Storey in Akersloot bestaat 5 jaar Jazz Session Club Vredeburg opent met oude jazz Romanian Gipsy Quintet te zien bij Toonbeeld Lezing van René Appel Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege Tweede Kamer verkiezingen 22 januari UITKIJKPOST - 15 JANUARI 2003 - PAGINA 10 w" E Gemeentelijke aftrap voor 2003 k IJspret Jongerencentrum Conquista Klaverjasdrive in Pax Christi school Donateursavond Stichting Oud Limmen Ophalen oud papier Bridgeclub Limmen Rectificatie ophaalschema 2003 Auto onderweg naar garage in brand Swoa-activiteiten in Akersloot WfömmmmmMzè AKERSLOOT - Jongerencentrum Storey-f in Akersloot bestaat vijf jaar. Het verhaal van de Storey+ begint in 1997. De hangjeugd, jongeren tussen 12 en 16 jaar, wilden graag een eigen onderkomen, een plek om lekker samen te komen en leuke dingen te doen. Op initiatief van het CDA zijn er in 1997 een aantal avonden georgani seerd met deze jeugd en diverse instan ties, waaronder de gemeente en de poli tie. Ook was Teun Putter, voorzitter van het jongerencentrum de Storey Club op deze avonden aanwezig. De Storey Club werd gebruikt door jongeren van 16 jaar en ouder en was geopend op alle vrijdagavonden. Eind 1997 werd besloten om een project te starten, waarbij de hangjeugd, de jongeren tus sen 12 en 16 jaar, als proef een aantal weken in de Storey Club mochten doorbrengen. John Kok werd door de jeugd benaderd om het één en ander te coördineren en dankzij de medewerking van vele oud- Storey Club leden waren er snel negen volwassen vrijwilligers om de bardien sten te draaien, waarbij het gebruik van alcohol en drugs niet werd toegestaan. Half januari 1998 startte de drieweekse proef en deze was een succes. De Storey Club zat elke avond vol en de jeugd hield zich bezig met darten, kaar ten, muziek draaien, kletsen en gewoon lekker met elkaar zijn. Na de proef werd het project voortgezet en werd het jongerencentrum opengehouden tot mei 1998. Vriendelijker naam Het jongerencentrum was hierdoor, naast de traditionele vrijdagavond, ook geopend op dinsdag-, woensdag- en donderdagavond van 19.00 tot 21.30 uur. In september 1998 gingen de vol wassenen weer van start met de hang- jeugdgroep, inmiddels omgedoopt tot een wat vriendelijker naam, namelijk de Storey-f. Het jongerencentrum ging open op dinsdag-, woensdag- en donderdag avond, terwijl de jongeren van het bestuur voor de vrijdagavond zorgden. Er bleek behoefte aan openstelling op de zaterdag en zondag. Er werden* Storey Club/Storey+ weekenden geor ganiseerd. Dit hield in, dat er éénmaal per maand een heel weekend activitei ten gehouden werden. Zo was er op verschillende vrijdagavonden een band met gratis entree, op verschillende zaterdagmiddagen activiteiten voor jongeren van 5 tot 10 jaar, (film, pop penkast, optredens van kinderartiesten, zoals heksen, muziekmiddagen, carna val), verschillende zaterdagavonden een goedbezochte disco voor jongeren van 10 tot 14 jaar en verschillende zon dagmiddagen was het jongerencentrum open voor de jeugd van 12 tot 16 jaar. Dit alles voor weinig geld of zelfs gratis. Deze weekenden werden allen gedraaid met vrijwilligers en werden een succes. Het jongerencentrum zat van vrijdag avond tot zondagmiddag vol en vooral de disco op zaterdagavond werd door 100 of meer jongeren bezocht. In samenwerking met het bestuur werden zogeheten themaweekenden georgani seerd, zoals een Tropical weekend, Carnavalsweekend, Kerstweekend, Millenniumdisco's, Tour of duty week end etc. Erg gezellig waren ook de klassenavon den voor leerlingen van de basisscho len en voortgezet onderwijs, groep 1, die meestal op een