De Limmen Sea of Being bij Obsession of Art The Luc Krotwaar wint Halve Marathon Vera de Haas en Loes Botman bij Galerie 1719 1 mm P'gi li I ngezondm brieven ngezo\ brieven UITKIJKPOST - 15 JANUARI 2003 - PAGINA 12 Oliebollenactie Scouting Rurik Kinderjury 2003 binnenkort van start in bibliotheek Heiloo Nivon Heiloo: de ontwikkeling van Alkmaar Tweede huis in Spanje of Frankrijk WÊÊÊËËPWê Ét- IMÉ W' mm I 1 wmm HEILOO Foto's van fuchsia's in gemeentehuis Limmen Goud van Oud avond in Conquista Promotieavond bij schietvereniging De Vrijheid Kennismaking met internet Verkoop duingebied Noordlob? Discozwemmen bij De Watertoren Auto in brand Gratis museumconcert in Stedelijk Museum Alkmaar Hoeverkerk kan niet verder zonder uw bijdrage Sfeervol uit eten voor 55-plussers Rhijnvis in de Slotkapel k HEILOO- Maandag 30 december om 05.00 uur begonnen de vrijwilligers van Scouting Rurik met het maken van het eerste beslag voor de jaarlijkse oliebol lenactie, zodat de bakploeg om 06.00 uur kon beginnen. Dertien uren later waren ze eindelijk klaar. Althans met het bakken van de oliebollen, want na het bakken moest er uiteraard nog worden opgeruimd. De bezorgdienst kon bijkomen en zich op maken voor nog een dag. Want de 31ste moest er ook nog worden bezorgd en de kraam aan de Herenweg moest worden van oliebollen. Er zijn ruim 6300 oliebollen gebakken, ingepakt, bezorgd en uiteindelijk opge geten. Mede dankzij iedereen die olie bollen heeft besteld, kunnen de leden in de aankomende periode weer extra leuke dingen gaan doen. Zo kunnen de scouts tijdens hun zomerkamp onder de nieuwe luifels van hun tenten zitten en de esta's kunnen zich gaan vermaken met nieuwe spelletjes, zit tend op de nieuwe stoelen aan de nieu we tafels. HEILOO - Op zaterdag 1 februari gaat in de Bibliotheek van Heiloo de Kinderjury weer van start. De Kinderjury kiest de mooiste, leuk ste of beste boeken uit het jaar 2002. De in 2002 uitgekomen boeken wor den speciaal gereserveerd voor de leden van de Kinderjury en kunnen tij dens de juryperiode (1 februari tot 16 april) alleen door hen worden geleend. Ieder jurylid mag zoveel boeken lezen als hij/zij wil, maar het moeten er wel minstens vijf zijn. Bij ieder gelezen boek wordt thuis een beoordelingsfor muiier ingevuld, waarop ook het totaalcijfer voor het: boek wordt ver meld. Tijdens de hele Kinderjury periode worden er spreekuren gehou den in de bibliotheek door leden van het kinderjurypromotieteam. Ter afsluiting van de kinderjury komt in april de bekende kinderboeken schrijfster Nanda Roep (winnaar Kinderjury Heiloo bij 1 tot 12 jaar) de uitslag bekend maken. Deze besloten bijeenkomst is uitsluitend toegankelijk voor de deelnemers aan de Kinderjury 2003. Alle kinderen, in de leeftijd van 6 tot 12 jaar, die dit voorjaar het neusje van de zalm op kinderboekengebied willen lezen, kunnen zich vanaf 15 januari opgeven voor de Kinderjury 2003 bij de^bibliotheek aan Het Malevoort en bij de uitleenpost Ypestein (De Hucht 4). Maar wees er snel bij! Er kunnen maximaal 200 kinderen deelnemen. HEI'LÓO - Op zaterdagavond 18 janu ari houdt Peter Bitter, gemeentelijk archeoloog van Alkmaar, een dialezing voor het Nivon in Heiloo. Onderwerp is het ontstaan van de ontwikkeling van Alkmaar; daarnaast zal de heer Bitter iets vertellen over recente archeologi sche ontdekkingen van de afdeling monumentenzorg en archeologie. In het bijzonder de opgravingen aan het Canadaplein en op het voormalige Houtmarktterrein aan de Laat hebben veel interessante vondsten opgeleverd. Maar ook kleinere opgravingen bleken de moeite waard, zoals 14de eeuwse huisresten aan het Groot Nieuwland en restanten van stadskastelen, daterend uit het