Coördinator vrijwilligers werk van start bij gemeente Effect nog steeds last van winterdepressie De Foresters komt sterk uit de winterstop Akersloter Ropa-Run Team nog lang niet verzadigd Ron Zwerver te gast bij volleybalvereniging Effect Succesvol weekend Dojo t Loo brieven UITKIJKPOST - 22 JANUARI 2003 - PAGINA 6 De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Tandartspraktij ken Cursus Grafische Technieken (Etsen) Damclub Heiloo Damesbridgeclub Saus Atout Tweedehands boekenmarkt Trefpunt Geslaagde, bijscholing vrijwilligers in het Trefpunt HSY Limmen nieuws SV Vredeburg Toernooi Eeséroek In de middag gingen een viertal judo ka's naar een toernooi in Hensbroek bij de judoclub Hensbroek Rens dé Jong zat in een poule tot 37 kg, Zijn eerste partij wist bij te winnen met een ippon* de tweede partij moest hij tegen een groen bander en ook deze wedstrijd won Rens met een ippon» Na winst in de derde partij werd hij eerste van zijn poule en moest in de kruisfinale aantreden, ook zijn eerste partij in de kruisfinale won hij met fraaie O uehi gaii Helaas verloor bij zijn laatste partij, maar werd ver diend tweede. Ttmo Lesterhuis bad meteen een zware wedstrijd in zijn eerste partij, zijn tegenstander was twee koppen groter en dus kon Timo het niet redden. Timo herstelde zich goed door zijn tweede en derde par tij te winnen, waardoor hij zich plaat se voor de kruisfinales. Zijn eerste wedstrijd in deze finales verloor hij helaas/in zijn strijd om de derde en vierde plaats begon hij goed kwam een Waza ari'voor maar verloor des ondanks toch en werd zodoende vierde, Richard Tol zat in het gewicht tot 45 kg samen met zijn clubgenoot Jan Guit, Richard won zijn eerste partij met een Koka. Zijn tweede partij wist Richard fé winnen met een Yuko, belaas verloor hij zijn derde partij met een Waza Ari. In zijn vierde partij moest hij tegen zijn clubgenoot Jan Guit, samen hebben zij in de dojo al heel wat al getraind. Jan Guit wist deze partij Te winnen met een houdgreep, zodat Richard net buiten de prijzen viel. Jan Guit had zijn eerste partij verloren binnen tien seconden, dit zat Jan niet lekker en hij won binnen tien seconden zijn tweede partij met een fraai Hari Goshi. Door zijn derde partij te ver liezen, maar de winst op zijn clubge noot bezorgde hem een fraaie derde plaats. KNAU-wedstrijden bij vierde bosloop AYC Uitslagen Heilooër Bridegeclub HEILOO - Om de gemeentelijke ondersteuning van vrijwilligerswerk in Heiloo goed te structureren, is per 1 januari een speciale coordinator vrij- willigersbeleid bij de gemeente van start gegaan. Uit onderzoek van adviesbureau Radar naar vrijwilligers werk in Heiloo is namelijk naar voren gekomen dat de organisaties niet goed weten wie ze bij de gemeente kunnen benaderen in het geval van vragen of verzoeken. De coördinator vrijwilli- gersbeleid gaat de organisaties dan ook onder meer op de hoogte brengen en houden van de mogelijkheden die de gemeente biedt om vrijwilligersor ganisaties te ondersteunen (bijvoor beeld subsidie, collectieve verzekerin gen en deskundigheidsbevordering). De doelstellingen van de coördinator vrijwilligersbeleid voor de komende periode tot en met 2004 zijn: - Versterken van het contact tussen gemeente en vrijwilligersorganisaties. - Bijstaan van vrijwilligersorganisaties door middel van informatie en onder steuning. - Opzetten van activiteiten op het ter rein van uitwisseling en deskundig heidsbevordering samen met vrijwilli gersorganisaties) - Het verhogen van de participatie van de inwoners van Heiloo aan het vrij willigerswerk, in het bijzonder de leef tijdscategorie 25 tot 45 jaar. - Het vergroten van de deskundigheid van vrijwilligers (organisaties) door het organiseren van themabijeenkom sten. Onderzoek Radar In het kader van. de Tijdelijke Stimuleringsregeling Vrijwilligerswerk van het Ministerie van VWS heeft de gemeente adviesbureau Radar gevraagd een onderzoek te verrichten om de