1,5 jaar voor op de Nederlandse mode, dus als je trendsetter wilt zijn, is Londen het Mekka", vertelt Annet van Annet haar Zaak. „Ook Amsterdam is bij uitstek geschikt om je te laten inspireren. Dat komt vooral omdat Amsterdam erg 'internationaal' is, mensen durven in zo'n grote stad eerder hun eigen gezicht te laten zien. Mij heeft dat van jongs af aan erg beziggehouden", aldus Annet. „Mijn tekendocente met haar knaloranje koppie vond ik veel interessanter dan al mijn andere docenten bij elkaar. Vorige week zag ik tussen Alkmaar en Bergen een jon gen van plm. 13 jaar fietsen. Hij had donker opgeschoren haar met een blonde hanenkam. Zo'n jongen maakt mijn dag helemaal goed!" Na een heerlijke wandeling door de herfstige duinen is het goed uitrusten bij Eetkafé De West. Het gezellige onderkomen aan de St. Adelbertusweg in Egmond-Binnen is 2,5 jaar geleden overgenomen van Bob's Schranserij en omgetoverd in een restaurant met de mediterrane keuken. De mediterrane keuken levert een mengelmoes aan eten uit verschillende landen rondom de Middellandse Zee. Zo staan gerech ten uit onder andere Spanje, Tunesië, Griekenland, Italië en Zuid-Frankrijk op de menukaart. Er is Afrikaanse couscous, stoof schotels en wild. Het eetcafé staat bekend om haar Pollotonnato, gebraden kipfilet met tonijnaioli. Deze combinatie van kip met vis is zeer smakelijk. Al even lekker zijn de Spaanse tonijnkroketjes en de Tapasschotel. De schotel bestaat uit verschillende soorten hapjes die zowel tijdens de lunch (als apart gerecht) en tijdens het diner als voorgerecht geserveerd wordt. De liefhebber van Portugees komt evenzeer aan zijn of haar trekken. De Piripirikip geserveerd in tajin (aardewerk oventje) of het Marokaanse stoofpotje doen verlan gen naar een lange warme zomer vakantie. Ook de scampi's in knof- lookolie, citroen en mint zijn vermel denswaard. De huiswijn is wijn uit de tap en wordt uit grote 30 liter vaten getapt. Uniek volgens eigenaresse Karin Oosterling. Maar de zeer uit gebreide wijn- en drankenkaart biedt voor ieder wat wils. Eetkafé De West heeft 45 zitplaat sen, een grote bar waaraan nog eens vijftien mensen kunnen plaatsnemen en er is tevens een speeltuintje voor de kinderen aanwezig. Het restau rant is ingericht in Marokkaanse stijl en heeft dankzij de fraaie wandschil deringen een zonnig uiterlijk. Door de herkenbare boomverlichting biedt het eetcafé ook in deze donke re dagen een prachtig plaatje. Voor een schappelijke prijs maakt u kennis met gerechten uit diverse cul turen. Voorgerechten kosten tussen de 4,50 en 8,-, hoofdgerechten zijn er van 12,- tot 17,50. Eetkafé De West is gesloten op maandag en dinsdag. Het diner wordt geserveerd vanaf 17.00 uur, zondag geopend vanaf 11.00 uur voor lunch en koffie. Ruime par keergelegenheid vinden de gasten op het parkeerterrein van de Boerewagen. De advertenties, de website (www.annethaarzaak.nl) en het nieu we fotomateriaal in de zaken geven een prachtig beeld van wat er alle maal mogelijk is naast 'een puntje eraf. „Ook bij de herenmodellen zien we kleuren, soms subtiel, maar ook extreem. En waarom niet? We hebben zeker met verschillende haartypen en leeftijden rekening gehouden en ondanks dat onze modellen zo tussen de 20 en 40 zijn, is het zeker ook aan te raden als je ouder of jonger bent." Met deze modellen hoopt Annet Haar Zaak mensen te motiveren eens iets anders te laten doen met hun haar. „Wij zijn in ieder geval enthousiast en onze handen jeuken...". Annet Haar Zaak m/v vindt u in win kelcentrum 't Loo 35, tel. 072-5332779. De feestdagen vieren in stijl? Smaakvol genieten met familie en vrienden? Bij Banketbakkerij Van Velzen kunt u een keuze maken uit verse, ambachtelijke kwaliteitspro ducten. Voor het heerlijk avondje heeft Van Velzen knapperige room- boteramandelletters, vers gebakken Onze ogen zijn belangrijke instru menten om de sfeer in een ruimte mee te voelen. Ze zien immers het licht en dat licht bepaalt voor een belangrijk deel of u uzelf ergens behaaglijk voelt. Neemt het licht toe, dan wordt de pupil van ons oog kleiner en bij ver mindering van de lichtsterkte weer groter. Dat gaat razendsnel, zonder dat u het merkt, maar kost tegelijker tijd veel energie. Vermoeidheid van de ogen wordt dan ook veroorzaakt door slechte en qua sterkte verkeerd toege paste lichtbronnen. Vermoeide