gelezen worden F. J. BOT Gezond slapen met advies is het uitgangspunt bij Slaapcentrum Alkmaar Ê*V« IPA BENELUX BV Vochtproblemen? COMPUTERS www.ssd.nl Bruidsmode Nouvelle Mariee op 2 maart 2003 Op zoek naar het ideale bed? Bodytone, HET WATERBED Back-Up MEETSYSTEEM Alzheimer café MCA doet mee aan landelijke open dag Landelijke Zorgkrant Een afspraak is snel gemaakt BH In. ^tersmeticru Zageman 072 5051202 Tel. 072-5323187 SPECIALIST IN Gezond slapen is heel belangrijk maar niet vanzelfsprekend. Steeds meer mensen herstellen 's nachts de onvoldoende van de drukke dagelijkse werkzaamheden en alledaagse beslommeringen. En de volgende morgen: stijve spieren, pijnlijke schouders en een vermoeid gevoel. Fit wakker worden, vergeet het maar. Daarom heeft Slaapcentrum Alkmaar zich sterk gespecialiseerd in slaapsystemen die perfect aansluiten bij de wensen van de hedendaagse consument. Het Back-Up Meetsysteem geeft bij conventionele slaapsystemen na een uitgebreide test veel duidelijkheid over het slaapsysteem dat het best bij u past. Met slaapsystemen na een uitgeDreiae test veei auiaenjKneia over net siaapsysteem aai net Dest dij u past. ivrei deze (voor) kennis heeft Slaapcentrum Alkmaar, van huis uit de waterbeddenspecialist bij uitstek, besloten het beddenprogramma uit te breiden. Zondermeer revolutionair in de toch al uitgebreide collectie van Slaapcentrum Alkmaar is het unieke Body-Tone slaapsysteem in waterbedden. Dit geeft zekerheid in de houdings-corrigerende slaapsystemen middels kunststof pocketveren. STUKADOORS rc/irnctrtr </t c/fi V930 Sandecamplaan 15 Heiloo - tel./fax 072 - 5340842 VOOR AL UW Voor al uw sierhekwerk, toegangspoorten, schoorsteenkappen. Tevens verkoop van hekwerkonderdelen De Waard 21,1851 RA Telefa* (072) 532588T Heiloo Ejpaii: Telefoon (072) 5&2588Q Wrgvoorkwaliteit#pbnet.nl 06 295 465 37* - BOUWSERVICE METSELBEDRIJF Baetenburg 101,1852 tv Heiloo tel. 072 5337339 mobiel 06 53540062 Voo>i cd cuo- tneiielwesdz Lekkende kelders/optrekkend vocht/doorslaande muren Meubelatelier DE SCHOUW Schouwen - Haarden - Kachels. Op hout, gas, gel en elektrisch gestookt! Zowel voor 'n modern eigentijds als voor 'n romantisch of klassiek interieur! Maatwerk is onze specialiteit. 072 5064133 Lamoraalweg 69-ind.ter. "de Weidjes" Egmond a/d Hoef VIDEO-MONTAGE PINNACLE Tot ziens op de trouwbeurs in de Grote Kerk Alkmaar Mient 15 1811 NB Alkmaar Tel. (072) 511 68 85 www.nouvellemariee.nl «SI1I1® Schaatsvierdaagse in de Meent ALKMAAR - Van maandag 24 februari tot en met zaterdag 1 maart houdt ijsbaan de Meent weer haar jaarlijkse schaatsvierdaagse. Deelnemers aan de schaatsvierdaagse moeten gedurende vier dagen een afstand afleggen op de schaats. Zij bepalen zelf de afstand en op welke vier dagen er geschaatst wordt. Er kan een medaille gewonnen worden en zaterdagmiddag wordt ook een trofee uitgereikt aan een deelne mer, die volgens de organisatie een bijzonder prestatie heeft geleverd. U kunt de volgende afstanden afleggen: 2.000 meter (5 ronden), 4.000 meter 10 ronden), 8.000 meter (20 ronden), 10.000 meter (25 ronden), 20.000 meter (50 ron den), en 40.000 meter (100 ronden). U kunt zich opgeven bij de kassa van ijsbaan De Meent. Het inschrijfgeld bedraagt inclusief 4 maal entrée, deelnemers tot en met 17 jaar E 7,-, deelnemers vanaf 18 jaar E 10, - en paspoorthouders E 5,-. U kunt schaatsen op maandag van 9.00 tot 16.