zaterdagavond gehouden werden. Voorlichting Naast deze activiteiten organiseerde de Storey Club en Storey-f ook playback- shows, tafelvoetbaltoernooien, dart wedstrijden, quizzen en dergelijke. In samenwerking met de gemeente, de Brijderstichting en de vereniging AA werden voorlichtingsavonden georga niseerd, zoals een voorlichtingsavond voor jongeren over drugs, alcohol en S.O.A.'s. Tevens werd een voorlich tingsavond voor ouders van jongeren georganiseerd over het onderwerp Jeugd en alcohol. LIMMEN - Een gezellige drukte was het in De Burgerij op zaterdagmiddag 11 januari. Circa tweehonderd belang stellenden kwamen in de kern Limmen samen om tijdens de nieuwjaarsbijeen komst van de gemeente te proosten op het nieuwe jaar. De burgemeester benadrukte in haar nieuwjaarsspeech het belang van normen en waarden voor een leefbare gemeente. Ze sprak de hoop uit dat de beloofde open hou ding en het verantwoordelijksbesef van de gemeente gelijk op zal gaan met een vergelijkbare opstelling van de kant van de burgers. Behalve dat er vele handen werden geschud, was er ruimte voor muzikale intermezzo's van het kinderkoor van Toonbeeld en het tienerkoor Starlight. Dat alles werd omlijst met de klanken van het Castricumse kwartet Chateau Fique. Een impressie van de nieuwjaarsbij eenkomst zal, evenals de speech van de burgemeester, op zaterdag 18 januari tussen 12.00 en 15.00 uur worden uitge zonden op de lokale radio Castricumse 105. De Storey+ heeft volop meegewerkt aan de totstandkoming van een nieuw gebouw en de inrichting van de nieuwe Storey club. Vele vrijwilligers hebben samen met de jeugd een prachtig nieuw jongerencentrum gerealiseerd. De Storey-f heeft geen officieel bestuur, maar bestaat uit meer dan 30 vrijwilli gers, waaronder verschillende vrouwen. Eén van deze vrijwilligers is vertegen woordiger van de Storey+ en woont een gedeelte van de bestuursvergade ringen bij. Samen met het jongerenbe stuur wor.den allerlei plannen gemaakt en uitgevoerd. De samenwerking is uit stekend en laat zien. dat jong en oud prima met elkaar overweg kunnen om activiteiten voor alle jeugd te realise ren. Feestelijke activiteiten In de prachtige nieuwe Storey Club zet de Storey-f haar activiteiten voort voor de jeugd onder de 16 jaaiHet Internetcafé wordt open gehouden door vrijwilligers van de Storey-f van dinsdag tot en met zondag. De Storey-f bestaat in 2003 5 jaar en dat willen de vrijwilligers van de Storey-f niet onop gemerkt voorbij laten gaan. De eerste feestelijke activiteit is een daverende kindershow van het duo Joke clown Miko. Deze twee artie sten komen op zaterdagmiddag 18 januari van 15.00 tot 17.00 uur de kin deren een onvergetelijke middag bezorgen. In de loop van het jaar slaan er nog meer feestelijke activiteiten op het pro gramma voor verschillende groepen jóngeren. Ook wordt er een vrijwilli- gersavond gehouden, waarbij alle vrij willigers van de algelopen 5 jaar wor den uilgenodigd. Voor informatie over de Storey-f kunt u terecht bij de verte genwoordiger van de Storey-f, John Kok, Bachstraat 35, tel. 0251-314772. De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. m Ook in 2003 zullen er tijdens de jazzsessies in De Vredeburg in Limmen weer gastoptredens zijn van combosgrote orkesjen, zangers en zangeressen. LIMMEN - De laatste sessie van het jaar 2002 zal voor alle bezoekers in de herinnering blijven als fantastische muziek door de uitstekende combo Chickens Jazz Egg; een volle bak qua publiek en een uiterst relaxte sfeer. Een geweldig eind van het jaar dus. Ook in 2003 zullen er tijdens de jazz sessies in De Vredeburg in