tj intratuin fUKK Ajj O Onredelijk claimgedrag aangepakt Derby HSV-Foresters door huidige weersomstandigheden afgelast Actie verkeersbrigadiers Springschans en Radboud 'edri elicMÊ jm HET GROENE WARENHUIS iMisschien niet het mooiste voetbal om te zien maar wel de leukste wedstrijd van het jaar9 BORDEN 'Planschadeverzoeken worden te makkelijk ingediend' Warme reacties op eerste actiedag van blauwbekkende verkeersouders A P E L LA (072)5351000 Huis kopen? NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN BB zie pagina 3 UITGAVE VAN DE UITKIJKPOST MET DE FEESTDAGEN i.p.v. wo. 18 dec vriidaa 20 december wo 25 december GEEN KRANT i.p.v. wo. 1 jan donderdag 2 januari ELEKTROTECHNIEK Midi kerstster, lemon of wit, ca. 25 cm. Van 2,29 67e JAARGANG NO. 50 Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl www.vanderborden.nl 'Heeft u mij nodig, dan mag u dag en nacht bellen..." kopij redactie advertenties inleveren vóór 16 dec. 17.00 uur kopij redactie advertenties inleveren vóór 30 dec. 12.00 uur www.mtratuin.nl Heiloo, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. VOOR AANLEG EN ONDERHOUD VAN UW TOTALE EINSTALLATIE Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00-17.30 uur vrijdag: 8.00-14.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 1 020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - Als het aan de fractie van de VVD ligt wordt er zo spoedig moge lijk een einde gemaakt aan de moge lijkheden die de burgers hebben tot het indienen van een planschadeverzoek. Volgens raadslid F. Calf is het gebruike lijk dat de gemeente een planschade verzoek doorstuurt naar een extern bureau. Het advies dat daar vervolgens wordt afgegeven wordt door de gemeente opgevolgd. Kosten per afge geven advies: E 3000,- tot E 4000,-. Doorn in het oog „Een hoop geld, zeker wanneer er nau welijks sprake is van daadwerkelijke 'schade' en het bureau met een negatief advies komt," zo sprak de heer Calf vorige week maandag tijdens de raads vergadering in het gemeentehuis. Het is hem een doorn in het oog dat de bur gers tegenwoordig zo makkelijk met claims richting de gemeente kunnen strooien, en erger nog: dat de gemeente de kosten van deze claims helemaal voor haar rekening moet nemen. Valse verwachtingen De fractie maakte zich daarbij ernstige zorgen over de wijze waarop het Juridisch Adviesbureau Ruimtelijke Ordening Maat en Ruijgrok te Warmond (bij Leiden), optredende als gemachtigde namens een vijftal inwo ners van Heiloo, een aanvraag indiende van Planschade conform artikel 49 Wet Ruimtelijke Ordening. Volgens de VVD worden door dit bureau hele stra ten met brieven bestookt op basis van een No Cure, No Pay-voorstel. Het bureau regelt planschade voor de bewoners, lukt het niet dan betalen 'de klanten' ook niets. „Je kunt het de men sen niet eens kwalijk nemen dat zij hierop reageren", aldus de heer Calf. „Er worden valse verwachtingen gewekt, en dat terwijl de bewoners niet eens kunnen beoordelen of er nu wel of geen sprake is van planschade." Leefgebied aangetast Er wordt van planschade gesproken wanneer er een dusdanige verandering in de woonomgeving plaatsvindt dat het leefgebied wordt aangetast. Wanneer bijvoorbeeld een bestem mingsplan zodanig wordt gewijzigd dat er sprake is van 'overlast' voor de omwonenden en daardoor hun huizen aantoonbaar in waarde zullen dalen. De vijf bewoners van de Kenne- merstraatweg en Warmoezierslaan zijn in elk geval wel deze mening toege daan. Zij voerden aan dat door het in 1996 vastgestelde bestemmingsplan Zuid-Oost 2 hun woningen wel degelijk in waarde zijn gedaald. Waar vroeger de grond achter hun huizen agrarisch bestemd was, staat immers nu het kan toorgebouw van de Thuiszorg en zijn woningen gebouwd aan de Nijverheidsweg. Hek van de dam Volgens het raadslid is het Juridisch Adviesbureau in eerste instantie zelfs van het verkeerde bestemmingsplan uitgegaan. „Als wij dit als gemeente raad zomaar laten passeren, dan is het hek van de dam en zal de gemeente voor veel onnodige advieskosten komen te staan. Ook wanneer het ver zoek om planschade wordt afgewezen door de Stichting Adviesbureau Onroerende Zaken, het bureau waar de gemeente Heiloo volgens haar ver ordening advies moet inwinnen, zijn de kosten voor de rekening van onze gemeente. Uiteindelijk zullen deze kos ten, vele duizenden euro's per geval, op het bordje van alle inwoners