i De Egmonden 1 Zaag je eigen kerstboom Maak van december een feest voor mens én dier out V Speciale kerstviering voor kinderen in Alkmaar Werk Katinka Krijgsman te zien tijdens kerstmarkt Gospel-kerstliederen in koepelkapel GGZ NHN [Mm mm liters UITKIJKPOST - 11 DECEMBER 2002 - PAGINA 8 Kerstmarkt plantenkas GGZ Noord-Holland Ruimactie (brom)fietswrakken NS-station Heiloo Bace Dance en kerstballen maken in Tendenz Kerstsamenzang in kapel GGZ NHN Cursus Luisteren naar klassieke muziek in Bibliotheek Heiloo Man aangehouden na plegen van mishandeling en vernieling Ophaaldagen huisvuil verandert Wisselpas zoekt uitbreiding Popkoor samen met Pilgrims in Buk Buk De Nieuwe Wereld MIÜÜ1PP f Ophalen oud papier in de kern Limmen Afghaans, Koerdisch en Arabisch in Bibliotheek Heiloo bij kaarslicht Winter- en kerstliederen in kapel GGZ Noord- Holland-Noord Kerstmarkt in het Trefpunt Cursussen en workshops Trudi Buis-Beers Ouderenochtend Inbraak winkel Kerst Play-in in Slotkapel Fotoclub DEFA Slotkapel organiseert activiteiten in Egmond Milieucontrole vanuit de lucht naar opslag van grond, mest en compost HEILOO - Op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord - het voormalig psychiatrisch ziekenhuis Willibrord - wordt van 6 tot en met 21 december een kerstmarkt gehouden. De planten kas wordt gedreven door cliënten van GGZ NHN in het kader van de zoge naamde arbeidsrehabilitatie; een opstapmiddel naar het reguliere arbeidsproces. Op zaterdag 21 decem ber treedt er van 14.00 tot 15.00 uur een Tsjechisch koor op in de kas. De kas beschikt over een gevarieerd aanbod. Zo zijn er acht soorten kerst bomen met en zonder kluit waaronder de prachtige Nordmanbomen die hun naalden bijna niet verliezen. De kerst bomen worden professioneel verpakt waardoor er geen dennennaalden in de auto terechtkomen tijdens het vervoer. Naast kerstbomen zijn er vele bloeien de en niet-bloeiende planten te koop zowel voor binnen als voor buiten, windlichten, schorsbakjes, flessen- boxen, potterie, kaarsen, kandelaars, kerstboomstandaards en rietwerk. Verder beschikt de plantenkas over een ruim assortiment groen en accessoires om zelf kerststukjes te maken. Voor niet-creatieven is het mogelijk kant-en- klare kerststukjes te kopen. Deze kun nen op maat en kleur worden gemaakt. De kerstmarkt in de plantenkas is geo pend van 6 december tot en met 21 december van 10.30 tot 16.30 uur. De kas is ook op zaterdag open, maar op zondag gesloten. De plantenkas is op het terrein van GGZ NHN - het voor malig psychiatrisch centrum Willibrord - Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Op het terrein is de route naar de kas aangegeven met borden in de vorm van een sneeuwpop zowel vanaf de ingang aan de Kennemerstraatweg als vanaf de ingang aan de Kanaalweg. HEILOO - In en rondom de stallingen bij het NS-station Heiloo worden regel matig (brom)fietswrakken aangetrof fen. Dit geeft een slordige aanblik en werkt verloedering in de hand. Bovendien nemen deze wrakken onno dig stallingruimte in beslag. Deze situ atie is niet gewenst en daarom heeft de gemeente Heiloo zich voorgenomen wrakken van fietsen en bromfietsen periodiek te verwijderen. Op grond van artikel 5.1.11, lid 1 en 2, van de Algemene Plaatselijke Verordening is de gemeente gerechtigd (brom)fietswrakken en foutief geplaatste (brom)fietsen weg te halen. Er is sprake van een (brom)fietswrak, als het: in onvoldoende staat van onderhoud verkeert (er is niet meer mee te rijden); in verwaarloosde toe stand verkeert (er is lang niet meer op gereden, de voormalige eigenaar heeft er kennelijk afstand van gedaan); een geringe ecohomische waarde heeft (er moeten meer kosten worden gemaakt voor het opknappen dan de waarde van de (brom)fiets is). Deze week voorziet de