NU 2* matras HALVE PRIJS l) Bewoners Maria's Hof vrezen komst nieuw pand Rozing Werkgroep Groenbehoud geeft vrij uitzicht nog niet op Sint hartelijk welkom in Heiloo edri Jah Win ffB A P F I IA BORDEN Uw huis verkopen? (072)5351000 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 27 NOVEMBER 2002 Norma Magnifique: slaapcomfort Topsleep Maxima: Topsleep Aramis: ^Rijksweg 127 Limmen 07250534 ir (LaJU Drukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 48 I Afgestudeerd Huisartsenpraktijk Vinkenbaan mogelijk naar plan Oost Rectificatie Ijsbaan Heiloo Ypedisco Tijdelijk lang parkeren aan oostzijde station VERVOLG OP PAGINA 6 Sint in het Trefpunt Unicef steunt Bangladesh www.vanderborden.nl 90x200 cm 500,- 90x200 cm 514,- 90x200 cm 520,- matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers en bedtextiel Philip Zwart en Rogier Verbeek stellen het belang van de klant voorop "Heeft u mij nodig, don mag u dag en nacht bellen..." EGMOND - Noord-Holland Archi tecten BNA aan de Mosselaan 67 te Egmond aan den Hoef werd opgericht op 1 maart 2002 als maatschap. Eigenaars Philip Zwart en Rogier Verbeek hebben een enthousiast team om zich heen verzameld, bestaande uit vier bouwkundig tekenaarseen pro jectleider,i twee architecten en twee administratieve krachtenwaarmee zij de verantwoordelijkheid voor het ont werp, de begeleiding en het adviseren van de bouwwensen van de opdracht gever dragen. De opdrachten zijn gericht op nieuwbouw, restauratie, renovatie t.b.v de particuliere sector alsmede vanuit het bedrijfsleven en overheidsinstan ties. „Ons werk vergt veel inzet. Je bent wiskundig, zeg maar mathematisch bezig en je beweegt je uiteraard ook veel op het sociale vlak met de klan ten. Een ruimtelijk voorstellingsver mogen en een stukje creativiteit zijn daarbij onontbeerlijk", opent Rogier Verbeek het gesprek. ,,We kijken allereerst wat onze klanten zelf wil len, hoe ze leven en wat hun stijl is. We worden uiteindelijk wel op het eindresultaat afgerekend, dus je wilt werk afleveren dat gewaardeerd wordt. Ik zie dit als het ware als een kunstenaar die een kunstwerk fabri ceert. Hoewel wij bouwelementen in plaats van bijvoorbeeld klei gebrui ken om iets moois te creëren, moet deze vorm van 'kunst' wel toeganke lijk zijn, zeker vöor de opdrachtge ver", vult collega directeur Philip Zwart hem aan. Versterking De samenwerking tussen de twee heren kwam 1 jaar geleden tot stand toen Philip Zwart versterking zocht voor zijn drukke bouwkundig teken en adviesbureau. Dit bureau werd eind '88 opgericht in Egmond-Binnen. „Ik heb vanaf 1966 in de bouw geze ten en begon dit bureau 14 jaar gele den. Je groeit groter en het kantoor in Egmond-Binnen werd te klein. Aan de Mosselaan vond ik een prima pand om weer verder te kunnen gaan. Door de toenemende drukte werd het ech ter ook de hoogste tijd om er iemand bij te nemen. Ik zocht met name naar iemand met kennis van ontwerpen. Dat werd dus Rogier. Een wederzijdse kennis bracht ons samen, en tot op heden tot onze grote tevredenheid." Concept, minimalisme en detaillering Binnen het ontwerpproces zijn drie belangrijke aspecten waar te nemen: het ontwikkelen en bewaken van een goed concept, minimalisme in kleuren en materialen en de detaillering. Vanuit onderzoek van de steden bouwkundige zetting en de wensen ten aanzien van het gebruik wordt een concept ontwikkeld. Tijdens de uitwerking wordt dit concept tot het einde toe bewaakt. Materialen, kleu ren en uitstralingen dienen het con cept te ondersteunen. Gewilde toe voegingen en opsmuk worden zonder betekenis gezien indien zij los staan van gebruik en context. 