wensen, behoeften en ervarin gen van de organisaties die met vrij willigers werken of volledig uit vrijwil ligers bestaan in kaart te brengen. Het onderzoek had als doel om het vrijwil ligerswerk in Heiloo in kaart te bren gen, de behoefte van vrijwilligersorga nisaties aan ondersteuning door de gemeente onder de loep te nemen en naar aanleiding van de resultaten nieuwe initiatieven te ontwikkelen ter versterking van het vrijwilligerswerk. Uit het genoemde onderzoek door adviesbureau Radar blijkt dat meer dan de helft van de organisaties tevre den is over het vrijwilligersbeleid van de gemeente Heiloo. Maar de gemeen te is wel wat onzichtbaar voor sommi ge organisaties. Over het algemeen In de Uitkijkpost van 14 januari jl. voert mevr. Wuijster-Schuddeboom een vurig pleidooi voor gezondheids zorg in de woonwijk. Hartverwarmend, zeker, maar het stuk is wel erg eenzijdig en ontbeert nuan cering. Na de perikelen rond de Vinkenbaan, voeren nu de buurtbewoners van de Burenweg en de Nicolaas Beetsweg actie om te voorkomen dat een groeps- praktijk voor tandartsen in hun wijk gesitueerd wordt. Ook in dit geval zijn de bewoners in een zeer laat stadium geïnformeerd over de plannen in hun buurt en nu de fase van de wettelijke inspraak ingegaan moet worden en de buurtbewoners, begrijpelijkerwijs, hun zorg tot uiting brengen, worden zij in de hoek gedrukt van querulanten en spelbedervers die een goede gezond heidszorg in de weg staan. Het realise ren van de bouwplannen betekent ech ter dat er een grote praktijk met de daarmee gepaard gaande verkeerstoe name geplaatst wordt in een wijk die hier infrastructureel absoluut niet op berekend is. De wegen ter plaatse zijn zeer smal, er zijn geen of zeer smalle stoepen en er is onvoldoende parkeer gelegenheid. Door de aanwezigheid van jonge gezinnen, basisscholen en een bejaardentehuis zijn er veel kwets bare mensen in het verkeer. Bovendien betekent het realiseren van de bouwplannen (vóór de Oude Pastorij en naast het woonhuis wat nu in aanbouw is), dat een beeldbepalend plantsoen in het centrum van Heiloo voor een belangrijk deel opgeofferd wordt voor bebouwing, in een buurt waar toch al weinig groen is (het is de bedoeling dat de weg naar en de par keerplaatsen bij het politiebureau ver legd worden, grotendeels ten koste van het huidige plantsoen en dat een aantal bomen verdwijnt). Daarbij komt dat er helemaal geen sprake is van een uitbreiding van tand artscapaciteit in Heiloo. Het gaat hier om de verhuizing van bestaande prak tijken, waarbij twee tandartsen uit Alkmaar komen, die, naar te verwach ten valt, hun patiënten mee zullen nemen. Natuurlijk is een goede gezondheids zorg belangrijk. Het mag echter niet zo zijn dat in het kader van de zorg het gezond verstand moet wijken. Een groepspraktijk met vier praktijkruim ten en acht behandelkamers midden in een woonwijk plaatsen, is vragen om problemen. Dat aan het belang van de buurtbewoners voorbijgegaan wordt en de plannen als het ware opgelegd worden, dat is onze zorg. Hopelijk heb ben de acties van de buurtbewoners tot gevolg, dat er gezamenlijk naar oplos singen gezocht wordt. Namens het buurtcomité Nic. Beets weg, Burenweg en omgeving Helma van Schenk Brill-Sikkens kan gezegd worden dat er voor vrijwil ligers veel zaken geregeld zijn. Uitzonderingen hierop zijn vrijwilli gerscontracten en een vrijwilligersbe- leidsplan. De organisaties hebben aan gegeven informatie en advies te kun nen gebruiken over concrete zaken zoals werving, beloningsstructuren, fondsenwerving, deskundigheidsbe vordering en collectieve verzekerin gen. Ook zouden de organisaties graag zien dat de gemeente zich in zou zet ten om het vrijwilligerswerk in Heiloo meer bekendheid te geven. Met de aanstelling van een coördinator vrij willigerswerk gaat de gemeente bovenstaande knelpunten aanpakken. Dit onderzoek heeft plaatsgevonden door middel van een schriftelijke enquête. In totaal zijn er 210 