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 16.30 uur, woensdag van 9.00 tot 16.45 uur, donderdag van 9.00 tot 16.30 uur, vrijdag van 9.00 tot 21.0 uur en zaterdag van 13.30 tot 15.00 uur. ALKMAAR - Woensdag 19 februari is het Alzheimer café weer open voor mantelzor- gers, familieleden, belangstellenden en zorgverleners, die geconfronteerd zijn of worden met dementerenden. Het thema van deze avond is Verward of dement. Een deskundige inleider zal ingaan op verande- Rondleidingen, demonstraties en informatie over beroepen en opleidingen ALKMAAR - Op zaterdag 15 februari is er weer een landelijke open dag van de zorgsector. Het MCA doet daar net als vorig jaar weer aan mee en biedt tussen 11.00 en 15.00 uur een geva rieerd programma. Doel van de landelijke open dag is mensen te interesseren voor een baan in de zorg. Het MCA doet dit in de vorm van een uitgebreide markt met informatie over beroepen en opleidingen. Vakmensen uit de praktijk geven daar informatie over het beroep van verpleeg kundige - ook van gespecialiseerd verpleegkun dige, zoals IC - of dialyseverpleegkundige - maar ook over andere beroepen in het ziekenhuis, zoals operatie-assistant, radiodiagnostisch labo rant, fysiotherapeut, medisch secretaresse en andere. Het MCA vult de open dag daarnaast in met de openstelling van zo'n 20 afdelingen, waaronder Cardiologie, Geriatrie en Longfunctie, maar ook het Familiehuis, Medisch Archief en keuken - met proeverij. Hier krijgen bezoekers uitleg over en demonstraties van allerlei dagelijkse zieken huisactiviteiten. Zo is er buiten bij de hoofdingang een demon stratie van de hulpverleningsdiensten. Zij demonstreren materiaal dat bij grote rampen en ongelukken wordt gebruikt en ambulance perso neel en brandweer laten zien hoe 'ze een slacht offer uit een autowrak halen. De demonstratie is twee keer van 11.30 tot 12.15 uur en van 12.45 tot 13.15 uur. Het MCA-koor opent de open dag om 11.00 uur en treedt ook op van 12.20 tot 12.40 uur. Verder is er een filmprogramma met popcorn-stand waarin onder meer een histori sche film te zien is uit 1939 over het voormalige Centraal Ziekenhuis. Een volledig overzicht van alle activiteiten staat op www.mca.nl. ringsprocessen in het gedrag van de demen terende mens. De deelnemers aan het café krijgen een handreiking aangeboden hoe als mantelzorger of hulpverlener om te gaan met gedragsveranderingen, maar zul len ook elkaar een handreiking geven door eigen ervaringen met elkaar te delen. De bijeenkomst wordt gehouden in Wijkcentrum Overdie, aan de Ruusbroechof 97 te Alkmaar. Inloop is vanaf 19.00 uur met koffie, vaangn 19.30 uur. De avond duurt tot 21.30 uur. De toe gang is gratis. De volgende bijeenkomst is woensdag 19 maart. Voor meer informatie M. Blijleven, tel. 072-5334893 of J. Rood, tel. 072-5335297. In de week voor de open dag verschijnt de lan delijke Zorgkrant die huis-aan-huis in heel Nederland verspreid wordt. In deze krant wordt een veelzijdig beeld gegeven van het werken in de zorg en de verscheidenheid aan functies die er bestaan. In onze regio nemen de volgende zorginstellin gen