Masters 2002 in Egmond Handbal Dimtronic Meervogels Nieuws van biljartclub K.I.D.K.E.A.R.S.G.N. Foresters handbaljeugd kerstkampioen Wisselende resultaten van Dojo t Loo Tony David wint Doeland Grand Raymond van Barneveld sneuvelt in halve finale UITKIJKPOST - 20 DECEMBER 2002 - PAGINA 14 Bridgeclub Sans Atout Flashing dames onderuit HZV Witburger houdt 20ste kerstzaalvoetbaltoernooi Double Stars sluit het verenigingsjaar af Ronde van het Overdie voor Limmer IJsclub Heilooër Bridgeclub Bridgeclub Limmen Wederom verlies Effect Schaakvereniging Oppositie I EGMOND - Tijdens de Doeland Grand Masters was de absolute wereld top aanwezig op het gebied van darts. Er waren geweldige wedstrijden te zien in Egmond, waarin onder andere Ted Hankey, Tony David, Mervyn King, Tony O'Shea, Bob Taylor en de Nederlanders Roland Scholten, Co Stompé en Raymond van Barneveld zich in hotel Zuiderduin van hun beste kant lieten zien. Raymond van Barneveld kwam als beste Nederlander in de halve finale uit tegen Tony David. Van Barneveld moest na een 2-0 voorsprong in sets (3- 1,3-1) echter alsnog het hoofd buigen voor de latere toernooiwinnaar. David kwam geweldig terug en versloëg de voormalige postbode met 3-2 (0-3. 2-3 en 0-3). In de andlere finale liet Mervin King geen spaan heel van de titelaspiraties van Tony O'Shea. Iets meer dan een kwartier had de Engelsman nodig om O'Shea met 3-0 (31, 3-0, 3-0) aan de zegekar te binden. De finale tussen Tony David en Mervyn King, die zondag om 20.00 uur op het programma stond, werd uitein delijk een prooi door Tony David.De sympathieke Australiër versloeg King met 6-4, zodat David over drie weken in Engeland tijdens de Embassy de te kloppen man is... HEILOO - De Bridgeclub Sans Atout heeft op maandag 16 december als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Haafkens - Schipper 58,8,2. fam. Mak 57,91B-lijn: 1. Glorie - A. de Groot 60,0, Middelbeek - Broens 57,5. C-lijn: 1. Witting 65,4, 2. Hommes - Schouten 60,0. D-lijn: 1. v.d. Velden - Bennink 66 25, 2. Kemmere - Maas 62. E-lijn: 1. van Linden - Visser 69,4, 2/3 Roozen - van Lochem - van Gans - Visser 59,4. F- lijn: Wuijts 68, 2. de Jong - de Winter 60,4. AKERSLOOT - De heren senioren 1 van Dimtronic Meervogels speelden tegen van Riet Nieuwegein. Was de opgaande lijn de laatste twee wedstrij den merkbaar, de vraag was, nu of Meervogels in staat was om Van Riet Nieuwegein van de bovenste plaats te houden. En daarmee zelf op een plaats op het linkerrijtje te komen. Bob de Jong, een bekende van Meervogels scoorde tweemaal uit de tweede lijn en vanaf de vijfde minuut kreeg hij per soonlijke dekking van Jelle Putter en later in de wedstrijd van Cees Brandjes. De Jong kreeg daarna weinig kansen. Door twee strafworpen die door Ed Krom werden benut was er in de tiende minuut een gelijke stand bereikt, 5-5. De gasten namen vanaf de tweede lijn weer afstand 5-7. Halverwege de eerste helft benutte William Kerssens een break voorsprong was een feit: 8-7. In een fase waarin Dennis Weel en Jelle Putter de hoekverdediging viermaal op het verkeerde been zette en Sander Verduin op een cruciaal moment een strafworp stopte had Meervogels in de 25ste minuut een gat van vijf doelpun ten geslagen 15-10. In ondertal kon Meervogels nog eenmaal scoren en via een strafworp werd een ruststand 16- 12. Er zou een spannende tweede helft vol gen. Nieuwegein begin veel aanvallen de fouten welke