Snertdag in 't Loo 1 Nieuwe welstandsnota gemeente Heiloo Afscheid Ton Keijser Buurtbewoners stationsomgeving niet veel wijzer na commissievergadering DIESEL EB krant NIEUWE VOORJAARSCOLLECTIES Uitkijken naar recepten BORDEN »e*!« NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN O AASTREKEN Jim Bakkum Wegens verbouwing van de winkel in Heiloo tijdelijk verhuisd naar Heerenweg 201 v/h Makelaar Donkersloot t/o de Schrijverij RESTANTEN WINTEROPRUIMING Slagerij Kramer A PE L LA ll(W LUWS ESPRIT 1(072)5351000 Redactief acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openinstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 10 20 (Rodi verspreiding bv) 29 JANUARI 2003 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exem plaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond- Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie- opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn Advertentieprijs per mm 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. bij Egmonds Bloemenzee Bad Candy in Buk Buk DJ-café in de Buk Buk 68e JAARGANG NO. 05 UITSLUITEND NOG IN ONS FILIAAL TE CASTRICUM. TEVENS Mascotte Mode Stationsweg 85 1851 IJ Heiloo Mascotte Mode Geesterduin 54 1902 EL Castricum Telefoonnummer De Stoof KOGELBIEFSTUK 3st. 6.50 BIEFSTUKKEN 3 st €5.50 KIPSCHNITZELS 4 st. 5.00 SATÉSCHIJVEN 5 st. 4.50 Tevens zoeken wij voor de zaterdag een VERKIOlOPtSTlER Omdat ieder VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... DKNY Geesterduin 58 Castricum VAN DER www.vanderborden.nl io Noord Kennemerlond Geduldig wacht deze klant op een lekker kopje snert. De winkeliers in 't Loo pakten zaterdag smaakvol uit. HEILOO - Afgelopen zaterdag zijn er vele kommen snert uitgedeeld in 't Loo tijdens de snertdag. Alle ondernemers van het Loo boden hun klanten een lekker kopje snert aan, dat er tijdens de regenachtige dag dan ook prima in B HEILOO - Wie zijn bedrijf wil pro moten of anderzijds in de picture wil zetten is bij Lokeend reclameproduc ties aan het juiste adres. De medewer kers van het Heiloose bedrijf aan de Oosterzijweg 122 weten namelijk als geen ander hoe zij een bedrijf een eigen gezicht kunnen geven. Eigenaar Jeroen van der Ham denkt zelfs dat de eigenaars van het midden- en kleinbedrijf soms onderschatten hoe groot de invloed van een goede huis stijl is. Elk bedrijf heeft namelijk een eigen gezicht, gevormd door de directie of het gevoel dat er heerst binnen het bedrijf. Hoewel het geen tastbaar iets is ben je zakelijk wel wat je uitstraalt. Ik geloof dan ook echt in de kracht van je goed kunnen profileren, dat heeft namelijk veel invloed op je succes of dat van je bedrijf. Werkwijze Jeroen van der Ham en zijn collega projectmanager Felix Kramer zetten allereerst een bedrijf centraal, ver diepen zich in de bedrijfscultuur en bekijken samen met de klant hoe zij de doelgroep het beste kunnen berei ken. Daarnaast zoeken zij naar de mogelijkheid om het bedrijf te onderscheiden van haar collega's. „Doordat wij ons puur met de vragen van de klant bezighouden en een aantal vaste bedrijven onze opdrach ten laten uitvoeren hebben wij veel meer tijd voor de klanten. We kun nen daarom veel aandacht aan hun wensen besteden. Lokeend reclame- producties is als het ware het aanstu rende kanaal tussen aanvrager en producent. De klant betaalt hier ove rigens niets meer voor! Doordat Lokeend een samenwerkingsver band heeft met vaste bedrijven kun nen ze scherp inkopen. Hiermee krijgt de klant voor hetzelfde bedrag een extra dienst." Eigen huisstijl Lokeend reclameproducties is er op gericht om het volledige huisstijlma- nagement van bedrijven te verzor gen. Dit alles vanuit één concept dat overal in terugkeert, of het nu gaat om winkelinrichting, advertenties, ging! Er zijn meer dan 300 koppen snert uitgedeeld tot 's middags 15.00 uur, een actie die door het winkelend publiek enorm werd gewaardeerd. Zij beloonde de winkeliers dan ook met leuke reacties. In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belichtVoor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. billboards, belettering, drukwerk of gevelreclame. „Wij maken allereerst het logo waarin een bepaalde uitstra ling verborgen zit. In gesprekken met de mensen van het bedrijf probeer ik erachter te komen waarvoor het bedrijf nu eigenlijk staat. Termen als kwaliteit en