Uitreiking Vrijwilligersprijs Rabobank West-Kennemerland Huisartsen Akersloot sluiten zich aan bij huisartsenpost Optreden Neva Ensemble in de Corneliuskerk Acties voor school in Burkina Faso Stichting WOL op kerstmarkt in Tuin van kapitein Rommel UITKIJKPOST -11 DECEMBER 2002 - PAGINA 12 Drcraken autobestuurder veroorzaakt aanrijding Inbraak kantoorpand Inbrekers betrapt bij inbraak winkelbedrijf Inbraak gemeentehuis Lokaal digitaal: PvdA Castricum gaat op het web Kerstviering senioren in Limmen Gevonden en verloren Unicef-verkoop bij Albert Heijn Limmen Klaverjasdrive in Café Bar de Lantaarn Gezellig samenzijn met SWOL Gedeputeerde Wildekamp installeert Faunabeheereenheid Vakantie cocktail sportactiviteiten in de kerstvakantie Kersttentoonstelling 2002/2003 Weekmarkt Castricum KYG Limmen Kerstsfeer in de bibliotheek Traditionele eetmiddag met de Uylenspieghels Jongerencentrum Conquista CASTRICUM - Op vrijdag 6 december reikte H. Klijnstra, algemeen directeur van Rabobank West-Kennemerland, de jaarlijkse vrijwilligersprijzen uit aan enkele vrijwilligers. De Vrijwilligers Centrale Castricum organiseert de uit reiking van deze prijs al enige jaren in Castricum. Naar aanleiding van de samenvoeging van gemeenten is in overleg met de Rabobank besloten dit jaar drie prijzen uit te reiken, niet alleen in Castricum, maar ook in Akersloot en Limmen. Het was vervolgens beslist niet eenvou dig om te bepalen aan welke jonge vrij willigers of welke groep jonge vrijwilli gers uiteindelijk de Rabobank West- Kennemerland Vrijwilligersprijzen overhandigd moesten worden. Bij de selectie heeft de jury de volgen de selectiecriteria gehanteerd: leeftijd, inzet, betrokkenheid, waardering aan melder, maatschappelijk belang. Uiteindelijk heeft de jury unaniem gekozen voor de volgende prijswin naars: Akersloot: Janine Kramer (22 jaar) is vrijwilligster bij Handbalvereniging Meervogels '60 in Akersloot. Zij is lid van de zeer actieve jeugdcommissie, die o.a. feestavonden, een kamp, acties en toernooien organiseert. Janine is bijna altijd van de partij. Daarnaast geeft zij al jaren elke woensdagmiddag training aan een groep kinderen van 5-10 jaar en staat ze regelmatig als scheidsrech ter op het veld. De jury feliciteerde de handbalvereniging met deze actieve duizendpoot. Een vrijwilligster waar altijd op kan worden gerekend binnen de club en die zelfs de club naar buiten toe in de schijnwerpers zet door af en toe een training te verzorgen op de lagere scholen van Akersloot. Castricum: Het bestuur van het Jongerenpastoraat Castricum organi seert eens per 14 dagen een eigen soos CASTRICUM - Donderdagmiddag vond een aanrijding plaats op de Provincialeweg N203. De bestuurder van een personenauto, een 58-jarige man uit Haarlem, botste met zijn auto tegen een voor hem stilstaande auto die hij te laat opmerkte. Bij controle bleek dat de Haarlemmer alcohol had gedronken. Hij blies 605 ug/1. Dat is nagenoeg driemaal de toegestane waarde van 220 ug/1. In verband met het alcoholgebruik en het feit dat de verdachte een aanrijding had veroor zaakt werd zijn rijbewijs ingevorderd. CASTRICUM - In de nacht van dins dag 3 op woensdag 4 december werd ingebroken in een kantoorpand aan de Burg. Mooijstraat. Men kwam in het bedrijf door forceren van een deur. Vanuit het pand werden onder anderen een digitale camera en een onbekende hoeveelheid geld weggenomen. Bloemen en oorkondes voor de winnaar Vrijwilligersprijs (foto MSP) voor jongeren van 15 jaar en ouder in het parochiehuis naast de Pan- cratiuskerk. Samen stellen zij een afwisselend jaarprogramma op waarin veel wordt geboden. Thema-avonden, discussieprogramma's en spelactivitei ten wisselen elkaar af. Zij dragen de verantwoording voor de organisatie en het goede verloop van de avonden, nodigen gastsprekers uit en regelen de financiën. De jury was onder de indruk van het enthousiasme waarmee deze actieve groep jonge mensen andere jongeren een zaterdagavond biedt