Een grote familie bij de Plankeniers Winnaars Rabobank West-Kennemerland Marga's Haarmode viert 25-jarig bestaan Jongerencentrum Conquista Uitreiking Koninklijke Onderscheidingen tapijten gordijnen© karpetten UITKIJKPOST - 27 NOVEMBER 2002 - PAGINA 12 dinsdag t/m zaterdag geopend vrijdagavond geopend Gemeenteloket Akersloot gesloten DJ Ferox in Conquista Limmense wordt tweede op NK Fitness Klaverjasdrive in de vriendschap Rijksweg 127 Limmen 1 1SQ2 Sterke spieren en mooie benen...Linda Everts-Alphenaar uit Limmen eindigt als tweede op de N.K fitness 2002. AKERSLOOT - In verband met een verbouwing van de bibliotheek is het gemeenteloket in de kern Akersloot van 17 tot en met 24 december geslo ten. LIMMEN - In de Burgerij te Limmen trad zaterdagavond om 20.00 uur toneel vereniging De Limmer Plankeniers op met het toneelstuk 'Een grote familie'. Op de laatste avond dat dit stuk te bewonderen viel was de zaal geheel uit verkocht, wat ruim 220 belangstellenden betekende. Het toneelstuk was een zeer 'realistisch' stuk. Na de komst van de euro komen veel huishoudens financieel niet meer rond, wat in het stuk ook het geval was bij Marja en Paul (John Groot en Mary Winder): de ene naar de andere rekening kregen ze binnen. Paul zag het zelfs somber in om ooit nog uit de rode cijfers te komen. Aangezien Marja en Paul in een groot huis woonden kwam Paul op het idee om een vraag en aan- bodje te plaatsen in de lokale krant. 'Kamers te huur' moest er in komen te staan, want kamers hadden ze genoeg, wel zes stuks. Toen Paul het hele plan aan Marja vertelde en dat hij de ver huur van de kamers al geregeld had, waren de poppen aan het dansen. Binnen een fractie van een seconde ging echter de telefoon met een poten tiële huurder, deze zou zo aankomen om de kamer te bekijken... Voordat de ruzie verder kon ontaarden ging de deurbel en stond zelfs de eerste klant al op de stoep. Het was echter niet zoals verwacht de eerste huurder, maar het was een tweede huurder die op de bonnefooi aankwam met de brommer, want: 'Wie eerst komt wie eerst maalt' was de lijfspreek van Anneke Bakker (Martine van de Putten). Anneke was een zeer gebekte jonge dame die duidelijk niet op haar mondje was gevallen. Weer ging de voordeurbel en nu kwam Hannie de Jong (Brenda Winder) binnen, de dame die als eerste gebeld had met de familie de Wit. Deze zeer chic geklede jonge dame met een enige vorm van kapsones was nauwe lijks binnen of er werd nogmaals aan de voordeur gebeld. Daar stond Bertus Brandt (Ronald Baars) voor de deur: een beetje afwezige jongeman die van zijn vader het huis uit moest. Deze ging vanwege zijn hoge leeftijd naar het bejaardentehuis, en daar mocht Bertus niet mee naar toe, iets wat Bertus niet helemaal kon begrijpen. Bertus zei tij dens de opvoering niet veel, maar als hij wat zei dan lag de zaal plat van het lachen. Bertus had hele droge humor en met vele rake opmerkingen wist hij het publiek te boeien. Nu kwamen er twee huurders tegelijk en wel Ireen van Tongeren (Anita van de Molen), een echt dom blondje wat ook verderop in het stuk tot uiting kwam. Wat ze mocht zeggen deed ze niet en wat ze juist niet mocht zeggen deed ze juist wel. De ander huurder die 'toevallig' gelijk met haar binnenkwam was Jaap van de Dungen (Otto Bruschke), een welbe kende (ook bij de politie) vrouwenver sierder. Vooral onwetende jonge dames vielen ten prooi aan de geslepen Jaap. En als last but not least was er Koos Geestman (Jack Smit), rechercheur van beroep, die toevallig Hannie de Jong goed kende doordat zij met een 'ver keerde' was getrouwd wat haar 3 maan den cel had opgeleverd. Koos kende echter ook de vrouwenverslinder Jaap, want die bleek ook een 'goede beken de' van de rechercheur te zijn. Plotseling