Uitslagen en klaverjassen bij Dimtronic Meervogels Veel interesse voor expositie Tintoretto Speciale voorlichtingsavond op 28 januari •N<vd© O.S.G.Willem Blaeu in Alkmaar gestart met tweetalig onderwijs UITKIJKPOST - 15 JANUARI 2003 - PAGINA 8 SV Vredeburg Nederlaag Effect tegen koploper Bridge club Sans Atout Heilooër bridgeclub Algemene ledenvergadering tennisvereniging HSV Uitslagen feestdagen- toernooi De Dors Volleybal vereniging Effect EHK klaverjasclub Oosthonk 301 Darttoernooi Oprichting Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo e.o. Voorjaarscursus bloemschikken Cursussen verkleedkleren en kleding maken Snelheidscontrole Dansen op zondagmiddag Afgestudeerd Met Groei en Bloei naar de Chelsea Flower Show Cursussen in Trefpunt Workshops Huis en Tuindecoraties 2003 Nieuwe Nivoncursussen Teken- en schildercursus voor kinderen Cursus verhalen schrijven Opbrengst workshops Magda Bakker Beheer Slank-Klup rekent voorgoed af met levenslange lijnen Uitnodiging Toonbeeld Activiteiten AVYH e.o. Lotgenotencontact voor hartpatiënten LIMMEN - Vrijdag 10 januari speelde S.V. Vredeburg ronde 14 van de interne competitie. Veel topspelers waren afwezig o.a. wegens deelname aan het Corus schaaktoernooi, waardoor het een relatief rustige werd. B. Stolp behaalde hier een eervolle tweede plaats in groep 6 en J. Admiraal werd zelfs winnaar in groep 4. M. Weigraven hield zijn partij tegen R. Rommel lange tijd in evenwicht maar liet zich verlei den tot een riskante winstpoging. Rommel greep zijn kans en strafte dit initiatief vakkundig af. H. Ebels komt moeilijk uit zijn ernstige vormcrisis en presteerde het weer om een gewonnen stelling volledig om zeep te helpen tegen de taai verdedigende R. vd Storm. Ook G. Hafkamp verloor verrassend tegen R vd Heijdt, wellicht was hij in gedachten te veel bij zijn naderende krachtinspanning in de halve marathon van Egmond. J. de Graaf nam revanche op de omstreden eerdere partij tegen M. Kos en rehabiliteerde zich enigszins via een mooie overwinning. In groep B haalde Wouter Mijnsbergen de span ning terug door te winnen van koploper Mike Krom. uitslagen: Groep A: R. Rommel-M. Weigraven 1- 0, R. Termes-J. Levering 0-1, H. Ebels- R. vd Storm 0-1, G. Hafkamp-P. vd Heijdt 0-1, G. de Graaf-T. Al 1-0, D. Keijzer-K. Aafjes 1-0, B. van Diermen- B. Kerkhof 1-0, J. de Graaf-M. Kos 1-0, T. Castelein-M. Wester 1-0, K. Keijzer-P. Zwart 0-1, G. Pouw-B. Blekemolen 1-0, H. Levering-D. Aafjes 0-1, T. Witkamp- E. van Duin 1-0, E. Mooij-N. Pepping 0- 1, M. van Rees-S. Sofan 0-1. Groep B: Wouter Mijnsbergen-Mike Krom 1-0, Christiaan Korving-Menno Koot 1-0, Vince Kaandorp-Nutte van Belzen 0-1, Irene Klaver-Mathijs Hendriks 0-1, Micha van Buuren-Thijs Beentjes 1-0, Djurre Bismcyer-Laura Aafjes 1-0, Alex Zwart-Fabienne Mijnsbergen 1-0. HEILOO - Volleybalvereniging Effect begon het nieuwe jaar tegen koploper Dinto 2 en het kreeg genoeg kansen om er meer uit te halen dan de 3-1 neder laag. Mede door een onbevredigend einde bleef de thuisploeg teleurgesteld achter. De wedstrijd ging gelijk op qua niveau, maar Dinto 2 bleek in staat een klein gaatje te slaan. De Heilooënaren kre gen het niet voor elkaar om op gelijke hoogte te komen, wat leidde tot set winst voor de uitspelende ploeg. Effect begon voortvarend aan de tweéde set en pakte verdiend een flinke voor sprong. Deze voorsprong werd vastge houden tot aan het eerste setpunt. Het duurde enige tijd voordat de set daad werkelijk werd binnengehaald, maar het resulteerde niettemin in een 1-1 stand. In het vervolg kregen beide teams genoeg kansen om het heft in handen te nemen, maar geen van beiden bleek daartoe in staat. De set bleef dan ook spannend tot aan het eind. Daarin was devuitploeg de betere en pakte de set. In de v/erde set namen de Heilooënaren een kleine voorsprong en kwamen op 18-16. Vervolgens scoor de Dinto 2 vijf punten op rij, waardoor Effect aan een inhaalrace moest begin nen. De tl>uisclub kwam nog knap terug tot 25-25, waarna een verkeerde beslissing van de scheidsrechter in het nadeel van Effect leidde tot 26-25 stand. Dit