Eqmonden j Bouwbedrijf Tervoort behaalt felbegeerd VC A-certificaat Brandweervrouw ontvangt oorkonde na 30 jaar diensttijd bij Brandweer Heiloo Een stem voor de Wereldwinkel Foto-expositie over Mali in bibliotheek Egmond aan Zee Activiteiten AYVH Golden Classics festival groot feest Een uur muziek met het Apollo ensemble rondom het kabinetorgel At Aanval op Irak, Ja of Nee? ui! Quatuor Cristal in de Slotkapel Tropical weekend in JOEB Wedstrijdavond bij Fotoclub DEFA Voorjaarstekenen in het Heilooër Bos EHK Klaverjasclub Grote kleine kinderbeurs in het Oosthonk Dansen op zondagmiddag i inha i Avond rond nieuw erfrecht in Bibliotheek Heiloo Expositie bij Schaap en de Jong Valentijnsdag met een beetje punk in Buk Buk UITKIJKPOST -12 FEBRUARI 2003 - PAGINA 8 EGMOND - Zaterdag vond het Golden Classics festival plaats in e Esmond c hotel Zuiderduin te Egmt aan Zee. 'the golden Deze vijfde editie van years of rock 'nrollwerd opge luisterd door onder andere optredens van de Engelse formatie The Tremeloes, maar ook de 'Twentse ZangvogelsThe Buffoons waren van de partij. Het geheel werd gepresen teerd door Ad (je) Bouman en Edvard Niessing, voormalige dj's van Radio 192, de oude Veronica zeezender. Het festival werd druk bezocht, vooral door 45+ers die zichtbaar genoten van het muzikale menu dat hen deze avond werd voorgeschoteld. Dankzij de strakke organisatie verliep de avond gestroomlijnd en stond de muziek cen traal. Vooral Toni Macaroni The Swinging Devils blonken uit door hun swingende show. Drie kwartier lang wisten ze met hun 'megamix' van oude en nieuwe hits het publiek uitermate te vermaken. De Buffoons hadden de lastige taak het spits af te bijten. Het publiek moest nog behoorlijk worden opgewarmd, waardoor de Buffoons vooral fungeerde als muzikaal behang voor het publiek dat overigens wel zorgde voor een uitstekende sfeer. De Tremeloes uit Engeland speelden hun grootste hits 'Here Comes My Baby', en natuurlijk het onvergetelijke 'Silence Is Golden'. Al met al mag het Golden Classics festival worden bestempeld als zeer geslaagde avond. wmmmmmmmm i I S EGMOND - Sinds december vorig jaar mag het bouwbedrijf Tervoort zich VC A-gecertificeerd noemen. VCA staat voor Veiligheids Checklist Aannemers, wat betekent dat het bedrijf voldoet aan strenge eisen op het gebied van een veilige werkomgevinggezonde werkomstandigheden en milieuverantwoord werken. The Tremeloes vielen goed in de smaak bij het publiek in Egmond. (foto: MSP) EGMOND - Vrijdag 14 februari is er in de hervormde kerk in Egmond- Binnen weer een concert in de serie 'Eén uur muziek rondom het kabinet- orgel'. Het Apollo Ensemble speelt deze avond in basisbezetting van blok fluiten, fagot en klavecimbel een valentijnsprogramma over liefde. De composities hebben steeds een andere link naar dit thema. Couperins 'verliefde nachtegaaltje' laat een vogeltje vol hartstocht kwetteren, maar wie is bijvoorbeeld 'La Rameau' in het concert van Rameau? En het eerste deel, 'La Pantomime', heeft hij in een andere gedaante ook wel 'Surprises de L'Amour' genoemd. Ook wordt het stuk Saguenay gespeeld dat Matthias Maute voor het Apollo Ensemble gecomponeerd heeft. Deze avond geeft u de gelegenheid om het ensemble dat reeds zeven cd's op zijn naam heeft staan in intieme sfeer te beluisteren. Het ensemble bestaat uit Annelies Schraa op blokfluit, Thomas Oltheten op fagot en Marion Boshuizen op kla vecimbel. Het concert begint om 20.00 uur. De kerk is om 19.30 uur open. Koffie en/of thee zijn verkrijgbaar. Zoals gewoonlijk is de toegang gratis. Bij de uitgang wordt een bijdrage gevraagd ter