organisa ties in Heiloo, die met vrijwilligers werken, benaderd voor deelname aan het onderzoek. Ongeveer 100 organi saties hebben uiteindelijk aan het onderzoek meegewerkt. Het onder zoek is afgerond met een debat, waar bij zowel vertegenwoordigers van de gemeente als vertegenwoordigers van verschillende vrijwilligersorganisaties aanwezig waren. Tijdens dit debat zijn de resultaten van het onderzoek gepresenteerd en is samen met de aan wezige vrijwilligers gebrainstormd over mogelijke oplossingen voor de geconstateerde knelpunten. Er komt zeker een vervolg op dit geslaagde debat. Beleid Door de gemeente Heiloo worden verschillende instrumenten gehan teerd om het vrijwilligerswerk in het dorp te ondersteunen en te stimuleren zoals subsidie, een regeling voor des kundigheidsbevordering en de organi saties van een vrijwilligersmarkt. In de nota vrijwilligersbeleid 'Voor niets gaat de zon op' (mei 2001) staan onder andere een regionale vrijwilligersvaca- turebank, verzekeringen, de uitreiking van een lokaal compliment en een inventarisatie van het Heilooër vrij willigerswerk als uitgangspunt voor nieuw beleid aangegeven. Meer informatie Voor meer informatie over vrijwilli gerswerk kunt u contact opnemen met Gertia Warmenhoven, de coördinator vrijwilligersbeleid. Zij is op maandag, dinsdag en donderdag te bereiken op tel. 072-5356684. U kunt uw vragen over vrijwilligerswerk ook e-mailen naar info@heiloo.nl met als onder werp vrijwilligerswerk. HEILOO - Het Nivon Heiloo organi seert vanaf 19 februari een cursus gra fische technieken op de woensdag avond van 20.00 tot 22.00 uur. Deze cursus bestaat uit zes tweewekelijkse bijeenkomsten en vindt plaats in Het Open Huis te Heiloo onder deskundi ge begeleiding van docente Saskia Sengers. Grafiek wordt ook wel drukkunst genoemd. In de cursus worden het ont werpen, gutsen in linoleum, en in inkt en het afdrukken door middel van een drukpers. Het beeld ontstaat door een afdruk van een getekende voorstelling in een zinkplaat. Deze techniek wordt drogenaald genoemd en is een van de grafische technieken, die aan bod zal komen. Maar ook worden verschillen de andere grafische technieken behan delen, zoals monoprint, linoleumsnede en kartondruk. Nieuwe als zowel tradi tionele technieken komen hierbij aan bod. De cursus is geschikt voor beginners en gevorderden en kost E 32.75- voor Nivonleden krijgen reductie. Bij deze cursus komen nog extra materiaal- en basiskosten. U kunt zich opgeven bij het Nivon: Reina Mulder, tel. 072 5333127 of Astrid Oudhoff tel. 072 5336259, b.g.g. tel. 072 5334576. Voor meer informatie kunt u ook bellen met de docente Saskia Sengers, tel.072 5331837 HEILOO - Uitslagen onderlinge com petitie: F. Schouten - R Heyne 2-0, J. Kraakman - W. Solleveld 2-0, M. Out - C. v. Lieshout 2-0, M. Houtenbos - A. Valkering 0-2. Kopgroep: M. Out 19 uit 10, A. Valkering 19 uit 13 en M. Houtenbos 13 uit 12. Uitslagen Kennemerdamkring: Akersloot - Damclub Heiloo 10-13, Damclub Heiloo - D.D.D. 10-13. Na 3 wedstrijden hebben de resp. vere nigingen thans ieder 4 punten. HEILOO - De uitslag van de gespeel de wedstrijden op 15 januari bij dames bridgeclub Sans Atout zijn: A-lijn: 1. Schaffer, Mak 66,67, 2. Dolmans, Tuinstra 57,50, B-lijn: 1. Weekuuren, v.d. Vlies 62,50, 2. Hendrikse,Molen 57,92, C-lijn: 1. Groen,Boots 63,02,2./3. Otte/Heyne en Admiraal/Pilkes 55,73, D-lijn: 1. Blankendaal/Tuinstra 57,29, 2. Leeuwen/Koetsveld 55,73. HEILOO - Opnieuw kon Effect de neerwaartse spiraal niet doorbreken. In de uitwedstrijd tegen WSOV kon den de Heilooënaren geen grip op de wedstrijd krijgen zodat de thuisploeg met 3-1 zegevierde. In de eerste set liep het nog aardig aan Heiloose kant. De pass lag goed en de aanvallers scoorden regelmatig. Mede door het matige serveren van WSOV kon Effect een kleine voorsprong op het bord zetten. In de slotfase kwam de Helderse formatie er ook niet meer aan te pas, waardoor de set naar Effect ging. In