Overal in Heiloo nu huis aan huis inzameling van Nieuwe regels voor bouw vergunningen en welstand S ^NTf C,V HEILOO Het bestuur en de medewerk(st)ers van de gemeente Heiloo wensen u een heel Gelukkig Nieuwjaar UITKIJKPOST - 2 JANUARI 2003 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Tijdens het dorpsgesprek in november 2001 over de scheiding van huishoude lijk afval in Heiloo vonden de aanwezigen dat er nog meer oud papier uit het afval gehaald moest worden. Ook vond menig inwoner dat de huis-aan-huis-inzameling van papier in heel Heiloo moest plaatsvinden. Dit was immers nog niet het geval. De gemeente stimuleert dit wel door het geven van een milieupremie aan de verenigingen die inzamelen en door middel van voorlichting. De vereni gingen is gevraagd om de inzameling te verzorgen in de delen waar dit nog niet plaatsvond. Een aantal vereni gingen heeft positief op deze oproep gereageerd. "Double Stars Heiloo" en "Eensgezindheid" gaan er voor! De Base- en Softbaiclub Double Stars Heiloo en de muziekvereniging Eensge zindheid gaan met ingang van 2003, in de delen van Heiloo waar dit nog niet plaatsvond, oud papier huis-aan-huis inzamelen. "Double Stars Heiloo" gaat vanaf 7 januari 2003 elke le dinsdagavond van de maand het papier ophalen bij alle woningen in de-wijk begrenst door Spoorlijn, Kerkelaan, Kennemer- straatweg en Stationsweg, en ook langs de Kanaalweg (beide zijden tot aan het Rosendaal); Stationsweg (beide zijden ten oosten van spoorlijn); Heerenweg (tussen Stationsweg en Zevenhuizerlaan); Kennemerstraatweg (uitgezonderd Heiloo Noord en gedeelte tussen Laan van Zeeman en de Frederica's Hof aan de oostzijde) Let op: Buitengebied zuidzijde Heiloo (volgt in fases, wacht op de informatie folder). "Eensgezindheid" gaat vanaf 11 januari 2003 zijn bestaande wijk uitbreiden door elke 2e zaterdagochtend van de maand ook het papier op te halen langs de Kennemerstraatweg (beide zijden in Heiloo Noord); Kennemerstraatweg (oostzijde tussen Laan van Zeeman en de Fredericas Hof). Belangrijk De verenigingen zorgen zelf voor een informatiefolder bij elk adres waar zij oud papier inzamelen. Lees de instruc ties nauwkeurig en noteer de data in uw agenda of op de afvalkalender. Voorkom zwerfafval door het papier gebundeld aan te bieden op de rolemmer- verzamelpiaatsen en denk daar bij om de ophaaltijden. Met deze inzameling zijn, met uitzonde ring van enkele woningen in het buitengebied, alle huishoudens voorzien van een maandelijkse huis-aan-huis inzameling van oud papier. Door het oud papier aan verenigingen mee te geven spaart u het milieu, en de verenigingen ontvangen van de gemeente Heiloo een milieupremie voor het ingezamelde oud papier. Bedrijven moeten zelf zorgdragen voor afvoer en verwerking van hun papier/karton. Dit bedrijfsafval mag men niet afgegeven aan verenigingen. Informatie: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.A. Rijnbeek van de afdeling VROM, telefoon (072) 535 67 34 aaden (raads) commissies Gemeenteraadsvergadering 6 januari 2003. ouwen en wonen Plaatsen twee stacaravans op perceel Westerweg 75 t.b.v. tijdelijke huisvesting Welstand Invoeren éénrichtingverkeer Breedelaan en Slimpad Verleende bouwvergunningen Verleende sloopvergunningen urgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 23 december 2002 Verkiezingen Tweede kamer Stemmen in een stembureau naar keuze Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 De gemeenteraad vergadert maandag 6 januari a.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1. Agendavaststelling 2. Inspreekrecht 3. a. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie sprekers over hamer stukken 4. Eventuele mondelinge mededelingen 5. a. Vaststelling notulen van de raadsverga dering d.d. 4 november 2002 b. Vaststelling notulen van de raadsverga dering d.d. 5 november 2002 c. Vaststelling notulen van de raadsverga dering d.d. 2 december 2002 d. Vaststelling notulen van het vragen(half)uur d.d. 10 december 2002 6. Ingekomen stukken voorstel van afdoening 7. Onderzoek naar de geloofsbrieven van mevrouw H. Koomen-Copier Hamerstukken 8. Bestendigen Wet voorkeursrecht gemeenten Boekelermeer-Zuid 3 9. Vaststelling 8e serie wijzigingen op de Bouwverordening 10. Vaststelling 'Welstandsnota Heiloo' 11. Instemmen met het Beleidsplan 2003 Algemene bijstandswet (Abw), Wet inko mensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte werkloze werknemers (loaw) en Wet inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte gewezen zelfstandigen (loaz) Bespreekstukken 12. Vaststelling bestemmingsplan Boekeler meer-Zuid 3 13. Instemmen met de Gemeenschappelijke Regeling GGD Noord-Kennemerland en met ingang van 2003 het subsidieplafond maatschappelijke zorg en gezondheids zorg structureel verhogen 13 a. Instemmen met het verzoek de Stich ting Adviesbureau Onroerende Zaken (SAOZ) advies uit te laten brengen tot verzoeken om planschade percelen Ken nemerstraatweg en Warmoezierslaan 14. Motie gemeenteraad van Oss: gesubsi dieerde arbeid 15. Afscheid raadslid de heer J.J.F. Gimbrère Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een instandhou dingstermijn van twee jaar en maximaal tot drie maanden na het gereedkomen van de nieuw te bouwen woning, vrijstelling te ver lenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan West IIvoor het plaatsen van twee stacaravans ten behoeve van tijdelijke huisvesting in de achtertuin van het perceel Westerweg 75 in verband met de verleende vergunning voor de nieuw te bouwen woning op dit perceel. Ter inzage Het plan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf 3 januari 2003 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 47 Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld plan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk gemoti-veerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemees ter en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Vanaf 1 januari 2003 veranderen de regels voor bouwen en verbouwen aan uw woning. Het gaat hierbij om dak kapellen, dakramen, (schotel)antennes, aan- en uitbouwen, bijgebouwen en over kappingen, kozijn- en gevelwijzigingen, schuttingen en tuinmuren en zonne panelen en -collectoren. Wat u moet weten als u gaat (ver)bouwen Voor sommige bouwwerken heeft u geen bouwvergunning meer nodig. In andere situaties gelden soepelere regels dan voor heen en krijgt u te maken met een 'lichte bouwvergunning'. Deze krijgt u sneller en gemakkelijker dan een 'reguliere bouwver gunning'. Of u een vergunning nodig heeft, en zo ja welke, hangt'vooral af van de plaats waar u gaat (ver)bouwen. Over het algemeen zijn de regels voor (ver)bouwen aan de achterkant soepeler dan voor (ver)bouwen aan de voorkant. Raadpleeg de gemeente Raadpleeg voordat u begint met bouwen altijd eerst de gemeente. Want de regels voor bouwen zonder bouwvergunning zijn soms ingewikkeld en gaan niet voor elk bouwplan op. Als u zonder bouwvergunning wilt (ver)bouwen, moet uw plan namelijk aan een aantal voorwaarden voldoen. Bovendien weet de gemeente waar u nog meer aan moet denken. Bijvoorbeeld de minimumeisen uit het Bouwbesluit waar uw bouwwerk altijd aan moet voldoen. Die gelden dus ook als u zonder bouwvergun ning mag bouwen. Buren Vergeet ook uw buren niet. Bespreek uw plannen met hei;, ook als u geen bouwver gunning nodig heeft. Want uiteindelijk (ver)bouwt u om uw wooncomfort te ver groten en dat doet een burenruzie zeker niet. Als u toch een bouwvergunning nodig heeft, toetst de gemeente uw plan onder meer aan de welstandseisen. Op 11 december 2002 heeft de commissie Openbare Ruimte gesproken over de vast stelling van een nieuwe welstandsnota. Deze nieuwe nota is in de loop van 2002 ontwikkeld, mede op basis van reacties van inwoners uit Heiloo. De gemeenteraad zal zich over de welstandsnota buigen in de raadsvergadering van 6 januari 2003. In de welstandsnota worden criteria vast gelegd voor de lichtvergunningplichtige bouwwerken en gebiedsgerichte wel standscriteria voor de regulier vergunningplichtige bouwwerken. De hoofdregel is dat er in principe pas gebouwd mag worden als er een bouwver- Op verzoek van een groot aantal bewoners van