HOY in De Beun met La Vie Parisienne Een maïsmolen voor inwoners Malawi het van-2 002 ar Kandidaat kamerlid spreekt over veiligheid tijdens discussieavond Heiloose doet gooi naar zetel in Tweede Kamer Heiloose Coby Wesseling bezoekt Afrikaans land 17,00 Het aanzien van 2002 14,50 DEUTEKOM UITKIJKPOST -15 JANUARI 2003 - PAGINA 2 Kinderjury binnenkort weer van start Verkiezingsmarkt in Heiloo -Hi oi m rj i J0** in dLdLl I Jul C11 Neujahrskonzert 2003 door het Wiener Philharmoniker orkest Het aanzien van 2002 door het Spectrum CD van de week: Neujahrskonzert 2003 van 22,95 Winkelhof 't Loo 53 Tel. 5335535 Boek van de week: Bibliotheek Heiloo zoekt Kinderjury-experts Bibliotheek Heiloo tijdens verkiezingsdag langer geopend Agenda Sporthal Het Vennewater Volleybal Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur, za 11.00 tot 15.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuurop werkdagen van 10.30 tot 11.30 uur en van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder, Runxputteweg 24, Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Westerweg 125, Heiloo, tel. 5340550. Spreekuur op werkdagen van 13.30 tot 14.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 11.00 uur en volgens afspraak. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21, 1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen in de week). Thuiszorgwinkel: Frederik Hendrik laan 3,1814 JM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzer: Koorsteraat 33-35, 1811 GM Alkmaar, tel. 5143384. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 09.15 uur en De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo, tel. 072- 5115238. HEILOO - Op zaterdag 1 februari gaat in de Bibliotheek de Kinderjury weer van start. Deze jury kiest de mooiste, leukste of beste boeken uit het jaar 2002. Deze boeken worden speciaal gereserveerd voor de leden van de Kinderjury en kunnen tijdens de juryperiode (1 februari tot 16 april) alleen door hen worden geleend. Ieder jurylid mag zoveel boeken lezen als hij/zij wil, maar het moeten er wel min stens vijf zijn. Bij ieder gelezen boek wordt thuis een beoordelingsformulier ingevuld, waarop ook het totaalcijfer voor het boek wordt vermeld. Tijdens de hele Kinderjuryperiode worden er spreekuren gehouden in de biblio theek door leden van het kinderjury promotieteam. Ter afsluiting van de kinderjury komt in april de bekende kinderboeken schrijfster Nanda Roep (winnaar Kinderjury Heiloo 10 tot 12 jaar) de uitslag bekend maken. Deze besloten bijeenkomst is uitsluitend toegankelijk voor de deelnemers aan de Kinderjury 2003. Alle kinderen in de leeftijd van 6 tot 12 jaar kunnen zich vanaf 15 januari opgeven voor de Kinderjury bij de bibliotheek aan Het Malevoort en bij de uitleenpost Ypestein (De Hucht 4). Maar wees er snel bij! Er kunnen circa 200 kinderen aan deelnemen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag van 9.00 tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, woensdag is de redactie afwezig. ■I Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk dinsdagochtend 10.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. U kunt eventueel een aan uzelf geadresseerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. In Limmen De kopij uit Limmen kan bezorgd worden bij N. Admiraal, Bloemenhof 5 in Limmen. Kopij ingeleverd voor ma. 12.00 uur kan nog voor de eerstvolgende editie worden verwerkt. Het algemene postadres van de redactie is Postbus 68,1850 AB Heiloo. Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds. H.C. van het Maalpad. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds C. van de Berg uit Langedijk. Rooms-katholieke kerkdiensten GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: voorganger pastor M.J. van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met herenkoor, voorganger M. Strack van Schijndel. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met dameskoor, voorgan ger J. Oiling. Kinderwoorddienst. OL Vrouw ter Nood Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbiddingslof. Woensdag 8.30 uur eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: oecumenische gebedsviering met liturgisch koor (week van de eenheid), voorgegaan door pastor J. Oiling en ds H. van het Maalpad. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met gemengd koor, voorganger pastor H. Helsloot. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Elke zon dag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. Kerkdiensten Egmond H. Adelbertus Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur, zondag 10.30 uur. H. Marg. Maria Alacoque Egmond aan den Hoef Zaterdag 19.00 uur, zondag 10.30 uur, woensdag 09.30 uur. OLV Onbevl. Ontvangen Egmond aan Zee Zondag 09.00 uur, woensdag 09.30 uur. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed, zater dag 19.00 uur: mis, zondag 10.00 uur: hoogmis SOW gemeente Egmond Zondag 10.00 uur: OK, gebed voor de eenheid, voorgegaan door pastoor N. Knol in Egmond aan Zee. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger D. de Haan. Engelse vertaling aanwezig, tevens zondagsschool voor de kinde ren. Gebouw Wijkwaard, Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5324530/ www.ekvriendschap.nl. HEILOO - Op 8, 9 (matinee), 14 en 15 februari speelt de Heilooër Operette Vereniging onder begeleiding van het Zaans Opera en Operette Orkest de ope rette La vie parisienne van Jacques Offenbach in theater De Beun te Heiloo. De regie is van John Lust, muzikale leiding Wim Noteboom. In La vie parisienne wordt het Parijse leven geschetst anno 1867, het jaar van de wereldtentoonstelling aldaar. Tijdens dit evenement komen veel toe risten de stad bezoeken. Zo ook een Zweedse baron met zijn echtgenote. Het is de baron die van de gelegenheid gebruik wil maken om het bruisende nachtleven aan den lijve te ondervin den. Hij stuurt zijn vrouw naar de opera om zo de handen vrij te hebben voor wat amoureuze avontuurtjes. Met de muziek van Jacques Offenbach is er al een stevige basis gelegd om het Parijse sfeertje te creëren. De artistie ke leiding van H.O.V., dirigent Wim Noteboom en regisseur John Lust tekenen voor de invulling. Natuurlijk is een stevige rolbezetting een vereiste om Offenbach aan te kun nen. Hiervoor heeft men de medewer king verkregen van onder andere Marjo Bosch, Marco Knies, Peter Tuinman, Gré Olbers, Joop Wesseling en Jan Winkelaar. Natuurlijk is er ook uit eigen gelederen en bijdrage van Frits Hogerheyde, Margreth Meijer, HEILOO - Op zaterdag 18 januari zul len enkele politieke partijen zich tus sen 10.00 en 16.00 uur presenteren aan de inwoners van Heiloo. Dat gebeurt in het winkelhof 't Loo, op het pleintje bij Albert Heijn. Aldaar zijn de diverse lokale politici aanwezig om toelichting te geven op de punten in het program ma van hun partijen. Een mooie gele genheid om inzicht te krijgen in de diverse programma's en om eventueel zo tot een keuze te komen. t»x»H mstvfiMi wmktmms NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Na meer dan 10 jaar is het traditionele nieuwjaarsconcert teruggekeerd naar het gele label van Deutsche Grammophon. Het nieuwjaarconcert werd in 44 landen en op vijf continenten live uitgezonden. Terug naar de traditie: de Deutsche Grammophon presenteert 's werelds beroemdste concertgebeurtenis van het jaar, die op 1 januari 2003 in Wenen met het Wiener Philharmonikern