Zeefdrukken van Flach te zien bij Wildschut Bo events HOY speelt mierzoet 'La vie Parisienne' ui Kinderjury Promotieteamlid van de Week: Kim van Weering V 17,00 17,50 DEUTEKOM MTV Lounge Vol.4 door diverse artiesten CD van de week: MTV Lounge Vol4 7 Loo 53 Tel, 5335535 Het grote boek van MiÉL. Beer en Egel Het grote boek van Beer en Egel door Ingrid Dieter Schubert Boek van de week: Het grote boek van Beer en Egel Agenda Sporthal Het Vennewater Schoolgym Sllllilllll UITKIJKPOST - 12 FEBRUARI 2003 - PAGINA 2 Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur, za 11.00 tot 15.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuurop werkdagen van 10.30 tot 11.30 uur en van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder, Runxputteweg 24, Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Westerweg-125, Heiloo, tel. 5340550. Spreekuur op werkdagen van 13.30 tot 14.30 uur, zaterdag van 10.00 tot 11.00 uur en volgens afspraak. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21, 1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen in de week). Thuiszorgwinkel: Frederik Hendrik laan 3,1814 JM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzer: Koorsteraat 33-35, 1811 GM Alkmaar, tel. 5143384. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 09.15 uur en De Smetkliniek (Willi- brord), Kennemerstraatweg 464, maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. U it vaart verzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo, tel. 072- 5115238. Zaterdag Radboudschool, Slimpad 18. Ibssen 09.00 en 12.00 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Hei loo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tus sen 08.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tij dens de schooluren, ook gebruikte kle ding. Muziek Dansschool, Het veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Donderdag De Duif, Marienstein 180, tussen 08.30 en 16.30 uur. Dagelijks De dagelijkse oud-papieracties in Heiloo worden, in verband met ruim tegebrek, volgende week weer ver meld. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag van 9.00 tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, woensdag is de redactie afwezig. M Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e7mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. ■I Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk dinsdagochtend 10.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. U kunt eventueel een aan uzelf geadresseerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. ■I In Limmen De kopij uit Limmen kan bezorgd worden bij N. Admiraal, Bloemenhof 5 in Limmen. Kopij ingeleverd voor ma. 12.00 uur kan nog voor de eerstvolgende'editie worden verwerkt. Het algemene postadres van de redactie is Postbus 68,1850 AB Heiloo. Vervolg van voorpagina Zij is onlangs gestart bij Huurdeman in de praktijk om alvast een aanloop te hebben voordat de vestiging in Heiloo een feit wordt. Veel patiënten uit Heiloo moeten nu al naar Alkmaar voor deze zorg omdat er gewoon niet voldoende capaciteit in Heiloo is. Deze misverstanden en onwaarheden over en weer maken de hele kwestie enorm frustrerend. Voor ons is het op dit moment het belangrijkst dat we zo snel mogelijk duidelijkheid hebben. Het gaat hier niet alleen over een goede werksituatie voor mij en mijn collega's, maar ook over behoud en goede kans op uitbreiding van tandheelkundige zorg in Heiloo!" Omwonenden De bewoners van de Nicolaas Beets- weg, de Burenweg en omgeving verne men op 30 oktober via de infopagina van de gemeente in de Uitkijkpost, dat de gemeente voornemens was een per ceel achter het politiebureau te ver kopen. Na inzage door de groep omwo nenden op het gemeentehuis blijkt het te gaan om een tandartsenpraktijk met meerdere praktijkruimten (met in totaal acht behandelkamers) voor een aantal tandartsen en een mondhygië niste. Men herkent het aangegeven per ceel als een