I Verkiezing talent, sportman, sportvrouw, sportploeg van het jaar 2002 E Aeg\° Druk weekend voor Flashing basketball l Elfde editie De Deel Bowlingtoernooi gehouden UITKIJKPOST - 2 JANUARI 2003 - PAGINA 6 Wmm - - HiltÖO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. eefomgeving Kerstboominzameling fvatbrengploats Wat te doen met frituurvet en - olie na de feestdagen ededelingen Inwerkingtreding verordening Nieuwe ophaalkalenders reiniging Inwerkingtreding wijziging Verordening klachtbehandeling in verband met aansluiting bij de Nationale Ombudsman Inleveren pakketten voor Polen Gezondheidswijzer Alkmaar gaat moderniseren Hoofdwond na botsing SV Oppositie KOOK verkoop (foto MSP) ordt ge ntervi ewd door Cees van der Himst v ah Castr 'cum 105. Leo Hoetjes voor de vijfde keer kampioen van Boswijk Damesbridgeclub Sans Atout Heilooër Bridge club Sans Atout H #3 contac vervolg van pagina 4 omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 17 januari 2003. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van het kiesrecht aan melden bij een stembureau naar keuze in Nederland. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. Ieder jaar organiseert de gemeente een kerst boominzameling in het begin van het nieuwe jaar. Deze keer wordt de inzameling gehouden op woensdag 8 januari 2003. De kerstbomen kunt u aanbieden tussen 11.30 en 16.00 uur op de volgende plaatsen: - de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje - het parkeerterrein bij De Loet - het parkeerterrein bij de Hucht (Ypsalon) Al vele jaren worden de kerstbomen niet meer verbrand maar versnipperd. De belasting voor het milieu is zo minder groot. Ook hopen wij dat er door de geplande inzameldag weinig of geen kerstbomen bij het huisafval of in de plant soenen terechtkomen. Voor iedere ingeleverde kerstboom krijgt u een bon die recht geeft op een versnapering. Tien bonnen kunt u ter plaatse inwisselen voor een CD-bon ter waarde van 3,40. Verzoeken om verzamelde kerstbomen bij parti culieren op te halen kunnen we niet inwilligen. Graag de kerstbomen zelf aanbieden op één van de drie genoemde plaatsen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. Na de feestdagen is er vaak frituurvet of-olie over. Deze plantaardige oliën en vetten kunt u afgeven bij de Afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo. Zo voorkomt u extra verontrei niging van uw rolemmer. De afvalbrengplaats is gelegen aan het Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg) en geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 16.00 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur. De oliën en vetten dient u wel af te geven in de aanschafverpakking, omdat men deze ter plaatse niet kan overgieten. Burgemeester en wethouders maken ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 2 september 2002 een wijziging in de Huisvestings-verordening 2000 gemeente Heiloo heeft vastgesteld. De wij ziging heeft betrekking op het vervallen van de tussengrens in de huur- en inkomenstabellen. Deze verordening regelt de verdeling van woon ruimte en wijzigingen in de samenstelling van de woonruimtevoorraad. Deze gewijzigde verordening is in werking getreden op 1 januari 2003. Ter inzage De verordening ligt ter inzage in het Informatie centrum in de centrale hal van het gemeentehuis. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Tegen betaling van de verschuldigde leges kunt u een afschrift van de verordening ver krijgen. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A. Fictoor van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 51. U bent gewend om eind december/begin januari de ophaalkalender voor het nieuwe jaar te ont vangen. De nieuwe ophaalkalender is dit jaar bij de Uit kijkpost gevoegd en nuis-aan-huis verspreid op vrijdag 20 december jl. Heeft u 2 januari 2003 nog geen kalender ontvangen, dan kunt u deze tijdens de openingsuren afhalen bij de receptie van het gemeentehuis of bij de bibliotheek. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 2 december jl. de Verordening inzake klachtbehandeling, vast gesteld bij raadsbesluit van 6 september 1999, heeft gewijzigd. Dit ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet. Deze wijziging was noodzakelijk in verband met de aansluiting van de gemeente Heiloo bij de Nationale Ombudsman ter voorziening in de mogelijkheid van behandeling van klachten in tweede instantie (extern klachtrecht). Deze aan sluiting is ingegaan op 1 januari 2003 en geldt voor vier jaar. Na afloop van de eerste periode van vier jaar kan de aansluiting telkens met twee jaar verlengd worden. De wijziging van de verordening is in werking getreden op 1 januari 2003. Ter inzage De gewijzigde verordening ligt voor iedereen ter inzage in het Informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Tegen betaling van de verschul digde leges kunt u een afschrift van de verordening verkrijgen. Informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Organisatie ondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 48. ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familievrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren kan geschieden bij Monica Verhage, Vennewaard 162 te Alkmaar op woensdag 8 januari van 19.30 tot 22.00 uur. Zij is te bereiken onder tel. 072-5622576. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. Vanaf heden mogen ook meubels, koelkasten e.d., echter geen geld. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg. De kosten zijn 3.40 euro per pakket plus 1.30 euro per kilo. Bij inleveren is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. Bent u op zoek naar betrouwbare informatie over gezondheid? U vindt het bij de Gezondheidswijzer Alkmaar. Medisch advies kunnen de medewer kers niet geven, wel kunnen zij u ver wijzen naar de juiste persoon of instan tie. De Gezondheidswijzer zoekt voor u de juiste informatie of het juiste adres. De Gezondheidswijzer gaat met ingang van januari 2003 haar werkwijze moderniseren. Het groeiend gebruik van internet en e-mail is voor de Gezondheidswijzer aanleiding haar informatie ook digitaal aan te bieden. Omdat niet iedereen zijn informatie zoekt op internet, blijft de mogelijkheid bestaan om telefonisch informatie in te winnen. Bovendien zijn er vragenkaart- jes gemaakt, via deze kaartjes kan een ieder gratis informatie opvragen. U vindt deze vragenkaartjes o.a. bij alle huisartsen, apotheken, bibliotheken, buurthuizen. Regionale Thuiszorg en de GGD Noord-Kennemerland. Indien u meer informatie wilt, kunt u contact opnemen met de Gezond heidswijzer, tel. 072-5143384 of per e- mail: gezondheidswijzer@communica- tionpark.nl. HEILOO - Dinsdag 24 december omst reeks 13.00 uur zijn twee automobilis ten gewond geraakt na een botsing waarbij drie auto's betrokken waren. Een 60-jarige inwoonster van Heiloo heeft hoofdwonden en nekletsel en een 35-jarige inwoonster van Heiloo heeft rugpijn aan het ongeval overgehouden. De 60-jarige vrouw is naar het MCA in Alkmaar overgebracht. Een 62-jarige man uit Egmond-Binnen reed over de Hogeweg in Heiloo vanuit de richting Limmen. Op het kruispunt met de Vennewatersweg verleende hij geen voorrang aan de voor hem van links komende 60-jarige inwoonster van Heiloo. Hierdoor raakte de inwoonster van Heiloo op de verkeerde weghelft en de 35-jarige tegemoetkomende automobiliste kon de auto niet meer ontwijken waardoor de botsing ont stond met genoemd letsel. HEILOO - In de veertiende ronde van de interne competitie deed De Jager er van alles aan om Van de wal zijn eerste nederlaag te bezorgen. Lange tijd ging de strijd gelijk op, alhoewel Van de Wal toch wel een wat makkelijker stelling had. In het verre middenspel moest de zwartspeler op zijn koningsvleugel een zwakte op g5 toestaan waardoor Van de Wal met een fraaie combinatie de par tij nar zich toe kon trekken. In de vorige ronde kreeg Bosma zijn fans enthousiast op de stoelen door zijn enerverende overwinning op Manni, maar tegen Folkertsma was hij niet