105 Jaar Muziekvereniging Eensgezindheid in Heiloo EENSGEZINDHEID J UITVOERING, Task force wachtlijsten van Regionale Thuiszorg boekt groot succes Flessenpost Fanfarecorps „EensptrÉ ïif - fiöilco 90 25 cent, [j^ te HEILOO, I M POLITIE iül UITKIJKPOST - 2 JANUARI 2003 - PAGINA 14 bijdrage voor aankoop van nieuwe instrumenten. NOVEMBER 1930. De 'Pknnïn%n 3. KONING. —^7 XI I! H Directeur de Heer Soomer» FANFARECORPS I r DONDERDAG 29 OCTOBER 1908, aanvang half acht. III m P r ogr m m a, T:;uii Kolci^ch'.ip T Öéïéwéékn LiiclÊÉ^koopman* KamtzcU w HEILOO \i/D BERICHTEN Cursussen verhalen schrijven Dievegge betrapt HEILOO - Het jaar 2003 wordt voor de Heilooër Muziekvereniging Eensgezindheid een bijzonder jaar want op 19 oktober zal het exact 105 jaar geleden zijn dat het fanfarecorps Eensgezindheid door een groep kunst lievende heren wérd opgericht in café Zomerlust aan de Oude Straatweg te Heiloo. Dit heuglijke feit zal op bij zondere wijze gevierd worden met een feestelijk jubileumconcert in april en een concertreis naar het mooie Limburgse plaatsje Peij. Het eerste concert van Eensgezindheid vond plaats op 10 mei 1899 onder lei ding van directeur J.M. Otto van het Stedelijk Orkest te Alkmaar. Deze directeur had zich voorgenomen om wekelijks één les te geven tegen een honorarium van f. 100,- per jaar en een glas bier in de pauze. In 1901 kreeg hij echter weer ontslag, want de repetities vonden zeer onregelmatig plaats, zelfs op de zondagmorgen. In zijn plaats werd benoemd de heer Anderson voor twee uur les gedurende twee dagen per week. Op donderdag 26 december 1901 werd het eerste donateurconcert gegeven voor 'Heeren en Dames kunstlievende leden en hunne geïntroduceerden'. In de pauze kon men genieten van komi sche voordrachten en na afloop was er meestal vrij bal. De voordrachten wer den door de eigen leden met hun fami lieleden gedaan maar later ook door de toneelvereniging Falkland, de Rederijkerskamer Het ontluikende Roosje maar ook het dameszangclubje het Klaverblad van Vier Direct prijs In het jaar 1922 nam het orkest onder leiding van dirigent D. Harder deel aan het concours te Alkmaar en men behaalde meteen een eerste prijs. Dit wapenfeit was meteen aanleiding tot de aanschaf van een vaandel. De oud onderofficier G. Heijne werd gevraagd als vaandeldrager. In het jaar 1924 werd het concours te Wormerveer bezocht dat georganiseerd werd naar aanleiding van het 20-jarig bestaan van de Harmonie Ons Genoegen. Deze vereniging stond onder leiding van Albert Meijns, die reeds vanaf de oprichting de leiding van het corps had en vier jaar later ook als directeur naar Heiloo zou komen om zijn schouders onder'Eensgezindheid te zetten. radio, maar ondanks een laatste muzi kale reddingspoging in 1955 van Albert Meijns, keerde de glorie van weleer niet meer terug. In 1960 dankte deze befaamde dirigent voor de eer. Toch bleef de vereniging niet bij de pakken neer zitten. In 1963 werden er nieuwe uniformen aangeschaft en kwam er een drumband. De kracht van Eensgezindheid ging niet zozeer meer zitten in het behalen van prijzen, maar in een respectabele leeftijd en het oor spronkelijke doel waarvoor de vereni ging ooit was opgericht: gezellig musi ceren voor plaatselijk gebruik. Veel oud papier werd er in die dagen opgehaald, en ook tot op heden is het de vereniging steeds gelukt om elke maand een behoorlijke hoeveelheid papier te verzamelen ten bate van de kas. Het 70-jarig bestaan werd gevierd in de Rustende Jager, en ook hier was aanwezig de 88-jarige medeoprichter, de heer G. Koning. Ook oud-dirigent Meijns was hierbij aanwezig. Het feest werd besloten met een solisten-con cours waaraan een honderdtal solisten deelnam. Het corps stond toen onder leiding van de heer