kumvt nii'im h- c ÉT# g»..-■a Omstreden kwestie rondom Zandzoom nog steeds actueel De kwestie Zandzoom en de Wvg (Wet voorkeursrecht gemeenten): het gebied aan de zuidkant van Heiloo en de Wet die daarop van toepassing is, houdt al sinds begin 2000 de gemoederen behoorlijk bezig. Het kwam zelfs in 2002 tot een rechtszaak waar tien eige naren van percelen in het Zandzoom gebied beroep instelden tegen het besluit van de gemeente Heiloo om de Wvg op deze grond toe te toepassen. De tien eisers kregen het gelijk aan hun kant, maar de kwestie is daarmee voorlopig nog niet opgelost.. Danny haalt eindelijk zijn zwemdiploma Voor de 10-jarige Danny Rijkers uit Heiloo kwam zaterdag 25 mei een lang gekoesterde wens uit: hij behaalde zijn eerste zwemdiploma. GroenLinks (1099 stemmen-1 zetel), 6. NCPN (534 stemmen) en 7. Leefbaar Heiloo (462 stemmen). De 5 restzetels wer den vervolgens verdeeld over Heiloo 2000, CDA, PvdA, GroenLinks en NCPN, waardoor ook de communistische partij van Willem Gomes een zetel in de raad bemachtigde. De nieuwe gemeenteraad officieel geïnstalleerd Tijdens een extra openbare raadsvergadering in de raadszaal van het gemeentehuis werd de nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd. De 32 leden van het nieuwe college, bestaande uit Heiloo 2000, VVD en PvdA, en de oppositiepartijen CDA, GroenLinks en de NCPN, legden deze avond de eed of de belofte af. Met de installatie van de nieu we raad werd meteen afscheid genomen van negen raadsleden: Annabel ten Hoope van Heiloo 2000, Janneke Cahn, Annemarie Geerling en Gerrit Jan Stokreef van de VVD, Roelof Bos en Aad van IJperen van de PvdA, Martin Groot van het CDA, Hans van Halem van D'66 en Arend Plezier van GroenLinks. Van Halem en Plezier kregen een koninklijke onderscheiding voor het feit dat zij beide al sinds 1990 actief zijn in de gemeentelijke politiek. Eerste steen huis voor de 'Hobbits' is gelegd Vrijdag 15 maart legden de aanstaande bewonertjes in woonwijk de Egelshoek de eerste steen van hun nieuwe huis. Dit huis wordt speciaal gebouwd voor 9 kinderen die afkom stig zijn uit het Antonius Kinderhuis in Castricum, dat kinderen opvangt die om welke reden dan ook niet (meer) thuis kunnen wonen. De officiële opening van het huis vond plaats op donderdag 12 december. Acties van scholen, verkeersouders en omwonenden tegen onveilige verkeerssituatie rondom scholen. De groep 'Verkeersouders basisscholen Heiloo' voerde in maart, samen met de scholen De Springschans en de Radboudschool actie tegen de onveilige situatie die ontstaat door het ophalen en wegbrengen van kinderen door de ouders met de auto. Ouders wórden opgeroepen om de kinderen in de week van 25 tot 29 maart uitsluitend per fiets of lopend naar school te brengen. In de week van 9 tot en met 13 december hebben ouders in een speciale verkeersbriga- diers actieweek hun schoolgaande kinderen geholpen met oversteken op de drukke Stationsweg (ter hoogte van de Breedelaan). Bewoners Plan Oost laten hun stem horen in hoorzitting Rijkswaterstaat over akoestisch onderzoek A9 De door Rijkswaterstaat georganiseerde hoorzitting over het akoestisch onderzoek en de herinrichting van het Kooimeerplein, mocht zich verheugen in een enorme belangstelling. In de raadszaal van het gemeentehuis liepen de gemoederen hoog op, omdat de bewoners aandrongen op een geluidswal over de hele lengte, terwijl onderzoek had uitgewezen dat zij wein ig tot geen overlast zouden ondervinden van de nieuwe snelweg. Berging Seehund voor de kust van Egmond-Binnen Het wrak van de voor de kust van Egmond-Binnen gestrande minionderzeeër van het type Seehund bleek twee op scherp staande torpedo's aan boord te hebben, waardoor het moest worden geborgen. Enkele weken later wisten de bergers de torpedo's veilig te stel len. De werkzaamheden waren een dikke week vertraagd, door de storm en het slechte weer van die periode. Van de Seehund was niet veel meer over dan een hoop schroot, wat duidelijk werd toen de boot bij laag water zichtbaar werd in de werkkuip. Theo Borst neemt afscheid van zijn Schrijverij In 1986 begon Theo Borst (65) samen met zijn vrouw kantoorboekhandel De Schrijverij aan de Heerenweg 140, dé kantoorvakhandel in het Stationscentrum van Heiloo. Zijn dochters hebben nu de zaak overgenomen. Rolstoelbus Heiloo rijdt al 23 jaar 23 jaar geleden werd de Stichting De Rolstoelbus Heiloo en