gemeente (brom)fietswrakken van een^sticker met de waarschuwing dat het wrak binnen enkele dagen wordt verwijderd. De eigenaren hebben dan nog de gelegenheid hun bezit zelf mee te nemen. Staan de (brom)fietswrak- ken er na enkele dagen nog, dan haalt de gemeente ze weg. Gedurende een periode van 14 dagen na het verwijde ren van het wrak kan de eigenaar deze tegen betaling van een boete van E 12,- ophalen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente aan het Rosendaal 2 in Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last, veiligheidscoördinator, afdeling Bestuursondersteuning, tel. 072- 5356644.- HEILOO - Zaterdagavond 14 decem ber is Base Dance-avond. Tendenz wordt omgetoverd tot een vet gave disco voor de groepen 8 in Heiloo. Het duurt van 19.30 tot 22.00 uur en de entree is gratis. Op vrijdagavond 13 december is van 20.00 tot 23.00 uur de wekelijkse Dance Party voor bezoekers vanaf de brugklas tot en met 15 jaar. De entree is E 0,80 en met pasje E 0,60. Op woensdag 18 december kun je in Tendenz je eigen kerstballen komen maken. Er zijn doorzichtige plastic kerstballen, die je met vele kleuren glasverf met je eigen ontwerp kunt beschilderen. Hartstikke leuk voor in de kerstboom, voor het raam of aan het plafond. Stagiaire Jennifer zal jullie hierbij helpen. De entree is gratis voor iedereen van groep 8 tot en met 15 jaar en het duurt van 15.00 tot 17.00 uur. Tendenz is alcoholvrij en in de zaal mag niet gerookt worden. HEILOO - Op dinsdag 17 december kan iedereen die graag kerstliederen zingt meezingen met het koor Cantare in de kapel van GGZ Noord-Holland- Noord, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo (op het terrein van het voorma lige psychiatrisch centrum Willibrord). Door de aparte akoestiek van de kapel klinken kerstliederen prachtig. Om de sfeer te verhogen staat er een groot aantal kerstgroepen in de kapel geëx poseerd. Cantare is een interparochieel koor, bestaande uit zo'n vijftig enthou siaste zangers en zangeressen uit Castricum, Bakkum en Heiloo. Naast het begeleiden van vieringen, doet Cantare ook mee aan korenfestivals en culturele manifestaties. De samenzang begint om 20.00 uur en zal ongeveer een uur duren. Naast samenzang is het koor ook solistisch te beluisteren. HEILOO - I.s.m. de Stichting Oude renwerk Heiloo organiseert de Bibliotheek Heiloo ook dit seizoen weer een cursus Luisteren naar klassie ke muziek. De afgelopen jaren was een historisch overzicht van een bepaalde muziekvorm (orkestmuziek, kamermu ziek) het uitgangspunt. Dit keer zal op zes ochtenden dieper ingegaan worden op een aantal afzonderlijke werken van componisten uit verschillende perio den. Van het besproken muziekstuk wordt de ontstaansgeschiedenis, enige mu ziektheoretische achtergrond en de plaats ervan in het gehele oeuvre van de componist besproken. De volgende composities zullen elk op een ochtend centraal staan: W.A. Mozart: pianocon cert in Es gr.t., K.V. 482, nr.22, L. van Beethoven: symfonie nr. 7 in A gr.t. op. 92, Fr. Schubert: laatste sonates voor piano, Joh. Brahms: strijkkwartetten in c kl.t., op. 51.1 en in a kl.t. 51.2., OG. Mahler: symfonie nr. 2 in c kl.t., B. Bartök: altvioolconcert. Het programma kan nog worden aan gepast in overleg met de deelnemers. De cursus wordt verzorgd door Gert Floor, muziekbibliothecaris in de bibli otheek van Heiloo. De cursus wordt gehouden in het Trefpunt in Heiloo, op donderdag 9 januari van 10.00 tot 12.00 uur en de daarop volgende vijf donder dagen. Kosten: voor bibliotheekleden E 40,- en voor niet-leden E 45,-. Voor deze cursus kunt u zich aanmelden bij de klantenservice in de bibliotheek, per tel. 072-5330670 of per e-mail biblio- theek@bibIiotheekheiloo.nl CASTRICUM - Dinsdagavond 3 december werd een 