Stichting Festival Heiloo weer volop feestelijke ideeën Nieuwjaarsconcert Caecilia muzikaal hoogstandje Winterpret ontaardt in bezoek ambulance èn brandweer i edrijf CDA Rotary Club Heiloo brengt geld bijeen tegen polio IÜL i nu Eapella Dé Hyp^itheek- winkel el ich t Uw kamerlid voor Heiloo krant ZEKERHEID BETROKKEN EN BETROUWBAAR Stem lijst 1 Nr. 55 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Denk na... stem PvdA Slagerij Kramer si j Drukkerij uitkijkpost bv STERK EN SOCIAAL Open haard-hout Kapelbos Hypotheek nodig Heiloo (072) 5320322 Alkmaar (072) 5158050 RUNDERSCHNITZELS 4 voor5.00 KIPFILET 1 kilo €6.50 MAGERE RUNDERLAPPEN 1 kilo5.99 MES VERS KWARTET 5.00 Juist nu! KIES VOOR BORDEN (072)5351000 Ans Willemse-van der Ploeg Omdat ieder Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties:advertenties@uitkijkpost.i Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) 15 JANUARI 2003 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden J L*4 D=J^ Lj aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures Vraag offerte! 68e JAARGANG NO. 03 PvdA HEILOO - Met groot materiaal is het Kapelbos uitgedund. Er is dus weer goed open haardhout te koop aan de Kapellaan. Met uw gezellige open haardvuur geeft u meteen de weeskin deren en de kansarme kinderen een kans op een betere toekomst. De opbrengst van het hout gaat namelijk naar stichting Pater Bandsma, (Rabo rek.no. 120513730). Voor meer infor matie: Jan Swart, tel. 072-5051477. HEILOO - Het is alweer 2 jaar gele den dat -de Stichting Festival Heiloo het laatste Ypestock Festival organi seerde. Na een periode van relatieve rust hebben de 5 bestuursleden van de stichting de koppen bij elkaar gesto ken omdat ze weer 'zin hadden om iets te gaan doen'. Marcel Keet, namens de stichting: „We hadden die tijd ook hard nodig om 'af te kicken' van Ypestock. Dat was op het laatst zo'n groot evenement, dat wij eigenlijk opgelucht waren dat het ter ziele was. Toch begon het weer te kriebelen bij enkele van ons, en toen we elkaar vorig jaar zomer weer als bestuur spraken, vlogen de ideeën al snel weer over tafel. Dan moet je er ook iets mee doen, natuurlijk." De heren bedachten dat het terrein van de GGZ aan de Kennemerstraat- weg een ideale plek zou zijn voor hun activiteiten. „We zijn in gesprek geko men met de verantwoordelijke men sen van GGZ Noord Holland Noord, die ons idee wel zagen zitten, waarna het 'Cultuurpark Willibrord' is ont staan. Op dit terrein zijn een paar mooie locaties die zich uitstekend lenen voor leuke, kleinschalige cultu rele activiteiten. Het opnieuw inge richte buitenterrein voor de kapel, de kapel zelf en ook de ontmoetingsruim te hebben een hoop mogelijkheden." Op dit moment zijn de vijf enthousia stelingen bezig om sponsors en andere fondsen te werven om een en ander te kunnen bekostigen. „We willen weer laagdrempelig, leuke dingen organise ren. En vooral gratis, omdat het toe gankelijk moet zijn voor iedereen, voor jong en oud. In dat kader willen we ook evenementen met een zeer divers karakter organiseren, van een jazzfestival tot straattheater." Er zit duidelijk genoeg in de koker, Marcel vertelt enthousiast over wat hij en de andere bestuursleden allemaal in hun hoofd hebben. „Maar dat mag nog niet in de krant, die plannen moeten allemaal nog worden uitgewerkt!" De eerste activiteit is echter een feit: op zondag 16 februari houdt de stich ting een korenfestival met medewer king van Dat koor, Vocaal Kabaal, Moonliners, Grenzeloos, High-Low, Mannuhkoor, Spijkergoed