kwam schreeuwend vanuit het publiek de moeder van Anneke Bakker ten tonele, die vond dat haar dochter weer helemaal het verkeerde pad had ingeslagen. Zoals moeder opkwam ging ze ook weer af: met veel bombarie. LIMMEN - Op vrijdagavond 29 november, aanvang 21.00 uur wordt het voor iedereen boven de 16 jaar een onwijs goeie avond in Conquista. D.J. Ferox (Ron Koot) draait die avond hard house, trance, mellow en nog veel meer waanzinnige muziek. Ron zal deze avond oude en nieuwe hits draai en zodat iedereen zijn benen en heupen flink kan laten zwaaien. Een spetteren de lichtshow maakt de show compleet. Ron is vooral bekend van de feesten op het strand waar hij gedraaid heeft en wie heeft hem niet gehoord op de Limmer Kermis in de caravan die door Limmen reed. Hij staat garant voor een topavond, dus ga aanstaande vrijdag ook naar Conquista. Op deze avond zal er gewerkt worden met consumptie bonnen die voor 1 euro (voor een bier tje of een frissie) verkrijgbaar zijn. De entree is 2,50 euro. De avond duurt tot 01.00 uur. Hannie de Jong (met bladeren om het lichaam) is, doordat Bertus een boom moest verwijderen, uit de boom gevallen terwijl ze met een kijkertje zat te gluren naar Ireen en Jaap die praktijkoefeningen aan het doornemen waren op de hun kamertje op de eerste etage, (foto MSP) De familie de Wit vogelde overigens wel heel erg met het huurgeld dat aan de huurders werd gevraagd, aan de een werd E 300,- gevraagd, de ander moest E 250,- betalen en zo ging het maar door. Er zat echter een addertje onder het gras: familie de Wit mocht contrac tueel het huis niet verhuren aan der den. Dit was vastgelegd bij.de notaris in samenzijn van hun tante Jo van Marja's kant (Stina Hof). Je kunt het haast al raden: plotsklaps stond tante op de stoep om twee weken te komen logeren bij Paul en Marja. Die hadden daarmee duidelijk buiten de waard gerekend, want nu hadden ze er nog een gigantisch probleem bij. Ze konden onmogelijk tegen tante Jo zeg gen dat ze de kamers hadden verhuurd. Tante Jo was echter niet gek en zag wel dat er over en weer spanningen waren. Het huis zat intussen barstensvol 'fami lieleden', terwijl de huurders onderling niet meer wisten precies wat voor rela tie ze met elkaar hadden; broer, zus, tante, etc. Kortom, de chaos was com pleet. Tante Jo kwam derhalve al gauw achter het geheim van de enorme 'fami lie' en besloot na veel wikken en wegen tot een passende oplossing. Zij ging langs bij de notaris om contractueel vast te leggen dat Paul en Marje een gezellig pension in haar huis mochten runnen. Bij de notaris belde Tante Jo naar Paul en Marja, die dachten dat daarmee alles afgelopen was. Ze pak ten vast de fles om zich te bedrinken. Maar toen tante Jo thuiskwam en de situatie uitlegde was iedereen zeer opgelucht. Tante Jo stelde echter wel een voorwaarde aan haar besluit: dat zij zelf ook bij deze gezellige 'familie' mocht horen... Al met al was het in de Burgerij een gezellige avond. Het toneelstuk bestond uit twee bedrijven, en tijdens de pauze werden lootjes verkocht voor de toneelvereniging. Het toneelstuk ontstaat nadat in de maanden januari en februari de leescommissie diverse stukken onder de loep neemt en die overdraagt aan de regisseur. Deze zoekt er dan rollen bij voor ongeveer 15 mensen. Voordat het toneelstuk gespeeld kan worden wordt er natuur lijk behoorlijk geoefend, dagen, weken, zelfs maanden. Waarschijnlijk gaat er in de buurt van september 2003 een één- acter spelen en dat zouden er dan drie op een avond worden, maar dit is nog onder voorbehoud. LIMMEN -Tijdens de spaarweek in de herfstvakantie hebben de kinderen mee kunnen doen aan een ballonwed strijd. Met limonade, heerlijke koeken, bloemen en oorkondes werden de