'Opleuken' is volgens de eigenaren namelijk niet het doel van de architectuur. Geen architectuur zonder materiaal. Bij het materialiseren is de detaillering van enorm belang. Zonder goede detaille ring kan geen goede architectuur bestaan. Proces van A tot Z Ook Rogier is geen onbekende binnen de architectenwereld. Hij had aanvankelijk zijn eigen architectenbu reau in Zaandam en zette zijn werk zaamheden 2,5 jaar geleden voort in Heerhugowaard. „Ik houd mij voor namelijk bezig met het maken van de ontwerpen, daar waar Philip de acqui sitie wat vaker voor zijn rekening neemt. Ik vind dit vak behoorlijk fas cinerend. Het leuke is dat wij het hele proces van A tot Z begeleiden, van het eerste ontwerp tot aan de oplevering toe. We stellen een pakket van eisen op dat we vertalen in een ontwerp; een hele verantwoordelijkheid. Neem bij voorbeeld een verbouwing. Dat is een grote persoonlijke ingreep. We vinden het belangrijk dat we vooraf, maar zeker ook achteraf met de klanten een kopje koffie kunnen drinken op het resultaat. En daar doen we dan ook echt onze uiterste best voor." Noord-Holland Architecten BNA, Mosselaan 67, Egmond aan den Hoef, tel. 072-5069522, e-mail info@nh- architecten.nl of kijk op www.nh- architecten.nl. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties, advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: G226 331020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n n aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De gemeente Heiloo gaat het huidige lang parkeerterrein aan de westzijde van het station uitbreiden. In plaats van 75 parkeerplaatsen komen er straks ongeveer 190 parkeer plaatsen. De werkzaamheden hiervoor starten binnenkort. Tijdens de werk zaamheden is een tijdelijke plek voor langparkeerders gepland aan de Heerenweg, de oostzijde van het sta tion. Het gaat om het nu braakliggende terrein aan het stationsplein, waar een supermarkt gepland is. Aangezien de doorlooptijd van het definitieve bouwplan naar een bouw vergunning nog de nodige tijd vergt, wordt het terrein tijdelijk voor dit par- keerdoel ingezet. De tijdelijke parkeer plaats aan de oostzijde van het station wil de gemeente voorzien van rode klinkers. Deze klinkers gebruikt de gemeente later weer opnieuw. De werkzaamheden voor het nieuwe langparkeerterrein nemen naar ver wachting enkele maanden in beslag. De Nederlandse Spoorwegen betaalt mee aan de uitbreiding. De uitbreiding van het langparkeerterrein past in het beeldkwaliteitsplan Stationsomgeving zoals dat is vastgesteld door de gemeenteraad. HEILOO - Onze plaatsgenoot Ariejan Kuin heeft op de Fontys Hogeschool Theologie Levensbeschouwing les plaats Amsterdam de Bachelor opleiding tot leraar voortgezet onder wijs van de tweede graad in godsdienst met een goed resultaat afgesloten. Vanaf heden heeft hij de graad van Bachelor of Education. HEILOO - In het berichtje over de Ijsbaan Heiloo in de afgelopen Uitkijkpost is een foutje geslopen. Bij de prijzen van de kaarten stond dat ze nu 3 euro om 6,50 euro kosten. Maar dit moet zijn in de voorverkoop 3,50 euro en daarna 6,- euro. HEILOO - Komende zaterdag 30 november is er weer Ypedisco, in de Ypsalon aan de Hucht in Ypestein, voor alle kinderen van de basisschool. Jullie zijn allemaal welkom van 19.00 tot 20.30 uur. De entree en de con sumpties bedragen 1 euro. Voor inlich tingen Paola van Dijk, tel. 072-5338297. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. Stilte De komst van de meubelzaak doet dus behoorlijk wat stof opwaaien in de woonwijk Ypestein. „Op 6 januari 2000 stuurde onze zoon een fax naar ons vakantieadres, dat het perceel grónd naast de boerderij van de familie Mors zou worden ingericht als bedrijfsruimte voor de firma Rozing", laat een woord voerder namens de werkgroep weten. „Dat was behoorlijk schrikken. Na thuiskomst formeerden wij de werk groep Groenbehoud, die spreekt namens minimaal 29 huishoudens van de 37 woningen van De Boog. Tijdens een hoorzitting die volgde spraken wij over onze bezwaren