Limmen weer gastoptredens zijn van combo's, grote orkesten, zangers en zangeressen, met een zo groot mogelijke verscheide nheid van stijlen en soorten jazzmu ziek. Maar in januari van het nieuwe jaar is er altijd iets anders: geen gastoptreden van een bestaand orkest, nee, er wordt tijdens de sessie een orkest gevormd, dat éénmalig optreedt: The one night stand surprise band. Een aantal bijzonder begaafde oude stijl muzikanten zal ter plekke dit orkest gaan vormen, dat de bezoekers terug zal voeren naar het oude New Orleans uit het begin van de vorige eeuw. Nummers van George Lewis en LIMMEN - Het programme! voor het weekend van en 17,18 en 19 januari bij jongerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/in 12 jaar Voor de kinderen wordt .er op zater dagochtend weer één van de leukste Walt Disney films gedraaid. Deze film wordt vertoond op een grootscherm en het geluid komt van alle hoeken, dus het is net alsof je in een echte bioscoop zit. De ochtend begint om 10.30 en duurt tot 12.00 uur. In verband met de lengte van de film kan het iets later worden. Eniree 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Op zaterdag 18 januari is er voor de tie ners een Computernight. Op groot- scherm is er Nintendo playstation en je kunt de hele avond internetten. Leef je uit en ga de strijd aan met je vriend of vriendin. Wie o wie gaat er winnen! Uiteraard kun je ook altijd je favoriete nummer aanvragen. De deur gaat open om 19.00 en sluit om 23.00 uur. Zondagmiddag 19 januari is Conquista voor iedereen geopend van 15.00 tot 19.00 uur. Gratis entree. Jongeren vanaf 16 jaar Het jongerencafé is iedere vrijdag en zaterdag geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Dus heb je zin in een gezellige avond? Ga dan bij Conquista langs. De entree is gratis. En heb je zaterdag 25 januari al in je agenda genoteerd? Speciaal voor de oudere jeugd van Limmen wordt er door Rob Huysmans weer een fantasti sche Goud van Oud avond georgani seerd. Heerlijk weer eens uit je dak gaan met de muziek van toen.. Louis Armstrong zullen ten gehore worden gebracht door een aantal spe cialisten van dit genre, die hun sporen in binnen- en buitenland hebben ver diend. Sommigen hebben elkaar in het verleden wel eens ontmoet bij gastop tredens elders, sommigen kennen elkaar niet. Verrassend dus! Wat niet verrassend zal zijn, is het hoge peil van muziek, dat deze kanjers ten gehore zullen brengen. The one night stand surprise band is niet zomaar iets, het is een superband! Daar staan de namen: Jaap Mook - trompet, Ruud Ditmarsch en Wil van Gessel - klarinet, Richard Cochrane - trombone, Frank Bakker - banjo, Anton Schwirtz - bass, Fred Timmer - slagwerk borg voor. Op 19 januari van 16.00 tot 20.00 uur in Cultureel Centrum De Vredeburg te Limmen. De toegang blijft gratis, maar u kunt lid worden voor E 7,- per per soon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072- 5053414, c-mail: timmer.limmen@worl- donline.nl. IJspret op Het Achtkant in Limmen. Vele kindergezichtjes gaan glimmen. Ze bewegen zich op het gladde ijs Eri hebben plezier, genieten onwijs! Niets wetend van alle uren, Hier aan besteed door enkele buren. Deze mannen stonden 's avonds in de kou. Weg bij warme kachel en lieve vrouw. Heel geduldig te vegen en te spuiten, Zodat onze kinderen schaatspret heb ben. heerlijk buiten. Voor deze mannen... Onze dank is heel groot. Voor al het plezier dat het de kinderen bood! Ouders Achtkant Limmen. LIMMEN - Op vrijdag 24 januari wordt de jaarlijkse Klaverjasdrive weer in de Pax Christi schooi in Limmen gehouden. De koffie staat vanaf 19.30 uur