van Heiloo komen. We kunnen de euro's wel beter gebruiken in onze gemeen te!" Volgens de eigen verordening, toepas sing artikel 49 van de Wet Ruimtelijke Ordening, kan de raad volgens art. 3 genoemde termijnen schadevergoeding weigeren zonder toepassing te geven aan artikel 4 en volgende. Volgens dit artikel dient er een afschrift van dit besluit aan de verzoeker aangetekend te worden verzonden met daarin de aangegeven mogelijkheden van beroep. Wethouder J. Daas meende dat de ove rige raadsleden eerst maar eens serieus met elkaar van gedachten moesten, alvorens er een beslissing kan worden genomen. Hij kondigde aan dat hij in februari een notitie zou presenteren. De VVD kreeg steun van de PvdA en de NCPN. Zij' vonden zelfs dat in dit actuele geval de kosten van het advies bureau moesten worden bespaard. 'Als de bewoners het daarmee niet eens zijn kunnen zij in beroep bij de rechter', aldus de partijen. GroenLinks, Heiloo 2000 en CDA zijn voorstander van handhaving van de huidige situatie en willen verder praten in februari. De definitieve beslissing moest echter wor den uitgesteld omdat een lid van Heiloo 2000 afwezig was en tijdens de stemming de stand op 9 tegen 9 bleef steken. De raadsvergadering in januari zal derhalve meer duidelijkheid moe ten brengen. 11 DECEMBER 2002 HEILOO Vier jaar geleden begon René Kaandorp voor zichzelf. Aan huis zette hij zijn bedrijf Rekado elek trotechniek op, dat hij zo'n 1,5 jaar geleden naar de Schrijnwerker 10 ver huisde. René heeft inmiddels drie full time installateurs in dienstzelf zorgt hij vooral voor het maken van de ontwerpen en onderhoudt hij het con tact met de klanten. Het vak noemt René afwisselend: „Zo sta je in een luxe woning, dan ergens achteraf in een oud schuurtje. Alles op het gebied van elektra kan door ons worden ver zorgd, of dit nu om een woonhuis of groot bedrijf gaat, of om het aanleggen van één stopcontact of een complete installatie, u belt en wij komen." Bij Rekado kunt u terecht van ontwerp tot montage. Rekado maakt zich niet alleen sterk voor elektro technische installatie, verdeelinrich- tingen, binnen- en buitenverlichting, geluidsinstallaties, intercom en belin- stallaties, maar is ook behulpzaam bij de installatie van data-netwerken, personen omroepinstallaties en cen trale antenne installaties van Hirschmann. De centrale stofzuigersystemen van Allaway en Snoek zorgen er voor dat stofzuigen op een comfortabele manier kan worden gedaan, zonder gesleep met apparaten en gestruikel over losse snoereinden. Door de motorunit op een centrale plaats in het huis weg te werken en op enkele plekken in de woning zuigcontacten te plaatsen, steekt u eenvoudig de slang in het zuigcontact en wordt het huis zonder lawaai echt schoon. Bovendien worden zo geen stofdeelt jes meer door het huis verspreid die allergieën en luchtwegaandoeningen kunnen veroorzaken. Automatisch licht Gemak dient de mens. Dat moeten ze bij Xanura huisautomatisering ook hebben gedacht. Rekado levert van dit merk complete lichtsystemen voor particulieren die vooraf program meerbaar zijn of met een afstandsbe diening kunnen worden geactiveerd. Door gebruik te maken van het bestaande lichtnet, waarachter ver zend- en ontvangstschakelaars wor den geplaatst, kunnen de comman do's over het lichtnet worden verzon den. Via de computer programmeert u het tijdstip waarop de verlichting dient te worden in- of uitgeschakeld, waarna dit volautomatisch gebeurt. Zeer handig wanneer u afwezig bent tijdens bijvoorbeeld een weekje vakantie. Het systeem is simpel in te bouwen in de bestaande installaties en kan zonder enig hak- of breek werk. Kladje mee „Tegenwoordig is er veel mogelijk op elektragebied", meent René. „Het is alleen jammer dat mensen vaak op de elektricien willen bezuinigen." Om daar vervolgens grijnzend toe te voe gen: „Maar ja, als wij ons werk goed doen, zien de klanten er ook niets van. Mensen doen uiteraard ook veel zelf. Ik kom tijdens mijn werk echter wel eens zulke slechte installaties tegen, dat zij echt gevaarlijk kunnen zijn. Dan denk ik dat de mensen toch beter hier naar toe hadden kunnen bellen." René Kaandorp is altijd al geïnter esseerd geweest in elektrotechniek. Na het volgen van de MTS (richting elektrotechniek) en diverse cursus sen heeft hij voor diverse bazen ge werkt. „Dan kreeg ik een kladje mee en moest ik er maar iets van