Wegwerkzaamheden rond het Kooimeerplein Max van Egmond te horen tijdens concert in Witte Kerk Jeugdtheater Heiloo speelt 'Fuizt' 4 Derde wedstrijdavond bij Fotoclub DEFA m Oproep Gastouders voor Poolse kinderen Nobody's Home in La Strada Film en Basedance voor groep acht bij Tendenz Jazzhappening met Bounce UITKIJKPOST - 22 JANUARI 2003 - PAGINA 8 Bestuurder onder invloed vliegt uit bocht Gevonden voorwerpen Ijsbaan Heiloo Dierenbescherming Volksdansen zoekt uitbreiding P.. LIT IE 4 Inloopochtend Peuterspeelzaal Plan-Oost PINO Activiteit Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo Ypsalon presenteert: digeridoo en klankschalenhealing Instrumentenparade bij muziek- en dansschool Heiloo Snelheidscontrole Politieberichten Heiloo Expositie van Agatha Bekkers HEILOO - Zaterdag 18 januari 2003. Een 42-jarige automobilist uit Uitgeest vloog omstreeks 22.15 uur met zijn auto uit de bocht op de Kanaalweg. Ter hoogte van de betoncentrale reed hij de markeringshekken in reed hij ver volgens een lantaarnpaal omver. De auto ging over de kop en landde op zijn dak. De bestuurder raakte niet gewond. De oorzaak van de aanrijding werd de politie snel duidelijk: de bestuurder blies 630 ug/1. Zijn auto raakte total loss. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. HEILOO - Aan een korte schaatsperi- ode (van 10 tot en met 12 januari) is weer een einde gekomen. Vele honder den schaatsliefhebbers konden over dag en 's avonds weer genieten op de prachtig gelegen baan in het bos. Ook deze keer zijn er weer shawls, wanten, mutsen, enzovoorts blijven lig gen. Op donderdag 23 januari is er van 14.00 tot 16.00 uur gelegenheid om uw spullen op te halen in de kantine van de ijsbaan. REGIO - Van augustus 2002 tot augustus 2003 wordt op en rond de ring Alkmaar aan de weg gewerkt. De eerstkomende werkzaamheden zijn van vrij dag 17 januari 2003 20.00 uur tot dinsdag 21 januari 200316.00 uur. Dan is de ring Alkmaar van het Kooimeerplein tot het kruispunt Bestevaerstraat (zuidelijke rijbaan) afgesloten. Rijkswaterstaat werkt tijdens de afsluitingen aan de nieuwe Bypass A9/N242. Het verkeer moet rekening houden met vertraging. Omrijden De omleidingen staan aangegeven op de bekende gele borden: - Verkeer van Heiloo/Egmond/Bergen (N9) naar Heerhugowaard/Hoorn (N242) kan het beste rijden via de Martin Luther Kingweg (N9) en de ring Alkmaar Noord (Huiswaarder- weg - Nollenweg). - Verkeer van Alkmaar centrum naar Bestevaerstraat/Heerhugowaard kan het beste rijden via de Koelmalaan. Verkeer van Haarlem (A9) naar Alkmaar-Centrum kan gewoon via het Kooimeerplein rijden. Ook is de ring open van het kruispunt Bestevaer- straat tot het Kooimeerplein (noorde lijke rijbaan). Vanaf vrijdag 17 januari 2003 20.00 uur is de nieuwe bypass A9/N242 open voor verkeer van Haarlem (A9) naar Heerhugowaard/ Hoorn (N242). Betere doorstroming naar A9 Het doorgaande verkeer van en naar de A9 maakt tot nu toe voor alle rich tingen gebruik van het Kooimeerplein. De verwachting is bovendien dat het verkeer zal toenemen door de uitbrei ding van het HAL-gebied (Heer hugowaard, Alkmaar, Langedijk) met 15.000 woningen. Dit leidt steeds vaker tot files. De nieuwe verbindings weg zorgt voor een betere doorstro ming van en naar de A9. Ook neemt hierdoor de drukte op het Kooimeerplein af. De weggebruikers van Heerhugowaard naar Haarlem en omgekeerd, rijden niet meer over het Kooimeerplein. Vanaf 4 februari 2003 06.00 uur kan het verkeer tussen Heerhugowaard en Haarlem in beide richtingen gebruik maken van de nieu we Bypass. Komende werkzaamheden Rijkswaterstaat sluit in het weekend van vrijdag 31 januari 2003 20.00 uur tot maandag 3 februari 2003 06.00 uur de Ring Alkmaar af, van het kruispunt Bestevaerstraat tot het Kooimeer plein. Meer informatie volgt een week voor deze tweede afsluiting. Voor meer informatie kunt u het gratis nummer van Rijkswaterstaat bellen, 0800-weginfo of 0800 - 9344 636 of kij ken op teletekstpagina 730 en 731. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5090234, info@knaagdierencentrum.nl en www.knaagdierencentrum.nl Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Vermist Vrij donkere schildpadlapjespoes met iets wit, 17 jr, Haesackerlaan, Heiloo. Rode poes, wit onder de kin, witte buik en poten, 14 jr, Julianalaan, Akersloot. Lapjesschildpadpoes met witte vlooi enband, 4 jr, Fluitekruidpad, Aker sloot. Witte gec. Kater met donkercyperse vlekken en zwart bandje met penning, 1 jr. Vinkenbaan, mogelijk op zoek naar oude adres Sandecamplaan, Heiloo. HEILOO - Volksdansgroep De Wisselpas danst met twee groepen op vrijdagochtend in het Open Huis. De eerste groep danst van 9.30 tot 11.00 uur en de tweede groep van 10.30 tot 12.00 uur. Vooral voor deze tweede groep zoekt de vereniging enkele nieuwe leden, Mensen die al eerder gedanst hebben en dus wat gevorderd zijn en die het fijn vinden om in een gezellige vrolijke sfeer met elkaar te dansen. De groep wordt geleid door Marianne Knip, die een voortdurend nieuw en modern repertoire aanbiedt. Niet alleen dansen uit de Balkanlanden, maar ook country line- dance en square dance. Komen de begrippen 'jemeniet' of 'majempas' u bekend voor en wilt u graag dansen in een niet te snel tempo, neem dan contact op met Gertie Cops, tel. 072-5334215. BERICHTEN HEILOO - Het derde concert in de winterconcertserie op zondag 26 janu ari in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) belooft weer een juweeltje te worden. Zowel wat betreft de uitvoerenden als het ten gehore te brengen programma. Uitvoerenden zijn de vocalisten Max van Egmond (bas) en Eri Takahashi (sopraan), die worden begeleid door Yoshi Kazama (continuo/orgel, Mario Konaka (viool), Cassandra Luckhardt (cello) en Molly Marsh (hobo). Max van Egmond -vooral voor de ouderen een bekende en beroemde naam- heeft zowel nationaal als inter nationaal zijn sporen verdiend. Eri Takahashi uit Japan is leerling van Max van Egmond en een zeer talent volle sopraan. De laatste tijd zingt zij vooral op diverse podia in Japan (o.m. Tokio en Osaka). Ook Yoshi Kazama (vooraanstaand organist met concer ten in heel Europa en regelmatig te horen op de Nederlandse klassieke radiozender) en Mario Konaka (op 3 jarige leeftijd al met vioolstudie begonnen) komen uit Japan. De cel liste Cassandra Luckhardt komt uit de Verenigde Staten en speelt momenteel regelmatig met het Amsterdams Barokorkest. Molly Marsh studeerde barokhobo in Londen en maakte onder meer. deel uit van het Europees Barok Orkest. HEILOO - Jeugdtheater Heiloo is een muziektheatergroep voor jongeren tus sen de 13 en 18 jaar. Doelstelling is door middel van zang- dans- en acteerlessen een keer per jaar tot de uitvoering van een productie te komen. Om bij het Jeugdtheater te kunnen komen worden er ieder jaar audities gehouden. Audities De komende audities zijn op zaterdag 16 februari. Aanmeldingen daarvoor kunnen gedaan worden tot 10 februari bij Marja Schoonheym, tel. 072- 5152346. Kinderen kunnen auditie doen als ze in het nieuwe productie jaar 13 zijn of worden of al in de brug klas zitten. Theatercursus Op 8 maart start Jeugdtheater Heiloo weer een theatercursus voor kinderen uit groep 7/8 van de basisschool. Een greep uit de