Veilig omgaan met n Het bestuur en de medewerk(st)ers van de gemeente Heiloo wensen u Prettige Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar De toekomst is glashelder1. Gewijzigde afvalinzameling rond de komende feestdagen HEILOO ouwen en wonen UITKIJKPOST - 20 DECEMBER 2002 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De verkoop van vuurwerk is toegestaan op de laatste drie dagen van het jaar, 28, 30 en 31 december. Het is verboden vuurwerk af te leveren aan personen j.onger dan 16 jaar. Per levering mag maximaal 10 kilogram vuurwerk worden afgegeven. Het is verboden ille gaal vuurwerk in bezit te hebben. Afsteken Vuurwerk mag worden afgestoken tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur. Bij het afsteken van vuurwerk op andere tijdstippen en het in bezit hebben van illegaal vuurwerk riskeert u een fikse boete en uiteraard in beslagname van het vuurwerk. Jongeren tussen de 12 en 17 kunnen een alterna tieve werkstraf opgelegd krijgen als ze zich niet aan de regels houden. Veiligheid Gooi nooit vuurwerk naar mensen en/of dieren Houdt huisdieren binnen Zet vuurpijlen in een fles die gedeel telijk is gevuld met zand Steek vuurwerk alleen aan met een sigaret of sigaar of een speciale lont Steekweigeraars nooit opnieuw aan Opruimactie Vuurwerk Waarom een opruimactie Jongeren rapen op 1 januari zwerfvuur- werk zogenaamde weigeraars met beschadigde lontjes - op van straat en steken dit opnieuw af, met alle gevolgen van dien. Het aantal ongevallen als gevolg daarvan is op Nieuwjaarsdag Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Binnenhof 15 - vergroten woning Boomweijdt 1 - vergroten van de woning (dakopbouw) De Hofstee 11 - plaatsen dakopbouw Heilooër Tolweg - gewijzigd uitvoeren van geluidscherm waarvoor eerder vergunning is verleend Oosterboslaan 1 - oprichten woning Rosendaal 95 - vergroten supermarkt Westerweg 75 - plaatsen 2 stacaravans t.b.v. tijdelijke huisvesting Zevenhuizerlaan 57 - vernieuwen en vergroten berging Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66 Afgegeven monumentenvergunning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988 vergunning is verleend aan het Stichtingsbestuur van Onze Lieve Vrouwe ter Nood voor het restaureren van de spanten in de grote Bedevaartkapel. Ter inzage De vergunning ligt gedurende zes weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, die is geopend van maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden is inzage mogelijk na afspraak met de heer J. van den Broek, telefoon nummer (072) 535 67 53. De aanvraag heeft ter visie gelegen van 19 september tot 2 oktober 2002. Er zijn in deze periode geen zienswijzen ingediend. Indienen bezwaarschrift Een gemotiveerd bezwaarschrift kunt u tot 6 weken na publicatie van deze vergunning sturen naar Burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. De Kistemaker 34 - vergroten woning (dakopbouw) Het Vierkant 8 - plaatsen dakkapel Kennemerstraatweg 464 - reconstrueren van de entree hoofdgebouw Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kiint u een afspraak maken met de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wethouders is de hieronder vermelde sloop vergunning verleend. Kennemerstraatweg 464 - slopen entree hoofdgebouw Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. 2002 helaas gestegen. Het betekende dat landelijk ruim 200 kinderen hun nieuwe jaar zijn begonnen in het ziekenhuis! De oplossing ligt voor de hand: als de straten op 1 januari vuurwerkvrij zijn, vinden jongeren geen zwerfvuurwerk meer om af te steken. Wat kunt u doen? Aan de afsteker van vuurwerk vragen wij dringend eigen vuurwerkafval na afloop op te ruimen. Vuurwerk dat nog niet is afgegaan, kunt u onschadelijk maken door het onder te dompelen in water en daarna in de grijze roiemmer te deponeren. De flessen die zijn gebruikt voor het afsteken van uw vuur pijlen graag in de glasbak doen. Ook degene.die geen vuurwerk heeft afgestoken verzoeken wij om de directe woonomgeving te contoleren op nog aanwezig zwerfvuurwerk en om het onschadelijk te maken. Zo kunt u een bijdrage leveren aan de daling van het aantal vuurwerkongevallen. Wat doet de gemeente? Onze veegwagen en extra personeel gaan op 2 januari 2003 zo snel mogelijk aan de slag om de straten verder schoon en veilig te maken. Meer informatie Voor nadere informatie kunt u contact op nemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Doe uw eerste goede daad en start 2003 in een veilige en schone straat! Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie Het genoemde sloopplan is niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over het genoemde plan, dan kunt u een afspraak maken met de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Verkiezingen benoeming lid van de gemeenteraad De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Heiloo, maakt bekend dat zijn besluit van 12 december 2002 ter inzage is gelegd, waarbij mevrouw H. Koomen- Copier te Heiloo benoemd is verklaard tot lid van de gemeenteraad wegens ontslagname als lid van de raad door J.J.F. Gimbrère. Dit ingevolge artikel W7 van de Kieswet. Het besluit ligt ter inzage bij de publieksbalie Openingstijden gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen met de feestdagen De Kerstdagen Op woensdag 25 en donderdag 26 december a.s. zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen gesloten in verband met Kerst. Oud- en nieuwjaarsdag Op dinsdag 31 december 2002 zijn zowel het gemeentehuis als het gemeentelijk onderkomen vanaf 12.30 uur gesloten. Op woensdag 1 januari 2003 zijn zowel het gemeentehuis als het gemeentelijk onderkomen gesloten. Op donderdag 2 januari 2003 zijn het gemeentehuis en het gemeentelijke onderkomen aan het Rosendaal vanaf 10.00 uur geopend voor het publiek in verband met de nieuwjaars-bijeenkomst voor het gemeentepersoneel. Ook de rei nigingsdienst begint wat later dan normaal. Wilt u in verband hiermee uw roiemmer wat langer buiten laten staan? Nieuwjaarsbijeenkomst Op donderdag 2 januari 2003 houdt het gemeentebestuur van Heiloo de jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst. Het gemeentebe stuur stelt het zeer op prijs om samen met de inwoners van Heiloo tijdens een gezellig samenzijn een glas te heffen op het nieuwe jaar. Deze bijeenkomst vindt plaats in de Witte Kerk (Heerenweg 32). U bent van harte welkom om hierbij aan wezig te zijn tussen 19.30 en 21.00 uur. Het zal een informele bijeenkomst zijn zonder toespraken. In verband met Kerst en Oud en Nieuw zijn er wijzigingen met betrekking tot de reinigingsdienst. De Kerstdagen De groene rolemmers die volgens planning op woensdag 25 december (le kerstdag) worden geleegd, worden nu op maandag 23 december a.s. geleegd. De groene rolemmers uit de routes van donderdag 26 december (2e kerstdag), worden op vrijdag 27 december a.s. geleegd. Oud en Nieuw De grijze rolepimers die volgens plan ning op dinsdag 31 december 2002 (oudejaarsdag) worden geleegd, worden nu op maandag 30 december a.s. geleegd. De afvalbrengplaats is op dinsdag 31 december 2002 van 08.00 tot 12.00 uur geopend. De grijze rolemmers uit de routes van woensdag 1 januari 2003 (nieuw jaarsdag), worden op donderdag 2 januari a.s. geleegd. Donderdag 2 januari 2003 In verband met de nieuwjaarsbijeen komst van het gemeentepersoneel is de afvalbrengplaats pas vanaf 10.00 uur geopend (tot 16.00 uur). Alle grijze rolemmers van de donderdag routes worden deze dag gewoon geleegd, maar dit gebeurt op een ander, waarschijnlijk later, tijdstip. Wilt u uw roiemmer iets langer buiten laten staan, zodat de huisvuilophaaldienst zijn werk op deze dag zo snel en goed mogelijk kan uitvoeren? Wij danken u bij voorbaat voor uw medewerking tijdens de gewijzigde rei nigingsdienst gedurende de feestdagen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Burgerzaken in het gemeentehuis, geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Verkiezingen Tweede kamer Stemmen in een stembureau naar keuze De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Schriftelijk verzoek 1. Bij het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formulieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stem ming, dus uiterlijk op 8 januari 2003, door de kiezer worden ingediend bij de burge meester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (10 december 2002) als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas Mondeling verzoek 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schrif telijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (10 december 2002) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 17 januari 2003. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van het kiesrecht aanmelden bij een stembureau naar keuze in Nederland. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. Stemmen bij volmacht De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend, dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging op schriftelijke aanvraag 1Op het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen verkrijgbaar. 2. Het verzoek moet uiterlijk op de veer tiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 8 januari 2003, door de kiezer worden ingediend bij de burge meester van de gemeente, waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling (10 december 2002) als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Degene die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling (10 december 2002) als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. De gemachtigde dient de volmachtstem tege lijk met de eigen stem uit te brengen. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 6. De kiezer kan ook, in plaats van een ver zoekschrift in te dienen, na ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming zelf een ander kiezer mach tigen voor hem/haar te stemmen door de. oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemach tigde moet op de dag van de kandidaatstelling (10 december 2002) in hetzelfde stemdistrict staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8 De aldus gemachtigde kan de volmacht- stem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwij zingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemeii met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 IP Gooi glas met in grijze roiemmer, maar tag het naar ie glascootainer. Gun ghs een tweede leven! i (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4