Koopman. Men gaf toen ook het eerste kerkconcert in de Witte Kerk dat zeer gewaardeerd werd door de gemeente. In 1969 kwam dirigent Joh. De Gier naar Heiloo als dirigent. Dat was ook het jaar van de uitwisseling met de Stadtkapelle van Coesveldt in Duitsland. Het corps werd officieel op het gemeentehuis ontvangen door bur germeester mevr. J. Corver- van Haaften. In 1978 vierde de vereniging op 19 oktober het 80-jarig jubileum in de sporthal 't Vennewater te Heiloo tezamen met de korpsen O.K.K. uit Oostwoud en D.W.S. uit Venhuizen. Het 85-jarig feest werd gevierd in theater De Beun, met onder andere een optreden van de jeugd onder lei ding van de 82-jarige ome Thijs Groot. Hij kreeg na afloop een daverend applaus. Ook speelde die avond het kind Caecilia cn kleinkind Trompetterkorps Heiloo, dat later Fanfare Showband zou gaan heten. Ander niveau Eensgezindheid ging verder met onder andere een optreden voor de ziekenra- dio van Huize Westerlicht te Alkmaar in 1987. Maar ook werden er jaarlijks donateurs-, voorjaars- en kerstconcer- 3} tj f j pmtzr, Een certificaat uit 1930 voor de bijdrage voor nieuwe instrumenten. In het jaar 1925 was het de plaatselijke pastoor Van Meeuwen die door de rel rond het stuk Allerzielen van Herman Heijermans ook de diversiteit aan gezinden binnen Eensgezindheid niet meer kon tolereren. Onder zijn leiding werden er verschillende R.K. vereni gingen opgericht waaronder ook de R.K. fanfare St. Caecilia. Een tiental katholieke leden van Eensgezindheid durfden niet de oproep van de pastoor te weerstreven en bedankte Eensgezindheid als lid om een eigen R.K. vereniging op te richten. Eensgezindheid ging ondertussen uiteraard rustig verder. Men werkte mee aan een muzikale hulde toen in 1927 het nieuwe raadhuid van Heiloo werd geopend tezamen met het kers verse St. Caecilia. Boze tongen bewe ren dat de grote trom die avond het solo-instrument was. Magische klank In 1928 dankte de heer Harder als diri gent en uit 21 sollicitaties werd de befaamde Albert Meijns uit Wormerveer benoemd. De naam Alben Meijns heeft in deze moderne lijd neg steeds een magische klank. Hij bleef de vereniging trouw tot hij op hoge leeftijd in 1958 de dirigeerstok aan de wilgen hing. Flet jaar 1948 slaat bij de vereniging te boek als het meest roemruchte jaar van haar geschiedenis. Men speelde toen met 48 leden in de Superieure afdeling. Succes na succes werd behaald. Waar men ook heenging, men kwam altijd met prijzen naar huis. In 1951 organiseerde Eensgezindheid een concours in het Muziekpark te Heiloo waar ook de Limburgse Fanfare St. Joseph uit Peij aan deelnam. Zij ble ven logeren bij de leden van de vereni ging en gingen naar huis met een eerste prijs Ere-afdeling met lof der jury. Tot diep in de nacht vierden zij feest en gin gen de volgende dag in Amsterdam de zaak nog eens dunnetjes over doen. Maar voor Eensgezindheid braken na deze gloriejaren ook weer minder goede tijden aan. Wel mocht het korps in 1953 nog optreden voor de Vara- ten verzorgd. Zo gaf Eensgezindheid op. zaterdag 15 april 1989 een in die jaren traditioneel voorjaarconcert in de Muziekschool van Heiloo, en was er na de pauze een optreden van volksdans groep Opperdan uit Langedijk, met Oudhollandse dansen en Westfriese voordrachten en liedjes. Het 90ste jubileumjaar werd tezamen met ande/e Heilooër muziekverenigin gen gevierd op zaterdag 22 oktober 1988 in het Open Huis te Heiloo. Onder leiding van de 36-jarige Andreas Kok speelde Eensgezindheid helaas niet meer op het niveau dat men altijd ge we rid was. Het duurde dan ook niet lang dat de jonge conservatoriumstu dent Jeroen Drenth voor het orkest kwam te staan. Daar hij steeds vaker moest verzuimen vanwege zijn trombo ne optredens in het Concert gebouworkest, werd hij uiteindelijk in 1993 bedankt als dirigent. Sinds 1993 staat Eensgezindheid onder leiding van dirigent Henk van Veldhuizen. Onder zijn bezielende lei ding heeft de vereniging weer een behoorlijk muzikaal niveau weten te bereiken, en worden er weer regelma tig met succes muziekfestivals bezocht. 