deel: In Akersloot: Stichting zorgcentra de Rietlanden, Locatie Strammerzoom, Mozartlaan lb, tel. 0251-312564 (banen- en informatie markt). In Alkmaar: De Kooimeer, zorgcentrum voor ouderen, Albertina Agnesstraat 20, tel. 072- 5122060 (van 10.00 tot 14.00 uur. Informatie over opleidingsmogelijkheden, familiedag, bezichti gingen appartementen van bewoners etcetera). De Dillenburg, (Integra Zorggroep), Locatie Wijkwaard, Muiderwaard 244, tel. 072-5024454 (van 13.00 tot 16.00 uur. Een informatiemarkt waarin Welzijn centraal zal staan. Informatie aanwezig over Wonenplus, het servicepakket, vrijwilligers, het nieuwe zorghotel, het restau rant). Medisch Centrum Alkmaar, Wilhelminalaan 12, tel. 072-5483499 (Van 11.00 tot 15.00 uur. Een banen- en informatiemarkt en rondleidingen op diverse afdelingen). In Bergen: Zorgcentrum voor ouderen De Marke, Saenehof 1, tel. 072-5895944. In Egmond aan Zee: Prins Hendrik Stichting, Voorstraat 41, tel. 072-5061224. In Limmen: Stichting Zorgcentra De Rietlanden, Locatie De Cameren, Vredeburglaan 1, tel. 0251- 320157 (van 11.00 tot 15.00 uur: rondleidingen). Slaapcentrum Alkmaar heeft gekozen voor Bodytone, het waterbed dat door het Duitse keuringsinstituut TÜV uitgebreid getest is en voorzien van het kwaliteitscertificaat duurzaamheid voor en ergonomie. Ligcomfort Bodytone Exclusive Kroonjuweel in de Bodytone serie is de Exclusive. Deze watermatras is het verrassende resultaat van wetenschappelijk onderzoek door het instituut voor slaaponderzoek A.S.R.I. en van nauwe samenwerking met bekende medici. Een bekende specialist in de orthopedie, dokter Paul Schepers, is enthousiast over dit Bodytone waterbed. Dit waterbed garandeert steeds een optimale ontspanning van de wervelkolom en een verbeterde ontlasting van de tussenwervelschijven. Het verwarmde waterbed zorgt voor een optimale drukverdeling en stimuleert de doorbloeding. En de drukontlastende vorming is een weldaad voor de spieren zodat veel rugklachten verminderen of vaak zelfs verdwijnen. Voor mensen met allergie of een gevoelige huid is een Bodytone het meest ideale en gezonde bed. Het geheim van de Bodytone Exclusive. Bij de uitgebreide onderzoeken van de A.S.R.I. bleek dat naast de vele voordelen van een waterbed er één groot nadeel was. Een waterbed vormt goed, maar de steun is onvoldoende. Een bekend verschijnsel bij waterbed slapers is vaak dat na een aantal jaren men pijn krijgt in de onderrug omdat men daar te weinig steun krijgt. Als antwoord daarop ontwikkelde Bodytone een kunststof pocketveer die naast zijn vormende eigenschappen extra steun geeft in de onderrug. Zo is een waterbed ontstaan die de voordelen van een boxspring combineert met de pluspunten van een waterbed. U zult begrijpen dat fit wakker worden voor Bodytone slapers geen droom meer is maar de aangename werkelijkheid. H De Techniek van Bodytone Uitgangspunt bij de ontwikkeling van een Bodytone waterbed is een jarenlang probleemloos slaapcomfort. Daarom wordt er bij de productie van een Bodytone waterbed gebruik gemaakt van de beste materialen en de meest moderne productie technieken. Neem bijvoorbeeld de verstevigde hoek die uit 3 lagen bestaat. Elastisch en ijzersterk. Of het ontbreken van lasnaden op de zijkant van de