klaar en om 20.00 uur begint de drive. De Pax Christi school is te vinden aan dc Hogeweg 55 te Limmen. LIMMEN - De jaarlijkse donateur avond van de Stichting Oud Limmen wordt gehouden op vrijdagavond 17 januari in de bovenzaal van Vredeburg, Dusseldorperweg 64 te Limmen. De avond begint om 20.00 en duurt tot ongeveer 22.30 uur. Het bestuur van de Stichting Oud Limmen heeft de archeoloog A. Bosman uitgenodigd. Hij zal het een en ander vertellen over onze streken zo rond het jaar nul en over de opgravingen en de daarbij gevonden voorwerpen bij Velsen. In die tijd hadden de Romeinen een haven en forten bij Velsen. Deze opgra vingen zijn van grote betekenis geweest voor het inzicht over de aanwezigheid van de Romeinen in onze streken. Een en ander zal hij aanschouwelijk maken op dia's. Donateurs hebben gratis toegang voor deze avond. (Neem uw uitnodiging mee). Ook overige belangstellenden (niet-donateurs) zijn welkom. Zij kun nen tegen betaling van E 3.- toegang verkrijgen tot deze avond. LIMMEN - Zaterdag 18 januari wordt er in de kern Limmen weer papier opgehaald ten westen van de Rijksweg. CASTRICUM - Op zondag 19 januari treedt in de aula van Toonbeeld het Romanian Gipsy Quintet op. Dit jonge Roemeense orkest, bestaande uit: Mihai Turcilu op viool. Vasile Luca op hakkebordl, Mircea Constantin op alt viool,.Nicolae Turcitu op accordeon en Gabi Barbalau op contrabas, tovert een rijk geschakeerd palet Roemeense volksmuziek, zigeunermuziek uit de sloppen van Boekarest met invloeden uit Klein-Azië, joodse muziek, Roemeense zigeunerjazz, alsmede eigen virtuoze creaties. Opgeleid in Roemenië aan de Hogeschool voor de Muziek vGeorghe Enescu' (waar de muzikant in spé van zijn zesde tot zijn achttiende jaar verblijft) en allemaal verwant aan elkaar, tonen deze nako melingen van beroemde zigeunermuzi kanten thans hun kunnen in West- Europa. Het orkest speelt verschillende series van luister- en dansmuziek. Soms pron ken alle artiesten tegelijk of om beur ten met hun virtuositeit, soms is een serie opgebouwd rond één solist, die zijn eigen rapsodie heeft samengesteld. Zo'n serie of rapsodie begint vaak met een langzaam stuk, een doina (klaag lied), gevolgd door diverse snelle dans ritmes, zoals de hora, sïrba, geampara of brïul. Het concert begint om 11.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Muziekhandel Borstlap, Boekhandel The Readshop en Toonbeeld a E 6,-. Cjp/65+ E 5,- en kinderen E 1,50. Tijdens het concert is kinderopvang aanwezig. LIMMEN - De bridgeclub Limmen heeft op 8 januari als volgt gespeeld: A- Lijn: 1 .v.Bcllen-v.BergenHenegouw 60.27, 2. Alderliestc-de Groot 57.14, 3.Keyzer-Keyzer 52.23, B-Lijn: 1 .v.Roest-Strauss 59.82, 2.Valkering- Witting 58.04, 3.Fam.Morcus 55.80, C- Lijn: 1 .Fam.Nierop-Groot 62.50, 2.Wieffering-Zonneveld 58.93, 3.Buit- Kaandorp 56.29, D-Lijn: l.Hedwig- Mors 66.07, 2.Boom-Verhoeven 56.43, 3.v.d.Horn-Kops 56.07, E-Lijn: l.Fam.Koene 70.09, 2.Fam.Segerius 58.48,3.Beentjes-Duindam 57.59. LIMMEN - In het nieuwe ophaalsche ma van de kernen Limmen en Akersloot is een foutje geslopen in het schema van Limmen. De wijk Limmen i moet zijn de oostzijde van Limmen l.o.v. de Rijksweg inclusief Rijksweg, in plaats van exclusief. Wijk 2 bestaat dus uit dc westzijde van Limmen, exclusief de Rijksweg. LIMMEN - René Appel, schrijver van psychologische thrillers, komt woens dag 29 januari naar Limmen op uitno diging van Toonbeeld Literair en de bibliotheek. Hij verzorgt vanaf 20.00 uur een lezing in de Bibliotheek Limmen, Zonnedauw 2. Kaarten zijn voor E 5,- (65+/CJP E 4,-) verkrijgbaar bij Boekhandel Laan,The Readshop