veiligheidsredenen verwijdert Wegwerkzaamheden rond het Kooimeerplein HEILOO eefomgeving UITKIJKPOST -15 JANUARI 2003 - PAGINA 4 iilPPBi m ^tHTe Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl m aad en (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand hoorzittingen voor de behande ling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten. maandag 20 januari: 20.00 uur: afwijzing aanvraag Bbz-uitkering 20.30 uur: afwijzing aanvraag vervoersvoorziening 21.00 uur: afwijzing aanvraag bijzondere bijstand woensdag 22 januari: 20.00 uur: afwijzing aanvraag urgentieverklaring 20.30 uur: afwijzing aanvraag gehandicaptenparkeerkaart 21.00 uur: afwij zing aanvraag vergoeding woningaanpassing De hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis, toegang via de ^hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belang hebbenden kan de zitting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting ter inzage bij de secretaris van de commissie voor Bezwaar schriften, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Organisatieondersteuning. De bezoektijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien, telefoonnummer (072) 535 66 48. Informatie Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. Commissie Openbare Ruimte Let op!! Extra openbare vergadering van de raads commissie Openbare Ruimte op donderdag 23 januari a.s. in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Deze vergadering gaat in zijn geheel over de stand van zaken Stationsomgeving. 1Bespreking van de voortgangsrapportage 2. Inrichtingsplan Na de storm in de maand oktober 2002 is, mede op basis van reacties van inwoners, geïnventariseerd welke bomen preventief verwijderd zouden moeten worden. Het college van burgemeester en wethouders heeft vervolgens besloten en zestigtal bomen preventief te verwijderen. U moet dan denken aan bomen die deel uitmaken van een rij, waarvan bij de storm enkele bomen zijn omgewaaid, zoals in de Laan van Zeeman, Slootenslaan, Ewisweg, etc. Er is geen reden tot zorg. De bomen zijn niet breukgevaarlijk. Alle bomen waar over twijfel bestond, zijn in oktober meteen omgezaagd of de kroon is uitge kleed. Het voorstel tot preventief verwijderen van enkele bomen is bedoeld om gevaar voor de toekomst uit te sluiten. Het college van burgemeester en wethouders wil het zekere voor het onzekere nemen. De in totaal zestig bomen zullen in de maand februari worden verwijderd. Ter inzage De tekeningen met daarop aangeduid de locaties en bomen die worden verwij derd liggen in het Informatiecentrum in het gemeentehuis ter inzage. U kunt 3. Financiën 4. Voortgang bestemmingsplan 5. Planning 6. Rondvraag 7. Sluiting II wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Stationsweg 85 - veranderen gevel winkel Breedelaan 121 - vergroten woning Kapellaan 146 (kerk Onze Lieve Vrouwe ter Nood) - constructief herstel van de kapspanten in de middenbeuk Kennemerstraatweg 425 (hotel Heiloo) - gewijzigd uitvoeren eerder verleende vergunning Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmingsplan voorschriften) Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellingsmogelijkheid voor de hieronder vermelde bouwplannen. Brasemcroftlaan 21 - vergroten van de woning Slimpad 32 - vergroten van de woning Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 16 januari 2003 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afde ling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 47. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouw plannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplan voorschriften, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het daar iedere werkdag tussen 08.00 en 12,30 uur terecht en iedere maandag avond van 18.00 uur tot 20.00 uur. Daar waar mogelijk worden bomen terug gezet. (Dit gebeurt in overleg met omwonenden. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, de heer C. Hartiand, tel. (072) 535 68 Tl. college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Schuine Hondsbosschelaan 25 - vergroten woning Nicolaas Beetsweg 55 - vergroten woning Maas Geesteranusweg 11 - vergroten woning De Hofstee 11 - plaatsen dakopbouw Holleweg 19 - vergroten woning Westerweg 89 - vergroten woning De Moestuin 5 - vergroten woning Binnenhof 15 - vergroten woning Havercamplaan 13 - vergroten woning Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Van augustus 2002 tot augustus 2003 wordt op en rond de ring Alkmaar aan de weg gewerkt. De eerstkomende werkzaamheden zijn van vrijdag 17 januari 2003 20.00 uur tot dinsdag 21 januari 2003 16.00 uur. Dan is de ring Alkmaar van het Kooimeer plein tot het kruispunt Bestevaerstraat (zuidelijke rijbaan) afgesloten. Rijkswaterstaat werkt tijdens de afsluitingen aan de nieuwe bypass A9/N242. Het verkeer moet rekening houden met vertraging. Omrijden De omleidingen staan aangegeven op de bekende gele borden en op de over zichtskaart onder aan deze pagina: Verkeer van Heiloo/Egmond/Bergen (N9) naar Heerhugowaard/Hoorn (N242) kan het beste rijden via de Martin Luther Kingweg (N9) en de ring Alkmaar Noord (Huiswaar- derweg - Nollenweg). Verkeer van Alkmaar centrum naar Bestevaerstraat/Heerhugowaard kan het beste rijden via de Koelmalaan. Verkeer van Haarlem (A9) naar Alkmaar- Centrum kan gewoon via het Kooimeerplein rijden. Ook is de ring open van het kruispunt Bestevaerstraat urgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 9 januari 2003 