27-jarige man uit Tilburg aangehouden in een horecabe drijf aan de Dorpsstraat. Kort daarvoor had hij woorden gehad met een aantal andere cafébezoekers waarbij de ver dachte iemand had mishandeld. Toen de politie ter plaatse kwam reed de ver dachte weg in zijn auto. Korte tijd later kwam hij weer terug in het café. Nu kon hij wel worden aangehouden. Tijdens zijn aanhouding en overbrenging naar de politieauto pleegde de man vernie lingen aan een bromfiets en de politie wagen. De man is overgebracht naar het politiebureau in Alkmaar. Daar bleek dat de hij onder invloed van alco hol verkeerde. Hij blies 505 ug.l. Dat is ruim tweemaal de toegestane waarde van 220 ug/1. Tegen de verdachte werd proces-verbaal opgemaakt. REGIO - In de kern Akersloot worden op donderdag 19 december de takken opgehaald. Tevens wordt in de kern Akersloot in wijk 2 op dinsdag 24 december het GFT-afval opgehaald. In de kern Limmen wordt op donder dag 19 december grof huisvuil opge haald. In de kern Castricum wordt op dinsdag 24 december restafval opgehaald in wijk 5 en GFT-afval opgehaald in wijk 8. Vrijdag 27 december wordt in wijk 8 restafval (grijze afvalcontainer) opge haald. Maandag 30 december wordt GFT- afval opgehaald in wijk 1. Tevens ver valt het ophalen van grofvuil op 25 december. De nieuwe datum wordt vrijdag 3 januari 2003, hiervoor geldt dat het ophalen wel beperkt is. HEILOO - Volksdansgroep De Wissel pas danst met twee groepen op vrijdag ochtend in het Open Huis. De eerste groep van 9.20 tot 11.00 uur, de tweede groep van 10.30 tot 12.00 uur. Vooral voor deze tweede groep worden enkele nieuwe leden gezocht, mensen die al eerder gedanst hebben en dus wat gevorderd zijn. De groep wordt geleid door Marianna Knip, die de dansers voortdurend nieuw, modern en repertoire aanbiedt. Niet alleen dansen uit de Balkanlanden maar ook country line-dance en square dance. Komen de begrippen 'jemeniet', of majempas' u bekend voor en wilt u graag dansen in een niet te snel tempo, neem dan contact op met Gertie Cops, tel. 072-5334215. HEILOO - Vrijdag 13 en zaterdag 14 december zullen de meiden en man(nen) van het Popkoor hun gouden stemmetjes weer laten horen. Ditmaal in U2 thema. Houd je van U2 en ben je erg benieuwd naar het zangtalent uit Heiloo ga dan zeker naar deze swin gende avond. Popkoor zal deze twee avonden door Pilgrims*- begeleid wor den en deze band zorgt altijd voor goeie sfeer, dus ga zeker even kijken. Voor 5 euro ben je binnen en om 21.00 uur gaat de zaal open. Ingezonden mededeling December is dé feestmaand bij uitstek. Sinterklaas, de kerstman en het nieuwe jaar zorgen voor gezellige lange avon den, waarbij een hapje en een drankje niet mogen ontbreken. Toch is decem ber niet voor alle inwoners van ons land een feest. Na een treurig leven in de donkere stallen van de bio-industrie vinden miljoenen dieren een triest einde als 'ingrediënt' in een van de yele feestgerechten. Toch is dat helemaal niet nodig: het is goed mogelijk van december een feest voor mens én dier te maken! Feestmaand zonder dierenleed De dierenbeschermingsorganisatie Compassion In World Farming (CIWF) heeft daarom ook dit jaar weer een spe ciale folder gemaakt die vertelt hoe je van december een feestmaand zonder dierenleed kunt maken. Voor vlees, of voor andere producten uit de bio- industrie, zijn namelijk veel meer alter natieven, dan je op het eerste gezicht zou denken. Natuurlijk kun je besluiten vlees helemaal achterwege te laten. In de folder van CIWF staat alvast een smakelijk recept voor een kerstdiner LIMMEN - Zaterdag 14 december wordt er weer papier opgehaald ten westen van de Rijksweg in de kern Limmen. zonder vlees. Wie het lapje vlees niet wil laten liggen kan kiezen voor schar rel- of EKO-vlees, dat afkomstig