Tips van Vogelbescherming voor het voeren van vogels Benedictus met schoolorkest in kapel Willibrord Le Champion gaat weer op Bali fietsen Kerstvakantie in het Stedelijk Museum Rabobank maakt pensioenonderwerp toegankelijk L 1 T 1 E Si/s r 1 ~«"A BERICHTEN HEILOO Lotgenotencontact voor Hartpatiënten Duinkaart blijft nodig voor financiering beheer gebieden PWN José van Dijk droomt in olieverf Afslankmethoden, de zin en onzin van diëten Nederlands Astma Fonds houdt weer het rookvrij kerstdiner u toord-Hottand Noord 112 0900- 88 44 HEILOO - Op maandag 9 december werd vanaf het Rosendaal een niet afgesloten fiets ontvreemd. De eigena resse had haar fiets van het merk Gazelle type Medeo blauw van kleur even niet afgesloten neergezet in een rek van de aldaar gelegen supermarkt om eerst even een boodschappenkar- retje te pakken. Terwijl ze een karretje pakte zag ze een onbekende man op haar fiets wegrijden. In de haast reed hij bijna een voetgangster aan. Ze zag de man de weg oversteken en wegfiet sen in de richting van de De Sonneveld. Een niet afgesloten damesfiets werd eveneens ontvreemd op vvoensdag 11 december. Deze blauwe liets van het merk Gazelle stond om 9.30 uur tegen een paal op de Heerenweg ter hoogte van Blokker. Twee honden waakten over de fiets. De hondenriem was aan de fiets vastgemaakt. Maar dit mocht niet baten. Toen de eigenaresse om 10.30. uur terugkwam zag ze dat de liets weg was en de hondenriem met de twee honden was vastgemaakt aan de paal. De politie doet een dringend beroep aan het publiek om fietsen, ook al is het voor een kort ogenblik, altijd op slot te zetten. Op woensdag 11 november werd tus sen 13.45 en 14.15 uur getracht een per sonenauto te ontvreemden die op de Holleweg geparkeerd stond. De eigne- aar trof de witte VW GOll enkelu meters vanaf de plek waar hij gepar keerd stond aan met een niet aigeslo- ten portier en een geforceerd stuurslot. Tevens bleek de inhoud van de auto doorzocht te zijn. Op de Hoogeweg werd tussen 17.30 en 18.00 uur een verlichtingscontrole gehouden. Vier fietsers werden bekeurd voor het niet voeren van de verlichting. Op het Stationsplein werd in een per sonenauto ingebroken. De bestuurster trof de witte VW Polo om 16.45 uur aan met een ingeslagen portierraam. Ook werd een portiersslot geforceerd. Uit de auto werd de autoradiocdspeler ont- daarin bevindende vreemd. cd-wisselaar ont- Als gevolg van de gladheid vond op de Pastoor van Muijenweg ter hoogte van de kruising met de Kandelaar op don derdag 12 december een eenzijdige aanrijding plaats. De personenauto van een 28-jarige bestuurder raakte in een slip als gevolg van beijzeld wegdek en botste op een bermpaal. Een 27-jarige inzittende werd met een ambulance overgebracht naar het MCA omdat zij over nekpijn klaagde. Het voertuig raakte zodanig beschadigd dat dit wcg- getakeld moest worden. Een 75-jarige inwoonster van Egmond aan den Hoef kwam vrijdag 13 decem ber om ca. 14.30 uur in een winkel in het 4 Loo tot de ontdekking dat haar portemonnee uit haar schoudertas was ontvreemd. De inhoud van de porte monnee bestond uit enkele pasjes en een geldbedrag. Een 44-jarige automobilist afkomstig uit Oegstgeest verleende zaterdag 14 december om 20.15 uur op de kruising van de Omloop met de Zeeweg geen voorrang. Als gevolg daarvan volgde een aanrijding met een 18-jarige lietser. Er was gelukkig geen letsel. Wel raakte de fiets geheel beschadigd. Een aanrijding met letsel vond op zaterdag 14 december om 23.45 uur plaats op de kruising van de Heerenweg met de Sandecamplaan. Op de kruising kwamen een personenauto een bromfietser met elkaar in botsing. Zowel de automobilist als de bromfiet ser reden beiden op de verkeerde weg helft en botsten vervolgens frontaal op elkaar. De bromfietser werd met een gebroken been overgebracht naar het ziekenhuis. Omdat hij geen helm droeg raakte hij ook gewond aan zijn hoofd. Gevonden voorwerpen: enkele sleutels, zwarte kindermuts. rode kinderwant, knuffel wit en groen, gebloemde sjaal, blauwe kindermuts, leêsbril smal