De J Nachtschilder bij Galerie Van Lubeck Sportief-politieke campagnestrijd tijdens 31ste Nike Halve Marathon Oud-papieracties in Heiloo VVD, CDA, PvdA en GroenLinks politici binden strijd aan UITKIJKPOST - 8 JANUARI 2003 - PAGINA 8 Start nieuwe cursussen in het Trefpunt Opening nieuwe jaar bij Groei en bloei Villa T-lounge logowedstrijd en Base Dance bij Tendenz Uitzendschema Streekradio Excellence seniorenprogramma 50- Plus Cursus Amerikaans patchwork en quilten Auto ontvreemd Neva Ensemble uit Sint Petersburg Stichting Belangenbehartiging uitkeringsgerechtigden KVG St Monica Nieuw seizoen popkoor High Loo Bergens Symfonie Orkest op zoek naar musici Fietsen en lopen in Egmond op 11 en 12 januari 'sm Bruschke wint snertloop Jos Apeldoorn exposeert Winterse wandeling door de Wimmenummerduinen Nieuwjaar, nieuwe kansen bij JOEB Aanrijding Rondom het kabinptorgel HEILOO - Het nieuwe jaar is weer begonnen en in het Trefpunt heeft iedereen er weer zin in. Er starten een aantal nieuwe cursussen in januari en februari. Op woensdag 22 januari start de cursus reformatie en contra refor matie. Hier worden de misstanden in de R.K. Kerk behandeld en de reactie van Luther, Calvijn en de R.K. Kerk hierop. De cursus omvat vier lessen, gehouden van 14.00 tot 16.00 uur en de kosten bedragen 23 euro. Op woensdag 5 februari van 14.00 tot 16.00 uur start de begin-ners cursus houtbewerking. U leert hier in 10 les sen van 2 uur een leuk werkstuk te maken. De cursus kost 55 euro exclu sief 8 euro materiaalkosten. Op maandag 3 februari start van 10.30 tot 12.30 uur een korte cursus kunstbe schouwing. Aandachtspun-ten hierin zijn: wat is kunst, hoe ontstaat een kunstwerk, wat wil de kunstenaar en wat vind ik er zelf van en waarom. De cursus bestaat uit drie bijeenkomsten, waarvan een excursie naar een muse um. De cursus kost 18 euro, exclusief reiskosten en entree museum. Voor informatie of aanmelding kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5340^05. HEILOO - Groei en Bloei afdeling Heiloo en Omstreken opent op dinsdag 14 januari het nieuwe jaar met een dia lezing geti-teld: IJsland, zwerftocht tus sen gletsjers en vulkanen. Spre-ker is Ko de Korte, die als bioloog onderzoek deed en doet in de arctische (pool)gebieden. Hij kan daarom met gezag en deskun-digheid over zijn onderwerp vertellen en niet te verge ten fraaie dia's laten zien. IJsland is een land van ijs en vuur, naast en soms onder el-kaar. In deze lezing wordt aandacht besteed aan verschil lende vogels, die in dit ruige gebied hun jongen grootbrengen. Voorts wordt een indruk gegeven hoe dit kleine volk, dat afstamt van de Noormannen leeft van de schapenteelt, jacht op zeevogels, walvisvangst en visserij. Fruit en bloe men worden gekweekt in kassen die verwarmd worden met behulp van hete bronnen, de geysers. De spreker van deze boeiende en leerzame avond zal ongetwijfeld het meest ingaan op de flora en fauna. De avond wordt zoals gebruikelijk gehouden in het ontmoetings-centrum van GGZ Willibrord, aanvang 20.00 uur. Toegang vrij. HEILOO - Er is een nieuwe naam bedacht voor de open inloop van de woensdag- en donderdagmiddag in Tendenz. Voortaan zal dit de Villa T - Lounge heten. Nu willen ze hiervoor een nieuw logo. Eentje die straalt, opvalt en door jullie gemaakt is. Er zal een wedstrijd gehouden worden voor alle mensen die een gekke logo kunnen ontwerpen. Ben jij creatief? En wil jij dat jouw ontworpen logo door ieder een bewonderd kan worden? Kom dan 15 januari tussen 14.00 en 17.00 