midden van de 13de tot 14de eeuw, aan de Langestraat en Houttil. Plaats: Open Huis te Heiloo, (boven winkelcentrum 'l Loo), zaal 5, aanvang: 20.00 uur, kosten: Nivon-leden E 2,-: jeugd E 1,-; anderen E 3,- p.p. Voor informatie: Nivon Heiloo, tel. 072- 5333127. De Openbare Bibliotheek zorgt zoals gebruikelijk voor een col lectie boeken. INGEZONDEN MEDEDELING ALKMAAR - Bij veel mensen speelt regelmatig de gedachte of ze er ver standig aan doen om een tweede huis te kopen in het zonnige Zuid-Europa. Anderen overwegen zelfs om er per manent te gaan wonen. Busser BOG heeft een groot aanbod van mogelijkheden in zowel Spanje als Frankrijk. Busser BOG is de Benelux vertegenwoordiging van twee bouwbe drijven. Mar Y Mar in Denia aan de Spaanse Costa Blanca en Mas Provence, een bouwer die in de gehele Provence en aan de Cöte d'Azur actief is. Daarnaast hebben zij een groot aan tal bestaande woningen en apparte menten in hun portefeuille. Zij ontmoe ten u graag bij hun expositie op zondag 19 januari van 12.00 tot 16.00 uur in het Golden Tulip Hotel aan de Arcadialaan 6 in Alkmaar. Zie voor verdere infor matie de websites woneninspanje.nl en woneninfrankrijk.nl en de advertentie elders in deze krant. foord-Hottand Noord 110 nonn. 1 1 1 v/^v/v/ 88 44 HEILOO - Op maandag6 januari werd de poging tot inbraak geconstateerd in een verenigingsgebouw aan het Het Zevenhuizen. Met een brok steen werd een raam van het pand ingegooid. Men kon niet naar binnen omdat het raam was voorzien van een extra beveiliging. Op woensdag 8 januari werd van 15:00 tot 17.00 uur een verkeerscontrole op de Kanaalweg gehouden. Er werd in totaal 19 maal proces verbaal opge maakt. Vijftien maal voor het niet dra gen van de autogordel en vier maal voor het overschrijden van de maxi mumsnelheid van 50 km. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 66 km per uur. - Als gevolg van de gladheid kwam op de Geestakker een 63-jarige vrouw ten val. Zij brak daarbij haar enkel. Zij werd met een ambulance overgebracht naar het MCA. Een 21 -jarige inwoonster van Alkmaar kwam om 09.20 uur op de Kerkelaan voor de overwegbomen met haar bromfiets ten val. Zij kwam dooi de gladheid ten val op het moment dat zij wegreed nadat de spoorwegbomen waren geopend. Zij liep bij de val enke le kneuzingen op. Een eenzijdige aanrijding vond zater dag 11 januari om 15.20 uur plaats op de Kennemerstraatweg nabij de Van Aostastraat. Een 27-jarige automobilis te botste op dal tijdstip op een ver- keersbod staande op een middengelei der. Er was alleen materiele schade. Op 12 januari werd van 13.00 tot 15.00 uur een verkeerscontrole gehouden op de Kennemerstraatweg. Van de vele passanten werden er zestien bekeurd voor hel overschrijden van de maxi mumsnelheid van 50 km. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 80 km per uur. - Tussen 02.00 uur en 13.45 uur werd in een rode Volkswagen Golf met kente ken XY-97-RY ingebroken terwijl het voertuig van de Van Aostastraat stond geparkeerd. Een van de portiersloten werd opengebroken. Uit de auto werd o.a. de autoradiospeler ontvreemd. Gevonden voorwerpen: enkele sleutels, zilveren broche, zilveren kinderringe tje. blauwe rugtas met kleding en een donkerrode sjaal. LIMMEN - De Stichting Culturele Raad Limmen organiseert dit keer een expositie van foto's van Piet Smits uit Heemskerk in het gemeentehuis te Limmen. Te zien zijn ca 40 foto's van fuchsia's die door Piet Smits gekweekt zijn. Smits is in 1970 begonnen met fotograferen, waarbij voornamelijk dia's werden gemaakt. Dit leidde ertoe dat na een aantal jaren diverse diase ries ontstonden van hoofdzakelijk landschappen en bloemen. In 1989 is hij gestart met het houden en