en Nikolaus Harnoncourt werd opgenomen. Het programma bestaat uiteraard uit geliefde stukken van Johann StrauB II, wiens muziek in onze huidige tijd nog niets aan populariteit heeft ingeboet. Op de cd staan tevens enkele nummers die nog nooit tijdens een nieuwjaarsconcert zijn gespeeld of opgenomen werden. Dirigent Harnoncourt is van mening dat zijn interpretatie van StrauB zich sinds het nieuwjaarsconcert 2001 nog verder ontwikkeld heeft. „Ik heb in de laatste jaren veel folkloristische muziek gediri geerd, en ergens weet ik nu meer en voel ik meer bij dit soort muziek. Maar ik ben over het laatste concert erg tevreden. Of u als luisteraar net zo tevreden bent als de dirigent zelf is aan u. U vindt op de dubbel-cd in elk geval Kaiser-Franz- Joseph I. Rettungs-Jubel-Marsch op. 126, Schatzwalzer op. 418, Niko-Polka op. 228, Scherz-Polka op. 72, Delirien (Walzer) op. 212 en Pêle-Mêle (Polka schnell) op. 161 terug. Joke Kos, Marry Danko en Maria- Fernanda Martino-Avila. Deze laatste zal de trouwe kijker van het TROS programma Una Voce Particolare her kennen als de winnares van één van de afleveringen in het vorige seizoen. In La vie parisienne speelt zij de echt genote van de Zweedse baron die naar de opera gaat, en daar op. haar eigen wijze een aria ten beste geeft a la Gioacchino Rossini. Niet alleen vocaal zal er te genieten zijn, ook de aankleding mag er zijn. De penningmeester heeft diep in de buidel moeten tasten om het hele gezelschap in de schitterende kostuu ms te steken die zo kenmerkend waren voor de periode waarin het geheel zich afspeelt. Al met al een mooie gelegenheid om eens samen met de baron het Parijse leven te leren kennen. Toegangskaarten zijn m.i.v. 15 januari a E 12.50 verkrijgbaar aan de kassa van theater De Beun en bij kantoor boekhandel De Schrijverij in het sta tionscentrum te Heiloo. Tel. informa tie/reserveringen 072-5334275. HEILOO - In mei 2002 is Coby Wesseling met twee vriendinnen naar Malawi geweest. Ze bezochten Anne Kuijs, dochter van een vriendin, die uitgezonden was door VSO (Voluntary Services Overseas) om twee jaar les te geven op een leraren opleiding. Gideon Kagoya is een vriend van Anne, hij werkt op een andere leraren opleiding en woont in de grote stad. Zij is meerdere malen met hem naar zijn dorp geweest. Daar wonen zijn ouders, een broer en een zus met hun gezinnen en nog wat aanhang. Zij ver bouwen maïs, maar ook tabak en pin da's voor de verkoop. De prijs voor tabak is de laatste jaren gekelderd door alle antirookcampagnes in de Westerse wereld en Amerika. Gideon is de enige van de familie die de middelbare school heeft afgemaakt en toen is gaan studeren en nu een baan heeft. Maandelijks stuurt hij de helft van zijn salaris (dat ongeveer 70 euro bedraagt) naar zijn ouders. Afhankelijk van maïs In Malawi is de armoede zorgwek kend. De mensen zijn compleet afhan kelijk van maïs, want ze eten dagelijks nsima (gestolde maïspap) met een plukje groente of bonen. Ieder Malawiaans gezin heeft een stukje land waar ze maïs verbouwen om in hun eigen behoefte te voorzien. Sommigen verbouwen nog extra maïs voor de verkoop. Met dit geld kunnen de mensen kunstmest kopen, dat noodzakelijk is, want de grond is voe- dingsarm. Maïs kan pas geplant wor den aan het begin van het regensei zoen, dat normaal van november tot april loopt. In mei en juni wordt er dan geoogst. Vorig jaar bleef het regensei zoen nogal lang uit (El Ninjo?) en zijn velen van de honger omgekomen, omdat de oogst van het vorige jaar niet genoeg was om de extra maanden droogte op te vangen. Bovendien had de corrupte regering de maïsvoorraad van de staat verkocht aan het buiten land om de eigen zakken te