tot grote onvrede van de aanvoerder van Effect Pieter Koolwijk die voor het onheus bejegenen van de scheidsrechter een rode kaart kreeg en zo het einde van de wedstrijd inluidde. HEILOO - Bridge club Sans Alout heeft op maandag13 januari als volgt gespeeld: A-lijn; 1. Schipper 59,6, 2. Haafkens en Schipper 57,1. B-lijn: 1. Glory - de Groot 60,4, 2. Kaashoek 56,2. C-lijn: 1. Grootjen - Lute 65,6, 2. Rootjes - Roozen 56,8. D-lijn: 1. v.d. Klis - Slob 58,8, 2. Roelofs - Bijlsma 55.0. E-lijn: 1. v. Koetsveld - Zwitselaar 58.1, 2. Krul 57,3. F-lijn: Giliam 63,5, 2. Magermans -JFeijen 60,4. W 'v f y T HEILOO - De uitslagen van de bij de l Heilooër bridge club gespeelde wed strijden op dinsdag 7 januari zijn: A- lijn: Klerk - Stark 61.30, v.d. Mark - Ribberink 55.00. B-lijn: Bikker - Renzenaar 55.00, Geerlings - Mertens 55.00. Donderdag 9 januari: A-lijn: Dubbeld - Mooy 58.30, de Bruyckere - Stark l 55.00. B-lijn: Brugman - Velseboer e 60.90, Bennink - v.d. Vlies 55.20. C-lijn: v.d. Dool - Neyens 57.90, Leerling - Turk 55.80. D-lijn: Theune - Dijkstra 54.70, Visser - Pin 53.70. HEILOO - Het bestuur van tennisver eniging H.S.V. wil u uitnodigen voor haar 21ste algemene ledenvergadering, J welke gehouden wordt op woensdag 22 januari, aanvang 20.00 uur in het club huis aan de Bayershoffweg 45 te Heiloo. Aansluitend aan deze vergade ring wil het bestuur met iedereen een glas heffen op het nieuwe seizoen. H.S.V. is een kleine, gezellige vereni ging met vijf gravelbanen. Tijdens dit seizoen wordt het 20-jarige jubileum gevierd. Indien u interesse heeft om lid te worden, of u wilt meer informatie, dan kunt u contact opnemen met H. Boersen, ledenadministratie, tel 072- 5338931. HEILOO - Tenniscentrum De Dors heeft van 20 tot en met 30 december haar jaarlijkse feestdagentoernooi gehouden. De prijswinnaars van dit toernooi zijn: GD 8 1. Madeion Kluitmans/Marc Roodenburg. 2. Stephan Rood/Miranda Veldt, DD 8 1. Ingrid Veldboer/Anita Veldboer, 2. Deborah Poppen/Tessa Rusch, FID 8 1. Joris Pieters/Joris Hijne. 2. Fred Passet/Chris Vergeer, GD 7 1. Stef Pepping/Monique Verduin, 2. Ans Meijer/Harm Woldering, DD 7 1. Cisca Hemmekam/Sandra Mieldijk, 2. Myriam Lierens/Monique Beemster- boer, HD 7 1. Jan van Gurp/Cees Bakker, 2. Han Kuijper/Mark Houtkoper. GD 6 35+ 1. Willem Kooy/Nelleke Pieters, 2. Ralph Demelker/Elly Wiebosch, DD 6 35+ 1. Alice Admiraal/Nelleke Pieters, 2. Ineke de Waard/Hetty Zwart, HD 6 35+ 1Hans Ooms/Rob de Boer, 2. Aad Fransen/Paul Tushuizen, GD 6/5 1. Marcel Petitjean/Sodie Tervoort, 2. Dick Velzebqer/Wilma Leeftink, DD 6/5 1. Ellen Engelbracht/Miriam Tros,2. Alie Vrieling/Thea Wijnker, HD 6/5 1. Renee van Dijk/Danny Hoebe, 2. Mare Arp/Jeroen Arp. HD 4/3 1. Frits Pork/Ruud van Toorenburg, 2. Marcel Kroese/Ruud van de Meer. HEILOO - De tweede helft van de vol leybalvereniging is begonnen. Heren 1 van Effect verloor helaas. Heren 3 en Dames 1 wonnen hun wedstrijd. Dit voorjaar staan er nog verschillende activiteiten op de agenda. Op maandag 20 januari verzorgt topvolleyballer en plaatsgenoot Ron Zwerver een training in sporthal het Vennewater. Het tweede herenteam zal dit buitenkansje aangrij pen om haar volleybal^ kwaliteiten te verbeteren. Bent u geïnteresseerd in volleybal, kom kijken! De training start om 20.00 uur en duurt tot 21.00 uur. De toegang is gratis. Voor meer informatie over deze vereniging kunt u contact opnemen met José Hopman, tel. 072- 5340741. Het is ook mogelijk om op maandagavond twee drie keer vrijblij vend een training bij te wonen. De instroomgroep traint van 19.30 tot 21.00 uur in sporthal het Vennewater. Hierna beslist u of lid wilt worden van v.v. Effect. HEILOO - Op 20 januari houdt EHK weer-een open drive. U bent allen met of zonder partner, welkom in het Open Huis. De drive begint om 20.00 en ein digt om plm. 23.00 uur. Inlichtingen bij •D. Leurink. tel. 072-5334366. of bij K. Knegt, tel. 5334056. HEILOO - Zondag 26 januari kunnen er weer in wedstrijdverband dartpijlen worden gegooid in het Oosthonk. Er wordt 301 gespeeld en dat betekent dat je met een dubbel in moet