kweken van fuchsia's, wat tevens foto-object werd. In 1998 won hij met de foto van fuchsia Gillian Althéa zowel op de regionale als de landelijke fotowedstrijd van de N.K.v.F. de eerste prijs en in 2001 was het met de fuchsiafoto van Henry Hoefsloot de tweede keer dat hij op landelijk niveau de eerste prijs won. Tevens zijn er een vijftiental loto s van hem geplaatst in het landelijke tuchsia- blad 'Fuchsiana' en ook in 2003 zullen weer twee fuchsiafoto's van hem wor den geplaatst. De expositie vindt plaats in de publieke ruimtes van het gemeentehuis Limmen van 10 januari tot en met 5 maart 2003. Het gemeentehuis is' gevestigd op Zonnedauw 4 en geopend op werkda gen van 08.30 tot 12.30 en 13.30 tot 16.00 uur. LIMMEN - Op zaterdag 25 januari gaan ze bij Jongerencentrum Conquista terug in de tijd. Goud van Oud dj Rob Huysmans gaat deze avond helemaal uit zijn dak voor de wat oudere jeugd van Limmen. Er wordt hoofdzakelijk gedraaid op ouderwetse draaitafels, dus hier en daar zal het wel wat kraken. Om 20.30 uur barst het geweld los in het jongerencafé. D.j. Rob heeft alle oude singles en l.p.'s van zolder gehaald. Heb je zelf ook nog een leuke single of l.p. die graag nog een keertje wilt horen? Neem hem gerust mee, zodat ook jouw favoriet die avond gedraaid kan worden. Ga lekker op die avond een biertje happen bij Conquista en leef je uit op de muziek uit de jaren 60,70 en 80! Om 01.00 uur sluit de tent, dus kom op tijd. De entree is gratis. LIMMEN - Vrijdag 3 januari was er een fantastische promotieavond bij schietvereniging De Vrijheid, waar ongeveer 50 personen van bouwbedrijf Min uit Limmen bij,aanwezig waren. Na een presentatie van de verschillen de wapens en soorten munitie konden de aanwezigen Qnder begeleiding van enkele instructeurs even kennis maken met de schietsport. Dit alles werd met groot enthousiasme ontvangen. Als er mensen (oud-leden, geïnteres seerden etc.) zijn die meer informatie willen over de schietsport of bijvoor beeld elke week de uitslagen van de vereniging per e-mail willen ontvangen, dan kan daL kenbaar gemaakt worden op: s.v.de.vrijheid.limmen@wanadoo.nl. De uitslagen van woensdag 8 januari: Klein kaliber geweer: 1J. Drenth 99,2. Jolanda Hageman 96,3. B.Sassen. Klein kaliber karabijn: 1. J. Drenth 96, 2. B. Sassen 89, .3. D. Sassen 84. CASTRICUM - Surft u al op het World Wide Web? Of is internet voor u nog onbekend terrein? Grijp nu uw kans. De Bibliotheek Castricum start woens dag 5 februari weer met kennisma kingsbijeenkomsten Internet. U krijgt in drie bijeenkomsten uitleg over het internet: wat is het precies, hoe en waar is het ontstaan, wat zijn de mogelijkhe den en vooral waarom kan het voor u als persoon interessant zijn om met internet aan de slag te gaan. Natuurlijk kunt u de tijdens deze ochtenden ook in de praktijk ervaren hoe het is om informatie te zoeken op het internet. De kosten voor deelname zijn E 14,- (bibliotheekleden E 11,50) per per soon. Is uw belangstelling gewekt? Er zijn nog enkele plaatsen vrij. U kunt zich aanmelden bij de inlichtingenbalie van de bibliotheek. Geesterduinweg 1. BERGEN - The Obsession of Art nodigt u graag uit voor de bruisende expositie Sea of Being, (26 januari tot en met 2 maart) met recent werk van Peter Westcott (UK). Op zondag 26 januari om 17.00 uur wordt er een feest van kunstminnende vrienden gehou den, met aansluitend de presentatie van het boek Zee van Zijn, dat gesigneerd wordt door de kunstenaar. Herken nende ontmoetingen onder het genot van een goed glas en een warm onthaal in onze wereld van The Spirit of Art. Peter Westcott Peter Westcott, in de harten van hen die zowel van kunst als van de zee houden is terug met recent