vullen, dus de prijs van maïs liep hoog op. Dit jaar is het regenseizoen weer laat geko men. Door de armoede hebben de boeren geen kunstmest kunnen kopen, dus de opbrengst wordt nog minder. U heeft daar vast op tv iets over gehoord en gezien. Gideon doet zijn verhaal Gideon doet zijn verhaal over Malawi en zijn familie: „Ik ben 34 jaar geleden geboren in Nsaru, een klein dorpje 30 kilometer van Lilongwe, de hoofdstad van Malawi. Ik ben de derde uit een gezin van zeven kinderen. Mijn ouders zijn nooit naar school geweest. Mijn vader was tiipmerman, maar vooral boer. Met de opbrengst van de tabak en pinda's en de verkoop van onze gei ten konden mijn ouders ons naar school laten gaan. Op de middelbare :^j»; Pim Formy» kabinet •'Balkcnctt.dc*K3*üafUbevi«g; w Affeitattbgtn' .vr-.-.-.rv,.:;;:.'XüüCSf»'? CvtttrfKKKS: In deze 41ste editie van Het aanzien van... hebben alle belangrijke gebeur tenissen uit 2002 een plaatsje gekregen. Een chronologische opsomming van feiten en gebeurtenissen nemen de lezer mee terug naar het vrolijke, droe vige en spannende nieuws van het afge lopen jaar. Het boek start met de fee stelijke invoering van de euro in janua ri, het overlijden van Freddy Heineken en de Harry Potter-manie. Februari start uiteraard met hét huwelijk; Willem-Alexander trouwt zijn Maxima. Ook is er aandacht voor de goed geor ganiseerde winterspelen in Salt Lake City, die na de terroristische aanslagen van 11 september met heel andere ogen werden bekeken. Het boek toont per maand de belang rijkste gebeurtenissen, waarbij uiter aard de ondergang van paars, de opmars van en moord op Pim Fortuyn wordt behandeld en hét bloedbad op het gymnasium in Erfurt aan bod komt. Vrolijk nieuws is er van voetbalclub Feyenoord, die in mei de UEFA-cup verovert ten koste van Borussia Dortmund, minder vrolijk is het overlij den van Bart de Graaff in diezelfde maand. KPN Qwest gaat failliet, Brazilië wint de wereldtitel en Guus Hiddink wordt de held van het WK Voetbal. Er wordt in juli ruzie gemaakt om een rots door Marokko en Spanje, het kabi net Balkende treedt aan en het hoofd kwartier van Arafat wordt opgeblazen. In oktober nemen we op indrukwek kende wijze afscheid van prins Claus en gaat het kabinet Balkenende ten onder aan het geruzie binnen de LPF. In Venlo wordt René Steegmans doodge slagen door twee doorgedraaide jon gens op een scooter en wordt in Amerika de sluipschutter opgepakt die tien doden bij dertien aanslagen ver oorzaakte. In Moskou wordt een gijze ling met gas beëindigd en begint een maand later Büch aan zijn laatste reis. In december gaan alle filialen van IKEA een dag dicht en wordt de EU uitgebreid van 15 naar 25 landen. Het boek is voorzien van vele foto's en duidelijke teksten en is een compleet overzicht van het voorbije jaar. HEILOO - In de aanloop naar de ver kiezingen van 22 januari houdt het CDA afdeling Heiloo op donderdag 16 januari een discussieavond, waarbij het thema 'veiligheid' centraal staat. In de Ter Coulster Kerk, Holleweg 111, Heiloo, aanvang 20.00 uur zal de Heiloose Ans Willemse-van der Ploeg, als kandidaat kamerlid voor het CDA (nr. 55 op de verkiezingslijst), het thema veiligheid zoals dat landelijk door het CDA in het verkiezingspro gramma is opgenomen, uitwerken. Toetsing in de praktijk Het CDA heeft veiligheid naast waarden en normen, zorg, onderwijs, familie- en gezinsbeleid, hoog op de agenda staan. Zo ook Ans Willemse- van der Ploeg, die in de periode 1979- 1993 als wethouder in Heiloo werk zaam was, en in de periode 1993/1994 driekwart jaar in de Tweede Kamer heeft gezeten. Belangrijk uitgangspunt voor het kandidaat kamerlid is dat je een land niet kunt besturen zonder uit voerig