Dat Koor treedt zondag op in café de Wit Ophaaldagen oude kranten Fanfare Showband Heiioo Hobbits huis verwelkomt officieel haar bewoners Regionale lezingengids: meer dan 40 lezingen in de openbare bibliotheek Wim Diepeveen sluit seizoen van de Noordergeestkerk af met expositie ■li brieven Oud-papieracti in Heiioo UITKIJKPOST - 20 DECEMBER 2002 - PAGINA 12 \tv cf© Schietvereniging De Vrijheid Roland Klaver DVW- zeeviskampioen Leerlingen Radboudschool lekker dagje ijsvrij Dompvloet opleidingen start met typen voor het basisonderwijs Uitzendschema Streekradio Excellence Ypedisco ANBO boos over leeftijdstoeslag autoverzekering Zwemdiploma's Dienstverlening Kerstgedachten anno 2002 Cd's lenen met Ieendirect via Bibliotheek Heiioo LIMMEN - Schietvereniging De Vrij - heid heeft weer een schietavond gehad, waarop Jolanda Hageman nog beter dan vorige week in de competitie KKG schoot. Deze week schoot zij maar liefst 99 punten bij elkaar. Er was er echter één die nog beter schoot: Bart Sassen. Hij schoot deze week voor de eerste maal de volle 100 punten bij elkaar in de competitie KKG. Bart Sassen was deze week ook uiterst sterk in de competitie KKK en schoot daar 97 punten bij elkaar. De uitslagen van de afgelopen week zijn als volgt: Competitie KKG, 1. B. Sassen 100, 2. Jolanda Hageman 99, 3. J. Drenth 98, Competitie KKK, 1. B. Sassen 97, 2. D. Sassen 90, 3. E. Weijers 84. HE1LOO - Op de Noordzee hebben afgelopen zaterdag 22 heren de laatste wedstrijd van dit zeevisseizoen gevist met de Marsdiep uit Den Helder. De schipper heeft zeer ver moeten varen om de vis te vinden en het laatste wrak heeft dan ook de gehele dag goedge maakt. Met deze wedstrijd is een einde gekomen aan een prima visseizoen 2002, is de strijd om het spannende Wrakviskampioenschap afgesloten en kon ook de Algeheel Kampioen wor den bekendgemaakt. Het Wrakviskampioenschap is gewon nen door debutant Joop Nieuwland. Zijn eerder opgebouwde voorsprong was voldoende om Jaap van der Wal, Rene Blok en Jaap Klumper voor te blijven. De winnaar van de dag was Jaap van der Wal die, dankzij een aantal mooie gullen en een nieuw DVW- record voor wijting. Jaap Klumper en Rene Blok maar nipt voor wist te blij ven. De Algeheel Zeeviskampioen na negen wedstrijden is Roland Klaver gewor den voor Gerrit IJnsen, Jaap van der Wal en Jaap Klumper. Ook dit jaar was een goed zeevisjaar, de wedstrijden die in het begin van het jaar verwaaid zijn hebben de vissers in deze winter kun nen inhalen. Een ieder die dit jaar heeft meegevist met DVW-zeevissen krijgt een zeevisjaarverslag in de bus. Het nieuwe seizoen 2003 begint met twee wrakviswedstrijden op 25 januari 2003 en 22 februari 2003. DVW hoopt dat er geen kabeljauwvangstverbod zal zijn op de wrakvisdagen. Wilt u mee met DVW. bel of mail dan E. Wijckelsma 072-5337330, emil.wijckels- ma@hccnet.nl of bel R. Blok 072- 5336108 voor opgave en informatie. HEILOO - Dat een koor niet altijd even saai hoelt te zijn, maar wel dege lijk voor behoorlijk wat onrust en reu ring kan zorgen bewijzen de meiden van Dat Koor uit Heiioo (N-H) nu al meer dan zeven jaar. Al menig café, fes tival, bedrijfs- en privéfeest heeft ken nis gemaakt met hoe het ook anders kan. De gebruikte term Popkoor komt bij deze dames meer dan tot z'n recht. Stil zitten en luisteren is nou precies wat ze niet willen. Bij Dat Koor gaat het er heel anders aan toe: luidkeels meezingen, dansen, het publiek overal bij betrekken. Kortom: feesten