gooien en ook weer met een dubbel uit. Gooit u thuis wel eens een pijltje? Dan is hier uw kans om uw dartkunsten te tonen en misschien wel voor een verrassing te zorgen De Oosthonk darters zijn al druk aan het trainen. U kunt meedoen in het Oosthonk aan de Oostkanter 14. Vanaf 14.00 uur start de wedstrijd en mocht u in de eerste ronde verliezen dan kunt u altijd nog proberen om de beste van de verliezers te worden. De zaal is vanaf 13.00 uur open en het inschrijfgeld bedraagt 4 euro. Ook als u alleen wilt kijken bent u welkom, dan is de entree uiteraard vrij. Voor vragen kunt u bellen met 072-5335179 en vra gen naar Paul (tussen 17.00 en 19.00 uur). HEILOO - Op 1 januari 2003 is de Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo en omstreken (AVVH e.o.) opgericht. Deze is voortgekomen uit de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen (NVVH) afd. Heiloo, die per 31 december 2002 is opgeheven. Dit is het gevolg van het feit dat in 1999 door de NVVH een reorganisatie is gestart om te trachten het al jaren dalende ledental te stoppen en vooral jongere vrouwen te interesseren lid te worden van een vernieuwde NVVH. Hiervoor werd een beleidsplan ontwikkeld, dat echter veel leden in de vereniging niet aansprak en daardoor niet kon worden uitgevoerd. Ook NVVH afdeling Heiloo kon zich niet in het nieuwe plan vinden, met het gevolg dat het bestuur zich genood zaakt zag de afdeling op te heffen. De nieuwe vereniging AVVH e.o.staat sinds 17 oktober 2002 ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Het doel is het behartigen van de belangen van de vrouw in de maatschappij. De AVVH e.o. tracht dit te bereiken door het organiseren van bijeenkomsten met een educatief, cultureel of ontspannen karakter, hel geven van cursussen, het houden van excursies, en andere activi teiten. Onlangs heeft de AVVH e.o. reeds haar 230ste lid in mogen schrijven! Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot Henny Moscou, secretaresse, tel. 072-5333894. Wilt u kennismaken met het maandblad INFO, wendt u zich dan tot Dorrie Brinkhuis, ledenadministra trice, tel. 5330641. Voor nadere kennis making met de vereniging bent u wel kom op een van de bijeenkomsten. Het programma van de AVVH e.o.wordt regelmatig in de Uitkijkpost gepubli ceerd. AKERSLOOT - De dames Senioren 1 van Dimtronic Meervogels speelden tegen TOP DSS een wedstrijd welke beslist werd door de fysieke kracht van DSS. Vooral Afra Apeldoorn van DSS maaide zich een weg naar de cirkel en mocht dan scoren. Handballend kon men van Meervogels genieten en het was de junior Yoni Dekker die het de DSS defensie lastig maakte.Tot de tien de minuut bleef Meervogels op gelijke hoogte: 2-2. DSS liep uit naar 4-8 waar na Monique Kerssens drie strafworpen op rij benutte en de aansluitingstreffer scoorde: 7-8. De gasten scoorden nu tweemaal in ondertal van Meervogels, waardoor een 7-10 ruststand op de bor den kwam. De tweede helft begon Meervogels met vier veldspelers en toch wist Evelien Oud vanuit de hoek te scoren: 8-11. Meervogels kwam sterk terug, halver wege de tweede helft was er echter weer een achterstand (10-13). Nadat Wendy Kerssens een strafworp had benut scoorde Jeannette Krom voor Meervogels en was de aansluitings treffer weer daar. In de 20ste minuut had DSS echter een gat geslagen; 12-17. Dat er met 15-19 verloren werd was zeker niet te wijten aan invaller doel- vrouwe Helma Krom. Zij stopte menig zekere treffer en stopte een strafworp. Monique Kerssens was topscorer met vijf doelpunten, Maaike Groneman en Jeannette Krom 2x, Ilse Hellinga, Ivonne Krom. Yoni Dekker, Evelien Oud, Anja Krom en Jeannette Krom alfen lx. Heren senioren 1 Dimtronic Meer vogels -UGHV 22-23 De opmars van Meervogels naar het linkerrijtje van de ranglijst is door UGHV gestuit, in de laatste seconden werd UGHV de winnaar. In de eerste helft was het Meervogels dat het beste van het spel had en in de tiende minuut was er een 5-2 voorsprong. Naarmate de eerste helft verstreek bleek UGHV een slowstarter, ontdekte de zwakke plekken van Meervogels en de arbiters en kwamen in