na de pauze wel bestraft werden. Meervogels speelde te gehaast maakte opgelegde kansen niet af, er werd een strafworp gemist en met een benutte strafworp van de Nieuwegeiners stond er in de 20ste minuut een 20-20 op het scorebord. Ook nu stopte Sander Verduin een strafworp en scoorde Cees Brandjes vanaf de cirkel 22-20. In de 27ste minuut werd het lot van de gasten door William Kerssens bezegeld, eindstand 24-21. Gescoord werd er door: Jelle Putter 5x, William Kerssens 5x, Jacco Kerssens 4x, Dennis Weel 3x, Ed Krom 3x, Cees Brandjes 2x, Peter Schagen en Jeremy Duin lx. Dames senioren 1 Zeeburg-Dimtronic Meervogels 22-12 Tegen Zeeburg een van de koplopers in de overgangsklasse, was het tot halver wege eerste helft een gelijkopgaande wedstrijd. Door vier strafworpen liep Zeeburg uit naar een 9-5 voorsprong. Nu werden kansen gecreeerd en afge maakt door Ilse Hellinga en Helma Krom. Verdedigend kwam Meervogels tekort, en gingen de teams rusten met een 11-8 voorsprong voor de gastvrou wen. Na een toch redelijke eerste helft ging het in de tweede helft minder goed. Ondanks fraaie doelpunten van Maaike Groneman en Marieke Veldt gingen de volgens met een flinke nederlaag huiswaarts. Zeeburg behield zijn tweede plek op de ranglijst en Meervogels zal de zaken anders aan moeten pakken om uit de degradatie zone te geraken. Dave vd Steen (rechts) ontvangt de beker in verband met het door heren softbal 2 behaalde kampioenschap. Tony David concentreert zich op zijn worpterwijl Mervyn King geïrriteerd wegloopt na een gemiste kans. (foto MSP) HEILOO - Kink in de kabel en A. Rolling Stone gathers no moss Keuen is na krijten sterk/suiker en melkzakjes', is de welluidende naam van een o zo aardig biljartcollectief, welke bij tijd en wijlen haar kunsten vertoont, op (meestal) zondagmiddag bij Café La Strada. Het is alweer ruim een jaar terug dat Piek Kok, Piet Schouten, Cees Zoon en Marcel Baltus, na een middagje voet bal, besloten te gaan biljarten. Twee tegen twee, was het idee. Maar wie tegen wie? Piet S. ziet een mandje met suiker- en melkzakjes, doet er van efk twee in z'n legerjas, husselt ze door elkaar, en zegt „pak maar mannen". Cees en Marcel worden de melkzakjes en de twee Pieten houden het op sui ker. Meteen wordt koers gezet naar de Kennemerstraatweg 215, waarna de goede keus voortgezet wordt en andere keus ter hand worden genomen. Eerstens geeft Piet S. z'n legerjas en tovert o.a. een cd van Ray Davies te voorschijn. Dit attribuut valt ten deel aan Kinks-fan Cees Zoon, waarna fri vool gedrie-band, gehonderd, ge-tien- over rood cn gelibred wordt, en een naam van dit gezellige gezelschap reeds in de pen zit. Omdat niet iedereen altijd kan komen door b.v. vierdaagse lopers, vakantie naar Thailand, schapen moeten lamme ren of iemand heeft weer een 'pot gewonnen, wordt Wim Tromp invaller, en om alles in goede banen te blijven leiden, wordt Swier Boerma aangesteld als voorzitter, coördinator en public relationsfiguur. Voorts regelt hij ook de uitstapjes naar Grolloo (Cuby Blizzards) en sinds kort ook een week end Vlieland en/of Terschelling op een driemaster vanaf Harlingen (overnach ten op de boot). Donateurs zijn welkom. Voor 10 euro (storten op 431292019, P. Schouten t.n.v. Kinks) wordt u van alle activitei ten op de hoogte gehouden. Het bedrag wordt uitsluitend aangewend, om het jeugdkamp van Foresters en het kamp- Texel gebeuren van HSV te steunen, ledereen is a.s. zondagmiddag welkom in La Strada, waar Kinks, suiker-S melkzakjes acte de présence geven vanaf 16.00 uur. Voor inlichtingen Swier, tel. 06-51009720. N.b.: kan door geschakeld staan i.v.m. N.S.