100 jaar Het 100-jarig jubileum in 1998 werd groots gevierd in het ontmoetingscen trum van GGZ Willibrord te Heiloo tezamen met dochter Caecilia, kleind ochters de Fanfare Showband Heiloo en het Tamboer- en Majorettenkorps Nijenburg en de Heilooër Volksdansgroep Pridini. Eensgezind heid ten top, daar de vroegere 'concur renten* met deze eensgezinde gebaren steeds meer naar elkaar toegroeiden met en wederzijds respect. Een familie band waar in het verleden misschien weinig meer van te merken was, maar die vandaag de dag sterker lijkt dan ooit. Het jaar 2001 stond in het teken van de muzikale uitwisseling met de fanfare St. Joseph uit Pey, het orkest dat in 1951 op het concours te Heiloo promoveer de naar de superieure afdeling, en zich tot op de dag van vandaag nog in bevind. Op zaterdag 29 september kwa- bh fCoo. Besfuüt 29 M&^ri lNn* 11 Stem v fi.f N iBVIiyxBE LEDBN m OENÜ0DI0DENJ op in het Lökfcai vaö dt* Heer HELDER. I ii II M L CAYD0X» match 2. LE SON GE TT AMOUR, bmstek X SANCTA LUCIA, w>d* 4. LA RECONNAISSANCE, tmUt&te A. TöreliL H. King. A. BoecoilL V. J, Btmoéi, i)i de 5. LH jOYHUX. e&deii. m&tmk A UJCREZIA BORGIA, UnULk A VALSE BLEUE X LA BELLE AL3ACIENNE*. LmtsLie M, f H. K«»sefe> LH&leeitL A. FétUt. t De gedropen Student, Komucm vw<*recht. Wedstrijd In >t Voordragen, y/ 1$ Am w&rêm otei f&egeHtf Een programma van een donateursconcert in 1908. men ze nogmaals naar Heiloo om dit jubileum tezamen met Eensgezindheid te kunnen vieren met een rondrit en een gezamenlijk concert in het ontmoe tingscentrum van GGZ Willibrord. Het werd een onvergetelijk weekend met veel muziek en veel hartelijkheid tus sen de leden van Eensgezindheid en St. Joseph. Trouw aan doelstellingen Ondanks dat Eensgezindheid sinds haar oprichting nu 14 voorzitters, 14 secretarissen, 12 penningmeesters, 14 dirigenten en minimaal 1000 concerten, serenades en andersoortige optredens verder is, blijft de vereniging trouw aan haar oorspronkelijke doelstellingen met het organiseren van repetities, con certen, serenades en festivals voor een zo breed mogelijk publiek. Zo viert de vereniging dit jaar haar jubileum met de organisatie van een grootse Play-In in Heiloo voor leden van muziekver enigingen die aangesloten zijn bij de Stichting voor Samenwerkende M uziekorganisaties. In april volgt het Jubileumconcert met het alom gerespecteerde en bekende Noordhollands Fanfare Orkest en last but not least maakt de vereniging in september op uitnodiging van de Limburgse fanfare St. Joseph een con certreis naar het pittoreske plaatsje Peij-Echt. Al met al drukke tijden voor deze nog steeds springlevende Heilooër muziekvereniging. Een foto van Eensgezindheid uit 1948 in de Korenbeurs te Alkmaar. REGIO - Regionale Thuiszorg is er in geslaagd om de wachtlijsten voor huis houdelijke hulp en verzorging en voor verpleegkundige zorg helemaal op te heffen. Directieleden Jan Ruyten en Hans Hendriks en projectleider Gelly Vos maakten dat vrijdag 20 december bekend tijdens een feestelijke bijeen komst in het - hoofdgebouw van Regionale Thuiszorg in Alkmaar. In juli dit jaar heeft Regionale Thuiszorg een speciale task force in het leven geroe pen met medewerkers uit diverse onderdelen van de organisatie met als doel de wachtlijsten vóór 1 januari 2003 weg te werken. Met succes, want het aantal van 600 wachtenden dat een half jaar geleden nog op de lijst stond voor huishoudelijke en verpleegkundige zorg is middels een aantal bijzondere wervingscampagnes teruggebracht tot 0. Tijdens de bijeenkomst op 20 decem ber heeft Tweede Kamerlid Erica Terpstra de speciale wachtlijstmeter bij Regionale Thuiszorg officieel op 0 gesteld. 