waar vriend schap, aandacht voor elkaar, hun socia le omgeving en de maatschappij een belangrijke rol spelen. Ook vond tie jury het zeer te waarderen dat het een open soos is waarin iedereen zichzelf mag zijn, gelovig of niet. Limmen: Tjallina Liebregts (21 jaar) is CASTRICUM - In de nacht van don derdag 5 op vrijdag 6 december ont dekte een bewaker van een particuliere beveiligingsdienst dat er werd ingebro ken in een winkelbedrijf aan de Geesterduin. Hij waarschuwde de poli tie die een onderzoek instelde. Op het dak werden vijf personen aangetroffen waren zich een toegang te an de Rabobank West-Kennemerland die bezig verschaffen tot de winkel. Bij het zien van de politie kozen de vijf het hazen pad en verdwenen in een donkerkleuri ge stationwagen mogelijk van het merk Audi. Via de Zeeweg verdween de auto. Een aantal politieauto's zetten een achtervolging in. Via Uitgeest reed de auto richting Zaanstad. Daar werd het voertuig uit het oog verloren. Door het snelle optreden van de beveiligings ambtenaar kon een inbraak worden voorkomen en bleef het bij een poging. CASTRICUM - Vrijdagavond tussen 17.15 en 23.00 uur werd ingebroken in het gemeentehuis aan het Raad huisplein. Men vernielde een raam waarna men vermoedelijk door hand reiking, via het ontstane gat een com puter en een computerscherm weg kon nemen. Deze goederen stonden op een bureau direct achter het vernielde raam. CASTRICUM - Leo Herkes, PvdA-lid en erkend digibeet, kreeg afgelopen woensdag tijdens de ledenvergadering tot zijn schrik onverwacht een muis in handen gedrukt. Als eerste kreeg hij toegang tot het digitaal portaal van de website van PvdA Castricum. Daarmee was de website www.castricum.pvda.nl opengesteld. PvdA Castricum is nu 24 uur per dag on line. Via de site wordt al het lokale nieuws over en van de PvdA verspreid. Maar het is niet alleen eenrichtingsver keer geblazen: de site is nadrukkelijk bedoeld om interactief te kunnen com municeren, digitaal voor 'terugpraten'. Bezoekers kunnen op de site reageren op PvdA-standpunten. Met een digitaal forum wil de PvdA tot meningvorming over actuele onderwerpen komen. Uiteraard vermeldt de site ook data van bijeenkomsten, diverse gegevens over onder meer de raadsleden en ver wijzingen naar andere websites. Tevens kunnen bezoekers er kennis nemen van De Rode Loper, het ledenblad van PvdA Castricum. De PvdA nodigt iedereen uit de site te bezoeken en de raadsleden waar mogelijk te bestoken met opinies, informatie, tips en kritiek. Een reactie kunt u altijd tegemoet zien. LIMMEN - Na het succes in 2001 zal de werkgroep activiteiten van de KBO in Limmen ook dit jaar weer een Kerstviering organiseren. De viering vindt plaats op dinsdag 17 december in de Vredeburg en begint om 14.00 uur. Na een welkomstwoord zullen mevr. Schut en mevr. Neelen een kerstvoor dracht geven, waarna kerstliederen worden gezongen, samen met het eigen KBO-koor Limmen. Pastor Oiling zal een kerstmeditatie houden. Dan is het tijd voor een ongedwongen samenzijn onder het genot van een drankje en een hapje. Om ongeveer 17.00 uur wordt een uitgebreid koud buffet geserveerd. Een kerstvoordracht vormt het sluitstuk van de middag. De middag is reeds volledig volgeboekt. Opgave voor deelname is niet meer mogelijk. CASTRICUM - De politie Noord Holland Noord/afdeling Castricum- /Limmen/Akersloot geeft de volgende voorwerpen op als verloren en gevon den: Gevonden in Castricum: werkhand schoenen, portemonnee met inhoud, bruin mapje met sleutels, sleutel met zwart label en een fietssleutel met AH munt. Verloren in Castricum: 5x sleutelbos, zilveren schakelarmband met rozen steentje, verblijfsvergunning, oorbel, hanger bloemetjes met steentjes en een armbandje wit/geel goud. Vermist in Limmen: twee platina oor bellen met diamant, zilveren schake larmbandje met figuurtjes, damesket ting strengen bruine kralen en een wimpel rood/wit/blauw. Gevonden in Limmen: bosjes sleutels. vrijwilligster bij Jongeren Ontmoe