werk. Geboren in Birmingham (1946) in een omgeving vol zeelieden en gestudeerd aan het gerenommeerde Coventry College ol Art. Heeft zijn lot en inspiratie aan de magie van de oceaan verbonden. De collectie van The Obsession of Art kenmerkt zich door hedendaagse origi naliteit, sterk kleurgebruik, verfijnde dynamiek, emotionele kracht en inter nationale criteria voor top kwaliteit. In samenwerking met kunsthuizen in New York, San Francisco,Tokyo en Londen. The Obsession of Art vertegenwoor digt Peter Westcott exclusief in de Benelux. Expositieperiode Preview: 23 januari tot en met 25 januari, Exhibition: 26 januari tot en met 2 maart, geopend donderdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, aan de Molenstraat 3 te Bergen, tel. 072- 5818461. 'De provincie koopt duingebied Noordlob van Bergen'. Geen opzienba rend bericht in de hectick rond de Watertoren en de opvallende transactie van de weilanden, genaamd Seane- geest, waarop - tot nu toe - alleen gei ten en konijnen mogen rondhuppelen. Maar de verkoop van de Noordlob aan de provincie heeft al jaren geleden plaatsgevonden, vér voordat Egmond gemeente Bergen was. Even dacht ik dat dit bericht onder in een bureaulade moet hebben gelegen en als nieuw te voorschijn kwam. Want een ambtenaar kan ook niet alles weten, waar ik overi gens alle begrip voor neb. Want er is nogal wat te verstouwen voor een gemeentebestuur dat in groter verband en verder van de bevolking moet ope reren. Maar over de Noordlob. Die gronden werden aangekocht door de gemeente Egmond-Binnen en Egmond aan Zee van de Erven Six van Wimmenum voor 2.4 miljoen gulden, toen genoemde gemeentes nog zelfstandig waren, nog vóór 1978. De gronden lagen op het gebied van beide gemeentes, vandaar. Ondertussen werd er een bouwplan ontwikkeld, dat bekend stond onder de naam Buma. In het plan werd rekening gehouden met de heuvels en dalen van hel duingebied, er zouden drive-in woningen komen en woningen zonder eronder liggende garages. En om de huur- en koopwoningen betaalbaar te maken, was er een 'gouden rand' omheen geprojecteerd. En dat werd de nekkenbreker. De Egmondse politiek wilde geen gouden rand. Het gevolg was dat het Bumaplan voorlopig op de lange baan geschoven werd tot na de fusie van de beide Egmondgemeentes, derhalve tpt na 1978. Maar die fusie bracht ook de nodige hectiek met zich mee en het leek erop dat de gezamenlijk aankoop vergeten was... totdat de rust was weergekeerd en het nu echte grondbezit van één gemeente Egmond weer op de lei geschreven werd. Maar toen was het te laat, want ondertussen was milieumi nister Winsemius aan het roer geko men, die zo begeesterd was van het Egmondse duingebied, dat hij prompt een 'aanwijzing' uitschreef die inhield dat er geen enkele steen op de andere gemetseld mocht worden. Het moest duingebied blijven en daarmee uit. Los van de realiteit dat Egmond ook toen om bouwgrond zat te springen, mogen we ons nu gelukkig prijzen dat de noordlob met zijn aardappellandjes een prachtig natuurgebied is gebleven. Maar Egmond zat er behoorlijk mee in zijn maag. Want de kosten van de inves tering liepen - op papier - onaanvaard baar hoog op tot zelfs ruim 11 miljoen gulden. Het werd een zware molen steen cjie niet lartger om de gemeente lijke riek te torsen was.'Na laiïge onder handelingen was de provincie uiteinde lijk bereid de grond aan te kopen voor 4 miljoen gulden. Egmond koos eieren voor zijn geld en besloot het bod te aanvaarden, waaróp 7 miljoen werd toegelegd - op papier -. Het verkoopbe drag is al lang geleden in de gemeente kas gevloeid. Voor de bezitters van zomerhuisjes in het gebied was het een bittere pil, want de provincie wilde er geen huisje