Gemeente neemt per 1 januari Deelnemers afval-discussie 2003 klein bouw- en sloopafval in bezoeken Huisvuilcentrale r er HEILOO UITKIJKPOST - 8 JANUARI 2003 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Met ingang van 1 januari 2003 kan in beperkte mate klein bouw- en sloopafval kos teloos worden ingeleverd bij de Afvalbrengplaats. Als inwoner van Heiloo kunt u maximaal 0,5 m3 klein bouw- en sloopafval per jaar aanbieden. Grote (re) hoeveel heden bouw- en sloopafval kunnen tegen betaling worden aangeboden bij de Regionale Stortplaats van GP Groot. Het kleine bouw- en sloopafval wordt in geen enkel geval opgehaald door de afdeling Beheer Openbare Ruimte. Wat is klein bouw- en sloopafval? Klein bouw- en sloopafval is een verza melnaam voor alle afvalstoffen die afkomstig zijn van het bouwen, renoveren of slopen van (onderdelen van) gebouwen. Kortom, zaken die bij een normale verhuizing niet meege nomen worden. Grond wordt bijvoorbeeld niet beschouwd als klein bouw- en sloopafval. Per huishouden mag 0,5 m3 klein bouw- en sloopafval per jaar worden aangeboden. Effectieve verwerking bouw- en sloopafval Door de inzameling van bouw- en sloop afval op de Afvalbrengplaats neemt de hoeveelheid afval toe. De gemeente ver wacht dat er per jaar circa 150 ton bouw- en sloopafval wordt ingezameld. Dit betekent dat de kosten voor het ver werken van afval toenemen. Ondanks deze toename, geeft dit een gedeelte- aad en (raads) commissies Commissie Bestuurlijke Zaken Dinsdag 14 januari a.s. vergadert de com missie Bestuurlijke Zaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Inspreekrecht - Presentatie jaarplan 2003 Politie afdeling Heiloo - Instemmen met een krediet voor de herwaardering 2003 in het kader van de Wet WOZ - Vaststellen verordening Ambtelijke ondersteuning en bijstand aan de raad, individuele raadsleden en raadsfracties - Instemmen met wijzigen van de vergoe dingen commissie voor Bezwaarschriften en wijziging Verordening behandeling bezwaarschriften - Instemmen met opdragen uitvoering regionale verordening Besluit Woningge bonden Subsidies(BWS) aan Alkmaar en verlenen decharge aan SNK voor beheer BWS-budgetten - Instemmen met wijziging voorzitterschap raadscommissie Openbare Ruimte en plaatsvervangend voorzitter raadscom missie Maatschappelijke Zaken - Reactie van het college op het raadsbesluit van 2 september 2002 'Conclusies en voorstellen t.a.v. voorlichtings- c.q. media beleid' over de notitie "'t moet al een spreker zijn, die de zwijger overtreft" - Reactie college op de op 5 november jl. ingediende amendementen en moties - Stukken ter kennisname - Ingekomen stukken en voorstel van afdoening - Brief inzake normen en waarden - Brief inzake motie 'Vergoeding Tweede Kamerverkiezingen' Commissie Maatschappelijke Zaken Op maandag 13 januari a.s. vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raad huisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Inspreekrecht - Nota 2002 Heroriëntatie grondbedrijf - Vaststellen Verordening voorzieningen gehanciïcapten 2003 - Discussie Huisvestingsverordening - Stukken ter kennisname lijke besparing op de verwerking van het restafval. Het bouw- en sloopafval wordt namelijk niet meer gedeponeerd in de grijze rolemmer {in voorgaande jaren ongeveer 90 ton). Het beter scheiden van deze afvalsoort heeft dus uiteindelijk ook gevolgen voor uw porte monnee. Uiteindelijk is het doel van de invoer van bouw- en sloopafval dat er 2% uit de totale hoeveelheid restafval verdwijnt; Plan van aanpak GIHA Het beperkt inzamelen van bouw- en sloopafval op de Afvalbrengplaats is één van de onderwerpen die in het 'Plan van aanpak Gescheiden Inzameling van Huishoudelijk Afval (GIHA)' staan. De maatregelen in het 'plan om te komen tot een betere scheiding en verminde ring van het huishoudelijk afval in Heiloo zijn de uitkomst van de ronde tafelgesprekken. Ideeën, wensen, knel punten van inwoners van Heiloo zijn in het plan van aanpak verwerkt Openingstijden Afvalbrengplaats en GP Groot De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Voor de grotere hoeveelheden is GP Groot aan de Boekeierdijk 13a te Alk maar geopend van maandag tot en met vrijdag van 07.00 tot 16.00 uur en iedere eerste zaterdag van de maand van 08.30 tot 12.30 uur, telefoonnummer (072) 541 35 50. Legitimatie De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal is alleen bedoeld voor inwoners van Heiloo. Medewerkers vragen daarom naar uw legitimatie (paspoort, rijbewijs p| identiteitskaart). Woensdag 8 januari, hebben de deelnemers aan de ronde tafelgesprekken over het onderwerp Gescheiden Inzameling Huishoudelijk Afval (GIHA) een bezoek gebracht aan de Huisvuilcentrale in Alkmaar. Op uitnodiging van de gemeente zagen zij met eigen ogen hoe het afval verwerkt wordt dat wordt aangeleverd vanuit de regio. De gemeenteraad van Heiloo heeft begin november van het afgelopen jaar veel aandacht besteed aan het onderwerp Plan van Aanpak Gescheiden Inzameling van Huishoudelijk Afval (GIHA) in Heiloo. Dit plan van aanpak is opgesteld mede op basis van ronde tafel gesprekken met vertegenwoordigers van belangengroeperingen en op basis van uitkomsten van een dorpsgesprek over dit onderwerp. Ideeën, wensen, knel punten van inwoners van Heiloo zijn in het plan van aanpak verwerkt. De maatregelen in het plan om te komen tot een betere scheiding en ver mindering van het huishoudelijk afval in Heiloo zijn de uitkomst van de ronde tafelgesprekken. Communicatie over afvalbeperking en -scheiding is één van de onderwerpen die in het plan staan. Ook voorziet het plan in het uitbreiden van voorzieningen om afval beter te kunnen scheiden en het voorstel om een beperkte hoeveelheid bouw- en sloop- Informatie Voor meer informatie of algemetit vragen kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68 Commissie Openbare Ruimte Op woensdag 15 januari a.s. vergadert de commissie Openbare Ruimte in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Inspreekrecht - Zandzoom - bouwmogelijkheden locatie Kilian-Klaver (hoek Kapellaan - Hoogeweg) - Kostenafwikkeling herinrichting BP-terrein - Discussie 'Hoe omgaan met bestemmingsplannen'? - Stukken ter kennisname - Ingekomen stukken en voorstel tot afdoening - Brief inzake grondverkoop Nicolaas Beetsweg - Brief inzake planschade en wonen Wijzigingen op de bouwverordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 6 januari 2003 de 8e serie wijzigingen op de bouwver ordening heeft vastgesteld. Dit ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet. Deze bouwverordening regelt de wijzigingen met betrekking tot de inwerkingtreding van de nieuwe Woningwet met ingang van 1 januari 2003, waarbij ook twee nieuwe AMvB's van kracht worden, namelijk het Besluit bouwvergunningvrije en licht-vergun- ningplichtige bouwwerken en het Besluit indieningsvereisten aanvraag bouwvergun ning. Ook gefaseerde vergunningverlening is mogelijk voor regulier vergunningplichtige bouwwerken. Voorts vereisen onderstaande onderdelen een aanpassing van de huidige bouwverordening van Heiloo. - Voorschriften voor brandveiligheidinstal laties e.d. complementair te maken aan de brandveiligheidvoorschriften van het Bouwbesluit 2003. - Ingrijpende veranderingen in de bepa lingen over het welstandstoezicht, waarbij een belangrijk deel van die bepa lingen is geschrapt, de Woningwet schrijft thans voor dat deze voortaan in de vorm van beleidsregels in een zogenaamde wel standsnota moeten worden vastgelegd. - De samenstelling van de welstandscom missie, benoemingsprocedures, jaarlijkse rapportage, samenwerking met de secretaris van de welstandscommissie, afstemming op monumentenbeleid, beroepsmogelijkheden en openbaarheid, moeten in de bouwverordening worden geregeld. Deze zaken zijn uitgewerkt in een reglement van orde, welke toege sneden is op de gemeente Heiloo. Hiervoor hebben wij nummer 9 van de bij lagen gereserveerd. Deze bijlage dient met de 8e serie wijzigingen van de bouwveror dening tezamen worden vastgesteld. - De termijnen voor de vergunningverle ning in de Woningwet zijn gewijzigd. Deze 8e serie wijzigingen op de bouwveror dening treedt in werking op 15 januari a.s. Ter inzage De 8e serie wijzigingen op de bouwverorde ning ligt voor iedereen ter inzage in het Informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Tegen betaling van de verschul digde leges kunt u een afschrift van de verordening verkrijgen. Referendum Het college heeft besloten dat over de 8e serie wijzigingen op de bouwverordening een gemeentelijk referendum kan worden gehouden. Dit is mogelijk indien binnen drie weken na de dag van publicatie 125 geldige inleidende verzoeken tot het houden van een referendum worden ingediend en daarna nog 1250 