uur naar de Tendenz en grijp je kans. De winnaar mag zijn/haar getekende logo met zelfgekozen materiaal uitwerken. Het winnende logo wordt op de Tendenz internet pagina (www.ten- denz.nu) gezet en zal gepre-senteerd worden op een van de dance avonden. Deze datum wordt later bekend gemaakt. Voor alle bezoekers uit groep 8 is er op 11 januari weer een Base Dance avond. De deuren zijn open van 19.30 tot en met 22.00 uur. De toegang is gratis. De bezoekers vanaf de brug-klas tot en met 15 jaar zijn weer welkom voor een spetterende Dance Party op vrijdag van 20.00 tot en met 23.00 uur. De toegang is E 0,60 met pas, zonder E 0,80. Tendenz is alcoholvrij en in de zaal wordt niet gerookt. HEILOO - Op 14 januari van 20.00 tot 21.00 uur zendt Streekradio Excellence de volgende programma's uit: Succesnummers van de New Orleans jazz (deel 2) begin dertiger jaren. Samenstelling Alfred Cahn. Presentatie Diny van Sluis. Op 21 januari van 20.00 tot 21.00 uur: Een uitzending gewijd aan het 90-jarig bestaan van de Alkmaar-se Hockeyclub A.M.H.C. waar ook vele Heilooërs hebben gespeeld of nog spe len. Samenstelling en presentatie Bob van Unnik. Dit programma werd opge nomen en eerder uitgezonden in december 2002. HEILOO - Het Nivon Heiloo start op dinsdagavond 14 januari een cursus Patchwork/Quilten. Deze basiscursus staat onder leiding van docente Jobina de Boer en omvat zes veertiendaagse lessen van 20.00 tot 22.00 uur en vindt plaats in het Cultureel Centrum Het Open Huis, 't Loo te Heiloo (boven winkelcentrum). In deze cursus komen de verschillende patchworktechnieken, zowel handma tig als machinaal aan de orde. De kos ten bedragen E 32,75, Nivonleden genieten korting. Deze cursus is geschikt voor beginners, die de basis principes willen leren, maar ook voor degenen die reeds kennis maakten met deze techniek. U kunt inlichtingen ver krijgen bij het Nivon of de docente, tel. 072-5321166. Voor deze cursus zijn nog plaatsen beschikbaar, u dient hiervoor zich via het Nivon op te geven: Reina Mulder, tel. 072-5333127 of Astrid Oudhoff, tel. 072-5336259. HEILOO - Tussen maandag 30 decem ber 16.00 uur en dinsdag 31 december 10.00 uur is er een auto gestolen vanaf de Termijen in Heiloo. Het betreft een groene Mitsubishi Lancer 1.3. De idioot, te zien bij Galerie Van Lubeck. HEILOO - Als iemand mij het werk van een kunstenaar beschreef met de woorden 'een heel eigen stijl' wist ik nooit zo goed wat er bedoeld werd. Iedere kunstenaar heeft toch een eigen stijl, tenzij hij een bekwaam imitator is? Maar bij het zien van de schilderijen van Johan de Wijs begon ik het ineens te begrijpen en kan ik niet anders dan deze term ook te gebruiken. Ik kan geen andere schilder bedenken waar zijn werk op lijkt of waar het zichtbaar op geïnspireerd zou kunnen zijn. Iemand met zulk origineel werk behoort voor mij tot de groten. Misschien dat het heel in de verte doet denken aan het vroegere, kubistische werk van Willink, al zijn de figuranten in de schilderijen van de Wijs realisti scher. Op bijna alle schilderijen komen mensen voor. Vriendelijke, vreemde types die iets raadselachtigs doen in een leeg landschap. Een op het oog onzinnige, schaamteloze optocht van slagers tot heiligen. Of juist mensen, die Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Hei loo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. Muezien Dansschool, Het veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Donderdag De Duif, Marienstein 180, tussen 08.30 en 16.30 uur. Dagelijks Willibrordschool, container staat naast de C 1000-supermarkt, hoek Wester- weg/Ewislaan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Het Vennewater, Vennnewatersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan- /Westerweg. Ook: container op de par keerplaats bij zwembad 't Baafje. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht, con tainer bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. Halen op verzoek, tel. 5337339. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van het tennispark aan Het Zevenhuizen. Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner bij de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk, tussen 08.00 en 20.00 uur. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van het tennispark aan Het Zevenhuizen. NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN EGMOND - Het Neva ensemble en de Sint Adelbertabdij zijn allang geen onbekenden voor elkaar. Inmid-dels is er een tradi-tie gegroeid dat zij bij hun jaarlijkse tournee door Nederland ook een concert in de Abdijkerk op hun program-ma zetten. En dit laatste is inmiddels gebeurd op 5 november jl. Maar echte vriendschap vraagt om meer. Of zoals zij zelf zeggen: Wij voe len ons hier thuis. Daarom op dinsdag 21 janua-ri nogmaals in de serene stilte van de Abdijkerk een hernieuwd optre den. Aanvang 18.30 uur, de kerk is open om 18.00 uur. Ook dit keer staan er geestelijke liede ren uit de Russi-sche kloos-ters en ker ken op het programma, maar ook enke le profane stukken en het niet te verge ten folkloristisch vuur-werk. In verband met het brandgevaar zijn er slechts 250 gratis genum-merde toe-gangskaarten beschikbaar welke uitslui-tend bij de portier van het klooster kunnen wor den afgehaald. Telefonisch kan niet gereserveerd worden. Na afloop is er de gebruikelijke deurcol-lecte, maar zijn er ook cd's verkrijgbaar met opna mes van dit ensemble. iets raars, maar zeer herkenbaars doen." Misschien komt het omdat Johan de Wijs uitsluitend 's nachts schildert en zijn penselen pas om 6.00 uur 's mor gens opruimt, dat hij de wereld om zich heen op een andere manier beziet. Mij doen zijn schilderijen in ieder geval denken aan die ongrijpbare korte flit sen die je soms in de ochtend hebt en roept: "Ik heb toch zo vreemd gedroomd!". Maar ik droom dan ook in hele mooie kleuren", aldus Patricia van Lubeck. De ruimtelijke beelden van Erika de Jong zijn in tegenstelling tot het werk van Johan de Wijs abstract. Zij laat de ruwe steen bepalen wat er uiteindelijk uitgebeeld gaat worden door de oor spronkelijke vorm gedeeltelijk intact te laten. Galerie van Lubeck, Kanaalweg 6 in Heiloo is geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Heeft u een bijstandsuitke ring dan is dit u kans. De stichting belangenbehartiging uitkeringsgerech tigden start eind februari weer een aan tal computercursussen voor uitkerings gerechtigden, bijstand, WAO, enzo voorts. Een cursus leren omgaan met de computer. Ook al heeft u zelf geen computer dan hoeft dat geen probleem te zijn. U kunt vier middagen per week gratis oefe-nen in de Bergeon op de daar aanwezige computers aan de Bergeon-straat 30. De kosten bedragen E 20,- met lesmateriaal voor 10 lessen van 2 uur (alleen voor de echte mini ma). Anderen uitke-ringsge-rechtigden en geen minima betalen meer. U kunt eventu-eel in termijnen betalen. Lestijden zijn in overleg te bépalen én met schooltijden wordt rekening gehouden. Piaatsing voor een van de cursussen gebeurd op volgorde van aanmelding. Voor aanmel-ding