-storingen. HEILOO - Afgelopen zaterdag en zon dag werd in Den Helder de 25ste Open Helderse Kampioenschappen gehou den. In de vroege zaterdagmorgen moesten Martin Brouwer, Jasper Henselmans, Rens de Jong, Karen Stevenson, MennoTol en Kars Zoon en coach Eline Ramaker op weg naar het verre noorden. Als eerste moest Martin Brouwer aantreden, zijn eerste partij verloor hij met een Yuko. Zijn tweede partij moest hij tegen Henk Langedijk maar ook deze verloor hij, zodat hij uit geschakeld was voor de prijzen. Hierna was Jasper Henselmans aan de beurt maar ook hij verloor zijn eerste partij, zijn tweede partij wist hij te win nen met een Ippon. Maar door zijn derde partij te verliezen was ook hij uit geschakeld voor de prijzen. Rens de Jong deed ook sinds lange tijd weer eens mee aan wedstrijden en had geluk want hij was zijn eerste partij vrij geloot. Zijn tweede partij verloor door beslissing van de scheidsrechter, wat volgens hem niet terecht was want hij was de meer aanvallende judoka geweest. Zijn derde partij won hij door een binnenwaartse beenworp, maar helaas verloor hij zijn vierde partij met een Yuko zodat ook hij was uitgescha keld. Hierna was Kars Zoon aan de beurt. Onder toeziend oog van zijn vader coach begon hij goed aan deze wed strijden door maar liefst drie partijen te winnen, waarvan een tegen een blauwe band door een schitterende overname techniek. Zijn vierde partij verloor hij, maar hij werd met dit resultaat tweede op dit sterk bezette toernooi. Menno Tol begon niet scherp genoeg en verloor zijn eerste partij, maar hij herstelde zich knap met winst in zijn tweede partij met Ippon. Ook zijn derde partij wist hij te winnen met een Ippon, maar helaas verloor hij zijn vier de partij. Toch werd hij door dit resul taat knap derde. Karen Stevenson moest als kampioen van de A pupillen van Noord Holland wat laten zien op dit internationale toernooi. Nu dat heeft ze gedaan, door winst op N.Hakkenbrak met een Ippon en winst op U.Prins met een heupworp stond ze in de finale. Deze moest zij tegen A.Rijkmans judoën. In deze fina le kwam zij eerst een Yuko achter, maar door een schitterende heupworp werd zij eerste. In de middag moesten Ronald Biersteker, Jan Guit, Richard Tol en Jasper Corts aantreden. Ronald Biersteker verloor twee partijen en was uitgeschakeld voor de hoofdprijzen. Jasper Corts begon goed en won zijn eerste partij met een Ippon en verloor hierna zijn tweede en derde partij. Zijn vierde partij wist hij weer met een Ippon te winnen, maar helaas viel hij net buiten de prijzen. Jan Guit verloor zijn eerste partij net aan met een Yuko, maar herstelde zich knap met winst in de tweede partij met een Ippon. Door zijn derde partij te verliezen was ook hij helaas uitgescha keld voor de topplaatsen. Richard Tol loopt al lange tijd met een knieblessure en is langzaam herstellen de hiervan. Zijn eerste partij verloor hij dan ook met een Waza Ari, en ook zijn tweede partij verloor hij. Op zondag moest Pim Schuit aantre den, Pim zit schijnbaar in een groei- spurt en is van - 55 kg naar - 60 kg gegaan dit is voor en jonge judoka een behoorlijke stap. Bij het schrijven van dit bericht was de uitslag van zijn pres- staties nog niet