en de bibliotheken in Limmen, Akersloot en Castricum. René Appel (1945) werd geboren in Hoogkarspel. Tijdens zijn studie Nederlands ontwikkelde hij - zoals veel collega studenten - een voorzichtige ambitie om te gaan schrijven, maar hij publiceerde nooit iets. Hij koos voor het leraarschap en werd docent Nederlands op een scholengemeen schap in Hilversum. In 1969 pakte hij zijn studie weer op en hield zich daarna bezig met taalachterstand van kinderen uit een lager milieu. Later werd dat meer toegespitst op taalachterstand van allochtone kinderen in Nederland. René Appel is sinds 1994 bijzonder hoogleraar 'verwerving en didactiek van het Nederlands als tweede taal'. Begin jaren zeventig publiceerde René Appel zijn eerste werk in de vorm van korte verhalen die in diverse tijdschrif ten gepubliceerd werden. Van 1976 tot 1986 was hij recensent voor misdaadli teratuur van NRC-Handelsblad, dit inspireerde hem tot het schrijven van een misdaadroman. Dit boek met de titel Handicap verscheen in 1987. Met zijn derde boek won René Appel in 1991 de Gouden Strop, de prijs voor de beste Nederlandstalige misdaadroman. Sindsdien is zijn naam als thriller auteur gevestigd. René Appel vertelt tijdens zijn lezingen over misdaadliteratuur en eigen werk; vooral over 'het schrijven van spannen de boeken', hoe komt een schrijver aan zijn onderwerpen, wat is het belang van research, hoe bouwt hij spanning op, waarom schrijft iemand misdaadboe- ken? Op basis van vooral zijn eigen werk geeft René Appel de toehoorders een kijkje in de keuken van het mis- daadschrijven. CASTRICUM - Er gaan deze week weer vele cursussen van start bij de Plusactiviteiten van het Bonhoef fercollege in Castricum. Voor enkele cursussen is het nog mogelijk om in te schrijven. Voor informatie en inschrij ving tel: 0251-659119 of kijk op de web site www.plusactiviteiten.nl. Computertypen voor volwassenen is een cursus die start op donderdag 23 januari van 20.40-21.40 uur. U wilt sneller met uw computer kunnen werken. Dan is deze verkorte cursus computertypen precies wat u zoekt. In negen lessen van een uur wordt u ver trouwd gemaakt met het toetsenbord en gaat uw typesnelheid behoorlijk vooruit. Vooral bij het gebruik van internet, e-mail en Word is dit een uit komst. De cursusprijs is inclusief boek en oefendiskette. De Introductiecursus Neuro Lin guïstisch Programmeren begint op woensdag 22 januari, acht lessen van 19.30-22.00 uur. Hoe communiceert u? Met uzelf en met anderen? En hoe doen anderen dat? Op deze (en nog meer) vragen geeft de cursus antwoord. U leert wat er in communicatie, vaak op onbewust niveau, precies gebeurt. Hoe verwerkt u uw ervaringen en welke rol spelen uw herinneringen, waarden en overtuigin gen daarïn? Welke overtuigingen belemmeren u? En hoe kunt u dit ver anderen? Dat is de kracht van N.L.P.: u wordt u bewust van de onbewuste pro cessen. Én u maakt tevens kennis met technieken waarmee u deze kunt beïn vloeden om daarmee uw leven nóg prettiger en effectiever te maken. Prijs is inclusief syllabus. Op donderdag 23 januari begint de muziekcursus Tsjaikovski, drie lessen van 19.00-21.00 uur. Pjotr Iljitsj Tsjaikovski (1840 - 1893) kende een leven van uitersten. Uiterlijk was hij de geliefde en zeer gewaardeer de componist van grote instrumentale werken, opera's en balletten. Innerlijk was hij een angstig en teneergeslagen man die zijn leven lang worstelde met zijn homoseksualiteit. Aan de hand van muziektragmenten volgt een uitvoerige bespreking van zijn leven. Enkele instrumentale en vocale werken worden in hun geheel besproken, waaronder de fantasieou