I Sunrise verder met nieuwe eigenares Thuis kerstkaarten maken met vrijwilligers m t 4 i I fwlbrengplaats ededelingen P AA L 1 T 1 E UITKIJKPOST - 27 NOVEMBER 2002 - PAGINA 6 HEILOO Nederlands bekendste vervolg van voorpagina tekenmedium speelt voor Sinterklaas Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 20 november 2002 Welk afval kunt u inleveren bij onze Afvalbrengplaats Koopzondagen voor 2003 Conceptverordening voorzieningen gehandicapten ter inzage Wat Wanneer Wie Conceptverordening ligt 7 november 2002- Belanghebbenden vier weken ter inzage lt/m 4 december 2002 (4 weken) en belangstellenden Vaststellen Verordening 17 december 2002 Besluit B&W voorzieningen 13 januari 2003 Advies commissie Maatschappelijke zaken gehandicapten Heiloo 2003 3 februari 2003 Besluit door de gemeenteraad Eventueel referendum Indien geen referendum wordt Ingezetenen van Heiloo gehouden» treedt de verordening zes weken na bekendmaking van het raadsbesluit in werking Standwerkers in Winkelhof 't Loo HEILOO 1 1 1111111 1 Twee auto's in botsing vervolg van pagina 4 Geboorten JonneJJP., d.v. AJ.C de Haan en J. Slingerland Christel J., d.v. H.J. Smit en B.P.M. Zomerdijk Mees, z.v, E. Postma en A.N. Kuperus Maarten, z.v. A.M. Ridderikhof en M. de Bake Vorme, d.v. J.W.T. Wittebrood en P. Peters Eiders geboren Hillegonda C.G., d.v. M. de Jong en M. Botterman Gijs J.D., z.v. A.T. Langedijk en I.A. van der Laan Dylan, z.v. H.B.T. Wilbers en C van Mechelen Ties J., z.v. J.C. Visser en M.M. Stroet Larsj., z.v. F.O. Oortwijn en B. Tuinman Huwelijksaangiften/ aangiften geregistreerde partnerschappen A.H. Engelen en E.J. Bakker R.T. Bechthold en P. Byington Overleden D. van der Harst R.E. Boersen wv Teuscher A.G. Hoedjes Elders overleden J.G. van Bruinessen H.j. Jak De Afvalbrengplaats van onze gemeente is de plaats waar u afval kunt inleveren. Wat kunt u er kwijt? Om te beginnen gaat het uitsluitend om 'particulier afval'. Voor bedrijfsafval bent u aan gewezen op bedrijven, die zich met afvalverwerking bezig houden. De Gouden Gids levert u adressen en telefoonnummers. Afval voor de Afvalbrengplaats Wat leunt u op de Afvalbrengplaats inleveren? Hieronder een kort overzicht. Afgewerkte olie, bijvoorbeeld van uw auto, mag uiteraard niet in het milieu terechtkomen. De plastic flessen of jerrycans waarin u nieuwe olie heeft aangeschaft, evenmin. Tip: breng uw oude olie in die flessen of jerrycans naar de Afval brengplaats. Asbest is een gevaarlijk materiaal. Daarom mag u het alleen in plastic verpakt en met tape goed dichtgeplakt bij de Afvalbrengplaats inleveren. De maximale hoeveelheid die u mag brengen, is 2 m2. Met grotere hoeveelheden kunt u terecht bij de regionale stortplaats van de firma G.P. Groot, Boekelerdijk 13a in Alkmaar, telefoon nummer (072) 541 35 50. Wilt u meer weten over hoe u asbest bij de Afvalbrengplaats kunt aanleveren? Bel dan ons algemeen informatienummer (072) 535 68 68. Autobanden kunt u niet bij de Afvalbrengplaats inleveren. Bij voorkeur laat u ze achter bij uw bandenleverancier, want die zorgt ook voor een verantwoorde afvoer. Drukbouders zijn bijvoorbeeld gasflessen en brandblussers. U kunt ze niet kwijt op de Afval brengplaats. Gasflessen kunt u kwijt bij de firma Zoon te Heiloo en brandblussers bij BBA te Heer- hugowaard. Echter, ook voor dit afval geldt: bij voorkeur achterlaten bij uw leverancier van nieuwe houders. Spuitbussen