stuk grond waarop momen teel bomen en struiken, een aantal par keerplaatsen, de toegangsweg voor het politiebureau en een groot deel van 't Groentje liggen. De plannen die er zijn, zijn derhalve volgens de omwonenden in strijd met het bestemmingsplan ter plekke: een grote tandartsenpraktijk past volgens hen niet in een buurt met een woonbe stemming. Wel heeft een woonomge ving recht op een minimale hoeveel heid groen en een goed en veilig ver keersplan. Het argument dat de gemeente hanteert voor vrijstelling voor deze locatie, is het feit dat er een tandartstekort is/ komt in Heiloo. Dit tekort staat in de optiek van de bewo ners echter los van de vraag of er vrij stelling van het bestemmingsplan ver leend moet worden. Tijdens de raads vergadering van 6 januari bleek dat een groot deel van de raad zeer ongelukkig is met deze locatie. Omdat de procedu re al in zo'n vergevorderd stadium is, werd een ingediende motie van onder andere Heiloo 2000, waarin gepleit wordt deze locatie af te wijzen, inge trokken. Bezwarenpakket Het totale bezwarenpakket van de omwonenden is inmiddels omvangrijk en kan worden onderverdeeld in ver schillende categorieën. Ten eerste is daar de vrees voor verkeerstoename. De omwonenden vrezen een aanzien lijke toename van het verkeer in en om de Nicolaas Beetsweg. In een woonom geving waar intensief gebruik wordt gemaakt van de beperkte parkeergele genheid (onder andere door personeel en bezoekers van het nabijgelegen win kelcentrum, het gemeentehuis, de bank, de sportzaal en het politiebureau) is er volgens hen geen of nauwelijks par keergelegenheid voor de toestroom van patiënten die een tandartsenprak tijk met vier tandartsen en een mond hygiëniste mogelijk met zich zal mee brengen. Alhoewel de tekening van de tandartsenpraktijk in extra parkeer voorzieningen voorziet (19 voor pa tiënten, 2 voor privé-gebruik), denken de bewoners dat deze nauwelijks com pensatie zullen bieden voor de toene mende parkeerbehoefte. De omwonen den vrezen gevaarlijke situaties voor kwetsbare verkeersdeelnemers, be staande uit bewoners van het nabijgele gen bejaardenhuis, de basisscholen en uit veel jonge gezinnen die in deze buurt zijn gevestigd. Verlies van groen Ook het verlies van groen, in de vorm van het plantsoen voor de Oude Pastorij dat dit gezichtsbepalende stuk van het oude centrum van Heiloo een groen en -bpen aanzicht geeft, stuit de omwonenden tegen de borst. In de ruimtelijke onderbouwing van de architect wordt beweerd dat het groene karakter van het parkje niet aangetast zal worden. Volgens de omwonenden geeft de architect echter een verkeerde voorstelling van zaken. De omwonenden verwoorden het als volgt: „Wij hebben in de Burenweg /Nic. Beetsweg al bijna geen groen voorziening. Enige jaren geleden werd ook al een speelveldje aan de Buren weg, achter de gymzaal, na veel pro testen van de buurt opgeofferd voor woningbouw. Toen bleef als enige alter natief nog over in de buurt voor kinde ren 't Groentje in het Centrum. De Burenweg/Nic. Beetsweg zijn niet voor zien van stoepen en/of geen groenstro ken waarop veilig gespeeld kan wor den, zoals op vele andere straten in Heiloo, dus de kinderen uit onze stra ten zijn afhankelijk van dat speelveld. En nu is het plan dit ook al weer voor een groot deel weg te nemen van de kinderen! Natuurlijk willen wij ook goede zorg in Heiloo, doch niet op deze locatie, waar om niet in de Loet of naast Villa Lilla, daar zijn reeds parkeerterreinen en betere verkeersvoorzieningen aanwe zig. De geplande extra parkeerplaatsen bij de tandartsenpraktijk zullen niet voldoende zijn om iedereen een par keerplaats te bieden. Daarbij komt dat deze plaatsen gebruikt zullen worden door langparkeerders, die niet bij het winkelcentrum kunnen parkeren in verband met de maximale parkeertijd. te zien bij Wildschut. Wilt meer informa tie over Pieter Flach's werk, dan kunt u contact met hem opnemen. Pieter Flach, Hugo de Grootplein 16, 1052 KX in Amsterdam. Tel: 020-6816036. HEILOO - Sinds vorige week hangen er nieuwe zeefdrukken van Piet Flach in Brasserie Wildschut. Deze zeefdrukken van en over dieren zijn zeer aanspre kend. De 'Ottertjes' roepen bijvoor beeld spontaan het gedicht 'Drie ouwe ottertjes' van Annie M.G. Schmidt op, terwijl 'Parade'(pinguïns) carnavalkrie bels veroorzaakt. 