in contact te staan met de samenleving. „De combinatie politiek en actief bezig zijn in de Nederlandse samenleving is heel belangrijk. Zo houd je namelijk contact met de men sen waarvoor jij beslissingen neemt. Je zult dus zelf in praktijk moeten toetsen of deze beslissingen in de praktijk wel werken. Op deze manier kun je lokaal dingen doen, bekijken wat de dagelijk se problemen zijn en deze landelijk oppakken. Zo voorkom je ook dat er op landelijk niveau langs elkaar heen gewerkt wordt." Duizendpoot Om op de hoogte te blijven van de dagelijkse (lokale) omstandigheden is Ans Willemse-van der Ploeg bestuurs lid van een groot aantal maatschappe lijke organisaties. Voor onze regio betekent dat het vice-voorzitterschap van Woon en Zorgcentrum Heiloo (De Loet en Overkerck), deelname aan de Raad van Toezicht GGZ Noord-Holland-Noord en voorzitter van de Raad van Toezicht stichting voorzieningen gehandicapten (waar onder De Vijfhoek) en lid van de werkgroep Eeuwfeest Kapel. Daarnaast is zij op landelijk niveau bij een groot aantal organisaties actief, waaronder bestuurslid van de UnieNIE KBO, bestuurslid Vrouwenalliantie, lid van diverse werkgroepen op het gebied van gezondheidszorg en de landelijke werkgroep Veilig Verzorgd in verzor gingstehuizen. Daarnaast houdt zij zich bezig met het thema Huiselijk geweld en Pensioenen. „Het zijn heel diverse groepen, die ook heel leuk zijn om aan deel te nemen", laat Ans Willemse-van der Ploeg weten. In 2002 ben ik in Madrid en Berlijn geweest om te spreken over de gevolgen van vergrijzing en armoede. In de Nederlandse samenleving moe ten we hier ook iets aan proberen te doen, dit houdt namelijk niet op bij de grens." Waarden en normen Tijdens de discussieavond, waarbij het thema 'veiligheid' centraal staat, zal Ans Willemse-van der Ploeg vooral zoeken naar oplossingen om Nederland veiliger te maken. Ik draag deze oplossingen niet alleen maar aan, maar hoop veel meer op boodschap pen vanuit de Nederlandse samenle ving die ik mee kan nemen naar Den Haag. Wat geeft ons nu zo'n onveilig gevoel? Uit onderzoek is gebleken dat het gevoel van onveiligheid groter is dan de onveiligheid zelf. Eén op de drie mensen voelt zich onveilig, terwijl één op de vier mensen daadwerkelijk met onveilige situaties wordt gecon fronteerd." „We zullen ons waarden en normenbe sef flink moeten veranderen, iedereen zal hieraan een bijdrage moeten leve ren. De hele samenleving, en niet alleen de politie. De toenemende agressie moet een halt worden toegebracht. Ouders moeten als eerste verantwoor delijke hun kinderen opvoeden, met daarbij mogelijke hulp van een consul tatiebureau of een gezinscoach." Plannen om de veiligheid te vergroten heeft het aspirant kamerlid in over vloed. Adequate jeugdzorg, conse quent straffen en meer begeleiding voor de gestraften, gezag voor politie en justitie moet terug en mensen die goed presteren moeten meer gewaardeerd worden. Er worden 4000 extra agenten en 6000 toezichthouders op straat ingezet. Preventief fouilleren is op plekken waar gevaar dreigt een goede zaak. De algehele identificatie plicht is volgens Ans Willemse-van der Ploeg een goede zaak evenals meer cameratoezicht op onveilige locaties. Huiselijk geweld „Waarover ik 16 januari zeker zal spre ken is huiselijk geweld. Op jaarbasis sterven er 5.0 kinderen door mishande ling! Een deel van dit geweld wordt gepleegd door mensen die zelf met mishandeling, verwaarlozing, geweld tussen ouders of anders te maken heb ben gehad. Liefst-80% van bewoners van tbs-klinieken hebben in hun jeugd te maken gehad met vormen van geweld of van verwaarlozing. Het is daarom zeer belangrijk om in een vroeg stadium dit probleem te