de tweede set begon het verval in te zetten. WSOV kon te gemakkelijk punten scoren en aan Heiloose kant begon het op alle vlakken minder te gaan. Effect bleef nog redelijk in de wedstrijd, maar kwam aan het eind toch tekort. In de derde set ging het nog gelijk op met een kleine voor sprong voor de thuisploeg. In de slot fase van de set kwam de uitploeg er niet meer aan te pas. Effect nam in de vierde set nog wel de leiding, maar kon die niet vasthouden. Zodoende kon de thuisploeg over de bezoekers heen gaan en de wedstrijd winnen. Effect blijft hierdoor steken in een winterdepressie die voorlopig nog niet doorbroken kan worden. HEILOO - Op zaterdag 25 januari van 10.00 tot 13.00 uur is weer de bekende maandelijkse tweedehands boeken markt in het Trefpunt, aan het Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderen werk georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u eigenlijk wel kwijt wilt, kunt u deze door de Stichting Ouderenwerk laten ophalen, tel. 072-5331297. Zelf brengen naar 't Trefpunt kan.natuurlijk ook. HEILOO - Donderdag 16 januari kwamen maar liefst 40 vrijwilligers bij een in het Trefpunt ter gelegenheid van een themamiddag over depressie. Ouderenadviseur Margit Kooter had in samenspraak met het van Foreest Centrum het initiatief genomen voor deze middag. De uitvoering lag in han den van sociaal psychiatrisch verpleeg kundige dhr. Sikko Salverda. Vrijwilligers vanuit de Stichting Ouderenwerk, als ook vanuit de Unie van Vrijwilligers, het Rode Kruis en de Zonnebloem, waren aanwezig. Zij allen zijn immers degenen die frequent in aanraking komen met ouderen en veel signaleren. Hoe herken je depres sie, wat zijn behandelingsmethoden en bij wie kun je terecht wanneer je zaken signaleert. Al deze vragen zijn aan bod gekomen. Het was een levendige mid dag, er kwamen veel reacties uit de zaal en na afloop sprak menigeen zijn goedkeuring uit over de geboden informatie. HEILOO - Het was zondag alweer zeven weken geleden dat de elftallen van de Foresters hun laatste compe titiewedstrijden hadden gespeeld. Het is na zo'n voetballoze periode dan ook altijd afwachten hoe de teams er voor staan. Ondanks een reeks blessu res die de selectie van de Foresters teistert werd er toch met 4-2 van het hoger genoteerde Hoofddorp gewon nen. Zoals verwacht was de beginfase van beide kanten rommelig. De ploegen waren duidelijk op zoek naar de vaste patronen die nauwelijks te vinden waren. Veelvuldig en slordig balverlies was het gevolg. Hoofddorp dat graag met lange ballen de aanval zoekt had hier het minste last van. Niet dat het spel van de gasten er mooi uitzag, gevaarlijk was het bij tijd en wijle wel. Met name de snelle linksbuiten sticht te met zijn loopacties regelmatig ver warring in de rood witte defensie. Sterk optreden van keeper Nick van Aart voorkwam een vroege voor sprong voor de Hoofddorpers. De Foresters bleef moeite houden met het controleren van de wedstrijd maar wist zich gedurende de eerste helft toch wat kansjes te verschaffen. De beste was er voor spits Dennis Dijkhuis na vijfentwintig minuten spe len. Na een dieptebal van Jeroen Haanstra ontdeed hij zich van zijn directe tegenstander maar zijn schot ging rakelings voorlangs. Verder dan wat corners kwam de thuisploeg in de eerste helft niet meer. Toen iedereen zich met een gelijke ruststand verzoen de was het toch de Hoofddorpspits die de Foresters in de luren legde. Na wederom een dieptebal, afkomstig van de laatste man, passeerde hij in een vloeiende beweging de verder sterk spelende Maurice Stoffers en bood de inkomende middenvelder een niet te missen kans: 0-1. Na rust was er sprake van een geheel andere wedstrijd met kansen over en weer en een paar prachtige doelpun- ten. De gelijkmaker viel na tien minuten spelen en kwam wat gelukkig tot stand. De irritant leidende scheids rechter gaf de Hoofddorpers een vrije trap tegen op de rand van het straf schopgebied wegens