'Hap hap', 'Slurp' en 'Honing' laten op een humoristische wijze zien hoe dieren eten. En als de laatste de 'Olifant'. Een dier met een fantastische oerkracht. De 'nerven' van de tijd liggen vast in zijn huid. Zijn ogen en nagels geven door de kleuren rose/rood aan dat het dier ook nog steeds in deze tijd thuis hoort, meegaat met de evolutie. De zeefdrukken zijn nog tot 28 februari HEILOO - Om alle kinderjuryleden goed te kunnen helpen, is er in de biblio theek van Heiloo een Kinderjury Promotieteam actief. Vijftien enthousiaste kinderjuryfans uit groep 7 en 8 houden spreekuur in de bibliotheek. Tijdens de Kinderjury staat er iedere week één lid van het Kinderjury Promotieteam extra in de belangstelling. Deze week is dat Kim van Weering. - Schooi: „Groep 7 van De Duif' -Lievelingsboek: 'Achtstegroep- ers huilen niet' door Jacques Vriens" - Favoriete schriiver(s): „Carry Slee en Jacques Vriens" - Tip voor kindeijuryleden: „Lees 'Help, de school is weg' van Jacques Vriens, want dat is mis schien wel het beste boek van 2002! Ik doe al voor de derde keer mee met de kinderjury. Dit jaar zit ik voor het eerst in het Kinderjury PromotieTeam, want daar mag je pas in vanaf groep 7. Ik vind het heel leuk om in de bibliotheek te helpen, vooral als ik advies kan geven aan kinderen over leuke boeken. Zelf lees ik ook best veel, maar niet op school want daar is het vaak te druk om me heen." Kinder] my leden: kom zoveel mogelijk naar de bibliotheek tijdens kinderjuty- spreekuren op dinsdag van 16.00 tot 17.00 uur, woensdag 14.00 tot 16.00 urn; donderdag van 16.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 16.00 tot 17.00 uur. Hierdoor zal er nog meer dan nu een probleem ontstaan met fout of gevaar lijk geparkeerde auto's. Over de te verwachten parkeeroverlast willen wij opmerken: volgens een des kundige van het CROW is de norm voor de te verwachten verkeersbewe gingen, ±19 auto's per uur. Dit gevoegd bij het schrijnende parkeertekort bij het politiebureau is ons inziens de geplande parkeerruimte ver ontoerei kend. De mogelijkheid die geopperd werd, namelijk het invoeren van een blauwe zone wordt door ons zeer onge wenst geacht, omdat de langparkeer ders die werkzaam zijn in het centrum nog meer dan nu parkeren zullen in onze al volle straten. Verder worden de toegangswegen naar de praktijken gevormd door twee smal le wegen, de Nicolaas Beetsweg en de Burenweg. Er zijn geen stoepen of de stoepen zijn smal. De stoepenpatrouil- le heeft al verschillende malen dit pro bleem aangekaart. Tijdens een gesprek op het politiebureau bleek dat de poli tie de verkeers- en parkeerproblemen ook behoorlijk vinden. Zij hebben al eens om meer parkeergelegenheid gevraagd bij de gemeente, doch kregen 'nee' als antwoord. Wij vinden dat er gezocht moeten worden naar een geschiktere plaats voor zo'n grote praktijk met de daarmee gepaard gaan de stroom van patiënten in plaats van plompverloren bouwen in het plant soen van een kinderrijke woonbuurt, die hier infrastructureel niet op bere kend is." Gemeente „De gemeente heeft ongeveer twee jaar geleden een verzoek van mevrouw Steenhuisen om een perceel grond, gelegen op de hoek van de Nicolaas Beetsweg en de toegangsweg naar het politiebureau, te mogen kopen voor de vestiging van een tandartsenpraktijk positief beoordeeld. De vestiging van een tandartsenpraktijk zou immers naar het oordeel van het college een belangrijke verbetering opleveren voor de tandartsenzorg in Heiloo. In het kader van de art. 19 WRO pro cedure blijkt thans de aard en