matras. Of de permaflex bodem die voor een veel betere warmte doorgifte zorgt. Uniek zijn ook de stabilisatielagen van fiber. Een speciaal ontwikkeld kunststof net zorgt ervoor dat het fiber niet kan scheuren en daardoor jarenlang intact blijft. En om het ligcomfort te verhogen is een geprofileerd bovenvlak ontwikkelt met niet minder als 3 zones. Duitse TÜV bevestigt hoge kwaliteit origineel bodytone waterbed. Je kunt een mooi product ontwikkelen maar het gaat natuurlijk om de praktijk. Daarom heeft Bodytone de exclusieve eigen watermatrassen uitgebreid laten testen bij het strengste Keuringsinstituut uit Europa, nl. het Duitse TÜV. Er werd 30.000 keer met een gewicht van 63 kg en 120 kg over het matras gerold wat overeenkomt met een intensief gebruik van 15 tot 20 jaar. Zelfs de matrasnaden en de pocketveren bleven goed na deze duurzame belasting. Slaapcentrum Alkmaar: Kopen met 60 dagen omruilgarantie. U krijgt niet alleen een deskundig advies bij Slaapcentrum Alkmaar maar het is ook vooral vertrouwd kopen. Mocht om welke ligtechnische reden dan ook Het waterbed niet bevallen, kunt u het probleemloos omruilen voor een ander, (water)bed. Geïnteresseerd? Kom dan eens vrijblijvend kennis maken met de Bodytone waterbedden en een totaal nieuwe wereld zal zich beslist voor u openen. Veel geld uitgeven voor een matras dat in de winkel lekker ligt, maar thuis rampzalig blijkt te zijn voor de rug. Zo'n miskoop kan voorkomen worden door een uitgebreide test met behulp van het Back-Up Meetsysteem, ontwikkeld door de beddenspecialist van Back-Up en een fysio- en manueel therapeut. Het gaat erom met welk slaapsysteem iemand de minste spierspanning ontwikkeld, en dus het meest natuurlijk ontspannen slaapt. "Mensen zeggen wel eens: "Ik wil een boxspring.Want vrienden van ons hebben er een. En dat bevalt hun als gevraagd, zoals ze zeggen, voortreffelijk." Dan zeg ik: "Als je een bril moet hebben, neem je dan ook dezelfde glazen als je vriend, omdat hij daar zo goed mee kan zien?" Nee dus! Wat voor de een goed is, hoeft immers voor de ander helemaal niet goed te zijn. Het kan zelfs klachtenveroorzakend zijn. De Bussemse fysio- en manueel therapeut Lauk Slabbers heeft het Back-Up Systeem ontwikkeld. Dit systeem biedt middels tests de oplossing, om in alle objectiviteit, uit te wijzen welk slaapsysteem combinatie van matrasdrager, bodem en matras) de klant te verzekeren van de meest comfortabele, gezonde én medisch verantwoorde nachtrust. Wetenschappelijk onderzoek In de beginjaren negentig werd er begonnen met de ontwikkeling van het Back-Up Meet systeem. Via via kwamen de bedenkers in contact met Lauk Slabbers. Zelf had Cees Ciliacus zich al jaren afgevraagd of er. niet een manier bestond om mensen beter te adviseren bij de aankoop van een gezond en medisch verantwoord bed. Lauk Slabbers heeft toen een methode ontwikkeld om de spanning te meten in de rugspieren. "Om het lichaam 's nachts zo goed mogelijk te laten herstellen van de inspanningen van overdag, moet het zodanig worden ondersteund dat de spanning in de lange rugspieren, die langs de wervelkolom van het bekken naar de schouder bladen lopen, zo laag mogelijk is. Als deze spieren namelijk actief zijn, verbrandt het lichaam glucose en