bekend. HEILOO - Dames 1 van basketbalver eniging Flashing Heiloo heeft afgelo pen zaterdag de uitwedstrijd tegen bas ketbalvereniging Lisse gespeeld. Lisse staat op dit moment tweede in de poule, wat betekende dat er vol aan de bak moest worden gegaan. Al vrij snel in de wedstrijd bleek dat Lisse toch echt een klasse beter was. Ondanks prima inspanningen en vechten tot het eind, bleek het vechten tegen de bier kaai. Er kwam een eindstand op het bord van 106-32. Ondanks de nederlaag stapten de dames met een goed gevoel van het veld, dit door het vriendschap pelijke karakter van de wedstrijd. Fair play op en top (dat is toch ook iets waard). HEILOO - Op tweede kerstdag kan er vanaf 11.00 uur weer genoten worden van spectaculair zaalvoetbal. Het is HZV de Witburger gelukt een aantrek kelijk deelnemersveld te laten strijden om de kerstcup. De volgende teams zullen acte de presance geven in sport hal het Vennewater. Poule A: HZV de Witburger 1, Rolff keukens, Dam 93 /50 't Huis, Foresters '71. HEILOO - Het is al weer een tijdje geleden dat een Foresters jeugd team kampioen werd bij de handbal. Gelukkig was het dan afgelopen zater dag weer raak. In Schagen moest Foresters D jeugd, o.l.v. coach Cees Rood, onder grote publieke belangstel ling aantreden tegen Schagen D-jeugd. Een gelijkspel was voldoende om het kampioenschap binnen te halen. Nadat alle zenuwen waren overwonnen kon Foresters uitlopen naar een 4-0 ruststand. In de tweede helft was Foresters ook sterker. Schagen kreeg bijna geen enkele kans en daardoor wist Foresters voor het eerst van het seizoen een wedstrijd zonder tegen doelpunten te beëindigen. Vlak voor tijd werd het tiende doelpunt gemaakt en konden de bloemen tevoorschijn gehaald worden en kreeg elke speelster een kampioensmedaille. HEILOO - Afgelopen vrijdag sloot Double Stars het boek 2002. Op een goed bezochte algemene ledenvergade ring legde het bestuur verantwoording af voor het door haar gevoerde beleid. De avond werd in een uitstekende sfeer afgesloten met een optreden van Dat Koor. Als eerste werden tijdens de vergade ring de jeugdleden in het zonnetje gezet die de vereniging ondersteunden door veel loten van de grote Clubactie aan de man (of de vrouw) te brengen. Van de duizend loten werd bijna de helft door de jeugdleden verkocht. Bij alle jeugdteams werden de drie beste lotenverkopers voor het voetlicht gehaald om hen een leuke prijs mee te geven als dank voor hun inzet. Beste lotenverkoper van de club was Binny van de Velde. Nieuwe jeugd Tijdens deze algemene ledenvergade ring keek de vereniging terug op een seizoen waarin drie kampioensteams konden worden binnengehaald: softbal dames 1, softbal heren 2 en junioren 2. Een seizoen ook dat bij het eerste honkbal team werd afgerond met een coachwissel. Oud-speler Maarten Scholtheis neemt het roer over van Nico Wolven en Harry van Groningen. Gedurende de wintertrainingen wordt Scholtheis bijgestaan door good old Micheal Blokker. Marcel Roest zal de teambegeleiding versterken door als teammanager op te treden. Bij het eerste damesteam blijft de coach- en trainersploeg bestaan uit Nol Houtkamp, Rinie Scheele en Linda Landwehr. Het doel voor zowel het eerste honkbal- als softalteam voor 2003 is duidelijk: kampioen worden! Het bestuur kon tevreden terugkijken op 2002 waarin naast deze drie kam pioenen ook veel nieuwe (jeugd)leden konden worden ingeschreven.Tegen de. landelijke