omvang van de bezwaren die de bewoners tegen de bouw van de tandartsenprak tijk hebben. Omdat een groot deel van de zienswijzen betrekking had op de verkeersoverlast die het verkeer van en naar de tandartsenpraktijk met zich mee zal brengen, heeft het college er voor gekozen om een verkeerskundig bureau te laten onderzoeken of daar van sprake is. Ook zal dit bureau gevraagd worden om zo verkeersover last aan de orde is aan te geven of er mogelijkheden zijn die overlast tegen te gaan c.q. te beperken. Vanzelfsprekend zal het college zich ook gelet op de daartegen ingebrachte zienswijzen een nader oordeel moeten geven over de vraag of het gebouw op deze plaats stedenbouwkundig wense lijk genoemd mag worden en of het verlies van de groenvoorziening opweegt tegen het algemeen belang dat met een tandartsenpraktijk is gediend. Het college onderkent dat de buurt onaangenaam is getroffen door deze plannen. Het mag dan ook duidelijk zijn dat het college de tijd zal moeten nemen om tot een verantwoorde en goed gemotiveerde beslissing te komen. Wij verwachten op zijn vroegst medio maart daarover uitsluitsel gege ven zal kunnen worden." Na de drie heerüjke eerste delen, ligt nu ook MTV Lounge Vol.4 in de winkels, met daarop wederom de beste lounge tracks op drie cd's. Lekkere chili, ont spannen downbeats en relaxte Latin grooves van onder andere Goldie, EDC, Soulflower, Shakedown en Zuco 103 zijn op de cd's terug te vinden. De 39 num mers bevattende cd-box zorgt voor een ontspannen sfeer en laat de beste num mers zoals uitgezonden op MTV horen. Op de cd's vindt u onder meer Your Girl van Blue States, Far away places van Gerd, Close your eyes van Fabergé, New Home van Zimpala, In this world van Moby en Southern Sun van Paul Oakenfold. Ook nummers als Flames of India van David Basho, Remember Tommorow van Mo'Horizons, Arriba van Cabras Locas, Adeus van Monte la Rue ontbreken niet op dit verzamelalbum. En voor wie nog immer niet overtuigd is van de kwaliteit van de artiesten op deze cd: ook Jhelisa, Trouble Makers, Rose Smith, Adani Wolf, Maléna, Praful, Shakedown en X-Press2 hebben een plekje gekregen op deze loungecd's. Naar de winkel en vervolgens onderuit op de bank om te ontspannen dus! door diverse artiesten voor OO Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds. H.C. van het Maalpad. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds. G.H.N. Germans uit Sassenheim. Rooms-katholieke kerkdiensten GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Geen opgave ont vangen Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met dameskoor, voorganger W. van Schie. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met kinderkoor, voorganger H. Helsloot. Presentatie kinderen eerste communie. OL Vrouw ter Nood Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbiddingslof met rozen kransgebed. Woensdag 8.30 uur eucharistieviering. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met liturgisch koor, voorgan ger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met gemengd koor, voorgan ger pastor B. van Schie. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5333396. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Elke zon dag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. Kerkdiensten Egmond H. Adelbertus Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur, zondag 10.30 uur. H. Marg. Maria Alacoque Egmond aan den Hoef Zaterdag 19.00 uur, zondag 10.30 uur, woensdag 09.30 uur. OLV Onbevl. Ontvangen Egmond aan Zee Zondag 09.00 uur, woensdag 09.30 uur. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed, zater dag 19.00 uur: mis, zondag 10.00 uur: hoogmis SOW gemeente Egmond Zondag 10.00 uur: voorganger ds. A. van Zijverden- Poortman te Egmond aan Zee. Evangelische Kringgemeente Vriend schap Alkmaar Zondag 10.00 uur: voorganger D. de Haan. Gebouw Wijkwaard, Muider- waard 42 Alkmaar, 072-5324530/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/gereformeerde Federatie Uitgeest/ Akersloot Zondag 10.00 uur te Uitgeest, voorgan ger ds. J. Bovenberg. -• a e. V i s S. i Outi'i S< h:.h, Wie kent ze niet? De onhandige, wat sul lige Beer en zijn eigenwijze vriend Egel? Speciaal voor alle grote en kleine vrien den van dit beroemde duo zijn de vier prentenboeken waarin zij de hoofdrol spelen nu verzameld in één band. Dit 'Grote Boek' bevat de prentenboeken Een gat in mijn emmer, Dat komt er nou van...(bekroond met de Kinderboek winkelprijs 2000), Samen kunnen we alles en Er kan nog meer bij. Het Duitse schrijversduo Ingrid en Pieter Schubert (1953 en 1947) debu teerde in 1980 met Er ligt een krokodil onder mijn bed!. Dit was het begin van hun succesvolle samenwerking als pren tenboekmakers, waarbij zij elkaar stimu leren, aanvullen en corrigeren, zonder de buitenwereld precies te informeren over wie wat doet in een boek. De prentenboeken van Ingrid en Dieter Schubert worden zowel door het pubhek als door de literaire criticasters positief ontvangen en zijn in vele landen ver taald. De fraaie illustraties zullen jong en oud zeker aanspreken, en ook de tekst bij de prenten spreekt tot de verbeel ding. Het boek is t/m 15 maart bovendien nog eens E 5,- goedkoper te verkrijgen bij Deutekom, dus u maakt nu wel heel voordelig kennis met Beer en Egel! door Ingrid en Dieter Schubert voor LIBRI& Uw Complete Boekhandel ®*maö: lnfo.cteutekom@llbr1a.nl Het handschoenennaaisterstje Gabriëlle (Marjo Bosch) wordt lastig gevallen door de vermakelijke schoenmaker Frick (Marco Knies), (foto: MSP) HEILOO - Zaterdag speelde de Heilooër Operette Vereniging het stuk La vie Parisienne van Jacques Offenbach voor een uitverkocht Beuntheater. Het verhaal La vie Parisienne speelt zich af in het Parijs van 1867. Op het station van Parijs staan Raoul de Gardefeu (Joop Wesseling) en Bobby de Bobinet (Peter Tuinman), twee Parijse dandy's, te bak keleien over het feit dat ze allebei dezelfde vrouw begeren. Iets wat dui delijk vaker gebeurt tussen de twee heren, waardoor hun vriendschap regelmatig op de proef wordt gesteld. Al snel wordt duidelijk waarom ze juist op het station staan: met enige regel maat arriveren er treinen met welge stelde internationale gasten die de op dat moment lopende wereldtentoon stelling komen bezoeken. Vooral de vrouwen van die gasten vormen een interessante prooi voor de heren. Raoul spreekt een jongeman aan, die de gids zal zijn voor een baron en baro nes die ieder moment vanuit Zweden zullen arriveren. De jongeman laat zich door Raoul omkopen, waardoor de laatste vanaf dat moment de gids zal zijn van het echtpaar. Raoul heeft geen slechte keuze gemaakt, want de baro nes mag er zijn. Hij begeleidt zijn gasten (Frits Hogerheyde en Maria Haafkens) naar zijn eigen huis, zogenaamd een depen dance van het hotel waar zij eigenlijk zouden verblijven. Raoul liegt vervol gens het ene verhaal aan het andere, om ervoor te zorgen dat zijn gasten geen argwaan krijgen. Raoul weet de baron al snel te ontfutselen dat die wel zin heeft in wat amusement, waar zijn vrouw niets van mag weten. Ook de barones gaat liever zonder haar man op stap, zodat Raoul redelijk vrij spel heeft. Toch moet hij nog heel wat moei te doen om zijn doel te bereiken, omdat met name de baron zich niet zonder zijn gids weet te redden. Waardoor Raoul het het hele stuk verschrikkelijk druk heeft met het entertainen van de niet al te snuggere baron. Bobby regelt een feestje in het huis van zijn tante die uit de stad is, zodat Raoul de baron hier naar toe kan sturen, met als lokkertje dat ene Métella (Gré Olbers) daar ook zal zijn. Een Zweedse vriend heeft hem over Métella vertelt, zodat de baron maar wat graag naar dat feestje toe wil. Raoul maakt het ogenschijnlijk niet uit dat Métella zijn ex-geliefde is, met wie hij een haat-liefde verhouding heeft. Het feestje wordt een groot succes. Vooral door het