grijs en groen montuur, herenhorloge en Nu de winter invalt, wordt het tijd de vogels te helpen. Vrieskou maakt ze hongerig. Ze verbruiken extra veel energie om hun kleine lijfjes op een temperatuur van meer dan veertig gra den te houden. Daarom kunnen ze wel een extra hapje gebruiken. Niet alleen de vaste bewoners van uw tuin, het win terkoninkje, het roodborstje, het heg- genmusje en de merels. Uit de verre omtrek komen mezen, vinken en lijs ters kijken of er wat te halen valt. Ook vogels die u anders niet zo gauw te zien krijgt zoals groenelingen, koper wieken, kramsvogels, boomklevers en spechten. Dat is uw beloning als u zorgt voor vogelvoer. Dat kan zelfs op het balkon van een flat. Al die klanten hebben zo hun eigen wensen. Voor de behendige meesjes zijn de bekende vetbollen en pindanet jes, die u kunt ophangen op plekken waar geen katten bij kunnen komen. Ook vogels als groenlingen en mussen hebben de kunst van het bungelend eten afgekeken van de mezen. Voor vogels als merels, lijsters en vinken is een voedertafel handiger. Er zijn heel mooie te koop vaak met dakjes erbo ven, maar het beste is nog altijd een simpele plank op een paal van minstens anderhalve meter hoog. Daarop kun nen allerlei vogels makkelijk landen en ze kunnen daar ook makkelijk weer opvliegen als er onraad dreigt. Voorzie de plank van een opstaand randje om te voorkomen dat er steeds voer vanaf rojt. Maak de plank zo af en toe schoon met wat heet water. Op de voedertafel kunt u allerlei lek kers voor de diverse vogels uitstallen, gemengd vogelzaad en zonnepitten, partjes appel voor merels en lijsters. Fijngemaakt oud bruinbrood is wel niet zo voedzaam, maar altijd welkom als maagvulling. Kliekjes eten zijn minder geschikt, waftt daar zit zout in. Roodborstjes zijn gek op droge haver mout. Winterkoninkjes zijn verstokte insecteneters en die kunt u helpen met zogeheten universeelvoer, waaronder gedroogde meelwormen in verwerkt zijn. Spechten zijn dol op (ongezouten) pindakaas. Smeer daarvan hier en daar bloempot die u omgekeerd ophangt. Belangrijk voor de vogels is dat er 's morgens vroeg meteen al iets te eten valt. Gedurende de nacht verliezen kleine vogeltjes al gauw tien procent van hun lichaamsgewicht en dus ram melen ze 's morgens van de honger. Wat lastiger is het, om iets te doen aan de dorst van de vogels. Als er sneeuw is eten ze daarvan. Maar bij kaal vrie zend weer is een bakje lauw water wel kom. Om te voorkomen dat ze er in gaan badderen en hun veren bevriezen, doet u er een kapje van gaas overheen. En om te voorkomen dat het water al te snel bevriest kunt u er wat suiker in oplossen. Een andere manier om iets aan hun dorst te doen is onvschilvers van ijsblokjes af te schaven of die in een washandje met een hamer fijn te slaan. Leg die ijsschilvers op de voeder plank. Vogels voeren is dubbel leuk. Het geeft u het goed gevoel dat u levens redt en u kunt genieten van de hele dag vrolijk gefladder in de tuin. Als u elke dag en consequent zorgt voor voer, gaan de vogels op u rekenen en komen steeds dezelfde kennissen op vaste tijden bij u langs. Meer informatie website van Vogelbescherming: www.vogelbescher- ming.nl. U kunt ook gratis het boekje bestellen vogels in de tuin, via website of tel. Vogelinformatiecentrum 030- 6937777. mm mm mm mm m mm mmr vreemd. Uit de kofferbak werd eè^lodder öp eert fomstam of in een HEILOO - Op zaterdag 14 december heeft het schoolorkest van de Benedictusschool samen met alle leer lingen uit groep 1 tot en met 8 het tra ditionele, feestelijke kerstconcert gege ven. Het concert vond dit jaar voor het eerst plaats in de Kapelkerk van de GGZ Noord Holland Noord (de voor malige Willibrordusstichting) die vanaf 18.30 uur goed gevuld was met ver wachtingsvolle kinderen, leerkrachten, ouders en andere familieleden. Het slotaccoord van de finale, het nummer Jingle Bells, klonk even na 20.30 uur, waarna iedereen tevreden en in kerst stemming huiswaarts ging. Het schoolorkest van de Benedictusschool heeft de afgelopen weken hard gerepeteerd. Er