is van dieren die een beter, natuurlijker leven hebben gehad. Website en gratis folder In de decemberfolder van CIWF vind je een aantal leuke en handige tips over de alternatieven voor producten uit de bio-industrie. Weet u bijvoorbeeld waar je gratis recepten voor een heerlijk kerstdiner zonder vlees kunt vinden, hoe je eieren van kippen die buiten komen kunt herkennen, en hoe je res taurants kunt vinden die vlees serveren dat niet uit de bio-industrie komt? De decemberfolder van CIWF geeft ant woord op al deze vragen. De informatie uit de folder is bovendien te vinden op de speciale website: www.diercninde- cember.com. In tientallen plaatsen in Nederland zullen vrijwilligers van CIWF deze maand actie voeren vóór de dieren en de folder onder het publiek verspreiden. Bovendien stuurt CIWF belangstellenden de folder graag gratis toe, tel: 024-3555552. REGIO - PWN biedt dit jaar op 14 december weer de mogelijkheid om een eigen kerstboom te zagen in het Noord-FIollands Duinreservaat. Tussen 10.00 en 12.00 uur bent u welkom aan de Middenweg te Egmond-Binnen. Ondanks het veel gezongen lied 'Oh dennenboom1 is onze kerstboom vrij wel altijd een fijnspar. Nu kunt u echter pronken met een echte dennenboom tijdens de kerstdagen! Het wegzagen van dennenzaailingen in de open duin- delen is onderdeel van het duinbeheer. Dennen zaaien zich erg gemakkelijk uit, horen van nature niet thuis in de duinen en verdampen relatief veel water wat allemaal nadelig is voor een rijk gevarieerde duinnatuur. v Onder begeleiding van een boswachter kari op een geschikte plek in hét duin gebied van Egmond-Binnen een boom worden uitgekozen. Ze staan er in soor ten en maten. Het gaat om Oostenrijkse en Corsicaanse dennen. Deze hebben de eigenschap de naalden lang vast te houden. Uw beste waar borg voor een kerst zonder 'naaldenta pijt' onder de boom. PWN stelt de bomen gratis beschikbaar en verzorgt ook nog het transport van de bomen vanaf de zaagplaats naar de parkeer plaats. Het vervoer wordt verzorgd met paard met wagen. Zolang er plaats is op de wagen kunt u ook zelf meerijden. Voor kinderen die mee zijn, is natuur lijk altijd wel een plekje te vinden op de wagen. Route Hoe komt u op de locatie waar de bomen worden gezaagd? Vanaf de par keerplaats aan de Middenweg (nabij Restaurant de Boerenwagen) in Egmond-Binnen gaat u richting strand. Na ongeveer 800 meter treft u een bos wachter aan die u verder helpt bij het uitzoeken van een boom. Zagen zijn beschikbaar. U kunt voor een boom van 10.00 uur tot 12.00 uur op deze locatie terecht. De boswachters vertel len u ook graag meer over de achter gronden van deze actie. Heeft u verder nog vragen, bel dan 0251-661011. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Twee hippe meiden met bril door Katinka Krijgsman. HEILOO/REGIO - Op 25 december houdt Pierewaai in samenwerking met Drop Productions een bijzondere kerstviering voor de kinderen van Heiloo en omstreken. Onder de noe mer Kerst voor Kinderen wordt door Pauline Swart (Pierewaai) en Herman de Jager (Drop Productions) het kerst verhaal verteld en gespeeld. Bijzonder is dat de voorstelling interactief is: alle kinderen doen mee. De eerste kerstvie ring begint om 14.00 uur en de volgen de om 15.15 uur. Als locatie is gekozen voor het sfeervolle schuilkerkje in de binnenstad van Alkmaar. De kinderen mogen verkleed komen als een van de figuren uit het kerstver haal. Samen met alle Jozefs, Maria's, herders en anderen wordt het kerstver haal op een voor alle kinderen begrijp bare wijze verbeeld. Natuurlijk wordt ,er ook uit volle borst gezongen en gemusiceerd door de kinderen (neem je instrumentje mee). De entree bedraagt E 2,50 (inclusief limonade en koek) in de voorverkoop en E 3,- p.p. aan de zaal. Voor