zijn ook drukhou- ders, maar deze mag u leeg wel in uw grijze rolemmer deponeren. Glas Lege flessen kunt u kwijt in de glasbakken die op vele plekken in de gemeente staan, inle veren bij de Afvalbrengplaats kan ook, maar een glasbak staat waarschijnlijk dichter bij uw huis. Vlak glas (ruiten enz.) kunt u ook op de Afval brengplaats kwijt. Spiegels gaan apart, want deze kan men niet recyclen en daarom kunt u het kwijt in de grofafvalbak op de Afvalbreng plaats. Draadglas, thermopane en gehard glas kunt u niet inleveren op de Afvalbrengplaats. Hiervoor verwijzen wij u naar de regionale stortplaats van de firma G.P. Groot. Grofhuisafval Afval uit uw huishouden dat u niet kwijt kunt in uw grijze rolemmer kunt u op de Afvalbrengplaats kwijt. Gaat het om overbo dige huisraad dat nog wel bruikbaar is? Denk dan ook eens aan bijvoorbeeld een kringloop winkel. Adressen en telefoonnummers vindt u in de Gouden Gids en in de Uitkijkpost. Kleding en ander textiel kunt u kwijt in de kle- dingbakken die op diverse plekken in de gemeente staan. U kunt het ook kwijt op de Afvalbrengplaats. Instellingen zoals het Leger des Heils halen het vier keer per jaar huis-aan- huis op voor het goede doel. Klein chemisch afval bevat stoffen die absoluut niet in het milieu terecht mogen komen en de Afvalbrengplaats zamelt ze daarom in. U herkent ze aan het KCA-logo. Denkt u bijvoorbeeld aan batterijen, spaarlampen, bestrijdingsmiddelen, medicijnen, verf, zoutzuur enz. Oud ijzer kunt u bij de Afvalbrengplaats inleveren. Papier Voor oud papier staan veel containers van verenigingen binnen onze gemeente. In de Uitkijkpost staan ze wekelijks aangegeven in de rubriek 'Oud papier-acties in Heiloo'. De vereni gingen halen het ook aan huis o'p. Mocht u het echt niet kwijt kunnen, dan is de Afvalbreng plaats het adres. Puin Particulieren mogen een beperkte hoeveel heid schoon puin (straatwerk) op de Afvalbrengplaats inleveren: een halve kubieke meter. Grotere hoeveelheden puin kunt u kwijt bij de regionale stortplaats van de firma G.P. Groot, Boekelerdijk 13a in Alkmaar, telefoon nummer (072) 541 35 50. U kunt ook een afvalcontainer huren: kijk even voor de adressen in de Gouden Gids. Tuinafval wordt verwerkt tot compost. U leunt het kwijt in uw groene rolemmer. Bij de Afval brengplaats kunt u uitsluitend takken inleveren, die niet in die rolemmer passen en het maximum is twee kubieke meter. Meer afval? Neem contact op met een hoveniersbedrijf. Adressen en tele foonnummers vindt u in de Gouden Gids. Wit- en bruingoed Wasmachines, fornuizen, koelkasten, tv, video, computer enz. kunt u laten afvoeren door de leverancier van uw nieuwe apparaat. Zij zijn verplicht het oude apparaat weer in te nemen. U heeft ervoor betaald via de verwijderingsbijdrage. Indien u geen nieuw apparaat aanschaft, kunt u met het oude appa raat terecht bij de Afvalbrengplaats om het apparaat te brengen. De Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats vindt u aan het Rosendaai 2 in Heiloo en is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. De Afvalbrengplaats is alleen bedoeld voor inwo ners van Heiloo. Medewerkers kunnen om uw legitimatie (paspoort, rijbewijs of identiteits- ka—t) vragen. Meer informatie Voor meer informatie over dit onderwerp kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR), telefoonnummer (072) 535 68 68. Het college van burgemeester en wethouders heeft in de vergadering van 19 november 2002 de volgende twaalf data aangewezen als koop zondagen in Heiloo voor 2003. 