praten. De ver woestende pegel die Tristan Ooms in gedachten had kwam er niet maar zijn schot verdween niettemin door dé muur en via de graaiende vingers van de doelman in het net: 1-1. Waar de thuisploeg sterker werd en meer en meer het spel begon te domi neren was het toch weer Hoofddorp dat de leiding nam. Na slordig uitver dedigen van Jan Baltus kapte een Hoofddorpmiddenvelder een Fore- stersverdediger uit en met een schitte rende boogbal vanaf twintig meter ver dween de bal over de kansloze keeper Nick van Aart. 1-2. In dezelfde minuut kwam de Foresters alweer langszij. Vanaf de aftrap ging de bal over meer dere schijven van voet tot voet en zon- LIMMEN - Na de klaverjasdrive ten bate van de jeugdvisclub Samen Beet gaat de visclub nu van start met de wintercompetitie. Deze bestaat uit 4 wedstrijden, welke allen in de winter maanden op het Stet worden gehou den. Er wordt gevist op aantal, ver plicht vissen met de vaste hengel en men moet op dezelfde stek blijven zit ten. De wedstrijden duren 1,5 uur, na afloop is er een kleine prijsuitreiking aan de waterkant. De vangst wordt na afloop geteld, dus een leefnet is ver plicht. De wedstrijden staan open voor leden van de HSV Limmen, jeugdle den van 12 jaar van Samen Beet (de vergunning van 2002 is nog geldig, dus leden van vorig jaar zijn welkom) en inwoners van Limmen die eens kennis willen maken met de visclub en in het bezit zijn van de landelijke sportvisak te. De wedstrijden staan gepland voor de zondagen 26 januari, 23 februari, 15 maart (met koffie en verloting in café de Uitkomst en 14 december (na afloop snert eten in de Lantaarn). Uiteraard onder voorbehoud van goed weer en geen ijs. Voor de eerste wedstrijd kunt u zich tot zaterdag 19.00 uur opge ven bij Peter van der Heijdt, Vinkenbaan 7, tel. 072-5051056. Plaatsloting is om 9.30 uur op de haven van het Stet, er wordt gevist, van 10.00 tot 11.30 uur. Inleg voor de wedstrijden is E 1,50 voor leden en E 2,- voor niet-leden. der dat er een Hoofddorp speler aan te pas was gekomen schoot Geert Koelman de gelijkmaker binnen. 2-2. Foresters trainer Edwin Veenstra besloot voor de winst te gaan en bracht de net van een blessure teruggekeerde Paul Farenhorst voor verdediger Walter Tromp. Het gevolg was dat de thuisploeg het middenveld in handen kreeg en steeds meer druk ging uitoe fenen op het doel van de tegenstander. Een kwartier voor tijd werd de Foresters hiervoor beloond. Een aan val over rechts kwam via de sterk spe lende Ralf Mulder terecht bij Niels Kok. Zijn als voorzet bedoelde bal zeil de over de verbouwereerde Hoofd dorpkeeper bij de tweede paal het doel in: 3-2. Het verzet van de gasten was hiermee gebroken en vijf minuten voor tijd was het Geert Koelman die op aangeven van Dennis Dijkhuis de beslissende goal binnen schoot. 4-2. Door deze overwinning heeft het team van trainer Edwin Veenstra zich stevi ger in de middenmoot weten te neste len. Volgende week staat de uitwed strijd tegen koploper Stormvogels Telstar op het programma en zullen alle zeilen bij gezet dienen te worden om een goed resultaat te behalen. Het tweede team moest het doen met maar liefst vijf invallers tegen het hoogge plaatste VVZ. Al na twee minuten kwamen de gasten door onachtzaam heid in de verdediging op een 0-1 voor sprong. Ondanks verwoedde pogingen lukte het de thuisploeg niet de gelijkmaker op het scorebord te zetten en gingen de gasten met drie punten naar huis. LIMMEN - Schaakvereniging Vrede burg speelde vrijdag 17 januari ronde 15 van de interne competitie. De top speelde deze avond tegen de subtop en vergrootte de afstand met uitzon dering van J. Admiraal die compleet de tijd vergat. Hij ging daardoor door zijn vlag in een gewonnen stand tegen R. vd Storm, een uitslag die goed was voor de spanning in de top van de ranglijst. B. Stolp en P. vd Heijdt voch ten een spannende strijd uit waarbij Stolp uiteindelijk iets meer druk uit voerde waaronder van de Heijdt