prijswinnaars van deze wedstrijd onlangs in het zonnetje gezet. De vier prijswinnaars werden met vader of moeder ontvangen op kantoor Kerk- weg in Limmen. Namens elk van de vier kantoren van Rabobank West- Kennemerland was er een prijswinnaar uitgenodigd. In afstand deden ze nau welijks voor elkaar onder. Dankzij de gunstige wind werden de ballonnen tot over de Duitse grens teruggevonden en werden kaartjes teruggestuurd. Op 20 november heeft Margret Schaap, manager Cliënten Advies van de bank LIMMEN - Op zondag 17 november is Linda Everts-Alphenaar uit Limmen als tweede geëindigd op de N.K fitness 2002 in de zwaarste klasse. In deze wed strijd w^rd ze door een jury beoordeeld op punten als symmetrie en spierop- bouw, spierdefenitie, vrouwelijkheid en uitstraling. Aan een wedstrijd gaat een tijd vooraf van hard trainen en een strak voedingschema. Linda traint vijf keer in de week (meestal onder school tijd van haar kinderen) een uurtje. Fitness is een sport voor alle leeftijden. Je kunt er zelfs op late leeftijd nog mee beginnen. Het versterkt je spieren en botten en je algehele gezondheid gaat er op vooruit. Je traint altijd op je eigen niveau en in je eigen tijd. Het is echt niet zo datje in twee weken tijd enorm gespierd bent wat veel men sen toch schijnen te denken. Daar gaat een lange tijd over heen van hard trai nen. Fitness is de manier om aan je lichaam en gezondheid te werken. Het wordt ook vaak als ondersteunende sport gebruikt voor andere sporten, bij voorbeeld schaatsers die meer kracht in hun benen willen hebben. Volgens Linda hoef je echt niet elke dag te trainen om wat te bereiken, met minder kom je ook al heel ver. Wil je meer weten over fitness of voeding schema's kun je altijd vrijblijvend langsgaan bij TCH, waar Linda traint en begeleiding geeft. de prijzen aan de winnaars uitgereikt. De kinderen ontvingen een oorkonde met daarop de vindplaats vermeld en een geldbedrag van E 25,- op hun reke ning gestort. Uit de vele ballonnenkaar- ten zijn de volgende namen getrokken aangezien deze allemaal een lange afstand hadden afgelegd: Niels Krom uit Limmen, ballon gevonden in Witten te Duitsland, Jasper Henselmans uit Heiloo, ballon gevonden in Weener Ems te Duitsland, Yousha Beentjes uit Castricum, ballon gevonden in Hoogstede te Duitsland, Jelle Goseling uit Akersloot, ballon gevonden in GroBheide te Duitsland. De belangstel ling voor de ballonnenwedstrijd was groot, er deden meer dan duizend jonge spaarders aan mee AKERSLOOT - Zaterdag 30 november zal er wederom een klaverjasdrive wor den gehouden in café De Vriendschap in Akersloot. Traditioneel zijn de drives in de Vriendschap altijd goed bezet. Een geweldige prijzentafel waaronder levensmiddelen pakketten, draagbare radio-cd spelers, paling, kaas staat op de prijswinnaars te wachten. Mocht je geen geluk hebben met het klaverjassen, dan is er de mogelijkheid om via de grote loterij in het bezit te komen van een van de prachtige prij zen. De aanvang van deze drive is 20.00 uur en de kosten van deelname is E 3.50 p.p. Om verzekerd te zijn van een plaatsje kan men zich van tevoren tele fonisch opgeven onder nummer 0251- 312866 of anders zaterdagavond ter Niels Krom uit Limmen, Jasper Henselmans uit Heiloo, Yousha Beentjes uit plaatse. Castricum en Jelle Goseling uit Akersloot tonen trots hun oorkondes. LIMMEN - Het programma bij jonge rencentrum Conquista voor het week end van 29, 30 november en 1 decem ber is: Kinderen 4 t/m 12 jaar De meesten van jullie weten het vast al. Op zaterdag 30 november komen tradi tiegetrouw zwarte pieten langs bij de kinderwerkgroep. Tjallina heeft speci aal voor deze ochtend een mooi sinter klaasverhaal uitgezocht en zal er natuurlijk voor de pieten worden gezongen. Heb je