05 januari Meubelbranche 23 maart Winkelcentra 21 april Bouwmarkten, meubelbranche en tuincentra 29 mei Bouwmarkten en tuincentra 09 juni Bouwmarkten en tuincentra 21 september Winkelcentra 12 oktober Meubelbranche 23 november Winkelcentra 07 december Tuincentra 14 december Tuincentra 21 december Winkelcentra 26 december Meubelbranche Deze data komen overeen met de suggesties die de winkeliersverenigingen aan de gemeente hebben gedaan voor de diverse branches. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 45. De Conceptverordening voorzieningen gehandi capten ligt ter inzage vanaf donderdag 7 november tot en met 4 december 2002. De belangrijkste aanleiding voor het college om een nieuwe verordening op te stellen is de 'Evaluatie Wet voorzieningen gehandicapten 1999-2001'. In deze evaluatie wordt voorgesteld de huidige verordening te toetsen aan de meest recente modelverordening van Vereniging van Neder landse Gemeenten (VNG). Over de evaluatie bent u op deze pagina geïnformeerd op 11 en 25 sep tember en 6 november 2002. Achtergrond De eerste gemeentelijke verordening dateert van 7 april 1994. Op 2 september 1996 heeft de raad een nieuwe verordening vastgesteld. Deze veror dening is in werking getreden op 1 november 19%. Sinds 1996 is door de wetgever een aantal wijzigingen doorgevoerd. Deze wijzigingen waren nog niet doorgevoerd in de verordening van 2 september 19%. Om die reden heeft het college besloten de verordening van 1996 te toetsen aan de modelverordening van de VNG. Deze toetsing heeft geresulteerd in een nieuwe verordening met de naam Verordening voorzie ningen gehandicapten Heiloo 2003. Ter inzage De nieuwe verordening ligt sinds donderdag 7 november 2002 gedurende vier weken t/m 4 december 2002 voor een ieder ter inzage in het Informatiecentrum van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden is inzage alleen mogelijk na afspraak met mevrouw Y.B.M. Kersten, telefoonnummer (072) 535 66 85. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Overzicht besluitvorming In onderstaand overzicht kunt u zien wanneer de nieuwe Verordening voorzieningen gehandi capten Heiloo 2003 wordt besproken in het college, de commissie Maatschappelijke Zaken eft de gemeenteraad. HEILOO - Tekenmedium Paula Schirmer bezoekt op woensdagavond 4 december cultureel centrum Open Huis in Winkelhof 't Loo. Van 20.00 tot 22.30 uur doet zij helderziende waarne mingen en tekent ze portretten van overleden dierbaren uit het publiek. Omdat het de vooravond van pakjes avond is, krijgt iedere bezoeker een exemplaar van het spirituele tijdschrift De Licht Gids cadeau. Paula Schirmer is bekend van radio en televisie en vaste columniste van het tijdschrift Para Visie. Bovendien is ze medeoprichtster van het nieuwe spiri tuele tijdschrift De Licht Gids. Bijzonder aan Paula Schirmer is dat zij geen inductor (foto of voorwerp) nodig heeft om helderziende waarnemingen te doen en portretten van overledenen te kunnen tekenen. Zij is opgeleid door het wereldberoemde tekenmedium Ivor James en de inmiddels overleden gidsenspecialist Jan Kleyn. Reserveren voor deze bijeenkomst kan vanaf heden en is gezien de grote belangstel ling aanbevolen. De bijeenkomst begint met een korte ontspanningsoefening, waar de hele zaal aan mee kan