1 B&B Schilderwerken biedt breed pakket aan mogelijkheden Jeugdtheater Heiloo speelt de voorstelling Fuizt t iénnenémt én de beun Jngez^Sn brieven WÊfmgm <8 ierenbescherming UITKIJKPOST - 15 JANUARI 2003 - PAGINA 6 PWSlf HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Wet voorkeursrecht gemeenten 'Boekelermeer-Zuid 3' te Heiloo Rectificatie van publicatie 4 bouwverordening' Gemeente Iet op de groten, maar ook op de kleintjes Wintertijd Is het u een zorg? Spelregels voor ingezonden brieven Tentoonstelling aquarellen Open Huis Bibliotheek Heiloo zoekt Kinderjury-experts Buk Buk zoekt versterking Kinderspelletjesmiddag in het Oosthonk Numetal in de Buk Buk Vlooienmarkt in Heiloo Irritatie overheerst bij 'Marriage is murder' Rectificatie van publicatie 'bouwverordening' in Uitkijkpost Gedichten bij Candlelight in bibliotheek Heiloo Natuur en Cultuur in het Heilooër Bos Kinderkoor zoekt Koele Kikkers Willibrordusweg 2.1851 HB Heiloo. tel/fax 072 5333156 vervolg van pagina 4 Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ter voldoening aan het bepaalde in de Wet voor keursrecht gemeenten (Wvg) bekend dat de gemeenteraad van Heiloo op 6 januari 2003 op grond van artikel 2 van de Wvg heeft besloten de percelen die gelegen zijn in het gebied 'Boekelermeer-Zuid 3' aan te wijzen als gronden, waarop de artikelen 10-24,26 en 27 van de Wvg van toepassing zijn. De percelen zijn gelegen in het gebied 'Boekeler meer-Zuid 3', kadastraal bekend als gemeente Heiloo sectie C nummers: 326, 379,429,430, 493, 494, 547, 548, 564, 565, 566, 568, 569, 571, 575, 576, 577, 578. Door het besluit wordt onder andere de aanbie dingsplicht als bedoeld in artikel 10 lid 1 van de Wet voorkeursrecht gemeenten van toepassing verklaard. De aanbiedingsplicht houdt in dat de eigenaren en zakelijk-gerechtigden van de in het besluit aangewezen gronden, wanneer zij deze percelen respectievelijk erop gevestigde beperkte zakelijke rechten wensen te ver vreemden, deze eerst aan de gemeente Heiloo dienen aan te bieden. Het raadsbesluit treedt in werking één dag na de datum van publicatie in de Staatscourant voor onbepaalde tijd. Het besluit van de aanwijzing is tegelijkertijd genomen met de vaststelling van het bestemmingsplan. Ter inzage Het besluit van de gemeenteraad, de bijbeho- rende kadastrale kaart en overige stukken liggen kostenloos ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, geopend van maandag tot en met vrijdag van 08.00-12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Desge wenst kunt u voor het raadplegen van de stukken buiten deze uren een afspraak maken, telefoonnummer (072) 535 67 45. De stukken kunnen ook worden geraadpleegd bij de dienst voor het Kadaster en de Openbare Registers, Rogier van de Weydestraat 6 te Alkmaar. Bezwaar Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen het raadsbesluit gemotiveerd bezwaar maken binnen zes weken na de dag van de publicatie in de Staatscourant. Deze bezwaarschriften kunt u richten aan: de Raad van de gemeente Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Het bezwaarschrift moet zijn onder tekend en bevat tenminste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen het is gericht en de gronden van het bezwaar. Voorlopige voorziening Indien bezwaar is gemaakt bestaat tevens de mogelijkheid te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen bij de Voorzieningen- rechter van de arrondissementsrechtbank te Alkmaar, sector Bestuursrecht, Kruseman van Eltenweg 2,1817 BV te Alkmaar. De Voorzienin- genrechter zal de verzoeker alleen ontvankelijk verklaren, indien daarbij een spoedeisend belang kan worden aangetoond. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw M. de Jager of mevrouw J.G. Francke van de afdeling VROM, telefoon nummer (072) 535 67 50 of 535 67 45. Per abuis is op de gemeentelijk pagina 'Heiloo contact' in de Uitkijkpost van 8 januari jl. gepu bliceerd dat de gemeenteraad bij besluit van 6 januari 2003 de 8e serie wijzigingen op de bouwverordening heeft vastgesteld. Op 6 januan is de raad echter niet tot een beslissing over dit agendapunt gekomen. Het wordt opnieuw besproken in de raadsvergadering van 3 februari a.s. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. In verband met de aanstaande verkie zingen werden onlangs de oproepkaar ten gebracht. Een dag of 10 later kwam men weer langs met nu de kandidaten lijsten van de partijen. Is dat niet ver spilling van tijd en geld of heeft de gemeente geld genoeg? In dat geval zou men beter de plaatselijke belastin gen kunnen verlagen. Ik kom namelijk uit de stal van een grootgrutter waar het motto was: Let op de kleintjes. Gemeente Heiloo, handel naar deze slogan. J. Swart Heiloo De Wintervorst, die kille koning heerst in ons koude kikkerland. Maar binnen: warmte, ergens brandt een CV kachel in mijn woning. Vanuit ons raam zien we de sneeuw, zij legt haar kleed op straat en daken, en kind'reri gaan sneeuwpoppen maken, je hoort hun vrolijke geschreeuw. En op hel ijs van plas en sloten is het een drukte van belang! Daar is men voor de kou niet bang: er wordt van klein tot groot genoten! De gladheid brengt wat ongemak voor mensen, die de straat op moeten. De roekelozen moeten boeten of iemand met een gladde hak... Met stroeve schoen of snow-steps aan kun je, ook met de benenwagen, goed aangekleed, de kou verdragen en midden in de winter staan! T. Ketiper-Dijk Heiloo Heiloo beschikt over goede voorzienin gen op het gebied van gezondheids zorg: voldoende huisartsen, tandartsen, fysiotherapeuten en de regionale Thuiszorg, die sinds kort de wachtlijs ten heeft weggewerkt en daarvoor een groot compliment verdient. Heiloo vergrijst, wat betekent dat er in toenemende mate een beroep op de gezondheidszorg zal worden gedaan. Ook de gezondheidszorgers worden ouder en zullen vervangen moeten worden door jonge medici die zich in Heiloo willen vestigen. Willen we ook in de toekomst verze kerd blijven van een goede gezond heidszorg dan zullen de gemeente en de inwoners van Heiloo ervoor moeten zorgen dat vestiging mogelijk wordt: de gemeente door het aanbieden van betaalbare grond en planologische medewerking, de inwoners door nieu we praktijkruimte in hun wijk met open armen te ontvangen. Wat is er mooier dan gezondheidszorg in de woonwijk? Verbannen naar het buitengebied of een bedrijventerrein is toch geen oplos sing? En zeg nou eens eerlijk: wat is er zo bezwaarlijk aan een praktijkruimte die vijf dagen per week van 8.00 tot 17.00 uur gebruikt wordt en 's avonds en in het weekend helemaal niet? Medici willen zich best vestigen in Heiloo, maar dat moet dan wel een beetje soe pel verlopen. Wordt het ze erg moeilijk gemaakt dan zijn er voldoende andere gemeenten waar ze met open armen ontvangen worden en zit Heiloo in de (nabije) toekomst zonder voldoende gezondheidszorg. Dat is mijn zorg. Juup Wuijster-Schuddeboom Heiloo. Regelmatig komt het voor dat de redactie van de Uitkijkpost inge zonden brieven krijgt die helaas niet geplaatst kunnen worden. Deze brieven voldoen namelijk niet aan de zogenaamde 'spelregels' die