bestrijding van de kosten. De hervormde kerk is aan het einde van de Abdijlaan. EGMOND - Op zondag 16 februari treedt in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef het Quatuor Cristal op. Dit kwartet bestaat uit Valérie Quillorit, sopraan, Mirsa Adami op pfcano, Macha van Sloten op viool en Ilonka van den Bereken op cello. Valérie Guillorit is geboren in Frankrijk. Zij voltooide in 1997 de opera-opleiding aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. Haar repertoire bestrijkt de belangrijkste operarollen uit het lyrische stemvak alsmede lied en oratorium. Valérie won diverse prijzen, gaf concerten in-het Concertgebouw te Amsterdam en was diverse malen op de radio te horen. Mirsa Adami, Albanese van geboorte, studeerde in Tirana en aan hét Conservatorium van Amsterdam. Zij volgde masterclasses. In 2000 werd zij uitgeroepen tot musicus van het jaar tijdens de Holland Music Sessions. Mirsa is zeer actief op het gebied van kamermuziek en als soliste en geeft concerten in binnen- en buitenland. Mascha van Sloten volgde haar oplei ding aan het Sweelinck Conserva torium bij Davina van Wely. Zij maak te tournees naar Zwitserland, Duitsland en Israël, won prijzen op het Prinses Christina Concours en deed mee aan het Davina van Wely Concours en het Oskar Back Concours. Masterclasses volgde zij onder andere bij Viktor Liberman en Herman Krebbers. Thans speelt zij regelmatig in het Nieuw Smfonietta Amsterdam en het Koninklijk Concertgebouworkest. Zij bespeelt een Dom Montagnana (Venetië 1729)-viool. Ilonka van den Bereken, studeerde aan het Konin klijk Conservatorium te Den Haag bij Dmitri Ferschtman. Zij vervolgde haar opleiding onder andere aan de Royal College of Music in Londen en nam deel aan diverse masterclasses en festivals. Momenteel geeft zij regelmatig reci tals en is actief in New Amsterdam, een kamermuziekensemble voor hedendaagse muziek. Ilonka bespeelt een Franse cello, Mirecourt uit circa 1850. Quatuor Cristal speelt werken van Debussy, Sernee en Shostakovich. Het concert in de Slotkapel begint om 15.00 uur. De toegangsprijs is E 9.-, Pas 65+ en CJP E 7.-, kinderen tot 12 jaar E 4.50. Koffie thee en koek zijn inbegrepen. Kaarten kunnen gereserveerd wor den op tel. 072-5062033 (Mw Thijssen) en 072-5062387 (Dhr Noteboom). EGMOND - Op 21,22 err 23 februari vindt het Tropical weekend festival plaats in het JOEB gebouw aan de Hereweg 69 te Egmond-Binnen. Tijdens dit weekend, dat al jaren georganiseerd wordt door de mede werkers van JOEB, wordt de zaal ingericht als een strand (inclusief zand) met palmen, en een terras. Traditioneel zal dit weekend worden ingeluid met de jaarlijkse limbo dans- competitie op vrijdagavond, gevolgd door bands, ondersteund door de EGMOND - Op 17 februari is er in de NH Kerk te Egmond aan Zee een informatieavond over de problematiek rondom een mogelijke aanval op Irak. José Höhne-Sparborth ging afgelopen november naar Irak met een internatio nale groep. Ze spraken daar met de functionaris van de Verenigde Naties en met allerlei mensen van kerken, mos keeën en synagogen. Hun bezoek leid de tot een aantal inzichten die hier in de landelijke pers niet altijd naar voren komen. Ze reden van Amman naar Bagdad om de weg te zien waarlangs bij een mogelijke aanval de vluchtelingen hun vege lijf zullen moeten redden. Een weg waarlangs erg weinig schaduw is, noch mogelijkheden om te schuilen bij aanvallen. Ook bespraken zij de situatie waarin de bevolking verkeert op dit moment. Zestig procent is afhankelijk van voed selhulp. Als het vervoer hiervan onder druk komt te staan of onmogelijk wordt