ontstaat er melkzuur, een afvalstof die zich in de spieren ophoopt. En dat voel je, want dat melkzuur veroorzaakt spierpijn, met name in de onderrug, nek en schouders. De bekende ochtendstijfheid dus". In de fysiotherapie bestaat er een apparaat dat belastende spierspanning kan meten. Voor toepassing in een beddenspeciaalzaak hoefde het alleen maar te worden aangepast en van een computerprogramma te worden voorzien. En aldus geschiedde. Vijf jaar geleden werd het Back-Up Systeem ten doop gehouden en is het in Nederland o.a. bij Slaapcentrum Alkmaar te bewonderen .Mary Tromp en Cees Ciliacus van Slaapcentrum Alkmaar werken er veel mee. Met succes. "We krijgen tevreden telefoontjes van mensen uit heel Noord- Holland die hier een bed hebben laten aanmeten". Sensoring Wie daar voor kiest, moet er volgens Mary en Cees van Slaapcentrum Alkmaar wel een paar uur voor uittrekken. De klant moet namelijk op een tiental combinaties van verschillende typen latten-, spiraal-en boxspringbodems met latex- of pocketveer matrassen gaan liggen. Via verschillende sensoren, die bevestigd worden op de onderrug, is men verbonden met de moderne meetapparatuur. Na afloop van de uitgebreide test kan men van de grafiek die uit de computer rolt precies aflezen op welk slaapsysteem iemand de minste spier spanning ontwikkeld en dus het meest gezond, natuurlijk en ontspannen slaapt. Geen miskopen meer Helaas hebben volgens Cees Ciliacus en Mary Tromp van de speciaalzaak in verantwoord slapen, Slaapcentrum Alkmaar maar veel mensen juist ervaring met het omgekeerde! Ze kochten ooit een bed omdat ze er in de winkel zo heerlijk in lagen; maar na een tijd bleken ze er helemaal niet lekker in te slapen. Die situatie is volgens hen dankzij het Back-Up Systeem uitgesloten. De reacties van klanten hebben in de afgelopen jaren wel uitgewezen dat er van miskopers geen sprake meer kan zijn als er een precieze en weloverwogen studie wordt gedaan. De consequentie van het Back-Up Systeem is ook dat een en hetzelfde slaapsysteem voor een echtpaar niet gauw voorkomt. Cees Ciliacus: "Tot nu toe kozen echtparen vaak een bepaald bed uit met als gevolg dat één van beiden er doorgaans niet best op sliep. Man en vrouw hebben immers niet dezelfde lichaamsbouw. Maar tegen woordig zijn alle slaapsystemen aan te passen. Je hoeft aan het bed dus helemaal niet te zien dat de een bijvoorbeeld op een lattenbodem met een latex matras slaapt en de ander op een boxspring-combinatie met een originele pocketveren matras. Voor informatie en het maken van een vrijblijvende afspraak kunt u bellen met de de speciaalzaak voor gejond slapen: Slaapcentrum Alkmaar. U vindt ons bedrijf, Slaapcentrum Alkmaar, op het industrieterrein Overdie, Bestevaerstraat 2 te Alkmaar. Telefoon: 072-5156080 Internet: www.slaapcentrum.nl E-mail: info@slaapcentrum.nl UITKIJKPOST - 12 FEBRUARI 2003 - PAGINA 12 'i K N H i' 'i ij li il i' Molenlei 1i, 1921 CX Akersloot Schoonmaakbedrijf Glazenwasserij IPA BENELUX De Hoefsmid I4a I85I PZ Heiloo APPLE PC 0251 31 99 88 officieel mmA/? s voor al uw binnen- en buitenwerk groot of klein vrijblijvende informatie T 072 532 03 91 Jan Boltenhof 24 1852 HG Heiloo F 072 532 09 71 V-": i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 12