doen. Vervolgens loopt Paula tussen de aanwezigen door en doet specifieke uitspraken, die maar op één persoon betrekking kunnen heb ben. Als deze persoon zich kenbaar maakt, begint Paula met het tekenen van een overleden dierbare van deze persoon en geeft boodschappen voor deze persoon door. Daarbij wordt uiter aard de privacy van desbetreffende per soon in acht genomen. De boodschap pen worden op een dusdanige manier gebracht, dat het voor de persoon in kwestie duidelijk is wat wordt bedoeld. Daarnaast vertelt Paula dingen die voor iedereen als levenslessen opgevat kunnen worden. Het tekenen van Paula is duidelijk te volgen op een groot scherm. Na afloop krijgen de aanwezi gen het voor hen getekende portret, soms een combinatie van zelfs twee overleden dierbaren, mee naar huis. Kaarten kosten 7 euro per persoon. Reserveren bij C M Media, tel. 0299- 674742. HEILOO - Vlekken op uw meubels, honden- of kattenharen op de mat? Vanaf zaterdag komt aan al uw erger nissen een eind want dan zijn ze er weer: de standwerkers die op onnavolg bare wijze hun producten aanprijzen aan het publiek. Als je ze geloven moet is leven zonder de politoercrème of die speciale stofzuigermond eigenlijk geen leven. Behalve de schoonloopmatten, de kerstkaartsjablonen, de minifritcu- ze, wordt een zeer bijzondere blikope ner getoond door de heer Gerssen. Dit apparaat opent blikjes zonder een scherpe rand achter te laten aan het deksel en bovendien kun je het blik ook weer afsluiten. Nieuwsgierig geworden? Zaterdag 30 november in Winkelhof 't Loo. HEILOO - Sinds 15 november heeft zonnestudio Sunrise aan het Stations plein 3 een nieuwe eigenares. Jenny Kraakman heeft het roer overgenomen van Heidi Venrooy, die de zonnestudio 12 jaar lang runde. Jenny: „Ik kwam al jaren bij Heidi 'zonnebanken', waar door het inmiddels een goede vriendin van mij is geworden. Toen zij aangaf zich fulltime te willen gaan richten op haar nagelstudio, kwam voor mij een mooie kans met Sunrise verder te gaan." Jenny kon en kan nog steeds rekenen op de adviezen van haar- vriendin. „Dat is natuurlijk ideaal. Ik ben helemaal door Heidi ingewerkt en kan haar nog steeds gerust bellen als ik met een vraag zit. Maar eigenlijk wist ik zelf al veel van de verschillende zonne banken, waardoor de stap van vaste klant naar eigenaar niet zo heel rigou reus was." Naast de drie soorten appa raten, de snelbruiner (voor onervaren zonnebaders en mensen met een gevoelig huidtype), de turbobruiner en het gezichtskanon, heeft Sunrise een grote collectie huidverzorgings- en zon- neproducten. „Van make-up produc ten, geuren en zonnebrillen tot aan bad- en doucheproducten. Ook ver koop ik losse lampen voor de zonne bank thuis en heb ik een speciale huid verzorgingslijn voor mannen." Voor een leuk cadeau kunt u eveneens prima bij Sunrise terecht, geet bijvoorbeeld een cadeaubon voor de zonnestudio cadeau of laat Jenny een set van schoonheidsproducten samenstellen op basis van bijvoorbeeld huidtype en andere speciale voorkeuren. Deze maand heeft Sunrise een speciale actie: bij aankoop van een zonnebank strippenkaart geldt: 12 (keer zonneban ken) halen, 10 betalen. Daarnaast krijgt u bij aankoop van een strippenkaart nog eens 10% korting op alle huidver zorgings- en schoonheidsproducten. Ten slotte wil Jenny nog even kwijt dat zonnen bij Sunrise zeer voordelig is: „De snelbruiner en het gezichtskanon kosten maar E 