trend in kent Double Stars Heiloo al een paar jaar een groeiend ledental. Kwam de vereniging in 2002 nog uit met 18 teams in de verschillen de competities, voor 2003 verwacht het bestuur dat zij met 21 teams zal aantre den. Het Foresters jeugdieam verkeert in vrolijke kerstsferen, nadat het kampioen werd in de handbalcompetitie. Poule B: HZV de Witburger 2, White Stones Sport Unlimited, Flying Petrels, H.S.V. Voor het programma kunt u de inter netsite van HZV de Witburger raadple gen via www.witburger.nl. LIMMEN - Op zaterdag 14 december heeft de Limmer IJsclub de traditione le Ronde van het Overdie op natuurijs gehouden. 50 Deelnemers streden om de prijzen in de diverse categorieën. Richard Bloedjes, houder van de Arie Krom-wisseltrofee moest deze afstaan aan Bram Bruschke die in een sterke race op overtuigende wijze afstand nam van zijn concurrenten. De uitslagen: Jeugd tot en met 12 jaar: 1. Danique van Dijk (11 jaar), 2. Ben Delbrugge (12 jaar), 3. Ellen de Waard (12 jaar), 4. Rick Beers (12 jaar), 5. Bas Pepping (12 jaar), 6. Thijs Kuijs (12 jaar). Jeugd 13 tot en met 15 jaar: 1. Rick Hollenberg (15 jaar), 2. Roy Fnnking (15 jaar), 3. Jolinda Lute (14 jaar), 4. Ruben Wokke (15 jaar), 5. Mike Frinking (13 jaar), 6. Sjaak Oud (13 jaar), 7. Hester Zomerdijk (14 jaar), 8. Kim Rotteveel (13 jaar). Junioren en senioren: Dames: 1. Ans Koot-Bon, 2. Nathalie Hollenberg, 3. Liesbeth Thijsse, 4. Ria Min-Groot, 5. Annemiek Nanne. Heren: 1. Bram Bruschke (winnaar Arie Krom-wisselbokaal), 2. Richard Bloedjes, 3. Willem Blakborn,4. Frank Rijs, 5. Arnoud Koot, 6. Jan Veldt, 7. Herman Zomerdijk, 8. Peter Hollenberg, 9. Jan Oudhuis, 10. Piet Bloedjes. HEILOO - De uitslagen van de bij de Heilooër Bridgeclub gespeelde wed strijden op dinsdag 10 december zijn: A-lijn: Grootjen - Hurkmans 62.10, Olgers - Breeman 54.20. B-lijn: v.d. Laan - Klop 70.10, fam. Elsman 57.60. Donderdag 12 december: A-lijn: v. Baar - Mooy 61.50, Koot - Hendrikse 54.20. B-lijn: Brugman - Velseboer 55.00, Leek - v.d. Steen 55.00. C-lijn: Nielen - Beentjes 61.30, Olgers - Schram 57.10. D-lijn: fam. Sprenkeling 71.50, Niele - Koppes 55.00. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 11 december als volgt gespeeld: A-Lijn 1 .Alderlieste-de Groot 57.59, 2. Klous-v.Straaten 56.25, 3.Limmen-Zijp 54.91, B-Lijn: 1.Valkering-v.Charldorp 66.07, 2. Kiebert 59.82, 3.Schoonakker-Arends 51.34,C-Lijn: l.de Bloois-Vendel 63.39, 2.Endel-Wulterkens, 3. van der Molen 56.25, D-Lijn: 1 .Duykersloot 60.71, 2.van de Wulp 60.36, 3.Bult-Kaandorp 56.43, E-Lijn: l.van Balen-Zwertbroek 61.16, 2/3.Wagenaar-Roes en Bloem- van de Storm 60.27. HEILOO - De minipupillen van de Foresters zijn zonder puntverlies kampioen geworden in de eerste klasse A voor vijf- en zesjarigen. Dit heuglijke feit werd afgelopen zaterdag gevierd in de sporthal van de Foresters, waai aan de spelers de kampioenstrofee werd overhandigd. Bovendien kregen <2//e spel eis een handtekening en een bemoedigend woordje van ex-international Wim Kiejt. De kleine kampioenen zijn (v.l.n.r.): Mick Visbeek, Mike Sanchez, Joris Kramer, Jur Bruin, Thomas Gerrits, Thomas Ouwejan, Jouke Dunnewind Roel Welling, Luciano Sluiters en (niet op de foto:) Sam van der Nesse en Luuk op de Weegh. Wisselen van de wacht Een groeiende vereniging vraagt om ruimte, voldoende kader en een goede huisvesting. Over de ruimte is het bestuur in gesprek met de gemeente. Qua