door de redactie zijn opgesteld. Om te voorkomen dat u veel tijd steekt in het schrijven van een brief, die ver volgens niet in aanmerking komt voor plaatsing, hierbij nog even alle spelregels op een rijtje: - De inhoud moet slaan op een actu eel onderwerp binnen het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost of mag een reactie zijn op een artikel dat eerder in de Uitkijkpost heeft gestaan. De brief mag: - Geen reactie op de landelijke poli tiek en dat soort items bevatten. - Geen reactie zijn op artikelen die in andere media hebben gestaan. - Niet anoniem zijn: wie zijn mening wil geven moet daar ook voor uit durven komen. - Zo'n 350 woorden bevatten, een paar meer is geen ramp, maar ook hierbij geldt: kort en krachtig! - Geen items bevatten die niet con troleerbaar zijn voor de redactie. - Geen op personen gerichte verwij ten en aanvallen bevatten. Deze brieven worden direct terzijde gelegd, of de schrijver nu wel of geen gelijk heeft. - Politieke partijen mogen hun dis cussie in de raad niet voorzetten via de Uitkijkpost, deze krant is neu traal en wil geen partij kiezen. - Uw ingezonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst. Wij hopen dat iedereen deze 'spel regels' ter harte neemt en zich hier aan wil houden. Op deze manier wordt u de teleurstelling van niet plaatsen bespaart. Redactie Uitkijkpost Marsha Bakker en Nicole Heerland. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5090234, info@- knaagdierencentrum.nl en www.knaag- dierencentrum.nl Honden en katten Akersloot: 0251 - 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-515Q173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Vermist Zwarte gec. kater, mist 1 onderhoek tand, 11 jr. De Rietvink, Heiloo. Vrij donkere schildpadlapjespoes met iets wit, 17 jr. Haesackerlaan, Heiloo. Rode poes, wit onder de kin, witte buik en poten, 14 jr. Julianalaan, Akersloot. Lapjesschildpadpoes met witte vlooi enband, 4 jr. Fluitekruidpad, Akersloot. Witte gecas. kater met donker cyperse vlekken, 1 jr oud, zwart bandje met penning om de hals. Vinkenbaan, Heiloo, mogelijk onderweg naar Sandecamplaan, Heiloo. Gevonden Egaal rode ongec. kater met grote kop, De Kloosterhof, Heiloo. HEILOO - Toen Erwin Beth ruim een halfjaar geleden te horen kreeg dat er niet voldoende werk was om als schil der bij zijn werkgever aan te kunnen blijven, besloot hij een eigen schilders bedrijf op te zetten. Samen met zeven collega's, die in dezelfde situatie ver keerden. richtte hij B&B Schilder werken op. Bij Solimpex, leverancier van en groothandel in verf en aanver wante artikelen, werd onderdak gevon den en sinds 1 augustus is de onderne ming operationeel. Het jonge en dyna mische schildersbedrijf richt zich op nieuwbouw, utiliteitsbouw, renovatie, onderhoud en vloeren, maar is daar naast ook vakkundig in het zetten van glas en het maken van kelderafdichtin gen. Een compleet bedrijf dus, met een breed pakket aan mogelijkheden. Bedrijfsleider Erwin Beth blikt tevre den terug op het afgelopen half jaar. ,,Deze groep schilders biedt een breed scala aan kwaliteiten. De een kan goed plafonds sausen, de ander is goed in het schilderen van kozijnen, zo is de klant verzekerd van de juiste vakkracht op de juiste plaats. B&B staat voor Binnen- en Buiten Schilderwerken. Hiervoor ben ik ook bedrijfsleider geweest. Door de diverse connecties die ik in de bouwwereld heb opgedaan werd ons gelukkig ook veel werk gegund. Dat is toch belangrijk als je net van start gaat. Maar over deze eerste periode mogen