zal dit zeker tot een grote humanitaire ramp leiden. Om al deze zaken en andere nader toe te lichten komt mevrouw Höhne- Sparborth op 17 februari naar Egmond aan Zee, in de kerk op de hoek van de Voorstraat en de Trompstraat. Om 19.45 is de kerkzaal open. Meer infor matie bij N. de Wit, tel. 072-5062751 of C.Veenhuizen, tel. 5062276. In de praktijk komt het er op neer dat medewerkers van Tervoort worden gestimuleerd om zelf na te denken over hoe hun werk veiliger en efficiën ter kan. Vervolgens wordt daar ook echt iets mee gedaan door het KAM- team en de leiding van het bedrijf, zodat de medewerkers zich betrokken voelen en gemotiveerder zijn. Dit ver taalt zicht dan weer in een verlaging van het ziekteverzuim en bedrijfsonge vallen door onveilige en/of ongezonde werkomstandigheden. Voor het VC A-certificaat moest een pit tig examen (audit) worden afgelegd. Om de VC A-procedures te implemen teren en te bewaken, heeft Tervoort een KAM-team opgericht. Dit KAM-team (Kwaliteit-Arbo-Milieu) bestaat uit 5 mensen, die uit alle gelederen van het bedrijf komen. Ook na het examen blijft het KAM-team actief als klankbord voor alle werknemers, en om ervoor te zorgen dat het bedrijf blijft voldoen aan de eisen van het VCA. Deze eisen staan op een checklist, bestaande uit een stel sel van normen, waarvan een deel al wettelijk verplicht is in de Arbo-wet. Een ander deel bestaat uit zogenaamde vrije punten, voorwaarden op het gebied van veiligheid, milieu en gezond heid die per bedrijf kunnen verschillen, maar waar eveneens aan moeten wor den voldaan. Elk half jaar wordt het bedrijf gecontroleerd door een onafhan kelijk team van deskundigen, om ervoor te zorgen dat de strenge eisen van het VCA daadwerkelijk worden nageleefd. Tervoort Egmond werkte voor het VCA-certificaat al met een gecertifi ceerd kwaliteitssysteem conform de eisen van de stichting 'De Erkende Hoofdaannemer', dat de bedrijfsproces sen controleert. Door de toevoeging van het VCA-certificaat zijn nu ook de werkomstandigheden voor de werkne mers gewaarborgd. Rijke historie Het bedrijf heeft een rijke historie. Op 1 juni 1909 startte Gerrit Tervoort en zijn vrouw Anna Liefting een metsel bedrijf. In 1947 neemt Gerrit Tervoort (inmiddels met zijn 2 zonen Cor en Jan) het timmerbedrijf van Jaap Bak in Egmond over, zodat één bouwbedrijf ontstond. De verdere groei ontstaat medio 1962 onder leiding van Cor Tervoort, zoon van Gerrit met het aan nemen van de bouw van de Kerk te Egmond-Binnen. Langzamerhand kwamen er meerdere grotere projec ten en werd er gestart met het ontwik kelen van projecten in de woningbouw. Na het plotselinge overlijden van Cor Tervoort werd het bedrijf voortgezet door zijn 4 jonge zoons Gert, Cor, Jaap en Jan Tervoort. De organisatie werd vanwege de groei aangepast. Nieuw materieel werd aangeschaft, op kantoor kwamen extra medewerkers en ten slotte deed de automatisering zijn intrede. In 1992 is Gert Tervoort teruggetreden als Algemeen Directeur en werd zijn functie overgenomen door zijn broer Cor Tervoort. Inmiddels heeft de vierde generatie zijn intrede gedaan in het bedrijf. In totaal 6 zoons van Gert, Cor, Jaap en Jan, namelijk Cor Gz. (Cor van Gert), Marco, Cor jr. (Cor van Cor), Charles, Mark en Ed zijn werkzaam binnen het bedrijf en zullen het bedrijf in de toe komst voort gaan zetten. Na ruim 90 jaar in Egmond-Binnen te zijn ge vestigd, wordt het bedrijf voortgezet op het bedrijventerein De Weidjes in Egmond aan de Hoef, waar in 2000 een nieuw bedrijfspand gebouwd is. Tervoort kent twee afdelingen: Nieuw bouw en Bouwservice. De afdeling Nieuwbouw houdt zich