7,50 per keer, de turbo- bruiner E 9,30. Met een combikaart bent u nog voordeliger uit, bijvoor beeld: 5 keer snelbruiner plus 5 keer gezichtsbruiner voor maar E 69,50!" Ook onervaren zonnebankers, mensen met gevoelige huidtypes of mensen met huidaandoeningen, bijvoorbeeld pso riasis, en medische klachten als reuma, zijn meer dan« welkom bij Sunrise. „Elke nieuwe klant wordt desgewenst voorzien van een uitgebreid advies en een persoonlijk zonneprogramma." Zonnestudio Sunrise is geopend op maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 21.30 uur, op zaterdag van 10.00 tot 17.00 èn op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Stationsplein 3, tel 072-5339441. Mfwi •Noord-Holland Noord 110 nonn. I 1 1 C. WVV 88 44 1 1 Jenny Kraakman HEILOO - Op maandag 18 november vond op de kruising van het Rosendaai met de Oude Werf een aanrijding tus sen twee personenauto's plaats. De oorzaak van de aanrijding was gevolg het feit dat een 19-jarige automobiliste op het Rosendaai geen voorrang ver leende. Er was alleen materiele schade. - Woensdagavond 20 november werd om ca. 19.00 uur brand gesticht in een personenauto die op de Sande- camplaan stond geparkeerd. Buren van de eigenaar waren in staat de brand direct te blussen met een tuinslang. Bij onderzoek in de garage bleek dat de brand waarschijnlijk werd veroorzaakt door een zgn. sterretje. Dit werd afge stoken en in het luchtfilter van de Fiat Panda geplaatst. De schade is aanzien lijk en wordt geschat op ca. E 1000,-. - In de nacht van donderdag 21 op vrij dag 22 november werd getracht een personenauto te ontvreemden die op de Westerweg stond geparkeerd. De eigenaar trof zijn VW Golf 's morgens om 06.00 uur aan met een geforceerd portier -en contactslot. Uit de auto wer den ook enkele cd's ontvreemd. - Op zaterdagmiddag 23 november vond op de kruising van de Ringweg met de Zeeweg een aanrijding plaats waarbij twee personenauto's waren andering van hun woonsituatie zal inhouden. Omdat deze verandering voortvloeit uit beleid van de gemeente, hecht het college eraan dat op korte termijn de bewoners van de Boog wor den uitgenodigd voor een informatief gesprek. In dit gesprek zullen niet alleen de bestaande plannen worden toegelicht en besproken maar kan met name van de kant van de bewoners in een gesprek met de gemeente bezien worden hoe gelet op hun belangen de toekomstige ruimtelijke ontwikkeling in dit gebied vorm kan worden gege ven. Woningstichting De Woningstichting laat namens Bertil Greeuw weten dat in 1992 Kuiper Compagnons, een stedenbouwkundig bureau, een zogenaamd verkaveling plan heeft gemaakt voor Ypestein II. Dat laatste deel van Ypestein werd als stedenbouwkundige afronding beschouwd van de nieuwbouwactivitei- ten in het zuid-oostelijke deel van Heiloo. De Boog, zo was de werktitel van het complex dat nu Maria's Hof heet, en de appartementengebouwtjes Vogels/ Vlinders (werktitel: Villa's Landzicht) vormden in het plan van Kuiper Compagnons een goede lande lijke inpassing aan de zuidrand van het plan Ypestein II. In het plan staat: 'Tenslotte wordt het plan gecomplementeerd door de situ ering van twee gebogen bouwvormen langs de rondweg (de Boog en de Villa's Landzicht), die uitkijken op het polderlandschap en zicht openhouden naar het groen rond de boerderij aan de Oosterzijweg'. „Tot en met de oplevering van de woningen in Ypestein II stond het agra risch