professioneel zeggen mij niet veel, dat zijn de bedrijven name lijk allemaal. Maar stoer, standvastig en modern zijn bijvoorbeeld wel zaken waar je iets mee kunt. Daarmee kan een bedrijf zich onder scheiden. Ik geloof ook heilig in reclame die telkens op een vaste wijze wordt gebruikt. Wij werken dan ook vanuit één stramien, en laten dit overal in terugkeren." Met de paplepel Verstand van zaken heeft Jeroen zeker. Het ondernemen werd hem met de paplepel ingegoten door zijn vader. „Hij had een assurantiekan toor en op 10-jarige leeftijd moest ik daar de telefoon al aannemen. Het was niet meer dan logisch dat ik ook de commerciële kant zou opgaan. Ik heb de MEAO gevolgd, en ontdekte dat ik het erg leuk vond om met mar keting en ontwerpen bezig te zijn. In elk geval wilde ik iets kunnen creë ren, iets neerzetten. Hoewel ik een heel eigen weg heb gekozen en deze niet altijd makkelijk is geweest, heb ik daar echter wel het meeste van geleerd." Piepschuim Met piepschuim heb je ontzettend veel mogelijkheden. Sinds 2002 is Lokeend begonnen met de verkoop hiervan. Het is fantastisch dat je alles in het groot kunt uitvoeren. Een stoel vergroten naar 5 meter hoogte, het kan allemaal.- Geen gewoon piep schuim, nee dit materiaal is veel ster ker en door de coating kan het ook buiten worden gebruikt. Dus veel volume en toch betaalbaar. Voor meer informatie: Lokeend recla meproductiesOosterzijweg 122, tel. 072-5321065e-mail info@lokeend.nl of kijk op www.lokeend.nl. HEILOO - Als u een bouwvergunning nodig heeft, toetst de gemeente uw plan onder meer aan de welstandseisen. De regels voor welstand zijn na 1 januari 2003 veranderd en uitgebreid. Met het vastleggen van de spelregels voor welstand komt er meer duidelijkheid voor mensen die willen (ver)bouwen. De gemeenteraad heeft in de raadsvergadering van 6 januari jl. ingestemd met de nieuwe welstandsnota voor Heiloo. De nota treedt in werking op 1 februari 2003. Iedereen wil prettig wonen, winkelen gebied gelden andere karakteristieken gemeentelijke welstandsnota een ver en criteria dan voor een ander gebied. en werken. Een harmonieus gebouwde buurt verhoogt de waarde van de indi viduele panden. De gemeente gaat er van uit dat de inwoners van Heiloo allereerst zelf verantwoordelijk zijn voor hun woning, tuin en straat. Maar waar mensen samenleven zijn afspra ken nodig. Bij die afspraken moet een afweging gemaakt worden tussen indi viduele vrijheid en algemeen belang. Daarom is er welstandstoezicht. Aan de hand van de Welstandsnota Heiloo kan het college van burge meester en wethouders (ver)bouwplan- nen van inwoners van Heiloo beoorde len. De welstandsregels bieden rechts zekerheid aan u als burger en ze geven helderheid over de mogelijkheden bij bepaalde bouwactiviteiten. Ook ver hoogt de welstandsnota de (toekomsti ge) kwaliteit van de bestaande bebou wing en de woonomgeving. Inhoud De inhoud van de nota bestaat in hoofdzaak uit een beschrijving van het welstandsbeleid in de vorm van beoor delingscriteria van bouwplannen. Deze criteria zijn als volgt onderverdeeld: 1. De gebiedsgerichte welstandscriteria Criteria per gebied, die gebaseerd zijn op de kwalitatieve karakteristieken van het betreffende gebied. Voor het ene Deze criteria zijn afgestemd op de omgeving, waarmee bij (ver)bouwplan- nen rekening moet worden gehouden. 2. De objectgerichte welstandscriteria Deze criteria zijn bedoeld voor speci fieke bouwwerken zoals monumenten, karakteristieke beeldbepalende pan den, Heilooër punthuizen, stolpboerde rijen en dakopbouwen op woningen. 3. De sneltoetscriteria Deze criteria gelden voor de veelvoor komende kleine bouwwerken die licht- vergunningplichtig zijn, zoals dakkapel len, beperkte woninguitbreidingen, bij gebouwen, kozijn- en/of gevelwijzigin- gen en reclameaanduidingen. 4. De algemene welstandscriteria Dit zijn de criteria voor de onverwach te, experimentele of opvallende plan nen, die niet passen in de gebiedsge richte criteria. In dat geval kunnen bur gemeester en wethouders afwijken van deze gebiedsgerichte criteria. Waarom een nieuwe welstandsnota? 