voornamelijk bezig met de meer projectmatige bouwwerken. Dit hoeft overigens niet alleen nieuwbouw te zijn, maar kan ook betrekking hebben op grote ver bouwingen, groot onderhoud of restau raties. De afdeling Bouwservice is vol ledig ingericht om te kunnen voldoen aan wensen op het gebied van onder houd en kleinschalige verbouwingen, bij zowel particulieren als bedrijven. Brenda, Jan, Cor jr. en Julian Tervoort, (foto UKP) EGMOND - Aanstaande vrijdag wordt bij Fotoclub DEFA al weer de vierde wedstrijdavond van dit seizoen gehou den. De wedstrijdleider heeft Aris Homan en Gert Hamburg, beide van Fotoclub Schagen, uitgenodigd om als jury te fungeren. Beide mannen komen jaarlijks een keer bij DEFA op bezoek en kennen het klappen van de zweep. Fotoclub Schagen viert dit voorjaar het 40-jarig bestaan. Bij de dia's gaat na drie wedstrijden Theo van Gend afge tekend aan kop, het lijkt een gelopen race, maar Henk Honhof kennende zal hij zijn beste dia's in de strijd gaan gooien. Bij de foto's zijn de verschillen bijzonder klein en kan het nog alle kan ten op. Zoals altijd zijn ook niet-leden wel kom. Het clubgebouw staat in de Wilhelminastraat, naast de R.K. Kerk. Aanvang ca. 20.00 uur. Nadere info: Cor Oorthuijsen, tel. 072-5065950. HEILOO - Valentijnsdag staat weer voor de deur. Wellicht zoekt u voor deze of gene een apart cadeautje om uw genegenheid te laten blijken. Bij de Wereldwinkel bent u daarvoor aan het juiste dares. Allereerst zijn er natuurlijk de speciale Valentijnskaarten, maar ook heeft de Wereldwinkel hartvormige fotostan daards of leuke fotolijstjes van klein naar groot. Er zijn kleurige glitterspie geltjes en zeepstenen beeldjes 'man en vrouw'. Deze maand in de aanbieding zijn de bijzonder pittige sauzen uit Afrika zoals de Piri-pirisaus en de Zulu-firesaus. Ook kruidige olie en azijn komen daar vandaan. Zijden sjaals en prachtige handgemaakte sieraden kunt u ook in de winkel vinden. U maakt er uzelf of misschien een ander blij mee, maar vooral de mensen die al deze producten vervaardigen. Zij krijgen gegarandeerd een redelijk loon voor hun arbeid, zodat HEILOO - Hoewel de winter soms nog volop raast en klettert, begint de natuur al weer te ontwaken. Hier en daar hoor je al lijsters voorzichtig beginnen aan hun voorjaarszang. De mezen zijn overal actief. De sneeuw klokjes bloeien. Reigers zijn hun nesten in het Heilooër Bos aan het betrekken. En ook op de grond zie je al weer het frisse groen van fluiten- kruid, speenkruid en allerlei kiemplan- tjes verschijnen. Kom maar eens kij ken, tijdens de maandelijkse natuur wandeling, georganiseerd door het IVN, de Vereniging voor natuur- en milieueducatie. De IVN-gids vertelt graag over al deze en andere natuurzaken tijdens een ongeveer twee uur durende wandeling die op zondagmorgen 16 februari om 10.00 uur begint bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Men doet er goed aan warme en zo nodig water dichte kleding en schoeisel aan te trek- ken. En met kijker en loep ziet u mis schien bijzonderheden die u anders zouden ontgaan. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van E 1,50 verwacht; voor kinderen is dat E 1,- (graag gepast!). Voor nadere inlich tingen kunt u bellen: 072-5325110 of 5350323. HEILOO - Op 17 februari houdt kla verjasclub EHK weer een open drive in het Open Huis in 't Loo. Aanvang 20.00 uur tot 23.00 uur. Inlichtingen bij de heer D. Leurink, tel. 072-5334366 K. Knegt, tel. 072-5334056. HEILOO - De organisatie van de grote kleine kinderbeurs (een tweedehands beurs voor spullen die alles met kinde ren te maken heeft) is op zoek naar mensen