personeel van Bobby's tante, dat zich voor de gelegenheid voordoet als belangrijke gasten, gesto ken in de dure jurken van hun werk geefster. De baron ontmoet inderdaad Métella, maar dat verloopt anders dan vooraf gepland. Métella blijkt namelijk nog verliefd te zijn op Raoul. Ze belooft de baron dat hij echter niet teleurgesteld hoeft te zijn, want ze heeft een vriendin meegenomen, die de baron vast wel leuk zal vinden. Die vriendin blijkt zijn eigen vrouw, de barones, te zijn, die door Métella is ingelicht. Eind goed, al goed: de barones vergeeft haar man, de baron heeft een leuke avond gehad en ook Raoul en Métella vallen elkaar in de armen. Alsof er niets is gebeurd... De mierzoete operette van Offenbach blinkt niet uit door het sterke verhaal. Gelukkig draait het daar ook niet om bij deze voorstelling, het publiek ver maken staat voorop. Dat is de HOV zeker gelukt, te horen aan de regelma tige lachsalvo's uit het publiek en de staande ovatie aan het einde. Vermeldenswaardig was Frits Hoger heyde als de Zweedse baron, die zijn taalgebruik regelmatig voorzag van een Zweedse 'eu', wat erg komisch was. Ook Marco Knies in zijn rol als schoen maker Frick was innemend door zijn zware Duitse accent. Huppelend achter het handschoenennaaistertje Gabriëlle (Marjo Bosch) in een poging haar hart te winnen, was hij hilarisch. Métella is een karaktervolle dame waar niet mee te sollen valt, wat overtuigend werd gespeeld door Gré Olbers. Verder speelde Margreth Meijer de sterren van de hemel als een plat Amsterdams pra tend kamermeisje dat wordt getrans formeerd tot rijke gast op het feestje. Qua zang sprong Marjo Bosch er uit, en natuurlijk wist ook de Argentijnse Maria Haafkens het publiek te impone ren met haar prachtige stem. Verder verdienen Truus van Staten en Ada Wittebrood een compliment voor de kleding die er fantastisch uitzag, en de decorbouw onder leiding van Henk Weijer die duidelijk enorm hun best hebben gedaan.. HOV - La vie Parisienne. Nog te zien op 14 en 15 februari in de Beun en op 22 februari in de Clingbe te Castricum. Raoul de Gardefeu (Joop Wesseling) liegt en bedriegt wat af om de vrouw van de Zweedse baron (Frits Hogerheyde) voor zich te winnen, (foto: MSP) Het Zevenhuizen 48 - 1852 JC Heiloo - tel 5333152 Sporthal in Sportcentrum Het Vennewater, tel. (072) 5333152 Het Zevenhuizen 48,1852 JC Heiloo Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater {fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 Voor de huur van losse uurtjes kunt u terecht hij de afdeling Welzijn van de Heiloo, tel. 5356681 of tel. 5356682. Op deze telefoonnummers kunt u ook informatie inwinnen over de verhuur voor het seizoen 2003/2004, Woensdag 12-02-2003 14.00-17.00 Zaalvoetbal 19.15-23.00 Zaalvoetbal Donderdag 13-02-2003 14.00-15.30 SpEortfnstulf 19.15-23.00 Zaalvoetbal Vrijdag 14-02-2003 08.30-12.30 19.15-23.00 Schoolgym Zaalvoetbal 17.00-18.30 Basketbal Zaterdag 15-02-2003 13.00-16.00 Zaalvoetbal Zondag 16-02-2003 11.00-16.00 Handbal Maandag 17-02-2003 08.45-15.30 17.00-22,30 Volleyhal Dinsdag 18-02-2003 08.30-15.30 Schoolgym 19.00-23.00 Volleybal Woensdag 19-02-2003 14.00-17.00 Zaalvoetbal 19.15-23.00 Zaalvoetbal Donderdag 20-02-2003 14.00-15.30 Sporönstulf 19.15-23.00 Zaalvoetbal Vrijdag 21 -02-2003 08.30-12.30 19.15-23.00 Schoolgym Zaalvoetbal 17.00-18.30 Basketbal Zaterdag 22-02-2003 14.00-15.30 Handbal Zondag 23-02-2003 Maandag 24-02-2003 17.00-22.30 Dinsdag 25-02-2003 Woensdag 26-02-2003 19.15-23.00 Zaalvoetbal Donderdag 27-02-2003 19.15-23.00 Zaalvoetbal Vrijdag 28-02-2003 17.00-18.30 Basketbal 19,15-23.00 Zaalvoetbal Zaterdag 01-03-2003 13.00-16.00 Zaalvoetbal Zondag 02-03-2003 Maandag 03-03-2003 08.45-15.30 Schoolgym 17.00-22.30 Volleybal Dinsdag 04-03-2003 08.30-15.30 Schoolgym 19.00-23.00 Volleybal Woensdag 05-03-2003 13.00-17.00 Schoolvolieybaltoernooi 19.15-23.00 Zaalvoetbal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 2