Oude raadhuis Heiloo 75-jarig monument Inspreken bij raadsvergaderingen Uw goed recht! l G> HEILOO II Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Het is inmiddels 75 jaar geleden, vrijdag 25 november 1927, dat de toenmalige bur gemeester van Heiloo, jhr. N. van Foreest, de officiële opening van het nieuwe raadhuis verrichtte. Met grootse festiviteiten werd dat in het hele dorp gevierd. Inmiddels is het oude deel van het gemeentekantoor op de gemeentelijke monu mentenlijst geplaatst om zo ook voor de toekomst behouden te blijven. Het oude gemeentekantoor is een zeer karakteristiek gebouw. Om het oude gebouw zo veel mogelijk voor zichzelf te laten spreken, is de nieuwbouw los van het oude deel gebouwd. En hoewei ook binnen in het gebouw aanpassingen aan de eisen van de tijd zijn gemaakt, zijn zo veel mogelijk details van het oude gebouw behouden. Bij de nieuwbouw van het gemeentehuis in 1990 is met opzet een afwijkende, moderne stijl gekozen zodat het ontwerp uit 1927 van architect D, Saai Czn (Alkmaar) goed tot zijn recht komt Heiloo probeert oude, karakteristieke monumenten zo veel mogelijk te behouden. Om dat te bereiken bestaat sinds 1994 een gemeentelijke monu- mentenverordening. Deze regeling wordt toegepast naast de Monumen tenwet uit 1988 van de rijksoverheid. In Heiloo zijn 14 gebouwen tot Rijks monument verklaard en zijn er 55 gebouwen op de gemeentelijke monumentenlijst geplaatst. De gemeentelijke monumentenlijst lli aaden (raads) commissies Raadsvergadering 2 december 2002 ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Zwembad in kas op perceel Wes- terweg 112 (art. 19, lid 2 Wet R.O.) Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen beschermt niet alleen gebouwen. Alles wat is ontstaan en waaraan door het gebruik van de mens in de loop van de geschiedenis een cultuurhistorische waarde kan worden toegekend, kan tot beschermd monument worden ver klaard. Dit kan een bouwwerk ^ijn, maar net zo goed een gebied, park, tuin of een perceel met één of meer bomen. Om tot een zorgvuldige selectie te komen is de Heilooër Monumentencommissie ingesteld. Deze commissie velt een des- kundig oordeel op basis van onderzoek en informatie zoals het raadplegen van literatuur, het verrichten van veldwerk en archiefonderzoek. Informatie Verleende sloopvergunning Wet voorkeursrecht gemeenten in Zandzoom Wilt u inspreken tijdens een vergade ring van de gemeenteraad? Dat kan. De leden van de gemeenteraad hebben een open oor voor uw mening en betrekken deze bij de afwegingen die zij maken over onderwerpen die de gemeenschap van Heiloo aangaan. Om gebruik te kunnen maken van het recht om in te spreken in Heiloo gelden de volgende spelregels. Inspreekrecht bij raadsvergaderingen Gebruik maken van het inspreek recht? Vooraf aanmelden! urgerzaken Tweede Kamer verkiezingen- Stemmen per brief voor Nederlanders wonend buiten Nederland Lees verder op pagina 6 Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 UI I KlJKPOS I - '£t NOVEMBER 2ÜÜ2 - PAGlNA 4 Raadhuis 1927 foto: regionaal archief alkmaar k De gemeenteraad vergadert maandag 2 december a.s in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3.a. Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatie sprekers over hamerstukken 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5.a. Vaststelling notulen van de raadsvergadering d.d. 4 november 2002 b. Vaststelling notulen van de raadsvergade ring d.d. 5 november 2002 c. Vaststelling notulen van het vragen(half)uur d.d. 12 november 2002 6. Ingekomen stukken ter kennisname verzonden stukken Hamerstukken 7. Vaststelling Beleidsverslag Algemene bij standswet (Abw) 2001 8. Instemming begroting 2003 Samenwer kingsverband Noord-Kennemerland (SNK) 9. Vaststelling gedragscode voor de gemeen tebestuurders van Heiloo 10. Wijziging verordening klachtbehandeling 11. Instemmen met het verzoek de Stichting Adviesbureau Onroerende Zaken (SAOZ) advies uit te laten brengen tot verzoeken om planschade percelen Kennemer- straatweg en Warmoezierslaan Bespreekstukken 12. Vaststelling Programma en overzicht Voorzieningen huisvesting onderwijs 2003 13. Instemming Evaluatie Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) 1999-2001 14. Vaststelling begrotingswijziging n.a.v. de 2e Marap 2002 15. Instemmen met het starten van art. 19.1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bestemmingsplan landelijk gebied t.b.v. bouwplan firma Rozing 16. Beslissing op bezwaarschrift van Bewo nersvereniging 'Het Kruispunt' tegen de weigering om de Kruiskerk op de gemeen telijke monumentenlijst te plaatsen. 