die van hun speelgoed, kinder kamers, kinderkleding, kinderfietsjes, positiekleding en dergelijke af willen. Heeft u nog kasten die leeg moeten of een zolder die opgeruimd moet wor den? Neem dan voor meer informatie contact op met de organisatie. Van 10:00 tot 18:00 uur kunt u bellen naar tel. 072-5335413, van 18:00 tot 20:30 uur naar 072-5322386. Reageer snel, want aan de toelevering van grote spullen is een maximum gesteld in verband met de ruimte. Bent u op zoek naar iets, ga dan zondag 2 maart tussen 10.00 en 15.00 uur langs in het Oosthonk, aan de Oostkanter 14 te Heiloo (helemaal achterin Plan Oost). ze in eigen land een beter bestaan kun nen opbouwen. En is dat uiteindelijk niet het beste voor iedereen? Ga eens kijken in de winkel op de Stationsweg 105 in Heiloo. Een team van enthousiaste vrijwilligers staat voor u klaar. Lijkt u het leuk om als vrijwilliger in de winkel te staan? Neem dan contact op met Bartje Huisingh, tel. 072-5330362. HEILOO - Zondag 16 februari kunt u tussen 14.00 en 17.00 uur weer gezel lig dansen in het Open Huis. De muziek wordt vezorgd door het Interned kwartet onder leiding van Jaap de Haas. De entree is E 3,-. HEILOO - Op 1 september 2003 is brandweervrouw Martje de Boer 30 jaar in dienst bij de brandweer van Heiloo. Tijdens de jaarvergadering van de brandweer op 8 februari ont vangt zij ter ere van dit jubiluem een speciale oorkonde. Uit navraag bij de Nederlandse Vereniging voor brandweer en ram penbestrijding is gebleken dat het 30- jarige jubileum bij de uitrukdienst van de brandweer van Martje de Boer uniek genoemd kan worden. Bij de NVBR is namelijk geen andere brand weervrouw bekend met een staat van dienst zoals Martje de Boer heeft. Met een periode van 30 jaar is zij de langst zittende brandweervrouw. Dit is de dienst die op pad gaat wanneer de brandweer een melding ontvangt. Haar aantreden in 1972 bij de bedrijfs brandweer van Willibrord was destijds een bijzonderheid en op dit moment is zij nog steeds een van de weinige brandweervrouwen in de regio. Bedrijfsbrandweer Willibrord In 1972 is de reddingsploeg van Willibrord gestart. Deze reddingsploeg bestond naast de bedrijfsbrandweer. De reddingsploeg had drie onderde len: EHBO, transport en redding. Hier heeft Martje de Boer geleerd om knopen te maken en om mensen per brancard van daken af te halen. Deze reddingsploeg heeft 10 jaar bestaan en is in 1982 bij de bedrijfsbrandweer gevoegd, waardoor er ineens drie vrou wen bijkwamen. De cultuuromslag die de samenvoeging met zich meebracht, was voor een aantal mannen reden om de brandweer te verlaten. Deelname aan de kringwedstrijden was Martje op het lijf geschreven. Brandweer instructeur In 1986 is Martje de Boer als eerste vrouwelijke instructeur begonnen met het geven van de cursus perslucht. Deze opleiding werd gegeven op het terrein van Willibrord in de voormalige brandweerkantine, een kleine ruimte, slecht verlicht en eigenlijk niet geschikt om les te geven aan een groep van 15 personen. Hier gaf Martje haar eerste theorielessen onder begeleiding van de toenmalige commandant van de bedrijfsbrandweer de heer N. Beers. Later draaide ze tijdens de theorie- en praktijklessen volop mee. Martje stond bekend als een strenge instructeur. Dit heeft ze tot 2001 gedaan. Ze deed dit samen met Nico Beers, Frans van de Ark, Maarten Oliemans en Frans van de Laarschot. Bijzonder was dat Martje destijds de sportzaal heeft geïntroduceerd bij de praktijklessen persoonlijke bescher ming. De eerste praktijkavond van de cursus vond plaats in de sportzaal waarbij voor de eerste keer geblin deerd werd