lessen: acteren, mime, spe len op en met muziek, het maken van een toneelstukje aan de hand van een bekend verhaal. De cursus bestaat uit 10 lessen op de zaterdagmorgen in OBS de Springsc hans, locatie Centrum. Voor informatie kunt u bel len Marja 5152346. Schoonheym, tel. 072- Fuizt Fuizt wil graag leren toveren. Een keer per maand komen hij en zijn vrienden bij elkaar voor een speciale tover- avond. Dit keer vieren ze dat ze pre cies 1 jaar als 'tover'vrienden bij elkaar zijn en geven ze elkaar kadootjes. Fado geeft Fuizt een prachtige amulet, die over bijzondere krachten beschikt. Fuizt raakt helemaal in de ban van de amulet en van Fado. Als Fado hem uitnodigt om mee te gaan naar haar wereld, waar toveren een koud kunstje is, hoeft Fuizt daar niet lang over na te denken. Maar: Niets voor niets. Fado wil daar ook wat voor terug. Het kan Fuitz niet schelen wat hij ervoor moet doen. Hij Het programma bevat werken van H. Schütz, D Buxtehude, N. Bruhns, G Ph Telemann en J S Bach (o.m. cantate 158 'Der Friede sei mit dir'). Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt E 8, E 7 voor 65+, 13- en CJPers. Kaarten kunnen telefonisch worden gereserveerd via 072-5334804 en 5335852. Daarnaast kan worden gereserveerd voor het concertdiner (toegangsbewijs voor concert en aansluitend een exclu sief 3-gangenmenu in restaurant 'de Loocatie' tegenover de Witte Kerk). De prijs voor dit arrangement bedraagt E 25. Reservering hiervoor uitsluitend via 072-5334804. De beroemde vocalist Max van Egmond is te beluisteren tijdens het derde concert in de winterconcertserie in de Witte Kerk van Heiloo. HEILOO - Na een paar weken van relatieve rust met daarin alleen de Nieuwjaarsviering kon afgelopen vrijdag het echte werk weer beginnen voor DEFA. wil, nee hij moet en zal net zo goed leren toveren als Fado. In de wereld van Fado maakt hij kennis met haar volk. Een vreemde mengelmoes van onder andere Horken. Optipessen,en Rolrompen. Zonder dat hij het zelf in de gaten heeft verdandert Fuitz. Zelfs Jalda kan hem niet meer bereiken. Zal Fuizt ooit nog terug willen naar zijn eigen wereld? Of zal hij voor eeuwig en altijd in de wereld van Fado blijven? 'Fuizt' is een spannenden toverachtige familie-voorstelling. Als je wilt weten hoe het met Fuizt afloopt kom dan op 1 of 2 februari naar Theater De Beun, Heiloo, tel. 072-5333156. Tijden van de voorstellingen: zaterdag 1 februari 15.15 uur en 20.15 uur. Zondag 2 februari 12.15 uur en 15.15 uur. Entree 6 euro voor volwassenen, kinderen tot en met 12 jaar CJP/65+ 5 euro. Openingstijden van de kassa: maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur. Wedstrijdleider Ton Glorie had Cees Bijl en Elly Valkering uitgenodigd om te komen jureren. Beiden zijn lid van De Muggen, een fotoclub die vooral in het verleden met baanbrekend foto werk naar buiten trad. Zij werden deze avond geconfronteerd met een grote variatie aan onderwerpen en genoten vooral van de reacties uit de zaal. Bij de dia's saaie, maar ook een aantal spannende beelden, waarbij een sand- wichdia van Cor Oorthuijsen, een inte rieur van een oude kapperzaak van Natascha Hoorn en een strandopname van Henk Honhof in positieve zin opvielen. Een door Theo van Gend subtiel gefotografeerde boomstronk op het strand pakte de eerste prijs. Bij de foto's doet de digitale fotografie steeds meer zijn intrede. Ab Baart pre senteerde een op acquarelpapier afge drukt zeegezicht, Chris van der Kroef had zich gewaagd aan een ingekleurde zwart/wit foto, terwijl Jos Glorie wede rom een keer vroeg opgestaan was om een hert fotografisch vast te leggen. Cor