maar! Dat Koor treedt op in Café De Wit op zondag 22 december om 17.00 uur aan de Heerenweg 146 te Heiioo. HEILOO - Woensdag 11 december was het de hele dag opmerkelijk stil in en rondom de Radboudschool. De leerlin gen van. alle groepen hadden namelijk ijsvrij gekregen. Helaas een noodge dwongen beslissing van de Rad boudschool, aangezien de verwar mingsinstallatie in storing was. De kin deren vonden deze vrije dag vast geen enkel probleem, maar directeur Settels had liever gezien dat zijn kinderen gewoon op school hadden gezeten. Gelukkig is die middag de verwarming meteen gemaakt, zodat iedereen don- Bibliotheek De tentoonstellingen in de bibliotheek zijn afgestemd op de kerst. Ook in de kleuterafdelingen, met: 'Kerstmis komt er aan- verhalen voor de december maand'. Maandag 23 december van 14.00 tot 16.00 uur: 'Help opa of oma op de com puter' voor kinderen uit de groepen 5, 6 en 7 van de basisschool eiï hun opa/ oma. Deelnamekosten zijn E 5,- per duo, kaarten verkrijgbaar bij de klan tenservice in de bibliotheek. Vrijdag 27 december 'Verkoop van afgeschreven materialen' in de hal van de bibliotheek van 15.00 tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.30 uur (alle mate rialen). In verband met de feestdagen is de bibliotheek gesloten op 25 en 25 de cember en op woensdag 1 januari. Dinsdag 24 december is de bibliotheek geopend van 10.00 tot 15.30 uur, en cp dinsdag 31 december is de bibliotheek geopend van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 15.30 uur. Ingezonden mededeling HEILOO - In januari gaat Dompvloet Opleidingen van start met cursussen toetsenbordvaardigheid die speciaal zijn opgezet voor het basisonderwijs. In samenwerking met de basisscholen van Heiioo en directe omgeving wordt de ouders de mogelijkheid geboden hun kinderen in te schrijven voor deze bui tenschoolse opleiding voor de kinderen van de laatste groepen van het basison derwijs. Tijdens deze speciaal opgezette cursus zullen de kinderen worden opgeleid tot het bedienen van een computertoet senbord met behulp van het tienvinger- blindsysteem. Dc kinderen krijgen les in een groepsgrootte van maximaal 14 kinderen op de modernste computers met een speciaal ontwikkeld typlespro- gramma dat ook op uw eigen computer tl\uis gebruikt kan worden. Naast het blind kunnen bedienen van het toet senbord zal de kinderen aan het einde van de opleiding worden geleerd een correcte briefindeling te maken, en met behulp van het tekstverwerkingspro gramma Word een werkstuk te maken. Er wordt opgeleid en geoefend tot een typsnelheid van 120 aanslagen per minuut, waarbij voor het maken van werkstukken de basisbeginselen van het tekstverwerkingsprogramma Word behandeld zullen worden. De opleiding wordt afgerond met een examen dat wordt afgenomen door het examenbu reau VSLM, het examenbureau dat onder toezicht van de Rijksoverheid Rijkserkende diploma's uitgeeft op het gebied van toetsenbordvaardigheid. Voor informatie kunt u zich wenden tot Dompvloet Opleidingen, Kennemer- straatweg 514, Heiioo, tel. 072-5330936. HEILOO - Deze weken hebben de leden van de Fanfare Showband Heiioo het ophaalschema van het oud papier weer huis-aan huis rondgebracht in de wijken Ypestein, Zuid en West Heiioo. Omdat de vereniging er van uitgaat dat juist zij, die een JA/NEE-sticker op de brievenbus hebben, een groot voor stander zijn van hergebruik, is geen enkel adres overgeslagen. Zij vertrou wen op uw begrip hiervoor! De Fanfare