kader heeft de vereniging niet echt te klagen, vrijwel alle technische func ties zijn bezet en tijdens de jaarverga dering deden diverse leden toezeggin gen om zich komend jaar actiever op te stellen. Aan de bestuurstafel had die zelfde avond een wisseling van de wacht plaatsgevonden. Bestuurslid Gert Paul van der Horst trad na drie jaar af als commissaris technische zaken. Voorzitter Paul van Langen prees zijn inzet voor de club in het alge meen en voor de jeugd in het bijzonder. Mede door zijn enthousiasme en inbreng heeft de Ypesteiner jeugd de vereniging Double Stars Heilóo ont dekt. Mark Groothuis, nam het aandeel jeugdzaken van Van der Horst over, waarmee seniorenzaken r\og niet werd ingevuld. Gesprekken daarover met kandidaat bestuursleden lopen nog. Met het toetreden van Groothuis wordt de verjonging ingezet waarop het bestuur al een paar jaar hoopte. Voorzitter Van Langen daarover. „Het is altijd erg moeilijk om jonge mensen in een bestuur te halen, maar we achten het van bijzonder groot belang voor de toekomst van onze club dat een inbreng uit de jeugd in bestuur daadwerkelijk aanwezig is. Mark is hopelijk de eerste in de reeks. Met zijn 22 jaar is hij volgens mij het jongste bestuurslid ooit, maar hij loopt al wat jaartjes mee in de club. Niet alleen als speler, maar ook als trainer coach en hij is de laatste drie jaar erg actief geweest in de evenementencommissie. Kortom: hij kent de klappen van de zweep!" MVP's Voor wat betreft de huisvesting kan de vereniging trots zijn op het clubgebouw dat nu zo'n vijf jaar geleden uit de grond werd gestampt. Maar er blijft altijd wat te wensen over. Voor komend jaar hoopt het bestuur in de nabijheid van het clubgebouw een stenen onder komen te creëren voor het al het spel materiaal en stenen optrekjes te kun nen plaatsen voor de onlangs in de herfststorm ter ziele gegane dug outs. Naast de gangbare onderwerpen als jaarafrekening, begroting, voorgestelde contributies e.d. stond de technische staf van Heiloo uitgebreid stil bij de MVP's (Most Valuable Player) van 2002. Als MVP's werden uitgeroepen: Laura Hemmekam (sb 1); Andréa Ruigrok (sb 2); Ria Molenaar (sb 3); Arjen Duinmeijer (hsb 1); Carlo Becker (hsb 2); Michel Quinten (hbl); Miciel Cevat (hb2) Marijn Tor (hb3); Rob Leeuwenburg (hb4); Kris Verhagen Qun 1) en Lars v.d.Meer en Lennaert Becker (jun2). Hoewel het verenigingsjaar met deze algemene vergadering officieel werd afgerond staat Double Stars nog één activiteit te wachten alvorens het kalanderjaar kan worden afgesloten: het Pannenkoekentoernooi. Voor de zesentwintigste keer alweer in Heiloo. Eerst onder de vlag van b.s.c.Heiloo, de laatste jaren onder Double Stars Heiloo en sinds afgelopen jaar omge doopt in het Jan Vermeer Pannenkoekentoernooi. Dit ter nage dachtenis aan Heiloo- coryfee Jan Vermeer. Het programma voor de allerjongsten van de club (de peanuts) ziet er deze dag als volgt uit: 09.30 uur Double Stars 1 - Double Stars 2, 12.35 uur Flying Petrels - Double Stars 109. 