en Talk of the Town. Na afloop van het koren festival zal er een optreden zijn van de meezingband 'Ik ben blij dat ik je niet vergeten ben', die op dit moment zijn derde theatertournee door het land doet en bijna altijd uitverkocht is. Nummers als Sammy, België, Ich bin wie du en Op een mooie pinksterdag kunnen uit volle borst worden meege zongen dankzij de boekjes met song teksten die voorafgaand aan dit optre den te koop worden aangeboden. Korenfestivalzondag 16 februari aanvang: 14.00 uur in de kapel. Gospel en klassiek blijkt uitstekend'samen te gaan. Dat bewezen deze zange res van de Carmenian Gospel Singers, die werd begeleid door de muzikanten van Caecilia. (foto: MSP) HEILOO - Het nieuwjaarsconcert van Harmonieorkest Caecilia, dat op zon dagmiddag 12 januari plaatsvond in de ontmoetingsruimte van de GGZ Noord-Holland-Noord aan de Kenne- merstraatweg 464 te Heiloo, werd druk bezocht. De liefhebbers zagen een afwisselend programma: van klas siek tot gospel, met uitstapjes naar musical- en jazzmuziek. Caecilia ontving tevens bijzondere gasten, namelijk de Carmenian Gospel Singers uit Rotterdam. Dit gospelkoor staat bekend om de hoge kwaliteit van de muziek, hun kleurrijke kleding en de swingende presentatie. De Carmenian Gospel Singers beperkten zich niet tot gospels en 'negro-spiritu- als' maar brachten ook blues en tradi tionals. Het koor staat onder leiding van dirigent Stan Lok Hin en traden zondag op met een begeleidingscom bo. Voor het Nieuwjaarsconcert had den Caecilia en de Carmenian Gospel Singers samen een speciale versie ingestudeerd van 'Alle Menschen wer den Brüder' door Beethoven. De zan geres van het koor voerde met Caecilia het musicalnummer 'Colors of the Wind' uit. De harmonie (voor de pauze) en koor (na de pauze) brachten elk een tiental nummers ten gehore. Caecilia-trompettist Kees van Duin speelde met Caecilia (twee delen uit) het Trompetconcert van Haydn. De toeschouwers zagen een prima nieuwjaarsconcert en kregen ruim waar voor hun geld! www.definancielewereld.nl F® geldig t/m zaterdag 18 januari Telefoon 5330991 HEILOO - Terwijl afgelopen woens dagmiddag vele kinderen het druk hadden met de jaarlijkse kerst- bomeninzamelactie werd er op de 'sleeheuvel' aan het Maalwater volop genoten van de sneeuw. Tientallen kin deren waren er te vinden met hun uit- B HEILOO - In de fraaie showroom aan de Kennemerstraatweg 95 staat Jan Neefkeseigenaar van Kitchen Technics al te wachten„Moet ik ook nog op de foto", is zijn eerste vraag. „Ik heb mijn nette pak namelijk thuis gelaten Samen met zijn zoon Klaas Jan Neefkes runt hij sinds oktober 2000 de zaak in keukens en keukenapparatuur in Heiloo. De zaak werd in 1998 opgericht en huis de destijds aan de Bakkumerstraatweg in Bakkum. Toen het huurcontract in het jaar 2000 afliep besloten vader en zoon uit te wijken naar Heiloo, waar de voor malige meubelzaak van Okera kon wor den gehuurd en verbouwd. Dat Kitchen Technics binnen deze twee jaar de best verkopende keukendealer van Val Cucine in heel Nederland zou worden, hadden de twee nooit kunnen bevroeden. Temeer omdat de handel in keukenapparatuur in eerste instantie als een eenmalig uitstap je werd gezien. „Klaas Jan is van huis uit vertegen woordiger", vertelt zijn vader. „Toen het bedrijf waar hij voor werkte niet zo goed meer liep kwam hij zonder werk te zitten. Hij had een relatie die hem een partij keuken inbouwappa- ratuur aanbood, en dat leek Klaas Jan wel wat. Maar ja, je weet wel hoe dat gaat, hij