meer informatie: www.pierewaai.nl. EGMOND - Onder het motto Oog op Kunst zijn tijdens de kerstmarkt in Egmond aan Zee op zondag 15 decem ber schilderijen te aanschouwen van Katinka Krijgsman bij opticien Dennis Bakker. Het werk dat Katinka Krijgsman op 15 december tentoonstelt zijn olieverfschilderijen en inkttekenin- gen. De Egmondse kunstenaar laat in haar olieverfschilderijen merkwaardig en menselijke situaties zien, waarbij veel licht en warme kleuren gebruikt worden. De inkttekeningen zijn totaal HEILOO - Tot op heden bevatte de collectie van de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo naast Neder landstalige boeken ook boeken in het Engels, Frans, Duits, Italiaans, Spaans, Portugees en sinds kort ook Indonesisch. Op dit moment zijn daar drie talen aan toegevoegd: Afghaans (Dari; twee boeken), Koerdisch en Arabisch (beide vier boeken). anders van stijl. Deze zijn heel direct en vrolijk en laten bijvoorbeeld een schaatser in een woonkamer zien of grappige badmeisjes. De kerstmarkt in Egmond aan Zee wordt op zondag 15 december gehou den in de Voorstraat van 11.00 tot 17.00 uur. De schilderijen van Katinka Krijgsman zijn te zien in de Voorstraat 104. Voor meer informatie kunt u bel len met Katinka Krijgsman, tel. 072- 5070011 of 06-20019658. ALKMAAR - Maandagavond 16 december houdt Stichting de Nieuwe Wereld een kerstviering, waarbij spiri tualiteit en traditie twee belangrijke elementen zijn. Medium Martin Reul mag velen een bloem geven voorzien van woorden of een geïnspireerde kerstgedachte, doorgegeven vanuit de Andere Wereld. De avond wordt muzi kaal omlijst door pianomuziek van Jan Burger, vertolkt door Wijnanda Burger. Entree: E 4,55 aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. Aan het Fnidsen 33 te Alkmaar, tel. 072-5334280 of www.de- nieuwe-wereld.nl. HEILOO - Op zondag 15 december is er in de kapef van GGZ Noord- Holland-Noord- het voormalig psy chiatrisch centrum Willibrord- aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo een concert van internationale winter- en kerstliederen, uitgevoerd door de groep '6 van 7', aanvang 15.30 uur. Naast deze groep kunt u luisteren naar muziek uitgevoerd door hoorn en harp. De groep '6 van 7' bestaat uit zes zus sen. Op jonge leeftijd begonnen zij met zingen tijdens vieringen in de kerk in Obdam, de plaats waar zij woonden. Hoewel zij - naarmate zij ouder werden - uitzwierven over de provincie - bleef het samen zingen belangrijk voor hen. Zij vulden hun repertoire aan met pop ulaire liederen cn ballades en gingen ook optreden in verpleeg- en verzor gingshuizen en op familiefeesten. Eenmaal per jaar - meestal rond Kerst - organiseren zij zelf een optreden voor familie, vrienden en kennissen. Een steeds groter wordende schare fans maakt dat zij dit jaar de kapel van GGZ Noord-Holland-Noord als locatie kozen. Naast meerstemmige liederen worden ook solo's en duetten ten gehore gebracht. Op het programma staan klassiekers als 'De herdertjes lagen bij nachte', kerstliederen uit diverse Europese landen en internationale lie deren met als thema 'winter'. Kaarten voor dit concert zijn te bestel len via tel. 072-5336538,072-5722496 of verkrijgbaar op 15 december, vanaf 15.00 uur in de kapel, en kosten E 5,- per persoon. HEILOO - Het black-gospelkoor Joy verzorgt ook dit jaar weer een specta culair kerstconcert en wel op vrijdag 20 december. Anders dan u gewend bent wordt dit jaar het concert niet in Alkmaar gegeven, maar in Heiloo in de koepelkapel op het terrein van GGZ Noord Holland-Noord, .voorheen de Sint Willibrordus Stichting. Naast het bekende gospel-kerstrepertoire zoals Silent Night, Joy the world, O Holy Night, Sweet little Jesus boy, Mary's boychild en nog vele andere bekende kerstnummers, zullen er ook