de 25ste minuut op gelij ke hoogte; 9-9. Na een doelpunt uit de tweede lijn van Jelle Putter ging de rust in met een 10-9 stand. Direct na rust waren het de gasten die vooral uit de tweede lijn scoorden en keek Meervogels in de twaalfde minuut tegen een 11-16 achterstand aan. Na een hattrick van Jacco Kerssens kwam de ommekeer en in de 20ste minuut was de achterstand geslonken tot 17-19. Er volgden nu hectische minuten waar in om en om gescoord werd, tot in de 29ste minuut Dennis Weel vanuit de hoek Meervogels eindelijk weer op voorsprong zette; 22-21. In de laatste minuut werd de gelijkmaker gescoord; 22-22. Een lichte overtreding van Meervogels werd zwaar bestraft met een strafworp die UGHV benutte en beide punten meenam naar Ulft. Zij staan nu op gelijke hoogte met Meervogels op de ranglijst. Scoreverloop: Jacco Kerssens 5x, Peter Schagen en William Kerssens 4x, Jelle Putter, Jeremy Duin en Ed Krom 2x, Ron Out en Dennis Weel en Cees Brandje lx. Klaverjassen bij Meervogels handbal Vrijdag 17 januari is er een klaverjas- drive in de handbalkantine aan de Boschweg te Akersloot. De kantine is om 19.30 uur open en vanaf die tijd kan er ingeschreven worden. Eerder opge ven kan ook bij Tineke Krom, tel. 0251 - 311551. De drive begint om 20.00 uur en is ongeveer 22.30 uur afgelopen. Iedereen is welkom. HEILOO - Het atelier de Hofdijk trok veel belangstelling tijdens de kerstda gen. Gedurende de vier expositiemid dagen kwamen er maar liefst 400 men sen kijken (vorig jaar 250). Een opmer kelijk groot aantal, waar de vereniging best een beetje trots op is. De expositie vergt namelijk veel inspanning. Allereerst om als lid een mooi en goed ingelijst werk af te leveren en ten twee de, om van een schildersatelier een bijna professionele expositieruimte te maken. In totaal werden 91 werken geëxpo seerd die zijn gemaakt door 66 ambiti euze, deelnemende amateur-kunste naars. Bezoekers vulden een stembiljet in en werkten daardoor mee aan een voor de deelnemers zeer interessante publieksbeoordeling. Daarbij gaar het bij de club vooral om de eer want de prijzen, ach die zijn er slechts voor de aardigheid. De vele bezoekers die zo hun best hebben gedaan om een kriti sche en serieuze keuze te maken zijn vast benieuwd naar de uitslag. Deze is op 8 januari in de club bekend gemaakt en ziet er zo uit: 1. Hilly Goedhart, 99 stemmen. Model, olieverf, 2. Cora van de Bogaerde, 95 stemmen, Oude Boerenhoeve, acryl, 3. Theo Boots, 88 stemmen. Boshuis, aquarel, 4. een gedeelte vierde met 78 stemmen voor: Annie Vreeken, De Nijenburg, olieverf en Toos Noom, Aagjes, olieverf, 5. Ben van der Sluis, 68 stemmen. Pianist, olieverf. HEILOO - Groei Bloei geeft bloem schikken met voorjaarsbloemen in een serie van drie lessen: u begint de eerste les met een royaal arrangement met amaryllissen en groot blad. De techniek van het steken komt uitgebreid aan de orde en voor de bloemen en het blad wordt gezorgd, neemt u zelf een grote platte schaal mee. De tweede keer wordt een blijvende basis gemaakt, u bekleedt een pot met mos en tillandsia, het wordt een complete bloemrijke ver rassing. U hoeft zelf niets mee te nemen. Tijdens de derde les schikt u een rijk losgestoken vaasboeket in water. Vaas meebrengen. Groep 1 donderdagmiddag 23 januari, 6 februari en 6 maart om 14.00 uur. groep 2 donderdagavond 23 januari, 6 februari en 6 maart om 19.45 uur, groep 3 woensdagavond 5 februari, 12 maart en 26 maart om 19.45 uur in het zalencomplex van de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111, Heiloo. Leiding: Heieen Groot en Willy Tames met assistentie van en Maaijke Rooseboom. Het cursusgeld voor drie lessen is voor leden E 60.-. Niet-leden betalen E 70.