mm Tranen met tuiten bij vaccinatie meningokokken In sporthal het Vennewater werden kinderen ingeënt tegen het meningo kokken C virus. Er werden gemiddeld 60 tot 80 kinderen per kwartier gevaccineerd. Rolstoeltocht naar Rome ^3^ Na de pelgrimstocht naar Santiago de Compostela in 1996 en in 2000 te hebben volbracht was Ad Hermans uit Akersloot toe aan een nieuwe uit daging. Na een intensieve voorberei ding ging hij op zaterdag 4 mei met rolstoel/handbike naar Rome. en legde in 26 dagen de tocht naar Rome af. Eerste editie Park Golf Heiloo voor Stichting Veldwerk De Lionsclub Heiloo, Limmen en de Egmonden hielden zondag 16 juni het eerste Park Golf Heiloo, dat plaatsvond in het recreatiegebied Noorderneg en Zuiderneg in Heiloo. De 120 deelnemers speelden de 18 Holes ten bate van de Stichting Veldwerk. Deze stichting is opgericht door René Veldt uit Heiloo en heeft als doelstelling het verbeteren van de levensomstandigheden van kansarme kinderen in Nepal. Afscheid burgemeester Castricum Donderdag 13 juni nam de gemeente Castricum officieel afscheid van haar burgemeestér Kozijn. Straatvoetbal Limmen Het straatvoetbalevenemcnt in Limmen werd dit jaar voor de twaalfde keer georganiseerd door de supportersvereniging van de voetbalvereni ging VV Limmen. De hoofdprijs was voor het Komkommerteambij de heren en bij de voor dames het team van Limmen 5. Juli Polderlandschap op de schop Er ontstaat veel commotie door het door de Uitkijkpost gepubliceerde artikel over het polderlandschap tussen Heiloo en Egmond waaruit blijkt dat plannen zijn ontwikkeld (en reeds door de Landinrichtingscommissie goedgekeurd) om het landschappelijke poldergebied tussen Heiloo en Egmond aan de Hoef te verkavelen. Mevrouw Deunk viert 100ste verjaardag Mevrouw Deunk vierde op 15 juli haar 100ste verjaardag in zorgcentrum de Loet. Seniorenraad met opheffing bedreigd De samenwerkende Bonden van Ouderen ANBO en KBO afdeling Heiloo spre ken hun verontrusting uit over het advies inzake de Seniorenraad. Een adviesrap port stelt voor om de raad op té heffen, de bonden benadrukken echter het belang van de Seniorenraad. Zij doen een dringend beroep op het College en de Raad om de Seniorenraad als gezamenlijke commissie in stand te houden. Kermis in Heiloo De kermis van Heiloo die donderdag 4 juli begon en tot en met zondag 7 juli duurde, stond weer vol met leuke attracties, en was een feest voor jong en oud. De laatse groep heeft zich vooral in de Heilooër kroegen vermaakt met o.a. live-muziek. September Damesbridgeclub Sans Atout viert 40-jarig jubileum Op 13 september bestond damesbridgeclub Sans Atout 40 jaar. De damesbridgeclub bestaat uit ruim 100 dames die één keer in de veertien dagen op woensdagmiddag bridgen in de grote zaal van het Open Huis. Fanfare Showband Heiloo in beeld bij film Ia Zuster Nee Zuster Op uitnodiging van Bos Bros, de producent van de speelfilm Ja Zuster, Nee Zuster, ging zondag 7 september een delegatie van Fanfare Showband Heiloo naar de voorpremière in Rotterdam. Na in oktober 2001 een hele dag te hebben meegewerkt aan een onderdeel van de film, was eindelijk het moment aangebroken voor de deelnemers om het eindproduct te aanschouwen. De groep was blij verrast toen enkele minuten lang diverse leden van de FSH uitgebreid in beeld kwamen tijdens het liedje 'M'n opa m'n opa'. Meander viert 10-jarig bestaan In verband met het 10-jarig bestaan van o.b.s. Mc: uier viert de school in de week van 9 septemb tot en met 13 september feest. Officiële opening website gemeente Heiloo Op 12 september nam burgemeester den Boon de website van de gemeente Heiloo: www.heiloo.nl officieel in gebruik in de openbare bibliotheek. Kermis Limmen De kermis in Limmen begon dit jaar met vuurwerk. Daarna was het feest in en om de kroegen met veel live muziek. Ook de diverse kermisattracties werden door jong en oud goed bezocht. Op zon dagochtend hield de Limmer IJsclub traditiegetrouw haar Kater-loop, waaraan iedereen kon deel nemen over een afstand die hem of haar het beste past. Vijfjarig bestaan Amberhof Het is in september alweer vijf jaar geleden dat Amberhof haar deuren opende, de aan De Loet gele gen dependance van stichting Westerhout uit Alkmaar. Seniorenuitzendbureau van start Directeur Gerrit Zeeman van de Stichting Ouderenwerk en Arina van Damme, regiomanager Noord-Holland-Noord van uitzendbureau Randstad, sneden op 26 september gezamenlijk de taart