wat betreft het verlies van ons uitzicht. Nadat wij een verslag van de commissievergadering hebben gehad bleef het vervolgens een jaar stil. Griezelig stil...". HEILOO - De verhuizing van Rozing Heiloo, de zaak die staat voor vier eta ges woonplezier aan de Westerweg, naar de zuidoosthoek van de Kennemerstraatweg en de Ypesteiner- laan, lijkt nog slechts een kwestie van tijd. Dit tot groot ongenoegen van de werkgroep 'Groenbehoud', die is opge richt door enkele bewoners van Maria's Hof. Zij vrezen dat het nu nog zo fraaie uitzicht vanuit hun gebouw 'De Boog' voorgoed verloren zal gaan. De bewo ners van het gebouw aan Maria's Hof werd bij de presentatie van het nieuw- bouwplan (op 18 november 1995 in het Golden Tulip Hotel Heiloo) door de Woningstichting Heiloo nog 'blijvend vrij uitzicht' beloofd. Dit dus in tegen stelling tot de plannen die klaarliggen voor de bouw van een nieuw pand voor Rozing Heiloo. In een brief (d.d. 1 sep tember 2001) aan de Woningstichting deed de werkgroep haar beklag over de destijds gemaakte beloften, die een krappe zes jaar later niet veel meer waard lijken te zijn dan 'gebakken lucht'. In een reactie op dit schrijven liet de Woningstichting weten dat er destijds nog geen plannen lagen om het agrarische gebied als bestemmingsplan in te richten. De structuurvisie voor het gebied Zandzoom werd in hun brief aan de werkgroep daarom uitvoerig belicht. De Woningstichting gaf tevens aan begrip te hebben voor de belangen van de individuele bewoners, maar liet ook weten dat het 'blijvend vrije uit zicht' niet mocht worden opgevat als een juridische vastlegging, maar een richtpunt waarvan de gemeente na het maken van diverse afwegingen af mag wijken'. Visie op het gebied De door Rozing gepresenteerde bouw plannen zullen gerealiseerd worden op gronden die in het nu nog geldende bestemmingsplan een agrarische be stemming hebben. De gemeenteraad heeft evenwel al in 1999 een visie ont wikkeld voor de toekomstige bebou wing langs de Vennewatersweg. In die visie is ook tot uitdrukking gebracht dat het ruimtelijk gezien verantwoord was om nabij de rotonde aan de Ypestein'erlaan een bedrijf als Rozing te situeren. Het betekent dat de gemeenteraad voor dit gebied niet lan ger hechtte aan het behoud van de hui dige agrarische bestemming. Met de vaststelling van het structuurplan Zandzoom is de raad in september 2002 in dat opzicht nog verder gegaan en heeft het hele gebied gelegen tussen Kennemerstraatweg/Ypesteinerlaan, Oosterzijweg en Lagelaan aangewezen als toekomstig woongebied, waarbin nen de eerder beoogde ontwikkeling voor de locatie Rozing ingepast dient te worden. Maquette van het nieuwe pand van Rozing, dat uit drie geschakelde gedeelten zal bestaan langt een nieuw voorstel. „Planologisch heeft de commissie er minder moeite mee, maar financieel zijn we er nog niet uit", aldus de wethouder. „Natuurlijk viel het uiteindelijk getaxeerde bedrag behoorlijk lager uit, maar volgens het goede gebruik van het aanwijzen van een derde taxateur heeft het college diens getaxeerde prijs geaccepteerd". Niet in de kou De heer Rozing, eigenaar van zijn gelijknamige bedrijf, wacht intussen op de dingen die komen gaan. Volgens hem voldoet het bouwplan aan alle eisen die stedenbouwkundige Van der Goes, het college en de welstandscommissie stel den. Aanvankelijk had Rozing een stuk grond aan de Kennemerstraatweg op het oog om zijn nieuwbouwplannen te realiseren, maar daar stak de gemeente een stokje voor. „Samen met Ranzijn, Karwei en Decorette kochten wij een stuk grond aan de Kennemerstraatweg. We wilden daar met z'n vieren een nieuw onderkomen bouwen. Door de te verwachte drukte van auto's kon dit echter geen doorgang vinden, maar de politiek beloofde dat ze ons niet in de kou zouden laten staan. Wij bestaan dit jaar 106 jaar, en zijn