Oorthuijsen presenteerde een tweeluik van een gitarist. Armando Jongejan is een van de weinigen die zelf afgedrukt zwart/wit werk in de wedstrijd brengt en hiermee de eerste prijs in de wacht sleepte. De nieuwe leden Simone en Henri Genet deden voor het eerst aan de wedstrijd mee. Nadere info over DEFA: Cor Oorthuijsen, 072 506 5950 HEILOO - Op woensdagochtend 29 januari organiseert Peuterspeelzaal Pino een inloopochtend. Van 10.00 tot 11.00 uur kunnen nieuwsgierige ouders mét hun kinderen in de leeftijd van 2 tot 2,5 jaar een kijkje komen nemen in het gloednieuwe lokaal aan de J.P. Hasebroekweg 21 te Heiloo (naast de Benedictusschool). De kinderen kunnen naar hartelust spelen, terwijl de ouders onder het genot van een kopje koffie en een lek kernij kennis kunnen maken met de leidsters. Natuurlijk is er voor de kin deren ook limonade en iets lekkers. Peuterspeelzaal Pino biedt in Plan Oost inmiddels al een groot aantal jaren veel speelgenot voor peuters van 2,5 tot 4 jaar. De kinderen komen 2 ochtenden per week (maandag/don- derdag of dinsdag/vrijdag) naar Pino om onder leiding van 2 capabele leid sters te knutselen, met vriendjes te spe len, te zingen en vele andere gezellige activiteiten te ondernemen. Dat dit een goede voorbereiding is op de stap naar het basisonderwijs, blijkt wel uit de praktijk. Vooraf aanmelden is niet nodig. Mocht u vooraf nog vragen hebben, neem dan contact op met Mare Dekker, secreta ris, tel. 072 5335885. Foto gemaakt door Simone Genet. Een scène uit de productie van vorig jaar Mam kom uit die prullenbak HEILOO - Op woensdag 29 januari organiseert de Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo e.o. (AVVH) een presentatie over het onderwerp "Wat doet de provincie met uw belasting geld", door mr. Lenny Klijn, lid van Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Holland. De presentatie is gericht op de "gewone" burger van Noord-Holland. In een tijdsbestek van circa een half uur zal mevrouw Klijn uit leg geven over de besteding van de gel den, die door de Noord-Hollanders worden opgebracht. Uiteraard kunnen daarna ook vragen worden beantwoord. Het zal gaan over de ruimtelijke inrich ting van de provincie, over cultuur, milieu, economie, zorg, wegen en water. Kortom; alles wat dichtbij iedereen in de buurt is, maar waarvan te weinig bekend is dat de provincie daarin een taak heeft. De lezing wordt gehouden in het Open Huis in winkelcentrum 't Loo te Heiloo. Aanvang: 14.00 uur. Voor leden is de toegang gratis. Niet-leden èn partners zijn welkom, kosten 3 euro; hierbij is een consumptie inbegrepen. Bas Leenhouts, tel. 06-54353352 HEILOO - Voor het zestiende jaar roept de Stichting Een Hart voor Polen gezinnen van Heiloo en omstreken op, om per gezin twee kinderen op te nemen ook andere, geïnteresseerde toekom- j.ii „ii«tii nc Ipprlinnpn L-1 innpn hipr kpnnisma- HEILOO - Op donderdag 23 januari zullen Dennis Duin en companen een avond in de Ypsalon verzorgen met helende klanken van de digeridoo en klankschalen. Daarnaast zal het medi um Sjoerd Hidma de bezoekers mag netiseren. Op donderdag 30 januari is het thema Psychometrie met Simon Bakker. Op deze avond mag u een foto of voor werp op tafel leggen. Aan de hand van deze meegebrachte voorwerpen/foto's zal Simon waarnemingen doen. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Aanvang 20.00 uur en de entrée E 5,-. Voor informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Schaafsma, tel. 0224- 541309. De Ypsalon kunt u vinden aan de Hucht 4 in de wijk Ypestein. HEILOO - Januari en februari zijn bij uitstek dé maanden voor 'Open dagen' en informatieve uren voor scholen en instellingen voor kunstzinnige vor ming. Zo ook voor Muziek- en Dans school Heiloo. Maandag 27 januari wordt er vanaf 19.00 uur in dit kader een 'Instrumentenparade' gehouden. Tijdens deze parade zullen nagenoeg alle muziekinstrumenten te horen en zien zijn waarop les gegeven wordt. Op de eerste plaats is deze avond bedoeld voor leerlingen die nu het ori ëntatiejaar volgen om een keus te maken op welk instrument zij komend cursusjaar lessen gaan volgen. Maar HEILOO - Op zaterdag 25 januari speelt de groep Nobody's Home om circa 21.30 uur in cafe-dancing La Strada aan de Kennemerstraatweg 215 te Heiloo. (Entree gratis). Deze band bestaat uit Willem Kuilboer, die heel wat jaren gitaar speelde in Memphis, Fons Vreeker (toetsenist The Sting), zanger/bassist Hans van (Terror en de Theezakjes) en drummer Rob Dijkstra. In eerste instantie was het repertoire gericht op het spelen van rock- en blues-nummers. Tijdens een optreden op het Badgastentoernooi te Egmond aan Zee- drie jaar terug- diende zange res Lisette Schoenmaker zich aan die wel eens een nummer wilde meedoen. Het vervolg is te raden, terstond werd zij met haar perfecte stem door de groep ingelijfd. Vanaf dat moment is het repertoire van de band behoorlijk gewijzigd. Gekozen is uit prima covers van uit de jaren '50 tot en met heden, zoals bij voorbeeld Proud Mary in de uitvoering van Tina Turner, The Doors, diverse nummers van Joe Cocker en ook de vaderlandse de Dijk is vertegenwoor digd. Na 2002 zal ook 2003 een goed jaar voor Nobody's Home worden met optredens bij Egmond op z'n kop, Henry's te Alkmaar en Jazz and sail te Bergen aan Zee. Nobody's Home speelt aanstaande zaterdag bij cafe-dancing La Strada. begint om 19.30 uur en is om 22.00 uur afgelopen. Ook is er elke vrijdag Dance Party voor brugklassers tot en met 15 jaar. HEILOO - Woensdag 29 januari is er tijdens Villa T-lounge een film op groot scherm te zien. De entree is 1 euro en het begint om 15.00 uur. Zaterdag 1 februari is er weer basedance in Tendenz. De entree is gratis en is groepen acht van Heiloo. voor alle De disco De entree is 0,80 euro en 0,60 euro met pas. Het duurt van 20.00 uur tot 23.00 uur. Tendenz is alcoholvrij en in de zaal mag niet gerookt worden. voor de duur van 2,5 weken, voor een niet te vergeten Hollandse vakantie Vaak hoort de stichting: 'waarom? In Polen gaat het toch goed?'. Tijdens hun bezoeken aan Swietochlowice is echter het tegendeel gebleken. Nog steeds kan gesproken worden van een ongezond leefklimaat, van financiële- en sociale armoede, van werkeloos heid en gezinsproblemen. Met ver schillende kinderen die hier ooit op vakantie zijn geweest, is er nog steeds contact. Kinderen schrijven over de onvergetelijke vakantie die ze moch ten meemaken, ouders schrijven waardering te hebben voor de gast vrije en warme opvang van hun kinde ren. Ook voor dit jaar zijn er weer gastou ders nodig, voor de periode van zon dag 29 juni tot donderdag 17 juli. Deze oproep geldt niet alleen voor gezinnen met kinderen, maar zeker ook voor bijvoorbeeld vutters en gepensioneerden, die tijd, warmte en een helpende hand willen geven aan kinderen die het nodig hebben om even dat ongezond klimaat te ont vluchten. In april zal de eerste geza menlijke kennismaking met de gast ouders zijn. De gasthouders krijgen enkele Poolse lessen, begeleiding bij de opvang van de kinderen en bij de te organiseren activiteiten. Wanneer u wel belangstelling heeft voor het werk van de Stichting Een Hart voor Polen, maar niet in de gele genheid bent om gastouder te zijn, bestaat ook de