omstreken in het leven geroepen door dhr. Vennik. A. Emmens-Knol nieuwe burgemeester Castricum In mei werd Mevrouw A. Emmens-Knol (55) benoemd tot bur gemeester van de gemeente Castricum. Uitwisseling tussen Heiloo en Swietochlowice eindigt dramatisch Begin mei waren inwoners uit Swietochlowice naar Heiloo gekomen, in het kader van de tweejaarlijkse uitwisseling tussen Heiloo en de stad Swietochlowice in Polen. Deze stedenband bestaat al sinds 1990 en om de twee jaar vindt een uitwisseling plaats, waarbij de gasten verblijven in gast gezinnen. Tijdens het bezoek is de 49-jarige Franciszek Byczek, voorzitter van de gemeenteraad van Swietochlowice, in zijn gastgezin in Heiloo aan een hartaanval overleden. In onderling overleg werd besloten het program ma zoveel mogelijk voort te zetten. Donderdag werd bij het gemeentehuis een afstandsbord onthuld. Op het bord voor de ingang van het gemeentehuis valt te zien dat deze Poolse zusterstad op een afstand van 1248 kilometer van Heiloo ligt. Bestuur De Watertoren gaat voor doorstart Het bestuur van sportcentrum De Watertoren in Egmond aan Zee gaat in mei voor een doorstart, met hulp van de crediteuren en met steun van de bevolking en onder nemers. De gemeenteraad besloot tijdens de raadsvergadering van 23 april geen geld meer te steken in De Watertoren. Dit was echter alleen een besluit betreffende finan ciële steun aan De Watertoren, niet direct over een voortbestaan. Vervolgens heeft een werkgroep de mogelijkheden van een doorstart onderzocht en in kaart gebracht. Resultaat hiervan is dat er met de gemeente gesproken werd om toch nog tot een oplossing te komen, met een eventuele gemeentelijke bijdrage. Het voortbestaan van De Watertoren is nog steeds onzeker. Afscheid Corrie Langereis van Wisselpas In mei nam volksdansgroep De Wisselpas afscheid van haar dansleidster Corrie Langereis, die bijna 30 jaar geleden de volksdansgroep startte. Lourdesgroep Heiloo voor de 25-ste keer naar Lourdes De Lourdesgroep Heiloo, onder leiding van Jaap Langedijk toog van 25 mei tot en met 2 juni voor de 25-ste keer per trein naar dit bedevaartsoord. Zo'n 48 pelgrims gingen mee, vergezeld van vijftien vrijwillige hulpen. Pony- en paardenclub Heiloo viert jubileum Op 20 mei vierden de gefuseerde Landelijke Rijvereniging Heiloo en omstreken ter ere hun 75-jarig bestaan, en Ponyclub Heiloo en omstreken vanwege haar dertigste ver jaardag, een gezamenlijk feest. 50 jaar Eerste Heiloose Klaverjasvereniging Op 9 april bestond de Eerste Heiloose Klaverjasvereniging (EHK) 50 jaar. De vereniging telt 44 leden, waarvan het oudste lid 87 jaar is en het jongste 35. Op 9 april 1952 richtte Dhr. Anema de vereniging op in de Rustende Jager. Destijds kende de club zo'n 80 leden. Feestelijke presentatie stamboek familie Koot Zo'n 300 leden van de familie Koot waren in Motel Akersloot bijeen voor de presen tatie van het stamboek van deze familie. Het boekwerk omvat in 300 bladzijden de geschiedenis van de familie die zich vooral afspeelt in het gebied tussen Limmen en Warenhuizen en gaat terug tot 1617. Groei Bloei bestaat 40 jaar Öp het terrein van 'De Willibrord' werd het 40-jarig bestaan van Groei en Bloei afdeling Heiloo en omstreken gevierd met een speci ale jubileummarkt. Onvoldoende contact met gemeente grootste knelpunt Afgevaardigden van Heilooër vrijwilligerorganisaties kwamen in het gemeentehuis bij een om met elkaar en de gemeente Heiloo de uitslag van een gehouden enquête te bespreken. De uitslagen werden in eerste instantie gelaten ontvangen, aangezien veel van de uitkomsten problemen belichtten die de organisaties al langer kennen, maar leidde uit eindelijk tot een interessant debat. Medewerkers plantenkas GGZ NHN vieren 25-jarig bestaan De plantenkas van GGZ Noord-Holland-Noord bestond dit jaar 25 jaar. In dat kader organiseerden de medewerkers van de kas een aantal jubileumactiviteiten. Overval op pizzeria Maandag 22 april werden de eigenaar en een medewerkers van pizzeria Venetia aan de Heerenweg door twee mannen gekneveld met de bedoeling hen te beroven. Toen agen ten korte tijd later ter plaatse waren konden de slachtoffers worden bevrijd en twee ver dachten worden aangehouden. Intentie-overeenkomst woningbouw Willibrordterrein Heiloo Vrijdag 26 april ondertekenden de heer Greeuw, directeur van de Woningstichting Heiloo, de heer de Bont, voorzitter raad van bestuur