gelopen (oriëntatie in een grote ruimte). In de jaren dat Martje les heeft gegeven, heeft ze zich ontwik keld tot een ervaren en zeer gemoti veerde instructeur, die op haar eigen wijze grote kerels 'de les kon lezen'. Heiloo, eerste brandweervrouw Op 1 juli 1993 is Martje aangesteld als hoofdbrandwacht bij brandweer Heiloo. De aanstelling werd door de toenmalige burgemeester in gang gezet. De burgemeester was van mening dat er vrouwen bij het korps moesten komen. Binnen het korps heeft dit in het begin nog wat gemorrel bij de mannen opgeleverd, maar na een tijdje bleek dat Martje goed in het team paste. Na Martje zijn er nog vijf vrouwen bij het korps in dienst geko men. Op 1 april 2000 werd ook haar man Piet de Boer lid van het korps van Heiloo. Hij is trots op het feit dat zijn vrouw de langstzittende brandweer vrouw is. Binnen het korps is Martje erg actief in de oefencommissie. Haar taken be staan uit het samenstellen van oefenin gen voor alle 40 brandweermensen oefeningen zijn. Dit doet ze samen met drie andere brandweermensen uit het korps. Centralist op de alarmcentrale In 1 augsutus 1995 is Martje de Boer gestart als centralist bij de meldkamer van de brandweer. Dit heeft ze gedaan Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5090234 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Vakantie advies: 072-5336180 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Nrd. Kennemerland: 072-5150173 (alarm) en 072-5150085 (informatie). Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Vermist Wit/rood/gevlekte gec. Kater, 2 zwarte stipjes op de neus, 2 jr. Kerkweg, Limmen. Witte magere poes, Duinzicht, Kapelweg, Limmen. Gevonden Zwart/grijs cyperse kater, witte snoet, witte vlekken op de borst, in de nek en tussen de achterpoten, witte poten, A9 Akersloot. Zwart met lichtbruin cyperse kater, gec., witte hals, wit tussen de voorpo ten en tussen de achterpoten, wit aan de pootjes, Rosendaal, Heiloo. Goed tehuis gevraagd 2 Cyperse katertjes van ca. 7 maanden zoeken een geduldige baas. Ze zijn een ietsje schuw en kunnen ook apart geplaatst worden. Meer info bij tel. 0251-658504. HEILOO - De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo houdt op maandag 24 februari, om 20.00 uur een avond rond het nieuwe erfrecht. Notaris Mr. H.K. Vos, van Notariskantoor Vos te Alkmaar geeft informatie over de wij zigingen, die per 1 januari 2003 van kracht zijn geworden in het erfrecht. Verder zal hij ingaan op vragen zoals: 'Is de wettelijke verdeling, waarbij de langstlevende echtgenoot alles ver krijgt, voldoende of moet ik nog een testament maken?' 'Moet mijn huidige testament herzien worden?' en 'Wat zijn de rechten voor de langstlevende en die van de kinderen?' Toegangskaarten voor deze zeer infor matieve avond zijn E 3,50 (E 5,- voor niet bibliotheekleden) en verkrijgbaar bij de klantenservice van de biblio theek, tel. 072-5330670. Bestellen (o.a. per e-mail: biblio- theek@bibliotheekheiloo.nl) is ook mogelijk. EGMOND - Agnes Kager en Theo van Gend, beiden lid van De Egmondse Foto Amateur, houden van 10 februari tot en met 8 maart een foto-expositie over Mali in de plaatselijke biblio theek te Egmond aan Zee. Er worden 24 foto's geëxposeerd. Tevens kan men in een vitrine attribu ten bewonderen die zij van hun reis hebben meegenomen. In oktober 2002 maakten zij een rond reis door dit fascinerende land ten zui den van de Sahara met aansluitend een wandeltrektocht door de Dogon vallei. Tegenwoordig hoort Mali bij de armste landen in Afrika. Maar de bevolking is trots op zijn geschiedenis en culturele rijkdom met legendarische