of nade re informatie kunt u zich wenden tot Jos Turk, tel. 072-5330838. HEILOO - Woensdag 15 januari is er weer een avond voor het KVG. Onderwerp is Melania; een stichting die al 75 jaar vrouwen in de derde wereld ondersteunt op hun weg naar zelfstandigheid. Het KVG Heiloo helpt de stichting Melania financieel. In dat kader zal een van de voortrekkers van deze stichting, E. van der Vuurst uit Amsterdam, een uiteenzetting geven. De avond begint om 20.00 uur in het Willibrordushuis, Westerweg 265-267. Ook niet-leden zijn welkom, zij betalen E 3,50 inclusief een kopje koffie/thee. Info tel. 072-5336137 of 072-5334234. HEILOO - Het Popkoor High Loo gaat weer van start met Motown in de Buk Buk. Zij zullen nummers van onder andere Stevie Wonder, Marvin Gaye, Four Tops, Three Degrees gaan zingen. Er wordt op dins-dagmiddag 14 januari van 13.45 tot 15.00 uur of woens-dagavond 15 januari van 21.00 tot 22.30 uur gerepeteerd. De kosten zijn 100 euro voor 20 lessen, inclusief een afslui-tend optreden in de Buk Buk met Band onder leiding van Jasper Teule. Voor meer informatie of opgave, tel. 072-5338576 (Mar-tine). BERGEN- Het Bergens Symfonie Orkest wil uitbreiden en is op zoek naar musici die het orkest willen ver sterken. Het orkest is zeven jaar gele den opgericht en telt momenteel onge veer 25 amateur-musici, afkomstig uit de regio. Onder de muzikale leiding van dirigent Arno van Raaphorst wordt elke zaterdagochtend van 9.30 tot 11.45 uur gerepeteerd in hetT en O-gebouw aan de Kogendijk 42A in Bergen. Het repertoire is overwegend klassiek. Twee maal per jaar worden enkele uit voeringen gegeven, meestal in samen werking met een professionele solist. Het orkest wil graag uitgroeien tot een volwaardig amateur symfonieorkest. Er is vooral behoefte aan mensen die viool en altviool spelen. Daarnaast zijn er vacatures voor een dwarsfluit en twee hoorns. Op zaterdagmorgen 11 januari om 9.30 uur houden de leden een open bare repetitie in hetT en O gebouw. Als u interesse heeft om te komen luisteren dan bent u welkom. En als u komt is het leuk om uw instrument mee te nemen en mee te spelen. Voor dwarsfluitspe lers is er na afloop van de repetitie die ochtend een auditie. Voor inlichtingen kunt u contact opne men met Paul Meijer, 072-5125080 of Douwe Plat, 072-5065086. REGIO - Zondag 12 januari, op het hoogtepunt van de verkiezingscampag ne, vindt een sportief-politieke campag nestrijd plaats tijdens de Halve Marathon van Egmond. Politici van vier grote politieke partijen gaan in sportief opzicht de tijdstrijd met elkaar aan in het Noord-Hollandse strand- en duingebied bij Egmond. Onder de noe mer 'Politiek sterk - van politiek tot sport' hebben de deelnemende partijen VVD, CDA, PvdA en GroenLinks een aantal lopers van naam afgevaardigd. Onder het toeziend oog van tiendui zenden toeschouwers en campagnele den gaan de VVD onder leiding van Stef Blok, het CDA onder leiding van Gerda Verburg, de PvdA onder leiding van Ed Wagemaker en Paul Rosenmöller van GroenLinks in deze politieke wedstrijdloop de strijd met elkaar aan. Deze sportief-politieke lopers starten om 12.19 uur vlak achter nationale en internationale topsporters, zoals onder meer Kamiel Maase, Dolf Jansen, Luc Krotwaar en de winnares van de Dam-tot-Damloop 2002, Lornah Kiplagat. Parcours De halve marathon biedt een uniek parcours. Met de start op de boulevard van Egmond aan Zee, een ronde door het dorp, een traject van zeven kilome ter langs het strand en vervolgens negen kilometer door