onder kennen en daar volop aandacht aan te door Wiener Philhamoniker orkest voor O O door Uitgeverij Het Spectrum voor Heeronweg 67-69,1851 KL Heifoo besteden. Dat zal ik in elk geval tijdens deze avond doen." Tijdens deze avond zal tevens door A.H'.den Boon, burgemeester van Heiloo en portefeuillehouder openba re orde en veiligheid, en de district schef van de politie Noord Kennemerland E.J.van Hasselt, vanuit de lokale situatie gereageerd worden. Door de aanwezigen kan er vervolgens gediscussieerd worden over de onder werpen die met veiligheid te maken hebben. Zeker in deze tijd waarin (on)veiligheid een belangrijk onder werp is, zal het de moeite waard zijn om de avond te bezoeken en uw mening te laten horen. Het afdelings bestuur denkt dan in het bijzónder aan bestuurders van maatschappelijke organisaties als ouderenbonden jeugd werk, schoolbesturen, maar ook aan hen die werkzaam zijn in het onderwijs en bij sportverenigingen HEILOO - Doe je al jaren mee met de kinderjury, en weet je precies hoe dat allemaal werkt? Zit je ook nog in groep 7 of 8 en heb je tijd om af en toe in de bibliotheek te komen helpen? Geef je dan snel op voor het Kinderjury promotieteam! Vraag een inschrijfformulier aan je juf of meester op school en lever dit uiterlijk 17 janu ari in bij de bibliotheek van Heiloo. HEILOO - Evenals bij voorgaande verkiezingen houdt ook op woensdag 22 januari weer een stembureau zitting in de Openbare Bibliotheek Heiloo. De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo heeft daarop besloten op deze dag gedurende de gehele periode waarin gestemd kan worden haar deur ook te openen voor bibliotheekbezoe kers. Dit betekent dat de bibliotheek in Heiloo van 7.30 tot 21.00 uur doorlo pend geopend is. school trof ik een Amerikaanse leer kracht (die als vrijwilliger op onze school lesgaf) die mij sponsorde om naar de universiteit te kunnen gaan. Daar studeerde ik wis- en natuurkun de." „Toen ik ging werken als wiskundele raar werd ik de kostwinner voor de hele familie en wat daar omheen loopt. Dit is gebruikelijk in onze cultuur en wordt 'extended family' genoemd. Het voordeel hiervan is dat je altijd een beroep op elkaar kunt doen. Er zijn in ons land namelijk geen sociale vang netten zoals hier." Veel slachtoffers „Aids zorgt ook in Malawi voor veel slachtoffers. Hierdoor begint het systeem van de extended family een beetje te wankelen. Aids treft vooral de leeftijdsgroep van 20 tot 40 jaar, wat tevens de arbeidsproductieve groep is. Steeds meer kinderen verliezen hun vader of moeder aan aids. Het wordt steeds moeilijker om de deur open te zetten voor familieleden, als je zelf ook al de eindjes aan elkaar moet knopen. Mijn vader is dorpshoofd, en krijgt vaak mensen aan de deur met kleine en grote problemen. Zij denken hij kan helpen omdat ze weten dat ik een baan heb." „Vorig jaar leerde ik Anne kennen tij dens een workshop waar we leerplan nen moesten ontwikkelen voor de middelbare school. We raakten bevriend en ik heb haar een paar keer meegenomen naar mijn familie in ons dorp. En nu ben ik in Nederland om de kerst vakantie door te brengen! Ik rea liseer me dat ik meer geluk heb gehad dan mijn meeste landgenoten. Het is nu mijn tijd om te helpen." Tijdens Coby's bezoek aan Malawi besprak ze met Gideon en Anne hoe ze zijn familie zou kunnen helpen. Ze kwamen op het idee om een elektri sche maïsmolen te kopen. De maïs moet namelijk gemalen zijn voordat er nsima van gekookt kan worden. Sommige vrouwen stampen dat fijn in een grote vijzel, maar dat is zwaar werk. Een maïsmolen doet het werk sneller, tegen een kleine vergoeding (0,50 euro voor een 20 liter emmer maïs). In Nsaru is geen maïsmolen, want