ogen heben gewoon te hard gewerkt. Dit is belangrijk om te weten bij de keuze van een lichtbron, ook al gaat het om sfeerverlichting en niet om bijvoor beeld leeslicht. Licht kan worden ver deeld in drie groepen, ieder met hun specifieke karakteristieken aqua sfeer en visueel comfort. Direct licht Hierbij ontvangt het oog de licht straal rechtstreeks. Het licht kan zijn gebundeld (spotjes) of bedoeld om grotere vlakken mee te verlichten. Toepassingen zijn bijvoorbeeld bureau-armaturen en eettafellampen. Indirect licht Bij indirect licht is de lichtbron als zodanig niet zichtbaar. Wanden, vloeren, vlakken en plafonds worden als reflecterende oppervlakken gebruikt. Het meeste licht in een ruimte is indirect licht. Het wordt weerkaatst door allerlei materialen. Donker afgewerkte vertrekken heb ben bijvoorbeeld méér licht nodig. Indirect licht nodig. Indirect licht is bijzonder geschikt als algemene ver lichting, die we ons ook wel basis- of sfeerverlichting noemen. Diffuus licht Bij deze lichtbronnen wordt het licht naar alle kanten verspreid. Diffuus licht is gefilterd, egaal en schaduw- Of u nu uw hele huis opnieuw wilt decorerenof alleen op zoek bent naar de decoratieve accenten, Decorette geeft al 30 jaar kleur aan uw interieur. In de winkels vindt u alles om uw veranderplannen te reali seren. Verf, behangstoffen, zonwering, vloerbedekking, decoratieve verlichting en sfeervolle woonaccessoires van diverse bekende mer kenMaar Decorette Ursem heeft tegenwoordig eveneens een uitge breid en erg mooi assortiment gordijnstoffen van bekende merken als KobéEijffinger, Holland Haag en Jan des Bouvrie. Deze combinatie met verf en behang is een schot in de roos gebleken. U bepaalt nu op eenvoudige wijze de kleur van de verf en van het behang aan de hand van de gordijnen en andersom. Stokpaardje van Decorette Ursem is momenteel het vouwgordijn dat tot 3,60 meter exact voor u op maat kan worden gemaakt. Dit unieke systeem, door de combinatie van klittenband, een koord-optrek- systeem en baleinen, zorgt ervoor dat uw vouwgordijnen altijd recht hangen, waardoor ze een mooie strakke uitstraling hebben. Van bijna elke gordijnstof en in elk dessin is zo'n vouwgordijn te maken, van 'in- betweens' tot verduisterende versie. Niet helemaal onbelangrijk is het feit dat deze vouwgordijnen aangenaam zijn geprijsd, zoals u van Decorette Ursem gewend bent. De twee heren en hun drie medewerksters van Decorette Ursem hel pen u graag. Zij kunnen u onder andere adviseren bij het kiezen van de juiste kleuren en materialen. Zij kunnen u daarnaast in contact brengen met betrouwbare vakmensen, zoals een schilder of behanger. Decorette zorgt er voor dat alles op het afgesproken tijdstip perfect in orde komt. Bovendien komen zij gordijnen en tapijt gratis bij u thuis opmeten. Decorette Ursem, Heerenweg 144, tel: 072-5320505. loos licht. Het is erg gelijkmatig en weinig 'dramatisch'. Dit was, als kaal peertje aan het plafond, de eer ste toepassing van elektrisch licht. Huidige toepassingen zijn armatu ren met TL-lampen en plafondar maturen. In een woonruimte kan diffuus licht het beste worden toe gepast in combinatie met één van de eerder genoemde systemen. Overige sfeerbrengers in huis Natuurlijk zijn er naast licht nog een heleboel elementen die de sfeer in een woning bepalen. Houten accen ten, accessoires van riet of rotan en een houten of plavuizen vloer zijn slechts enkele voorbeelden van ele menten die een ruimte zijn eigen karaker geven. Daarom is het adviseren van de juiste verlichting van groot belang. Bij Van der Peet's Vakhandel b.v. aan de Stationsweg 51 te Heiloo bent u dan op het juiste adres. Zij hebben een mooie eigentijdse als zowel een klas sieke collectie verlichtingsarmaturen, spots en railsystemen voor de juiste oplossing van uw verlichting. Stap eens geheel vrijblijvend binnen en laat u deskundig voorlichten. speculaas, eigenfabrikaat chocola deletters, roomborstplaat en niet te vergeten marsepein in diverse vari aties. Alleen de beste grondstoffen worden in de producten verwerkt. Uiteraard vindt u ook tijdens de kerstdagen een uitgebreid assorti ment zoete en hartige producten. U kunt ontbijten met een overheer lijke Weihnachtstol. Aan de koffie met kerstgebak of taart en feestelijk borrelen met vers gebakken banket bakkerszoutjes. Om tijdens de