- Dit bedrag is incl. bloemen, groen en bijmateriaal. Zelf meenemen: schaar, mesje, draadtang en/of snoeischaar. Aanmelden: bij Heieen Groot, tel. 072- 532 1033 HEILOO - De cursus verkleedkleren maken van modevakschool de Stolp start weer voor wie nog voor de carna val zelf iets wil maken. Omdat wordt gewerkt met eenvoudige basispatronen ïs de cursus geschikt voor beginnende naai(st)ers. Doordat de patronen naar wens kunnen worden aangepast vinden ook meer ervaren cursisten hierin een uitdaging. Daarnaast beginnen de cur sussen zelf kleding maken weer voor zowel beginners als gevorderden. Daarbij kan worden gewerkt met kant- en-klaar-patronen uit een winkel of een modeblad. Ook kunnen de patronen en kleding op maat worden getekend en gemaakt. Voor wie een stapje verder wil heeft modevakschool de Stolp in Heiloo de mogelijkheid een opleiding tot coupeuse te volgen. De opleiding begint met een aantal grondpatronen en toepassingen daarvan, het uitvoeren van een aantal naaitechnische opdrach ten en het vervaardigen van eenvoudi ge kledingstukken, alsmede wat versie rende technieken. Stapsgewijs wordt de leerstof uitgebreid en getoetst middels landelijke examens. Voor meer informatie of opgave kan contact worden opgenomen met Ineke van Steenis, tel. 072-5339939 of e-mail steenis7@zonnet.nl. De kunsttentoonstelling bij Tintoretto werd druk bezocht HEILOO - Op zondagmiddag werd tussen 13.00 en 15.00 uur een snelheids controle gehouden op de Kennemer- straatweg te Heiloo. In totaal reden zestien bestuurders sneller dan de toe gestane 50 km per uur. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 80 km per uur. De controle werd uitgevoerd omdat er veelvuldig te snel wordt gereden. HEILOO - Zondagmiddag 19 januari kunt u van 14.00 tot 17.00 uur weer gezellig dansen in het Open Huis. De muziek wordt verzorgd door het Inter- Ned Kwartet onder leiding van Jaap de Haas. De entree bedraagt E 3,-. HEILOO - Oud-plaatsgenoot Rick El en baas is afgestudeerd aan de facul- tèit Theaterwetenschap van de Universiteit van Amsterdam. Zijn doc toraalscriptie behandelt de verbouwing tussen 1663-1665 van de Amsterdamse Schouwburg in relatie tot het repertoi re, het publiek en de toneelorganisatie. HEILOO - Op 18 mei wordt een zes daagse reis naar Engeland gemaakt met onder andere een bezoek aan de Chelsea Flower Show, de wereldbe roemde tentoonstelling in Londen. Daarnaast wordt een bezoek gebracht aan Windsor Castle en Windsor Great Park, Kew Gardens en Wisley Gardens, twee prachtige botanische tuinen. Een kennismakingsrit door Londen per bus, een bezoek aan Eton, een bezoek aan de private garden Polesden Lacey en natuurlijk "nog gelegenheid om in Londen te winkelen. Vertrek is op 18 mei om 9.00 uur, waarna eerst in Nederland nog een tuin wordt bezocht, waar koffie wordt gedronken. Prijs E 825,- (niet leden betalen E 885,-). Inbegrepen zijn vervoer per luxe tou- ringbus van Heiloo/Castricum naar Londen, v.v. alle en-trees, koffie met toebehoren op de heenreis, afscheidsdi ner op de terugreis, reünie in oktober in Heiloo en fooi voor het hotelpersoneel. Voor meer informatie kunt u bellen met A. Kempers, tel. 072-5337747 en B. Thomas, tel. 5126394. HEILOO - In het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo starten binnen kort de volgende cursussen: Kunstbeschouwing Het doel van kunstbeschouwing is hulp te bieden bij het kijken naar kunst, zodat het een manier wordt om kunst beter te zien, te begrijpen en te waar deren. Aandachtspunten zijn: wat is kunst, hoe ontstaat een kunstwerk, wat wil de kunstenaar en wat vind ik er zelf van en waarom.Tijdens de bijeenkomst worden kunstwerken onder meer beke ken op kleur, lijn en compositie. Start: maandag 3 februari, drie bijeenkom sten waarvan een excursie naar een museum, van 10.30 tot 12.30 uur. Prijs: E 18,- (excl. reiskosten en entree muse um). Reformatie en contrareformatie Behandeld worden de misstanden in de roomkatholieke kerk en de reactie van Lulher, Calvijn en de R.K. kerk hierop. Start: woensdag 22 januari t/m 13 februari van 14.00 tot 16.00 uur, prijs: E 23,-. Houtbewerken Start: woensdag 5 februari van 14.00 tot 16.00 uur, prijs E 55,- voor tien lessen (excl. E 8,- materiaalkosten). Borduurkaarten maken In de cursus leert u de techniek bordu ren op een aparte manier toepassen. U raakt vertrouwd met vier verschillende technieken die makkelijk te leren zijn. Het resultaat is een verrassend en fijn tjes ogende wenskaart die voor allerlei