er is geen elektriciteit. Tien kilo meter verder was er een maïsmolen maar die is verdwenen. Nu loopt men nog verder met die grote emmer op het hoofd naar een maïsmolen en weer terug. Een maïsmolen dichterbij zou de gemeenschap ten goede komen. Bovendien kan van de opbrengst kunstmest gekocht en schoolgeld voor de kinderen betaald worden. Coby besloot zich in te gaan zetten om de benodigde 4500 euro bij elkaar te krij gen. Een notaris in Heiloo hielp haar om belangeloos de stichting 'Mais- molen Project Malawi' op te zetten. Armoede doorbreken Gideon: „Als het geld voor de maïs molen er is, kan ik met mijn familie en dorpsgenoten een ruimte daarvoor te bouwen en met mijn kennis van tech niek. Ik bouw ook zelf houtbewerking machines, zoals draaibanken en zaag machines. Zo kan ik de molen onder houden. Met de opbrengst van de maïsmolen kunnen kinderen in mijn dorp geholpen worden met het school geld, de schoolboeken, schriften en pennen. Onderwijs is de enige manier om de vicieuze cirkel van de armoede te doorbreken. De ouderen in ons dorp kunnen geholpen worden met voedsel en medicijnen." Als u ook een steentje wil bijdragen, kunt u geld overmaken op rekening nummer 65.76.35.081 t.n.v. Stichting 'Maismolen Project MalawiHeiloo. HEILOO - Oud-plaatsgenoot Rick Elenbaas is afgestudeerd aan de facul teit Theaterwetenschap van de Universiteit van Amsterdam. Zijn doc toraalscriptie behandelt de verbou wing tussen 1663-1665 van de Amsterdamse Schouwburg in relatie tot het repertoire, het publiek en de toneelorganisatie. LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mali: info.cJeutekom©1ibr!s.n} Ans Willemse-van der Ploeg probeert een plaatsje in de Tweede Kamer te verove ren, maar eerst zal zij morgen spreken over het thema Veiligheid, (foto UKP) Het Zevenhuizen 48-1852 JC Heiloo - tel 5333152 Sporthal in Sportcentrum Het Vennewater, tel (072) 5333152 Het Zevenhuizen 48,1852 JC Heiloo Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biljarteentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072)5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 'Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel, 5356681 of tel. 5356682. Op deze telefoonnummers kunt u ook informatie inwin nen over de verhuur voor het seizoen 2002/2003. 15-01-2003 Donderdag'164)1-2003 Vrijdag 17-01-2003 Zaterdag 18-01 -2003 Zondag 19-Ö1-20Ö3 Maandag 20-01 -2003 Dinsdag 21-01-2003 Woensdag 22-01-2003 Donderdag 23-01-2003 Vrijdag 24-01-2003 Zaterdag 25-01-2003 Zondag 26-01-2003 Maandag 27-01-2003 Dinsdag 28-01-2003 Woensdag 29-01-2003 Donderdag 30-01-2003 Vrijdag 31-01-2003 Zaterdag 01-02-2003 Zondag 02-02-2003 Maandag 03-02-2003 Dinsdag 04-02-2003 Woensdag 05-02-2003 14.00-17.00 14.00-15.30 08.30-12.30 19.15-23.00 geen verhuur 08.00-16.00 08,45-15,30 08.30-15.30 14.00-17.00 14.00-15.30 08.30-12.30 19.15-23.00 08,45-12.00 11.00-16.00 08.45-15.30 08.30-15.30 14.00-17.00 14.00-15.30 08.30-12.30 19.15-23.00 11.00-12.30 13.00-18.00 08.45-15.30 08.30-15.30 14.00-17.00 Zaalvoetbal Sportinstuif Schoolgym Zaalvoetbal Schoolgym Schoolgym Zaalvoetbal Sportinstuif Schoolgym Zaalvoetbal 19,15-23.00 19.15-23.00 17,00-18,30 17.00-22.30 19.00-23.00 19.15-23.00 19.15-23.00 17.00-18,30 Zaalvoetbal Zaalvoetbal Basketball Volleybal- Zaalvoetbal Zaalvoetbal 15.00-20.00 Basketball Schoolgym Schoolgym Zaalvoetbal Sportinstuif Schoolgym Zaalvoetbal Handbal Volleybal Schoolgym Schoolgym Zaalvoetbal 17,00-22,30 19.00-23.00 19.15-23.00 19.15*23.00 17.00-18.30 Volleybal Zaalvoetbal Zaalvoetbal Basketball 13.00-16.00 Zaalvoetbal 17.00-22.30 19.00-23.00 19.15-23.00 Volleybal Volleybal Zaalvoetbal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 2