de afgelopen zater dag ook zo'n mooie pietenmuts gemaakt? Vergeet hem dan niet op te zetten, dat vinden de pieten vast ont zettend leuk. En wie weet hebben ze voor iedereen wel een klein aardig heidje mee. De ochtend begint om 10.30 uur en is tot 12.00 uur. Entree 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Speciaal voor jullie tieners wordt er op 30 november een dropping georgani seerd. Je gaat onder begeleiding met een groepje van ongeveer zeven op pad. In een busje word je geblinddoekt weggebracht en gaat het avontuur tege- Zondagmiddag 1 december is Conquista voor iedereen geopend van 15.00 tot 19.00 uur. Gratis entree. Openingstijden op de zondag van 15.00 tot 19.00 uur. Jongeren vanaf 16 jaar Zaterdagavond 30 november is het jon- gerencafé, voor iedereen boven de 16 jaar, weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Heb je ook zo genoten van de avond ervoor? Ga gewoon weer op zaterdagavond naar Conquista en maak er, samen met je vrienden, nog een gezellige avond van. De entree is gratis. LIMMEN - Ze begon in de slaapka mer, omdat er geen leeg winkelpand te vinden was in Limmen. In haar nieuwe huis, dat zij met haar echtgenoot in mei had gekocht, werd daarom de slaapka mer ingericht als kapsalon. Met twee dehands spullen welteverstaan, want geld voor nieuw was er niet. In het eer ste jaar was er zelfs geen telefoon! „De kaptafels en de lijsten om de spiegels werden gemaakt door mijn schoonva der. Van mijn zwager leende ik f 3000,- waarmee de producten gekocht kon den worden die ik nodig had. Het meeste geld ging ook in deze producten zitten, want daarbij kun je niet op geld kijken. Waar je mee werkt moet uiter aard wel goed zijn." Dankzij de rotan stoelen en het fraaie werk dat Marga's schoonvader had geleverd kreeg het geheel toch een gezellige uitstraling. Toen twee jaar na de openingsdatum de slaapkamer nodig was voor het tweede kind werd het achterste deel van de garage verbouwd als kapsalon. „De kaptafels gingen mee, maar ik kon al wel nieuwe stoelen van het verdien de geld kopen. Omdat ik door mijn zwangerschap niet elke dag kon wer ken kwam er personeel bij." Al gauw was de ruimte te klein en werd de voor kant van de garage ook bij de kapsalon betrokken. Door het aanhoudende suc ces kwamen er weer nieuwe perso neelsleden bij. „In die tijd zaten we af en toe echt bij elkaar op schoot, maar het was vooral een leuke tijd. Ik heb echt weieens iemand op de deurmat staan knippen, zo vol was het." Vogelvlucht Het verhaal van eigenaresse Marga Kerssens van kapsalon Marga's Haar mode aan de Dusseldorperweg 105 is hiermee in vogelvlucht verteld. Zij begon haar carrière op 12-jarige leeftijd als 'haarwasser' in de zaak 'van Jan Stuifbergen. Op 14-jarige leeftijd werk te ze al hele dagen mee in een kapsalon in Castricum en op haar 15de spoedde Marga zich naar de kappersschool. Op 6 december 1977 startte Marga haar zaak in de slaapkamer van het woon huis. Door de alsmaar groeiende klan tenkring werd uitbreiding echter tel kens noodzakelijk. „Na de huisvesting in de garage wilde ik al heel lang uit breiden tot 11 jaar geleden Albert Heijn kwam. Ik stond voor het pand waarin nu de fysiotherapie zit inge schreven, maar kreeg op hetzelfde moment de aanbieding om het woon huis en de supermarkt op de hoek van de Dusseldorperweg te kopen. Omdat ik dit pand kon kopen en het andere zou moeten huren heb ik voor deze optie gekozen. Zo kon ik de zaak naar mijn eigen smaak en in mijn eigen stijl inrichten," is de logische keuze volgens Marga. 