scherp genoeg en gaf zomaar een stuk weg en daarmee ook de partij. Bijzonder jammer, want Bosma lijkt de laatste tijd zijn zaakjes op het schaak bord weer goed voor elkaar te hebben. Kracht bezorgde Rump in no time een hoofdpijnstelling. Na zo'n zet of vijftien was het eigenlijk al bekeken maar Rump vond dat de witspeler maar moest bewijzen dat het voor hem een flutstelling, was. Hij hoefde niet lang te wachten want rond de 25ste zet was het mat. Van de Brink en Langereis maakten er een ingewikkelde partij van waarbij Van de Brink voortdurend het idee had wat beter te staan. Op een gegeven moment won hij ook de kwaliteit maar dan gaat Jan Jaap met een zaklantaarn door de stelling om te pogen het tij te keren. Hij kreeg ook wel wat tegenspel maar in objectieve zin hield het niet over. Door opkomende tijdnood gin gen de spelers met een remise akkoord. Tijdens de analyse bleek al snel dat Van de Brink een kansrijke voortzetting over het hoofde had gezien. De uitslagen: Vd Wal-De Jager 1-0, Bosma-Folkerstma 0-1, Van Etten- Manni 1-0, Va Ham-Jongkind rem., Vd Werff-Limmen 1-0, Jongerius-Maas rem., Vd Brink-Langereis rem., Sauer- Jonkheer 0-1, Woudstra-Ebregt 0-1, Bik-Huffnagel em., Kracht-Rump 1-0, Koenders -Kraayenbrink 1-0, De Jong- Roodbol 1-0, De Lange-Horninge 0-1. ALKMAAR - Op zaterdag 4 januari houdt de Stichting KOOk weer haar maandelijkse verkoop. U kunt dan van 10.00 tot 14.00 uur in het pand aan het Victoriapark 2 in Alkmaar voor weinig geld allerlei goede, tweedehands huis raad en kleding kopen. De opbrengst wordt gebruikt om ontwikkelingspro jecten in de Derde Wereld te financie ren. O -er de maand november bedroeg de opbrengst E 11.430,-. In de maand januari wordt bij de aanschaf van een truck voor vervoer van landbouwpro ducten van de boerencoöperatie Ayawasi in Indonesië geholpén. De boerenfamilies zijn voor hun levenson derhoud volledig afhankelijk van de afzet van hun landbouwproducten op de markt in Sorong. Dit voormalige Irian Jaya is een gebied dat in ontwik keling sterk achtergebleven is bij de rest van Indonesië. Het gebied is rijk aan grondstoffen maar de opbrengst komt niet ten goede aan de oorspron kelijke bevolking. Men leeft diep onder de armoedegrens. Heeft u nog bruikbare spullen, dan kunnen die worden afgeleverd bij de familie de Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, tel. 072-5330086. Indien u spullen wilt laten ophalen dan kunt u bellen met tel. 072-5117891: op maan dag en woensdag van 9.00 tot 15.00 uur en op de overige werkdagen van 15.00 tot 16.00 uur. Een van de deelnemers van Roparun wordt gevraagd waarom hij en zijn maten zulke grote afstanden lopen(foto MSP) HEILOO - Afgelopen zaterdag speel de het eerste heren team van Flashing Heiloo tegen D.E.D. uit Amsterdam. Bij winst kon Flashing zich aansluiten bij de middenmoot. Een slechte start betekende echter dat Flashing de hele wedstrijd achter de feiten aanliep. Weliswaar wisten de basketballers uit Heiloo door een sterke tweede periode dichterbij te komen, maar de wedstrijd ging toch met 63-73 verloren.Toch kijkt Flashing met een goed gevoel terug op de eerste helft van de competitie. Met een heel jong team is de vereniging begonnen aan een leerjaar. Na even onderaan te hebben gebungeld werden er de laatste weken aardig wat partijen gewonnen en werd er ook tegen sterke tegenstanders maar nipt verloren. Dit belooft veel voor de tweede helft van het seizoen. Sponsoring en trainersopleiding Door de financiële ondersteuning van haar adverteerders en sponsoren kan de basketballvereniging van Heiloo werken aan een professionele jeugdop leiding. Voor de trainers worden onder meer opleidingen en bijscholingscur sussen georganiseerd. Zo was er zon dag een bijeenkomst met alle trainers waarbij het jeugdplan van de vereni ging werd besproken. De trainer van het eerste legde het belang van funda mentais uit, waarbij hij het passen en vangen van de bal extra onder de loep nam. Jeugdclinic Na de trainersbijeenkomst was er voor