tingscentrum Conquista in Limmen. Zij is gemiddeld zo'n 10 uur per week actief als voorzitter van de kinderwerk groep en als medewerkster jongeren en als barmedewerkster. De inzet van Tjallina is zeer groot. In het seizoen 2000/2001 waren er niet veel vrijwilli gers beschikbaar voor de wekelijkse drukbezochte kinderwerkgroep (soms zo'n 40 a 60 kinderen). In die periode kwam het regelmatig voor dat Tjallina er bijna alleen voor stond. Door haar inzet en belangstelling is de kinder werkgroep draaiende gebleven en uit gegroeid tot een succesvolle werkgroep met een gevarieerd programma. De jury had enorm veel waardering voor haar grote betrokkenheid, inzet, creativiteit, verantwoordelijkheidsge voel en haar capaciteit om mensen in haar omgeving te motiveren. LIMMEN - Evenals vorig jaar wordt er ook nu weer een Unicef-verkoopactie georganiseerd bij Albert Heijn, die op vrijdag 13 december van start zal gaan. Van 9.00 tot 20.00 uur kunt u daar terecht voor aankoop van kerst- en algemene wenskaarten, agenda's, kalenders, postpapier, prentenboeken, T-shirts et cetera. Dit najaar steunt Unicef speciaal de kinderen van Bangladesh, een van de armste landen ter wereld. Vooral in de sloppenwijken van de grote steden zijn de levensomstandigheden voor kinde ren slecht. Veel kinderen moeten mee helpen de kost te verdienen en maken lange werkdagen als hulpje in de huis houding, in werkplaatsen en fabrieken of als verkoper of sjouwer op straat. Tijd voor school hebben ze niet. Unicef loet onder andere een beroep op de werkgevers van de kinderen en iaat hen inzien dat zij recht hebben op onderwijs. Daardoor staan meer werk gevers toe dat de kinderen een paar uur per dag onderwijs volgen. U steunt met een gift op giro 121 van Unicef Nederland in Den Haag of met aan koop van kaarten of cadeauartikelen. Voor informatie kunt u ook bellen, tel. 072-5052492 (G Hageman, Westerweg 13, Limmen). LIMMEN - De klaverjasclub ELKC houdt op vrijdag 27 december een kla- yerjasdrive in De Lantaarn te Limmen. Deze klaverjasdrive wordt al weer voor de vierde keer georganiseerd en is een welkome afwisseling gedurende de feestdagen. De aanvang is om 10.00 uur en de drive is ongeveer om 17.00 uur afgelopen. Er worden eerst twee ron des gespeeld daarna is er gelegenheid om te vlotbruggen en te lunchen. Tussen de pauzes door kan men vlot bruggen. En wil het kaarten of vlot bruggen niet erg lukken, dan kan men altijd nog een gokje wagen in de loterij, zodat u toch nog met een prijsje thuis komt. Inschrijven kan vanaf nu bij Jeanette van de Putten, 't Kieftenland 52, tel. 072-5052794 of bij De Lantaarn, 5051313. Snel reageren wordt geadvi seerd, want vol vol. Het inschrijfgeld is E 10,-, te voldoen op vrijdag 27 december. Hierbij zit inbegrepen een kopje koffie met cake en de lunch, waarbij koffie, thee, en melk wordt geserveerd. LIMMEN - De Stichting Welzijn Ouderen Limmen houdt op zondag 15 december vanaf 14.00 uur de Vredeburg open voor alle 55-plussers uit Limmen. Onder het genot van een kopje koffie of thee en een drankje kan men kaarten, sjoelen, biljarten en er zijn Oudhollandse spellen. Kortom, u kunt gewoon een gezellige middag heb ben met elkaar. Voor meer informatie: Thea Adrichem tel. 072-5051404. BAKKUM - Gedeputeerde Wilde kamp installeerde woensdag 4 decem ber om 18.00 uur de Fauna beheereenheid Noord-Holland. Dit op basis van een overeenkomst tussen de provincie, de Westelijke Land- en Tuinbouworganisatie (WLTO), alle natuurbeheerders en jagersverenigin gen in Noord-Holland. De bijeenkomst vond plaats in restaurant Johanna's Hof te Bakkum. De Flora- en Faunawet is bedoeld om in het wild levende dieren te bescher men. Wanneer beschermde dieren, als ganzen, eenden of vossen schade ver oorzaken aan bijvoorbeeld landbouw gewassen, kan het nodig zijn deze die ren te verjagen of te bejagen. Hiervoor kan de provincie als bevoegd gezag Flora- en Faunawet voor het beheer en schadebestrijding ontheffing verlenen. Op