mogelijkheid een financiële bijdrage te leveren om de kosten van vervoer en activiteiten te kunnen betalen. Het bankrekening nummer is: 12 05 13 900 ten name van Stichting Een Hart voor Polen. Voor meer informatie of melding als gastouder: T.van Langen, secretaris, tel 072-5157889 óf J. Rood, voorzitter, tel: 072-5335297. stige leerlingen kunnen hier kennisma ken met de grote verscheidenheid aan muziekinstrumenten waarop lesgege ven wordt en de verschillende muziek stijlen die binnen de school aangebo den worden. Belangstellenden zijn van harte wel kom op maandag 27 januari vanaf 19.00 uur in de Muziek- en Dansschool Heiloo aan het Veld 1. Voor meer informatie, tel: 072.5332460. HEILOO - Maandag 13 januari wer den op verschillende wegen binnen de gemeente Heiloo snelheidscontroles gehouden. Op een straat waar de maxi mumsnelheid geldt van 50 km/u pas seerden 70 mensen de controlepost. Vier bestuurders reden daarbij de hard, de hoogst gemeten snelheid bedroeg 76 km/u. Tijdens deze controles werden drie bestuurders bekeurd omdat zij gqen veiligheidsgordel droegen. BERGEN - Zondagmiddag 26 januari vieren de leden van vocal group Bounce hun 12 jarig muzikaal jubileum. Deze happening vindt plaats in Café-Brasserie Naar Boven, Karei de Grote laan 6 in Bergen tussen 14.30 en 17.00 uur. Gedurende de middag is iedereen van harte welkom om binnen te lopen en in informele sfeer te genie ten van singing en swinging. Naast de vaste zangers en zangeres sen van Bounce treden solisten op, onder andere Rikus Honing op tenorsax en Hans van der laan op dwarsfluit. Diverse zangers uit Bounce laten zich ook van hun solistische kant zien. Het geheel wordt begeleid en ondersteund door Mark van der Kloet op piano. Mark van der Kloet is al 12,5 jaar de inspirerende leider en pianist van de groep en onder zijn enthousiasme en muzikaliteit is de groep voortdurend bezig met vernieuwing van het repertoire. Bounce heeft opgetreden in vele jazzcafés en op diverse festivals in o.a. Amersfoort, Veenendaal, Papen- drecht. Zaandam (Royal Jazz) en Schagen. Het optreden van deze middag staat in het teken van 12,5 jaar muziekplezier. Samen met solisten en muzikanten wil de groep dit plezier overbrengen op het publiek en er een fantastische jazzmiddag van maken. HEILOO - De politie van Heiloo ver zoekt de getuigen zich te melden van de vernielingen gepleegd aan de spoorweg overgangen aan de Westerweg en de Kerkelaan in de ochtend van zondag van 5 januari. De politie is bezig met een onderzoek en verzoekt deze getuigen zich te melden in verband met de voort gang van dit onderzoek, tel. 0900-8844. Op maandag 13 januari werd op ver schillende tijdstippen gecontroleerd op het verkeersgedrag op de Omloop, Belieslaan, Heerenweg en de Ewis Weg. Op alle gecontroleerde locaties gold een maximumsnelheid van 50 km. In totaal werden 4 bestuurders geverba liseerd voor het overschrijden van de maximumsnelheid. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 76 km per uur. Verder werden nog 3 bestuurders bekeurd voor het niet dra gen van de autogordel. Van 10.00 tot 11.45 uur werd een alge meen verkeerstoezicht gehouden op de Westerweg. Er werden diverse waar schuwingen gegeven. 