de jeugd van Flashing een speciale cli nic. Alle deelnemers ontvingen een T- shirt en ondergingen zes trainingen van een kwartier. Elk kwartier werden de jongens en meisjes door een andere trainer onder handen genomen, waarbij het thema passen en vangen centraal stond. Terwijl de jeugd zich in het zweet werk te, werd er in het sportcafé aan de ouders een presentatie gegeven over het beleid van de vereniging. Hierbij toonde Flashing Heiloo voor de tweede maal in successie een eigen Flashing- film, waarbij uitleg werd gegeven over het belang van een goede passtechniek. Het jaar werd afgesloten met een vrije worp wedstrijd voor families. Deze werd gewonnen door de familie van Leeuwen, die met een speciaal ontwor pen Flashing taart naar huis kon. Blije gezichten bij de afgevaardigden van De Colts Rugbyclub uit Castricum. Cfoto MSP) LIMMEN - Op zondagmiddag .29 december vond in de voetbalkantine van Voetbalvereniging Limmen de jaarlijkse verkiezing van de sportman, sportvrouw, sportploeg en talent van het jaar 2002 van de CAL-gemeente plaats. Deze verkiezing werd live uitge zonden en geheel verzorgt door Omroep Castricum. Als gastheer van dit programma zette voetbalvereniging Limmen haar deuren open voor alle belangstellenden die deze live uitzen ding wilden bijwonen. Talent Het was zondag behoorlijk druk in de kantine van voetbalvereniging Limmen aan de Dampegheestlaan. Allereerst werd het talent van het jaar 2002 geko zen. Genomineerd waren Robin Bakker, speler van het tweede elftal bij AZ, Kim van der Horst die zich in de top tien van de tennistalenten uit Nederland heeft geslagen en het jeugd- team van De Colts Rugby. Dii team overdonderde menig tegenstander en wist ook zondag de hoofdprijs in de wacht te slepen. Het jeugdteam tot 16 jaar eiste knap de titel in de categorie talenten voor zich op. Sportvrouw Genomineerd voor de beste sport vrouw van 2002 waren Lisanne Balk (sportvrouw van het jaar 2001 en ten nisster bij de dames profs), Femke Klous, loopster van AVC (halve mara thon en 10 kilometer) en Suzan Wiertsema, eveneens sportief voor AVC Castricum (1500 en 3000 meter en met een nominatie voor de nationale atletiekploeg op zak). Suzan Wiertsema werde zondag benoemd tot de beste sportvrouw van 2002. De prijs werd in ontvangst genomen door haar clubge noot Femke Klous, omdat Wiertsema niet aanwezig was omdat zij een wed strijd liep. Sportman Voor de beste sportmannen waren genomineerd Hugo van den Broek (halve marathon, tweede plaats bij de marathon in Egmond aan Zee), Eddy Putter, thans profvoetballer bij RKC Waalwijk, oud-speler van Meervogels Akersloot en FC Volendam, die verstek moest laten gaan wegens een trainings weekend in Engeland, en Jeroen Lute, profwielrenner voor Kennemerland en onlangs nog winnaar van de GoodBookers Wielerronde van Limmen. De beste sportman van het jaar 2002 is Jeroen Lute geworden. Sportploeg Voor de titel beste sportploeg van het jaar 2002 waren vier teams genomi neerd: Meervogels Handbal heren Akersloot, Superbluf snooker uit Castricum. Cronenburg Volleybal Castricum en Roparun Team (vrienden uit Akersloot die lopen voor het goede doel). Onlangs liep dit team nog via de Rotterdamse Euromast naar Parijs. Zondag was de afstand naar de juryta fel een stuk korter, maar het was wel het Roparun Team dat daar de prijzen mocht ophalen. Deze ploeg mag zich een jaar lang beste sportploeg noemen. HEILOO - Op vrijdag 27 december vond het jaarlijkse terugkerende bil- jarttoernooi plaats bij café La Strada. Leo Hoetjes speelde dit jaar niet zo sterk als de voorgaande jaren, maar kon toch dit jaar weer met de eerste prijs naar huis gaan. Zijn tegenstanders hebben het hem dit keer veel moeilij ker gemaakt. De prijswinnaars waren 1 Leo Hoetjes, 2. Cor Oudhoff, 3. Menno Groefsema. HEILOO - De uitslagen van de wed strijden gespeeld bij damesbridgeclub Sans Atout van 18 december zijn: A- lijn: Schaffer-Schaffer 63.54 Zijp- Kuiper 59.90 .B-lijn: Mekke-v.Gennip 65.42 Kuiper-Haan 57.50, C-lijn :Van