Vereniging Buurtbus Heiloo zet puntjes op de i tijdens ledenvergadering Voor ieder wat wils op vlooienmarkt 't Vennewater VERKOOP n n0 seo t te Interessant concert van Nieuw Leven door internationale inbreng nu nóg lagere prijzen! Ondanks enkele tegenslagen in de afrondingsfase Om veiligheidsredenen verwijdert gemeente Heiloo 60 bomen NIEUWE VOORJAARSCOLLECTIES BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN V 68e jaargang no. 04 Slagerij Kramer Wegens verbouwing van de winkel in Heiloo tijdelijk verplaatst naar Heerenweg 201 v/h Makelaar Donkersloot RESTANTEN WINTEROPRUIMING Uw huis verkopen? ZEKERHEID (072)5351000 Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openinstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uurvrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 10 20 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exem plaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond- Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie- opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. 22 JANUARI 2003 SUKADELAPPENi kilo 5.99 GEPANEERDE SCHNITZELS 4 voor5.00 MAISKIP CORDON BLUE 4 voor5.00 ROOKWORST GRATIS PONDJE ZUURKOOL Mascotte Mode Stationsweg 85 1851 U Heiloo Mascotte Mode Geesterduin 54 1902 El Castricum Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl KIES VOOR Chrysalidocarpus lutescens, www.vanderborden.nl HEILOO - Woensdagavond hield de vereniging Buurtbus Heiloo haar algemene ledenvergadering. Uitgenodigd waren onder andere wethouder Opdam en alle toekomstige chauffeurs. De laatste groep stond centraal tijdens deze vergadering. Zij werden voorbereid op hun aanstaande functie middels een uitgebreid instructieboekje en de mogelijkheid tot het stel len van vragen aan de vier bestuursleden dhr. H.J.Holman (voorzitter), dhr. H.J.M. Fiolet (penningmeester), dhr. J. Haan (eerste coördinator) en dhr. J.M. Zwart (tweede coördinator). Voorzitter Hein Holman opende de in het werven van chauffeurs, door vergadering met een terugblik op de middel van flyers en publicaties in ontstaansgeschiedenis van de buurt bus, waarbij werd verteld dat het initi atief tot de buurtbus oorspronkelijk bij mevrouw Worm- de Moei vandaan komt, die destijds wethouder was met de portefeuille verkeer en vervoer. Daarna zijn enkele afgevaardigden van de ouderenbonden ANBO en KBO enthousiast aan de slag gegaan om de buurtbus in Heiloo te realise ren. Zoals u meerdere keren in de Uitkijkpost heeft kunnen lezen, is dat traject voorspoedig verlopen. Onder andere door de medewerking van de gemeente Heiloo, die ondersteunende taken in de vorm van het onderhande len met de provincie en vervoermaat schappij Connexxion voor haar reke ning heeft genomen, en natuurlijk door het bestuur van de buurtbus. Zij zijn vanaf het begin zeer actief geweest deze krant. Dit heeft vele reacties opgeleverd, waardoor het chauffeurs bestand van de buurtbus inmiddels een indrukwekkend aantal enthousi aste chauffeurs en chauffeuses bevat. Groot compliment Wethouder Opdam complimenteerde in zijn toespraak het bestuur met de door de grote inzet behaalde resulta ten en gaf aan blij verrast te zijn door het aantal aangemelde chauffeurs. Vooral het feit dat het bestuur, ondanks alle 'mitsen en maren' in het begin, heeft bewerkstelligd dat zowel provincie als Connexxion overstag ging, verdient volgens de wethouder een groot compliment. Aantal tegenslagen Het plan was logischerwijs om de buurtbus medio deze tijd te laten rij den. Lang zag het er naar uit dat dit ging lukken. Echter op de ledenverga dering bleek dat de