wij gelukkig niet kla gen." Hoewel B&B Schilderwerken dus niet om het werk verlegen zit, is er nog vol doende ruimte voor nieuwe klussen. ,,We werken nu met acht man, maar we streven in de toekomst naar het dubbe le aantal", is het ambitieuze antwoord van Erwin Beth. „Wij laten ons ook inhuren door andere bedrijven en wer ven personeel wanneer dat nodig is. In augustus en september hebben wij bij voorbeeld zelf hulptroepen ingescha keld omdat het te druk werd." Toegevoegde waarde Zoals gezegd heeft de groep verschil lende specialiteiten. „Ik vind dit wel een stukje toegevoegde waarde, onze mensen hebben gezamenlijk alle soor ten van afwerking in huis. Het aanbren gen van vloer coatings, behangen, noem het maar en wij doen het. De groep is zeer flexibel en doet alles in eigen beheer. En anders roepen wij de hulp in van een onzer relaties. Denk maar aan een stukadoor, timmerman of loodgie- ter.Op deze manier houdt de klant ons als vast aanspreekpunt en hoeft deze niet zelf op zoek naar de juiste men sen." HEILOO - In het Open Huis, boven winkelcentrum 't Loo, in Heiloo kunt u tijdens de openingstijden een tentoon stelling bewonderen van schilderijen gemaakt door cursisten van Marianne Eugster, docente bij het Nivon, Deze cursisten werken met veel enthousias me eenmaal in de veertien dagen aan steeds weer nieuwe opdrachten. Stillevens, natuurbelevenissen, vrou wenfiguur en kinderportret, dit alles kunt u tot eind januari 2003 zien. Wilt u zeker weten of het Open Huis overdag open is, dan kunt u bellen naar tel. 072- 5333368. In elk geval is het Cultureel Centrum Open Huis van maandag- tot en met vrijdagavond altijd open. HEILOO - Doe je al jaren mee met de kinderjury, en weet je precies hoe dat allemaal werkt? Zitje ook nog in groep 7 of 8 en heb je tijd om af en toe in de bibliotheek te komen helpen? Geef je dan snel op voor het Kinderjury pro motieteam! Vraag een inschrijfformu lier aan je juf of meester op school en lever dit uiterlijk 17 januari in bij de bibliotheek van Heiloo. Schilderen op de computer De vakkennis van B&B Schilder werken gaat echter nog verder. De medewerkers geven ook advies op het gebied van de kleuren en te gebruiken materialen. Desgewenst wordt een foto van de te schilderen ruimte gemaakt en worden de wanden voorzien van de uit gekozen kleur, zodat op de compute ranimatie al zichtbaar wordt of dit het gewenste resultaat oplevert. „Wij willen met ons bedrijf een goed product neerzetten", laat Erwin Beth nog weten. „Wij werken merkenvrij, zijn dus niet gebonden,is er een speci fiek probleem dan zoeken wij naar de allerbeste oplossing en deze producten gebruiken wij dan, uiteraard hebben wij wel alle kwaliteitsmerken in huis. We willen een stoer en stevig bedrijf neerzetten, en dit ook naar buiten uits tralen. Ons logoris niet voor niets knal geel met heldergroen! Bovendien gaan wij ervoor om alles in één keer goed te doen, en niet een aantal keer terug te moeten komen omdat het werk niet deugt. Je kunt namelijk nog zulke prachtige slogans voor je bedrijf beden ken, maar je moet er in de praktijk ook echt staan!" Informatie over B&B Schilderwerken krijgt u bij Erwin Beth, Hoogeweg 54 te Heilootel. 