had een hoop ideeën maar geen geld, dus werd er bij pa aangeklopt. Aangezien ik een bouw kundige achtergrond heb, en zelf een doe-het-zelfzaak heb gehad, waarin ook keukens werden verkocht, durf de ik de stap wel te nemen. Nadat het contact met de importeurs en lever anciers eenmaal goed op gang was liep het geweldig. Hoewel wij in eer ste instantie voor ogen hadden het bij deze ene partij te houden, rolde het balletje steeds verder. Inmiddels zijn we uitgegroeid tot een vol waardige handelaar in keukenappa ratuur en vertegenwoordigen wij daarin wel tien merken!" Design niet persé duur Jan en Klaas Jan Neefkes hebben niet de minste merknamen van keukens en apparatuur in hun showroom staan. Grote fornuizen van Boretti, dubbeldeurs Amerikaanse koelkasten van General Electric, en keukens en apparatuur van andere bekende J In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. namen als Liebherr, Miele/Imperial, Siemens, Ariston, Küppersbusch, Scholtès, Smeg, Stoves, Fagor, Gaggenau en Quooker sieren de zaak. De klanten kunnen de keuken uiteraard geheel naar eigen smaak samenstellen en deze wordt op maat geleverd. Vader en zoon zijn het er over eens dat de klanten waar voor hun geld moeten krijgen. „Onze keu kens en apparatuur zijn technisch zeer doordacht gemaakt en qua design vrij exclusief. Bovendien worden de keu kens milieuvriendelijk geproduceerd. Hoewel design vaak met 'duur' wordt geassocieerd, kunnen wij ook voor mensen met een wat minder ruim budget iets moois maken. Ons vaste team van installateurs zorgt ervoor dat alles netjes wordt geïnstalleerd. Maar ook voor de vervanging van apparatuur staan wij tot ieders beschikking. Zo hebben wij bijvoor beeld de grootste collectie koffiezet- automaten en espressomachines in de omgeving," aldus Klaas Jan. Zelf achter het fornuis Over de samenwerking tussen vader en zoon zijn beiden zeer tevreden. Klaas Jan: „Tot op heden verloopt die prima. Mijn vader is met name in de keukens, en ik in de apparatuur gespecialiseerd. Zo vullen wij elkaar mooi aan." Zijn vader vult hem aan: „Klaas Jan is bovendien lid van een kookclub, en kan daardoor een goed advies geven aan de klanten. Bij een klant die een grote order plaatste heeft hij zelfs na de oplevering een diner gekookt. Tijdens onze gesprek ken grapte de klant dat hij maar eens moest bewijzen dat de apparatuur zo bijzonder was en dat hij maar eens moest komen koken. Dit grapje werd ernst en zo belandde Klaas Jan achter het fornuis in de nieuwe keuken. Lachen toch?!" Klaas Jan hoort zijn vader glimlachend aan. „Heel leuk allemaal natuurlijk", is ook hij van mening, „maar ik wil hier geen gewoonte van maken hoor!" Voor meer informatie: Kitchen Technics, Kennemerstraatweg 95, Heiloo, tel. 072- 5323256, www.kitchentechnics.nl. De winkel is op maandag gesloten. Klaas Jan en Jan Neefkes vullen elkaar prima aan in de keuken, (foto: UKP) eenlopende, zelfs zelfgemaakte, slee tjes om een snelle afdaling te maken. Voor de twaalfjarige Sen Kosters uit Heiloo hield de pret vroeg op. Na een valpartij bleek dat hij zich ernstig ver wond had aan zijn been.Terwijl de toe schouwers zich met dekens over Sen ontfermden werd 112 ingeschakeld en werd er gewacht op de ambulance. Nadat deze een kwartier later arriveer de en het terrein op reed, kwam de ambulance vast te zitten in een kuil en kon niet voor- of achteruit. Verwoede pogingen om de wager^ los te duwen mislukten. Het ambulancepersoneel besloot om een tweede wagen op te roepen. Oridertussen werd