grond van deze wet komt er in elke provincie een Faunabeheereenheid. De Faunabeheereenheid Noord- Holland (FBE) adviseert Gedepu teerde Staten over het faunabeheer. Verder zal de FBE conform het provin ciaal beleid een faunabeheerplan opstellen, ontheffingen aanvragen en eventuele schaderegelingen treffen. Omdat momenteel structurele rijksfi nanciering niet mogelijk blijkt, zal de provincie de FBE voorlopig voor 3 jaar financieren. Het gaat hierbij om een bestuur gevormd door vertegenwoordi gers van de agrarische sector, natuurbe heerders en jagersverenigingen én een secretariaat. Dit secretariaat wordt ondergebracht bij de WLTO in Haarlem. AKERSLOOT - De huisartsen van Akersloot en Uitgeest hebben besloten zich vanaf 2 januari 2003 tijdens de avond-, nacht- en weekenddiensten aan te sluiten bij de bestaande huisartsen post in Beverwijk. Zij zijn tot dit besluit gekomen om de werkdruk op de huis artsen te verminderen en daarmee de voorwaarden voor het aantrekken van nieuwe huisartsen te verbeteren. Vanuit de huisartsenpost (dus niet van uit dé eigen praktijk) organiseren de huisartsen beurtelings hun avond-, nacht- en weekenddiensten. Op deze post is altijd een arts aanwezig. De huisartsenpost bevindt zich in het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk, naast de hoofdingang op de begane grond. De post is bereikbaar op de vol gende nummers: 0900-0567 of 0251 - 265265. Dit nummer geldt uitsluitend buiten de kantooruren; van maandag t/m vrijdag tussen 17.00 en 8.00 uur en op zaterdag en zondag. Een speciaal opgeleide doktersassis tente hoort de klacht aan en vraagt ook enige administratieve gegevens. Zonodig brengt zij u in contact met de dienstdoende huisarts of wordt een afspraak gemaakt voor het spreekuur. Voor patiënten die vanwege hun ziekte niet in staat zijn naar Beverwijk te komen wordt net als nu een visite aan huis afgelegd. Alle telefonische advie zen die de doktersassistente geeft, wor den achteraf altijd gecontroleerd door de huisarts. Het blijft uiteraard zo dat er alleen zorg geleverd wordt voor problemen die zodanig dringend zijn dat ze niet kun- nen wachten tot het reguliere spreek uur van de eigen huisarts. De huisart senpost is geen inlooppost, dus men moet altijd eerst bellen voor een afspraak en niet rechtstreeks naar de post toe gaan. CASTRICUM - Zin in klimmen, ten nissen, darten of squash? In de kerstva kantie ben je welkom om in Sportpark Berg en Bal te Castricum je sportieve kanten te laten zien en tot het topje van Berg en Bal te klimmen, een stevig bal letje te slaan of net zo goed als Raymond van Barneveld te worden in het darten. Deze activiteiten worden georganiseerd door de Stichting Welzijn tastricum in samenwerking met Sportpark Berg en Bal. Je kunt deelnemen als je tussen de 6 en 12 jaar oud bent en de prijs is E 2,30 per activiteit.Voör een hapje en een drank je in de pauze wordt gezorgd, je hoeft alleen een paar gympen mee te nemen. De activiteiten worden 's middags tus sen 14.00 en 16.00 uur gehouden (let op: tennis van 14.30 tot 16.30 uur) op de volgende data: maandag 23 december tennis, dinsdag 24 december klimmen, vrijdag 27 december darten, maandag 30 december tennis, dinsdag 31 decem ber klimmen, donderdag 2 januari squash, vrijdag 3 januari darten. Je kunt je opgeven bij Berg en Bal tus sen 9.00 en 16.00 uur, tel 0251-657070. Adres Sportpark Berg en Bal: De Bloemen 69, Castricum. CASTRICUM - Amateur-kunstenaars uit Castricum en omstreken worden uitgenodigd deel te nemen aan de jaar lijkse Tentoonstelling voor amateur kunstenaars in Toonbeeld. De Fotoclub Castricum en Toonbeeld organiseren deze tentoonstelling in de verwachting dat weer vele kunstenaars hun artistie ke kwaliteiten willen tonen of laten horen. Evenals de vorige keer willen zij aandacht vragen voor een thema. Hoewel het geen verplichting is roepen de organisatoren alle kunstenaars op om in hun werk het thema Alles mag zijn te verwerken. Alles mag zijn is