in 1996 nog koninklijk onderscheiden. De plannen voor de verhuizing zijn ook niet zómaar ontstaan. Door de bouw van De Egelantier, het onderkomen voor o.a. de nieuwe Rabobank en de bibliotheek en waar ook nog appartementen op wor den gebouwd zal de verkeersdrukte hier behoorlijk toenemen. Parkeerruimte zal straks ook schaars zijn. Het laden en lossen van onze auto is nu al een pro bleem. Er is een gemeentelijk DPO- onderzoek geweest (Distributie Planologisch Onderzoek) dat is uitge voerd door BRO (Bureau Ruimtelijke Ordening). Dat onderzoek heeft uitge wezen dat als wij de klant optimaal wil len bedienen en de concurrentie partij willen bieden wij hier niet moeten blij ven zitten." Gebouw als hooiklampen Overigens wil Rozing er alles aan doen om de bezorgdheid van de bewoners aan Maria's Hof weg te nemen: „Het pand is 's zomers grotendeels verscho len in het groen. Er zullen bomen rond om worden geplant en er zullen diverse heggen worden geplaatst. De eerste bewoners van De Boog zullen vanuit de woonkamer niet tegen het eerste gebouw aankijken. Wij hebben al in een eerder stadium zelf contact met de bewoners gezocht en hen de tekenin gen en de maquette laten zien. De eer der beoogde 5000 m2 grond is terugge bracht naar 3144 m2 grond, zodat we elkaar wat meer uit de buurt blijven. Het gebouw bestaat uit drie met elkaar in verbinding staande panden, waarvan de laagste qua nokhoogte 12,4 meter nieet. Ter vergelijk, de nokhoogte van een normaal huis meet 10 meter." De nokhoogte van het middelste pand bedraagt 14,4 meter, het hoogste pand, dat aan de Kennemerstraatweg wordt gesitueerd, meet 16 meter. „Het gebouw is door architect Sander Douma ont worpen. Hij heeft rekening gehouden met de boerderij van de fam. Mors, en de drie panden als ware het hooiklam pen ontworpen", aldus de heer Rozing. Algemeen belang „Het is toch wel droevig dat de burgers uit Heiloo het bestuur van de gemeente er op moeten wijzen dat de verkoop van de grond dit tot gevolg heeft", aldus de woordvoerder. Over het behoud van de boerderij maakt de werkgroep zich ook zorgen.„De familie Mors liet ons weten dat zij denkt straks tekort weiland over te houden om een lonend paardenpen- sion te kunnen runnen", aldus de woordvoerder. „In de loop der jaren heeft de familie al zoveel grond moeten opofferen 'in het algemeen belang' dat wij vrezen voor het voortbestaan v&n de boerderij. En dat zou toch zonde zijn. We genieten nog dagelijks van de paar den en pony's die hier grazen. Als die straks ook nog weggaan houden we helemaal geen natuur meer over...". Gesprek met bewoners Het college onderkent dat de plannen voor de bewoners van de Boog een ver- HEILOO - Het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo heeft een alternatieve locatie op het oog voor de tijdelijke huisartsenpost, die nu aan de Vinkenbaan staat. De verplaatsbare units zouden volgens het college even tueel op het parkeerterrein in plan Oost nabij De Loet, op de hoek Dokterslaan/Klein Barlaken, geplaatst kunnen worden. Het college heeft deze locatie aan Woningstichting Heiloo aangeboden als mogelijke alternatieve locatie aangezien het college grote waarde hecht aan een goede eerste lijnsgezondheidszorg in Heiloo. Het college komt met dit voorstel, omdat de bezwaren van bewoners van de Vinkenbaan tegen de verleende bouw vergunning voor de plaatsing van een tijdelijke noodhuisvesting aan de Vinkenbaan door het college van B&W gegrond zijn Verklaard. Het college heeft dan ook besloten dat, nu er naar het oordeel van het college een passend alternatief is, de geplaatste units niet op deze locatie gehandhaafd kunnen wor den. Het is evenwel aan de Woningstichting om te bezien of zij voor het tijdelijk vestigen van de huis artsenpraktijk op deze locatie een aan vraag voor een bouwvergunning zal indienen. Gaat