17. Vestigings- en toewijzingsbeleid Bedrij venterrein Boekelermeer Zuid-3 Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de ver zoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. De Kistemaker 36 - plaatsen dakopbouw Vredenoord 130 - plaatsen dakkapel Bergeonstraat 13 - vergroten woning Brasemcroftlaan 21 - vergroten woning Kennemerstraatweg 242 - vergroten garage Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening alsmede met de in het bestemmingsplan opgenomen vrij- stellings-mogelijkheid, medewerking te verlenen aan de hieronder vermelde bouw plannen. Boekenstein 106 - veranderen/vergroten berging achterzijde en vergroten garage voorzijde Boekenstein 107 - vergroten woning en veranderen/vergroten berging achterzijde als mede vergroten garage aan de voorzijde. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 28 november 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 47. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouw plannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplan voorschriften, schriftelijk gemotiveerd ziens wijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders zijn voornemens om met toepassing van de vrij stellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewerking te verlenen aan het voorgenomen plan van de eigenaars om in de te vernieuwen kas op het perceel Westerweg 112 een zwembad van ongeveer 60 m2 te maken. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Mede werking kan worden verleend met toepassing van de hierboven genoemde vrijstellingspro cedure. Ter inzage Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 28 november 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 47 Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan vrijstelling en vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Nicolaas Beetsweg 61 - gewijzigd uitvoeren eerder verleende vergunning met betrekking tot de garage/berging Tuinenhof 27 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072) 535 67 38 van de afdeling VROM. Voor meer informatie over monumen tenzorg in Heiloo kunt u contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 55. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voor ziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afde ling VROM. Door het college van burgemeester en wethouders is de hieronder vermelde sloop vergunning verleend. Rechte Hondsbosschelaan 15 - slopen woning Ter inzage Deze sloopvergunning ligt na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel 'verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. Op 2 september 2002 heeft de gemeenteraad op grond van artikel 2 van de Wet voorkeurs recht gemeenten (Wvg) besloten de percelen Tijdens een raadsvergadering kunt u alleen inspreken over onderwerpen die op de agenda staan. De agenda van een raadsvergadering wordt iedere maand gepubliceerd op deze informatiepagina van de gemeente. De gemeenteraad ver gadert - op enkele uitzonderingen na - op de eerste maandagavond van de maand. De vergaderingen zijn openbaar en beginnen om 20.00 uur in de raad zaal. De ingang daarvan vindt u aan de Raadhuisweg nummer 1. De agenda met de bijbehorende stukken kunt u inzien in het Informatiecentrum in de hal van het gemeentehuis tijdens de opening stijden van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maan dagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Wilt u gebruik maken van het inspreek recht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de raadvergadering te melden aan de griffier, mevrouw G.C.I. Kager. Ook voor meer informatie over het inspreek recht kunt u contact opnemen met mevrouw Kager, telefoonnummer (072) 535 66 43. die gelegen zijn in het gebied 'Zandzoom' aan te wijzen als gronden waarop de artikelen 10-24, 26 en 27 van de Wvg van toepassing zijn. Dit besluit is gepubliceerd in de Staats courant van 3 september en de Uitkijkpost van 11 september 2002. Bovendien