gelegenheden te gebruiken is. Start: dinsdag 11 februari t/m 11 maart van 14.00 tot 16.00 uur, prijs: E 31,- voor 5 lessen (incl. E 9,50). HEILOO - Na de drukke kerstperiode starten Mary Ooms en Diana Sprenkeling vanaf 18 februari weer een grote reeks workshops. Deze works hops worden 's avonds gegeven in wijk- vereniginggebouw De Ypsalon in Ypestein te Heiloo. Ook kunnen er workshops georganiseerd worden voor groepen vanaf tien personen, datum, tijdstip en thema kunnen dan in overleg worden vastgesteld. Deze workshops kunnen eventueel ook overdag of elders op locatie gegeven worden. Op 18 februari wordt er een staande vogel gemaakt, op 24 maart een kroon van gaas lood, met windlicht en droogbloemenkrans en op 25 maart een wandlamp van een ijzeren frame, kaasdoek, voile en prachtige droog bloemenkrans. Na deze workshops volgen alweer de paasworkshops, zo is er het hele jaar elke maand een diversiteit aan thema's. Bent u nieuwsgierig geworden of lijkt het u ook leuk een keer deel te nemen aan een workshop, dan kunt u contact opnemen met Diana Sprenkeling, tel. 072-5064637. U kunt dan de volledige folder aanvragen voor het jaar 2003. HEILOO - Het Nivon Heiloo zal eind januari/ begin februari 2003 bij vol doende belangstelling starten met twee nieuwe cursussen. De cursus Stroverwerken (binden en vlechten) zal op dinsdagmiddag plaats vinden van 13.30 tot 15.30 uur en staat o.l.v. docente Wybrich de Man. In vier veertiendaagse lessen leert u deze tech niek. De oorsprong van strofiguren vlechten ligt in een ver verleden. Naast traditionele strofiguren, kan er ook met stro creatief gewerkt worden. Door toepassing van de basistechnieken bin den en vlechten ontstaan zeer decora tieve figuren van tarwe- of roggestro. Kosten: E 22.45 excl. materiaal dat door de docente wordt verzorgd. Nivonleden genieten korting. De cursus Papier-Kunstknippen zal op maandagmorgen plaatsvinden van 9.30 tot 11.30 uur en staat o.l.v. docente Janna van Zuijlen, erkend docente van de Landelijke Knipvereniging. In zes veertiendaagse lessen leert u de basis technieken om tot een mooi kunstknip werk te komen. Zolang er papier bestaat is er in gesne den of geknipt. De kunst van het knip pen is in China ontstaan en via de weg van de zijde naar Europa gekomen. Vanaf de 17de eeuw werd dit ook beoe fend in Nederland. In de 18de eeuw kwam het papierknippen in de mode en in de 19de eeuw werd het een echte volkskunst. Er werden knipwerken gemaakt ter gelegenheid van geboorte of huwelijk. In de 20ste eeuw is de knipkunst in Nederland in opkomst gekomen. Knippen uit enkel en dubbelgevouwen papier met een klein papierknipschaar- tje is een fascinerende bezigheid die iedereen kan leren! Kosten: E 32.75, Nivönleden genieten korting. Voor opgave en informatie kunt u bel len met Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Astrid Oudhoff, tel. 5336259, b.g,g. tel. 5334576. ALKMAAR - Met ingang van het hui- De leerlingen van de TTO-klas zijn dige schooljaar (2002/2003) is de enthousiast getuige de reactie van o.s.g.Willem Blaeu in Alkmaar gestart Jolien Neefs: „Op de basisschool deden met TweeTalig Onderwijs (TTO). De wij ",,cf school biedt hiermee een volstrekt unieke opleiding aan omdat de dichtst bijzijnde TTO scholen in Noord Holland in Amsterdam en Haarlem zijn gevestigd. In navolging van zo'n 40 andere scholen in Nederland geeft de school middels deze vorm van onder wijs de leerlingen vanaf de brugklas een extra uitdaging door 50% van de lessen in het Engels aan te bieden. Het Europees Platform heeft de coördina tie voor alle deelnemende scholen in handen. Tien jaar geleden startten de eerste scholen hun TTO opleiding, waarbij leerlingen in de eerste driejaar de helft van de lessen in het Engels krijgen. Aardrijkskunde en Geschiedenis bij voorbeeld worden door de docenten in het Engels gegeven. De onderdompe ling van de leerlingen zorgt ervoor dat zij de taal spelenderwijs aanleren ter wijl uit onderzoek is gebleken dat dit niet ten koste gaat van hun vaardigheid in het Nederlands. De schroom om in een vreemde taal te praten valt al snel