bezweek. M. Voorwalt was gauw klaar met S. Sofan. Uitslagen: Groep A. R. vd Storm- J. Admiraal 1-0, K. Kramer- J. Levering 1- 0, B. Stolp- P. vd Heijdt 1-0, G. Hafkamp- R. Termes 1-0, H. Ebels- G. de Graaf 1- 0, D. Keijzer- M. Sturk 0-1, B. van Diermen- J. de Graaf 0-1, K. Aafjes- B. Kerkhof 0-1, G. Pouw- T. Castelein 1-0, C. Pepping- D. Aafjes 0-1, B. Blekemolen- H. Levering 0-1, N. Pepping- E. van Duin 0-1, M. van Rees- E. Mooij 0-1, M. Voorwalt- S. Sofan 1-0, J. Duin- J. Levering jr 1-0. Groep B. Mike Krom- Nutte van Belzen 1-0, Wouter Mijnsbergen- Menno Koot remise, Vince Kaandorp- Irene Klaver 1-0, Thijs Beentjes- Laura Aafjes 1-0, Alex Zwart- Micha van Buuren 1-0, Fabienne Mijnsbergen-Djurre Bismeyer remise. AKERSLOOT - De Ropa Runners van het Team 'Iiyama Monitors' uit Akersloot bereidt zich alweer enkele maanden voor op de twaalfde editie van de Rotterdam-Parijs loop. De trouwe lezers van dit blad kunnen middels de vele publicaties al aardig op de hoogte zijn van dit evenement. Voor de lezers die nu voor het eerst van dit medium op de hoogte gesteld worden even een korte toelichting: Ropa-Run betekent een loodzware estafetteloop van Rotterdam naar Parijs over 520 kilometer waar maxi maal acht lopers en/öf loopsters per team aan deel mogen nemen. Deze lopers mogen tijdens de Run worden ondersteund door maximaal twee fiet sers en een begeleidend voertuig. Door middel van steunpunten onderweg worden deze begeleiders gewisseld en de lopers voorzien van de hoog nodige verzorging en foerage. Het belangrijk ste doel van dit evenement is dat elk team zoveel mogelijk euro's inzamelt voor ongeneselijke kankerpatiënten onder het motto; 'Geen dagen toevoe gen aan het leven, maar leven toevoe gen aan de dagen'. Dit hele team, bestaande uit 28 leden, HEILOO - Maandagavond was prof-volleyballer Ron Zwerver te gast bij volleybalver eniging Effect in sporthal 't Vennewater. Van 20.00 tot 21.00 uur leerde hij de vele vol leyballiefhebbers alle fijne kneepjes van de volleybalsport in zijn clinic, (foto: MSP) HEILOO - Afgelopen zaterdag moest de combinatie van Dójö 't Loo/ Balance aatreden voor de derde ronde van de West Friese Judo Kompetitie in Hensbroek. De tegen standers waren judoclub Hensbroek en het team van Karei Gietelink. Er werd begonnen tegen judoclub Hensbroek. Doordat Bernd Winkel- beiner en Hugo van Steeg er niet waren moest er door eoacb Sebastiaan Gerber worden geseho ven tn de gewichten» Renato Turelli moest de spits afbijten, maar won overtuigend zijn partij met een ippon. Hierna wonnen achtereenvol gens de gebroeders Dirkson hun par tijen met een vol punt, toen was het de beurt aan de invaller Jasper Corts ook hij won zijn partij met een vol punt. Pim Schuit moest met zijn 58 kg mee doen in het gewicht van 66 kg en hij wist zijn partö te winnen met een koka, Noman Kortwijk die ook een gewichtklasse zwaarder stond ver loor zijn partij doordat hij te veel met de scheidsrechter bezig was in plaats van met zijn tegenstander. Matthijs van Vliet won zijn partij met een Waza Ari en Gerben van de Berg won zijn partij met een ippon. Maarten Huisman de invaller voor Hugo van Steeg hoefde zich niet in te spannen omdat hij geen tegenstander had en kreeg de 10 punten cadeau. Ook Niels Boerman die maar liefst 10 kg is afgevallen eu toch in het gewicht boven de 90 kg stond inge deeld kreeg de 10 punten cadeau, De einduitslag werd 18 matchpunten en 77 judopunten voor de combinatie DojoT Loo/Balance, De volgende wedstrijd tegen het team van Karei Gietelink was bepalend wie er na deze ronde op de eerste plaats zou staan. Renato Turelli kwam een Waza Ari voor maar werd door de scheids rechte*: bestolen en verloor zijn par tij, Marlijn Dirkson wist zijn partij te winnen door de rust te bewaren. Niels Dirkson won zijn partij met een Waza Ari, maar Jasper Corts moest zijn meerdere erkennen in zijn tegen stander» Pim Schuit wist in een zwaar bekochten wedstrijd