een gedicht waarmee de 11 jarige Camille Deceuninck uit België de Gouden Flits won. Er zal een grote verscheidenheid aan kunstzinnige vormen tentoongesteld worden, zoals schilderijen, beelden, kal ligrafie, foto's, keramiek, sieraden, en dat daarin op een creatieve manier het thema verwerkt wordt. Daarnaast is de muzikale deelname een belangrijk onderdeel. Tijdens deze tentoonstelling worden musici uitgenodigd om op te treden. In de afgelopen jaren is geble ken dat deze tentoonstelling grote belangstelling trekt van bezoekers uit Castricum en omgeving. Ook dit jaar is de tentoonstelling onderdeel van de zogenaamde Winterroute. Bezoekers kunnen deze route volgen langs diverse kunstcentra in de regio. De tentoonstelling vindt plaats in het gebouw van Toonbeeld op 25, 26, 29 december 2002 en op 1 januari 2003. Aanmeldingsformulieren zijn verkrijg baar tijdens kantooruren (9.00-12.00 en 13.30-16.30) bij Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6,1901 TJ Castricum, tel. 0251-659012. Deelnemers kunnen hun formulier inleveren vóór 15 december a.s. In de hoop dat velen zullen mee doen, Fotoclub Castricum Toonbeeld Tentoonstellingen. LIMMEN - Op woensdag 18 december zal het Neva Ensemble een concert geven in de Corneliuskerk aan de Dusseldorperweg te Limmen. Voor de pauze zal het Neva Ensemble Slavisch- Byzantijnse kerkmuziek laten horen, o.a. werken van de grote Russische componisten als Boftniansky, Rach- maninov en Tjaikovski. Het Neva Ensemble bestaat uit drie zangeressen en drie zangers. Zij worden begeleid door pianiste Valery Matygulina. Allen hebben een opleiding gevolgd aan het conservatorium en de hoge school voor muziek in St. Petersburg. De leden afzonderlijk werken als solist in de' Opera en de Philharmonie. De tournee in Nederland begint 1 november en eindigt 26 januari 2003. Zij zullen in die periode ruim 90 concerten verzorgen. De aanvang is om 20.30 uur en de toe gang bedraagt E 11,- (incl. consump tie). Kaarten kunt u kopen bij Stuifbergen aan de Kerkweg 42 te Limmen. Het Neva Ensemble treedt op in de Corneliuskerk te Limmen. CASTRICUM - Vrijdag 27 december zal de weekmarkt in de kern Castricum niet doorgaan wegens geringe belang stelling van de marktkooplieden. LIMMEN - Op 18 december heeft het KVG alweer de laatste ledenavond van het jaar 2002, om 20.00 uur in de Burgerij. Deze avond viert men het kerstfeest. De familie Valkering ver zorgt deze avond het muzikale gedeel te. Castricum. - In de week van 16 tot en met 21 december staan er verschillende kerstactiviteiten op het programma van de bibliotheek. In de vestiging Castricum treden van maandag tot en met vrijdag diverse leerling-ensembles van Toonbeeld op. Op zaterdagochtend 21 december is er een optreden van het Kerstprojectkoor,- bestaande uit ca. 50 inwoners van Castricum, Akersloot en Limmen, onder leiding van Cees Brugman. Dit concert vindt plaats van 11.30 tot 12.15 uur. In de vestiging Limmen is er op vrijdag 20 december een kerstpakkettenactie. Onder het motto Gun uzelf een kerst pakket worden leners in de gelegen heid gesteld, op vertoon van hun bibli otheekpas, een door de bibliotheek uit diverse boeken samengesteld kerstpak ket te lenen. Er zijn pakketten voor romantische, avontuurlijke en reislusti ge lezers. De kerstpakkettenactie start vrijdag 20 december om 14.00 uur. Er is een beperkt aantal pakketten, dus op is op. In de vestiging Akersloot helaas dit jaar geen kerstviering. De bibliotheek is i.v.m. verbouwing en herinrichting namelijk gesloten van 16 december tot 30 december. LIMMEN - Zondagmiddag zal in de Burgerij te Limmen, Prins Tyl de X weer talloze Gorteldonkers uitnodigen aan tafel om de winterkost te komen eten tijdens de traditionele eetmiddag van de carnavalsvereniging de Uylenspieghels. Als speciale 'voorproe ver' heeft prins Tyl zijn nieuwe raadslid René Levering aangewezen. Deze raadsman is de laatste keer in de media tussen de regels verdwenen en derhal ve niet aan het