'Mensen horen thuis': die missie han teert Regionale Thuiszorg bij de zorg die de organisatie verleent in een groot deel van Noord-Holland Noord bij mensen thuis die daarvoor een indica tie hebben. Een missie die volgens directieleden Jan Ruyten en Hans Hendriks niet toelaat dat er een wacht lijst is in de thuiszorg. Bij hun aantre den als directielid bij Regionale Thuiszorg in april dit jaar troffen zij echter wel een wachtlijst van 600 men sen aan. Mensen met een indicatie voor huishoudelijke hulp of verzorging moesten daar gemiddeld ruim twee maanden op wachten, voor verpleeg kundige zorg was die wachttijd ruim een maand. Nu deze wachtlijsten zijn weggewerkt, krijgt iemand met een indicatie binnen één a twee weken huishoudelijke zorg. Professionele ver pleegkundige zorg kan Regionale Thuiszorg al binnen een week bieden. Om het wachtlijstprobleem op te los sen, heeft Regionale Thuiszorg gekozen voor een unieke aanpak: eigen mede werkers uit allerlei disciplines hebben zich tijdens acties en campagnes inge zet met als doel om binnen een half jaar, vóór 1 januari 2003, de wachtlijs ten weg te krijgen. In juli werd een spe ciale 'task force wachtlijsten' in het leven geroepen met medewerkers uit diverse onderdelen van de organisatie om het hele project uit te denken, te sturen en te begeleiden. In totaal zijn zo'n 120 medewerkers betrokken geweest bij het project. Om de wachtlijsten op te kunnen hef fen heeft Regionale Thuiszorg op aller lei manieren nieuw personeel gewor ven voor verschillende functies, zodat nu en in de toekomst meer mensen beschikbaar zijn om professionele zorg te kunnen verlenen. Tijdens een grote 'wervingscampagne stonden elf mede werkers van Regionale Thuiszorg model voor de advertenties en posters die in diverse media en op billboards langs de weg zijn verschenen. Verder zijn eigen medewerkers met een grote Engelse dubbeldekkerbus de regio in gegaan om mensen enthousiast te maken voor het werk bij Regionale Thuiszorg en is een aantal voorlich tingsavonden gehouden over werken in de thuiszorg. Daarnaast is een bijzondere bonusactie geïntroduceerd: medewerkers hebben mensen in hun eigen omgeving uitge nodigd om bij Regionale Thuiszorg te komen werken, met als beloning een bonus als de door hen aangedragen nieuwe collega een contract heeft gekregen. Nieuwe wachtlijst voor personeel In totaal heeft de wervingscampagne ruim 1100 reacties opgeleverd. Vijfhonderd mensen hebben gesollici teerd naar een functie bij Regionale Thuiszorg, van hen is op dit moment de helft aangenomen. Ongeveer tweeder de als medewerker in de huishoudelij ke verzorging en als Alpha-helpende, éénderde is aan de slag gegaan in de sector verpleging en verzorging. Er is zelfs een nieuwe 'wachtlijst' ontstaan van. mensen die bij Regionale Thuiszorg aan de slag willen, maar voor wie er op dit moment nog geen vaste vacature beschikbaar is. Zij worden zoveel mogelijk ondergebracht in de 'flexpool', die extra personeel levert in tijden van grote drukte en bij ziekte of vakantie van vaste medewerkers. Regionale Thuiszorg verwacht dat de vraag naar zorg bij mensen thuis in de toekomst sterk zal toenemen. Omdat Regionale Thuiszorg er vpor wil zorgen dat er niet opnieuw een wachtlijst ont staat, kiest de organisatie voor een innovatief personeelsbeleid. Zo zijn speciale minicontracten en flex-con- tracten ingevoerd voor mensen die slechts een aantal uur per week beschikbaar zijn. Regionale Thuiszorg wil daarnaast doorgaan met de actieve werving