072-5052102/fax 072- 5052668, of via b-bschilderwerken- @p lanet.nl. HEILOO - Jorigerencentum Buk Buk in Heiloo is al 35 jaar actief als poppo dium. Het begon als een café op de zol der van het Bruno-gebouw en is uitge groeid tot een van de 40 grootste pop podia in Nederland. Een heel team van vrijwilligers, ondersteund door een jongerenwerker, realiseert elk week einde concerten en dansavonden. Omdat Buk Buk draait op vrijwilligers is er altijd plek voor nieuwe gezichten. Vele schakels kunnen versterking gebruiken en misschien ben jij de per soon die het leuk vind om daar energie in te steken. Wat komt er dan kijken bij het runnen van een poppodium? Natuurlijk het boeken van bands, de bands ontvangen en in de watten leg gen, het publiek laten weten wat er op het programma staat, zorgen dat er genoeg te drinken is, de drankjes ser veren, het gebouw moet schoon, heel en veilig zijn en nog veel meer. Dan rest de vraag nog, wat verdient een vrijwilliger dan? Financieel hele maal niets, op een gratis drankje en gratis entree na. Het leukste aan vrij williger zijn in een jongerencentrum is, datje samen met een leuke groep vrij willigers er voor zorgt dat een hoop mensen een leuke avond uit beleven,, en tussen neus en lippen door, doe je een hoop ervaring op. Denk jij: dit is helemaal voor mij of wil je meer weten, bel dan 072-5321048 HEILOO - Op zaterdag 18 januari wordt er door wijkvereniging Plan Oost weer een kinderspelletjesmiddag gehouden. Deze begint om 14.00 en duurt tot plm. 16.30 uur. De entree is E 2,-, hiervoor krijgen de kinderen drin ken en chips. Ook wordt er weer lekke re muziek gedraaid door Loek. U vindt het Oosthonk aan de Oostkanter 14. Voor meer info: Margot, tel. 072- 5334098. Pastoor van Mijenweg 12.1852 EH Heiloo. tel 5321048 HEILOO - Drie topbands spelen zater dagavond 18 januari de nieuwste vorm van metal: het numetal. Myth, Seed en 88Circles Above zullen voor een avondvullend programma zorgen. 88Circles above is een band die al aar dig wat successen heeft geboekt, o.a. The Battle of the Bands 2002 winnen. Bestaande uit vier personen spelen zij sinds 2001 stevige metal. Een veelbelo vende band dus, zeker als je ziet dat zij nog maar een jaar jong waren toen ze een prestigieuze prijs binnensleepten. Myth bestaat al sinds 1998. Het mooie aan deze band is dat de vijf bandleden je verassen door af en toe een djembee of een didgeridoo aan de metal toe te voegen. Een gewaagde maar zeer mooie combo. Seed timmert ook al jaren aan de weg en niet zonder succes. Deze band speelt de numetal zoals het hoort te zijn. Als je je afvraagt hoe dat is, kom dan zaterdag vanaf 21.00 naar de Buk Buk, entree E 6,-. HEILOO - Zondag 19 januari wordt een vlooienmarkt gehouden in Heiloo. In sporthal Het Vennewater aan het Zevenhuizen 48 staan deze dag zo'n honderd kramen boordevol tweede hands spullen. Dit soort markten biedt particulieren de ideale gelegenheid een bijvoorbeeld vroegtijdige zolderoprui ming van de hand te doen en er nog iets aan over tehouden ook. Bezoekers aan een vlooienmarkt zijn werkelijk naar van alles op zoek en natuurlijk het liefst voor een schappelijk prijsje. De markt is geopend van 10.00 tot 16.00 uur en de toegang bedraagt E 1,80 per persoon. Kinderen tot en met 11 jaar en onder begeleiding hebben vrij entree. Voor meer informatie, dage lijks, behalve op woensdag van 9.00 tot 19.00 uur en in het weekend tot 17.00 uur bellen naar: organisatieburo Mikki, tel. 0229-244739, of kijk op internet: www.mikki.nl. HEILOO - Fuizt wil graag toveren. Een keer per maand komen hij en zijn vrienden bij elkaar voor een speciale toveravond. Dit keer vieren ze dat ze precies 1 jaar als tovervrienden bij elkaar zijn en geven elkaar cadeautjes. Fado geeft Fuizt een prachtige amulet, die over bijzondere krachten beschikt. Fuizt raakt helemaal in de ban van de amulet en Fado. Als even later Fado hem uitnodigt