feest dagen snel en gemakkelijk een ver rassende afsluiting van het diner te maken zijn er diverse puddingen, desserttaartjes en parfaits. Voor u een recept van vanille parfait (onder parfait verstaan we een stil staand bevroren ijs, ofwel ijs wat niet in een draaiende ijsmachine wordt gekoeld). Recept voor vanilleparfait 1 ei/ 4 eidooiers/80 gram suiker/1 vanillestokje/2,5 dl. slagroom Maak een pate a bombe door het ei en de dooiers samen met de helft van de suiker en het merg uit het vanillestok je au bain marie al kloppend te ver warmen tot ca. 70 graden C. Klop het geheel vervolgens in een koud water bad koud tot een stevig gebonden mengsel. Klop de koude room samen met de rest van de suiker luchtig. Spatel de room voorzichtig door het eimengsel en schep de parfait in een (eventueel met papier bedekte) vorm en zet de vorm voor minimaal 4 uur in de vriezer bij -18 graden C. Eet smakelijk Het is nu ruim een half jaar geleden dat schildersbedrijf J. Bolten van start ging en dat die stap niet slecht was heeft zich in deze periode wel bewezen.„Vooral de vraag naar bui- tenklussen is zo sterk dat ik er nu al aan denk om er in die periode iemand bij te nemen", vertelt Jörgen Bolten. „Anders moet ik aan het begin van het voorjaar alweer nee gaan verkopen en dat is natuurlijk geen goede zaak. Hoewel de mensen bij een schilder vaak aan buitenklus- sen denken neem ik toch ook alle binnenklussen voor mijn rekening. Te denken valt onder andere aan muren sausen, kozijnen/deuren schilderen, behangen en glaszetten. Vooral de winter is daar de aange wezen periode voor omdat het weer het dan vaak niet toelaat om buiten te werken, dus dan hebben we alle tijd voor binnenwerk. (In de zomer periode hebben we het daar vaak gewoon te druk voor met buiten- klussen). Mensen denken vaak dat ze weken in de troep zitten, maar niets is minder waar. Een keuken kan ik bijvoorbeeld in een dag afhebben en dan is alles geschilderd, 's Ochtends leeghalen en 's avonds weer inruimen en in een dag heeft u een mooie keuken. Het ligt er natuurlijk aan hoe groot de klus is, maar de meeste binnenklussen zijn binnen een week af. En mocht u nou denken dat lijkt me eigenlijk wel wat, dan hoef ik ook niet zelf te gaan staan ploeteren: als u een klus heeft van minimaal 3 dagen dan profiteert u ook nog eens van de winterkorting van 30 euro per man per dag. Bij 3 dagen scheelt u dat dus al gauw 90 euro! En heeft u dan ook nog een woning die ouder is dan 15 jaar dan profiteert u ook nog van het lage btw tarief van 6% in plaats van 19%." „Zo houdt u dus geld over voor dat iets leukere behang of voor die leuke kast of stoel. Allemaal goede rede nen dus om uw huis deze winter door ons te laten schilderen of behangen. Want uw huis verdient toch ook kwaliteit?". De Theeklipper aan de Heerenweg 246a bestaat dit jaar 12,5 jaar. Mevrouw de Haan, oprichtster van de speciaalzaak in thee en toebeho ren, startte 12,5 jaar geleden haar zaak omdat ze graag eigen baas wilde zijn en een nieuwe uitdaging zocht. Ze hanteerde het 'nu of nooit'-principe en besloot serieus op zoek te gaan naar een geschikte locatie waar ze haar ideeën kon uit voeren. Die locatie vond ze in het pand waar ze nu nog zit, vooral door de ligging en het feit dat er al aanloop was door de aanwezige groentezaak en de bloemen- en plantenzaak. Eigenlijk is De Theeklipper vanaf het begin een goedlopende zaak geweest. De eigenaresse merkte dat er veel theeliefhebbers zijn die naast verschillende smaken ook geïnteres seerd zijn in andere toepassings mogelijkheden van thee, zoals de geneeskrachtige of cosmetische aspecten. Aparte en speciale thee soorten worden steeds vaker cadeau gedaan, zodat mevrouw de Haan besloot om naast thee ook steeds meer cadeauartikelen te gaan ver kopen. Zo kunt u bijvoorbeeld bij De Theeklipper een boeket van thee laten samenstellen, afgestemd op de persoonlijke voorkeuren van de ont vanger. Wilt u meer weten, bezoek dan eens De Theeklipper aan de Heerenweg 246a in Heiloo. U vindt er gegarandeerd leuke aparte thee kopjes, bijzondere theepotten, grap pige lepeltjes en leuke cadeautjes voor St. Nicolaas en Kerstmis. Maar ook voor prachtig glaswerk, aarde werk, chocolade en natuurlijk vele theesoorten moet u bij De Thee klipper zijn. Tel. 072-5337474

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 50