meer zien. Ook de aardappellandjes kwamen in gevaar, maar daar is gelukkig, ook na veel onderhandelingen, een oplossing voor gevonden. Want ze horen als cul tureel erfgoed onafscheidelijk bij dit gebied. De berichten in de bladen, alsof de aan koop nu pas plaatsvindt, hebben alléén te maken met de verschillen in meter- tjes van dit rijk geaccidenteerde gebied, dat niet gemakkelijk te meten is. Maar eigenlijk is dat al achterhaald nog vóór de fusie tot de gemeente Bergen. Het heeft weinig zin meer om daar nog over te praten. Bergen heeft wel belangrij ker zaken af te wikkelen. Gerard Beüeman Egmond aan Zee (N. b. Brief is ingekort door de redac tie. Ingezonden brieven mogen plusmi nus 350 woorden bevatten en geen op personen gerichte aanvallen. De redac tie behoudt zich het recht voor deze passages te schrappen of brieven in het geheel niet te plaatsen EGMOND - De 31ste Nike Egmond Halve Marathon kende een Nederlandse winnaar. Luc Krotwaar legde de afstand af in 1 uur. drie minu ten en 43 seconden. Landgenoot Kamicl Maase kwam op een krappe minuut als tweede over de streep, gevolgde door de Keniaanse winnaar van 2002, Wilson Kigcn. De Nederlanders Raaymaekcrs (1.06.18) en Hugo van de Broek uit Heemskerk (1.06.30) wisten beslag te leggen op de zevende en achtste plaats. Hoewel het koude weer al weer wat uil Egmond aan Zee wegtrok, waren de omstandigheden zwaar voor de ruim 10.000 deelnemers. Met een windje tegen en een mul omgeploegd strand werd er veel van de deelnemers gever gd. Met name Kamiel Maase moest al snel terrein prijsgeven op het mulle strand, iets waarvan Krotwaar dank baar profiteerde en vlotjes wegliep bij zijn tegenstander. yimKÊÊlÊÊÊÊÊM NIEUWSBLAD VOO» El LOO EN OMSTREKEN HEILOO - Op zondagmorgen omst reeks 02.20 uur reed een 23-jarige man uit Den Helder in een personenauto over de A9 onder Heiloo toen er plots brand uitbrak in de auto. Hij stuurde de auto op de vluchtstrook. De inzitten den van de auto verlieten hierop snel het voertuig. De bestuurder en een 22- jarige man uit Den Helder liepen brandwonden op. Een 17-jarig meisje uit Den Helder kwam met de schrik vrij. De brand is vermoedelijk veroor zaakt door een technisch mankement. De slachtoffers zijn opgenomen in het Medisch Centrum te Alkmaar. De lumdics kunnen de lucht in! Luc Krotwaar passeert als eerste dejinishm na een loodzwaar parkoers van De Halve Marathon van Egmond. (foto MSI Bij de vrouwen was het de Keniaanse Lornah Kiplagat (woonachtig in Groet) die op het strand direct afstand nam. Deze favoriet voor de titel deed haar uiterste best om Krotwaar in haar loop voor te blijven (de vrouwen star ten ruim 8,5 minuut eerder dan de mannen), maar werd op een halve kilo meter voor de finish gepasseerd. Kiplagat legde de halve marathon af in 1 uur, 12 minuten en 28 seconden, bijna vier minuten voor nummer 2 Nadja Wijenberg (NI) en Irma Hceren (NI). De vrouwen zijn zojuist begonnen aan hun halve marathon van Egmond^ Lornah Kiplagat (2000) sprint direct naar voren en zal haar eerste plaats niet meer afstaan, (foto MSP) De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Werk van Peter Westcott, te zien bij The Obsession of Art. EGMOND - Aanstaande vrijdag, 17 januari, houdt zwem-, sport- en recre atiecentrum De Watertoren in Egmond aan Zee weer een spetterende disco avond. Elke derde vrijdag van de maand knalt de muziek door het sub tropisch zwemparadijs en is het weer swingen geblazen. Het zwemparadijs is geopend van 18.00 tot 22.00 uur en tus sen 19.00 en 21.30 uur zal de dj weer zijn uiterste best doen om het iedereen naar de zin te maken. Als iemand zelf een leuke cd heeft kan hij of zij deze natuurlijk mee nemen. Meer informatie