de duinen via de vuurtoren naar de finish op de boule vard. Vlak voor de finish is een klim opgenomen, de legendarische bloed- weg - qua sfeer vergelijkbaar met de Alpe d'Huez bij de Tour de France. Naast de zware finale maken de vaak winterse omstandigheden - sneeuw, ijs en regen - de halve marathon tot een ware nieuwjaarsklassieker. EGMOND - Op 11 en 12 januari staat Egmond aan Zee bol van de sportieve activiteiten. Alle hotels zijn volgeboekt en uit binnen- en buitenland is men gekomen voor deelname aan de zesde Strandrace Egmond-Pier-Egmond of de 31ste Nike Egmond Halve Marathon. Zondag 12 januari bij de 31ste Nike Egmond Halve. Marathon zijn geen :m'oge$jkheden meer aanwe zig om alsnog vöor de 21 km loop in te schrijven. De infrastructuur van Egmond aan Zee laat op deze afstand niet meer deelnemers toe. Alleen voor de trimlopen over 3 en 7 km is op de dag zelf nog inschrijving mogelijk. Zaterdags kan nog worden ingeschre ven voor de Strandrace en de wandel tocht over het halve marathonparcours. Op zondag 12 januari zullen in totaal ruim 1 deelpemers aan de start verschijnen. Zatefdag zijn dat er ruim 4000. Het getij in Egmond op 11 en 12 janu ari Verwachting is dat zowel de Strandrace als de Nike Egmond Halve Marathon uiterst zwaar zullen worden. Dit van wege hoog (aflopend) water bij beide evenementen zodat normaliter slechts een smalle strook zand beschikbaar is. Wanneer bij de halve marathon te wei nig strand aanwezig is, zal uitgeweken worden naar een alternatief parcours dat geheel door het Noordhollands Duinreservaat voert. Met topwielrenners de Strandrace fiet sen De belangstelling voor de Mountainbike Strandrace Egmond- Pier-Egmond groeit jaarlijks. Het ziet ernaar uit dat bij deze zesde editie op zaterdag 11 januari zo'n 2500 fietsers aan de start zullen verschijnen. Deze klassieker is daarmee het grootste mountainbike strandevenement van de Benelux. Onder de deelnemers zullen zich een aantal bekende wielrenners bevinden. Hun namen zullen op het laatste moment bekend worden gemaakt. Voor anderen bestaat nog steeds de mogelijkheid om in te schrij ven. Vrijdag kan dat van 17.00 tot 21.00 uur in Sportcentrum De Watertoren en zaterdag van 8.30 tot 11.30 uur. De start vindt plaats om 12.00 uur op de Noord- Boulevard van Egmond aan Zee. Informatie:www.egmondpieregmond.n 1. De kosten van na-inschrijving bedra gen E 20,- waarbij een huurchip, wa- verzekering, herinnering en uitslagen blad inbegrepen zit. Inschrijving 21 km Nike Egmond Halve Marathon gesloten Voor de 21 km kan in Egmond niet meer worden ingeschreven. De deelne merslimiet van 10.000 is daarbij bereikt. Schrijf nog in voor de 3 of 7 km Naast de 21 km loop worden voor iedereen trimlopen over drie of zeven kilometer georganiseerd. De start daar van is om 11.45 uur op de Noord- Boulebard bij De Trintel/ Hotel Bellevue. Deze lopers volgen dezelfde ronde door Egmond aan Zee als later ook de 21 km lopers volgen. Voor de 3 km vindt de finish plaats bij de vuurto ren; de 7 km lopers volgen het strand richting Bergen aan Zee. Na het keer punt leidt een spectaculaire route over een deel van de duintoppen hen terug naar de finish op het strand nabij de hoofd strandafgang. Inschrijven voor deze 3 en 7 km loop is mogelijk van 8.30 tot 11.15 uur in Sportcentrum De Watertoren. Het inschrijfgeld bedraagt 3 euro. Aan de finish ontvangen alle deelnemers een herinneringsplaquette aan hanglint. Nederlandse top is aanwezig De bezetting in de top is dit keer voor al van Nederlandse zijde