ondersteuningsverklaringen worden ingediend. Tegen dit besluit van het college dat een referendum mogelijk is kan binnen zes dagen een beroepschrift worden inge diend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Kiesgerechtigden in Heiloo die willen dat er een referendum over het hier bekend gemaakte raadsbesluit wordt gehouden, moeten binnen drie weken na deze publicatie persoonlijk bij de publieksbalie in het gemeentehuis het voorgedrukte inleidende verzoek ondertekenen en daarbij een geldig identiteitsbewijs tonen. Spoedig daarna maakt het gemeentebestuur in deze krant bekend of er voldoende geldige inleidende verzoeken zijn binnengekomen om te starten met de fase voor het indienen van ondersteu ningsverklaringen. Informatie Voor meer informatie over de 8e serie wijzigingen op de bouwverordening kunt u contact opnemen met de heer F. Goedhart van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 37. Voor meer informatie over het gemeentelijk referendum, het indienen van inleidende ver zoeken en ondersteuningsverklaringen kunt u contact opnemen met de heer K. Mosselaar van de afdeling Burgerzaken, telefoon nummer (072) 535 67 20. Ingediende bouwaanvraag Burgemeester en wethouders maken op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend, dat de hieronder ver melde aanvraag om een bouwvergunning is ingediend. De Boog 10 - plaatsen woonwagen Informatie Het genoemde bouwplan is niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over het genoemde plan, dan kunt u een afspraak maken met de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Maak gebruik van uw inspreekrecht Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning met een serre op het perceel Westerweg 100. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 9 januari 2003 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 47. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Waterbaak 1 (kavel 16) - oprichten woning Heerenweg 212 - plaatsen van twee dakkapellen (voor- en achterzijde) Vredenoord 130 - plaatsen dakkapel (voorzijde) Westerweg 211 - vergroten woning Obriglaan 26 - vergroten woning Boekenstein 106 - vergroten berging Boekenstein 107 - vergroten woning en garage Obriglaan 22 - veranderen garage Zeeweg 39 - vergroten woning en garage Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te afval af te mogen leveren op de gemeen- tewerf aan het Rosendaal. In de nieuwsbrief Heiloo Afval Info, die huis- aan-huis in Heiloo is verspreid, heeft u hierover kunnen lezen. Met deze maat regelen wordt voldaan aan een grote wens van inwoners van Heiloo. De gemeenteraad heeft het Plan van aanpak GIHA vastgesteld. De voorstellen van het college om geld beschikbaar te stellen voor onderzoek naar de werking van de ecohalte en het afronden - waar dat nog niet is gebeurd in Heiloo - van het plaatsen van een chip op rolemmers om afvalgedrag op wijkniveau te kunnen meten, zijn niet door de gemeenteraad overgenomen. Het college beraadt zich nog op een andere manier om afvalge drag te meten, om zo gerichte (communicatie)acties te kunnen voorbe reiden om afvalgedrag te beïnvloeden. Ook worden de mogelijkheden van een kringloopwinkel, liefst in samenwerking met de Snuffelhal, bekeken om een bij drage van 218 ton per jaar aan vermindering van afval bij te dragen. Dat is één van de doelstellingen vermeld in het plan van aanpak GIHA. Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Ingediende sloopaanvraag Burgemeester en wethouders maken bekend dat de hieronder vermelde aanvraag om een sloopvergunning is ingediend. Rosendaal 95 - slopen diverse onderdelen supermarkt C-1000 Informatie Het genoemde bouwplan is niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over het genoemde plan, dan kunt u een afspraak maken met de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. urgerzaken Verkiezingen Tweede kamer Stemmen in een stembureau naar keuze De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Mondeling verzoek Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen bij het gemeente huis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (10 december 2002) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 17 januari 2003. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers L ~i Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) s'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4