vele num mers worden gebracht uit het alom bekende Joy-repertoir, zoals There is Joy, Goin'up younder, Praise the Lord, Closer tot the light, Something inside so strong, High and Mighty en meer. Ook kunt u dit jaar getuige zijn van de premiere van een aantal nieuwe num mers: Take me back, Amazing grace, Fm on my way en We shall not be moved, werkelijk prachtige nummers die niet langer mochten ontbreken aan de lange lijst van gospelsongs. Het koor zingt nog altijd onder de bezielende lei ding van dirigente Willeke Jacobs-van der Munnik. Door het programma van het concert heen zult u kunnen genieten van het gastoptreden van de West-Afrikaanse percussiegroep Ambiance Majagé onder leiding van Ibu Sylla. Ook de Joykids zullen weer hun steentje bijdra gen; zij zullen u verlichten in de donke re dagen voor Kerst. De aanvang is om 20.15 uur en de kapel is vanaf 19.30 uur geopend. De entreekaarten kosten E 5,- en zijn te bestellen via de volgende tel.: Heiloo: Joke Mans, tel. 072-5331604 en Janet Mans, tel. 072-5336018. Alkmaar: Yvonne van der Munnik, tel. 072-5622826 en bij boekhandel Zwaan en Ter Burg, Kanaalkade 28, tel. 072- 5111427. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN HEILOO - Op zaterdag 14 december van 10.00 tot 16.00 uur is er in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo weer een creatieve kerstmarkt. Tijdens deze markt kan men zelf kerst stukjes, wenskaarten, kerstboomversie ringen en vele andere decoraties maken die de kerstsfeer verhogen. Voor de kinderen zijn er activiteiten zoals figuurzagen en knutselen. Tussen 10.00 en 12.00 uur is de kerstman aan wezig. Ook is er om 13.30 uur een optreden van de Fifty Singers. De toegang is gratis. Voor de activitei ten betaalt men een kleine vergoeding. Informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - De Heiloose Trudi Buis- Beers, gediplomeerd kunstenares, geeft workshops en cursussen op diverse locaties in Alkmaar, Heiloo, De Egmonden en omgeving, onder andere in mergelbeeldhouwen en speksteen. Momenteel werkt zij bijvoorbeeld met een groep aan kerstfiguren van mergel. Trudi geeft ook les in het maken van mozaïeken en collages. De laatste zijn bijvoorbeeld gemaakt van papier, tijd schriften of foto's die cursisten zelf mee brengen. Dit is een gewilde activiteit voor bedrijfs-, familie- en vrijgezellen- feestjes. In een aantal uren kan met een groep aan één project gewerkt worden, wat een uniek kunstwerk oplevert als herinnering aan het feest. Tijdens kin derfeestjes worden meestal kleine mozaïekjes gemaakt, door ieder kind voor zich. Aquarellen en acrylschilderijen wor den in de schilderworkshop individueel of zelfs in groepsverband gemaakt, door beginners en mensen met meer schilderervaring. Een heel bijzondere techniek die Trudi beheerst is het maken van ijssculpturen. Ook hierin worden workshops gegeven, in samen werking met mergelcarving. Alle workshops worden in overleg afge stemd op de wensen van de aanvrager. Mail voor een offerte, meer informatie, voor het bespreken van data en prijzen of voor het bespreken van een opdracht voor een muurschildering of ander kunstwerk, naar jentbuis@pla- net.nl, onder vermelding van uw tele foonnummer. EGMOND - Op 18 december is er de Kerst-ouderenochtend. Om 10.00 uur in het gebouw naast de NH-kerk in Egmond aan Zee is er koffie en zullen de deelnemers er met elkaar een mooie ochtend van maken. Er worden kerst verhalen verteld, gedichten voorgedra gen en ervaringen aan elkaar doorge geven en er worden kerstliedjes gezon gen. Als u verhalen, gedichten of liede ren heeft, neem ze mee! Iedereen die daar zin in heeft is welkom, voor men sen die vervoer nodig hebben: belt u op dinsdagmiddag 17 december met mevr. Prins, tel. 072-5062055 en zij zorgt er