Slimpad, Molenweg en Wilgenlaan heeft het college van Heiloo besloten éénrichting verkeer in te voeren op de Breedelaan en Slimpad (tussen Wilgenlaan en Kennemer straatweg). Daarbij mag het autoverkeer het Slimpad niet vanaf de Kennemerstraatweg inrijden. Er geldt een uitzondering voor aan- wonenden en voor (brom-)fietsers. Aanleiding van deze maatregel zijn de klachten van bewoners over sluipverkeer in hun straat. De verwachting is dat invoering van éénrichtingverkeer deze klachten zullen wegnemen. De aanwonenden zijn persoonlijk door middel van een brief door de gemeente geïn formeerd over bovenstaand besluit. Ter inzage De stukken die op dit besluit betrekking hebben liggen vanaf 3 januari 2003 gedu rende 6 weken ter inzage in het Informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Kerstboom inzameling op woensdag 8 januari 2003 Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met dit besluit dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekend gemaakt een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouder van Heiloo, postbus 1,1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. Gerritsen van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 64. "Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Heerenweg 162/hoek Butterlaan - bouwen van een winkelruimte met twee apparte menten en drie garages na gedeeltelijk sloop van bestaande bebouwing Heilooër Tolweg - gewijzigd uitvoeren plaatsen geluidscherm Laan van Zeeman 22 - veranderen en ver groten woning Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopvergunningen verleend. Kennemerstraatweg 464 - verwijderen asbest (paviljoen Junianus II) Heerenweg 162/hoek Butterlaan - gedeelte lijk slopen van een bakkerij met winkel en woonhuis Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Geboorten Yara A., d.v. K. Visschers en M.A. Blom Kick D., z.v. R. Buur en T.V. Grahmbeek Elders geboren Buya M., d.v. A.J.D. de Boer en M.J.M. Bakker Dana H., d.v. H.A. van Ess Simon J., z.v. J.S. Hopman en M.B.A. Rood Amber I., d.v. M. Barka en C.A. de Groot Joost W.J., z.v. P.C. van Wijk en H.A. Valk Ayla G.P., d.v. M.W. van der Raaij en M.L. de Winter Nienke W., d.v. J.C. Madderom enj. Witte gunning is verleend. Die regel blijft gehandhaafd. Informatie Voor meer informatie over de nieuwe regels voor (ver)bouwen aan uw woning kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in de centrale hal van het gemeentehuis. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op de website van Heiloo www.heiloo.nl staat waar u aan moet denken als u gaat vér- bouwen. Daarnaast kunt u uitgebreide informatie vinden op de internetsite het ministerie van VROM: www.vrom.nl/woningwet. Op laatstge noemde site vindt u o.a. een module waarmee u snel en eenvoudig kunt achter halen of en zo ja welke bouwvergunning u nodig heeft. - Nieuwjaarsbijeenkomst Op donderdag 2 januari 2003 houdt het gemeentebestuur van Heiloo de jaarlijkse nieuwjaarsbijeenkomst Hef gemeentebestuur stelt het zeer op prijs om samen met de inwoners van Heiloo tijdens een gezellig samenzijn een glas te heffen op het nieuwe jaar. Deze bijeenkomst vindt plaats in de Witte Kerk (Heerenweg 32). U bent van harte welkom om hierbij aan* wezig te zijn tussen 19,30 en 21,00 uur. Het zal een informele bijeen komst zijïl Zónder toespraken J Huwelijken/ geregistreerde partnerschappen A. Sarisoy en G. Katan D.N. van Weelderen en M. Timmermans Overleden A. Goedvree wv van Schaijck A.F.A. Voskens wv Collignon N. Bruin ev van Heusden A.C. Blaauw R.E. Hooft van Iddekinge wv van den Wall Bake A.P. Kaandorp A. Willems wv Velseboer Elders overleden F. Visscher ev de Vries G. van Stralen S. Hoogmoed ev de Boer J.A. Poelman A.A. van Essen wv Hoogvorst P.C.A. de Jong C. Kaandorp J.A. Bakker De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te 1 brengen in een stembureau naar keuze. Mondeling verzoek Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen bij het gemeente-; huis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (10 december 2002) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4