Sen op de brancard gelegd in de ambulance en was het wachten op de tweede wagen. Om er zeker van te zijn dat zijn wagen weer snel los zou komen heeft de chauffeur tevens de brandweer opge roepen. Terwijl de tweede ambulance arriveerde, en op een 'veilige-' plek par keerde, werd de patiënt over de sneeuw vervoerd naar de tweede wagen en konden eindelijk op weg naar het MCA. Inmiddels-kwam dan ook een brandweerwagen aan bij de sleeheuvel en onder luid gejuich van de kinderen konden de zeven brand weerlieden de vastgelopen ambulance vlottrekken. Alsof er niets gebeurd was werd door de kinderen weer vrolijk verder gesleed. En Sen? Met een gebroken scheen- en kuitbeen keerde hij 's avonds met een gipsen been huiswaarts." Informatie kunt u afhalen bij onze verkiezingskraam in 't Loo zaterdag 18 januari van 10.00 tot 16.00 uur. Of u kunt surfen naar www.D66.nl Woning- en bedrijfsmakelaardij Kennemerstraatweg 386 1851 BK Heiloo Tel. 072-535 10 00 Fax 072-532 05 33 HEILOO - Poliomyelitis of kinderver lamming is een ziekte die tot voor kort per jaar honderdduizenden slachtof fers maakte. Het is een besmettelijke ziekte, maar de besmetting kan alleen via de mens worden overgebracht. Zijn alle mensen, in dit geval kinderen, geïmmuniseerd, dan is de ziekte uitge roeid. Het bestuur van Rotary International besloot in 1985 om aan de Wereld Gezondheids Organisatie (WHO) steun te bieden om de nodige vaccins voor een wereldwijde actie aan te schaffen. Rotaryclubs in de gehele wereld brachten door acties het geld bijeen dat uiteindelijk tot een bedrag van meer dan 460 miljoen dollar is uit gegroeid. In nog geen vijftien jaar tijd is een indrukwekkend resultaat behaald. In 1988 waren er nog ruim Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhu go waards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. 350.000 gevallen van polio vastgesteld. Volgens voorlopige gegevens zijn in 2001 slechts 479 gevallen van polio vastgesteld. De Nationale Immunisatie Dagen (NIDs) worden door de Rotaryclubs op allerlei wijze gesteund, onder ande re door het helpen met de opslag en distributie van de vaccins. Daarnaast werd steun gegeven aan de opbouw en uitrusting van speciale laboratoria waar poliovirus kan worden gedetec teerd. De strijd tegen polio is echter nog niet gestreden. Immers: als niet de hele wereld 'poliovrij' is, dan bestaat de kans dat de ziekte weer ergens ter wereld de kop opsteekt. Daarmee zou den de tot nu toe gevoerde acties uit eindelijk zonder resultaat zijn. En de laatste loodjes, de laatste acties in moeilijk toegankelijke landen, zijn het zwaarste.De meest recente gegevens van de WHO geven aan dat er nu nog een tekort bestaat van 275 miljoen dol lar om tot een succesvolle en snelle afronding van de wereldwijde campag ne te komen. Rotary heeft wederom een financiële steun toegezegd van 80 miljoen dollar. Deze financiële steun zal worden aan gevuld door onder meer de Wereld bank en de Gates Foundation (van Windows), zodat de gehele financie ring van de campagne veilig gesteld kan worden. Rotary Club Heiloo bracht ruim E 5000,- bijeen door aan een lopende band de handen uit de mouwen te ste ken en zo'n 5000 kerstpakketten te vullen. VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... HET GROENE WARENHUIS Primula acaulis in mand. Diverse kleuren, HM 0 mand 20 cm. Van 4,79 HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond Heeft u mij nodigdon mag u dog en nacht bellen..." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1