aan voor de start van het seniorenuitzendbureau. Buurtbus Heiloo een feit In september werd het initiatief van de Vereniging Buurtbus Heiloo officieel een feit doordat de pro vincie, de gemeente Heiloo en de busmaatschappij Connexxion groen licht gaven voor de door de vereniging geplande route door Heiloo. Op 18 september werd er een testronde gereden, in aanwe zigheid van wethouder Obdam. De buurtbus zal binnenkort definitief van start gaan. Nederlands Kampioenschap blijft onbeslist Op zondag 22 september werd op de fietscrossbaan van F.C.C. De Boscrossers aan het Sportcomplex Het Vennewater de vijfde wedstrijd (in een totaal van zes) voor het Nederlands Kampioenschap ver reden. Hoewel er flink gestreden werd om de titel, viel er in geen van de klasses een beslissing. Bewoners en gemeente in conflict over mogelijke oplossing voor sluipverkeer Breedelaan .Sinds de invoering van eenrichtingsverkeer op de Breedelaan ondervinden de bewoners van de Wilgenlaan problemen met sluipverkeer. Gesprekken met gemeente en bezwaarhebbenden van de Breedelaan leverden niets op. Rienk van de Meer, ingenieur van de gemeente Heiloo reageerde begripvol op de ongerustheid van de bewonerscommissie, maar gaf tevens aan dat de gemeente Heiloo het maximale heeft gedaan om alle bewoners in die wijk tevreden te stellen. Foresters verdiende winnaar in derby De derby tussen de Foresters en HSV stond zondag 15 september eindelijk weer op het programma. Het was de Foresters dat met de eer ging strijken: 1-0. De geplande derby tussen de twee Heilooër voetbalverenigingen op 15 december werd door de kou afgelast. Oktober BMttfibus Augustus mfPli Rock'n Roll Street Akersloot druk bezocht Het Rock n Roll festival van Akersloot dat op vrijdag 23, zater dag 24 en zondag 25 augustus werd gehouden bracht vele hoogte punten. Naast de optredens van Neerlands beste rock 'n roil bands waren er tal van andere activiteiten, zoals de nachtmarkt, Nederlands grootste solexrace en een oldtimerdag. Uitwisselingsstudenten Rotary In augustus zijn er deze periode 36 scholieren in de leeftijd van 16 tot 18 jaar uit Azië en Noord- en Midden-Amerika te gast in Heiloo, Limmen, Castricum en Egmond. In de twee weken dat ze in deze omgeving bij gastgezinnen wonen, houdt De Rotary club Heiloo een oriëntatiecursus waarin ze de grondbeginselen van de Nederlandse taal en cultuur wordt bijgebracht. 26ste editie van Timmerdorp Dit jaar werd rondom het evenemententerrein aan de Omloop voor de zesentwintigste keer het Timmerdorp gehouden. Het grote kinder-timmerfestijn vond plaats van dinsdag 6 tot en met vrijdag 9 augustus. 550 kinderen tussen de 7 en 12 jaar oud ston den vanaf de eerste dag al een uur voor aanvang voor de poorten te trappelen om aan het evenement deel te kunnen nemen. Viering Willibrorduskerk 75 jaar Op 22 augustus was het precies 75 jaar geleden dat de Willibrorduskerk te Heiloo werd gewijd door Mgr. Callier. De parochiegemeenschap viert dit jubileum gedurende het werkjaar 2002-2003 met veel verschillende activiteiten. Het thema van dit werkjaar is: Het woord van overzee, de bron tot op vandaag. Wielerronde van Limmen Het amateur wielerpeloton deed Limmen op 25 augustus na 8 jaar van afwezigheid weer aan. Na 85 kilometer rondjes rij den lukte het Limmenaar Jeroen Lute om de zege in eigen huis te houden. Hij realiseerde daarmee een droom van iedere wielrenner: winnen in eigen dorp. KV.V. Limmen opent nieuwe accom modatie Onder grote belangstelling werd in augustus de geheel vernieuwde accommodatie van voetbalvereniging Limmen officieel geopend en in gebruik genomen. Een groep van 100 vrijwilligers onder aanvoering van hoofduitvoerder Ton de Swart heeft in 4 maanden de kantine uitgebreid, de keuken vergroot en gemoderniseerd en een nieuwe bestuurska mer met wedstrijdsecre tariaat ingericht. Tevens is het complex uitge breid met twee nieuwe kleed kamers. Stormschade Op zondagmorgen stak er in Noord-Holland een storm op. Vanaf ongeveer 09.00 uur kwamen de eerste meldingen van schade bij de politie en brandweer binnen. Tegen 15.00 uur was het aantal mel dingen al gegroeid tot ruim 250. Tussen 10.00 en 23.00 uur 's avonds zijn er uiteindelijk 976 meldin gen van overlast door de storm bij de politie binnengekomen. Het drukst was het tussen 15.00 en 16.00 uur, toen er 173 meldingen binnenkwamen. Over het algemeen waren het meldingen over omgevallen bomen en afgescheurde