Showband haalt de kranten altijd de vierde zaterdag van de maand op, met uitzondering van de vakantie maand juli, en wel 's morgens vanaf 09.00 uur. De FSH stelt het dan ook op prijs indien het oud papier vóór deze tijd op de bekende (afval)verzamel- plaatsen wordt neergezet. Omdat óók de gemeente Heiioo er alle belang bij heeft dat de opbrengst oud papier zo optimaal mogelijk is, heeft zij een voorstel, dat door de Fanfare Showband Heiioo een aantal jaren terug werd ingediend, ingewilligd. De vereniging is zeer blij dat zij vanaf janu ari kan beschikken over een zestal her inneringsborden, die - in de cfagen voorafgaand aan de ophaaldienst - aan de weg kunnen worden gezet. Omdat er vooralsnog slechts zes borden per vereniging beschikbaar zullen zijn, is het (nog) niet mogelijk om bij alle invalswegen van de drie wijken deze borden te plaatsen. Desalniettemin kan het voor alle bewoners een extra stimu lans zijn om het papier aan de weg te zetten. De muziekvereniging heeft er alle ver trouwen in dat - als het effect van deze herinneringsborden daadwerkelijk wordt ervaren - er meerdere exempla ren door de gemeente beschikbaar zul len worden gesteld. Ook in 2002 hebben de leden weer zo'n 150.000 kg papier opgehaald. De opbrengsten uit dit ophaalsysteem zijn van onschatbare waarde voor deze Heilooër muziekvereniging. Nadat vier jaar geleden de bandleden hiervan in het nieuw zijn gestoken, hebben vorig jaar de majorettes hun nieuwe unifor men mogen ontvangen. Ook de feest en pretband 'de Toffe Toeters', onder deel van de Fanfare Showband Heiioo, heeft kortgeleden een uniforme outfit gekregen. Overigens zijn zowel de gehele Fanfare Showband Heiioo, maar ook de Toffe Toeters voor evenementen te boeken. Het telefoonnummer voor boekingen treft u aan in de gemeentegids, maar natuurlijk ook op de nieuwe website van de gemeente Heiioo (www.hei- loo.nl) onder gemeentegids/muziekver- enigingen. Uiteraard treft u hier ook informatie en telefoonnummers aan indien u geïnte resseerd bent om verder als muzikant of majorette door het leven te gaan. Mocht u onverhoopt het schema niet hebben ontvangen: hierbij nog even de desbetreffende data voor het jaar 2002 op een rijtje: 25 januari, 22 februari, 22 maart, 26 april, 24 mei, 28 juni, 23 augustus, 27 september, 25 oktober, 22 november en 27 december. Zaterdag 21-12 Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 09.00 en 12.00 uur. Maandag 23-12 Meander/Paulusschool, De ?Hucht 2, huis-aan-huisactie plan Ypestein, zui delijke gedeelte. Dozen en/of bundels gereedzetten op de rolemmer-verza- melplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Ook is dan brengen mogelijk tus sen 18.00 en 19.00 uur naar de parkeer plaats bij de school. Zaterdag 28-12 Fanfare Showband Heiioo, huis-aan- huisactie, in plan Ypestein (noord), ine. de Dompvloetlaan en Groenelaan, plan Zuid en plan West tussen Ewisweg- Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. de Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereedzetten op de rolemmer-verza- melplaatseen langs de weg voor 09.00, uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiioo, container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Hei ioo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. Maandag t/ni zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiioo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof.2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dinsdag Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huis-actie