30 jaar later wet iets anders uit, maar ze heeft nog immer een Marga ziet er 30 iaar later wel iets anae frisse kijk op het kappersvak! (foto UKP) Paplepel in de box Inmiddels zijn er vier fulltimers, één stagiaire en vier parttimers werkzaam bij Marga's Haarmode. „Mijn jongste dochter Ila heeft 2 jaar stage bij me gelopen en is net klaar met haar oplei ding", laat haar trotse moeder weten. „Het is haar ook met de paplepel inge goten, ze stond immers in de box altijd al bij me in de kapsalon. Als ze genoeg ervaring heeft opgedaan zullen we de zaak samen voort gaan zetten. Dit wil zij gelukkig ook graag, en momenteel werkt ze met veel plezier in Beverwijk. Het team waarmee ik werk is een top- team. We gaan regelmatig naar cursus sen en doen leuke dingen naast het werk. Ik hou bovendien van vernieu wen, nieuwe uitdagingen aangaan. Ik heb zelfs nog een advertentie uit de Uitkijkpost dat ik de eerste zaak met een pinautomaat in het dorp was!" Steun en toeverlaat Volgens Marga had zij haar droom nooit in vervulling kunnen laten gaan zonder de hulp van haar man, die volle dig achter haar staat en haar bij alles helpt. „Een vrouw met een eigen zaak, en drie kinderen is ook niet niks. Dan is het geweldig dat je zo gesteund wordt. Dit wil je toch nog wel even bij het stukje vermelden hè?! In de week van 6 t/m 14 december mogen de kinderen het 25-jarig jubi leum vieren met een ijsje van Stolp Snacks, aangeboden door Marga's Haarmode. Bovendien komt van elke betalende klant E 0,50 ten goede aan gezinsvervangend tehuis De Waterjuffer in Uitgeest, het tehuis waar de oudste dochter van Marga werk zaam is. De kinderen worden al regel matig gratis geknipt door het team van Marga's Haarmode, maar Marga wil de kinderen tevens graag een cadeautje onder de kerstboom bezorgen. Op 9 december viert het team het jubileum, maar wat er wordt georganiseerd wordt nog even geheim gehouden. CASTRICUM - Bij Koninklijk Besluit van 11 september 2002 zijn drie Akersloter brandweermannen - de heren Broersen, Veldt en Verduin - benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd uitge reikt door de burgemeester van Cas tricum op vrijdag 22 november tijdens de jaarvergadering van het brandweer korps Akersloot. De uitreiking van de drie Koninklijke Onderscheidingen vond in de brandweerkazerne van Akersloot rond 20.00 uur plaats. De heer W. Broersen was van 1971 tot 2002 lid van de vrijwillige brandweer van de voormalig gemeente Akersloot. Hij behaalde in 1989 het diploma brandwacht le klasse en is vervolgens aangesteld als chauffeur/pompbedien de. Van 1988 tot 2002 was hij tevens lid van het bestuur van de brandweerver eniging en was hij beheerder van de kantine. De heer G.J. Veldt heeft zich gedurende 34 jaar op bijzondere wijze ingezet als vrijwilliger voor het maatschappelijk leven in de voormalig gemeente Akersloot en daarbuiten. Van 1988 tot 2002 was hij lid van de vrijwillige brandweer en daarnaast is hij Sinds 1972 bestuurslid en secretaris van de Lelievereniging. Tot slot de heer H.R Verduin. Hij was van 1972 tot 2002 lid van de vrijwillige brandweer. Hij behaalde in 1983 het diploma brandwacht, brandwacht eer ste klasse en persluchtmaskerdrager en is vervolgens aangesteld .als chauffeur/pompbediende. Marga in actie tijdens een kapwedstrijd, inmiddels zo n dertig jaar terug. De goedlachse kapster kan zich nog herinneren dat zij met haar creatie de derde prijs behaalde... moet. Dit wordt een avond vol span ning en sensatie. Wil je ook gedropt worden? Zorg dan dat je om 19.00 uur in Conquista bent. Als je je nog niet ingeschreven hebt, meldt dit dan meteen bij binnenkomst. Misschien is er voor jou dan nog een plaatsje vrij. De entree is 1 euro. Hier krijg je onder weg drinken en wat lekkers voor. W. Broersen, G. Veldt en H. Verduin van het vrijwillige brandweerkorps van Akersloot zijn vrijdag onderscheiden voor hun verdiensten (fotos MSP).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 12