takken, omgevallen verkeersborden en wegafzettingen, scheef gewaaide steigers en rondwaaiend bouwmateriaal. Jarige job van 80 krijgt eerste rijles Op woensdag 2 oktober werd mevrouw Admiraal uit Heiloo 80 jaar. Reden voor haar kinderen om een grote wens van hun moeder te vervullen, 's Morgens werd zij door een leswagen opgehaald voor haar allereerste rijles. Juf Willeke neemt na 27 jaar afscheid van het basisonderwijs Op 11 oktober stond juf Willeke Wardenburg voor het laatst voor de klas op De Springschans. Na 27 jaar in het basisonderwijs werkzaam te zijn geweest, slaat zij een andere richting in. Van de 27 jaar stond zij 5 jaar voor de groepen 3,4 en combiklas 4/5. Heilooër Bridgeclub viert 25-jarig jubileum In 1977 namen enkele enthousiaste bridgers het initiatief om in Heiloo een bridgeclub op te richten voor niet-rokers. Op zaterdag 5 oktober vierde deze Heilooër Bridgeclub dat zij al 25 jaar voor vele leden dé club is. De H.B.C. telt 120 leden, die op dinsdag- en donderdagavond in twee zalen van het Open Huis bridgen. Prachtig gerestaureerde tram schiet uit de takels De door Ad van Kamp en enkele andere hobbyisten gedurende 10 jaar herbouwde tramwagen valt vanuit de takels van een hijskraan. De schade aan de tram, een zogenaamde Boedapester uit 1924, was groot. Ambtsjubileum dr. Jan Bruin, 25 jaar predikant Op 20 oktober werd in de Ter Coulsterkerk in Heiloo een kerkdienst gehouden waarin het 25-jarig jubileum van predikant Jan Bruin centraal stond. Ds. Bruin diende o.a. als predikant voor de gemeenten te Hindeloopen en Den Helder en is in Heiloo een zeer gewaardeerd gastpredikant. Bibliotheek Heiloo viert 40-jarig jubileum foto volgende pagina Op 12 oktober 1962 werd de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo opgericht. De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo vierde dit 40-jarig bestaan o.a. met twee lezingen en een besloten receptie. Oprichtster mevrouw Israels gaf samen met de directrice van de bieb, mevrouw Kessels, een interview aan de Uitkijkpost waarin de vele veranderingen van de afgelopen 40 jaar van de biblio theek uit de doeken werden gedaan. Knaagdierencentrum Heiloo heropend In oktober wordt het knaagdierencentrum Heiloo heropend. Gedurende vele jaren was de knaag- dierenopvang bij Truus Schoehuijs en haar man aan de Fritz Conijnlaan te Alkmaar gevestigd. Deze opvang wordt voortgezet in het nieuwe Knaagdierencentrum van de Dierenbescherming Castricum/ Heiloo aan De Loet 3 in Heiloo. Heiloo trots op metamorfose De Kring In oktober werd de Kring, het multifunctionele centrum in Ypestein waarin dc basisscholen Meander en Paulus, het wijkcentrum Ypsalon en peuterspeelzaal Pippeloentje zijn gevestigd, feeste lijk heropend. Een periode van nijpend ruimtetekort wordt opgeheven door 10 nieuwe lokalen voor beide basisscholen. Ook beschikken beide scholen nu over een speelzaal voor de kleuter groepen. Als De Kring tien jaar bestaat, geldt dit natuurlijk ook voor dc Ypsalon. Dit heugelijke feit liet het bestuur niet ongemerkt voorbijgaan. In het weekend van 27,28 en 29 september heeft wijkgebouw De Ypsalon het 10-jarig bestaan gevierd met o.a. kermis, een feestavond met medewerking van de Zemsonites, en een skeelerwedstrijd georganiseerd op industrieterrein 'De Oude Werf Kinderboekenweek in Heiloo Van 2 tot en met 12 oktober was het weer kinderboekenweek. Op diverse plaatsen in Heiloo werd de kinderboekenweek gevierd met verscheidene gezellige, leuke en leerzame activiteiten. Boekhandel Deutekom kreeg o.a. bezoek van Gouden Penseel winnares Willemien Min, de Duitse Rotraut Susanne Berner en van Mary Schoon met de twee heksen Ratje en Grizella Zaterdag trad kinderkoor de Koele Kikkers uit Heiloo op en woensdagmiddag 9 oktober was dc laatste activiteit toen drie kinderboekenschrijvers uit Heiloo, namelijk Suzanne Buis, Jaap Wim van der Horst en Nel Kleverlaan, hun boeken signeerden. Bibliotheek Ook in de Openbare Bibliotheek werd er aandacht besteed aan de kinderboekenweek. Voor deze speciale gelegenheid lieten oud-kapitein Willem Klump samen met zijn scheepsmaat Constapel tijdens een één uur durend programma oude tijden herleven. Tijdens de hele week konden de kleintjes meedoen met de kleurwedstrijd. De grotere kinderen konden zich uitleven op de speciale Kinderboekenweek Quiz en namen 1 mm cu i .n ■f.f* V 'V mE mm 1 WmmÊU

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10