Geboorten Nadja, d.v. M.P. Boersen en N.T.M. van der Velden Cintha A., d.v. M. Nadort en S.A. Schoen RyanJ., z.v. F.M. van Westerop en N.T.M. Wijskamp Brent B.J., z.v. A.R. Brakenhoff en M.E. Wittebrood Sara G.M., d.v. E.J. Bolten en M.A. Beumer Elders geboren Loïs H., d.v. R.S. Munk en A. Cirk Bas, z.v. T.P. de Groot en D.M. Kuipers Thomas D.M., z.v. P.J. Kuijper en J.W.M. Ribberink Koen P.W., z.v. M.G. Harkmans en J.S. Avis Huwelijksaangiften D.C.M. Adrichem en S.P. Gonet Huwelijken D. Boeijer en M.R. Boxman Overleden M.J. Driessen A.J. Nijman M.W. de Boer ev Docter Elders overleden J. Moolhuijsen Werkzaamheden Kooimeerplein 17 tot en met 21 januari 2003 (N242j N243 O - Vondelstraat Q Koelmalaan O Bestevaerstraat tot het Kooimeerplein (noordelijke rij baan). Vanaf vrijdag 17 januari 2003 20.00 uur is de nieuwe bypass A9/N242 open voor verkeer van Haarlem (A9) naar Heerhugowaard/Hoorn (N242). Betere doorstroming naar A9 Het doorgaande verkeer van en naar de A9 maakt tot nu toe voor alle richtingen gebruik van het Kooimeerplein. De ver wachting is bovendien dat het verkeer zal toenemen door de uitbreiding van het HAL-gebied (Heerhugowaard, Alk maar, Langedijk) met 15.000 woningen. Dit leidt steeds vaker tot files. De nieuwe verbindingsweg zorgt voor een betere doorstroming van en naar de A9. Ook neemt hierdoor de drukte op het W.J.C. Bleekemolen P. Leering M. Mallée wv Huisman E.M. Huijsmans wv van Eikeren E. Bos ev Meintser Verkiezingen Tweede kamer Stemmen in een stembureau naar keuze De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de, leden van de Tweede Kamer een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Mondeling verzoek Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer zich onder overlegging van deze kaart vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kan didaatstelling (10 december 2002) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 17 januari 2003. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van het kiesrecht aanmelden bij een stembureau naar keuze in Nederland. Geen oproepingskaart ontvangen? De oproepingskaarten zijn bezorgd. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan verzoeken wij u daarover contact op te nemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 21. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. Het stembureau voor de bewoners van het gebied tussen Kennemerstraatweg en de Ypesteinerlaan is verplaatst van het WNK- gebouw aan het Industrieterrein Oosterzij naar de Pauiusschool aan de Hucht (ingang noordzijde). Let goed op de aanduiding op de oproepkaart. Kerstboominzameling groot succes Ieder jaar organiseert de gemeente een kerst boominzameling in het begin van het nieuwe jaar. Deze keer is de inzameling gehouden op woensdag 8 januari 2003. De jeugd van Heiloo heeft ruim 2500 kerstbomen weten te verzamelen en de actie kan daardoor als een groot succes beschouwd worden. Er werd massaal gehoor gegeven aan de oproep om de kerstbomen aan te bieden op Kooimeerplein af. De weggebruikers van Heerhugowaard naar Haarlem en omge keerd, rijden niet meer over het Kooimeerplein. Vanaf 4 februari 2003 06.00 uur kan het verkeer tussen Heer hugowaard en Haarlem in beide richtingen gebruik maken van de nieuwe bypass. Komende werkzaamheden Rijkswaterstaat sluit in het weekend van vrijdag 31 januari 2003 20.00 uur tot maandag 3 februari 2003 06.00 uur de Ring Alkmaar af, van het kruispunt Bes tevaerstraat tot het Kooimeerplein. Meer informatie volgt een week voor deze tweede afsluiting. Meer informatie Voor meer informatie kunt u het gratis nummer van Rijkswaterstaat bellen, 0800-weginfo of 0800 - 9344 636 of kijken op teletekstpagina 730 en 731. de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje, het parkeerterrein bij De Loet of het parkeerter rein bij de Hucht (Ypsalon). Tussen 11.30 en 16.00 uur was het op deze plaatsen een komen en gaan van kerstbomeninzamelaars. Voor iedere ingeleverde kerstboom werd een bon voor een versnapering uitgedeeld. Tien van deze 'snoepbonnen' konden ter plaatse worden ingewisseld voor een CD-bon ter waarde van 3,40. Al vele jaren worden de kerstbomen niet meer verbrand maar versnipperd. De belas ting voor het milieu is zo minder groot. Ook hoopt de gemeente dat er door de kerstboom inzameling weinig of geen kerstbomen bij het huisafval of in de plantsoenen terechtkomen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. De winter en uw groene rolemmer In een vorstperiode heeft de reinigingsdienst van de afdeling Beheer Openbare Ruimte problemen met het legen van de groene rolemmers. Reden: het vaak vochtige GFT- afval is vastgevroren. Een paar tips om ervoor te zorgen dat uw groene rolemmer ook in een vorstperiode geleegd kan worden. Leg een krantje onderin. Gooi uw GFT-afval zo droog mogelijk weg. Plaats uw rolemmer in de schuur of - indien dit onmogelijk is - op een beschutte plek. Zet uw rolemmer op de ophaaldag zo laat mogelijk, maar in ieder geval vóór 07.30 uur buiten. Alle rolemmers worden in ieder geval drie keer 'geschud' in de wagen. Hierna worden de rolemmers teruggezet, ook als er nog afval in de rolemmer achter is gebleven. Meer informatie Voor vragen en of opmerkingen kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer" Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) DEN HELDER KOOIMEER PLEIN Bypass A9XN242 afsluiting HAARLEM ZAANSTAD

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4