tussen Spoorlijn, Zeeweg, Pastoor van Muijenweg, Het Malevoort (incl. Harrelaers en De Rietvink), De Omloop en Belieslaan. Dozen en bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamelplaatsen voor 19.00 uur. Dagelijks De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren. Ook gebruikte kleding. Muziek Dansschool, Het Veld 1. Tussen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Willibrordschool, container staat naast de C 1000-supermarkt, hoek Wester- weg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Het Vennewater, Vennnewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan- /Westerweg. Ook: container op de par keerplaats bij zwembad 't Baafje. Base- en softbalclub Double Stars Heiioo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht, con tainer bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. Halen op verzoek, tel. 5337339. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van het tennispark aan Het Zevenhuizen. Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner bij de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk, tussen 08.00 en 20.00 uur. Tennisverëniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van het tennispark aan Het Zevenhuizen. HEILOO - Het seniorenprogramma voor 50-plussers, te beluisteren op de FM band 106,3 en op kabel 96,5 zendt op 31 december van 20.00 tot 21.00 uur een herhaling uit van het programma Cabaret 1, samengesteld door Alfred Cahn en gepresenteerd door Conny van der Zwaag. FIEILOO - Aan de Rijks Universiteit Groningen is onze plaatsgenoot Djerry Tervoort geslaagd voor het doctoraal programma van de studie Technische Bedrijfs Wetenschappen, met als afstu deeropdracht, Retourenproblematiek bij een online reseller. HEILOO - De Ypedisco van zaterdag 28 december komt helaas te vervallen. De eerstvolgende disco is op zaterdag 25 januari. Voor informatie kunt u bel len met Paola van Dijk, tel. 072- 5338297. HEILOO - Het bord aan de voordeur van deze woning in de nieuwbouwwijk Egelshoek zegt genoeg: de negen kinderen die hier komen wonen zijn van harte welkom. Vorige week donderdag vond de officiële opening van het zogenoemde Hobbitshuis plaats. De nieuwe bewoners bestaan uit jongens en meisjes in de leeftijd van zeven tot veertien jaar, die in het Bakkumer medisch tehuis Antonius uitbehandeld zijn en, hoe spijtig ook, niet meer bij hun ouders kunnen wonen. In een gewoon huis, met een eigen bel, eigen voordeur met brievenbus en met buren en voorzieningen in de buurt, kunnen de kinderen in het leven van alle dag ingroeien. Eigen vertrouwde groepsleiding stimuleert de kinderen om zelfstandig de weg te vinden in de wereld van nu. REGIO - De openbare bibliotheken in de regio Noord-Kennemerland organi seren voor de eerste helft van het jaar 2003 meer dan veertig interessante lezingen, informatieavonden en works hops. Het gaat om de bibliotheken van Akersloot, Alkmaar, Bergen, Bever wijk, Castricum, Egmond, Heemskerk, Heerhugowaard, Heiioo, Limmen, SchoorI en Uitgeest. Om zoveel mogelijk mensen in staat te stellen zich goed te informeren waar en wanneer de lezingen gehouden wor den, geven de bibliotheken gezamenlijk een Lezingengids uit. Hierin worden alle bijeenkomsten kort omschreven met een vermelding van datum, plaats, aanvangstijd en toegangsprijzen. Dit vergemakkelijkt het kiezen uit het gevarieerde aanbod. Een greep uit de onderwerpen die aan bod komen: Bromfietscertificaat halen voor jongeren, Dyslexie hoe te (ver)helpen?, Nieuw erfrecht, Historie van Egmond, Nieuwe Tijdskinderen, Orchideeën (de plant achter de bloem), Pesten, Shinto (een eigentijdse bron van inspiratie), Voor Santiago linksaf (oude pelgrim- en ridderroutes), Schatten uit het Regionaal Archief Alkmaar, Psychosynthese en de REGIO - „De extra premie van 5 pro cent die Centraal Beheer Achmea sinds kort vraagt aan 70-plussers voor een autoverzekering deugt niet. De leeftijd stoeslag is willekeurig, onrechtvaardig en achterhaald. Niet leeftijd maar scha- deverloop en een bonus/malussysteem behoren de criteria te zijn voor de hoogte van de premie", aldus ANBO, de vereniging van 50-plussers die hier over tientallen klachten van leden heeft ontvangen. Centraal Beheer Achmea heeft tot de toeslag van 5 procent besloten omdat volgens de verzekeraar mensen van 70 jaar en ouder relatief veel schade ver oorzaken op de autoverzekering. Om de hoge schade te compenseren is de invoering van de leeftijdstoeslag 'helaas noodzakelijk'. De ANBO bestrijdt dit: 'De veiligste chauffeurs zijn 65-plussers en dat is onlangs nog bevestigd door onderzoek van een instituut voor Amerikaanse Verzekeraars. Ook Nederlandse onder zoekinstituten bestrijden dat 70-plus- sers meer ongelukken veroorzaken. HEILOO - De Noordergeest sluit dit jaar af met de tentoonstelling Koel beton, warm stro van Wim Diepeveen. Het is een succesvol jaar geweest voor de Kunstkerk met een groeiende belangstelling en veel positieve reactie van het publiek. Omdat de sloop van de kerk gelukkig nog even is uitgesteld, zullen er ook in het nieuwe jaar weer tal van culturele activiteiten plaatsvin den. In maart opent Peter Huijzer het nieu we seizoen met een solo-tentoonstel ling, waarna de amateur-expositie her haald gaat worden. Verder staan er uit wisselingen met kunstenaarsgroepen uit Helmond en Zaandam op het pro gramma en zal er aandacht zijn voor muziek, dans, toneel. Voor informatie kunt u bellen naar tel. 072-5336966 of 06-10376954. De expo sitie van Wim Diepeveen is drie week ends geopend nl. 21, 22, 28 en 29 december en 4, 5 januari van 11.00 tot 16.00 uur, ook tweede kerstdag. Adres: Noordergeeststraat 9 te Heiioo. Kabbalah, Opera-avond rond 'Die Zauberflöte, Mandala tekenen, Autisme en Italiaanse films. De Regionale Lezingengids beslaat de periode januari tot juni 2003. In de maand maart (12 t/m 22) wordt de jaar lijkse Boekenweek gehouden. Dit jaar is het boekenweekthema STYX - leven en dood in de letteren. Veel bibliothe ken sluiten hierbij aan met lezingen over bijvoorbeeld Begrafenisrituelen in het oude Rome, Graven en begraven in het klassieke Athene, Afscheid nemen, het Tibetaanse dodenboek, Stilstaan bij vragen over leven en sterven, In de rouw (hoe kom ik een stapje verder). Ook deze lezingen staan in de gids ver meld. Informeer voor de overige activi teiten in en rond de Boekenweek tegen die tijd bij uw eigen bibliotheek. In de Regionale Lezingengids staan alleen de lezingen en literaire bijeenkomsten. Over literair gesproken: er komen in 2003 heel wat schrijvers naar Noord- Holland! Nelleke Noordervliet, Chaja Polak, Conny Braam, René Appel, Kees van Beijnum, Adriaan van Dis, Renate Dorrestein, Ronald Giphart en Koos van Zomeren. Wanneer en waar? U vindt het in de Regionale Lezingengids. Haal de lezingengids bij uw plaatselijke bibliotheek op. Er zit vast wel iets van uw gading bij! Ook de vijf lezingen, die de Openbare