over het discozwemmen kunt u krijgen bij de receptie van De Watertoren, tel. 072-5062196. ALKMAAR - Het Conservatorium Hogeschool INholland Alkmaar orga niseert in samenwerking met het Conservatorium van Amsterdam, Muziekschool Artiance en het Stedelijk Museum Alkmaar voor het tweede jaar in successie museumconcerten. Het eerste concert wordt gegeven op zon dag 19 januari aanstaande van 14.30 tot 15.30 uur. Het programma zal bestaan uit werken van Wolfgang Rihm, Johannes Brahms en Tauziat Hosohaca en zal worden verzorgd door Laura Carmichael (klarinet), Xenia Pestoca (piano), Abigail Richards (piano) en Karen Schude (cello). Was het maar waar dat we het redden met alléén de opbrengst van de weke lijkse collecte, het zou een stuk eenvou diger zijn. Maar zonder extra bijdragen lukt dat niet. De kerkdeuren dan maar sluiten? Dat kan toch niet. Wat blijft er dan nog over van de Hoef? 'Dat klinkt wat triest. Maar elk jaar weer kunnen we rekenen op allen die de kerk diep in hun hart hebben geslo ten. Dan ben je, zelfs als bestuurder met zorgen, een gelukkig mens.' Dat klinkt beter! Daarom ziet dit kerkbestuur weer hoopvol uit naar de actie Kerkbalans die onder het motto 'Ruimte Geven' gaat beginnen. Het bestuur hoopt dat het daarmee de ruimte krijgt om aan de noodzakelijke kosten het hoofd te bieden. Want de Hoeverkerk heeft geen inkomsten uit bezittingen, het is eigenlijk een arme kerk. Maar deze kerk biedt altijd weer onschatbare rijkdom door ruimte te geven aan allen die iets te vieren heb ben en aan de tallozen die willen gedenken, steun willen geven en ont vangen, en mee willen leven met hen die afscheid moeten nemen van een dierbare. De vele vrijwilligers zetten zich pro Deo in, met liefde, met zorg en enthou siasme, belangeloos. Zij hopen slechts dat het altijd mogelijk blijft. En wie wil dat niet, als je bedenkt dat dit kerkge bouw door alle jaren van haar 80-jarig bestaan onderdak heeft geboden en blijft bieden aan duizenden bezoekers, geiovigen, anders gelovigen, niet-gelo- vigen, aan alle mensen, die even los wil len komen van hun dagelijkse beslom meringen en steun willen zoeken, met elkaar en in elkaar. Een mens kan niet zonder de andere mens, de Hoever kerk is daarvoor een onmisbaar ont moetingspunt en wil die ruimte blijven geven. Daarom de actie Kerkbalans,die perspectief biedt aan allen, kerkbezoe kers of niet, om nu iets te doen door een gift in contanten, door een over schrijving op postgiro 257977 of op Rabobank 3157.47.994 ten name van het r.k. Parochiebestuur Egmond aan den Hoef, m.v.v Kerkbalans. Er zijn nog enkele andere mogelijkheden, zoals automatische afschrijving of verhoging van een bestaande machtiging. Het secretariaat, tel. 072-5061364 is elke morgen t/m. vrijdag bereikbaar. Ook daar zit een vrijwilliger om u info te geven. Uw bijdrage wordt ongelooflijk goed besteed. En om daarover meer te horen worden alle parochianen uitgenodigd voor een speciale parochieavond op dinsdag 4 februari om 19.30 uur in de ontmoetingsruimte. De koffie is cr altijd goed. Het r.k. parochiebestuur Egmond aan den Hoef REGIO - Ook in het nieuwe jaar is het goed toeven bij de eetclub van de SKWO. Senioren die graag uit eten gaan zijn op dinsdag 21 januari om 17.30 uur welkom bij restaurant 'de Buren'. De afdeling Activiteiten van de SKWO is in september met deze activi teit gestart in samenwerkingmet res taurant 'de B'ur^n'. Mient 37 in Alkmaar. De eetclub is bedoeld voor 55-plussers (zowel alleenstaanden als echtparen) die het leuk vinden om met anderen uit eten te gaan. Voor E 14,-, exclusief drankjes, wordt er elke 14 dagen een ander keuzemenu geser veerd. Om 17.30 uur staat er een tafel gedekt waaraan