maken", vertelt René Kaandorp. „Dat deed ik ook, totdat ik bedacht dat ik dan ook wel voor mijzelf kon beginnen. Ik dacht immers toch alles zelf al uit!" Projecten Kaandorp heeft diverse grote pro jecten op zijn naam staan. Hij heeft 28 appartementen in Amsterdam van de juiste elektra voorzien, en was vier maanden bezig bij Pauw recreatie om alle verlichting en elektra aan te leggen. „Op de telefoon na hebben we daar alles gedaan. Ook werken wij voor een hele grote drukkerij. Je kunt wel stellen dat wij van woning tot utiliteiten tot ons werkterrein reke nen." Rekado Elektrotechniek vindt u aan de Schrijnwerker 10, tel. 072-5323024/fax: 072-532025, e-mail: info0rekado.nl. Op www.rekado.nl vindt u meer infor matie over het bedrijf De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Bij wijze van proef gaan elf enthousiaste ouders en Radboud in de week van 9 tot en met 13 december schoolgaande kinderen helpen oversteken op de drukke Stationsweg (ter hoogte van de Breedelaan). Maandag was de eerste dag van deze actie. Het was erg vroeg en erg koud voor deze verkeersbrigadiersmaar de reacties op hun optreden waren des te warmer, (foto: UKP) Voetvallers Steven Ursem (links) en Jan Schöorl kunnen het in het dagelijks leven prima met elkaar vinden. Totdat hun clubs HSV en de Foresters tegen elkaar spelen...Dan gaat het 'om de knikkers(foto: UKP) In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. Inde aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. HEILOO - Bij wijze van proef gaan elf enthousiaste ouders van scholen de Springschans en Radboud in de week van 9 tot en met 13 december school gaande kinderen helpen oversteken op de drukke Stationsweg (ter hoogte van de Breedelaan). Zo hopen zij meer ouders te bereiken om zich als bri gadier aan te melden. De Stationsweg wordt door veel ouders als hindernis ervaren, waardoor ze hun kinderen niet alleen naar school durven laten gaan. Op deze manier kan het oversteken voor kinderen een stuk veiliger worden waardoor ouders niet altijd meer mee hoeven. Hierdoor kan ook het verkeer in de Breedelaan voor de beide scholen afnemen, wat daar de veiligheid ten goede komt. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo De Uitkijkpost bezocht vrijdag de twee spelers Steven Ursem van HSV en Jan Schoorl van Foresters in de kantine van HSV. Onderwerp van gesprek was uiteraard de geplande derby van aan staande zondag. Vanmorgen ontvingen wij echter het bericht dat deze wedstrijd definitief is afgelast door de huidige weersomstan digheden. Ondanks dit feit heeft de redactie besloten het originele inter view, inclusief de verwijzingen naar de geplande derby, te plaatsen: ner. „Wij hebben dit jaar voor het eerst Mare de Wilde als trainer, die zich al snel heeft bewezen. We doen het prima in de competitie en zijn goed op weg naar een mooie plaats bovenaan de ranglijst." Verwachtingen en voorspellingen De aankomende derby zien de beide heren positief tegemoet. Steven: „Tactisch zal het misschien wat minder zijn, maar iedereen kan er op rekenen dat er geknokt zal worden voor de overwinning. Wedstrijden tus sen HSV en Foresters zijn sowieso een verhaal apart. Voor veel bezoekers is het echt een middag uit, inclusief een erg gezellige 'derde helft'. Ik ben niet superzenuwachtig voor deze wedstrijd, maar je bent je wel meer bewust van de lading die zo'n derby heeft doordat andere mensen je wekenlang op lopen te jutten." Jan: „Ik ben toch wel nerveuzer dan voor andere wedstrijden. Ook niet omdat ik bang ben dat we verliezen, maar meer omdat er zoveel bekenden op de tribune zullen zitten. Dan moetje wel wat laten zien natuurlijk! Maar het wordt ongetwijfeld weer een mooie voetbaldag." HEILOO - In het dagelijks leven kun nen Steven Ursem (25) en Jan Schoorl (27) het prima met elkaar vinden, en drinken ze regelmatig samen een bier tje bij 'Aris'. Als de weersomstandighe den het toelaten, is die vriendschap aanstaande zondag even bekoeld voor negentig minuten; dan gaat het name lijk 'om de knikkers'. De laatste jaren speelde HSV steeds een klasse hoger dan Foresters, waar door de eerste teams van de Heilooër clubs elkaar niet tegenkwamen op de grasmat. Na het kampioenschap van de Foresters vorig jaar werd de derby ech ter weer in ere hersteld, tot vreugde van beide verenigingen. Een 1-0 eind stand in het voordeel van de 'nieuwko mer' de Foresters was