Bibliotheek Heiioo in de periode janu ari tot juni 2003 organiseert, zijn in de gids vermeld: 15 januari: Bromfiets certificaat, door Rijschool Versterre, 24 februari: Het nieuwe erfrecht, door Notaris Mr. H.K. Vos, 17 mpart: Kees van Beijnum, schrijver van o.a. "De Oesters van Nam Kee, 2 april: Opera avond rond Die Zauberflöte, door Kee de Bruijn, 16 juni: René Appel, schrij ver van misdaadromans. HEILOO - Op zaterdag 14 december is er in Zwembad 't Vennewater afge zwommen voor de onderstaande zwemdiploma's. A-diploma: Shirley Kets, Jelle Hopman, Cato v.d. Kruk, Nicky Kloosterboer, Anne Kraakman, Sanelle Gardiner, Muriël Bernards, Rutger Poelakker, Julie ten Broek, Ferry van Suydam, Lieke Pietersen, Janneke Bellekom, Marije Liefering, Robbert de Ruiter, Charlotte Baak, Mick Visbeek, Thijs Lind, Besa Ali, Rick Plukker, Kai Strobbe, Ruby de Nijs, Bodine Koopen, Sem Leyen, Roy Winder, Eline Bakker, Jilla Balder, Thomas Korver, Sabine de Vet, Rein Arnold, Celine Hopman, Jelle Stam, Max Englander, Madina Jensen, Luke Nanne, MAaike Visser, Femke Ooms, Loek Admiraal, Frank Hartong, Paul Bruyn en Jet Dekker. B-diploma: Silke van Gelderen, Azjeb Boerdijk,Tobias ten Böhmer, Brent v.d. Heil, Karlijn Koops, Isabelle Veter, Sven Wolf, Maylin Schouten, Sem Visser, Sterre de Haan, Mike Slot, Denise Hoedjes, Anouk Rotteveel, Nadine de Groot, Thijs Kampstra, Davey v.d. Pijl, Kaylee de Waard, Sarah Mulder, Robbi Groefsema, Ilse Zoon, Joost Bakker, Tessa Liefting, Bart Boom, Dave Griessler, Freek v.d. Eng en Frank hartong. C-dipIoma: Roxanne Bais, Suzanne v.d. Maarel, Floor en Joep Molenaar, Sandra Lute, Isabel Barnhoorn, Linsey Pauw, Tom Gudde en Zoë Seekles. Overleving Brons: Maaike van Westerop, Elise Daane, Noortje van Gijssel, Remy de Graaf, Mart Langenberg, Brian Klaassen en Bas Visser. Zilver: Angelique. en Mariska Hoogeland, Raoul de Groot, Michiel v.d. Berg, Jelle Kleinhuis, Tim Noorlander en Esther de Leeuw. Goud: Rob Kaptein, Sander en Mandy Schouws, Frank Ribbens en Sjuul Swart. Ontroerend het relaas over de opspo ringsactiviteiten van de twee wakkere politiemensen uit Heiioo naar ,de ver liezer van de camera met de foto's van de twee vissers. (Uitkijkpost 11/12). Waarbij de beide speurneuzen zelfs een ronde door de wijk niet schuwden. Eerder ondervonden wij hoe ver de dienstverlening van de politie reikt. Een door ons gevonden (defect) horlo ge werd door twee politiemensen per patrouillewagen opgehaald. Onlangs verzochten wij de politie om meer controle op fietsers die zonder licht bij avond door Heiioo rijden. Een aanmerkelijk percentage van de fiet sers vormt hierdoor een groot gevaar voor de verkeersveiligheid. Helaas: vol gens een zegsman had de politie ande re prioriteiten en een groot personeels gebrek. G.J. Verbeek Heiioo De regering in Den Haag wilde eens weten hoeveel mensen er in Nederland woonden. Hoeveel Nederlanders, gast arbeiders, vluchtelingen en illegalen. Daarom hield de regering een volkstel ling. En iedereen moest zich melden bij zijn of haar gemeente. Zo ook Maria en Josef die uit Israël gevlucht waren. Ze woonden samen en Maria was hoogzwanger. Ze gingen lopend naar de gemeente Heiioo, want een vervoer middel hadden ze niet. Ze hadden een uitkering en daar konden zij geen gekke dingen van doen. Maria was heel moe, want zij liep op alle dagen. Het kindje kon elk moment geboren worden. In het hotel was er geen plaats en trouwens: daar hadden zij geen geld voor. Plotseling