om mee te gaan naar haar wereld, waar toveren een koud kunstje is, hoeft Fuizt daar niet lang over na te denken. Maar: niets voor niets. Fado wil daar ook wat voor terug. In de wereld van Fado maakt hij kennis met haar volk. Een vreemde mengel moes van onder andere Horken, Optipessen, Rare Kwibussen en Rolrompen. Zonder dat hij het zelf in de gaten heeft verandert Fuizt. Zelfs Jalda kan hem niet meer bereiken. Zal Fuizt ooit nog terug willen naar zijn eigen wereld? Jeugdtheater Heiloo bestaat veertien jaar. Met 32 spelers in de leeftijd van 12 tot 18 jaar en het artistieke team wordt ieder jaar een zelf geschreven produc tie op de planken gebracht. Fuizt is een spannende, toverachtige familievoor stelling. Als je wilt weten hoe het met Fuizt afloopt, ga dan op 1 of 2 februari naar Theater De Beun, Willibrordusweg 2, tel. 072-5333156. Tijden van de voorstellingen: zaterdag 1 februari 15.15 en 20.15 uur. Zondag 2 februari 12.15 en 15.15 uur. Entree 6 euro voor volwassenen, kinderen tot en met 12 jaar/CJP/65+ 5- euro. Openingstijden van de kassa maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. HEILOO - Zondagmiddag presenteer de de Beun het stuk 'Marriage is mur der' van de auteur Nick Hall, gespeeld door het Sherry Theater. In dit stuk spelen de twee acteurs Pim de Smalen en Maryse de Lar de scenarioschrijver Paul Butler en zijn ex-echtgenote Polly, die samen auteur zijn ;yan de reeks Charlotte Hayakawa mysteries. Polly staat op een dag bij Paul op de stoep met het nieuws dat een grote produc tiemaatschappij hun hoofdfiguur Miss Charlie wil verfilmen.Tijd dus voor een nieuw scenario, en tijd dus voor een uit gebreide woordresearch. Polly treft hun voormalige appartement in een zeer rommelige staat aan en begint onmid dellijk op te ruimen. Al snel wordt dui delijk dat er nog veel oud zeer aanwe zig is, dat door geen van beide sinds hun scheiding is verwerkt. Terwijl het ex-echtpaar in hun voormalige appar tement weer samen aan het werk is, wordt hierdoor de scheidslijn tussen wat research is en wat echt is, steeds dunner. Pim de Smalen wist het sympa thie te winnen van de goedgevulde Beun-zaal door zijn onbeholpen en wanhopige rol van een aan de drank geraakte schrijver. Polly wekte echter ergernis op door haar gesnauw op Paul en haar arrogante houding. Sinds Polly het geluk ging zoeken in Californië, en hem zondor echt afscheid te hebben genomen achterliet, is Paul aan lager wal geraakt. Polly lijkt daarentegen het geluk wel te hebben gevonden, maar verder in het stuk blijkt zij echter net zo ongelukkig te zijn als haar ex-man. De zwartehumor was hier en daar ver makelijk, maar het aspect drama over heerste, waardoor lachen bijna als ongepast voelde. Het irritante hooghar tige gedrag van Polly, die pas helemaal aan hét einde van het stuk menselijke trekken krijgt, maakte het voör het publiek lastig om van het verhaal zelf te genieten, terwijl dat goed in elkaar zat. Het paar probeert de moorden uit hun boeken altijd uit, om zo te onderzoeken of hun verhalen geloofwaardig zijn. Deze interessante verhaallijn kwam niet goed uit de verf omdat de overdui delijke afkeer van de personages ten opzichte van elkaar het verhaal over schaduwde. Hierdoor kwam het 'happy-end' nogal onverwacht, wat öf beter weggelaten had kunnen worden, V 1 öf in de laatste scene meer uitgewerkt had moeten worden. Desalniettemin is de nieuwsgierigheid gewekt naar volgende producties van het Sherrytheater, dat bovenal een compliment verdient voor het feit dat lastige stukken niet worden