55 uur Alcmaria Victrix - Cromtigers 13.00 uur Alcmaria Victrix - Doublé Stars 2, 10.20 uur Double Stars 2 - Flying Petrels, 13.25 uur Cromtigers - Flying Petrels10.45 uur Cromtigers - Double Stars 1, 13.50 uur Double Stars 1 - Almaria Victrixy 11.10 uur Flying Petrels - Alcmaria Victrix 11.35 uur Double Stars 2 - Cromtigers. Uiteraard gaat het op deze dag niet alleen om het spelletje, maar ook om het samen eten van pannenkoeken. Lekkernijen die weer door de ouders van de peanuts zullen worden gebak ken. Naast de wedstrijdjes kunnen de spelers en speelsters deelnemen aan oefeningen zoals slaan, fielden, gooien, enzovoorts. Deze activiteiten worden begeleid door junioren en spelers van het eerste honkbal team. Bovendien zal er ook een speedgun (hoe hard kun je gooien?) en een tosmachine zijn. Arjan Doef treedt weer op als scheidsrechter. Rond 15.30 uur is de prijsuitreiking, waarbij er natuurlijk weer voor alle deelnemers een vaantje is, maar slechts één beker voor de winnaar van het toernooi! Het Jan Vermeer Pannenkoeken toernooi vindt plaats op maandag 30 december in Sporthal Het Vennewater. Voor meer informatie over Double Stars Heiloo kun je bellen met Mark Groothuis, tel. 072-5336265. HEILOO - Effect kon zich niet revan- cheren in de uitwedstrijd tegen Krovo. De Heilooënaren verloren onnodig met 3-1 vanwege een slechte start. In de eerste set kon Effect zich nog tot hal verwege de set redelijk handhaven, maar Krovo liet niet met zich sollen en zette de uitploeg onder druk. Veel druk was niet nodig, want Effect maakte zelf teveel fouten, waardoor de tegenstan der heel eenvoudig naar setwinst toe liep. Ook in de tweede set waren de Heilooënaren te mat en kwamen zodoende niet in de wedstrijd. Punten werden te makkelijk weggegeven en zelf werd er te weinig gescoord. De thuisploeg won zodoende ook de twee de set en kwam op een 2-0 voorsprong. Na enkele wissels doorgevoerd te heb ben in de derde set toonde Effect opeens veerkracht. Er werd op alle fronten beter gespeeld, waardoor de uitspelende formatie een verdiende voorsprong nam. Deze voorsprong kwam de gehele set niet meer in gevaar en ging dan ook terecht naar de uit ploeg. In de vierde set leek Effect op setwinst af te stevenen, maar in de beslissende fase scoorde Krovo de belangrijke punten en won daarmee de wedstrijd. Zodoende sluiten de Heilooënaren de eerste helft van de competitie in mineur af, maar kunnen ze in de komende bekerwedstrijd tegen the Serve de kater wegspoelen. HEILOO - Doordat een aantal spelers wegens andere besognes (ziekte, Ajax op tv, onwillige ouders van leerlingen, duistere redenen en externe competi tie -Oppositie 2 -Bakkum 2: de Jager- Kemperink 0-1Jonkheer-Zonneveld 0- 1, Huffnagel-Romeijn 0-1, v.d. Brink- Gaastra 1-0 (totaal 1-3) -afwezig waren, ontrolde zich tijdens de dertiende ronde van de interne competitie het volgende strijdbeeld: Topduel Folkertsma-van der Wal (nrs. 1 en 2): de witspeler verknoeit een stuk en de materialen kunnen terug in het doosje. Limmen-van Ham: eerstgenoemde was, na een paar weken van slag te zijn geweeest, volgens Karl May aan 'win nen toe', vandaar... Jongkind-van der Werff zijn vrienden, dus: remise. Manni-Bosma: eindelijk weer eens een Fritz-variant van het Tweepaardspel op het bord (wordt door een overdaad aan Caissiaanse angsthazen veel te weinig gespeeld). De zwartspeler is hier in vroeger jaren -niet universitair- op gepromoveerd, dus 0-1. Amateur-journalist Hans Hassing ging tegen Gerard Rump (U.K.) de mist in, en schrijft daarom voorlopig geen stuk jes meer voor dit blad. Uitslagen: Folkertsma-van der Wal 0-1, Limmen-van Ham 1-0, Jongkind-van der Werff rem., Manni-Bosma 0-1, Maas-Sauer rem., Ebregt-Bik 1-0, Rump-Hassing 1-0, Roodbol-Koenders rem., Kraaijenbrink-de Jong 0-1.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 14