is echt naar het optreden toegewerkt. Het orkest bestaat voornamelijk uit leerlin gen uit groep 8, aangevuld met leerlin gen uit de groepen 6 en 7, die zelf thuis een instrument bespelen. In het orkest spelen xylofoons, ukeieles, blokfluiten een klarinet en éen drummer. Tijdens het concert hadden deze groepen ins trumenten elk een eigen, sterke solo. Het is overigens helemaal niet gebrui kelijk voor een basisschool om een eigen orkest te hebben, maar bij de Bcndictusschool is dit al jaren het geval. Slechts eens in de twee jaar wordt er naast de gebruikelijke vierin gen op school een geheel eigen optre den verzorgd en dat was nu weer zo. Naast de nummers die het schoolorkest ten gehore bracht, verzorgde elke groep samen met de eigen leerkracht ook een kerstliedje. Mede door het leeftijdsverschil op een basisschool leverde dit een gevarieerd repertoire op: Amerikaanse liedjes verzorgd door ALKMAAR - Hartezorg: Hartpatiën tenorganisatie N.H., regio Alkmaar, houdt samen met het MCA op zaterdag 28 december een ochtend voor (ex-) hartpatiënten en hun naasten over Lotgenotencontact in de december maand. De bijeenkomst is van 10.00 tot 12.00 uur in het MCA. Tijdens de och tend kunnen de deelnemers in een ongedwongen sfeer praten met lotge noten en ervaringen met elkaar uitwis selen. De patiëntenorganisatie zorgt verder voor allerlei documentatie over hart- en vaatziekten. De bijeenkomst is in de Pieter van Foreestzaal (huisnummer 015), die te bereiken is via de ingang aan de Metiusgracht. De toegang is gratis. Om deze ochtend bij te wonen is aanmel ding noodzakelijk. Dat kan bij de balie van de Patiëntenvoorlichting van het MCA, huisnummer 37, tel. 072- 5483500. Vooralsnog handhaaft PWN de entree heffing en daarmee de duinkaart in het Noordhollands Duinreservaat en de Kennemerduinen. Het afgelopen jaar is er gedacht over eventueel afschaffen. Om het beheer te kunnen betalen is PWN echter afhankelijk van de inkom sten die het ontvangt door verkoop van de duinkaart. Ook gaven mensen tij dens de bijeenkomsten over de Beheernota aan waarde te hechten aan de duinkaart. Een persoonlijke kaart kost E 8,40 (E 4,75 met 65+ korting) en een gezins- kaart kost E 16,80. Voor dit bedrag kunnen bezoekers onbeperkt genieten van de natuur. PWN zorgt er voor dat het gebied aantrekkelijk is en blijft. Mensen die een kaart kopen dragen actief bij aan het beheer van een mooi en uniek stuk natuur. Bovendien ont vangt men in 2003 enkele extra's. Bijvoorbeeld informatie over speciale tentoonstellingen en excursies en een speciaal uitgezette winterwandeling met een gratis verrassing bij de bezoe kerscentra De Zandwaafer in Overveen en De Hoep in Castricum. Het is mogelijk dat er zich in de komende jaren andere mogelijkheden voordoen om het beheer te financieren. Bijvoorbeeld gekoppeld aan een leden organisatie samen met andere Noord- Hollandse natuurbeheerders. Is dat het geval, dan kijkt PWN voor het Noord- Hollands Duinreservaat of afschaffing van de duinkaart gewenst en mogelijk is. De Kennemerduinen is onderdeel van het Park Nationaal Zuid Kenne- merland. Het afschaffen van de entree heffing is beleid voor alle Nationaal Parken in Nederland. Daarom zal de entreeheffing per 2004 niet meer gel den voor de gebieden van PWN in het Nationaal Park Zuid Kennemerland. Het wegvallen van deze inkomsten wordt voor een groot deel gecompen seerd door de inkomsten voor het betaald parkeren. Over PWN PWN Waterleidingbedrijf Noord- Holland (hoofdkantoor in Velser- broek) levert jaarlijks honderd miljoen kubieke meter drinkwater aan 700.000 particulieren, bedrijven en instellingen in de provincie Noord-Holland. Waterzuivering geschiedt in Andijk, Bergen, Heemskerk (zuiveringsinstal latie Jan Lagrand) en Wijk aan Zee. Daarnaast beheert PWN in opdracht van de provincie grote delen van het duingebied tussen Bergen en Zandvoort. Het gebied wordt zeven miljoen keer per jaar bezocht. Met Le Champion op de fiets door Bali. HEILOO - Het fietsprogramma van Le Champion voor 2003 is weer uitermate