vereniging de laat ste maanden een aantal tegenslagen heeft moeten incasseren. Zo vertelde Holman dat in november een aantal functiewisselingen binnen Connexxion heeft plaatsgevonden, waardoor con tactpersonen voor de vereniging niet langer beschikbaar waren. Dit verlies van vaste aanspreekpunten is het resultaat van een regeling van Connexxion, die inhoudt dat de buurt bus Heiloo voortaan onder Haarlem valt, in plaats van onder Alkmaar. Dat betekende concreet voor de vereniging dat de procedure van de bestelling van de bus werd vertraagd, waardoor de bus pas vorige week is besteld, zeven weken later dan gepland. Pas als de bus er is, wil Connexxion de andere procedures in gang zetten, zoals de keuring van de chauffeurs en de goed keuring van de door de vereniging uit gezette route. Als alle documenten door de verschillende partijen officieel zijn ondertekend, kan de buurtbus definitief gaan rijden. Positief karakter Ondanks deze tegenslagen had de bij eenkomst een positief karakter. Er werden voornamelijk puntjes op de i gezet, alhoewel er volgens bestuurslid Jan Haan altijd onverwachte zaken zijn die pas aan het licht komen als de bus daadwerkelijk gaat rijden. Gelukkig heeft hij ruime ervaring als chauffeur bij de buurtbus Bergen, waardoor hij de aangewezen persoon is om de aan staande chauffeurs te begeleiden. Ook heeft de buurtbus volgens het bestuur nog te kampen met bepaalde en tevens hardnekkige vooroordelen. Zo schij nen veel mensen te denken dat de buurtbus slechts bedoeld is voor senio ren, terwijl de buurtbus er voor ieder een is. Ook wordt het bestuur meer dan eens gebeld met de vraag of de buurtbus de passagiers van huis op komt halen. De buurtbus heeft echter vaste haltes, op een route die loopt van zorgcentrum Overkerck tot aan Eg- mond Binnen, en weer terug. Haltes zijn onder andere gepland in Ypestein, bedrijventerrein Oude Werf, Plan Oost en bij winkelhof 't Loo, zwembad 't Baafje, station Heiloo, het sportpark aan het Maalwater, winkelcentrum het Hoekstuk en vele andere locaties. De definitieve startdatum van de buurt bus kan dus nog niet worden bepaald, maar dat het een feestelijke opening wordt, mèt daarbij een bijzondere rol weggelegd voor de burgemeester, mogen we alvast wel verklappen. Het concept voor de route van de buurtbus Heiloo met de voorlopige haltes. Dit concept moet nog worden goedgekeurd door Connexxion. HEILOO - Na de storm in de maand oktober 2002 is, mede op basis van reacties van inwoners, geïnventari seerd welke bomen preventief verwij derd zouden moeten worden. Het college van burgemeester en wet houders heeft vervolgens besloten en zestigtal bomen preventief te verwijde ren. U moet dan denken aan bomen die deel uitmaken van een rij, waarvan bij de storm enkele bomen zijn omge waaid, zoals in de Laan van Zeeman, Slootenslaan, en de Ewisweg. Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, de heer C. Hartland, tel. 072-5356811. geldig t/m zaterdag IS januari Telefoon 5330991 HEILOO - „Het is nog een rommeltje hoor,verontschuldigt Jeroen Schermer zich als hij zijn nieuwe showroom voor badkamerinrichting laat zien. „Maar je kunt je er wel iets bij voorstellen, toch?" Dat lukt Wat er al staat in de showroom van De Stoof, ziet er namelijk fan tastisch uit. Badkamer accessoir es in nostalgische, landelijke Engelse sfeer, met een groot bad op pootjes, klassieke douche- en badkranen, een houten wastafel met porceleinen wasbak, grote lampen van melkglas en er staat zelfs een compleet toilet afgewerkt met gietij zeren siersteunen en een ouderwets metalen trekkoord. Samen