en selectie van personeel en veel aandacht besteden aan opleidings mogelijkheden en loopbaanbegeleiding van haar medewerkers. „Onze missie 'Mensen horen thuis' betekent binnen onze organisatie namelijk ook dat medewerkers zich thuis horen te voelen in hun werk," aldus directeur Jan Ruyten. Bovendien wil Regionale Thuiszorg in de toekomst nieuwe wachtlijsten voorkomen door de zorg die zij biedt te organiseren op wijkni veau, dichtbij de mensen die zorg nodig hebben om zo lang mogelijk thuis te kunnen blijven wonen. Nepal, januari 2003 Hallo allemaal in den lande. Even een briefje zo aan het begin van het jaar over ons 'Veldwerk in het verre en koude Nepal'. Nee. hier in de stad en de vallei vriest het niet echt, en het regent of sneeuwt ook niet. Maar boven in de bergen wel, bere- koud! Sneeuw, lawines, en maken dat je op tijd binnen bent als je daar op trekking bent. Veel families en kinde ren uit de hoger gelegen bergen komen dan ook in de koude winterpe riode. om diverse redenen naar de stad om daar hun heil te zoeken. Dat lukt velen niet en die zie je dan ook 's morgens vroeg en 's avonds om een klein vuurtje van afval zitten om zich een beetje te warmen. Ikzelf loop momenteel in dubbele kleding en heb mijn elektrische deken 's nachts op volle kracht aan staan. De Hamro Niwas kinderen En de kinderen in ons kinderhuis, die hebben het beter dan de kinderen op de straat en langs de rivieroevers, maar ook zij lopen hier te koukleu men. naast allerlei verkoudheden, griepjes en loopneuzen. Ik ga als 'kerstcadeau' morgen een paar elek trische kachels kopen want dit kan zo echt niet langer. Ons huurhuis staat volledig in de schaduw van het huis van de buren. Daardoor komt er in de winter geen zon meer binnen met daarbij een mistige avond, nacht en ochtend. Bar koud dus! Ik ben momenteel naarstig opzoek naar een groter en vooral warmer huis. want overdag, in het zonnetje is het best wel uit te houden. En een huis dat in de zon ligt buffert die warmte voor de avond en nacht. Ik heb nu een paar van deze huizen op het oog om aan te kopen, maar ze lig gen nog even boven ons budget. Want naast de aankoop, moeten wij het ook nog inrichten, de kinderen moeten gewoon naar school en ze hebben uni formen nodig, naast salaris voor ons Nepalees personeel. Kortom, alle dagelijkse zaken moeten gewoon doorgaan en ons budget is dus net niet toereikend. En het aankoopbe drag is vrij hoog. omdat er een grote speelruimte omheen moet liggen. Kinderen moeten kunnen rennen, voetballen, ravotten, hun energie kwijt, zeker na een hele dag school. De grondprijs maakt het dus duur. Maar goed, met een beetje hulp komen wij toch een heel eind en uit dit huis moeten we echt zo snel moge lijk weg. Helpt u ons helpen? Maar in het algemeen gaat het goed met onze kinderen. Iedereen die hier op bezoek komt is dan ook direct ver knocht aan onze schatjes. En als het bezoek weggaat, moeten we echt al onze kinderen even tellen, of er niet eentje toevallig in een koffer of tas verstopt zit. Beetje o\ udreven mis schien. maar het scheelt echt niet zoveel. Er komen veel bezoekers langs, en daar heb ik op onze website een apart kopje voor gemaakt met de bijzonderheden hiervan. Zie 'Gebeurtenissen rondom het Kinder huis' en het subkopje 'bezoekers'. De Stagiaires in Hamro Niwas In de afgelopen periode hebben onze stagiaires Ophélie en Lien uit België de kinderen aan allerlei tests onder worpen, om te zien waar hun kwalitei ten danwel hun problematiek ligt. Daarnaast is de historie van de kinde ren vastgesteld en kunnen wij nu aan de hand van deze gegevens een soort toekomstplan voor onze kinderen maken, want de stagiaires hebben daar een goede basis voor gelegd. Sita Tamang is een meisje met