Woningstichting Heiloo daartoe over dan gaat het college eerst met alle omwonenden overleggen om te luisteren hoe omwonenden tegen dit plan aankijken. De resultaten van dit overleg zullen uit wijzen of voor de plaatsing van deze cabins dan een art. 17 WRO procedure gevolgd zal worden. Mocht alles posi tief verlopen dan zal op of omstreeks april 2003 de verplaatsing van de por- tacabins van de Vinkenbaan naar de parkeerplaats een feit kunnen zijn. Mocht uit dit overleg blijken dat er zwaarwegende en naar het oordeel van het college gegronde bezwaren bestaan tegen de plaatsing van deze cabins, dan zal het college zich genoodzaakt zien van dit voornemen af te zien. Het heeft immers geen zin om de pro blemen van de Vinkenbaan te verplaat sen naar plan Oost. In dat geval zal noodgedwongen een procedure gestart worden om de cabins aan de Vinken baan alsnog te handhaven. Ook als de Woningstichting geen bouw vergunning indient voor tijdelijke noodhuisvesting op het parkeerterrein in Plan Oost, zal de gemeente tot uiter lijk 1 april 2003 de huidige situatie gedogen. Verschillende taxaties Tot aan 13 november. Op die datum vergaderde de Commissie Openbare Ruimte wederom over de verhuizing van Rozing Heiloo. „Daar hebben wij weer ons inspreekrecht gebruikt, en verwezen naar eerdere bezwaarschrif ten en opmerkingen", aldus de woord voerder. „Met name de grondprijs bleek tijdens deze vergadering een hei kel punt. Een eerste taxatie door een makelaar in opdracht van de gemeente Heiloo leverde in oktober 2001 een prijs van E 635.000 op.Toen Rozing een taxateur de waarde van hetzelfde stuk grond liet vastleggen kwam de prijs op E 363.000 uit, een heel verschil! Toen in juni 2002 de gemeente een derde taxa teur stuurde werd de waarde van het grondstuk op E 400.000 geraamd. Daarin konden zowel het college als Rozing zich wel vinden en lijkt de strijd beslist." Commissie vindt prijs te laag Óf dat zo is moet nog blijken. Wethouder Rob Opdam liet desge vraagd weten dat het college weliswaar voorgesteld heeft akkoord te gaan met de taxatieprijs, maar dat de commissie Openbare Ruimte een andere mening is toegedaan. Die vindt het uiteindelij ke bedrag van E 400.000 te laag en ver- HEILOO - Sinterklaas kreeg voor het eerst eens zelf een cadeautje uitgereikt. Burgemeester Den Boon schonk de goed heiligman een zilveren'theelepeltje voor zijn verdiensten. Het was zoals elk jaar weer erg druk op en rondom het bordes. Dankzij het mooie weer stond een grote kinderschare klaar om de Sint te verwelkomen. Sinterklaas hield weer een mooie speech voor de kinderen, maar kon het toch niet laten om de politiek even een plaagstootje te geven, een terugkerend item wat het bezoek van de goed heiligman met zich mee brengt. De zwarte pieten waren dit jaar extra mooi uitgedost in hun nieuwe zeer fleurige pakken, (foto MSP) HEILOO - Zaterdag 30 november kunnen grootouders met kleinkinderen Sint een hand komen geven in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Sint is van 10.00 tot 12.00 uur aanwezig en u kunt gewoon binnenlo pen. Natuurlijk krijgt ieder kind een verassing. Heeft u geen kleinkinderen, zijn ze te groot of wonen ze niet in de buurt? Neemt u dan eens dat buur meisje mee, of een ander kind in uw omgeving. Er zijn geen kosten aan ver bonden. Voor informatie kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Op vrijdag 29 en zaterdag 30 november staat er weer een Unicef- kraam op het middenplein van winkel hof't Loo, van 10.00 tot 17.00 uur. Met de opbrengst steunt u de najaarscam pagne 2002 rond het thema Kinderen in de sloppenwijken van Bangladesh. De vele Unicef artikelen zijn het hele jaar door verkrijgbaar bij fam. Ramler, Spoorlaan 13, tel. 072-5338625 en de fam. De Vries, Kruysakker 13, tel. 5332471.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1