start. Zoals het er nu naar uitziet zullen bij de man nen Kamiel Maase, Greg van Hest, Luc Krotwaar, Marco Gielen en plaatselijk favoriet Hugo van den Broek aan de start verschijnen. Bij de vrouwen star ten in ieder geval voormalig winnares Irma Heeren, Anne van Schuppen en Annelieke van der Sluis. De buiten landse tegenstand komt uit meerdere landen. Wilson Kigen, tweevoudig win naar in Egmond zal starten alsmede een aantal toplopers uit Italië, Finland, Tsjechië, België, Ierland en nog veel meer landen. Bij de vrouwen is Lornah Kiplagat de grote vedette. Onlangs ves tigde zij bij de Dam tot Damloop nog een officieus wereldrecord op de 10 mijl. Combi-klassement Zaterdags de Strandrace Egmond-Pier- Egmond fietsen temidden van wereld toppers en zondags de Nike Egmond Halve Marathon lopen is de optimale sportprestatie waar vele sporters van dromen. Toch zullen in Egmond aan Zee tussen de 300 en 400 deelnemers deze prestatie leveren. Een ieder die deze prestatie realiseert, zal opgeno men worden in het combi-klassement van beide evenementen. Le Champion zorgt ervoor dat zij extra beloond wor den middels een plaquette met inscrip tie van de namen van beide evenemen ten en de gerealiseerde tijden. Voor de winnaars bij zowel mannen als vrou wen zijn nog weer extra prijzen beschikbaar. De beste duathlon-atleten uit Nederland zullen om deze prijzen strijden. Infiltratiegebied van het PWN ten zui den van Bakkum aan Zee. Daarnaast zal de laatste vijf kilometer niet over de Van Oldenborghweg en Bloedweg gaan maar dwars langs het Sandervlak heuvel op, heuvel af richting Egmond aan Zee. Het traject van de zeven kilometer ook eerst in zuidelijke richting langs het strand en vervolgens ter hoogte van de Middenweg dwars door de duinen terug naar Egmond. Deze zeven kilo meter is in het bijzonder bedoeld voor gezinnen. De eenentwintig kilometer is een echte prestatiewandeltocht waar voor men overigens alle tijd he'eft om deze te volbrengen. De wandeltochten zullen onderweg worden voorzien van rustpunten met informatie/consumptie verstrekking door het PWN, Noordhollands Dagblad en het Nationaal Reumafonds. Deze geza menlijke partners maken dit nieuwe evenement ook mogelijk. De start van de wandeltochten vindt zaterdagmorgen 11 januari tussen 8.30 en 10.30 uur plaats vanaf Het Lido bij de hoofd strandafgang in Egmond aan Zee, waar ook de na-inschrijving is. Er wordt dan direct naar de zuidelijke strandafgang gelopen. De inschrijfkos ten voor de zeven kilometer bedragen E 4,50 euro voor de jeugd t/m 12 jaar en E 6,- voor ouderen. Voor de eenentwin tig kilometer betaalt men resp. E 5,50 (t/m 12 jaar) en E 7,50. Bij het inschrijf geld is o.m. de toegang tot het Noordhollands Duinreservaat en een bijdrage voor het Nationaal Reumafonds inbegrepen. Maak gebruik van de pendelbus vanaf Alkmaar of Heiloo Egmond aan Zee zal op 12 januari voor binnenkomend autoverkeer tussen 9.00 uur en 16.30 uur afgesloten zijn. Pendelbussen van Connexxion zorgen ervoor dat de deelnemers en suppor ters Egmond aan Zee tijdig kunnen bereiken. Deze pendelbussen hebben een filevrije doorgang naar Egmond aan Zee via de Hoeverweg (vanaf loca tie Olympiaweg) of via de Heilooër Zeeweg (vanaf de overige locaties). De Zeeweg is deze dag alleen toegankelijk voor de pendelbussen. De pendelbus sen rijden om de 5-10 minuten vanaf de Wendelaarstraat bij Albert Heijn (v/h Wastora) via Winkelcentrum 't Loo, NS-Station en Het Baafje in Heiloo naar Egmond aan Zee. Vanaf de locatie Olympiaweg bij