steden als Timboektoe, Djenné en Ségou. Op hun eigen wijze laten zij hun nieuwste serie foto's zien waarbij getracht is zoveel mogelijk verschei denheid aan te brengen. De expositie is te zien tijdens ope ningsuren van de bibliotheek. Foto van Theo van Gend HEILOO - Op dinsdag 18 februari staat bij de AWH en omstreken (Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo) een optreden van de toneelgroep De Hoornsche Joffers uit Hoorn op het programma. tot 1998. Fort Marken-Binnen Martje de Boer heeft haar werk op de meldkamer in 1998 verruild voor een werkplek bij de afdeling van de Regio nale brandweer. Werkzaamheden op het administratieve vlak, maar ook als praktijkinstructeur behoren tot haar taak. Tot op heden heeft ze daar haar werkplek. Organisatie brandweerwedstrijden Ook in de landelijke jury van de wed- strijdcommissie was Martje de Boer actief. Ze heeft hier gedurende een aantal jaren actief aan deelgenomen en is hiermee in 2002 gestopt. Plaats: Het Open Huis, aanvang 14.00 uur. Toegang voor leden gratis, voor niet-leden zijn de kosten 3 euro, hierbij is een consumptie inbegrepen. Voor woensdag 19 februari staat een excursie gepland naar de tentoonstel ling van de familie Stroganoff in de Nieuwe Kerk in Amsterdam. Door middel van een audiotour kan een rondgang worden gemaakt over de tentoonstelling. Eeuwenlang behoor den leden van deze familie tot de meest gefortuneerde burgers van hun tijd in Rusland, maar ook daarbuiten. Zij waren de Rockefellers en de Getty's van de 16de tot en met de 19de eeuw. De tentoonstelling vertelt over de opkomst en de ondergang van een van de bekendste adellijke families in Rusland. Inlichtingen en opgave bij Anneke Kager, tel. 072-5332935 (tussen 19.00 en 20.00 uur). HEILOO - Bij dierenartspraktijk is er tot en met 27 maart een expositie van de schilderijen van B. Apeldoorn- Rozenbroek te bezichtigen. U vindt de dierenartspraktijk aan de Commandeurslaan 1. De openingstijden zijn van 8.30 tot 19.30 uur en op zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Pastoor van Mijenweg 12.1852 EH Heiloo. tel 5321048 Burgemeester Den Boon feliciteert Martje de Boer met haar prestatie, (foto MSP) HEILOO - Valentijnsdag: voor de een is het een groot feest de ander wil er niets van weten. Daar heeft de Buk Buk wat op verzonnen, namelijk een ouderwetse punkbattle. Vind je Valentijn mooi, dan kun je met je geliefde gezellig knus komen knuffe len maar vind je er niks aan, dan kun je lekker op de dansvloer alle Valentijnfrustraties eruit dansen. De battle begint om 21.00 uur en zal uitgevochten worden door drie lokale, veelbelovende punkbands. Een voor een zullen zij hun repertoire ten geho re brengen en wie de beste is zal door het publiek bepaald worden. Ook bepaalt het publiek de prijs die er gewonnen wordt: elke bezoeker betaalt 4 euro entree waarvan een deel naar de prijs voor de band gaat. Zaterdag 15 februari Sellfish, een vijfmans formatie uit Haarlem, is een band die al jaren hoog genoteerd staat in het punkcircuit. Vanaf 1993 zijn de jongens al in de weer met gitaren en andere instrumen ten om vervolgens uit te groeien tot de Sellfish van vandaag. De skatepunk van Sellfish zou je kun nen vergelijken met de muziek van grote namen zoals Greenday en NOFX. Zeer goed dansbare, melodieuze en snelle muziek wordt ondersteund door teksten die gegrepen zijn uit het dage lijkse leven van een skater. Live on stage is Sellfish niet te ver slaan, de energie spettert er vanaf. Om 21.00 uur gaan de deuren open en voor E 6,- ben je binnen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2003 | | pagina 8