dwerg- groei, bij ons beter bekent als lilliput ter. Zij heeft een medische check-up gehad om te zien wat wij nog aan die misgroeïng konden doen. maar daar valt weinig aan te veranderen, het is zo als het is! Ze heeft speciale beugels gekregen om haar holle rug en bolle buik niet verder te laten misgroeien en om serieuze problemen in de toe komst te voorkomen. Mohan, een jon gen met slecht zicht en één oog wat uit de hoek staat, is naar de oogarts geweest. Hij krijgt binnenkort een kleine operatie om dat oog recht te zetten, en een brilletje om zijn gezichtsvermogen te verbeteren. Dinanath Kapri is de oudste jongen. 14 jaar is hij nu. en hij doet het momenteel erg goed op school. Hij wil computertechnicus worden en wij gaan een route uitzetten om hem daarin bij te staan. Nou. dit waren even een paar voorbeeldjes van onze kinderen, die nu een eigen dossier hebben met een toekomstplanning. Winterkledingactie en de Modeshow Toen ik dit najaar nog in Nederland was heb ik veel mensen en groepen benaderd die richting Nepal zouden komen. Mijn vraag aan hen was om dikke winterkleding voor onze kinde ren mee te nemen omdat het hier zo AAM bar koud kan worden. Daar hebben gelukkig een aantal mensen gehoor aan gegeven onder andere Cees Welsing en Atie Scholten uit Heiloo. die met hun vrienden op Nepal-reis waren. Maar ook Bas Mondt die met een wandelgroep langs kwam. had kleding voor ons mee. Een maand geleden hebben we dat eens even goed uitgezocht en dat aan de kinderen uitgedeeld. De rest. we hielden over. is naar de andere kin derhuizen gegaan. Tijdens dat uitzoe ken. was het leuk om te zien hoe de kinderen zich in hun nieuwe kleding gingen gedragen, zij voerden een soort modeshow op. Dus hebben wij voor de dag daarna een heuse mode show op het balkon georganiseerd. Alle vrijwilligers hielpen' hierbij en het werd een groot feest. De vrijwilligers Behalve Ophélie en Lien zijn er nog een aantal vrijwilligers actief: Eefje van der Linden en Verstegen hebben samen met Willeke van Rijn les gege ven op een boardingschooi aan de buitenkant van de stad. Het werk bestond uit lesgeven aan dé leer krachten. want daar zit het nogal scheef. Wij kunnen wel leuk de kinde ren les geven, maar als wij vertrekken behaalde niveau weer snel in omdat de leerkracht daar zelf niet mee ver der kan. Speerpunt is het teachen van de teachers en daarnaast les geven in de klaslokalen. Het werk op deze school is voor dit moment afgelopen, wij gaan later terug voor een follow up van onze inspanningen. Er is een spetterend afscheid geweest van de dames, ook dat staat binnenkort op onze site onder het kopje 'projecten'. Daarnaast hebben zij een gulle dona tie gedaan in de vorm van speel- en werkmateriaal voor deze school. Willeke is inmiddels terug in Rotterdam, maar Susanne en Eefje zijn doorgegaan naar Pokhara alwaar zij via Children Nepal bij een kinder dagverblijf aan het werk zijn. Dit dag verblijf is opgezet voor de armste kin deren uit die wijk. Zoals gewoonlijk is/was daar dus helemaal niets behal ve een hokje en een speelveldje bui ten, onder leiding van twee onbevoeg de krachten. Susanne en Eefje zijn bevoegde docenten, dus zij kunnen wellicht iets van hun kennis en vaardigheden overdragen op de aan wezige begeleiding, met inachtneming van de Nepalese cultuur en omstan digheden. Jobtrainingsproject Jyoti Ons Jobtrainingsproject Jvoti voor straatkinderen in Pokhara. loopt echt helemaal te gek. Nu. na ruim 7 maan den zijn er van de 30 leerlingen met een zeer moeilijke achtergrond, slechts 2 uitvallers te melden. Het betrof één meisje wat van de ene op de andere dag in het huwelijk trad en met haar bruidegom naar India ver dween, en één jongen die zich niet aan de regels wilde conformeren. Afgelopen