met zijn vrouw Carla heeft hij sinds 16 jaar dit bedrijf in keuken- en wooninterieur aan de Oosterzij 12 in Heiloo, waar sinds kort dus ook het woord 'badkamer' aan toegevoegd kan worden. Jeroen begon ooit met het maken en repareren van grenen meubels, waar hij al snel een goede naam mee opbouwde. Containers vol werden destijds verscheept naar de VS, maar daar kwam abrupt een einde aan door golfoorlog. Omdat hij regelma tig de vraag kreeg of hij ook keukens wilde maken, besloot Jeroen zich in dat segment te specialiseren. Een beslissing waar hij geen dag spijt van heeft gehad. „Keukens ontwer pen, maken en uiteindelijk plaatsen is een prachtig vak. Door de combi natie van het vakmanschap van mij en onze tien medewerkers, met Carla's creativiteit, kunnen we eigen lijk elke wens van onze klant vervul len. Alles wordt bij ons in de werk plaats gemaakt, waardoor alle maten, kleuren, materialen, vormen, stijlen en extra accessoires kunnen worden geleverd. We hebben nog nooit 'nee' verkocht." Uitgebreid de tijd Juist doordat alles mogelijk is bij De Stoof, nemen Jeroen en Carla uitge breid de tijd om met hun klanten te praten. Zo'n eerste gesprek duurt al gauw een uur of twee, waarin alle wensen en voorkeuren worden besproken. „Daarbij moet je denken aan welke stijl men zoekt, wat de beschikbare ruimte is, welke functie de keuken gaat vervullen, en zelfs de verlichting en accessoires worden besproken. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 18S1 PZ Postbus 68, 1850AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. We hebben onze eige spuiterij in Heerhugowaard waardoor elke kleur mogelijk is. Het natuursteen voor de aanrechtbladen halen we bij een natuursteenhouwerij in Alkmaar, waardoor mensen ook op dat gebied een grote keuzemogelijkheid heb ben. Naar aanleiding van het hele wensenpakket gaan we de keuken tekenen en kan offerte worden gemaakt." Vervolgens wordt de complete keu ken door De Stoof geplaatst. „Wij meten op bij de klant en dan gaat één timmerman aan het werk met die specifieke keuken." Ook alle leidin gen en de elektriciteit worden op de juiste manier aangelegd, zodat u binnen enkele dagen uw droomkeu- ken in gebruik kunt nemen. Typisch De Stoof De Stoof heeft inmiddels een groot aantal vaste klanten heeft, die bij interieuraanpassingen feilloos de weg weten te vinden naar Jeroen en Carla. „Ons klantenbestand bestaat inmiddels uit zo'n 5500 adressen waar een typische De Stoof-keuken of -inrichting te vinden is. Het zijn over het algemeen 55-plussers of tweeverdieners, die hoge eisen stel len aan hun interieur. We bieden extra service aan, ook achteraf. We gaan hierin net even verder en doen altijd ietsje meer dan we hebben afgesproken om de keuken echt helemaal kant en klaar af te kunnen leveren. En mensen mogen altijd Een foto van het Oratoriumkoor tijdens het concert van vorig jaar. (eigen foto) komen kijken als we aan het werk zijn, ook dat schept vertrouwen." Complete badkamers Mensen die goed weten wat ze wil len, en een origineel interieur wen sen, kunnen vanaf heden dus ook bij De Stoof terecht voor de inrichting van hun badkamer. In de nieuwe showroom worden de badkamers van de Windsor Bathroom Company getoond, een vooraanstaand merk op het gebied van complete badkamers. Hier treft u een ruime keuze aan bla den, kranen, spoelbakken en acces soires. En natuurlijk zijn ook de badkamer- meubels weer van eigen makelij. De Stoof Oosterzij 12, Heiloo. Tel. 072- 5348836. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag, van 9.00 tot 16.00 uur. HEILOO - Het jaarlijkse concert van het Heilooër oratoriumkoor Nieuw Leven zal dit jaar plaatsvinden op vrij dag 7 februari. Ditmaal in een bijzon dere en zeer interessante uitvoering. Het programma omvat 2 werken van Antonio Caldara (1670-1736), te weten 'Missa dolorosa' en het 'Stabat Mater', alsmede het bekendere 'Gloria' van Antonio Vivaldi (1678-1741); werken uit de zogenoemde 'laat barok'. Een mooi en luisterrijk programma met vreugde en dramatiek. Maar het bijzondere zit niet zozeer in de uit te voeren werken, als wel in de uitvoe renden. Het oratoriumkoor wordt namelijk bijgestaan door een zeer internationaal gezelschap, dat gespeci aliseerd is in oude muziek. Het begeleidingsorkest is het Inter national Barok Orchestra The Hague, bestaande uit musici vanuit vele lan den, die zich op het Koninklijk Conservatorium in Den Haag hebben gespecialiseerd in de kunst van het spelen van oude muziek op oude instrumenten. De instrumenten die zij bespelen, zijn dan ook oude instru menten of replica's daarvan. Dat bete kent onder meer dat ook in de in die tijd geldende toonsoort wordt ge speeld. Het wordt dus muziek zoals het in die tijd moet hebben geklonken. Ook de solisten zijn van internationale herkomst, t.w. Eri Takahashi- sopraan (Japan), Hanna Kopra- alt (Zweden), Immo Schroder- tenor (Duitsland) en Pierre-Guy White- bas (VS). De conti- nuo-partij wordt verzorgd door Marcello Bussi (Argentinië). De alge hele leiding is in handen van Jan Herman Ploeg. Het concert wordt gegeven in de fraaie en akoestisch uitstekende Ter Coulsterkerk in Heiloo (Holleweg 111). Aanvang 20.00 uur. De toegangs prijs bedraagt in de voorverkoop E 15 (of E 14 voor CJP/65+). Aan de kerk zijn de prijzen E 16 resp. E 15 (CJP/65+). Voorverkoopadressen in Heiloo zijn: De Schrijverij, Heerenweg 140 (stationscentrum), Boekhandel Deutekom (winkelcentrum 't Loo), 't Hoekje, Hoekstuk 14 (winkelcentrum Het Hoekstuk). Ger Helder, De Sonneveld 148 (Ypestein). Voor telefonische voorverkoop kunt u terecht bij tel. 072-5334804 of 072- 5331310 Utf wm Carla en Jeroen nemen alle tijd voor hun klanten. Naast keukens op maat, kunt u sinds kort ook bij De Stoof terecht voor een complete badkamer. HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727. (Areca palm). Hoogte 110 cm, exclusief pot. Van 25,50 Geen reden tot zorg Er is volgens de gemeente geen reden tot zorg, want de bomen zijn niet breukgevaarlijk. Alle bomen waarover twijfel bestond, zijn in oktober meteen omgezaagd of de kroon is uitgekleed. Het voorstel tot preventief verwijde ren van enkele bomen is bedoeld om gevaar voor de toekomst uit te sluiten. Het college van burgemeester en wet houders wil het zekere voor het onze kere nemen. De in totaal zestig bomen zullen in de maand februari worden verwijderd. Woning- en bedrijfsmakelaardij Kennemerstraatweg 386 Tel. 072-535 10 00 1851 BK Heiloo Fax 072-532 05 33 Ter inzage De tekeningen met daarop aangeduid de locaties en bomen die worden ver wijderd liggen in het Informatie centrum in het gemeentehuis ter inza ge. U kunt daar iedere werkdag tussen 08.00 en 12.30 uur terecht en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Daar waar mogelijk worden bomen teruggezet. Dit gebeurt in overleg met omwonenden. HEILOO - Zondag was er een grote vlooienmarkt in sporthal 't Vennewater. De markt werd druk bezocht door antiekliefhebbers, curiosakenners, verzame laars, struiners en koopjesjagers. Er was voor ieder wat wils. Deze mevrouw heeft haar zinnen gezet op een aantal mokken: afdingen geblazen dus!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1