gebruik of landschappelijk karak ter van het gebied tegenover Maria's Hof niet ter discussie. De gemeenteraad heeft het plan van Kuiper Compagnons destijds ook vastgesteld. Dus op gezag van deze informatie is destijds door de woningstichting aangegeven, dat er geen bouwactiviteiten zouden komen. De belofte is dus van de gemeente Heiloo, niet van de woningstichting", aldus de heer Greeuw. „De bestemming is dus inmiddels weer ter discussie gesteld door de gemeente. Inmiddels is wel in de structuurvisie Zandzoom opgenomen, dat in de toe komst woningbouw mogelijk wordt geacht in het gebied t.o. Maria's Hof. Uitsluitend woningbouw en geen bedrij venterrein of vestiging van bedrijven. Het voornemen om Rozing een bouw vergunning te verlenen is dus wederom in tegenspraak met de plannen die de gemeente heeft met het gebied (zie het Structuurplan Zandzoom). Dat plan is in opdracht van de gemeente door adviseurs Bugel Hajema in 2002 opge steld en inmiddels vastgesteld door de gemeenteraad! De grieven van de bewoners van Maria's Hof over het voornemen de firma Rozing toestem ming voor nieuwbouw te geven, richten zich dus beter aan het adres van de Heilooer politiek. Woningstichting Heiloo heeft zich op eerdere besluit vorming rond Ypestein II van de gemeenteraad gebaseerd". n man Ook in Winkelhof t Loo lieten de zwarte pieten zich gelden. De pieten dansen voor de showband van Caecilia. betrokken. De aanrijding was het gevolg van het feit dat een 54-jarige automobilist op de Ringweg geen voor rang verleende. Hij verklaarde verblind te zijn door de zon. De schade was aan zienlijk. Beide auto's moesten weg getakeld worden. Gevonden voorwerpen van 18 t/m 24 november: enkele sleutels, dameshorlo ge goudkleurige kast en metalen band je. HEILOO -Een 20-jarige autobestuur der uit Schagen is vrijdag op de Kennemerstraatweg frontaal in botsing gekomen met de auto van een 22-jarige man uit Heiloo. De Schagenaar reed in de richting van Alkmaar, maar kwam op de linkerrijbaan terecht. Door een aantal vluchtheuvels in de weg en ach teropkomend verkeer, kon hij niet meer terug naar de rechterbaan. Hij kwam vervolgens in botsing met de man uit Heiloo, die in tegenovergestel de richting reed. De man uit Schagen is met verwondingen overgebracht naar het MCA. Beide auto's zijn zwaar beschadigd afgevoerd. HEILOO - Vrijdagmiddag was deze groep van zes senioren in het Trefpunt druk bezig met het maken van prachti ge kerstkaarten. Dit deden zij niet voor eigen gebruik, maar om een aantal technieken onder de knie te krijgen om het anderen te kunnen leren. Vanaf vandaag staat deze groep namelijk klaar namelijk om bij senioren thuis, die slecht de deur uitkomen aan .de slag te gaan, om samen met hen leuke en persoonlijke kerstkaarten te maken. Dus..., bent u slecht ter been of kunt u om andere redenen de deur niet uit? En vindt u kerstkaarten maken leuk? Belt u dan naar Stichting Ouderenwerk Heiloo om aan te melden. Er zijn geen kosten aan verbonden, de vrijwilligster neemt de materialen mee. De vrijwillig ster blijft anderhalf uur bij u. Voor informatie en aanmelding, tel. 072- 5331297. Deze enthousiaste vrijwilligers waren vrijdag ijverig bezig in t Trefpunt met het vervaardigen van kerstkaarten. De komende weken gaan zij bij aan huis gebonden senioren langs om samen met hen dezelfde kerstkaarten te maken, (foto: UKP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6