week zaten de ex-straat kinderen midden in hun examens en daar waren zij uiterst geconcentreerd en zenuwachtig mee bezig. De twee reisgroepen uit Heiloo brachten ook de laatste gereedschappen van de Gered Gereedschap werkplaats in Heiloo voor dit project in Pokhara mee. dus dat is nu op een haartje na rond. Dit gereedschap hebben wij ook deze week afgeleverd. Een leuke con sternatie is dat altijd, om die verbaas de gezichten te zien als er weer van dat mooie kwaliteits gereedschap binnenkomt. Alle leerlingen erom heen. dat is dan net 'n beetje Sinterklaas! Binnen de gegeven poli tieke- en de armoedige omstandighe den. de never ending bureaucratie en de corruptie in Nepal, vind ik zelf dat wij onze slogan 'Geen woorden maar daden' aardig waar maken. Maar dit was absoluut ondenkbaar zonder de support van vele vrijwilligers hier en in Nederland, en de niet aflatende steun van onze vele sponsors. Ik wil bij deze dan ook alle mensen bedan ken die ons hebben geholpen en bij gestaan in ons werk. Een aantal van deze sponsoractiviteiten staan ver meld op onze website onder de noe mer 'sponsors'. En voor jullie allen langs deze weg een goed begin van het nieuwe jaar. Wij gaan hier door met ons wérk. met als speerpunt de aankoop van een groter en vooral warmer huis voor onze kindertjes. Website: www.stiehting-veidwerk.org index.html. Giro: K289522 t.ct.v. Stichting Veldwerk, p/'a E'gmond- Binnnen. Bank: ABN-Amrn 543703266 «Noord-Holland Noord 112 0900- 88 44 m HEILOO -Op woensdag 18 december werd van 19.30 tot 21.50 uur op de Kennermerstraatweg een snelheids controle gehouden. Op de controle plaats gold pen maximumsnelheid van 50 km. Aantal passanten 1099. Aantal overtredingen 231. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 82 km per uur. Een 33-jarige inwoonster van Heerhugowaard werd om 17.45 uur aangehouden in een winkel van het winkelcentrum 't Loo. De vrouw werd aangehouden op verdenking van het stelen van een chocoladereep. Zij werd na haar aanhouding met een transactie- voorstel van E 140,- heengezonden. Een 13-jarige fietsster raakte om 15.00 uur gewond bij een aanrijding. Het meisje verleende op de kruising van de Ringweg met de van Vladerackenlaan geen voorrang aan een personenauto. Zij raakte als gevolg van de aanrijding gewond. Na controle door het ambu lancepersoneel kon zij naar huis. Op 19 december werd tussen 08.30 en 10.30 uur ingebroken in een woning aan de Laan van Muijs. Niet bekend is hoe men zich toegang tot de woning wist te verschaffen omdat geen braak sporen werden aangetroffen. Ont vreemd werdén drie spelcomputers met daarbij vijf spelletjes en accessoi res. Tevens werd er een videocamera ontvreemd. Een 50-jarige inwoonster van Egmond- Binnen werd om 16.45 uur aangehou den bij een tuincentrum aan de Vennewatersweg. De vrouw werd ervan verdacht twee dienbladen ter waarde E 43.10 te hebben willen ont vreemden. Na haar aanhouding werd zij met een transactievoorstel van E 130,- heengezonden. Op vrijdag 20 december werden twee snelheidscontroles op de Kennemer- straatweg gehouden. De controles wer den gehouden tussen 21.20 tot 23.30 uur en van 00.45 tot 02.20 uur. In beide gevallen betrof het een controle op kenteken waarbij de 'overtredingen fotografisch werden vastgelegd. In totaal werden 91 overtredingen gecon stateerd voor het overschrijden van de maximumsnelheid van 50 km. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 90 km per uur. In de nacht van vrijdag 20 december op zaterdag 21 december werd op de Boog een personenauto vernield. De eige naar trof de Saab 900 zaterdagmorgen aan met enkele krassen en een deuk in een gedeelte van de motorkap. Vermoedelijk werden de vernielingen gepleegd met een bierflesje. In de stijl van het voorraam werden bruine glas splinters aangetroffen. In de directe omgeving van de auto werden een kapot geslagen bierflesje aangetroffen. De totale schade bedraagt E 900,-. Een brievenbus op de hoek van de Foreestlaan met de Blinkenlaan werd zondagmorgen 22 december vernield. Omwonenden hoorden om 00.15 uur een knal en zagen twee knapen op een bromfiets bij de brievenbus hard weg rijden. De brievenbus bleek met vuur werk vernield te zijn. Enkele poststuk ken raakten beschadigd. De afhande ling daarvan geschiedt door de TPG. De schade aan de brievenbus bedroeg circa E 800,-. Op maandag 23 december werd aangif te gedaan van een vernieling aan een personenauto. De eigenaresse van de auto van het merk Saab type 900 voor zie van kenteken NH-VV-67, trof haar auto zaterdagmorgen 21 december op de Boog vernield aan. Vernield werd een gedeelte van de motorkap en een portierdeur. Voor de vernieling werd waarschijnlijk een bierflesje gebruikt. In de rubberen lijst van het voorraam werd bruin glas aangetroffen. In de nabijheid van de auto werd bovendien een kapot geslagen bierflesje aange troffen. De schade wordt geraamd op E 900,-. Getuigen van deze vernieling worden verzocht om contact met de politie Heiloo op te nemen via tel. 0900-8844. Op woensdag 25 december werd een inbraak ontdekt in een woning aan de Bergeonstraat. De achterdeur van de woning bleek geforceerd te zijn. De woning werd doorzocht. Niet bekend is wat er is ontvreemd. Gevonden voorwerpen: enkele sleutels, twee paar zwarte handschoenen, goud kleurig schakelarmbandje, goudkleuri ge halsketting. HEILOO - Maandagavond 20 januari start in Heiloo de basiscursus Verhalen schrijven. In tien avonden, eenmaal in de veertien dagen, wordt er gewerkt aan de basistechnieken van een verhaal schrijven. Hoe werkt de mechaniek van een verhaal? Wat is de brandstof van de spanning? De levensadem van perso nages? Hoe geef je inhoud waarde? Maar ook wordt er gekeken naar ieders eigen stijl en mogelijkheden en wordt het geschrevene voorzien van deskun dig commentaar. Dit resulteert zo leert de ervaring in veel leren, anders lezen en bovenal in (schrijf)plezier. Maandagavond 27 januari start de cur sus Werken aan een meesterstuk voor mensen die een stuk van langere adem willen schrijven. Ook deze cursus wordt eenmaal in de veertien dagen gegeven van 20.15 tot 22.15 uur. In deze cursus gaat het vooral om het leren organise ren van een grote werk, het alert blij ven op valkuilen, het inspireren, stimu leren en becommentariëren. De genres kunnen uiteenlopen van poëzie tot proza, yan kinderliteratuur tot levens verhalen. Alles is mogelijk in deze groep. De groepjes zijn klein, maximaal vijf personen, zodat er veel aandacht is voor het gemaakte werk. De docente is Margreet Schouwenaar, professioneel schrijver er al jaren actief op het gebied van cursussen en/of individuele bege leiding. Inlichtingen en/of opgave kun nen 's avonds na 20.00 uur verkregen worden via tel. 072-5332418. HEILOO - Op 19 december is bij Intratuin Heiloo aan de Venne watersweg een vrouw aangehouden wegens diefstal van goederen. Zij trachtte door verberging van artikelen in haar tas producten te ontvreemden. Door o.a. oplettendheid van de mede werkers, volgend uit het antidiefstal programma welke recent is ingevoerd, is de diefstal voorkomen. Bedrijfsleider M.Moons is blij met de eerste resulta ten. De extra aandacht voor ontvreem ding draagt bij aan de nieuwe visie van Intratuin Heiloo. Hierin wordt er bewust gekeken naar de huidige maat schappelijke normen en waarden om de dienstverlening en servicegerichte instelling naar de klanten te vergroten. De vrouw is overgedragen aan de poli tie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 14