'Verandering van welstand' is een van de voorstellen in het kader van de gewijzig de Woningwet. De gewijzigde Woningwet is op 1 januari 2003 in wer king getreden. De welstandsnota vloeit voort uit artikel 12a van deze Woningwet, waarbij geldt dat een plichte voorwaarde wordt voor het uitoe fenen van welstandstoezicht. Met deze nota wordt een democratischer en trans paranter welstandspraktijk nagestreefd. Hoe is de nota tot stand gekomen? Op 28 november 2001 heeft de gemeente de voorlopige werktekst van de welstandsnota tijdens een inloop avond gepresenteerd. Vervolgens heeft de tekst vier weken ter inzage gelegen. De inspraakronde heeft waardevolle opmerkingen en aanvullingen opgele verd. Op 11 december jl. heeft de com missie Openbare Ruimte gesproken over de vaststelling van een nieuwe welstandsnota. De gemeenteraad heeft in de raadsvergadering van 6 januari 2003 ingestemd met de nieuwe wel standsnota voor Heiloo. De Welstandsnota Heiloo ligt ter inzage in het Informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. Tegen betaling van de verschuldigde leges kunt u een kopie van de Welstandsnota Heiloo ver krijgen. Openingstijden zijn van maan dag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tus sen 18.00 en 20.00 uur. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met de heer F.H. Goedhart van de afdeling VROM, tel. 072-5356737. HEILOO - Afgelopen zaterdag stond Ton Keijser voor de laatste keersamen met zijn UP© ptOglWVirod CR team achter zijn toonbankOm 17.00 uur trok hij ten laatste male de deuren van zijn kleurplaat ïtt dteZfö krant) wijn- en delicatessenzaak in Het Hoekstuk achter zich dicht, (foto MSP) HEILOO - Afgelopen donderdagvond vond er een ingelaste extra vergadering van de raadscommissie Openbare Ruimte plaats, met als onderwerp de stand van zaken rond de Stationsomgeving. Zowel commissieleden als de in behoorlijk aan tal opgekomen belangstellenden kwamen echter met andere verwachtingen dan nu werd geboden. Commissieleden kon den deze avond vragen stellen; het politiek debat bleek voor een later moment gereserveerd. Wethouder Daas liet dat dui delijk aan het begin van de avond weten. Jeroen van der Ham stelt het belang van de klant voorop. De start van de plannen aan de oostzij de dateert al van 97/98. De raad wordt wat ongeduldig. Het is volgens Daas dus een goed moment om bij te praten wat er speelt. Het college (in casu de wet houder) gaat nu niet in discussie, maar wil wel vragen beantwoorden. Voor de publieke tribune daarmee niet erg inte ressant, want die hebben niet de voorin formatie, die de commissieleden hebben gehad. Een dergelijke aanpak lijkt dan ook niet de manier om de interesse van de burgers bij de plaatselijke politiek te vergroten. Naast een (niet toegestane) emotionele uitval van een buurtbewo ner zag je de publieke tribune geduren de de avond steeds leger worden, omdat belangstellenden het met ad hoe vragen en antwoorden moesten stellen en zich geen indruk van het voorgestane geheel konden vormen. Maar ook de commissieleden lieten blij ken met andere verwachtingen ten aan zien van de behandeling van dit onder werp te zijn gekomen. Want het bleef niet alleen bij vragen, maar er werden soms wel degelijk politieke statements afgegeven. Zoals uit het verloop van de 'discussie' bleek zijn er duidelijke ver schillen van inzicht over diverse aspec ten van de invulling. Vooral van de zijde van Heiloo2000 (Ten Hoope), PvdA (Peperkamp), GroenLinks (Van Dril) en NCPN (Gomes) kwam het nodige commentaar op diverse onderdelen als: is er wel behoefte aan de voorlopig geplande parkeergarage, de toegestane hoogte in het bestemmingsplan en de groene inrichting. Maar ook met betrek king tot onderwerpen als financiële risi co's en partnerkeuze (welke projectont wikkelaars moeten meedoen). De Calf (VVD) toonde zich voorstander van de parkeergarage, maar of daar straks een meerderheid voor te krijgen is, valt nog te bezien. Vooral omdat de heer Ten Hoope (Heiloo2000 en dus lid van een collegepartij) opmerkte dat hij geen behoefte had aan een parkeergarage en er ook bij de meeste oppositiepartijen weinig animo voor een ondergrondse garage viel te bespeuren.. Dat had onder meer te maken met de hoogte van financiële risico's voor de gemeente. Wethouder Daas gaf aan nog steeds aan het bedrag van 1,5 miljoen euro, dat de gemeente bij het Stationsproject wil bij leggen, vast te houden. Een parkeerga rage staat daarbuiten, want niet de gemeente bouwt deze garage, maar de marktpartijen. Maar het merendeel van de commissie was daardoor niet over tuigd. Daas gaf ook nog te kennen dat de eindbeslissing