van GGZ Noord-Holland-Noord en wethouder Opdam van de gemeente Heiloo een intentieovereenkomst over woningbouw op het binnenterrein van Psychiatrisch Centrum Willibrord aan de Kennemerstraatweg. In deze intentieovereenkomst staat het voornemen verwoord om op het zuidelijk gedeel te van het terrein, grenzend aan Ypestein, woningbouw te realiseren. De eerste woningen zullen pas op zijn vroegst in 2004 gebouwd gaan worden. Koninginnedag 2002 Koninginnedag werd in zowel Heiloo, Limmen, Akersloot als de Egmonden uitbundig gevierd, met in Heiloo o.a. verschillende kinderactiviteiten en het traditionele en immer gezellige Oranjebal. In Baetenburg/Boekenstein werd er een gezellige Koninginnedag gevierd met spelletjes, vrijmarkt en voetbal. Volop vertier was er eveneens bij het Oosthonk in Plan Oost. Traditioneel werd er gestart met de fietstocht, voorafgegaan door de Fanfare Showband Heiloo waarbij er weer vele mooi versierde fietsen en andere voer tuigen in de optocht aanwezig waren. Daarna was het tijd voor de jaarlijkse spelletjes middag. In Akersloot werd op het handbalcomplex van Dimtronic Meervogels koninginnedag weer als vanouds gevierd met vrijmarkt, brandweerdemonstraties, minikermis, en het Akersloter behendigheidskampioenschap. In café de Vriendschap werd een grote klaver- jasdrive gehouden. In Limmen viel Koninginnedag samen met de bloemendagen, die dit jaar extra feestelijk was vanwege de 50ste editievan dit evenement. Uiteraard werd ook hier de dag oerge zellig afgesloten met een groots oranjebal. Limmer Bloemendagen Tijdens de opening van de bloemendagen op zaterdag 27 april werd dhr. Seignette in Vredeburg door burgemeester Kozijn vereerd met een koninklijke onderscheiding. De heer Seignette heeft zich gedurende 35 jaar ingezet als lid en medeorganisator van de Stichting Bloemendagen Limmen. Zijn 35-jarig lidmaatschap van de stichting valt samen met het 50-jarig jubileum van deze stichting. De mozaïeken, werkstukken en versieringen worden getoond langs een circa 10 kilometer lange route door Limmen. Burgemeester bezoekt'prikkers' De donderdag voorafgaand aan de bloemendagen maakte burgemeester Kozijn van Castricum een rondje door Limmen, om alle prikkers van de mozaïeken voor de aanko mende bloemendagen een hart onder de riem te steken. Vol bewondering keek de bur gemeester naar de Limmenaren die overal in schuren, loodsen, garages en in Vredeburg de duizenden hyacintnagels stuk voor stuk in de platen prikten. Willem en Maxima in Heiloo dankzij Stichting Opkikker 4m Woensdag 7 juni trok een bijzonder gezelschap per koets door Heiloo. Het leek even om prins Willem- Alexander en zijn vrouw Maxima te gaan, maar het betrof een gezin uit Zaandam, die van de stichting Opkikker een verwendag kreeg aangeboden. De moeder was uitgedost als Méxima, Willem-Alexander was een ingehuurde look-a-like en de twee prinsesjes waren twee van de drie kinderen uit het gezin, waarvan de 4-jarige dochter ernstig ziek is. De stichting Opkikker uit Almere-Haven organiseert voor deze en andere gezin nen met een ziek of getraumatiseerd kind speciale verwendagen. Speelveldje Negge houdt omwonenden flink bezig Na een klacht van een omwonende van het speelveld Negge in de Zuiderneg wegens geluidsoverlast van spe lende kinderen, besloot de gemeente Heiloo tot het weg halen van de houten doelpalen van het grasveld tegeno ver de Bos var en en Boswinde. Resultaat is een twist tussen de omwonenden, die verdeeld zijn in voor- en tegenstanders van een speelveld. Officiële opening van het schoolplein van de Johannesschool Op vrijdagmorgen 21 juni wordt de vernieuwde speelplaats van de Johannesschool officieel in gebruik genomen. Er staan nu mooie speel toestellen die met geld uit allerlei acties, zoals een fancyfair en met giften van diverse sponsors, konden worden aangeschaft. Oud-burgemeester De Sonnaville overleden J.H.M. de Sonnaville, oud-burgemeester van Akersloot en Ridder in de Orde van Oranje Nassau overlijdt op 16 juni in Alkmaar op 84 jarige leeftijd. Wandelvierdaagse in Heiloo groot succes De avondvierdaagse in Heiloo, trekt dit jaar 1827 wandelaars, die door het Heilooërbos en Plan Oost, richting Vennewatersweg en de Boswijk, de omgeving van Het Maalwater en door Ypestein lopen. Gelukkig v waren de weergoden dit jaar de wandelaars zeer gunstig gezind.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 9