volk als nieuw raadslid geïntroduceerd. Deze middag staat weer in het teken van een Oudhollands gebruik om in de koude winterdagen de gezelligheid lek ker bij elkaar te zoeken en daarbij samen de maaltijd te gebruiken. Ook aan muziek en entertainment is gedacht. Het muziekduo Cherra zal zorgen dat jong en oud het op de dans vloer naar hun zin hebben.Voor de kleinere gasten is er een speel/video- hoek en tevens de gelegenheid om zich te laten schminken. Als u dus (na de alternatieve elfsteden tocht op de schaats te hebben gereden) zin heeft in een warm en gezellig onderkomen; kom dan om 16.00 uur naar de Burgerij en schuif gezellig aan. Aan de zaal kunnen zondag alleen entreekaarten worden gekocht. Tot zaterdag kunt u nog eetkaarten verkrij gen op de volgende adressen: fam. Burgering aan de Vredeburglaan 2 en bij fam. Baars aan de Burg. Nieuwenhuijsenstraat 97 te Limmen Prijs: 3,50 euro voor donateurs en 5 euro voor niet-donateurs. Kinderen t/m 12 jaar gratis. LIMMEN - Het programma voor het weekend van 13,14 en 15 december bij Jongerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/in 12 jaar Bij Conquista maken zich al weer hele maal op voor de kerstdagen. De kerst kaarten verstuur je natuurlijk op tijd, dus daar is alle aandacht voor bij Conquista. Er zijn glitterpennen, glit- terlijm, oude kerstkaarten, plakstickers etc. in overvloed, dus je kunt helemaal uitleven die ochtend. De ochtend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. Entree 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Ben je al eens eerder bij een disco avond geweest, dan weet je dat dit weer een leuke avond wordt. En anders, kom absoluut een keer langs en check it out! Je kunt je eigen muziek altijd aanvra gen, er is een heel assortiment aanwe zig, dus jouw favoriete nummer zit er ook vast wel bij. De deuren gaan open om 19.00 en sluiten om 23.00 uur. Zondagmiddag 15 december is Conquista voor iedereen geopend van 15.00 tot 19.00 uur. Gratis entree. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is iedere vrijdag en zaterdag geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin in een gezellige avond? Ga dan bij Conquista langs. De medewerkers heten je graag welkom. CASTRICUM - Vrijdag 13 december wordt er in de Tuin van Kapitein Rommel in Castricum (ingang tegen over het station) een sfeervolle kerst markt gehouden. Ook de Stichting WOL is hier met een kraam aanwezig. Naast kunstnijverheidsproducten uit Burkina Faso worden dozen met zes flessen goede Siciliaanse wijn verkocht. Een doos kost 25 euro. Hiervan is 10 euro voor de bouw van een school in Burkina Faso, West Afrika. Wie geen wijn wil, kan op een andere manier een steentje bijdragen. De medewerkers van de WOL informeren u graag over het project. De markt is open van 15.00 uur tot 20.00 uur. De WOL zet zich al jaren in voor ont wikkelingsprojecten in Burkina Faso. Dit jaar gaat het om de bouw van een nieuwe school in het dorp Risci in de provincie Yatenga. In dit dorp hebben de oudefs in 1999 een school gesticht. Zij hebben zelf van leem en stro een bouwsel gemaakt en de overheid heeft een onderwijzer beschikbaar gesteld. Het is de enige school in het dorp met een verder anal fabete bevolking. Het bouwsel kan ech ter nauwelijks een school genoemd worden en dit komt de kwaliteit van het onderwijs niet ten goede. De ouders in Risci zijn erg gemotiveerd om hun kinderen naar school te sturen, maar door de slechte omstandigheden waar onder les moet worden gegeven, drei gen zij de moed een beetje te verliezen. De WOL wil hen graag helpen om te zorgen dat er en echt schoolgebouw in hun dorp komt. Help mee om de school te bouwen. Ga naar de kerstmarkt of steun het project met een donatie op bankrekening 96.97.79.267 t.n.v. Stichting WOL te Limmen. Voor informatie: www.stich- tingwol.com of tel. 072-5052680 ('s avonds). Dit schoolgebouw kan wel enige verbetering gebruiken

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 12