zijn de eigenaren in het gebied van het besluit van de gemeenteraad op de hoogte gesteld. Verklaring van geen bezwaar Op 21 augustus 2002 hebben Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Holland een verklaring van geen bezwaar als bedoeld in artikel 2a van de Wvg voor het gebied 'Zand zoom' afgegeven. Een dergelijke verklaring strekt inhoudelijk tot de mededeling dat nationaal of provinciaal beleid wordt voorbe reid, waarin aan de betreffende gemeente een zodanige uitbreidingscapaciteit zal worden toegedacht of toegekend. De verklaring van geen bezwaar ligt ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, tezamen met de stukken van het bovenver melde besluit van de gemeenteraad. De publieksbalie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00-12.30 uur en maandag avond van 18.00-20.00 uur. Desgewenst kunt u voor het raadplegen van de stukken buiten deze uren een afspraak maken met mevrouw M. de Jager van de afdeling VROM, telefoon nummer (072) 535 67 50. Bezwaar Belanghebbenden kunnen op grond van artikel 7.1, eerste lid van de Algemene wet bestuursrecht tegen dit besluit tot afgifte van de verklaring van geen bezwaar binnen zes weken na 27 november 2002 schriftelijk bezwaar maken. Het maken van bezwaar dient te geschieden door indiening van een bezwaarschrift bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, ter attentie van de secretaris van de hoor- en adviescommissie, Postbus -123, 2000 MD Haarlem. Het bezwaarschrift moet zijn ondertekend en bevat tenminste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het is gericht en de gronden van het bezwaar. Voorlopige voorziening Indien bezwaar is gemaakt tegen afgifte van de verklaring van geen bezwaar bestaat tevens de mogelijkheid om de Voorzieningen- rechter van de Arrondissementsrechtbank te Haarlem (sector Bestuursrecht, Postbus 956, 2003 RZ in Haarlem) te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. De voor zieningenrechter zal de verzoeker alleen ont vankelijk verklaren, indien daarbij een spoedeisend belang kan worden aangetoond. Tenslotte Wij wijzen er met nadruk op dat de hier boven beschreven bezwarenprocedure tegen de afgifte van de verklaring van geen bezwaar los staat van de mogelijkheid tot het indienen van bezwaar tegen het besluit van de gemeenteraad tot vestiging van het voor keursrecht in de 'Zandzoom'. De termijn voor het indienen van bezwaar tegen het besluit van de gemeenteraad is geëindigd op 16 oktober 2002. De termijn voor het indienen van bezwaar tegen de afgifte van de verklaring van geen bezwaar eindigt op 8 januari 2003. De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het stemmen per brief toegestaan is aan degene, die op de dag van de stemming (22 januari 2003) 18 jaar of ouder is en op de dag van de kandidaatstelling (10 december 2002) Nederlander is en op die dag a. zijn werkelijke woonplaats buiten Neder land heeft of b. zijn werkelijke woonplaats in de Neder landse Antillen of Aruba heeft en tevens ten minste gedurende tien jaren ingeze tene van Nederland is geweest of c. in de Nederlandse openbare dienst in de Nederlandse Antillen of Aruba werkzaam is, alsmede zijn Nederlandse echtgenoot, levensgezel en kinderen, voor zover dezen met hem een gemeenschappelijke huis houding voeren. Om per brief te kunnen stemmen moet een verzoekschrift worden gericht aan burge meester en wethouders van de gemeente 's-Gravenhage. Op het daartoe strekkende aanvraagformulier is aangegeven bij welke instantie het verzoek moét worden inge diend. Voor categorie a en b is het aanvraagformu lier (model D 3-1) kosteloos verkrijgbaar bij het gemeentehuis, afdeling verkiezingen en bij de consulaire post waaronder de woon plaats van de verzoeker ressorteert of bij de vertegenwoordiger van Nederland in de Nederlandse Antillen of in Aruba. Voor categorie c is het aanvraagformulier (model D 3-2) verkrijgbaar bij het ministerie waaronder de werkzaamheden van de betrokken functionaris ressorteren. De verzoekschriften moeten 10 december 2002 ingediend zijn. Meer informatie Nadere inlichtingen over het stemmen per brief kunnen bij het gemeentehuis worden ingewonnen bij Afdeling Burgerzaken (072) 535 6721. (locale tarief) 4 t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4