3 Bestuurders werden bekeurd voor het niet dragen van de autogordel. Op het Maria's Hof werden in twee geparkeerde personenauto's ingebro ken. Een van de auto's betrof een Peugeot 306 met kenteken ZF-HR-87. Uit de auto werd de radiocdspeler als mede een aantal cd's ontvreemd nadat een ruitje van een van de portieren was ingeslagen. De inbraak in een Daihatsu Cuore met kenteken ZD-01-GS is beperkt gebleven tot een poging. Men trof de auto 's morgens aan met een geforceerd portierslot. Op 14 januari vond op de Zeeweg een eenzijdige aanrijding plaats. Een 21-jari ge automobilist verloor om 02.40 op de Zeeweg komende uit de richting van de Ewisweg de macht over het stuur en botste tegen een boom. De bestuurder liep een hoofdwond op. De twee inzit tenden kwam met de schrik vrij. Op 15 januari werd aangifte gedaan van inbraak in een personenauto. De inbraak in de rode Opel Corsa met ken teken DP-FD-23 werd gepleegd in de nacht van 11 op 12 januari terwijl het voertuig op het Raadhuisplein stond geparkeerd. Een portierslot werd gefor ceerd. Er werd niets uit de auto ont vreemd. Op 16 januari werd tussen 09.15 en 12.00 uur op verschillende lokaties aan de Kennemerstraatweg een verkeerscontro le gehouden. 7 Bestuurders werden geverbaliseerd voor het overschrijden van de maximumsnelheid van 50 km. 6 Bestuurders werden geverbaliseerd voor het niet dragen van de autogordel. Verder werden nog enkele andere over tredingen geconstateerd waarvoor geverbaliseerd werd waaronder twee voor het telefoneren in de auto. Eveneens werd op de Kennemer straatweg ter hoogte van de voetgan- gersoverplaats in de nabijheid van de Zevenhuizerlaan tussen 10.15 en 11.45 uur een algemene verkeerscontrole gehouden. Tijdens deze controle werden geen overtredingen geconstateerd. t Tussen 20.00 uur en 21.40 uur werd van het terrein van de Willibrorduskerk aan de Westerweg een bromfiets ontvreemd. De bromfiets van het merk Vespa type Ciao werd later in de hal van Overkerck beschadigd teruggevonden. Getuigen zagen dat twee jongens de bromfiets daar neerzette. De politie stelt een onderzoek in. Op de kruising van de Kanaalweg met de Kennemerstraatweg vond om 08.05 uur een aanrijding tussen twee perso nenauto's plaats. Op de het moment van de aanrijding was de verkeerslichtinstal latie normaal in werking. Beide bestuur ders verklaarden bij het groene ver keerslicht van zowel de Kanaalweg als de Kennemerstraatweg, weggereden te zijn. Omdat de toedracht van de aanrij ding niet duidelijk is worden eventuele getuigen hiervan verzocht zich bij de politie van Heiloo te melden, tel. 0900- 8844. Een 42-jarige automobilist afkomstig uit Uitgeest verloor op zaterdag 19 janu ari 22.15 uur op de Boekei ter hoogte van de Kanaalweg de macht over het stuur. Hij reed in de schrikhekken, ver volgens een lantaarnpaal omver en kwam op het dak tot stilstand. Hij raak te niet gewond. Hij bleek bij een blaastest teveel alcohol te hebben gedronken. Zijn rijbewijs werd ingevor derd. Hij kreeg een dagvaarding uitge reikt. De beschadigde auto werd door een takelbedrijf weggesleept. Mededeling Naar aanleiding van klachten zal inten siever door de politie worden gecontro leerd op het parkeergedrag op de Heerenweg tussen het gedeelte van de rotonde en het Stationsplein. Zo nodig zal bekeurd gaan worden. Gevonden: enkele sleutels, blauw kin derlaarsje, leesbril in rood hoesje, multi meter in hoes, kinderwanten geel en groen. ALKMAAR - Op zondag 2 februari om 12.00 uur is de opening van de expositie van Agatha Bekkers in het Vrouwencentrum Alkmaar. Dan nodigt het Vrouwencentrum Alkmaar u op zondag 2 februari uit aan de Wielingenweg 235 in Alkmaar. Op deze dag is zal de bekende Alkmaarse kunstenares Agatha Bekkers haar schilderijen expositie openen. De opening duurt van 12.00 tot 16.00 uur. Meer info kunt u verkrijgen via het tel. (van het Vrouwencentrum) 072-5624001 op werkdagen van 9.30 tot 12.00 uur of op de website www.vrouwencentrum-alkmaar.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8