Toornburg-de Vries 55.42,Kromhout- v.Os 55.42, D-lijn: Schmersal-Koning 62.92, Toby-Toby 62.08. HEILOO - De uitslagen van de bij de Heilooër Bridge club gespeelde wed strijden op dinsdag 17 december zijn: A-lijn: Brokx - Giliam 55.00, Manshanden - Prosper 55.00. B-lijn: Bikker - Renzenaar 55.00, fam. Schoonhoven 54.90. Donderdag 19 december: A-lijn: Plas - Wijnbeek 65.80, fam. van Os 55.00. B- lijn: Smit -Tiel 60.80, Kat - Uijl 57.10. C- lijn: Leek - v.d. Steen 65.60, Olgers - Schram 60.90. D-lijn: Visser - Pin 56.90, Theune - Dijkstra 55.00. HEILOO - Bridge Club Sans Atout heeft op 23 december als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Stark - H. de Groot 60,-, 2. fam. Mak 59,6. B-lijn: 1Lind van Vliet 63,3, de Bruijckère - de Waal 56,7. C-lijn: 1. ds. Kuijt - Roozen 63,8, 2. v. Twuijver - Zomerdijk 60,8. D-lijn: v.d. Klis - v.d. Linden 64,2, 2. fam. Eeltink 61,7. E-lijn: van Linden - Visser 62,5, 2. Koetsveld - Zwitselaar 61,5. F-1ijnde Jong - de Winter 70,2. fam. van Buitenen 67,4. HEILOO - Ook de elfde editie van het De Deel bowlingtoernooi was dit jaar binnen vier dagen geheel volgeboekt. In een in kerstsfeer aangekleed Bowling- en Partycenter Heiloo aan de Kennernerstraat-weg vond het, tijdens de drie games voorronden voor trio's van 16,17,18 en 19 december, officieel geheten De Deel delicatessen Kersttoernooi plaats. Aan het eind van de voorronden werd bekend, dat het trio van Sloopbedrijf Martin met Cees Beentjes en het echtpaar Hoogendijk de hoogste teamscore van 1921 had behaald. Het op handicapbasis gespeelde toer nooi bereikte zijn hoogtepunt met de finales op donderdagavond. In vier ron den over twee klassen dames en heren met elk acht finalisten werd in drie games bepaald wie de prijzen konden opeisen. Naast de traditionele sport- prijzen ontvingen alle finalisten in alle klassen uit handen van Paul Boerlage een fraai kerstpakket. In de klasse CD bij de heren presteer de Kees Schuitmaker uit Bergen aan Zee het om evenals vorig jaar wederom beslag te leggen op de eerste plaats in deze klasse, met een gemiddelde pinfall over 6 games van 215.5 incl. handicap. Paul Sanders uit Heiloo moest in de laatste game zijn tweede plaats uit de voorronde prijsgeven aan zijn plaatsge noot Hareld Moerman, die komende vanaf de vijfde plaats een verdiende tweede plaats wist te bereiken met een pinfall van 180,160 en 172 scratch. Bij de heren AB klasse was Peter Kokkelkoren uit Castricum de sterkste. Deze scratchspeler met slecht 10 pins handicap had in de voorronde reeds laten zien in een uitstekende vorm te zijn met de gamescores scratch 245,193 en 226. Toen hij ook in de finale weer een 236 scoorde, was het een ieder dui delijk, dat de wisseltrofee dit jaar (evenals in 1993) zeer verdiend aan Peter toekwam. De aankomende talenten van de bow lingvereniging Heiloo Frank Hemmekam uit Heiloo en Arjan Stam uit Egmond-Binnen legden beslag op de tweede en derde plaats met het behalen van een totaal gemiddelde van respectievelijk 209.1 en 207.5. De moe der van Arjan, Mieke Stam uit Egmond-Binnen wilde niet onder doen voor haar zoon werd eerste in de Damesklasse CD. Haar overwinning kwam mede tot stand door haar hoog ste game (235 incl.hc) uit de voorronde en een totaalgemiddelde van 199,5 incl. handicap. Hierdoor was het voor Joke Oudhoff uit Alkmaar net niet meer mogelijk de hoogste plaats te bereiken. Met een te kort van 17 pins bereikte zij een twee de plaats voor de zes en zeventig jarige Martha Laan uit Heiloo, die een gemid delde behaalde van 189,5 incl.hc. De spannendste finale was die van de dames in de AB klasse. Hier moest de sterk spelende Margriet Hoogendijk uit Heemskerk uiteindelijk in de laatste game haar clubgenote Yvonne Groot uit Alkmaar voor laten gaan. Met 8 pins verschil was de wisseltrofee dit jaar voor Yvonne, die met een gemiddelde van 215.3, evenals de organisatie van bowlingvereniging Heiloo, op een geslaagd toernooi terug kan zien

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6