uitgebreid. Opvallend in het program ma is dat sinds vijfjaar weer een fiets- trip naar Bali is opgenomen. Voor april en mei 2003 zullen twee trips van drie weken naar die prachtige eilanden wor den georganiseerd. De eerste trip ver trekt op 28 april, de tweede op 23 mei. Op Bali zal een rondrit worden gefietst met dagelijkse fietsafstanden van gemiddeld 40 km. De route voert door imposante natuurgebieden waarin de terrasvormige rijstvelden echte blik vangers zijn. Uiterst boeiend is voorts de hindoe cultuur bij de Balinese bevolking. De fietsers zullen worden begeleid door een Nederlandstalige gids alsme de een auto die de bagage vervoert. Uitgebreide informaties zijn verkrijg baar bij Le Champion, Jan van Delden, tel. 075-6411789. Of per e-mail jan.van.delden@worldonline.nl. Per groep kunnen maximaal 20 fietsers mee. De huidige stand van zaken is dat er voor de eerste groep nog twee plaat sen vrij zijn en voor de tweede groep zes. Leerlingen van de Benedictusschool geven een kerstconcert. Het hele schoolorkest onder leiding van dirigent juf Marjan doet haar uiterste best. üe nogere groepen, maar ook vertede rende liedjes over de beestjes bij het stalletje gezongen door de jongere kin deren. De leerkrachten brachten met elkaar een lied ten gehore dat qua thema helemaal bij de kerstgedachte aansloot. Ook lieten enkele ouders samen met juf Marian en gitarist mees ter Jan nog van zich horen, er was een gelegenheidsband geformeerd die twee nummers voor deze avond had ingestu deerd, waaronder het slotnummer. Evenementen zoals dit concert leveren een bijdrage aan het muziekonderwijs op de school. De kinderen ervaren ple zier in het muziek maken met elkaar, en dat moet de oprichter van het schoolorkest voormalig schoolhoofd dhr. Maas voor ogen hebben gehad. Dit concert kan net de aanleiding zijn voor een kind om zelf een instrument te gaèn bespelen. De Benedictusschool heeft een orkest om trots op te zijn, maar de leerkrachten die weken oefen den met de jeugdige muzikanten, en die zovn evenement kunnen presenteren verdienen ook zeker een groot compli ment! Zes van de tien Nederlanders vertrou wen erop dat de werkgever hun pen sioen goed geregeld heeft. Deze men sen geven aan dat ze zich daarom over dat onderwerp niet druk maken. De meeste Nederlanders (61%) weten overigens niet hoeveel ze na hun pen sionering maandelijks aan inkomen overhouden. Dat blijkt uit een recent gehouden pen sioenenquête van de Rabobank op de internetsite. Uit de enquête blijkt niet alleen dat Nederlanders voor hun pen sioen vooral op hun werkgever ver trouwen. Ook zegt ruim 40% niet te weten welke gebeurtenissen van invloed kunnen zijn op de hoogte van het pensioen. Dat aantal is volgens Rabobank manager Hans de Graaf ver ontrustend hoog. „Het betekent dat we als bank nog veel kunnen betekenen voor onze klanten. Dat geldt ook voor één derde van onze klanten die aangeven te weten dat ze zaken rondom hun pensioen moeten regelen maar dat desondanks steeds uitstellen. Hoe eerder je tot het regelen van je pensioen overgaat, hoe beter." Pensioenonderwerp toegankelijk De Rabobank wil het pensioenonder werp langs twee wegen zo toegankelijk mogelijCmaken. Klanten kunnen kie zen voor een adviesgesprek met een bankadviseur. Deze zet met behulp van de Toekomstplanner in een gesprek van 30 minuten de wensen en mogelijk heden op een rij die de financiële toe komst van de klant veilig moeten stel len. Geïnteresseerden kunnen sinds begin december zelf een pensioen- check doen op de Rabobanksite www.rabobank.nl. Wie wil berekenen wat het inkomen wordt als hij/zij met pensioen gaat, of eerder wil stoppen met werken, kan daar de Pensioentoets doen. Aan deze pensioenmodule is een Lijfrentetoets toegevoegd. Daarmee kunnen klanten berekenen wat hun jaarruimte is, het bedrag dat ze maxi maal mogen aftrekken om een aanvul lend pensioen te regelen, alsmede wat hun fiscale voordeel dan precies is. Beide rekenmodules worden aange vuld met informatie over hoe het pen sioen in het algemeen is opgebouwd, hoe de