weg en via extra lessen van de docent Engels worden de foutjes die in het taalgebruik geslopen zijn hersteld. niet zoveel aan Engels en ik wist dus niet of ik wel goed genoeg zou zijn. Na drie maanden heb ik al heel veel geleerd en klets ik zelfs thuis al Engels." Ook een achterliggende reden om te kiezen voor de TTO afdeling van de school is de brugklasser Rob de Knegt (12) niet ontgaan: „M'n zus stu deert biologie en haar boeken zijn wel in het Engels." De coördinator van de TTO afdeling. Peter Vennik, onderschrijft dit: „Bij vele studierichtingen zijn de studenten aangewezen op Engelstalige boeken. Je kunt het met de overheersing van die taal eens zijn of niet maar in de praktijk heb je er wel mee te maken. Ik denk dat dit over een aantal jaren alleen maar zal toenemen". om met elkaar nog eens te praten over de eisen die worden verlangd en de redenen waarom een kind zich inschrijft. Dit voorkomt teleurstellin gen", aldus Vennik. „De opleiding biedt slimme leerlingen een extra uitdaging en zorgt ervoor dat ze niet onder hun niveau gaan presteren maar ze moeten niet alleen voor TTO kiezen omdat een vriendje of vriendinnetje dat ook toe vallig gaat doen". Over het niveau van de Vaardigheden van de docenten wordt gewaakt door een drietal 'native speakers', collega's die van huis uit Engelstalig zijn. Zij waren al aan de school verbonden en konden dus mooi worden ingezet. Leerlingen die een duidelijk VWO advies van de basisschool hebben gekregen en dat wordt onderschreven door een goede CITO toets kunnen zich opgeven voor de TTO afdeling. De leerlingen worden nog uitgenodigd voor een intake gesprek om vast te stel len of ze de juiste motivatie hebben om met TTO te starten. „Het is verstandig Daarnaast is de Universiteit van Nijmegen betrokken geweest bij de screening en opleiding van de Nederlandstalige docenten. Naast TTO is er vanzelfsprekend ook een reguliere VWO afdeling op de school. Belangstellenden kunnen zich in ver binding stellen met de school (P.Vennik, coördinator TTO) of een kijkje nemen op de website www.wil- lemblaeu.nl. Op 28 januari is er een speciale voorlichtingsavond over TTO in de school aan de Robonsbosweg 12 in Alkmaar. HEILOO - Anneke Hemelrijk geeft in de periode van januari tot en met april op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur speciale teken- en schildercursussen voor kinderen vanaf 8 jaar. In 12 lessen leren kinderen met perspectief, diepte en schaduwwerking te schilderen. Ze gaan zelf een schilderspalet maken en afwisselend op een grote en kleine ezel en op tekenborden schilderen. Voor informatie kunt u contact opnemen met: Anneke Hemelrijk, tel. 06- 15023543, of 072-5094308. De Hofdijk, Stichting de Hobbyfarm, Mariënstein 178-A, Heiloo HEILOO - Voor wie met een hoofd vol verhalen loopt maar niet eerder de kans vond om ze op te schrijven, voor wie altijd al heeft willen schrijven maar telkens vastliep, voor wie stapels papier heeft liggen maar aarzelt over de kwa liteit van het werk, kortom: voor al die genen is er nu een cursus verhalen schrijven. Door middel van gerichte opdrachten wordt er gewerkt aan stuk ken tekst. Deze teksten worden gebruikt om de basisprincipes van het schrijven te leren. Hoe werkt de mechaniek van een verhaal? Wat is de brandstof van de spanning? De levens adem van de personages? Hoe geef je inhoud waarde? Er wordt gekeken naar ieders stijl en mogelijkheden. Bovendien wordt het geschrevene voorzien van deskundige commentaar. De groep bestaat uit niet meer dan vijf personen zodat aandacht en persoonlijke begeleiding gewaar borgd is. Het resultaat? Een handpalm verhaal, een herinnering aan de juf frouw van de eerste klas, een herschre ven sprookje, een dialoog en vooral veel schrijfplezier. De cursus is bedoeld voor iedereen die van schrijven houdt en zich meer wil bekwamen in de tech nische aspecten. De begeleiding is in handen van Margreet Schouwenaar, professioneel schrijver en docente met jarenlange.ervaring op dit gebied. Voor inlichtingen en/of opgave kunt u na 17.00 uur bellen met tel. 072-5332418. HEILOO - Onlangs hield