vonden ze een klein schuurtje bij een boer. Daar zochten Maria en Josef wat warmte bij de geiten en schapen in het schuurtje. Maria voelde dat haar kindje geboren zou worden. Ze waren beide heel blij dat het zo ver was. En in de nacht van 24 op 25 december werd hun kindje Jezus geboren. Verschillende mensen kwamen op kraamvisite en namen cadeautjes mee. Ook de minister-president en onze koningin kwamen op bezoek. Zij ver baasden zich erover dat ze zo arm waren. Om zo te leven, dat kenden zij niet. De volkstelling was voorbij en de rege ring in Den Haag wist nu precies hoe veel mensen er in Nederland woonden. Het waren er wel 16 miljoen, waaron der 12000 illegalen. Zij hadden zich natuurlijk ook gemeld. Een groot deel van die illegalen had al meer dan 5 jaar in Nederland gewerkt. Dit omdat de Nederlanders dat werk in die tijd niet wilden doen. Daar trokken de Neder landers hun neus voor op. Dat was voor ons Nederlanders veel te minderwaar dig. Toch werd door deze illegalen wel de economie omhoog gekrikt. En daar hadden wij toch allemaal profijt van. Maar nu moesten ze weer terug naar hun eigen land, zei de regering, want de economie loopt een beetje terug. Zelfs de kerken hoorden hier van en ze hielden een nachtwake om dit te voor komen. Het zou ook te gek zijn als deze mensen weer terug moesten naar hun geboorteland. Ook Maria en Josef met hun kindje Jezus. Want in Israël is er nog steeds oorlog. Tenslotte gaf koningin Beatrix de oplossing. Zij verleende algehele amnestie aan de 12000 illegalen en ze mochten uiteinde lijk na jaren van lange strijd toch in Nederland blijven wonen. Hoera! Namens de illegalen die nu legaal in Nederland wonen wensen we allen een zalig kerstfeest. Agnes Bakker-Zut HEILOO - Met de nieuwe service Leendirect kunnen alle leden van de Openbare Bibliotheek Heiioo thuis via internet 24 uur per dag, 7 dagen per week, rechtstreeks reserveren uit een collectie van meer dan 250.000 cd's, 300.000 Ip's en 1000 muziek-dvd's. Het gaat hier om de grootste muziekverza meling op geluidsdrager van Nederland: die van de Centrale Discotheek Rotterdam. U kunt uw keuze maken in de catalogi voor klassieke muziek, populaire muziek (met de mogelijkheid om op songtitel te zoeken), muziek dvd's en geluiden. De thuis gereserveerde cd's, lp's of dvd's kunnen na enkele dagen worden opgehaald in de Bibliotheek van Heiioo. De deelnemer krijgt via e-mail een berichtje dat de reservering in de bibliotheek is aangekomen. De uitleen termijn van gereserveerde cd's e.d. is 3 weken en de kosten per reservering bedragen E 3,95 (vanaf 1 januari E 4,15). Dit zijn de normale bedragen voor het reserveren en lenen van actu ele cd's. Opgave voor LeenDirect is gratis en kan bij het informatiebureau bij de cd- afdeling in Bibliotheek Heiioo (vergeet hiervoor niet uw lenerspasje mee te nemen). Na opgave voor LeenDirect kunt u ook gebruik maken van de andere mogelijkheden welke Muziekweb biedt, zoals informatie over muziekstijlen, met de meest geleende cd's in de betreffende genres, waarbij luistersuggesties worden gegeven. Ook is er een uitgebreid register op geluids effecten. Nadere informatie in de Openbare Bibliotheek Heiioo. Met behulp van LeenDirect heeft u ongekende mogelijkheden op muziek gebied. Daarnaast is evenwel aan te raden om allereerst de catalogus van Bibliotheek Heiioo te raadplegen voor dat u via internet de CDR in Rotterdam bezoekt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 12