de Wielerbaan wordt rechtstreeks naar Egmond aan Zee gereden. De bussen rijden van 9.30 uur tot 12.00 uur en zijn bestemd voor zowel deelnemers als supporters/toe schouwers. Daarna vertrekt om 12.10 uur nog een laatste bus uit Alkmaar. Deze bus rijdt via de opstapplaatsen in Heiloo naar Egmond aan Zee. De kos ten voor een retourtje per pendelbus bedragen E 2,50. Ter plekke kunnen kaartjes worden besteld. Met gepast geld betalen wordt op prijs gesteld. Wandel de Halve Marathon van Egmond Omdat het lopen van een halve mara thon binnen drie uur niet voor iedereen is weggelegd én omdat de wandelsport sterk in populariteit toeneemt, heeft Le Champion besloten daags voor de halve marathon op zaterdag 11 januari een wandeltocht over het halve mara thon traject te houden. Bij deze wan deltocht kan men kiezen uit dezelfde afstanden als op de zondag (7 of 21 kilometer). Daarbij is voor de 21 kilo meter globaal hetzelfde traject als zon dag vastgesteld met dien verstande dat de ronde door Egmond ingeruild wordt voor een ronde door het Info: www.egmondhalvemarathon.nl/wan- delen Het blarenbal Op zondag 12 januari 2003 zal de jaar lijkse halve marathon van Egmond weer voor het nodige spektakel in de omgeving zorgen. In Hotel Zuiderduin. gelegen in het duingebied van Egmond aan Zee op slechts 100 meter van het strand, bent u van harte welkom voor de prijsuitreiking en het traditionele en altijd feestelijke 'Blarenbal'. Dit jaar lijks terugkerende evenement is bestemd voor alle deelnemers, suppor ters en toeschouwers van de halve marathon van Egmond. Tijdens het bal kan de geslaagde dag, onder het genot van een hapje, een drankje en gezellige muziek een vervolg krijgen op de dans vloer. Vanaf 14.30 uur gaat de gardero be open en om 15.00 uur zal het feest in de sfeervolle Zuiderduinzaal beginnen. De band 'Full Circle' zal gedurende het Blarenbal voor een swingend live optreden zorgen. De entree bedraagt slechts a 2,50 p.p. Het feest zal onge veer duren tot 19.30 uur. De prijsuitrei king vindt tevens in Hotel Zuiderduin plaats, in de Van Speykzaal, waar de deuren om 14.30 uur worden geopend. Tijdens het bijwonen van deze uitrei king staan de medewerkers van Hotel Zuiderduin voor u klaar voor een lek ker drankje. Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met Hotel Zuiderduin, 072-750 2000. U kunt tevens terecht op de uitgebreide internetsite van het hotel: www.zuider- duin.nl. Het bezoekadres van Hotel Zuiderduin is: Zeeweg 52, 1931 VL Egmond aan Zee. EGMOND - Bob Bruschke heeft de tiende snertloop van v.v. Zeevogels gewonnen. De atleet uit Egmond aan den Hoef liep de 12,6 km in 45 minuten en 17 seconden. In de sprint liet Bruschke de in Egmond-Binnen woon achtige Michiel Wijker maar net achter zich. Arie Hendrik Visser moest de beide koplopers veel terrein prijs geven en eindigde in een tijd van 47,42. Ondanks de sneeuwval in de vroege zondagochtend was het parkoers goed te belopen en wisten alle deelnemers de finish te halen. Herman Admiraal wist de 8.4 kilometer te winnen en Maarten Gouda was de snelste op de 4.2 kilometer. Uitslag 4.2 km: 1. Maarten Gouda (Egmond aan Zee) 17.00 min., 2. E. Admiraal (Egmond aan Zee) 18.19 min., 3. Peter de Waard (Egmond aan den Hoef) 21.23 min. Uitslag 8.4 km: 1. Herman Admiraal (Egmond aan Zee) 32.56 min., 2. Martin Gouda (Egmond aan Zee) 35.50 min., 3. S. de Groot (Alkmaar) 36.55 min. Uitslag 12.6 km: 1. Bob Bruschke (Egmond aan den Hoef) 45.17 min., 2. M. Wijker (Egmond-Binnen) 45.18 min., 3. A.H. Visser (Egmond aan den Hoef) 47.42 min., 4. J. Veld (Akersloot) 50.37 min., 5. Jon de Waard (Egmond aan den Hoef) 2.35 min. EGMOND/ZANDVOORT Egmonder Jos Apeldoorn (lid van schildersgenootschap Hallem) heeft ruim 20 schilderijen in.het casino in Zandvoort tentoongesteld, waarbij nieuw werk op vooral groot formaat. Diepe bewondering voor de natuur en het landschap, speelt steeds bij zijn werk op de achtergrond. Hij tracht die bewondering in herkenbare maar sim pele vormen tot uitdrukking te brengen en schuwt daarbij het experiment niet. Het kleurig expressionistisch werk komt goed tot zijn recht tegen de mooie rode wanden in de chique zalen van het casino. De expositie duurt van 6 januari tot 6 maart. EGMOND - We hebben al heel wat winter gehad, met een vorstperiode en veel regen. Toch hebben we nog maan den voor de boeg voordat de lente goed op gang komt. Hoe werkt dat uit in de natuur? Is er nog leven tussen de dorre bladeren? Begint er al weer wat te groeien? Of zijn er ook levensvormen die juist profiteren van de winter? Dat kun je op allerlei plaatsen bekijken, bij voorbeeld in de duinen tussen Egmond en Wimmenum. Op zondagmorgen 12 januari, 11. uur, wacht de natuurgids van het IVN, de vereniging voor natuur- en milieu educatie, op belangstellende wande laars bij het PWN-informatiebord aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. Let op! Omdat op diezelfde dag de halve mara thon in Egmond aan Zee wordt gelo pen is die plek waarschijnlijk moeilijk per auto bereikbaar, of moet u deze verder weg parkeren. De wandeling duurt ongeveer 2 uur. De deelnemers lopen dan, als het weer het toelaat, deels door het open duin en deels langs de binnenduinrand. Men dient zelf te zorgen voor een toegangs kaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN. Van volwasse nen wordt een bijdrage van E 1,50 ver wacht; voor kinderen is dat El,- (graag gepast!). EGMOND - Zaterdag 11 januari zal in JOEB te Egmond-Binnen een klein festival zijn onder de naam Nieuwjaar Nieuwe kansen. Deze avond treden de vier bands Nemesis, Sepuku, The Drowned Surfers en Twiz op. Deze bands zijn allemaal kortgeleden opge richt en willen graag podiumervaring opdoen. Zaal open: 20.30 uur, entree gratis. EGMOND - Op maandag 30 december omstreeks 08.45 uur vond er een aanrij ding plaats op de Heilooër Zeeweg te Egmond a/d Hoef waarbij een 20-jarige man uit Egmond aan Zee gewond raak te. De man reed in een personenauto en wilde vanuit Egmond aan Zee links af richting Alkmaar rijden (bij de Hoeverweg). Hij kwam met een wiel in de berm, raakte in de slip en kwam tegen een lantaarnpaal tot stilstand. De man moest met onbekend letsel voor behandeling worden overgebracht naar het Medisch Centrum te Alkmaar. EGMOND - Op donderdag 16 januari is er in de hervormde kerk in Egmond- Binnen weer een concert in de serie 'Eén uur muziek rondom het kabinet- orgel'. Voor het programma van deze avond heeft men een combinatie gemaakt van muziek, gedichten over muziek en een tweetal bloemschikkin- gen die met de muziek en poëzie een geheel vormen. Johan de Wit bespeelt het kabinetorgel, Jeanne Kleijn ver zorgt de voordracht van de gedichten en Marian de Laleijne geeft uitleg over het thema van de door haar gemaakte bloemschikkingen. In de sfeervolle kerk belooft het een bijzondere avond te worden. Het concert begint om 20.00 uur. De kerk is om 19.30 uur open, toe gang is gratis. De hervormde kerk vindt u aan het einde van de Abdijlaan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8