zijn Yuko voor sprong veilig te stellen, Noman kon geen potten breken tegen zijn tegen stander en verloor vrij kansloos. Matthijs van Vliet won zijn partij met een Ippon, maar Gerben van de Berg en Maarten Huisman konden geen punten behalen. De mooiste partij werd door Niels Boerman afgwerkt, Niels die maar liefst 12 kg lichter was als zijn tegen stander wFst zijn tegenstander in een houdgreep te krijgen en te winnen met ippon. De einduitslag was 10 matchpunten en 52 judopunten voor de combinatie Dojo 't Loo/Balance en 10 matehpunten en 55 judopunten voor het team van Karei Gietelink. Gele bandentoernooi Op zondag werd in Alkmaar bij de judoclub Randers de Geus hét 26e Gele banden toernooi gehouden, Dojo 't Loo had zich ingeschreven met een 10 tal judoka's» Maarten de Haan kwam uit in het gewicht tot 34 kg, zijn eerste partij verloor hij door een golden score en ook zijn tweede partij verloor hij helaas.Maarten her- Stelde zich goed en won vervolgens zijn derde, vierde en vijfde partij met een ippon en werd niet dit resultaat tweede. Menno Tol zat in de gewichtsklasse tot 28 kg, zijn eerste wedstrijd verloor hij met een ippon, maar zijn tweede wist hij te winnen met een ippon. Zijn derde partij ver loor hij helaas, maar zijn vierde partij wist hij weer te winnen met een ippon, door zijn vijfde en zesde partij te verliezen viel hij buiten de prijzen. Jasper Henselmans wist zijn eerste wedstrijd in het gewicht tot 37 kg door een golden score te winnen, zijn tweede partij verloor hij helaas met een koka.Zijn derde, vierde» vijfde en zesde wedstrijd wist bij allemaal met een ippon te winnen en werd met dit resultaat fraai eerste. Thijs Lesterhuis zat in de andere poule tot 37 kg, zijn eerste partij won hij met een ippon, ook zijn tweede én derde en vierde .partij Wist hij met een ippon te win nen. Heiaas verloor hij om de derde plaats van zijn clubgenoot Jasper en viel Thijs net buiten de prijzen. Karen Guit wist baar eerste partij in hei gewicht tot 31 kg helaas niet te winnen èn ook haar tweede partij verloor zij helaas. Toch wist zij zich goed te herstellen en won haar derd en vierde partij* waardoor zij toch een fraaie derde plaats haalde. Kars Zoon verloor in het gewicht tot 31 kg zijn eerste wedstrijd met een ippon, maat door winst in de-tweede wed strijd met een O soto gari kon hij zich nog in de prijzen judoën» Helaas ver loor bij zijn derde wedstrijd met een koka, maar door zijn vierde, vijfde en zesde partij allemaal met een ippon te winnen werd bij fraai derde. Karen Stevenson heeft het afgelopen seizoen bijna overal de eerste plaats weg gehaald, haar eerste partij won zij met een ippon. Door winst in de tweede en derde wedstrijd werd zij ook op dit toernooi eerste. Martin Brouwer zat in het gewicht tot 37 kg* zijn eerste wedstrijd ver loor hij beiaas en ook zijn tweede partij verloor hij, door winst in zijn derde partij wist hij toch nog een mooie derde plaats te halen. Rick Klaver wist helaas geen een partij te winnen, daar in tegen deed Joris Molenaar het beter* deze jongen deed voor bet eerst mee aan een toemooLZijn eerste partij won hij met een ippon, maar zijn tweede par tij verloor hij met hetzelfde resultaat» Door zijn derde en vierde en vijfde wedstrijd ie winnen met een ippon, werd hij op zijn eerste toernooi twee de, Een fraai resultaat voor trainer en begeleider Sander Groefsema. heeft zich ten doel gesteld om door middel van deze sportieve prestatie zoveel mogelijk sponsoren enthousiast te maken om een zo groot mogelijke financiële bijdrage te kunnen leveren aan het gestelde doel. Naast dit team worden door diverse mensen hand- en spandiensten ver richt, wat betekent dat een heleboel mensen uit vooral Akersloot dit team ondersteunen en zorgen dat alle gestel de doelen weer zo goed mogelijk behaald worden. De hoofdsponsor van vorig jaar heeft te kennen gegeven dat zij weer als hoofd sponsor voor Ropa-Run 2003 wil ope reren. Dit bedrijf, wat