voor het supermarkt plan binnenkort zal plaatsvinden. Of het wordt een grote Super de Boer (1500 m2) of een kleinere Edah (1000 m2), afhankelijk of grondeigenaar Liefting alsnog de grond wil verkopen. ,Als Laurens (eigenaar van Super de Boer en Edah) alsnog zou afhaken, dan hebben we een probleem", aldus de heer Daas. Maar Super de Boer aan de Stationsweg wil het college weg hebben. Zoals gezegd was aan het eind van de avond het merendeel van de bezoekers op de publieke tribune al vertrokken en is het wachten nu op echte inspraakron den en de besluitvormende vergaderin gen in commissie en raad. Als het aan de WD en het CDA ligt zal dat snel moe ten gebeuren, want van die zijde werd vooral de nadruk gelegd op snelheid en voortvarendheid. Of zoals mevr. Beens (CDA) het verwoordde: de ontwikkelin gen mogen niet stilstaan. Duidelijk werd in ieder geval dat nog niet alle neuzen dezelfde richting wijzen. Pastoor van Mijenweg 12.1852 EH Heiloo. tel 5321048 Bad Candy is de naam van de all chick rockband die zaterdag 1 februari de Buk Buk onveilig zal gaan maken. Bad Candy is een reuze hechte rock band en de meiden werken iedere dag keihard aan repertoire en spel. Hun eerste eerste single is pas versche nen. Benieuwd naar wie die chicks dan wel niet zijn? Ga dan zeker even kij ken! Vanaf 21.00 ben je welkom en voor 6 euro ben je binnen. Onder dit kopje willen wij vanaf 13 december a.s. een nieuwe rubriek begin nen. Een kookrubriek. Nu horen wij u al zeggen: ik heb al allerlei kookboe ken en er staat ook dagelijks een recept in mijn dagblad. Toch is dit een rubriek met recepten), die duidelijk anders wil zijn. Want de meeste recep ten zijn vaak ingewikkeld. U moet er allerlei spullen voor in huis halen en dan is het nog vaak moeilijk om het goed voor elkaar te krijgen. Toch eten wij doorgaans lekker. En daar gaat het de redactie nu om. Om die 'dagelijkse' recepten, die u zelf zo lekker vindt. Vaak helemaal niet ingewikkeld, maar wel lekker. Voor de invulling van deze rubriek hebben wij onze lezers nodig. Wij willen graag van u weten wat u lekker vindt en hoe u dat klaar maakt. Daar kunnen ingredi ënten bij zijn, die u kant en klaar in de winkel koopt (bijvoorbeeld een pak mix van het een of ander). Geen pro bleem, want daar is het ons (en uw medelezers/medelezeressen) om te doen. Misschien ook wel handig als u zonodig erbij vertelt waar u de beno digde ingrediënten kunt kopen. Alle recepten zijn welkom. Voorgerechten (koud of warm), hoofdgerechten en nagerechten, wij zijn in alles geïnteres seerd. Vlees, vis en vegetarisch (of veganistisch), het maakt niet uit. Uw HEILOO - Vorige week stond het bedrijf De Stoof voor keuken-, badka mer- en wooninterieur centraal in de rubriek Bedrijf Belicht. Helaas is daarr bij een foutief telefoonnummer ver meld. Dé juiste adresgegevens zijn: De Stoof, Oosterzij 12, Heiloo. Tel. 072-5333392. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag, van 9.00 tot 16.00 uur. recept zullen wij zonodig van een goed leesbare tekst voorzien. De recepten publiceren wij onder naam van de inzenders, dan wel anoniem als u dat wenst of onder schuilnaam. Geef in dat laatste gevat wel een goede schuil naam op en niet de naam van uw buur vrouw. Zo hebben we al iemand gevonden die mee wil doen onder de schuilnaam Vegakok. Deze persoon zal ons de nodige (eenvoudige) vege tarische recepten toezenden. Dus lezers en lezeressen, allemaal in de pen (of zo mogelijk via het toetsenbord van uw computer) en zend ons uw recepten. U doet er de andere lezers een groot plezier mee. Inzenden kan aan het adres: redactie Uitkijkpost, postbusnummer 68 1850AB Heiloo of (liever nog) per E-mail aan redactie@uitkijkpost. nl geldig t/m zaterdag 1 februari Telefoon 5330991 'Heeft u mij nodig, dan mag u dag en nacht bellen..." EAGER BEAVER kitls <=&sICWL Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Makelaar sinds 1933 Op vrijdag 31 januari is het weer tijd om te housen en te relaxen. In het café zal er de hele avond gedraaid worden door vakkundige dj's. Onder het genot van een biertje mag er heerlijk gedanst worden. Deze avond is geheel gratis. Alle dance, trance en house liefhebbers worden dan ook aangeraden om even een kijkje te nemen en het weekend in te luiden in de Buk. Het café is open vanaf 21.00 uur. Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 1