A.O.W. precies in elkaar zit, in welke situaties een pensioengat dreigt en welke mogelijkhedën de Rabobank heeft om zo'n pensioengat te repare ren. ALKMAAR - José van Dijk woont en werkt in Alkmaar. Zij is geboren (1945) in Haarlem en groeide op tussen de verf. Al op 11 -jarige leeftijd nam zij les bij de Haarlemse schilder Ab Loots en werd zij ingewijd in de geheimen van de schilderkunst. Na een loopbaan als lerares en kunstgeschiedenis en als opvoeder van eigen kinderen begon zij eind jaren 80 van de vorige eeuw haar werk aan het publiek te tonen. Haar voornaamste onderwerp is het theater. De plek waar de mens zich een masker voor houdt en de plek die tege lijkertijd een spiegeling is. In dans, toneel en circus. Maar ook gewoon op straat. Door kleding, kleur en vooral houding. Het fascineert José van Dijk mateloos. Haar credo is dat leven theater is en dat theater leven is. Om impressionistische wijze beeldt zij dit uit. De werkwijze van José van Dijk is pro jectmatig. Zo maakte zij ^en serie theaterwerken door daadwerkelijk op bezoek te gaan bij een theatergroep. Enige jaren geleden kwam zij in Frankrijk in contact met een klein, rei zend circus. Ze werd al snel opgenomen in de groep en het contact is er nog steeds. De werken die in Theater De Vest te zien zijn, passen goed op deze locatie. Het is immers het huis waarin de werken van José van Dijk tot leven komen? De tentoonstelling is te zien vanaf 20 december tot 26 januari 2003. ALKMAAR - Tijdens de kerstvakantie heeft het Stedelijk Museum Alkmaar een speciaal programma en hebben jongeren tot 18 jaar gratis toegang.. De bijzondere activiteiten zijn het Nationaal Kampioenschap Sparen en 'Een foto is een (kerst)verhaal\ Het Nationaal Kampioenschap Sparen Op 21 december gaat het Nationaal Kampioenschap Sparen van start. In twaalf musea door het hele land wor den tot 6 mei 2003 kinderverzamelin gen getoond. De, selectie voor de leuk ste verzamelingen van Noord-Holland is in de foyer van het Stedelijk Museum Alkmaar te zien. Verzamelaars in de leeftijd van 10-12 jaar laten hun bijzon dere verzamelingen zien, zoals: stofzui gers, olifanten, Winny the Pooh, autoot jes, paarden. Kabouters van Rien Poortvliet, kikkers, Disney, postzegels, fossielen, sleutelhangers. Hieruit wordt een verzameling door de bezoekers en een verzameling door de vakjury geko zen. Deze twee verzamelingen dingen in het voorjaar van 2003 mee in de grote finale van het Nationaal Kampioenschap sparen. Het NK spa ren is een gezamenlijk initiatief van de AVRO, Stichting Museumjaarkaart en voor Noord-Holland het Stedelijk Museum Alkmaar. De verzamelingen worden getoond in een speciaal ont worpen kubus in de foyer van het museum. De toegang hiervoor is voor alle belangstellenden gratis. Een foto is een (kerst)verhaal Heeft u een verhaal bij een foto? Misschien zijn er mooie kerstverhalen bij? Het Stedelijk Museum is heel benieuwd en luistert graag naar uw ver haal. Dat kan gaan over een gebeurte nis op een foto in de tentoonstelling of over een foto van uzelf. De medewer kers nodigen ook speciaal kinderen en jongeren uit met hun foto en verhaal. Uw verhaal wordt opgenomen op video en een afdruk van uw foto wor den in de tentoonstellingszaal gehan gen. De originele foto kunt u weer meene men. Er kan tijdens de kerstvakantie elke dag van 14.00 tot 16.00 uur aan de activiteit 'Een foto is een verhaal' mee doen. De tentoonstelling is nog te zien tot 19 januari 2003. Openingstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, eerst kerstdag gesloten, tweede kerstdag geopend van 13.00 tot 17.00 uur en nieuwjaarsdag 1 januari 2003 gesloten. Toegang tot 18 jaar gratis. Toonbeeld Jaarlijkse tentoonstelling voor ama teur-kunstenaars in Toonbeeld. Hoewel het geen verplichting is roepen de orga nisatoren alle kunstenaars op om in hun werk het thema 'Alles mag zijn' te verwerken. Er zal een grote verscheide nheid aan kunstzinnige vormen ten toongesteld worden, zoals schilderijen, beelden, kalligrafie, foto's, keramiek, sieraden, en dat daarin