voor. EGMOND - In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een win kelbedrijf aan de Voorstraat. De dieven kwam in de winkel door vermoedelijk met een auto de toegangsdeur van de winkel te vernielen. Getuigen zagen dat twee mannen de winkel in gingen en even later terug kwamen met de kassa, in de auto stapten en verdwenen. De auto is van het merk Opel (type onbe kend) en grijs van kleur. Het is niet bekend of er nog meer goederen uit de winkel zijn verdwenen. EGMOND - Zaterdagmiddag 21 december houdt de Stichting Muziekonderwijs Egmond weer een Kerst Play-in in de Slotkapel aan de Slotweg in Egmond aan de Hoef. De Slotkapel is prachtig versierd in kerst sfeer. Net als vorige jaren heeft Arno van Raaphorst, dirigent van het Bergens Symfonie Orkest, de muzikale leiding. Er zal eenvoudige kerstmuziek worden ingestudeerd en die muziek zal vervol gens voor publiek worden uitgevoerd. Iedereen, van jong tot oud, die een blaasinstrument of een strijkinstrument bespeelt is welkom om mee te musice ren. Het is ook een mooie gelegenheid om eens onder leiding van een profes sionele dirigent te spelen. Er wordt gezorgd voor bladmuziek. Wie mee wil doen, graag een muziekstandaard mee nemen. Van 14.00 tot 15.30 uur zullen-de kerst liederen worden ingestudeerd. Van 15.30 tot 16.00 uur is het publiek dan welkom onder het genot van choco lademelk met een kerstkransje en van 16.00 tot 17.00 uur zal het ingestudeer de ten gehore worden gebracht. Afsluitend is er samenzang met piano begeleiding door Wim Noteboom. 14.00 tot 15.30 uur: instuderen van een voudige kerstmuziek in een te vórmen gelegenheidsorkest o.l.v. Arno van Raaphorst. Voor informatie en aanmelding om mee te Spelen: Douwe Plat, tel. 072- 5065086. De toegang is gratis. EGMOND - Fotoclub DEFA houdt vrijdag een avond waarbij de leden ieder twaalf dia's van één onderwerp kunnen tonen. Onder het motto Alle twaalf goed zit dit onderdeel al weer enige seizoenen in het jaarprogramma en het levert elke keer weer verrassen de resultaten op. Deze avond is ook bij uitstek geschikt om op een informele manier met elkaar over fotografie te praten. Ook belangstellenden kunnen op deze wijze eens kennis maken met de voor DEFA gebruikelijke onge dwongen sfeer. Voor info over DEFA: Cor Oorthuijsen, tel. 072-5065950. EGMOND - De Slotkapel organiseert diverse activiteiten in Egmond. Zo speelt er op zondag 15 december het Jeugdorkest Lamoraal van Egmond. De entree is gratis en de aanvang is om 12.00 uur. Op vrijdag 20 en zaterdag 21 december wordt er een kerst decoratie verkoop gehouden van 10.00 tot 16.00 uur. Op zaterdag kun je tevens tijdens de Kerst Play Inn meespelen. Vanaf 14.00 uur ben je welkom en de toegang is gratis tot 16.00 uur. Zondag 22 december treedt het Noord-Hollands Kamerkoor o.l.v K. Venneker op in de kapel. De aanvang van dit kerstconcert is om 20.00 uur, de entree bedraagt 9 euro, voor 65+ 7 euro en kinderen betalen 4.50 euro. ALKMAAR -De komende maanden houden de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA), de gemeenten Heerhugo.waard, Langedijk, Uitwate- rende Sluizen en Milieupolitie in Noord-Kenemmerland, een gezamen lijke milieuhandhavingsactie om de opslag van grond, mest en compost te controleren. De MRA voert het project uit voor de gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Graft-De Rijp, Heiloo en Schermer. Tijdens een milieuvlucht zal de milieu politie controleren of de opslag voldoet aan de milieuregels. Bedrijven die niet voldoen aan de regels zullen worden bezocht door de politie, de gemeenten en/of door Uitwaterende Sluizen. Enkele regels waarop gelet wordt zijn de afdekplicht van composthopen en de afstand van de opslag tot oppervlak tewater.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8