verture 'Romeo en Julia'. Op zaterdag 25 januari start de cursus Chinese geneeskunde/Bocamtherapie o.l.v. Ruud Kohier in het Bonhoef fercollege. Theorie en praktijk: vier lessen van drie uur van 09.00-12.00 uur. Tijdens deze cursus wordt ingegaan op de achtergronden van de traditionele Chinese geneeskunde: de filosofie van Yin en Yang, de vijf elementen, de meridianen en de drie-krachtenleer. Daarnaast komt de Bocam-therapie aan de orde. Deze therapie stimuleert u aan uw eigen gezondheid te werken. Zij biedt daarbij een zelfhulpprogramma aan ter bestrijding van stress, slapeloos heid, angst en onzekerheid, spier-, pees- en gewrichtsklachten, hoofdpijn, rug klachten, spijsverteringsproblemen etc. Naast de theorie maakt u ook kennis met de praktijk van Bocam zoals: acu- pressuur, massage, Tai-Chi/ Qigong oefeningen en ontspanningsoefenin gen. Ook wordt er vanuit deze visie de relatie bekeken tussen lichamelijke en psychische klachten. Op woensdag 29 januari wordt van 19.00-21.30 uur een workshop Imaginatie gegeven in het Bonhoef fercollege. Imaginatie is een manier om eigen the ma's uit te werken in innerlijke beel den. geuren, geluiden en gevoelens. Doordat jij jouw zintuigen aanspreekt ontstaat er een tocht door je innerlijke beeldenwereld. Hierin kun je contact maken met personen en 'dingen' die zich daar voordoen. Het is een andere manier om jezelf beter te leren kennen. N.B. tekenpapier en kleurkrijt meene men. Donderdag 30 januari start een cursus Ontspanningsmassage voor vrouwen: acht lessen van 19.00-21.30 uur. Het is soms een hele kunst om je goed te ontspannen. Massage is een eenvou dige en doeltreffende techniek om lichaam en geest weer in balans te brengen. Ontspanningsmassage is erop gericht de spieren weer los te maken. Ons lichaam bouwt altijd weer spannin gen op door bijvoorbeeld vermoeid heid, stress, pijn of verkeerde werkhou ding. Tijdens deze cursus leer je in een ont spannen en veilige sfeer hoe je een goede massage kunt geven. Behandeld worden: hoofd, rug, nek en schouders, voeten, benen en armen. In de laatste les krijg en geef je een volle dige lichaamsmassage. Benodigdheden: laken, drie handdoeken, kussen, matje en gemakkelijke kleding.t De cursus prijs is inclusief syllabus. LIMMEN - Een garagemedewerker van een bedrijf in Limmen kreeg don derdag omstreeks 07.50 uur de schrik goed te pakken. Hij had een 15 jaar oude auto als service bij een cliënt opgehaald om deze in zijn bedrijf APK te laten keuren. Onderweg vloog de motor van de auto spontaan in brand. De brandweer kwam ter plaatse en bluste het voertuig. De gehele voorkant brandde uit. De auto raakte dan ook total loss. AKERSLOOT - Bij de Stichting Welzijn Ouderen Akersloot kunt u terecht voor diverse activiteiten. Zo is er volleybal, badminton, koersbal en gymnastiek (in De Lelie). Eveneens in de Lelie:Tai Chi en Qi Gong. Ook kunt u terecht bij de kaartsoos. Liefhebbers van spelletjes kunnen bij de Swoa bridgen, spelletjes spelen, créatief bezig zijn ('t Kruispunt) of met de beentjes van de vloer tijdens country-line dan cing (de Lelie). Elke tweede zondag van de maand wordt er in 't Kruispunt geklaverjast om leuke prijzen, kosten 2 euro. Elke derde zondag van de maand is er bridgen, entree gratis en elke vier de zondag van de maand bingo met leuke prijzen, kosten 2 euro. Voor de eerste zondag van de maand wordt nog gezocht naar een invulling. Suggesties hiervoor zijn welkom bij 't Kruispunt, Mozartlaan IA. Voor de creativiteitmiddag op 21 januari mee brengen: schaartje, hobbymesje, snij- mat, metalen liniaal, potlood, prikpen. Kosten 1 euro. Voor meer