Hoe werken de Provinciale Staten Verordening voorzieningen gehandicapten vastgesteld door de raad er HEILOO ■HM Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichti Op dinsdag 11 maart a.s. gaat Neder land opnieuw naar de stembus. Nu om de volksvertegenwoordiging in de pro vincies te kiezen, de leden van 'provinciale staten. Via een omweg stemt u straks ook mee voor de Eerste Kamer, want de nieuw gekozen statenleden brengen straks op hun beurt een stem uit op de leden van de Eerste Kamer. In feite is uw stem dus het dubbele waard; invloed op de samenstelling van bestuur in Haarlem én Den Haag. In dit artikel kunt u meer lezen over het provinciebestuur. Aantal statenleden groter Het algemeen bestuur van de provincie wordt gevormd door provinciale staten (ook wel PS genoemd). In Noond-Holland tellen PS 79 leden. Ze worden eens in de vier jaar gekozen. Na de verkiezingen van 11 maart wordt dat aantal verhoogd tot 83, omdat de provincie de grens van 2,5 miljoen inwoners is gepasseerd. Het aantal statenleden houdt verband met het inwonertal. Stemgerechtigd is iedere Nederlander die in de provincie woont en 18 jaar of ouder is. Hoe werken de staten? Provinciale staten vergaderen één of twee keer per maand in het provincie huis in Haarlem. Daarnaast komen statenleden bijeen in kleinere groepen (de commissies), die zich bezighouden met specifieke onderwerpen, zoals milieu, economische zaken en ruimte lijke ordening. Het statenwerk wordt niet als dagtaak beschouwd en staten leden krijgen dan ook geen salaris, alleen een vergoeding. Provinciale staten kiezen uit hun midden een dage lijks bestuur: het college van aad en (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand hoorzittingen voor de behande ling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de vol gende besluiten. Maandag 17 februari 20.00 uur: afwijzing aanvragen verstrekken GBA-gegevens 20.30 uur: tegen verleende subsidie 3VO voor 20Ó3 Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. Donderdag 27 februari 20.00 uur: tegen fictief verleende bouw vergunning en niet handhaven eerdere bouwvergunning woningen Egelshoek 21.00 uur: tegen parkeerverbod omgeving Radboudschool en De Springschans Deze hoorzittingen worden gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis, toegang via de ingang Raadhuisweg tegenover de Witte Kerk. De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke - of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaar schriften, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Organisatie-ondersteuning, kamer 1.10 in het gemeentehuis. De bezoektijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur. Buiten de bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien, telefoonnummer (072) 535 66 48. gedeputeerde Staten (GS). Noord-Holland beeft nu zeven gedeputeerden, die geza menlijk verantwoordelijk zijn voor het beleid, maar de werkzaamheden onder ling hebben verdeeld in portefeuilles. Naar duaal bestel Na de verkiezingen van maart 2003 gaan de provincies over op duaal bestuur. Besturen en controleren worden uit elkaar gehaald om duidelijker te maken wie waarvoor verantwoordelijk is; GS besturen en PS controleren. Gede puteerden maken dan geen deel meer uit van provinciale staten en GS-leden kunnen ook 'van buitenaf' worden benoemd. Dat dualistisch besturen vraagt een andere manier van denken en doen voor zowel GS als PS. Men zal meer als in het Haagse te werk gaan, met regering en parlement. Voorzitter: de commissaris De commissaris van de Koningin mr. H.C.J.L. (Harry) Borghouts is voorzitter van gedeputeerde staten en provinciale staten. Hij is niet gekozen, maar benoemd door de Kroon, dat zijn de Koningin en de ministers. De commis saris is het meest bekende gezicht van de provinciebestuurders, zeg maar het provinciale boegbeeld. Hij houdt zich onder meer bezig met openbare orde en veiligheid, internationale betrekkingen en communicatie. Middenbestuur De provincie is het democratisch midden bestuur. Ze houdt zich bezig met heel veel verschillende taken, met als kenmerk dat het gaat om zaken die niet bij het rijk horen en te groot zijn voor gemeenten. De provincie is vaak een gebiedsgerichte Informatie Voor nadere informatie omtrent het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Waard 53 - vernieuwen en veranderen berging met tuinmuur De Waard 129 - vergroten woning Jan Boltenhof 6 - dakopbouw Jan Boltenhof'21 - dakopbouw Jan Boltenhof 26 - dakopbouw Kennemerstraatweg 350 - plaatsen berging Op de Wieken 13 - plaatsen dakkapel Parkeerterrein De Loet - plaatsen tijdelijke huisartsenpraktijk Informatie De genoemde bouwplannen.zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Nieuw bouwplannen via proce dure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het plaatsen van een serre bij recreatiewoning Vennewatersweg 21 huisje 1. Ter inzage De bouwplannen en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 13 februari 2003 gedurende vier weken voor eenieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 regisseur die bij de uitoefening van haar taken nauw samenwerkt met andere overheden (rijk, gemeenten, water schappen), het bedrijfsleven, organisaties en instellingen. Volgende week kunt u lezen waar een provincie zich zoal mee bezighoudt. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het de provincie in Noord- Holland, (023) 514 31 43 of kijken op de websites www.noord-holland.nl, www.stemwijzer.nl,www.provincies.nl, www.ukomttochook.nl en www.jijkomttochook.nl. ^NTf ng 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 De gemeenteraad heeft in zijn vergade ring van 3 februari 2003 de 'Verordening voorzieningen gehandi capten gemeente Heiloo 2003' vastgesteld. Achtergrond De eerste gemeentelijke verordening dateert van 7 april 1994. Op 2 sep tember 1996 heeft de raad een nieuwe verordening vastgesteld. Deze verorde ning is in werking getreden op v»«aitmth «sar en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 47. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplanneh vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Heerenweg 46 - veranderen van de ING-bank Heerenweg 46 - plaatsen van een kiosk voor de duur van de verbouwing van de ING-bank Kapellaan 146 - restaureren van de dak spanten noodkerk Onze Lieve Vrouwe ter Nood Slimpad 32 - vergroten woning Zevenhuizerlaan 37 - vernieuwen en vergroten berging Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt 1 november 1996. Sinds 1996 is door de wetgever een aantal wijzigingen door gevoerd. Deze wijzigingen waren nog niet doorgevoerd in de verordening van 2 september 1996. Om die reden heeft het college besloten de verordening van 1996 te toetsen aan de modelverorde ning van de VN. Deze toetsing heeft geresulteerd in een nieuwe verordening met de naam Verordening voorzie ningen gehandicapten Heiloo 2003. Referendabel besluit Het college heeft besloten dat over dit raadsbesluit een gemeentelijk refe rendum kan worden gehouden. Dit is mogelijk indien binnen drie weken na de dag van publicatie 125 geldige inlei dende verzoeken tot het houden van een referendum worden ingediend en daarna nog 1250 ondersteuningsverkla ringen worden ingediend. Tegen dit besluit van het college dat een refe rendum mogelijk is kan binnen zes dagen een beroepschrift worden inge diend bij de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Kiesgerechtigden in Heiloo die willen dat er een referendum over het hier bekend gemaakte raadsbesluit wordt gehouden, moeten binnen drie weken na deze publicatie persoonlijk bij de publieksbalie in het gemeentehuis het voorgedrukte inleidende verzoek''onder tekenen en daarbij een geldig u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. urgerzaken Verkiezingen Provinciale Staten dinsdag 11 maart a.s. Stemmen in een stembureau naar keuze De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Provinciale Staten een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Schriftelijk verzoek 1Bij het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formulieren voor verzoekschriften om in een stembu reau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stem ming, dus uiterlijk op 25 februari 2003, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (27 januari 2003) als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart,- die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas Mondeling verzoek 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart identiteitsbewijs tonen. Spoedig daarna maakt het gemeentebestuur in deze krant bekend of er voldoende geldige inleidende verzoeken zijn binnenge komen om te starten met de fase voor het indienen van ondersteuningsverkla ringen. Voor meer informatie over het gemeen telijk referendum, het indienen van inleidende verzoeken en ondersteu ningsverklaringen, kunt u contact opnemen met de heer K. Mosselaar van de afdeling Burgerzaken, telefoon nummer (072) 535 67 20. Verordening treedt per 1 april 2003 in werking Deze verordening treedt onder voorbe houd van een mogelijk referendum in werking met ingang van 1 april 2003. Met ingang van die datum vervalt de Verordening voorzieningen gehandi capten gemeente Heiloo 1996 vastgesteld door de raad in zijn vergade ring van 2 september 1996. Informatie Voor meer informatie over de nieuwe verordening van de gemeente Heiloo kunt u contact opnemen met mevrouw Y.B.M. Kersten van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072) 535 66 85. kan de kiezer ook, in plaats van een schrif telijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kan didaatstelling (27 januari 2003) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 6 maart 2003. Een kiezer, die in het bezit is van een kie zerspas, kan zich ter uitoefening van het kiesrecht aanmelden bij een stembureau naar keuze in de provincie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. Stemmen bij volmacht De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend, dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Provinciale Staten een kiezer is toegestaan bij volmacht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging op schriftelijke aanvraag 1Op het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos de formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen verkrijgbaar. 2. Het verzoek moet uiterlijk op de veer tiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 25 februari 2003, door de kiezer worden ingediend bij de burge meester van de gemeente, waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) :P:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 4