Magda Bakker een aantal workshops ten behoeve van de Stichting Orthopedische Hulpprojecten in de zaak van Frank van Burgsteden. De workshops werden door ongeveer 120 dames bezocht. Tijdens de workshops werd ook verteld over het werk dat de orthopeden (onder wie dr. J.H. Barentsz uit Heiloo) geheel belange loos in Kameroen doen. Na aftrek van materiaalkosten bleek dat de zes workshops het bedrag van E 3145,- hebben opgebracht. Dit bedrag is over handigd aan het bestuur van de Stichting dat Magda bedankte voor haar inzet en werk en Frank voor het ter beschikking stellen van zijn zaak. Voor meer informatie kunt u terecht bij: Stichting Orthopedische hulppro jecten, tel. 0223-521812. Ingezonden mededeling HEILOO - Het nieuwe jaar is weer begonnen met helaas voor velen onder ons de nodige extra feestkilo's. De weekbladen die voor het nieuwe jaar volstonden met de meest lekkere en vooral calorierijke recepten, staan nu vol met de allernieuwste crashdiëten. U wordt keihard met de neus op de feiten gedrukt. Wie wil niet even supersnel 10 kilo afvallen. Maar iedereen weet diep in zijn hart ook wel dat dit niet de oplossing is. Kilo's die er snel afgaan komen ook snel weer terug. En zo ont staat het beruchte jojo-effect. Beheer Slank-Klup werkt al 14 jaar vol gens een beproefde en succesvolle methode maar ook zij ervaren dat steeds meer cliënten te maken krijgen met het jojo-effect en de verslapping van de huid die het gevolg zijn van het gewichtsverlies. De Duitse universiteit in Frankfurt am Main heeft een pro duct ontwikkeld dat de doorbraak kan zijn in de strijd tegen het jojo-effect en de huidverslapping. Beheer Slank-Klup breidt haar nog immer succesvolle basis van gezond afslanken m.b.v. week- menu's uit met een nieuwe lijn waarin het nieuw ontwikkelde product wordt gecombineerd met gezonde voeding. Tijdens de wekelijkse bijeenkomsten kunt u zelf besluiten welke methoden voor u het beste werkt en kunt u eraan werken uw eetgedrag blijvend te veran deren. Analyseer wat en waarom u eet en pak de knelpunten aan. Ga vrijblijvend een kijkje nemen tij dens een klupuur: maandag om 19.15 uur in Ypsalon, De Hucht 4 of woens dag om 20.00 uur bij TCH, Zevenhuizerlaan 116 in Heiloo. Voor meer info kijk op www.slank-klup.nl. HEILOO - In januari en februari is de expositie van de kalligrafie werkgroep Toonbeeld in Castricum onder leiding van L. Elzinga te zien in het Trefpunt te Heiloo, Abraham du Bois-hof 2. HEILOO - Op woensdag 22 januari houdt de AVVH e.o. (Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo e.o.) een excursie naar Theater Tuschinski in Amsterdam. De rondleiding begint om 11.00 uur. Theater Tuschinski is thans geheel gerenoveerd. Men ziet de won deren van het in Jugendstil, Amsterdamse School en Art Deco uit gevoerde interieur met de schitterende fichtkoepels, rijke schilderingen en wandelgangen, maar ook de wonderlij ke Moorse en Japanse kamer. Inlichtingen bij Anneke Kager, (tussen 19.00 en 20.00 uur) tel. 072-5332935. ALKMAAR - Hartezorg de Hart patiënten N.H., regio Alkmaar, houdt samen met het Medisch Centrum Alkmaar (MCA) op zaterdag 25 janu ari een ochtend voor alle (ex-)hartpa- tiënten en hun naastën over 'plezier in bewegen, ook voor hartpatinten'. De bijeenkomst is van 10.00 tot 12.00 uur in het MCA Alkmaar. J. ter Woorst, fysiotherapeute van het MCA, vertelt in het eerste deel van de morgen over het nut van bewegen en hoe plezierig bewegen kan zijn voor hartpatiënten. Daarna is er ruimte om vragen te stel len. Het tweede deel van deze ochtend kun nen de deelnemers in een ongedwon gen sfeer praten met lotgenoten en ervaringen met elkaar uitwisselen. De patiëntenorganisatie zorgt verder voor allerlei documentatie over hart- en vaatziekten. De bijeenkomst is in de Pieter van Foreestzaal (huisnummer 015), die te bereiken is via de ingang aan de Metiusgracht. De toegang is gra tis. Als u deze ochtend wilt bijwonen, dan is het noodzakelijk om u van tevo ren aan te melden bij de balie van het MCA (huisnummer 037), tel. 072- 5483500.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8