geschuwd. HEILOO - Per abuis is op de gemeen telijk pagina 'Heiloo contact' in de Uitkijkpost van 8 januari jl. gepubli ceerd dat de gemeenteraad bij besluit van 6 januari 2003 de 8ste série wijzi gingen op de bouwverordening heeft vastgesteld. Op 6 januari is de raad ech ter niet tot een beslissing over dit agen dapunt gekomen. Het wordt opnieuw besproken in de raadsvergadering van 3 februari a.s. HEILOO - De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo organiseert in het kader van de Nationale Gedichtendag voor donderdagavond 30 januari van 20.30 tot 22.00 uur een avond vol poë zie onder de naam Gedichten bij Candlelight. Alle dichters van Heiloo worden uitge nodigd om op deze avond één of meer dere van door hen zelf geschreven gedichten voor te dragen. Bij een sfeer vol kaarslicht en een goed glas wijn voorziet plaatsgenoot Margreet Schouwenaar de voorgedragen gedich ten van haar deskundige mening. Daarnaast zal zij ook enkele van haar gedichten voordragen. Voorafgaand aan deze avond houdt Margreet Schouwenaar vanaf 19.30 uur een workshop Dichten. Hierbij is het aantal deelnemers beperkt. De bij deze workshop gemaakte gedichten kunnen tijdens de avond worden voorgedragen. Deelname aan de workshop Dichten en de avond is gratis. Ook bezoekers zijn voor het avondgedeelte welkom. De toegang bedraagt E 3,50 (leden van de bibliotheek) of E 5,- (niet-leden), incl. een glaasje wijn en een hapje. Zowel deelnemers als bezoekers kunnen zich tot 23 januari opgeven bij de Klantenservice van de Openbare Bibliotheek Heiloo, tel. 072-5330670; e- mail bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - De maandelijkse natuur wandeling in het Heilooër Bos, georga niseerd door het IVN, de Vereniging voor natuur- en milieueducatie, gaat op zondag 19 januari niet alleen over de- natuurwaarden van het bos, maar ook over de cultuur-historische achtergron den ervan. Het Heilooër Bos zoals wij het nu ken nen heeft zijn vorm pas in de loop van de 18de eeuw gekregen, als onderdeel van het Landgoed Nijenburg. Diverse sporen van de manieren waarop men dat heeft gedaan zijn nu nog steeds zichtbaar, onder andere in bouwwer ken, beelden, lanen en beplantingen. In het beheer door de huidige eigenaar van het landgoed, de Vereniging Natuurmonumenten, wordt gepro beerd zowel natuurlijke processen te stimuleren, ten behoeve van een geva rieerde flora en fauna, als de cultuur historisch interessante kenmerken van het landgoed te behouden. Daarnaast speelt de recreatie een belangrijke rol en is er ten behoeve van het verkeer het een en ander aangepast. Zoals gebruikelijk begint de wandeling om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Onderweg wordt de natuur niet vergéten, want in elk sei zoen is de levende natuur zichtbaar aanwezig, ook in de winterse rustperio de. Al naar het weer op dat moment doet men er goed aan warme en/of waterdichte kleding en schoeisel aan te trekken. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van E 1,50 ver wacht; voor kinderen is dat E 1,- (graag gepast!). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072 532 5110 of 072 535 0323. HEILOO - Zijn er nog koele kikkers in Heiloo en omstreken die willen zin gen? Want het kinderkoor gaat weer beginnen met hele leuke nummers, en wel op 17 januari. Kinderen vanaf 8 jaar kunnen zingen van 16.30 tot 17.30 uur en van 4 tot en met 7 jaar van 15.45 tot 16.30 uur. Heb je er zin in of wil je meer weten bel dan naar Marti-ne, tel. 072-5338576.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6