op een creatie ve manier het thema verwerkt wordt. Ook dit jaar is de tentoonstelling onderdeel van de zogenaamde Winter- route. Bezoekers kunnen deze route volgen langs diverse kunstcentra in de regio. De tentoonstelling vindt plaats in het gebouw van Toonbeeld op 25,26,29 december 2002 en op 1 januari 2003. Johwin Slaapcomfort Expositie olieverfschilderijen en kleu renetsen van Tineke Kramer. Tot eind december te zien gedurende de ope ningstijden van Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg 127 te Limmen. Beeldentuin galerie Akermare Wisselende exposities, de Uiterdijk 2 te Akersloot. Tineke's Atelier Wisselende kunstexposities van aqua rellen, olieverf en etsen. Te bezichtigen na telefonische afspraak, tel: 072- 5051825 Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4 te Akersloot. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) worden ten toonstellingen gehouden van heden daagse kunst. Heden is dat de expositie van Trudy Keijzer en Henny Mazurel, expositie over water, zand en zee. Elke zondag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Elke eerste zondag van de maand is het gemaal (onder voorbehoud) in werking te bezichtigen. Serre Nella van Os Kunst in de serre en beeldentuin. Te bezichtigen aan de Westerweg 39 te Limmen, na telefonische afspraak: 072- 5051823 Alkmaar schaatst 1954, foto Ad Windig/ Maria Austria Instituut. ALKMAAR - Wanneer u gedurende langere tijd meer calorieën via de voei ding naar binnen krijgt dan u verbruikt, wordt het teveel opgeslagen in vetweef- sel. Meestal is te veel eten in combina tie met te weinig bewegen de oorzaak van overgewicht. Goed afvallen is geleidelijk afvallen. Een energiebeperkend dieet in combi- zondag 10.00 uur. natie met lichaamsbeweging zijn de twee belangrijkste onderdelen van afvallen. Om op langere termijn op het goede gewicht te blijven, moet u blijven letten op de calorieën en voldoende lichaamsbeweging nemen. Elke dag een half uurtje stevig wandelen, fietsen, tuinieren, huishoudelijk werk doen heeft al een goed effect. Op 28 januari houdt de Gezond- heidswijzer in samenwerking met de afdeling dietetiek van Regionale Thuiszorg een voorlichtingsbijeen komst over gezonde voeding en verant woord afvallen. De bijeenkomst vindt plaats in bibliotheek de Mare, Laan van Straatsburg 2, te Alkmaar. Aanvang 20.00 uur, kosten E 3,- per persoon (inclusief consumptie). In verband met een beperkt aantal plaatsen is het noodzakelijk u telefonisch of per e-mail aan te melden, tel. Regionale Thuiszorg 072-5127127. In de maand januari is er bij de Gezondheidswijzer uitgebreide (gratis) informatie beschikbaar over gezonde voeding en verantwoord afvallen. Wilt u meer informatie of heeft u wellicht andere vragen op het gebied van gezondheid? Neem dan contact op met de Gezondheidswijzer, tel. 072- 5143384, e-mail: gezondheidswij- zer@communicationpark.nl. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreekuur: woensdag van 16.00 tot 17.00 uur in kamer 0.32 in het gemeentehuis (via achteringang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringep-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 woensdag 10.00-12.00 en 14.00-17.30 vrijdag 14.00-17.30 en 19.00-20.30 H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275/ fax 5054503, spreekuur op dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 1 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P. Hartog, tel. 5053403. Dienst: Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. ALKMAAR - De afdeling Noord Kennemerland van het Astma honds houdt op zondag 22 december een rookvrij kerstdiner in Horecacentrum de Hertenkamp, Zandersweg 1 te Alkmaar. Voor inlichtingen kunt u bel len met tel072-5714227. Er is een keu zemogelijkheid uit drie complete menu's van vijf gangen. U bent welkom vanaf 17.45 uur, aanvang kerstdiner 18.30 uur.Het geheel wordt muzikaal begeleidt door Istvan Sztolyan. Hij speelt in authentiek kostuum Hongaarse en Roemeense volksmu ziek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 16