informatie over de te houden activiteiten van de SWOA kunt u voor De Lelie contact opnemen met Peter Houting, tel. 0251 - 313377. Voor 't Kruispunt is het tele foonnummer 320047. Het Romanian Gipsy Quintet treedt op bij Toonbeeld. CASTRICUM - Woensdag 22 januari is het zover. Eerder dan verwacht kunnen we weer kiezen voor een nieuwe rege ring. U komt toch ook weer? U heeft inmiddels uw stembiljet ont vangen waarop vermeld staat waar u kunt stemmen en wanneer. Ongeveer een week voor de verkiezingen ont vangt u ook de kandidatenlijst. De ant woorden op de meest gestelde vragen over het uitbrengen van uw stem zijn voor u op een rijtje gezet. Kleine wijziging indeling stemdistricten In Castricum kunt u op verschillende plaatsen uw stem uitbrengen. Er is een kleine wijziging geweest bij de indeling in stemdistricten, daarom kan het zijn dat u deze keer bij een ander stembu reau bent uitgenodigd dan vorige keer: - Een aantal bewoners in de omgeving van de Belle van Zuylenlaan in Castricum stemmen nu in het gemeen tehuis omdat het stemdistrict De Klimop te groot werd als gevolg van de nieuwbouw in de Albert's Hoeve (vlek H). - In de kern Limmen, in de omgeving van de Schoolweg moet een aantal bewoners stemmen in het stemdistrict De Cameren. Het aantal opgeroepen bewoners in het voormalige gemeente huis werd te groot door de realisering van de nieuwbouw in die buurt. Als u zelf niet kunt stemmen 1. U kunt uw oproepkaart overdragen aan iemand (een gemachtigde) uit het zelfde stemdistrict als u. U en uw gemachtigde moeten dan de oproep ondertekenen en de naam van de gemachtigde invullen. Een gemachtig de mag maximaal twee machtigingen aannemen en die tegelijkertijd met zijn eigen stem uitbrengen. 2. Tot uiterlijk 17 januari kunt u uw stembiljet laten opzetten in een kie zerspas. Hiermee kunt u op elk wille keurig stembureau in Nederland uw stem uitbrengen. Heeft u nog moeite met het bepalen van uw keuze? U ontvangt ongeveer een week voor de verkiezingen de kandidatenlijst. Daarnaast kunnen de websites www.stemwijzer.nl en www.ukomttoch- weer.nl u helpen bij het bepalen van uw keuze. U bent uw oproepkaart kwijt of heeft die niet ontvangen Als u geen oproep hebt, maar zeker weet dat u op 10 december 2002 inge schreven stond in de gemeente, kunt u gerust naar het stembureau gaan om uw stem uit te brengen. U staat dan namelijk wel in het kiesregister. Het is dan wel verstandig een legitimatiebe wijs mee te nemen. U krijgt dan een duplicaatoproep. Dit is niet van toepassing als u een kiezerspas hebt aangevraagd of iemand via een volmachtbewijs hebt gemachtigd! Oproep onjuist geadresseerd Als uw oproep niet juist geadresseerd is, kan dit komen omdat u verhuisd bent. Het kiezersbestand is gemaakt op basis van de gegevens vap 10 december 2002 en het kan zijn dat ufv verhuisaan- gifte later is binnengekomen. Maar het kan ook zijn dat de melding van uw verhuizing nog niet bij de gemeente is binnengekomen. U wordt in deze situ atie verzocht alsnog deze verhuisaan- gifte te doen. Volgende verkiezingen Op 22 maart (dit is een dinsdag, in tegenstelling tot wat gebruikelijk is) worden de verkiezingen gehouden voor de Provinciale Staten. Ook dan bestaan er weer diverse mogelijkheden om uw stem-uit te brengen. Het is belangrijk te weten dat u niet hoeft te wachten tot u uw oproep hebt ontvan gen om iemand anders te machtigen. In februari wordt u hierover geïnfor meerd in de krant. Meer informatie Mocht u nog vragen hebben, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publiekszaken, tel. 0251-661216.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 10