gespecialiseerd is in hoogwaardige kwalitatieve beeld schermen, toont hiermee haar vertrou wen in het Akersloter team en onder steunt daarmee financieel de door de Ropa-Run stichting gestelde doelen. Klaverjasdrive Het team organiseert ook allerlei eve nementen, waaronder een klaverjas drive. Deze zal gehouden worden op vrijdag 24 januari, om 20.30 uur in de kantine van de voetbalvereniging Meervogels '31 aan de Bosweg te Akersloot. U kunt vanaf 19.30 uur inschrijven voor E 3,50 per persoon. Tevens wordt in de pauze van deze kla- verjasavond een grote loterij gehou den waar ook weer hele mooie prijzen zijn te verkrijgen. Op deze manier draagt ook deze vereniging haar steen tje bij aan het goede doel. Sportploeg 2003 Het Ropa Run team van Akersloot is binnen de gemeente Castricum gekozen tot sportploeg van het jaar 2002. Het team heeft besloten om de daarbij beho rende prijs, een hele grote mand met levensmiddelen, beschikbaar te stellen als prijs voor deze klaveijasavond. CASTRICUM - Op de laatste zondag van januari wordt de vierde bosloop van AV Castricum gehouden. Bij deze loop zijn er weer KNAU-wedstrijden, voor de mannen over tien Engelse mijl en voor de vrouwen over tien kilome ter. Dit betekent dat er op die afstan den aantrekkelijke geldprijzen zijn te verdienen. Bij de vorige boslopen ein digden er bij de vrouwen enkele sterke regionale loopsters steeds hoog: Truus Piels uit Monnickendam, Gerda Groen uit Castricum en Monique Arkenbout uit Limmen. De strijd bij de mannen leverde ook verschillende toppers op: Chris de Lie van AVC, Raymond Blok van Trias en Dick van de Broek uit Soest. Behalve wedstrijdlopers kunnen er aan de 16,1 kilometer en de 10,7 kilo meter ook recreanten meedoen. Daarnaast is er ook een parcours van 4 kilometer uitgezet. De jeugd kan afhankelijk van de leeftijd op de 2,3 kilometer en de 4 kilometer punten verdienen voor de cupklassementen. Nadat er drie boslopen zijn geweest, hebben enkele lopers al een serieuze claim op een plaats in de top drie gelegd, maar de eindoverwinning staat in alle gevallen nog open. Dit maakt de strijd bij de jeugdige lopers, die toch al iedere keer met veel enthousiasme aan de start verschijnen, des te spannender. Alle afstanden lopen door het mooie Noord-Hollandse duinreservaat, over goed beloopbare bospaden en enkele stukken verharde weg. Op de recrean tenafstanden worden er bij de mannen en de vrouwen dagklassementen met de nummers één, twee en drie opge maakt. Voor de juniorencup (geboor tejaren 1988 tot en met 1991) wordt de afstand van 4 kilometer gelopen. De minicup (geboortejaren 1995 en later) en de pupillencup (geboortejaren 1992 tot en met 1994) gaan over een afstand van 2,3 kilometer. De dagklassemen ten voor de jeugd worden over dezelf de categorieën opgemaakt. De start en finish van alle afstanden zijn op sportpark De Duinloper van AVC. De deelnemers aan de 2,3 km en de 4 km starten om 10.15 uur. Om 10.45 uur vertrekken de lopers voor de 10 km en de 16,1 km. Vanaf 9.15 uur kan op De Duinloper worden inge schreven. Het inschrijfgeld inclusief herinnering bedraagt voor de 16,1 km E 6,- (of E 4,50 zonder herinnering), voor de 10,7 km E 5,50 (E 4,- zonder) en voor de 4 km voor senioren E 4,50 (E 3,- zon der). De deelnemers aan de jeugd- lopen betalen E 3,- en krijgen allemaal een herinnering. Parkeergelegenheid is er 400 meter voorbij het sportpark, tegenover de ingang van camping Bakkum. Voor verdere inlichtingen: Ruud Geutskens, tel. 0251-650575 of bosloop@avcastri- cum.nl. HEILOO - De uitslagen van dinsdag 14 januari zijn: A-lijn: Olgers-Breeman 60.80, v.d. Mark-Ribberink 60.40. B- lijn: Geerling-Mertens 55.70, Pin- Visser 55.20. Donderdag 16 januari: A-lijn: Huting- Arnold 57.50, B-lijn: Haan-v. Loon 58.80, Muller -Mutsaets 55.80. C-lijn: fam. Kuyper 57.90, fam. De Winter 57.50. D-lijn: fam. Soeters 63.90, Heins- Oei 59.00.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 6