toen het resul taat. Beide spelers betitelen de aankomende derby dan ook als 'misschien niet het mooiste voetbal om te zien, maar wel de leukste wedstrijd van het jaar'. Haat en nijd achterhaald Steven Ursem: „Dit komt ten eerste door het feit dat we allebei natuurlijk echt Heilooër verenigingen zijn, wat het voor het publiek des te leuker maakt." De haat en nijd die vroeger altijd bestond tussen het oorspronkelijk pro testantse Foresters en het katholieke HSV, is al jaren niet meer van toepas sing. Jan Schoorl: „Dat is nog echt iets van de oude garde. Natuurlijk wil je wel winnen van de andèr. Maar wel door sportief voetbal. Bij andere clubs kan het er nog wel eens hard aan toe gaan, dan kijk je niet naar wie er voor je voe ten loopt. Dat doe je dus wel tegen HSV, omdat je die jongens allemaal wel kent". Steven vult hem instemmend aan, „Ook houden we eikaars verrich tingen geïnteresseerd in de gaten hou den. We gunnen elkaar voorspoed en vinden het jammer als de ander het niet zo goed doet dat seizoen. Tot aan de dag dat we elkaar op het veld tegenko men, natuurlijk, dan willen we allebei gewoon winnen. We hebben de laatste keer voor het eerst van Foresters verlo ren. Dat was een foutje en dat gebeurt ons natuurlijk niet nog een keer. Als je wint hoor je daar namelijk niemand meer over, terwijl een nederlaag je tot vervelens toe wordt ingewreven." Voetbal in de aderen Bij beide voetballers is het spelletje met de paplepel ingegoten, of zit het voetballen in ieder geval in het bloed. Steven: „Mijn familie heeft altijd bij HSV gevoetbald. HSV wordt binnen de vereniging ook nog steeds een fami lievereniging genoemd. Ook het feit dat de meeste leden al van jongs af aan bij HSV spelen, dus zo'n beetje zijn opgegroeid binnen de club, is tekenend voor HSV. Daardoor heerst er een prettige sfeer binnen de vereniging, wat ook blijkt uit de vele vrijwilligers die er elke wedstrijd en training weer voor zorgen dat alles perfect is geregeld. Jan: ,,Ik heb het voetballen niet bepaald van mijn vader. Die brak na melijk zijn sleutelbeen bij een potje voetballen tijdens een vakantie en was er meteen klaar mee. Maar dat familie gevoel herken ik wel, vooral wat betreft ons team dat erg hecht is. We zijn niet alleen maar teamgenoten, maar ook goede vrienden van elkaar." Goede trainer is het halve werk Steven en Jan zijn beide middenvel ders, waarbij Steven op rechts speelt en Jan aan de linkerkant is gepositioneerd. Jan: „Het is wel toevallig dat we precies tegenover elkaar staan. Ik speel dit jaar voor het eerst op deze positie, doordat we er aan het begin van het seizoen twee nieuwe spelers bij hebben gekre gen; Dennis Karté en Geert Koelman. Geert had zich bij Meervogels al bewe zen als een uitstekende spits, dus heeft onze trainer Edwin Veenstra me op linkshalf laten spelen. Hij zag al snel dat ik daar goed op mijn plek ben. Ik was in het begin een beetje sceptisch over mijn nieuwe positie, maar al snel bleek dat hij gelijk had." Ook over de door Veenstra verbeterde verdedigingslinie en de sterker gewor den tactische kwaliteiten van Foresters is Jan te spreken. Steven is het met hem eens, ook hij vindt dat het spel van Foresters steeds beter wordt, en onder streept het belang van een goede trai- HZV de Witburger toernooi Over mooie dag gesproken: Steven en Jan voetballen allebei bij HZV de Witburger (daar wel in hetzelfde team), dat op tweede kerstdag het HZV de Witburger toernooi houdt. Dit toernooi staat bekend om de goede sfeer gecom bineerd met leuk voetbal, gespeeld door diverse clubs uit de eigen compe titie. Het begint om 11.00 in sporthal 't Vennewater en na afloop is er live muziek. Wie gaat er winnen? Maar eerst nog even over aanstaande zondag: wie maakt er volgens de heren de meeste kans op de overwinning? Jan: „Daar waag ik me niet meer aan. Ik heb al meerdere keren de fout gemaakt een al te positieve uitslag te voorspellen..." Steven durft het wel aan en zegt resoluut: „We winnen, dat is zeker, en met 2-1." Jan: „Nou, in dat geval zeg ik dat het 3-1 wordt, natuur lijk in het voordeel van Foresters!" Volgens de laatste berichten is het duel helaas afgelast. U wordt tijdig geïnfor meerd over de nieuwe speeldatum. Wie echter nog steeds zin heeft in een middag voetbal, is welkom in de HSV-kantine om Ajax- PSV op televisie te kijken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1