maximaal twintig 55- plussers kunnen aanschuiven. Het is de bedoeling dat deelnemers zich per keer aanmelden, de samenstelling van de groep is dus steeds anders. De eetclub wordt nog gehouden op 4 en 18 febru ari, 4 en 18 maart en 1 april. Voor aan melding neemt u contact op met res taurant 'de Buren', tel. 072-5120308. EGMOND - Op zondag 19 januari treedt Rhijnvis op in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. Het gezelschap verzorgt programma's, waarin litera tuur en muziek samengaan. Rhijnvis bestaat uit Nicolien van Rhijn, George Vis en Cees Swart. Nicolien van Rhijn studeerde letteren en theaterwetenschap. Zij speelde en regisseerde toneel. Zij raakte geïnteres seerd in het samengaan van poëzie en muziek, en in het vertellen van verha len. George Vis specialiseerde zich op de dwarsfluit. Hij studeerde letteren en publiceerde o.m. over Nederlandse poëzie. Schrijvend en spelend houdt hij zich bezig met de relatie tussen tekst en muziek. Cees Swart voltooide zijn gitaarstudie aan het conservatorium in klassieke en lichte muziek. Hij doceert, verzorgt optredens en werkt als studiomüsicus. Het programma, dat ten gehore wordt gebracht, is Tijd. Het omvat 24 teksten, evenveel als de uren van een dag. Allemaal hebben ze met een aspect van tijd te maken. Het betreft poëzie van o.a. Kopland, Rawie, Vasalis, Vroman, etc. Het optreden begint om 15.00 uur en de toegangsprijs is E 9,- voor volwasse nen, Pas 65+ en CJP E 7,-, kinderen tot 12 jaar E 4.50 (inclusief koffie/thee en koek). Kaarten kunnen worden gere serveerd op de telefoonnummers 072- 5062033 (D. Thijssen) en 072-5062387 (W. Note boom). ALKMAAR - In de expositie die op dit moment aanwezig is in Galerie 1719 is het centrale thema het dier uit onze dagelijkse omgeving. Het werk van twee, bij de galerie bekende, kunstena ressen wordt getoond van 5 januari tot en met 7 februari. Vera de Haas woont en werkt iu een atelierboerderij in het Limburgse Groot Haasdal.' Haar modellen bevin den zich rondom haar huis. De dieren lopen er vrij rond en zijn permanent aanwezig om te poseren. Hoewel haar werk figuratief is maakt zeg een foto grafisch gelijkende kopieën van het levende wezen. Een beeld van haar heelt een ziel, een herkenbare emotie en is met liefde geboetseerd. De wer ken getoond in de expositie geven een goed inzicht in de techniek van de kun stenaar. Ze maakt haar beelden tegen woordig alleen nog maar in was en giet ze vaak eenmalig'af in brons volgens het 'verloren was' principe. Vaak zijn haar bronzen beelden aldus unica. De bronzen plastieken roepen bij de toe schouwer ontroering op en vaak een glimlach. - Loes Botman is opgegroeid in het Noord-Hollandse Nibbixwoud. De laatste twaalf jaar woont en werkt ze in Den Haag. Hoewel ze een stadsbewo- ner is zoekt ze haar inspiratiebron in het buitenleven van voornamelijk de boerderij. Haar techniek is tekeningen in pastelkrijt op verschillende onder gronden. Haar tekeningen zijn zeer kleurrijk terwijl ze toch een zekere ingetogenheid uitstralen. Loes werkt op de plaats waar de dieren te zien zijn: buiten op de boerderij. En bijna alle maal worden ze daar ook afgerond. Een enkel tekening krijgt een laatste lijn of kleur toegevoegd in haar atelier. Haar werk kenmerkt zich door sponta neïteit en helder kleurgebruik. .Der kleuren zijn vaak intuïtief gekozen en komen niet altijd met de werkelijke kleuren overeen. U vindt Galerie 1719 aan de Verdronkenoord 29 te Alkmaar, tel. 072-5116034, openingstijden don derdag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en zondag 26 januari van 14.00 tot 17.00 uur. Haagse Salon in t Au ium door Loes Botman.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 12